Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Spisek szlachetnych” i inne audycje ByteEatera (zwykle na żywo)
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
4 dni temu
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
4 dni temu
5 rzeczy, które są źle nazywane w Kościele katolickim
Czym się różni dziewicze poczęcie od niepokalanego poczęcia? Dlaczego „grzech pierworodny” to niefortunne tłumaczenie „peccatum originale”? Czy Ofiara mszy świętej się powtarza na każdej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2020-01-20

Co poszło nie tak w prawyborach Konfederacji?

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Dlaczego zwycieżył Krzysztof Bosak? Czy była szansa na kandydata z Parti Wolność? Jak głosowali elektorzy? A także o mandatach za zbyt wysoką opłatę parkingową, wzroście cen i zakazie posiadania telefonów dla nieletnich.

KOMENTARZE

Kielak 2020-01-21

https://tvn24.pl/krakow/krakow-wyrok-za-palenie-weglem-i-drewnem-ra987060-2303060

Piter 2020-01-21

Ludzie ale się czepiacie Korwina i innych. Po prostu Korwin miał powody aby sądzić iż elektorzy Brauna zagłosują an Bosaka a nie na Dziambora” . Z dwojga “złego “wolał Brauna niż Bosaka. Taka pokerowa rozgrywka. 
Z kolei prawdziwy powód porażki kandydatów Wolności to za mała liczba “wolnościowców” uczestniczących w tych wyborach. No i tyle na ten temat. 
 
Przypominam też że Konfederacja jak sama nazwa wskazuje to zlepek kilku ugrupowań . Koniecznych powtarzam koniecznych do tego aby w ogóle wolnościowcy mogli zaistnieć w sejmie. Ruch wolnościowy czy libertariański jest na ten moment za słaby aby startiować samotrzeć. Zrozumcież to wreszcie. 
 
Co nam daje obecność w sejmie ?. No własnie czy zadaliście sobie trud aby oglądać prace różnych komisji sejmowych z udziałem Berkowicza, Brauna , Sośnierza itp ? Pewno nie . Więc co mówie co następuje. Godnie nas reprezentują  
i mówią tym tukom z PiSu czy PO co i jak trzeba zrobić. 
 
Druga ważna rzecz to dostęp do publicznych MEDIÓW. W TVN , Polsacie czy TVP są obecni wolnościowcy w różnych debatach. Takiej szansy nie mieliśmy od wielu, wielu lat. 
 
Ale zaraz wylewa się fala hejtu że ten i ów nam się nie podoba w Konfederacji. OK to zejdźmy znów do “podziemia” i nadajmy niszowe audycje na YouTubie… 
Wszystko niestety dzieje się przy urnach wyborczych gdzie czysto ideowe , wolnościowe partie nie są zdolne przekroczyć progu wyborczego. 
Stąd idea połączenia kilku partyj niekoniecznie wolnościowo czystych w jeden blok… 
Zauważcie tez że narodowcy stonowali swój przekaz - to jest zupełnie inna gadka niż pieć lat temu. Braun okazuje się bardzo rozsądnym politykiem , polecam wideo z komisji sejmowych. Nie spieprzmy tego bo drugiej takiej szansy na pewno nie będzie.

Sławek 2020-01-22

Zjednej strony uważacie, że wolny rynek podejmuje najwłasciwsze decyzję ze wszystkich możliwych, a z drugiej nie akcepujecie decyzji wolnego rynku odnośnie patriotyzmu lokalnego. 
 
Dla większości ludzi marchewka od lokalnego rolnika 2 zł droższa od importowanej, ma większą wartość niż od jakiegoś producenta z końca świata. A co jeżeli ten producent wylewa ścieki do rzeki, albo pijany przejechał na pasach staruszkę i uszło mu to na sucho? Ludzie zaczną bojkotować jego marchewki i wyleci z rynku. Natomiast kto z nas czyta argentyńską lub nowozelandzką prasę by wiedzieć cokolwiek o tamtejszych producentach marchewek. 
 
Druga rzecz inkubator małego biznesu. 90% firm jest zamykamych w ciągu pierwszego roku, bo tak trudno jest wystartować.  
 
Dlaczego uber nie powstał w Polsce? Bo prawdopodobnie 37 milionów Marciów Hugo Kosińskich i Marków Zemstów by z niego nie korzystało gdyby się okazało, że chinska lub hinduska aplikacja ma niższe stawki za kilometr. Uber mial tyle szczęścia, że urodził się nie w Polsce tylko w Stanach, a tam ludzie nie patrzą czy coś jest dolara tańsze, tylko wspierają lokalny biznes. 
 
Czy ktoś znas potrafi sobie wyobrazić jak mogła wyglądać FC Barcelona bez patriotyzmu lokalnego? Pewnie by była w lidze okregowej wspierana przez przypadkowych turystów. Niestety Hiszpanie nie posłuchali rad ekonomistów i nie kibicowali najlepszemu klubowi na świecie, a swojemu na własnym podwórku i dzisiaj sprzedają swój produkt innym krajom. Później Polak po pracy w montowni samochodów, przychodzi do domu, otwiera butelkę holenderskiego wyprodukowanego w Polsce piwa i włącza hiszpańską piłkę nożną. A że na wolnym rynku nic nie ginie, dostał piwo i transmisję meczu, to musi szybko wracać na niemiecką montownie by wyprodukować samochód dla Hiszpana. Tak to wygląda Panowie, z tym, że oni robią to co kochają, Hiszpan gra w piłkę, Niemiec z Holendrem liczą pieniądze, a Polak zasuwa we fabryce.

Sofronoff 2020-02-23

@ piecyki a zagadnienie wstępu kontrolujących 
 
Prowadzący audycję {obaj} słyszeli dzwon, ale - jak słychać - nie wiedzą gdzie on. Słowem, zamiast poznać dogłębnie zagadnienie, po raz kolejny przykładają się do wszechobecnego w tzw. mediach terroru i powszechnego kolportowania nieprawdziwych informacji {dezinformowania, nazwijmy rzecz po imieniu} o wszechwładzy strażników miejskich/gminnych w zakresie umocowania do wstępu na teren nieruchomości. 
 
Tymczasem art. 379 ust. 3 pkt 1 ustawy o ochronie środowiska nie budzi żadnych wątpliwości {dla osób nie będących ignorantami prawnymi}: 
 
"Kontrolujący, wykonując kontrolę, jest uprawniony do: 
1) 
wstępu wraz z rzeczoznawcami i niezbędnym sprzętem przez całą dobę na teren nieruchomości, obiektu lub ich części, na których prowadzona jest DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA, a w godzinach od 6 do 22 – na pozostały TEREN;" 
 
Słowem, jakikolwiek funkcjonariusz publiczny umocowany do "kontroli piecyków" NADAL NIE MA uprawnienia do wejścia do prywatnego mieszkalnego obiektu lub jego części, np. domu lub mieszkania. W godzinach od 6 do 22 ma prawo wstępu na "pozostały TEREN". Bez względu na to, czy funkcjonariusz zostanie do mieszania/domu wpuszczony dobrowolnie czy {tym bardziej} wejdzie siłą, naraża się na zarzut przekroczenia uprawnień z art. 231 K.k.  
 
Jako bat w walce z rozlewającym się bezprawiem, polecam lekturę uchwał SN jak rozumieć i kiedy dochodzi do podstawy penalizowania urzędniczego bądź strażniczego bezprawia (sygn. akt I KZP 24/12). No i działać. 
 
@ "a co jak będę spał..." 
 
Nic. Właściciel/posiadacz nieruchomości jest wolnym człowiekiem. Może spać, słuchać muzyki i chodzić w domu nago. Ba, w chwili otworzenia furtki posesji może zakomunikować, że jedzie na SOR bo ma tu i ówdzie bóle. I nie zatrzyma go żadne urzędnicze/strażnicze "ale my tylko chcieliśmy...", "ale my tylko na chwileczkę..." 
 
Wolnościowcy, do qwy nędzy, szanujcie się i brońcie się... a nie popularyzujecie gdzieś zasłyszane i powielane brednie ukierunkowane na zastraszenie babć sąsiadek. 
 
Przy okazji zauważę, że 8 na 10 interwencji PINB podejmowanych jest na podstawie bardzo popularnego i ugruntowanego tradycją wśród nadwiślańskich papuasów narzędzia, czyli z tzw. donosu sąsiada. Tak, tak; w 8 na 10 przypadków Polak doniósł na Polaka do biurwy - do Polaka. U was tam w Bongo-Bongo naprawdę nie jest potrzebny żaden Putin, żaden Rasputin. Wy zajebiecie się sami....

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:




Premier znowu bredzi (2) - 3 tygodnie temu


Czy pomaganie ma sens? - 5 tygodni temu

Czy to już komunizm? (2) - 6 tygodni temu

Więcej audycji...
Czy Wiedźmin jest polski? (1) - 7 tygodni temu

90% Kontestacji będzie zaorane (2) - 8 tygodni temu

Państwo przepłaca za celebrytów? (1) - 2 miesiące temu

Kolory Kwarantanny Narodowej (3) - 2 miesiące temu


Czy można protestować w kościele? (4) - 3 miesiące temu

Unikaj szpitali (7) - 3 miesiące temu

Pościg za ludzmi bez maski (1) - 3 miesiące temu

25 lat i 48 mln kary do zaplaty (2) - 4 miesiące temu

Nauczyciele uciekają (6) - 4 miesiące temu



Niskie podatki już były (15) - 5 miesiące temu

Czy trzeba nosić maseczki? (13) - 5 miesiące temu

Male i duze państwa autorytarne (4) - 5 miesięcy temu


Strzelać czy resocjalizować? (2) - 6 miesięcy temu

Mieszkania za 50% ceny (1) - 6 miesięcy temu


Nie bedzie nowych podatków! (2) - 7 miesięcy temu

Bitwa o wozy rozstrzygnięta! (4) - 7 miesięcy temu

Młodzi Gniewni o wyborach - 7 miesięcy temu

Czy LGBT to ludzie? (5) - 7 miesięcy temu

Dotacji w lipcu nie będzie (1) - 8 miesięcy temu

Czy policjanci się wstydzą (1) - 8 miesięcy temu

Nowy (nie)podatek od smartfonów (3) - 8 miesięcy temu

Gazem w przedsiębiorców - 8 miesięcy temu

Węgiel jest święty (1) - 9 miesięcy temu

W co mają inwestować normiki? (12) - 9 miesięcy temu

W szpitalach nie ma kolejek (4) - 9 miesięcy temu

Zagrajmy w grę (2) - 9 miesięcy temu

Turkmenistan pokonał wirusa! - 10 miesięcy temu

Pomagał bez zgody stosownych organów! (6) - 10 miesięcy temu

Jestem na kwarantannie! (1) - 10 miesięcy temu

Dlaczego nie warto #zostawaćwdomu? (5) - 10 miesięcy temu

Jak zarobić na koronawirusie? (2) - 11 miesięcy temu

Kupujcie makaron - coronavirus u bram (2) - 11 miesięcy temu


W Niemczech bieda! - 11 miesięcy temu

Nauczyciele zarabiają za mało! (2) - 11 miesięcy temu

Bądź patriotą, nie umieraj na rozkaz (6) - 11 miesięcy temu

Byle by przeżyć (2) - 11 miesięcy temu




Rząd Cię szybko uzdrowi (1) - ponad rok temu

Idzie drożyzna (2) - ponad rok temu


Muzeum z najwyższej półki (1) - ponad rok temu


Kiedy ojczyzna wzywa! (2) - ponad rok temu


Hugo zostaje kurem domowym (3) - ponad rok temu

Kto nas będzie leczył? (4) - ponad rok temu


Polską rządzą emeryci i rolnicy (6) - ponad rok temu


Siłownia w domu i w zagrodzie (6) - ponad rok temu

Francja wprowadza ACTA2 (3) - ponad rok temu




Czy to koniec wolnego Hong Kongu? (1) - ponad rok temu

10 groszy za indyka (1) - ponad rok temu

YT wciąż jest najlepszy? (3) - ponad rok temu

wRealu24 niesłusznie skasowane! (3) - ponad rok temu

Oddaje500plus chellange! (13) - ponad rok temu


Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - ponad rok temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - ponad rok temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - ponad rok temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - ponad rok temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - ponad rok temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - ponad rok temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - ponad rok temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - ponad rok temu

Czy będą matury? (1) - ponad rok temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - ponad rok temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - ponad rok temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - ponad rok temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - ponad rok temu

ROI z obywatela (9) - ponad rok temu



Czy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - ponad rok temu



Emigranci psują nasze dzieci! (7) - 2 lata temu


Magiczne szable i tarcze (1) - 2 lata temu


Kto zaorał Hugo? - 2 lata temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 2 lata temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 2 lata temu




Matka Boska Dotacyjna (9) - 2 lata temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - 2 lata temu

Rozwody przez internet - 2 lata temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 3 lata temu


RODO nie jest potrzebne! (2) - 3 lata temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - 3 lata temu

Autostopem na Kitaj (2) - 3 lata temu


Zdrajcy sprawy (4) - 3 lata temu




Taxi zamiast PKS (4) - 3 lata temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 3 lata temu


Nie daj sie golić za muzykę (3) - 3 lata temu


Każdy w końcu umrze (2) - 3 lata temu



Znajdź swojego alfonsa (11) - 3 lata temu

Zabić czy usunąć? (7) - 3 lata temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 3 lata temu



Jak pędzić bimber (10) - 3 lata temu

Czy bańka już pękła? (8) - 3 lata temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 3 lata temu





Nowy, legalny hazard (2) - 3 lata temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 3 lata temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 3 lata temu

Black Friday po polsku (4) - 3 lata temu

Nowy próg podatkowy (11) - 3 lata temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 3 lata temu






Koniec polskich spółek w UK? (1) - 3 lata temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 3 lata temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 3 lata temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 3 lata temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 3 lata temu






O jedna wyplatę mniej (3) - 4 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 4 lata temu




A klientów mamy w nosie (1) - 4 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 4 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 4 lata temu



Twoje hasła są za słabe! (6) - 4 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 4 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 4 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 4 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 4 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 4 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 4 lata temu




Lewak zmusza do picia wódki (9) - 4 lata temu



Chcę sprzedać nerkę męża! (45) - 4 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 4 lata temu

Warto być biednym (8) - 4 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 4 lata temu








Na chuja nam dzietność? (13) - 4 lata temu









Polska skazała terrorystę (6) - 5 lata temu








Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 5 lata temu















Bandyta, ale polski bandyta (13) - 5 lat temu






Jak unikać długów? (1) - 5 lat temu







Bluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 5 lat temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 5 lat temu






Majonezowi mówimy NIE (16) - 6 lat temu





Koniec z handlem dziećmi (10) - 6 lat temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 6 lat temu










"Te wybory to przełom" (24) - 6 lat temu



Po co mieszkać w Polsce? (11) - 6 lat temu

Hugo w Business Misji (6) - 6 lat temu




Jak nie płacić mandatów? (4) - 6 lat temu



Obalamy mity nt. energetyki (43) - 6 lat temu







Czy alimenty powinny istnieć? (29) - 6 lat temu




















Możesz jeździć na gapę (10) - 7 lat temu



Korwinowsko i emigracyjnie (14) - 7 lat temu










Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 7 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 7 lat temu





Wolni ludzie się nie żenią (12) - 7 lat temu







Przepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 7 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 7 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 7 lat temu






Jak zabrać 15 milionów? (42) - 7 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 7 lat temu








Ile dałbyś za dziecko? (25) - 7 lat temu


Jak kraść? (49) - 7 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 8 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 8 lat temu





Jak zabić krowę? (46) - 8 lat temu







Jak wycenić dziecko? (9) - 8 lat temu

MLM to ściema (67) - 8 lat temu





Dupy z Wykopu (40) - 8 lat temu







Czy Polacy to kapusie? (44) - 8 lat temu






Kontestatorskie życzenia (6) - 8 lat temu




Czy na taką partię czekamy? (30) - 8 lat temu











Czy rolnicy nas okradają? (43) - 9 lat temu





Jak manipulują media? (12) - 9 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 9 lat temu





Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 9 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 9 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 9 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 9 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 9 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 9 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 9 lat temu






Panie, jak protestować? (31) - 9 lat temu

ACTA samo zło (87) - 9 lat temu












ZUS jako partner biznesowy (13) - 9 lat temu

Naloty na graczy (17) - 9 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 9 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 9 lat temu


AgenTomasz mówi całą prawdę (49) - 10 lat temu

Ile zarabia młody dziennikarz? (17) - 10 lat temu

Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 10 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 10 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 10 lat temu






Przemyt to grzech! (39) - 10 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 10 lat temu



Nowe podatki Unii Europejskiej (23) - 10 lat temu





Krągły fetyszyzm (38) - 10 lat temu






Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 10 lat temu



Demaskujemy manipulacje TVN (31) - 10 lat temu



Bereta LIVE 2/2 (68) - 10 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 10 lat temu



Czy lasy powinny być prywatne? (40) - 10 lat temu

Świat wg PARP godzina druga (7) - 10 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 10 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 10 lat temu



Ta złodziejska prywatyzacja (36) - 10 lat temu







Telewizja śniadaniowa (20) - 10 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 10 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 10 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 11 lat temu




Czy media kłamią? (38) - 11 lat temu






Rób, do cholery, dzieci! (11) - 11 lat temu

Prawo do bycia skontrolowanym (1) - 11 lat temu








Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 11 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 11 lat temu










ZUS emigruje do USA (15) - 11 lat temu



Tylko tutaj nie ma cenzury (32) - 11 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 11 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 11 lat temu





Martin o PKP w TVN (4) - 11 lat temu



Krzyże w szkołach??? (23) - 11 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 11 lat temu


O buncie informatyków (8) - 11 lat temu







UE powstała! (2) - 11 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 12 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Nikitoys sklep z zabawkami dla dzieci - - 20.00
nowy sącz rozwody sprawy - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
giełdy pracawsieci.net - - 20.00
Rozyc - - 20.00
biuro rachunkowe lider sc nowy sącz - - 20.00
rzeczoznawca majątkowy i wycena... - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt