Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
TerazWydanie Główne
Jutro
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
6 dni temu
Państwo przepłaca za celebrytów?
Czy te pieniądze się im po prostu należały? Co na to zwykły podatnik? Państwowa aplikacja do hodowania roślin. Taxi - autobus. UK nie potrafi zablokować pornografii. Przebudowa strony...
Myśleć jak przedsiębiorca
wczoraj
HISTORIA PEWNEGO SUKCESU.
„Zamiast gadać o faktach, opowiadaj ludziom historie! Fakty nikogo nie interesują, to historie sprzedają.” Tak uczył mnie dawno temu jeden z moich mentorów. W związku z tym chciałbym...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2019-03-14

Apokalipsa banksterów i prepping finansowy

Nadający: Jan Fijor

A wcześniej o rynku szkoleń, rynkach finansowych i złocie

KOMENTARZE

T.Tofil 2019-03-14

Panie Janku, przede wszystkim chylę czoła za wiedzę i zaangażowanie. Bitcoinem zainteresowałem się w 2011 roku, przeszedłem 3 bańki, w tym pierwsze dwie jako laik giełdowy, zaraziłem kryptowalutą również tutejsze środowisko, choć zupełnie o mnie ani widu, ani słychu. I taki mam cel. Chciałbym tylko zwrócić uwagę odnośnie tych audycji o złocie, że o ile się z Panem zgadzam jeśli chodzi o różnice między inwestowaniem, spekulacją, a magazynowaniem wartości, tak BTC, ogółem krypto, stanowiło fenomen jeżeli chodzi o stopę zwrotu czy tzw. lewarowanie na rynkach, w porównaniu do wielkich wieszczy rynków finansowych(nie będę wymieniać) to oni wszyscy do momentu ostatniej bańki okazali się ignorantami finansowymi. Ja to widziałem, brałem w tym spory udział niewielkim ryzykiem, a jednocześnie musiałem wysłuchiwać tych głupich nic nie służących komukolwiek analiz ekonomicznych, w które cała gawiedź święcie wierzy. Ci ludzie o których piszę, stanowią całą śmietankę rynków finansowych w Polsce, Ci ludzie aż do 2015 błądzili niczym goryle we mgle. Gdybym im zaufał to do dzisiaj bym się zastanawiał nad tym co mnie tak naprawdę ominęło. Oni dalej odcinają kupony swej popularności w social mediach, ja dalej jestem święcie przekonany że lepszym nośnikiem wartości jest ten walor, który zalicza kolejne szczyty i nie można tego ot tak po prostu ignorować. Nie jestem zwolennikiem krypto, zwyczajnie widziałem na własne oczy i na rachunku, jak łatwo i szybko można zarobić na rynkach(szybciej od fx, cfd itp.), zatem nie rozumiem tej argumentacji, że BTC nie ma wartości samej w sobie. Gdyby jej nie miał to nie byłoby tego run'u w 2017 i pomimo że większość amatorskich analiz odnośnie HH na BTc aktualnie samo się weryfikuję, tak myślę, jak myślałem wcześniej czy BTC przebije złoto, że technologia i tak wyprzedza starą szkołę inwestowania i nie należy ignorować faktów. Pozdrawiam serdecznie.

Tomasz Tofil 2019-03-14

Jadnocześnie warto wspomnieć, że obecny poziom środowiska "kryptowaluciarzy" to już nie to samo, po ostatniej bańce, co wcześniej. Pojawiło się dużo ulicy oraz hochsztaplerów, co skutecznie marginalizuje ten rynek.

Mariusz 2019-03-14

W tych globalnie niełatwych czasach potomstwo zdaje się być również dobrą, przepraszam za słowo - inwestycją. Co sądzicie?

Jan 2019-03-14

@3 nie ma się co wstydzić., Dzieci to jest inwestycja, w której nie chodzi o zysk monetarny/finansowy, lecz psychofizyczny. Dla dzieci rodzice potrzebujący wsparcia z ich strony są przejawem zdrowych, wolnych od ingerencji państwa relacji społecznych.

Lumpiro 2019-03-18

Zgadzam się że dzieci to inwestycja. 
W związku z tym mam pewien pomysł biznesowy: 
 
Przeprowadzanie szkoleń z zakresu jak wykorzystać wszystkie możliwe metody wyciągnięcia od państwa socjalu: 
 
Na ten pomysł wpadłem po rozmowie z moją koleżanką sąsiadką z piętra w bloku. Kobitka ma łeb na karku i nieźle sobie radzi w biznesie a mianowicie: 
 
ma 3 dzieci z trzema różnymi mężczyznami, jak sama twierdzi powodzi jej się całkiem dobrze jedyne problemy jakie ją spotykają to gdy wypełnia dokumenty w urzędach bo wszystkie dzieci mają 
różne nazwiska. Ostatnie dziecko ma z konkubentem z którym mieszka bez ślubu jako samotna matka. 
 
analiza biznesowa:  
 
-Na dwójkę dzieci dostaje 1500zł alimentów ( 700zł i 800zł ) 
 
-Na ostatnie dziecko jako samotna matka dostaje od państwa 300zł plus umownych 500zł alimentów od konkubenta który nie zgłosił się jako ojciec dziecka ale mieszka z matką. 
 
- 500 plus na każde dziecko bo matka nie pracuje i nie ma dochodów razem 1500zł 
 
- no i jako zarejestrowana bezrobotna która zaszła w ciąże 1000zł miesięcznie przez rok. 
 
Co daje wynik finansowy: 4800zł + 500zł na życie od konkubenta co daje 5300zł miesięcznie czystego zysku. oraz gratis 
ubezpieczenie społeczne i zdrowotne dla niej i dzieci. 
 
Konkubent pracuje zarabia około 1700zł miesięcznie sam płaci alimenty na dwójkę dzieci z poprzedniego małżeństwa 800zł zostaje mu 1000zł które oddaje nowej konkubinie na dziecko i życie .

Adam 2019-03-18

Bądźcie poważni - dzieci to nie inwestycja. Kto tak pisze, ten nie ma jeszcze dzieci. :-) 
Dziecko może urodzić się kalekie lub z wadą genetyczną; może zostać wyhodowane tak, że w wieku kilkunastu lat pójdzie w zug i rodzice będą płacić ratalnie do końca swojego życia; może olać zupełnie rodziców, nawet jeśli o nie dbali; może rozchorować się nieuleczalnie w każdym wieku; może pójść taką drogą zawodową, że będzie żyć szczęśliwie, ale na koszt rodziców. Takich sytuacji nie da się ubezpieczyć. 
Jeśli porządnie zainwestuje się w biznes lub nieruchomości to dzieci nie są potrzebne - obecnie, jak się ma trochę grosza co miesiąc, można zapłacić innym, żeby o was dbali tak, jak żaden rodzony potomek nie zadba do końca życia. 
Dzieci po prostu wypełniają zupełnie inne miejsce w życiu dorosłych ludzi i jedynym zwrotem z "inwestycji" czasu i pieniędzy poświęconych na wychowanie ich na dobrych ludzi będzie satysfakcja osobista - i nic więcej. 
Bajki o inwestycji w dzieci może wolnościowcom wciskać Kaczyński z Dudą pod pachą. Rzeczywistość jest zupełnie inna. 
A przede wszystkim - niech bóg (jeśli istnieje) chroni świat przed potomkami ludzkimi wychowywanymi w duchu wolnościowym.

Piter 2019-03-18

Dokładnie dzieci nie można rozpatrywać w kategoriach “inwestycji biznesowych”. Przede wszystkim koszt wychowania dziecka od noworodka do czasem studenta to 
koszt około 300 tys złotych …Nie wierzycie ? To weźcie kalkulator wychodzi około 1000 zeta na miesiąc wcale niewiele. W ciagu dwóch czy trzech pierwszych lat koszty rosną dramatycznie 
I wychodzi tak jakbyśmy kupowali co roku nowy samochód (no ten najtańszy powiedzmy) i złomowali 
go po roku…Nie wierzycie?  
To policzcie koszty opiekunki do trzeciego roku (jak dziecko nie dostanie się do żłobka) plus 500 zeta na pampersy co miesiąc plus szczepienia itp, itd. Generalnie dziecko w dwóch pierwszych latach może cie kosztować 30 tysiaków na rok… 
Do tego musisz dodać dramatyczny spadek twojej produktywności w pracy. Czyli brak czasu na  
dodatkową robotę , a jak masz firme to jeszcze gorzej. Człowiek po nieprzespanej nocy jest guano wartym pracownikiem. 
 
Temat dzieci jako “inwestycja” w środowiskach wolnościowych pojawił się zapewne za sprawą Korwina ) No ma on ten swój “konik” na ten temat niestety. Że trzeba mieć dużo dzieci aby one utrzymywały nas na starość… Założenia niby słuszne ale nie mające z praktyką nic wspólnego. 
Bo każdy ma swoje życie i przypadki gdy dzieci utrzymują rodziców to jakiś mit. Można by powiedzieć że jest nawet na odwrót. 
 
Reasumując nie można oczekiwać że wychowanie dzieci na się zwróci. To nie jest temat “biznesowy” a raczej wysoce humanitarny. Każdy powinien liczyć na siebie i na swoje 
środki w przyszłości. Jak ktoś może zrezygnować z Porsche Carrera i “zrobić “ dodatkowe dziecko to jak najbardziej. Ale jakktoś przędzie tak sobie to powinien się zastanowić z czego 
będzie żył na stare lata (bo z dzieci na pewno nie). W każdym razie nie rozpatrujcie tego tematu w kategoriach biznesu do zrobienia.

Tomasz Primke 2019-03-21

@6 - już miałem odpowiedzieć, ale przeczytałem ostatnie zdanie. I doszedłem do wniosku, że nie warto czasu marnować. 
 
Z Bogiem, dobrzy ludzie!

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Debata Janka z liberałem Łukaszem (8) - 9 miesięcy temu

O tym, co piszecie w komentarzach (12) - 9 miesięcy temu


O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 10 miesięcy temu

Jak zostać Bogatym. (8) - 11 miesięcy temu

Jak się bogacić? (18) - 11 miesięcy temu

Bieda polskich wolnościowców (7) - 11 miesięcy temu

Listy, obyczaje i finanse. (2) - ponad rok temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - ponad rok temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (7) - ponad rok temu
Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - ponad rok temuObligacje dla debili (5) - ponad rok temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - ponad rok temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - ponad rok temu

40 lat i fajrant! (27) - ponad rok temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - ponad rok temu


Rekordowo krótki odcinek (3) - ponad rok temu

Mocz to moc (11) - ponad rok temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - ponad rok temu


Wystarczy języczek u wagi (8) - ponad rok temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - ponad rok temu

O strajku nauczycieli (20) - ponad rok temu

Wady i zalety UK (13) - ponad rok temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - ponad rok temuŻydzi, nieruchomości i dolary (15) - ponad rok temu


Pełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - ponad rok temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - ponad rok temu


Jan Fijor - Listy (1) - 2 lata temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 lata temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 2 lata temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 2 lata temuJan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 2 lata temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - 3 lata temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 3 lata temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 3 lata temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 3 lata temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 3 lata temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 3 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 3 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 3 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 3 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 3 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 4 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 4 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 4 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 4 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 4 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 5 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 5 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 5 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 5 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 5 lat temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 5 lat temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lat temuJan Fijor - Wybory (19) - 6 lat temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 6 lat temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 6 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 6 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 6 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 6 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 6 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 6 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 7 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 7 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 7 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 7 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 7 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (89) - 7 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 7 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 7 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 7 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 7 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 7 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 7 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 7 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 7 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 8 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 8 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 8 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 8 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 8 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 8 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 8 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 8 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 8 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 8 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 8 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 8 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 8 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 8 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 8 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 8 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 8 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 9 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 9 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 9 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 9 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 9 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 9 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 9 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 9 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 9 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 9 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 9 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 9 lat temu


Oburzeni (11) - 9 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 9 lat temu

Portugalia (17) - 9 lat temu

Wy ćwoki (15) - 9 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 9 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 10 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 10 lat temu


Jak nauczyć się pracowitości (12) - 10 lat temu

Jan Fijor o gejowych (50) - 10 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 10 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 10 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 10 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 10 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 10 lat temu


Żona milionera (10) - 10 lat temu
Trochę afryki trochę Ukrainy (4) - 10 lat temu

Afryka Afryka (27) - 10 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 10 lat temu

Trochę o policji i emeryturach (11) - 10 lat temu

Janek o szpitalach (7) - 10 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 10 lat temu

Fijor w Californi (17) - 10 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 10 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 10 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 10 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 10 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 10 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 10 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 10 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 10 lat temu

Państwowe akcje (20) - 11 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 11 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 11 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 11 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Księgowość online - - 20.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Sklep z zabawkami dla dzieci Rzeszów... - - 20.00
Drabiny producent aluminiowe drewniane - - 20.00
zarabianie w internecie - - 20.00
ubezpieczenia na życie nowy sącz szkolenia bhp - - 20.00
Konrad - - 25.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt