Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
3 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
wczoraj
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2019-11-27

Bieda polskich wolnościowców

Nadający: Jan Fijor

Stan obecny i perspektywy ruchu wolnościowego. Złe poczty, banki, inflacja i inne podatki oraz prawo. Cenzura Lenina za PRL.

KOMENTARZE

damian33 2019-11-28

Janki, dziwisz się czemu polskie środowisko wolnościowe jest takie niemrawe i czemu inicjatywy takie jak kontestacja nie mają wystarczającą ilość darczyńców. Przypominam że średnia placa w Polsce (czyli tzw dominanta), ostatnia opublikowana to około 1800 zł. Takim miesięcznym dochodem dysponuje największa grupa rodaków. Przeliczajac na USD, niecałe 500. I teraz pytanie czy gdybyś miał do dyspozycji jedynie parę stówek co miesiac, moeszkajac na terenie USA to czy miałbyś pieniądze na wspieranie jakiegoś radia wolnościowego??? I tu jest pies pogrzebany. Owszem Ty jako która uprzednio mieszkała w USA zapewno dysponuje większym dochodem miesięcznym ale śmiem twierdzić że jakieś 90% ludzi z Twojego pokolenia takiego dochodu nie mają. Pewnie jakby się bliżej przyjrzeć to większość 20 i 30latkow w Polsce może nie mieć takiego dochodu jak Janek Fijor. 
 
Co do tłumaczenia ByteEatera to się nie zgadzam. Owszem to co powiedział Krzysiek tłumaczy czemu Polacy byli biedni w 1989r a nie czemu są bidakami w 2019r. Niestety ale większość rządów IIIRP traktowało własnych obywateli gorzej niż okupant. Ilość podatków, szkodliwego prawa, pogardy władzy dla szarego obywatela. Przekłada się to na to że Polacy byli bidnym narodem 30 lat temu, tak dalej są biedni a przy obecnej skali rozdawnictwa Polacy będą nędzarzami. Wystarczy spojrzeć na prognozy emerytur w Polsce dla obecnych 30latlow.  
 
Niestety, ale trzeba przypomnieć dawne haslo: Polska Afrykay Europy. Dla przeciętnego afrykanczyka największą szansa na poprawę sytuacji i perspektyw na przyszłość jest emigracja. Gorzka prawda jest taka że perspektywy ostatnich 30lat dla przeciętnego Polaka sytuacja wygląda dokładnie tak samo. Jeśli ktoś wyjechał z PL do USA w latach 80tych (JanekF) to zapewnił sobie godziwą starość i dał szansę na lepsza przyszłość swoim dzieciom w USA. Ci którzy zostali w PL i żyją tam do dziś mają głodowe emerytury i nie stać ich nawet na dłuższy pobyt w Ciechocinku.  
Sytuacja będzie wyglądać tak samo albo gorzej dla pokolenia obecnych 30paru latkow gdy będą przechodzić na emeryturę...

jan M Fijor 2019-11-28

To nie jest ;polemika, lecz informacja. Wszyscy moi przyjaciele i dobrzy znajomi, którzy wzięli życie w swoje ręce, albo po prostu dobrze pracowali dorobili sie majątków. Nie są to fortuny, ale każdy z nich jest wart ok. 1 mln euro. Mówimy o pokoleniu roczników 1947-1952. W młodym środowisku wolnościowym, roczniki 1990 - 1999 kto sie wziął do roboty, jest aktywny, albo wyemigrował ten żyje dobrze i wciąż rośnie. Słowem kluczowym jest tu aktywność rozumiana jako aktywna współżycie z innymi i gospodarność. Natomiast zadufane w sobie dupki trolle, malkontenci i karierowicze żyją na granicy ubóstwa. To jest może być jakiś wskaźnik dla was, millenialsi.

Jaro 2019-11-29

Janek na Twoim miejscu bym się wkurwił na te śmieszne radio, jakim jest Kontestacja. Technika do dupy, coś dzwoni, coś przerywa, nie opłacone co trzeba. To już jest poziom poniżej dna.

Łukasz 2019-11-30

Dlaczego wolnościowcy mają mało? 
- za dużo siedzą w internecie a za mało pracują 
- są jeszcze młodzi, uczą się 
- nie otwierają biznesu tylko uciekają do korpo i zaczynają od niskich stanowisk  
- za mało poświęcają się przedsiębiorczości, tworzeniu firm a "bawią się" w politykę itp 
 
inflacja szaleje to prawda, ale jak ktoś chce to zarobi w każdych warunkach  
 
a co do radia, no słabo to wygląda i to raczej nie zależy od wpłat tylko od zarządzających, Janek jak nie ma problemów technicznych jest dobrze słyszalny, tutaj prowadzący ma chyba nagrywa na mikrofonie za 2,50zł

damian33 2019-12-01

@2, Janku - pełna zgoda. Kto chce coś w życiu osiągnąć ten zawsze znajdzie sposób. Piszę to jako reprezentant jednej z grup o której wspomniałes tj emigrantów i bynajmniej na brak sukcesów nie narzekam. Mi chodziło jednak w pierwszym komentarzu o cos raczej innego. Osób które są aktywne i coś osiągają zawsze znajdzie się garstka, nawet w takim zbankrutowanym Zimbabwe, Nigerii czy Wenezueli. Osobiście poruszalem inna kwestię systemu pogardy i wyzysku obywatela przez władzę, który funkcjonuje w PL od 1989r a ostatnie 4 lata to ewidentne dokręcanie śruby do oporu. 
 
Owszem może być tak że te parę procent dorobi się w ten czy inny sposób nawet w systemie gdzie system prawny ma taką samą wartość co papier montowany na rolce w WC. Pytanie tylko na ile to bogactwo (mówimy tu pewnie o nieruchomościach, gotowce czy złocie) jest bezpieczne przy naszym dorobkiewiczu. Spójrzmy na to co się wydarzyło w Wenezueli czy Grecji. Tam też do władzy doszli komunistyczni populiści jak.u nas, też kupili sobie głosy biedoty i też jak w PL rozdawali tak długo a kraj nie zbankrutowal. Nieruchomości które dawniej warte były miliony warte są może połowę tego co danej i stoją opustoszałe. W Grecji emeryturki władza znaczaco zmniejszyła i opodatkowala znacznie nieruchomości, szczegolnie tych "bogaczy" ktorzy mają więcej niż jedno.mieszkanko. 
No i teraz pytanie: czy przypadkiem w PL też tak nie będzie że Ci ktorzy teraz odkładają nie mogą zostać poważnie opodatkowani i w efekcie stracą jak w Grecji czy Wenezueli większość majątku. 
Reasumując, chodziło mi o to że przeciętny Polak statystycznie dzisiaj już jest biedakiem a w przyszłości najprawdopodobniej bedzie jeszcze gorzej. Dla tych bardziej aktywnych, nieskromnie zaliczę się do tej grupy najlepszym rozwiązaniem w długim okresie jest jak w przypadku obywateli państewek afrykańskich jest wyjazd z własnego kraju, emigracja. Ci którzy coś tam uciulali nie będą w stanie obronić swojego majątku przed pazernością władzy więc ja wolę działac już teraz i gromadzić go poza Polską. Wszyscy wiemy z historii jak kończy się komuna i rozdawnictwo kielbachy wyborczej i osobiście uważam że jako zwolennik szkoły austriackiej, wolnościowiec i kapitalista jest niejako zobowiązany postępować w zgodzie z zasadami w które wierzę i nie dać się bezmyślnie złupić skoro już mam wiedzę która ewidentnie podpowiada mi że tak się właśnie stanie w Polsce w przyszłości... 
 
@3 Jaro, całe szczęście że poza problemami technicznymi poziom wypowiedzi komentujacych jest w dalszym ciągu 'wysoki'. Szczególnie bluzgi są tu bardzo na miejscu... not

Piter 2019-12-02

No cóż dobrze to się na żyje DZIECIOM emigrantów . Prawda jest niestety taka że dopiero następne pokolenie urodzone już i wychowane na obczyźnie daje sobie świetnie rade. 
I co ważne niekoniecznie w biznesie bo nie każdy jest i ma zadatki na biznesmena. Zdecydowana większość pracuje w różnych zawodach zgodnie ze swoim wykształceniem. 
 
Weźmy taką polską emigracje w USA pod lupe. Młodzi nie pamiętają ale kiedyś jeden dzień pracy za $$$ to było jak miesiąc pracy w PRLu…Po pięciu latach wracałeś i mogłeś  
wybudować dom plus zostawała kasa na jakiś prywatny “biznes” . Stąd się wziął mit ameryki który ma się dobrze nawet do dzisiaj ) 
Real na dzisiaj. Masz jakieś mieszkanie czy dom w Polsce - w USA też możesz mieć zwykle na kredyt. Samochodem jakimś jeździsz - w ameryce też jadą może troche lepszymi. Sklepy? 
Full towaru nie ma różnicy. Podatki ? No może masz mały od sprzedazy od 0 do 7% , ale jak masz dom w USA to pogłówny może wynieść średnio 10 tys $$$ na rok albo i dużo więcej…  
Medycyna to pomnóż razy dziesięć zabieg prywatny w Polsce a otrzymasz cene takiego zabiegu w USA…  
Generalnie jeżeli liczysz że w USA zarobisz cztery razy więcej niż w kraju to realnie będzie to tylko dwa razy więcej albo i mniej niż w kraju. Czyli aby żyć na naprawde wyższym poziomie to musisz mieć zarobki osiem razy większe niż u nas. Nieosiągalne dla starej emigracji a tym bardziej dla tych którzy chcą teraz wyjechać. 
Prawdziwa ameryka się skończyła po roku 2001 - przynajmniej dla nas. Tu trzeba zarabiać prawdziwe pieniądze a nie jakieś tam 2000 $$$ na miesiąc. Już nie wspomne że zostawiasz rodzine z którą będziesz miał kontakt co najmniej iluzoryczny , 
a co najwyżej będzie cie stać na odwiedziny raz w roku. Rzecz nie do przecenienia - tutaj nie dostaniesz funta kłaków za rozłąkę. I już wiadomo dlaczego znieśli wizy. 
Musztarda po obiedzie. Zresztą socjalizm wszystko wyrównuje. A dla nas lepszy jest socjal made in germany albo ukkingdom niż "american dream". No chyba że masz jakieś nadzwyczajne zdolności )

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Debata Janka z liberałem Łukaszem (8) - 9 miesięcy temu

O tym, co piszecie w komentarzach (12) - 10 miesięcy temu


O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 10 miesięcy temu

Jak zostać Bogatym. (8) - 11 miesięcy temu

Jak się bogacić? (18) - 11 miesięcy temu


Listy, obyczaje i finanse. (2) - ponad rok temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - ponad rok temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (7) - ponad rok temu
Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - ponad rok temuObligacje dla debili (5) - ponad rok temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - ponad rok temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - ponad rok temu

40 lat i fajrant! (27) - ponad rok temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - ponad rok temu


Rekordowo krótki odcinek (3) - ponad rok temu

Mocz to moc (11) - ponad rok temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - ponad rok temu


Wystarczy języczek u wagi (8) - ponad rok temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - ponad rok temu

O strajku nauczycieli (20) - ponad rok temu

Wady i zalety UK (13) - ponad rok temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - ponad rok temuŻydzi, nieruchomości i dolary (15) - ponad rok temu


Pełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - ponad rok temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - ponad rok temu


Jan Fijor - Listy (1) - 2 lata temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 lata temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 2 lata temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 2 lata temuJan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 2 lata temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - 3 lata temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 3 lata temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 3 lata temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 3 lata temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 3 lata temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 3 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 3 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 3 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 3 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 4 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 4 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 4 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 4 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 4 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 4 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 5 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 5 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 5 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 5 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 5 lat temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 5 lat temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lat temuJan Fijor - Wybory (19) - 6 lat temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 6 lat temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 6 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 6 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 6 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 6 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 6 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 6 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 7 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 7 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 7 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 7 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 7 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (89) - 7 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 7 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 7 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 7 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 7 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 7 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 7 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 7 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 7 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 8 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 8 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 8 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 8 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 8 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 8 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 8 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 8 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 8 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 8 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 8 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 8 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 8 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 8 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 8 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 8 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 8 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 9 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 9 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 9 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 9 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 9 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 9 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 9 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 9 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 9 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 9 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 9 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 9 lat temu


Oburzeni (11) - 9 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 9 lat temu

Portugalia (17) - 9 lat temu

Wy ćwoki (15) - 9 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 9 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 10 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 10 lat temu


Jak nauczyć się pracowitości (12) - 10 lat temu

Jan Fijor o gejowych (50) - 10 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 10 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 10 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 10 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 10 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 10 lat temu


Żona milionera (10) - 10 lat temu
Trochę afryki trochę Ukrainy (4) - 10 lat temu

Afryka Afryka (27) - 10 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 10 lat temu

Trochę o policji i emeryturach (11) - 10 lat temu

Janek o szpitalach (7) - 10 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 10 lat temu

Fijor w Californi (17) - 10 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 10 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 10 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 10 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 10 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 10 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 10 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 10 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 10 lat temu

Państwowe akcje (20) - 11 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 11 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 11 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 11 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Księgowość online - - 20.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Sklep z zabawkami dla dzieci Rzeszów... - - 20.00
Drabiny producent aluminiowe drewniane - - 20.00
zarabianie w internecie - - 20.00
ubezpieczenia na życie nowy sącz szkolenia bhp - - 20.00
Konrad - - 25.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt