Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Jutro
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
6 dni temu
Państwo przepłaca za celebrytów?
Czy te pieniądze się im po prostu należały? Co na to zwykły podatnik? Państwowa aplikacja do hodowania roślin. Taxi - autobus. UK nie potrafi zablokować pornografii. Przebudowa strony...
Myśleć jak przedsiębiorca
wczoraj
HISTORIA PEWNEGO SUKCESU.
„Zamiast gadać o faktach, opowiadaj ludziom historie! Fakty nikogo nie interesują, to historie sprzedają.” Tak uczył mnie dawno temu jeden z moich mentorów. W związku z tym chciałbym...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2019-08-14

Czy Janek oddałby 500 plus?

Nadający: Jan Fijor

Przekazywanie zasiłku na cele charytatywne. Złoto. Loty Kuchcińskiego i limuzyny rządowe. Niszczenie kapitalizmu. Czy gry, portale społecznościowe i Internet powodują wyobcowanie młodych ludzi? Przełamywanie barier. Wolontariat.

KOMENTARZE

enemis 2019-08-15

Janku a oddalbys niezbyt wolnorynkowa dotacje, ktora pobierasz do swoich gruntow ornych? (jak mowiles w jednej z audycji pare lat temu, kiedy chciales budowac gospodarstwo rolne w oparciu o unijna dotacje). 
Sorry ze pytam po raz kolejny (tak samo jak o film hollywoodzki na podstawie jednej z Twoich "hihistorii", ale mi nie odpowiedziales ani razu. 
Bylbym wdzieczny za odpowiedz :) 
 
Czolko

PROFESORLENIUCH 2019-08-15

Bardzo dobra audycja. Szczególnie wywód Janka w temacie pomocy na zakończenie mi się spodobał. 
 
Pozdrawiam.

Krzysztof 2019-08-15

Ten cały Dżanek to komuch, który pobiera emeryturę z ZUS. Gawędziarz i nic więcej. Oczywiście żeby nie oddał 500+ tak jak nie oddaje dotacji i emerytury z ZUS (wynalazków socjalizmu).

hmp 2019-08-16

Bereta to skąpy dusi grosz, odpowiedź jest więc oczywista.

Łukasz 2019-08-16

Nie biorę 500+ bo nie mam dzieci. Jeśli będę miał i program będzie nadal aktywny to oczywiście, że będę je pobierał i odkładał na przyszłość dla tego dziecka, bo ono będzie spłacało długi tego państwa.

Maciej Bienert (care24.pl) 2019-08-16

ad 3+4 proszę nie atakować personalnie tylko poglądy i tezy. Ja też też wiele razy nie zgadzałem się z Panem Jankiem i on ze mną ale zawze lepiej dyskutować bo jest szansa że wyjdzie z tego nowa wartość. Z krytykowania nic nie będzię ,to strata czasu ,a czas to ...wiadomo. :)

enemis 2019-08-16

Swoja droga niezle sie ludzie z fanatyzmu nawet na kontestacji wyleczyli - niezle daje to do myslenia. 
Pare lat temu jak paru ludzi krytykowalo Dzanka za jego probe ssania unijnego cyca od razu dostali po banie, i mielismy piekny teatr relatywizmu i racjonalizacji, a madrosci Janka zostaly nawet okrzykniete "naukami" (sic!) 
Dzisiaj (chyba, mam taka nadzieje) czesc przejrzala na oczy i juz nie daje sie tak latwo zmanipulowac. 
Pozdrawiam!

Tomasz Tofil 2019-08-16

Myślę, że żyjemy w Cywilizacji Śmierci, gdzie każde nawet pozytywne działanie jest przygaszane i kierowane spowrotem do szeregu. Promowany jest brak rodziny, niewolnictwo i łatwe życie. Po co komu trud i stresy, liczy się to co jest teraz, na szybko i krótko. A gdy są owoce skutecznie je ukradną, pozbawią empatii, zatrzymają w szambie, bo tak jest przecież najłatwiej. Setki tysięcy ludzi nawet nie marzy o tym by wyjechać poza swoje miasto - mają siedzieć nadgodziny w korpo, spłacać kredyty na lepszy kąt dla dzieci, zaś jakieś dyrdymały typu działalność, przedsiębiorczość czy marzenia to tylko udziwnienia dla nielicznych. W kraju gdzie zakazany jest hazard, stosuje się go dla rodzin w formie przekupstwa - tych biednych rodzin z dziećmi, którzy przecież są bardziej potrzebujący, nikt nie będzie tu zakładać przecież że nie ma nic wspanialszego od wspólnoty państwa, fundament rodziny jak widać nie może zostać odbudowany bez "pomocy" państwa. Dzietność w bankrutującej od dekady Ukrainie jest wyższa od polskiej. W Polsce są barykadowane pustostany i programy dom+ albo nowe nieruchomości na kredyt. I przecież jeszcze warto liczyć na mieszkania komunalne jak za starych dobrych czasów. Ludzie których nie ma w internecie, są zakleszczeni w korporacjach, byleby spłacić swoje zobowiązania lub wyżyć z pensji na wynajmie, nie mają czasy na jakieś zawracanie głowy programami wolnościowymi. To tylko moja prywatna opinia, bardzo możliwe że nie do końca zgodna ze stanem faktycznym. Audycja jak zwykle super, szkoda że tak mało jest ludzi, którzy skutecznie uciekli od jarzma systemu.

Artek 2019-08-18

Janku, 
w swoich audycjach często odwołujesz się do Petersona, w szczególności do jego książki 12 zasad. Odnosiłeś się już do recenzji o którą prosiłeś https://blog.krolartur.com/recenzja-12-zyciowych-zasad-jordan-peterson/ ? 
 
Jestem bardzo ciekaw Twojej opinii. Rysuje ona zupełnie inny obraz Petersona, niż ten głoszony przez szeroko pojęte środowisko wolnościowe.

Krzysiek 2019-08-18

Trader21 mówił ,że Trump jest sprytnym graczem choć ma przeciwko sobie koncerny zbrojeniowe(nie wywołał żadnej wojny),media i Chińczyków zupełnie inaczej to widzi niż ty Janek. Mianowicie przytoczę wypowiedź Tradera, jest zwolennikiem pewnej polityki protekcjonistycznej, dlatego ,że jest to jedyna metoda żeby poszczególne kraje chroniły swoją siłę roboczą ,dlatego na pełnym zniesieniu barier handlowych zyskują globalne korporacje , które są w stanie przenosić produkcje z kraju A do B ,bardzo łatwo. Mają nienaturalną przewagę do małych przedsiębiorstw które nie mają takiej możliwości. 
Dodatkowo międzynarodowe korporacje wykorzystując tego typu powiązania międzynarodowe są w stanie zredukować podatki do 0, z resztą wiemy o tym, to ma miejsce w przeciwieństwie do małych przedsiębiorców. Natomiast 75% osób jest zatrudnionych w małych przedsiębiorstwach od 1 do 5 osób i one są największych skarbem poszczególnych krajów a nie międzynarodowe korporacje. Szwajcarzy walczą z różnymi korporacjami promując małe przedsiębiorstwa ,dlatego że to małe przedsiębiorstwa są podstawą rozwoju i dobrobytu. 
Podatki to jest tylko jedna rzecz, jak jesteś dużym krajem to jesteś w stanie przekupić tylu polityków ilu potrzebujesz własnie by tworzyć bariery wejścia dla małych firm. Dlatego pewne narzędzia protekcjonistyczne powinny pozostać w rękach państwa.

jan M Fijor 2019-08-18

@9 Myślę, że każdy ma swój rozum i nim się kieruje w ocenie swoich preferencji. Peterson nie jest jakimś reprezentantem środowiska wolnościowego. Mówi mądrze, odcina sie od tych chorych mód genderowych, egalitarystycznych, socjalnych, czy poprawnych politycznie, wyciąga słuszne wnioski - dla mnie ty wystarczy, żeby go czytać i wydawać.

tomasz 2019-08-19

Janie 
#1- czy możesz /na antenie/ poruszyć krótko temat przewidywań wzrostu GBP/PLN a dokładniej jakie symptomy wskazywać mogą na tego typu odbicia 
#2- Czy kurs złota pokazuje realną wartość złota? ew. ile warte jest jest realnie złoto w dzisiejszych czasach ..w opini?

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Debata Janka z liberałem Łukaszem (8) - 9 miesięcy temu

O tym, co piszecie w komentarzach (12) - 9 miesięcy temu


O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 10 miesięcy temu

Jak zostać Bogatym. (8) - 11 miesięcy temu

Jak się bogacić? (18) - 11 miesięcy temu

Bieda polskich wolnościowców (7) - 11 miesięcy temu

Listy, obyczaje i finanse. (2) - ponad rok temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - ponad rok temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (7) - ponad rok temu
Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - ponad rok temuObligacje dla debili (5) - ponad rok temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - ponad rok temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - ponad rok temu

40 lat i fajrant! (27) - ponad rok temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - ponad rok temu


Rekordowo krótki odcinek (3) - ponad rok temu

Mocz to moc (11) - ponad rok temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - ponad rok temu


Wystarczy języczek u wagi (8) - ponad rok temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - ponad rok temu

O strajku nauczycieli (20) - ponad rok temu

Wady i zalety UK (13) - ponad rok temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - ponad rok temuŻydzi, nieruchomości i dolary (15) - ponad rok temu


Pełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - ponad rok temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - ponad rok temu


Jan Fijor - Listy (1) - 2 lata temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 lata temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 2 lata temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 2 lata temuJan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 2 lata temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - 3 lata temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 3 lata temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 3 lata temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 3 lata temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 3 lata temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 3 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 3 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 3 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 3 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 3 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 4 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 4 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 4 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 4 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 4 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 5 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 5 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 5 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 5 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 5 lat temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 5 lat temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lat temuJan Fijor - Wybory (19) - 6 lat temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 6 lat temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 6 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 6 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 6 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 6 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 6 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 6 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 7 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 7 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 7 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 7 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 7 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (89) - 7 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 7 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 7 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 7 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 7 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 7 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 7 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 7 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 7 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 8 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 8 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 8 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 8 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 8 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 8 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 8 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 8 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 8 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 8 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 8 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 8 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 8 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 8 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 8 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 8 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 8 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 9 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 9 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 9 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 9 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 9 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 9 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 9 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 9 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 9 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 9 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 9 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 9 lat temu


Oburzeni (11) - 9 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 9 lat temu

Portugalia (17) - 9 lat temu

Wy ćwoki (15) - 9 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 9 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 10 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 10 lat temu


Jak nauczyć się pracowitości (12) - 10 lat temu

Jan Fijor o gejowych (50) - 10 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 10 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 10 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 10 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 10 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 10 lat temu


Żona milionera (10) - 10 lat temu
Trochę afryki trochę Ukrainy (4) - 10 lat temu

Afryka Afryka (27) - 10 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 10 lat temu

Trochę o policji i emeryturach (11) - 10 lat temu

Janek o szpitalach (7) - 10 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 10 lat temu

Fijor w Californi (17) - 10 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 10 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 10 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 10 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 10 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 10 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 10 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 10 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 10 lat temu

Państwowe akcje (20) - 11 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 11 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 11 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 11 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Księgowość online - - 20.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Sklep z zabawkami dla dzieci Rzeszów... - - 20.00
Drabiny producent aluminiowe drewniane - - 20.00
zarabianie w internecie - - 20.00
ubezpieczenia na życie nowy sącz szkolenia bhp - - 20.00
Konrad - - 25.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt