Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
3 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
wczoraj
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2019-09-20

Przeliczanie wynagrodzeń to nie taka oczywista sprawa!

Nadający: Jan Fijor

O zagranicznych wynagrodzeniach, o tym co utrzymuje niemieck· gospodark· oraz czytanie listu s·uchacza. O tym wszystkim Jan Fijor!

KOMENTARZE

Andrzej 2019-09-22

T.Blair ... B.d.realizator i prowadzenie

Krzysztof 2019-09-22

Janek tak zachwala PL bo dostał 13-tą emeryturę z ZUS. Jak dobrze pójdzie i komuniści ponownie wygrają wybory to dostanie 14-tą emeryturę z ZUS. Taki z niego "wolnościowiec".

Maciej Bienert (care24.pl) 2019-09-22

https://www.youtube.com

damian33 2019-09-23

Janku, co do zmian ekonomicznych to zgodze sie ze jedno dobre zdarzenie tak jak w przypadku wspomnianego przez Ciebie ograniczenia ZuS przez Zyte Gilowska czy podatku za rzadow Milera moze miec bardzo duzy i pozytywny wplyw na przyszlosc.  
 
Nalezy jednak brac pod uwage specyfike tego co sie teraz dzieje. Mowie o kierunku zmian jakie nastepuja przez ostatnie 4 lata a jest to radosny marsz w kierunku "swietlanej" przyszlosci wedle zasad Marksa i Engelsa. Nidgy przed 1989 rzad nie zaprowadzil rozdawnictwa na taka skale: 500+, obnizenie wieku emerytalnego ,13emerytury, mieszkania+, nacjonalizowanie biznesow - to wszystko prowadzi w kierunku scenariusza greckiego czy wenezuelskiego.  
 
Oczywiscie ze jakas obiznka podatkow moglaby poprawic sytuacje ale napsuto juz tyle w gospodarce ze ogolny kierunek zmian jest wyrazny - wyboista droga w dol. Jakos przeciez bedzie trzeba finansowac te emerytury, 500+ czy inne socjale.a wszystkie inne partie poza PiS rowniez nie chca likwidacji socjalu a chca wrecz w programach wyborczych rozdawac jeszcze wiecej.  
 
Ja mysle ze mieszkajac teraz poza Polska, w Hiszpanii zaczynasz patrzec na nia troche z sentymentem, jak emigranci z Anglii ktorych znalem ktorzy po paru latach w Anglii wracja do Polski bo juz zdarzyli zapomniec o wszystkich specyficznych elementach zycia w Polsce Zazwyczaj takie powroty konczyly sie re-emigracja do Anglii 6-9 mcy pozniej, jak juz towarzystwo wyprztykalo sie oszczednosci. Teraz sie to pozmienialo bo ludziska dostaja darmowa kase, 500 zl na kazde dziecko wiec jak juz wroca do Polski i dostana juz ta marnawa prace to do UK nie wracaja bo wciaz jest jeszcze socjal ktory trzyma ich jako tako na powierzchni.  
 
Reasumujac - tak Polska moze zmienic kierunek dzilan ekonomicznych ale tak jak z nalogowym pijakiem najpierw musi byc kryzys, siegnie dna (bankructwo) i dopiero wowczas moze nastapic zmiana ogolego kierunku z rozdawnictwa, nacjonlizmu i populizmu w strone wolnego rynku i niskich podatkow.  
Jak to mawiaja: czlowiek zaczyna postepowac racjonalnie dopiero wtedy gdy zawioda juz wszystkie inne opcje...

Sławek 2019-09-23

Przepraszam trochę nie na temat. 
Wolnosciowcy zazwyczaj nie wierzą w propagandę szkodliwości globalnego ocieplenia, ale te tłumaczenie dlaczego lewica to propaguje nie mają sensu. By podnieść podatki nie potrzeba tyle zachodu, wynajmować naukowców itd, w stanach są niskie podatki, więc wystarczy podnieść stawkę i po krzyku, nie potrzeba carbon tax do tego. 
 
W moim odczuciu to jest tęsknota krajów kolonialnych do kontroli innych i stąd trzeba znaleźć wspólny problem całej planety i potrzebę stworzenia globalnego policjanta by ten problem nie rozwiązał, ale rozwiązywał bez końca. Stąd taka Bruksela może pouczać głupich Polaków jak mają się rządzić by nie niszczyć planety na której też żyją inne nacje. 
 
Czym jest to globalne ocieplenie, Sahara się kurczy od 35 lat, jest mniejsza o dwie powierzchnie Polski, media milczą. Mało tego kurczą się dwie inne pustynie większe od Sahary - Arktyka i Antarktyda. Przez 270 mln lat było cieplej jak jest dzisiaj i Sahary nie było, powstała dopiero 2,5 mln lat temu gdy klimat się oziębił do dzisiejszych temperatur. 
 
Swoją drogą dziwi mnie też dlaczego konfederacja chce budować elektrownie atomową. Najtańsza energia, jest energia wodna, oczywiście zieloni opłaceni przez Rosjan protestują na taką elektrownię, bo Polacy mogą ją wybudować tanio sami i nie będą potrzebować zakupować wyjątkowo drogich "kartridży do drukarki HP" w postaci uranu, więc zielonym się to nie podoba, wolą mieć promieniotwórcze odpady przez tysiące lat dla naszych wnuków i prawnuków, ale to niech przyszłe pokolenia się martwią, będą spłacać dług zaciągnięty na budowę atomu oraz to na nich spadnie odpowiedzialność za radioaktywne odpady swoich dziadków, chłopków roztropków.

Piter 2019-09-23

Jest takie powiedzenie że kiedy USA mają katar to Europa ma grypę ) Stąd wizja Janka że USA zaczynają się “zwijać” jest okropnie przesadzona.  
Co decyduje o dobrobycie danego kraju ? Ano po pierwsze nagromadzone przez lata bogactwo; 
W USA mamy najwięcej na świecie milionerów czy miliarderów. Między bajki można włożyć opowieści że 90% ludzi “nie ma nic”. 
Po drugie bardzo ważne : technologia , nauka i patenty. USA są liderem nowych/najnowszych technologii. Apple , Microsoft czy Intel to tylko te najbardziej znane.  
W każdej dziedzinie czy to medycyna, podbój kosmosu , samochody elektryczne czy badania nuklearne tutaj USA są numerem jeden na świecie. 
Janku możesz pisać posty na laptopie z Korei czy Chin ale musisz wiedzieć że sercem tego laptopa jest procesor firmy Intel albo AMD (z USA). A podstawowy program jakiego używasz to Windows albo Mac OS made in USA . Przeglądarka jaką stosujesz to zapewne google chrome albo Firefox made in USA. A jak “wujek Sam” pozbawi cię jednego z tych elementów to będziesz  
mógł co najwyżej pisać tradycyjne listy. Tutaj patrz firma Huawei której Trump odciął wtyczkę od amerykańskiej technologii. 
 
Po trzecie mógłbym wspomnieć o gigantycznej militarnej przewadze tego kraju ( może walczyć z 35 największymi armiami świata) ale po co jak nie muszą tego stosować aby być numerem jeden. 
 
Na twoje biadolenie że są bardzo biedni ludzie tam. Ano są bo socjal jest bardzo ograniczony w porównaniu do tego który jest w Europie. Ktoś jest leniem i obibokiem to wyląduje pod mostem i 
nie ma zmiłuj. Dlatego liczba bezdomnych może być nawet 10x większa niż w Europie. 
 
I jeszcze na temat “wolnego rynku” którego jesteś fanem. Zaiste był kiedyś taki ….sto lat temu. Dzisiaj to co widzisz w USA i nie tylko to rządy korporacji. Wielkich firm które rozrosły się 
do niebagatelnych rozmiarów i dyktują warunki rządom i ludziom. No tak wiem “wyrastały z garażów” tyle że jak już wyrosły to mają kolosalną przewagę. Dlatego banki mają cie w d… i ebay może cie mieć w d… i facebook również. Bo gdzie pójdziesz ? Masz tylko jedną alternatywę ; albo grasz tak jak oni chcą albo w ogóle. Wolny rynek dzisiaj to bardzo ograniczona działalność mikrofirm w części w szarej strefie. 
I dopóki prezes apple czy microsoftu będzie mógł zjeść obiad i napić się wódki z Trumpem to nic się nie zmieni. Bo tam właśnie robi się prawdziwe biznesy o których małe firmy mogą se tylko marzyć. 
Prawdziwy wolny rynek równa się zero kontaktów na stylu polityka-biznes. Oczywiście wymaga to odpowiednich zapisów w konstytucji. Aby to przeforsować trzeba mieć większość konstytucyjną. A jak nie macie to sorry o czym tu gadać. 
 
p.s. pytałem szwagra w USA czy chce wracać na emeryture do Polski. Nie ma takiej możliwości. Jako oficjalny emeryt chce pracować dalej . No to jak emeryci nie chcą wracać to kto chce ?

Sławek 2019-09-24

@Piter. Nie potrzebnie najeżdżasz na Janka, każdy ma prawo do własnej opini. 
 
Powiem Ci jaką mają Amerykanie przewagę nad Polską. Są bardzo pracowici, tak jak Polacy a może i bardziej. W stanach są stare lotniska, mosty i McDonaldy, ale to nie jest wadą Ameryki tylko jej zaletą, ten ich pragmatyzm, dopóki coś działa to po co to zmieniać, masz wybitą szybę w aucie? Zalep folią. Odpad Ci zderzak? Przylęp szarą taśmą, policja nic Ci nie powie. Nie podoba Ci się system? Wybuduj sobie domek w środku lasu, nie płać rachunków i podatków, bądź po za systemem. W Polsce to nie możliwe, zabiorą Ci dzieci, a Ciebie wsadzą do puchy za niepłacenie podatków i nielegalną samowole budowlaną. 
 
Oraz co najważniejsze, patriotyzm lokalny. Polacy mają dziwną cechę, zawiść do innych, nawet na kontestacji Hugo się negatywnie wypowiada o patriotyzmie lokalnym, a przecież tak powstały te firmy wymienione przez Ciebie, dzięki temu, że Amerykanie używają amerykańskich rzeczy, często przepłacając jak za samochody gorszej jakości ale rodzimej produkcji. Podam prosty przykład kanadyjska restauracja Tim Hortons, w Kanadzie oblegają ją ogromne tlumy, a w stanach ta sieć nie może się przebić ma duże problemy z rentownością bo jest kanadyjska. Myślicie, że BP i VW by płaciły tak ogromne kary gdyby były amerykańskie? W Polsce by dostały jeszcze prawdopodobnie dotację jak Mercedes, a sprawa by była zamieciona pod dywan, żeby "nieodstraszać inwestorów". To w stanach powoduje mikroinkubator, dlatego tak wiele, Elonów, Jobsów, Bezosów wykluwa się w garażach, a gdy podrosną podbijają świat. Kontestatorzy zapominają, że wybór lokalnych produktów jest wyborem rynku, to rynek tak decyduje we swej mądrości i to jest naturalne, że chce wspierać lokalnych producentów. Gdyby Polska miała McDonalda to jest oczywiste, że najwyżej płatne miejsca pracy były by w polskim oddziale McDonalda, zarząd firmy, opracowania nowych kanapek, i strategi, oraz zawód właściciel, czyli jachty, wille, pola golfowe itp. A tak to wszystko jest zagranicą, a w Polsce montowanie i najmniej płatne stanowiska, mamy to na własne życzenie, bo traktujemy patriotyzm lokalny jako coś nierozsądnego czymś czym sobie szkodzisz bo przecież są tam lepsze oferty niż ta tego prywaciarza, a w rezultacie może mamy te parę groszy lepiej krotkoterminowo, gdy mamy dużą stratę długoterminowo, bo zarządy spółek, strategie wszystko jest nie u nas.

Maciej 2019-09-25

@Sławek patriotyzm lokalny niszczy lokalną gospodarkę, ponieważ kupując gorsze/droższe produkty tylko dlatego że są polskie, sprawiasz że ci producenci nie muszą się starać i będą robić coraz gorzej i coraz drożej. 
 
Ponadto dochodzi drugi czynnik, a mianowicie kupując cokolwiek polskiego sprawiasz, że patologia zaczyna się rozmnażać z 500+ a to są ludzie którzy powinni wyginąć a nie się rozmnażać, bo tylko niepotrzebnie zużywają powietrze i zasoby naturalne, dlatego ja w miarę możliwości staram się unikać polskich produktów nawet przepłacając, choć przyznam, że czasami nie ma wyboru i muszę kupić coś polskiego niestety. 
 
Polska to w większości kraj mentalnych niewolników, którzy nie powinni się rozmnażać i marnować zasobów, tylko wyginąć dla dobra ogółu ludzkości.

Kris 2019-10-30

He he profesor kocha Polskę ale mieszka w Irlandii :)

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Debata Janka z liberałem Łukaszem (8) - 9 miesięcy temu

O tym, co piszecie w komentarzach (12) - 10 miesięcy temu


O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 10 miesięcy temu

Jak zostać Bogatym. (8) - 11 miesięcy temu

Jak się bogacić? (18) - 11 miesięcy temu


Listy, obyczaje i finanse. (2) - ponad rok temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - ponad rok temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (7) - ponad rok temu
Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - ponad rok temuObligacje dla debili (5) - ponad rok temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - ponad rok temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - ponad rok temu

40 lat i fajrant! (27) - ponad rok temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - ponad rok temu


Rekordowo krótki odcinek (3) - ponad rok temu

Mocz to moc (11) - ponad rok temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - ponad rok temu


Wystarczy języczek u wagi (8) - ponad rok temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - ponad rok temu

O strajku nauczycieli (20) - ponad rok temu

Wady i zalety UK (13) - ponad rok temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - ponad rok temuŻydzi, nieruchomości i dolary (15) - ponad rok temu


Pełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - ponad rok temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - ponad rok temu


Jan Fijor - Listy (1) - 2 lata temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 lata temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 2 lata temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 2 lata temuJan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 2 lata temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - 3 lata temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 3 lata temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 3 lata temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 3 lata temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 3 lata temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 3 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 3 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 3 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 3 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 4 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 4 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 4 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 4 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 4 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 4 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 5 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 5 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 5 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 5 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 5 lat temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 5 lat temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lat temuJan Fijor - Wybory (19) - 6 lat temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 6 lat temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 6 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 6 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 6 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 6 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 6 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 6 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 7 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 7 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 7 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 7 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 7 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (89) - 7 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 7 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 7 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 7 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 7 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 7 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 7 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 7 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 7 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 8 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 8 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 8 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 8 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 8 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 8 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 8 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 8 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 8 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 8 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 8 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 8 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 8 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 8 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 8 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 8 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 8 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 9 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 9 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 9 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 9 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 9 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 9 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 9 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 9 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 9 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 9 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 9 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 9 lat temu


Oburzeni (11) - 9 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 9 lat temu

Portugalia (17) - 9 lat temu

Wy ćwoki (15) - 9 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 9 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 10 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 10 lat temu


Jak nauczyć się pracowitości (12) - 10 lat temu

Jan Fijor o gejowych (50) - 10 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 10 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 10 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 10 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 10 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 10 lat temu


Żona milionera (10) - 10 lat temu
Trochę afryki trochę Ukrainy (4) - 10 lat temu

Afryka Afryka (27) - 10 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 10 lat temu

Trochę o policji i emeryturach (11) - 10 lat temu

Janek o szpitalach (7) - 10 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 10 lat temu

Fijor w Californi (17) - 10 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 10 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 10 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 10 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 10 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 10 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 10 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 10 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 10 lat temu

Państwowe akcje (20) - 11 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 11 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 11 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 11 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Księgowość online - - 20.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Sklep z zabawkami dla dzieci Rzeszów... - - 20.00
Drabiny producent aluminiowe drewniane - - 20.00
zarabianie w internecie - - 20.00
ubezpieczenia na życie nowy sącz szkolenia bhp - - 20.00
Konrad - - 25.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt