Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
20:00
Firma na emigracji
Jutro
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Jan Fijor zaprasza (1)
4 dni temu
Obligacje dla debili
(Janek już do Kraju Dziadów powrócon.) Absurdy polityki monetarnej. Przechowywanie wartości w złocie a inne aktywa. Za usterki techniczne przepraszamy – pogorszony dźwięk i urwana końcówka.
Wydanie Główne
6 dni temu
Nareszczie będziemy godnie zarabiać
Analiza propozycji wyborczych PiS. Ordynacja wyborcza. Płaca minimalna. Czy to moralne robić na dwa etaty? Cejrowski wyrzucony z hotelu. Donos = dobro?
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2019-03-14

Apokalipsa banksterów i prepping finansowy

Nadający: Jan Fijor

A wcześniej o rynku szkoleń, rynkach finansowych i złocie

KOMENTARZE

T.Tofil 2019-03-14

Panie Janku, przede wszystkim chylę czoła za wiedzę i zaangażowanie. Bitcoinem zainteresowałem się w 2011 roku, przeszedłem 3 bańki, w tym pierwsze dwie jako laik giełdowy, zaraziłem kryptowalutą również tutejsze środowisko, choć zupełnie o mnie ani widu, ani słychu. I taki mam cel. Chciałbym tylko zwrócić uwagę odnośnie tych audycji o złocie, że o ile się z Panem zgadzam jeśli chodzi o różnice między inwestowaniem, spekulacją, a magazynowaniem wartości, tak BTC, ogółem krypto, stanowiło fenomen jeżeli chodzi o stopę zwrotu czy tzw. lewarowanie na rynkach, w porównaniu do wielkich wieszczy rynków finansowych(nie będę wymieniać) to oni wszyscy do momentu ostatniej bańki okazali się ignorantami finansowymi. Ja to widziałem, brałem w tym spory udział niewielkim ryzykiem, a jednocześnie musiałem wysłuchiwać tych głupich nic nie służących komukolwiek analiz ekonomicznych, w które cała gawiedź święcie wierzy. Ci ludzie o których piszę, stanowią całą śmietankę rynków finansowych w Polsce, Ci ludzie aż do 2015 błądzili niczym goryle we mgle. Gdybym im zaufał to do dzisiaj bym się zastanawiał nad tym co mnie tak naprawdę ominęło. Oni dalej odcinają kupony swej popularności w social mediach, ja dalej jestem święcie przekonany że lepszym nośnikiem wartości jest ten walor, który zalicza kolejne szczyty i nie można tego ot tak po prostu ignorować. Nie jestem zwolennikiem krypto, zwyczajnie widziałem na własne oczy i na rachunku, jak łatwo i szybko można zarobić na rynkach(szybciej od fx, cfd itp.), zatem nie rozumiem tej argumentacji, że BTC nie ma wartości samej w sobie. Gdyby jej nie miał to nie byłoby tego run'u w 2017 i pomimo że większość amatorskich analiz odnośnie HH na BTc aktualnie samo się weryfikuję, tak myślę, jak myślałem wcześniej czy BTC przebije złoto, że technologia i tak wyprzedza starą szkołę inwestowania i nie należy ignorować faktów. Pozdrawiam serdecznie.

Tomasz Tofil 2019-03-14

Jadnocześnie warto wspomnieć, że obecny poziom środowiska "kryptowaluciarzy" to już nie to samo, po ostatniej bańce, co wcześniej. Pojawiło się dużo ulicy oraz hochsztaplerów, co skutecznie marginalizuje ten rynek.

Mariusz 2019-03-14

W tych globalnie niełatwych czasach potomstwo zdaje się być również dobrą, przepraszam za słowo - inwestycją. Co sądzicie?

Jan 2019-03-14

@3 nie ma się co wstydzić., Dzieci to jest inwestycja, w której nie chodzi o zysk monetarny/finansowy, lecz psychofizyczny. Dla dzieci rodzice potrzebujący wsparcia z ich strony są przejawem zdrowych, wolnych od ingerencji państwa relacji społecznych.

Lumpiro 2019-03-18

Zgadzam się że dzieci to inwestycja. 
W związku z tym mam pewien pomysł biznesowy: 
 
Przeprowadzanie szkoleń z zakresu jak wykorzystać wszystkie możliwe metody wyciągnięcia od państwa socjalu: 
 
Na ten pomysł wpadłem po rozmowie z moją koleżanką sąsiadką z piętra w bloku. Kobitka ma łeb na karku i nieźle sobie radzi w biznesie a mianowicie: 
 
ma 3 dzieci z trzema różnymi mężczyznami, jak sama twierdzi powodzi jej się całkiem dobrze jedyne problemy jakie ją spotykają to gdy wypełnia dokumenty w urzędach bo wszystkie dzieci mają 
różne nazwiska. Ostatnie dziecko ma z konkubentem z którym mieszka bez ślubu jako samotna matka. 
 
analiza biznesowa:  
 
-Na dwójkę dzieci dostaje 1500zł alimentów ( 700zł i 800zł ) 
 
-Na ostatnie dziecko jako samotna matka dostaje od państwa 300zł plus umownych 500zł alimentów od konkubenta który nie zgłosił się jako ojciec dziecka ale mieszka z matką. 
 
- 500 plus na każde dziecko bo matka nie pracuje i nie ma dochodów razem 1500zł 
 
- no i jako zarejestrowana bezrobotna która zaszła w ciąże 1000zł miesięcznie przez rok. 
 
Co daje wynik finansowy: 4800zł + 500zł na życie od konkubenta co daje 5300zł miesięcznie czystego zysku. oraz gratis 
ubezpieczenie społeczne i zdrowotne dla niej i dzieci. 
 
Konkubent pracuje zarabia około 1700zł miesięcznie sam płaci alimenty na dwójkę dzieci z poprzedniego małżeństwa 800zł zostaje mu 1000zł które oddaje nowej konkubinie na dziecko i życie .

Adam 2019-03-18

Bądźcie poważni - dzieci to nie inwestycja. Kto tak pisze, ten nie ma jeszcze dzieci. :-) 
Dziecko może urodzić się kalekie lub z wadą genetyczną; może zostać wyhodowane tak, że w wieku kilkunastu lat pójdzie w zug i rodzice będą płacić ratalnie do końca swojego życia; może olać zupełnie rodziców, nawet jeśli o nie dbali; może rozchorować się nieuleczalnie w każdym wieku; może pójść taką drogą zawodową, że będzie żyć szczęśliwie, ale na koszt rodziców. Takich sytuacji nie da się ubezpieczyć. 
Jeśli porządnie zainwestuje się w biznes lub nieruchomości to dzieci nie są potrzebne - obecnie, jak się ma trochę grosza co miesiąc, można zapłacić innym, żeby o was dbali tak, jak żaden rodzony potomek nie zadba do końca życia. 
Dzieci po prostu wypełniają zupełnie inne miejsce w życiu dorosłych ludzi i jedynym zwrotem z "inwestycji" czasu i pieniędzy poświęconych na wychowanie ich na dobrych ludzi będzie satysfakcja osobista - i nic więcej. 
Bajki o inwestycji w dzieci może wolnościowcom wciskać Kaczyński z Dudą pod pachą. Rzeczywistość jest zupełnie inna. 
A przede wszystkim - niech bóg (jeśli istnieje) chroni świat przed potomkami ludzkimi wychowywanymi w duchu wolnościowym.

Piter 2019-03-18

Dokładnie dzieci nie można rozpatrywać w kategoriach “inwestycji biznesowych”. Przede wszystkim koszt wychowania dziecka od noworodka do czasem studenta to 
koszt około 300 tys złotych …Nie wierzycie ? To weźcie kalkulator wychodzi około 1000 zeta na miesiąc wcale niewiele. W ciagu dwóch czy trzech pierwszych lat koszty rosną dramatycznie 
I wychodzi tak jakbyśmy kupowali co roku nowy samochód (no ten najtańszy powiedzmy) i złomowali 
go po roku…Nie wierzycie?  
To policzcie koszty opiekunki do trzeciego roku (jak dziecko nie dostanie się do żłobka) plus 500 zeta na pampersy co miesiąc plus szczepienia itp, itd. Generalnie dziecko w dwóch pierwszych latach może cie kosztować 30 tysiaków na rok… 
Do tego musisz dodać dramatyczny spadek twojej produktywności w pracy. Czyli brak czasu na  
dodatkową robotę , a jak masz firme to jeszcze gorzej. Człowiek po nieprzespanej nocy jest guano wartym pracownikiem. 
 
Temat dzieci jako “inwestycja” w środowiskach wolnościowych pojawił się zapewne za sprawą Korwina ) No ma on ten swój “konik” na ten temat niestety. Że trzeba mieć dużo dzieci aby one utrzymywały nas na starość… Założenia niby słuszne ale nie mające z praktyką nic wspólnego. 
Bo każdy ma swoje życie i przypadki gdy dzieci utrzymują rodziców to jakiś mit. Można by powiedzieć że jest nawet na odwrót. 
 
Reasumując nie można oczekiwać że wychowanie dzieci na się zwróci. To nie jest temat “biznesowy” a raczej wysoce humanitarny. Każdy powinien liczyć na siebie i na swoje 
środki w przyszłości. Jak ktoś może zrezygnować z Porsche Carrera i “zrobić “ dodatkowe dziecko to jak najbardziej. Ale jakktoś przędzie tak sobie to powinien się zastanowić z czego 
będzie żył na stare lata (bo z dzieci na pewno nie). W każdym razie nie rozpatrujcie tego tematu w kategoriach biznesu do zrobienia.

Tomasz Primke 2019-03-21

@6 - już miałem odpowiedzieć, ale przeczytałem ostatnie zdanie. I doszedłem do wniosku, że nie warto czasu marnować. 
 
Z Bogiem, dobrzy ludzie!

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!

Program miesiąca
brązowy
Inne audycje tego autora:

Obligacje dla debili (1) - 4 dni temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - 5 tygodnie temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - 7 tygodni temu

40 lat i fajrant! (27) - 8 tygodni temu

Więcej audycji...
Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - 8 tygodni temu

Życie w Hiszpanii dla początkujących (13) - 2 miesiące temu

Rekordowo krótki odcinek (3) - 2 miesiące temu

Mocz to moc (11) - 3 miesiące temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - 3 miesiące temu

Hiszpania pod dokładniejszą lupą (1) - 3 miesiące temu

Wystarczy języczek u wagi (8) - 4 miesiące temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - 4 miesiące temu

O strajku nauczycieli (20) - 5 miesięcy temu

Wady i zalety UK (13) - 5 miesięcy temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - 6 miesięcy temu


Szkolenia z nieruchomości to ściema (25) - 7 miesięcy temu

Żydzi, nieruchomości i dolary (15) - 7 miesięcy temu

Rynek złota w Polsce wciąż raczkuje (20) - 7 miesięcy temu

Pełzająca detronizacja dolara (2) - 7 miesięcy temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - 8 miesięcy temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - 8 miesięcy temu

Janka porady na nadwagę (13) - 8 miesięcy temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - 8 miesięcy temuJan Fijor - Delfin z torebką foliową (16) - 10 miesięcy temu


Jan Fijor - Wybory w USA i w Polsce (9) - 10 miesięcy temu

Jan Fijor - Listy (1) - 10 miesięcy temu

Jan Fijor - Norweski Klub Inwestycyjny. (5) - 11 miesięcy temu

Jan Fijor - To wszysto leci w dół (8) - 11 miesięcy temu

Jan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 11 miesięcy temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - ponad rok temu

O wyższości gór nad morzem (11) - ponad rok temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - ponad rok temu


Co zacząć, jak nie skończyć (7) - ponad rok temu

Jan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - ponad rok temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - ponad rok temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - ponad rok temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - ponad rok temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - ponad rok temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - ponad rok temu


Jan Fijor - Na policji mnie trzymali (10) - ponad rok temu


Jan Fijor - Co chwila leci w dół (28) - ponad rok temu

Jan Fijor mówi, że się zaczyna (42) - ponad rok temu


Jan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - ponad rok temuJan Fijor - deformy podatkowe Trumpa (14) - ponad rok temu

Amerykański fiskus a Polacy (11) - ponad rok temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - ponad rok temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - ponad rok temu

Jan Fijor - Zarobki i molestowanie (63) - ponad rok temu

Jan Fijor - Wolność (104) - ponad rok temu


Jan Fijor - Maile o start-upach (3) - ponad rok temuRyanair i LOT to naciągacze (21) - 2 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 2 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 2 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 3 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 3 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 3 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 3 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 3 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 3 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 3 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 3 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 4 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 4 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 4 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 4 lata temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 4 lata temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 4 lata temuBierzcie zasiłki (31) - 4 lata temuJan Fijor - Pomysły na biznes (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - o tematach z debaty (18) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wybory (19) - 4 lata temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 5 lata temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 5 lata temu


Jan Fijor - O pisaniu książek (31) - 5 lata temu


Jan Fijor - Franek (14) - 5 lata temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 5 lata temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 5 lata temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 5 lata temu


Jan Fijor - O wizycie Stockmana (16) - 5 lata temu

Jan Fijor - Złoto (9) - 5 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 5 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 5 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 5 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 6 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 6 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 6 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 6 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 6 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (87) - 6 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 6 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 6 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 6 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 6 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 6 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 6 lat temu

Ostro (64) - 6 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 6 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 6 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 6 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 6 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 6 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 6 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 6 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 7 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 7 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 7 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 7 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 7 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 7 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 7 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 7 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 7 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 7 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 7 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 7 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 7 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 7 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 7 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 8 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 8 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 8 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 8 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 8 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 8 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 8 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 8 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 8 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 8 lat temu


Oburzeni (11) - 8 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 8 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 8 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 8 lat temu

Portugalia (17) - 8 lat temu

Wy ćwoki (15) - 8 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 8 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 8 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 8 lat temuJan Fijor o gejowych (50) - 8 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 8 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 8 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 8 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 9 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 9 lat temu


Żona milionera (10) - 9 lat temu

Afryka Afryka (27) - 9 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 9 lat temu


Janek o szpitalach (7) - 9 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 9 lat temu

Fijor w Californi (17) - 9 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 9 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 9 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 9 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 9 lat temu
O "wygranych" na loterii (15) - 9 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 9 lat temuPaństwowe akcje (20) - 10 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 10 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 10 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 10 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

BASMAR PRZEPROWADZKI MIĘDZYNARODOWE - - 50.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Tomasz Rawski - - 50.00
Konrad - - 50.00
Tomasz Rawski - - 50.00
Szkoła rysunku format studio kraków - - 20.00
Tomasz Rawski - - 50.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt