Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
4 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
przedwczoraj
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2020-02-05

Janek nigdy tyle o sobie nie powiedział.

Nadający: Jan Fijor

Między innymi o pierwszych biznesach i o tym jak z 2000 zrobić 200 000 w tydzień albo w rok!

KOMENTARZE

kontestator 2020-02-06

Hej Janku, Wielkie dzięki za kolejny odcinek. Podziwiam Cię za konsekwencję, pomysłowość i elokwencję. Słuchanie tego podcastu to zawsze uczta intelektualna. Książkę pewnie odsłucham, gdy tylko pojawi się w Audiotece.  
Co do otwartości Polaków na inwestycje, to potwierdzasz moje doświadczenia. Przy finansowaniu wyjątkowych pomysłów na biznes (nawet w skali światowej) Polak nie zainwestuje nawet złotówki z tysiąca powodów. Większość z tych powodów to nieuzasadniona mitomania. Są też racjonalne przesłanki, jak niestety brak zaufania do drugiego Polaka. 
Postrzeganie majętnych ludzi, jako złodziei i cwaniaków nie ułatwia rozmów. Zaufanie do stabilności i wykładni aparatu skarbowego pogrąża dodatkowo temat. 
Dlatego dużo łatwiej przekonać do inwestycji w startup Amerykanina z 1M$, niż Polaka do 100k PLN. 
Czy wiesz, że np. polski startup SatRevolution wysłał korzystając z NASA własną nanosatelitę?  
I tak kolejny polski startup zostanie amerykańską dojrzałą spółką. 
 
Pozdrawiam, 
kontestator 
 
PS. Uwaga do prowadzącego: niepoprawnie wypowiadana jest data audycji. Proszę Prowadzącego o sprawdzenie poprawność używania liczebników w dacie. "Dziś jest piąty lutego", a nie "piątego lutego" 
Druga sprawa, to irytujące szumy podczas podcastu.  
Trochę to psuło ucztę intelektualną, ale przetrwałem :-)

Piter 2020-02-06

Panie Janku 50 willi za 70 tys $$$ ? Czyli 1400 $$$ za wille? No sorry ale nawet za PRLu tak nie było. Owszem mogłeś za te 1400 $$$ kupić samochód ale nie dom . Lata 70te czy 80 te to były czasy kiedy ktoś pracował kilka lat w USA to po przyjeździe mógł się urządzić na reszte życia (w PRLu). Czyli mieszkanie , samochód jakiś tam interes. mógł rozkręcić. Ale takich przebitek Jak Pan opowiada to na pewno nie było.

Marek 2020-02-07

Janku dziękuje za audycję i nie przerywaj nadawania. Super się Ciebie słucha. Zawsze po audycji czuję wielką chęć do działania. Pozdrawiam.

Jmf 2020-02-07

@Piter dom kosztował od 100 tys. zł. Wzwyż.to było 
dokładnie 1000 dół. I to jeszcze w latach. 70.tych. Mały fiat kosztował nowy 650 dół. Działka w 1984 roku w Pyrach 
za 1 dol. M kw. Krowa 50 dół. Kolega kupił dom na wsi za 50 tys. zł. czyli 500 dol. Mieszkanie spółdzielcze na Ursynowie kupiłem za  
600 dół. Chleb był po 3-5 centów kilo, a szynka po 1,1 dol.

Daniel 2020-02-07

Ja słucham

Andrzej 2020-02-07

Janku jak zwykle świetna audycja A to że ludzie nie dzwonią to może dlatego że taki znak czasów i większość słucha offline pozdrowienia dla Patryka realizatora i na koniec co ty na to i chodzi o prezesa NBP który zapowiedział że w najbliższych dwóch latach zamiast podwyżki stóp procentowych należy obniżyć nie do niższych poziomów jak to twoim zdaniem wpłynie na migracje poziom potrzebował ci cenę na przykład Złota

Mariusz 2020-02-08

Janku! Jestem kolejna osoba, która od kilku lat słucha off-line, jadąc samochodem. Tylko dosłownie 3 audycji słuchałem na żywo, w tym raz zabierając głos podczas transmisji. Z niecierpliwością czekam na każdy kolejny podcast. I bardzo żałuję, gdy w danym tygodniu nie ma audycji. Trzymaj się, dzięki Ci wielkie za dotychczasowe audycje, powodzenia i kontynuuj proszę!

Łukasz 2020-02-08

Co trzymać oprócz złotówek? Funt? Dolar? Euro...?  
 
I oprócz metali oczywiście

Jaro 2020-02-08

Janek nadawaj 1000 lat jeszcze, to jedyna sensowna audycja w tym radio.

Jan Adam 2020-02-08

Janku, idea wolnego rynku jest rzeczywiście spójna i być może jest to najlepsze rozwiązanie służące gospodarce. Ale wytłumacz proszę, czy w sytuacji, gdy korporacje zawłaszczyły już większość rynku, nowy przedsiębiorca może z nimi konkurować? Nie jest w stanie produkować choćby po zbliżonych kosztach jak masowa zorganizowana produkcja dużych koncernów. Może co prawda konkurować jakością, ale już w segmencie zdominowanym przez molochy nie ma szans. A z takim kapitałem mają potencjał opanować coraz to większe obszary wykopując z rynku małych przedsiębiorców choćby nie wiem jakimi zwolennikami wolnego rynku byli. Prosiłbym abyś wyraził na antenie co o tym sądzisz. Z góry dziękuję.

Paweł 2020-02-08

Janku, większość z nas słucha offline i stąd brak aktywności w trakcie audycji. Ja np. zawsze o 21 usypiam córkę, rzadko uda mi się umieścić słuchawkę w jednym uchu tak aby tego nie zauważyła, nie mówiąc już o wyższej formie uczestnictwa w audycji. 
 
Nie zniechęcaj się, robisz super robotę!

bollocks 2020-02-09

@8 trzeba było wejść chociaż raz na milionerstwo.pl nie chciało się, czy o co chodzi? A zarabiać złotówki był czas, czy też nie było? 
 
https://milionerstwo.pl/gospodarnego-roku-2020/ 
https://milionerstwo.pl/pozyteczne-rady-na-nadchodzacy-kryzys-dokonczenie/ 
 
Panie Janek, jak to z tym nosem jest? Jak można ludziom wciskać PLNy, gdy świat już wszedł w endgame walutowy? Gdy rząd planuje w 5 lat podnieść płacę minimalną o 100%? Był jakiś kraj w historii świata, który rozwinął gospodarkę o 100% w 5 lat? 
 
Dlaczego trzymać aż 85% oszczędności w walutach? A tylko 15% w metalu? I dla jakich wielkości oszczędności te % były przewidziane? Wielu amerykańskich kontrarian poleca minimum 25% w metalu, i to dla klientów naprawdę zamożnych (co najmniej kilkaset tysięcy dolarów, ciekawe ilu jest słuchaczy/czytelników bloga z takim kapitałem). Dla mniejszych kwot (np. kilkadziesiąt tys pln) myślę, że ten % powinien być dużo wyższy, gdyż takie osoby nie mogą żadnego % przeznaczyć na np. nieruchomości, a ładować się w akcje i obligacje dla samej dywersyfikacji to na dzień dzisiejszy słaby pomysł. Tu mamy tylko cash i metale. Ta rozpiska to brzmi jak dla emerytów, zwłaszcza biorąc pod uwagę potencjalne wzrosty na metalach (nawet 2100% jak wyczytałem na twoim blogu). Widzę tu nieścisłość (po co tyle gadać o metalu, skoro to tylko 15% portfela). A jakie perspektywy ma cash prócz dewaluacji? Żadne. 
 
Dlaczego niby akurat ten frank szwajcarski (najniższe stopy procentowe chyba na świecie), niby z jakiej paki funt, czy tym bardziej euro mają być lepsze od dolara? Dlaczego odradzasz dolara? Wg mnie jest to (USD) jedyna waluta godna plecenia do trzymania oszczędności. Ile stracę na wymianie dolara na pln, gdy będę potrzebował? Kryzys może przyjść za rok, PLN więcej straci przez ten czas. Dobre inwestycje, szczególnie w nieruchomości, przyjdą jeszcze później. 
 
Wojna USA Chiny będzie się zaostrzać. USA zrobią wszystko, sprzedadzą każdego sojusznika, by utrzymać swoją pozycję i pozycję dolara. USA wywołuje wojny, by utrzymać dolara jako walutę rezerwową świata. Z samej pozycji USA i dolara wynika, że dolar upadnie ostatni. Dlatego dolar. Na euro to w ogóle szkoda strzępić ryja. 
 
Poelcam: 
https://www.youtube.com 
https://www.youtube.com 
 
Wiele państw (rozwijających się i trzeciego świata) ma dług w dolarach, nie żadnym ojro, funcie, czy franku. Już pomijając, że w przypadku wysokiej inflacji waluty krajowej ludzie na całym świecie zwrócą się do dolara, bo każdy dolara zna i USA to kraj wciąż bogaty i silny (chiński juan nie ma obecnie żadnych szans na zostanie walutą rezerwową, ojro nie ma takich planów ani możliwości, a czas będzie grać tylko na niekorzyść europy).

Sławek 2020-02-10

@Jan Adam Duże korporacje rzeczywiście mogą nabywać taniej towary, ale z kolei mają wieksze koszty administracji niż mali przedsiębiorcy i są gorzej zarządzane niż mały biznes. Prosty przykład mechanik samochodowy, najlepsi mechanicy nie pracują w serwisach, tam jest za duża biurokracja, za dużo procedur, to są olbrzymie koszta, stąd mały przedsiębiora zazwyczaj wykona usługę za jedną trzecią ceny serwisu. Serwisy nie mogły by z tym konkurować, gdyby nie ochrona państwa, walki ze częściami zamiennymi, ten sztuczny twór serwisów nie mógł by istnieć na wolnym rynku. Kolejny przykład, małe banki, credit union, mają niższe, łatwiej dostępne kredyty, wyższe lokaty niż duże banki. Łatwiej jest dać kredyty małej grupie ludzi niż być monopolistą, możesz wybrać komu dajesz kredyt z głową, w przypadku dużej skali to jest nie możliwe, stąd od groma procedur w dużych bankach by uniknąć strat, a przez co duże korporacje tracą, nie mogą być tak wydajne jak małe podmioty i w rezultacie nie były by w stanie konkurować z małymi bankami. Ale tutaj po raz kolejny przychodzi państwo na ratunek i nakłada tyle regulacji, że bariera wejścia na rynek jest bardzo wysoka, co za czym idzie dużym bankom nie rośnie konkurencja.

Jan Adam 2020-02-10

@Sławek, obecnie na warszawskim rynku energetycznym powstał podmiot, którego celem jest wykopanie niemieckich dostawców ze stolicy. Cena dla klienta wynosi mniej, niż cena po której konkurencja kupuje hurtowo. Wolny rynek powinien zweryfikować sytuację i taki podmiot powinien upaść, ale stoi za nim jeden z "dużych" graczy, więc nie zbankrutuje, a zajmie stolicę odbijając klientów. To przykład tego o czym pisałem wcześniej.

Jan Adam 2020-02-10

@Sławek, obecnie na warszawskim rynku energetycznym powstał podmiot, którego celem jest wykopanie niemieckich dostawców ze stolicy. Cena dla klienta wynosi mniej, niż cena po której konkurencja kupuje hurtowo. Wolny rynek powinien zweryfikować sytuację i taki podmiot powinien upaść, ale stoi za nim jeden z "dużych" graczy, więc nie zbankrutuje, a zajmie stolicę odbijając klientów.  
To przykład sytuacji o której pisałem wcześniej.

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2020-02-10

Jan Adam, chyba odwrotnie? Przeczytaj jeszcze raz, co napisałeś. 
 
No i czy mógłbyś rzucić nazwami – byłoby więcej wiadomo, i łatwiej samemu zweryfikować, tudzież zgłębić bardziej? A jeśli nie, to co Cię powstrzymuje?

Sławek 2020-02-10

@Jan Adam ale taki organiczny monopol o ile powstanie jest dobry dla klientów, bo nikt nie potrafi zapewnić lepszej ceny, a gdy monopol w końcu będzie chciał spić śmietankę i podnoesie ceny, nie martw się konkurencja powstanie. Amazon jest przykładem dobrego naturalnego monopolu, mają strategię zero zysku przez 7-8 lat, w ten sposób wykonczyli dippers.com sprzedajac pieluszki bez zysku. Kolejni na liście są UPS, Fedex i Netflix, Amazon chce mieć swoją firmę transportową, która nie będzie generować zysków, czyli dni Fedexa i UPS są policzone, bo te firmy muszą mieć zyski, po to z resztą istnieją. To samo tyczy się Netflixa, może nie zbankrutuje, ale to Amazon Prime będzie liderem na rynku, co mnie cieszy bo ich platforma nie jest tak lewicowa jak Netflix. 
 
I my klienci na takich organizacznych monopolach zyskujemy, bo za swoje pieniądze możemy wiecej kupić, innymi słowy jesteśmy bogatsi, a gdy monopol podniesie ceny to szybko przestanie być monopolem. Problem jest gdy monopol istnieje przez wtracanie się państwa jak pisałem wcześniej, wówczas są wysokie ceny i słaba jakość, a takie monopole jak najbardziej są szkodliwe dla gospodarki.

Waldek 2020-02-11

Witaj Janku, 
Po pierwsze to chce ci podziękować za wszystkie podcasty, które tworzysz. Gdyby nie ty Ty to nadal bym byl w głębokim ciemnogrodzie jesli chodzi o ekonomię. Po drugie to nie zniechęcaj się proszę bo jednak większość z nas nie ma czasu na słuchanie live niestety. Ludzie Ciebie i was jako radio słuchają tylko offline. Wydaje mi się, że jest to wystarczające by dotrzeć do ludzi. Myślałeś może zeby zaprosic do podcastu swoich znajomych?pozdrawiam serdecznie

Waldek 2020-02-11

Witaj Janku, 
Po pierwsze to chce ci podziękować za wszystkie podcasty, które tworzysz. Gdyby nie ty Ty to nadal bym byl w głębokim ciemnogrodzie jeśli chodzi o ekonomię. Po drugie to nie zniechęcaj się proszę bo jednak większość z nas nie ma czasu na słuchanie live niestety. Ludzie Ciebie i was jako radio słuchają tylko offline. Wydaje mi się, że jest to wystarczające by dotrzeć do ludzi. Myślałeś może zeby zaprosic do podcastu swoich znajomych?pozdrawiam serdecznie

Paweł 2020-02-11

@12 bollocks 
 
"Gdy rząd planuje w 5 lat podnieść płacę minimalną o 100%? Był jakiś kraj w historii świata, który rozwinął gospodarkę o 100% w 5 lat?" 
Płaca minimalna nie ma nic wspólnego ze wzrostem gospodarczym ani z żadnym innym wskaźnikiem (robiłem porównania). Jest zwiększana ze względu na to, że od niej jest są liczone podatki. 
 
"Dla mniejszych kwot (np. kilkadziesiąt tys pln) myślę, że ten % powinien być dużo wyższy, gdyż takie osoby nie mogą żadnego % przeznaczyć na np. nieruchomości, " 
Mogą, poczytaj o REITach. 
 
"A jakie perspektywy ma cash prócz dewaluacji? Żadne." 
Płynność + to, że część walut jest skorelowana z surowcami. Dzięki wysokiej płynności możesz zwiększyć ekspozycje na aktywa, które akurat stały się atrakcyjne. Zobacz na portfel MOAR, 25% to gotówka. 
 
"Dlaczego niby akurat ten frank szwajcarski" 
Waluty safe haven, do takich przenosi się kapitał w przypadku zagrożeń.

Paweł 2020-02-11

@14 Jan Adam 
"Cena dla klienta wynosi mniej, niż cena po której konkurencja kupuje hurtowo" 
 
Argumenty przeciw: 
1) Łamałoby to art. 15 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Gdyby to było prawdą lub byłaby jakakolwiek szansa na to, ze to prawda, to konkurencja złożyłaby wniosek o możliwości popełnienia przestępstwa. 
 
2) Informacja po której konkurencja kupuje hurtowo jest zapewne tajemnicą handlową 
 
3) Brak logiki 
"powstał podmiot, którego celem jest wykopanie niemieckich dostawców ze stolicy. " 
Czuć od razu trolla na forum / zawistnego Polakiem, któremu nie wyszło i o wszystko obwinia Niemcy, ale sprawdziłem rynek w Warszawie (zażenowany robiąc to, bo wynik dokładnie taki jak się spodziewałem) 
Polska: 
1. lumi  
2. PGE  
3. PGNiG  
4. EWE  
5. Elektrixx  
 
Szwajcaria: 
1. Axpo  
2. Po prostu Energia  
 
Francja: 
1. Orange - Francja 
 
Niemcy: 
1. Innogy

Robi 2020-02-11

Janku, czy mógłbyś wyjaśnić, dlaczego mimo epidemii koronawirusa giełdy idą w górę. Czasami jakieś głupstwo potrafi zachwiać giełdą, a tu nic. Przecież setki fabryk stoi. W wielu chińskich aglomeracjach jest kompletny zastój. Obawy przenoszą się do innych krajów. Przecież z tego może być taki kryzys, ze głowa mała. O co tu chodzi? Ta cała giełda to już chyba chodzi wg własnych pokręconych zasad.

bollocks 2020-02-12

@20 Paweł 
 
Słuchaj no, bo chyba pisałem zbyt nie jasno. Mój komentarz dotyczy portfela Jankowego. Tenże portfel podlinkowałem (65% PLN, 20% funt/frank/ojro, 15%metal). 
 
Fragment o płacy minimalnej miał pokazać absurdalne pomysły rządu i zagrożenie potworną inflacją, deprecjacją PLN, słabością pomysłu Janka, by trzymać 65% kapitału w PLN. Czy uważasz, że PLN jest walutą safe haven? 
 
Z tego co zrozumiałem z bloga i audycji ten cash ma posłużyć do inwestycji w nieruchomości. Więc o jakiej płynności tu mowa, skoro w perspektywie mamy kilka lat trzymania tego hajsiwa, nim ceny nieruchomości spadną? Nigdzie nie negowałem posiadania samych walut, inaczej bym nie wspomniał o dolarze. Porównujesz 25% w walucie jakiegoś portfela MOAR do 85% w walucie w portfelu Jankowym. Moje stanowisko jest takie, że 85% to zdecydowanie za dużo (a metalu zdecydowanie za mało). Ty zszedłeś do 25% w walutach. Czyli się zgadzamy, że 85% w walutach to za dużo? 
 
O dolarze to ja chyba po chińsku napisałem. Otóż moje stanowisko jest takie, że dolar jest walutą najbardziej "safe haven", właśnie na zbliżające się ciężkie czasy, które właściwie zaczęły się już rok-dwa temu (kraje AM Płd, Afryki, Turcja, Iran). Dlaczego uważacie (ty i Janek), że dolar nie jest walutą safe haven? Te waluty co wymienił Janek nie są skorelowane z surowcami. Chociaż funt trochę jest, niech szkocja się oderwie, funt mocno oberwie. To, że jakaś waluta była uważana za świętą (frank) nie oznacza, że zawsze nią będzie (np. dawniej solidny HKD ma obecnie nieciekawe perspektywy i moim zdaniem również frank skończy się dużo szybciej od USD). Ten argument (że safe haven) to nie jest żaden argument, ot hasełko. Sprowadzasz dyskusję do zera, pominąłeś absolutnie wszystko co napisałem (i na co powołałem się) o dolarze. To, że trader21 twierdzi, że dolar będzie się osłabiał (jako pierwszy) nie znaczy, że tak będzie. Póki co to inne waluty wpadają w problemy, a dolar utrzymuje siłę pomimo twittów i szumnych zapowiedzi Trumpa o zbyt silnym dolarze. Zgodnie z podlinkowaną teorią, której też nei obczaiłeś, co? Pewnie, że dolar będzie się osłabiał, sęk w tym, że pomimo starań nie słabnie. Inne waluty słabną szybciej, lub dużo szybciej. Mamy 2020, a nie 2017. Więc napisz drogi Pawle, czemu funt, frank, ojro, a nade wszystko (65%) polski cebulion mają być lepsze od USD.

Jan Adam 2020-02-12

@Paweł pytanie do Ciebie, kiedy możesz sprzedawać coś taniej niż rynek? Kiedy wykupiłeś czy zakontraktowałeś towar wtedy gdy cena była korzystna. I nie ma w tym nic niezwykłego i żadne ustawa tu nie pomoże.  
Co do konkurencji to sam sobie odpowiedziałeś.

Pablo 2020-02-26

Witam Janku 
Nigdy nie słucham na żywo audycji , ale raz w miesiącu jadę do Niemiec na 4-5 dni i non stop słucham audycji na kontestacji , ale zawsze zaczynam od przesłuchania wszystkich twoich audycji nowych.  
Wcześniej jak przychodził czad wyjazdu to bardzo nie chciałem jechac w długa trasę , teraz wręcz się cieszę bo włączam twoje audycje i trasa 10-12 h mija jak 1-2 h wiedzy /inspiracji /energii MEGA dużo  
Dziękuje Janku i kontestacji za wspaniała robotę

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Debata Janka z liberałem Łukaszem (8) - 9 miesięcy temu

O tym, co piszecie w komentarzach (12) - 10 miesięcy temu


O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 10 miesięcy temu

Jak zostać Bogatym. (8) - 11 miesięcy temu

Jak się bogacić? (18) - 11 miesięcy temu

Bieda polskich wolnościowców (7) - ponad rok temu

Listy, obyczaje i finanse. (2) - ponad rok temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - ponad rok temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (7) - ponad rok temu
Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - ponad rok temuObligacje dla debili (5) - ponad rok temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - ponad rok temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - ponad rok temu

40 lat i fajrant! (27) - ponad rok temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - ponad rok temu


Rekordowo krótki odcinek (3) - ponad rok temu

Mocz to moc (11) - ponad rok temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - ponad rok temu


Wystarczy języczek u wagi (8) - ponad rok temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - ponad rok temu

O strajku nauczycieli (20) - ponad rok temu

Wady i zalety UK (13) - ponad rok temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - ponad rok temuŻydzi, nieruchomości i dolary (15) - ponad rok temu


Pełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - ponad rok temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - ponad rok temu


Jan Fijor - Listy (1) - 2 lata temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 lata temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 2 lata temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 2 lata temuJan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 2 lata temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - 3 lata temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 3 lata temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 3 lata temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 3 lata temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 3 lata temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 3 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 3 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 3 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 3 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 4 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 4 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 4 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 4 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 4 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 4 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 5 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 5 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 5 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 5 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 5 lat temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 5 lat temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lat temuJan Fijor - Wybory (19) - 6 lat temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 6 lat temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 6 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 6 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 6 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 6 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 6 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 6 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 7 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 7 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 7 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 7 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 7 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (89) - 7 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 7 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 7 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 7 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 7 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 7 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 7 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 7 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 7 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 8 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 8 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 8 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 8 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 8 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 8 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 8 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 8 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 8 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 8 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 8 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 8 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 8 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 8 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 8 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 8 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 8 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 9 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 9 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 9 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 9 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 9 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 9 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 9 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 9 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 9 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 9 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 9 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 9 lat temu


Oburzeni (11) - 9 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 9 lat temu

Portugalia (17) - 9 lat temu

Wy ćwoki (15) - 9 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 9 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 10 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 10 lat temu


Jak nauczyć się pracowitości (12) - 10 lat temu

Jan Fijor o gejowych (50) - 10 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 10 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 10 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 10 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 10 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 10 lat temu


Żona milionera (10) - 10 lat temu
Trochę afryki trochę Ukrainy (4) - 10 lat temu

Afryka Afryka (27) - 10 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 10 lat temu

Trochę o policji i emeryturach (11) - 10 lat temu

Janek o szpitalach (7) - 10 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 10 lat temu

Fijor w Californi (17) - 10 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 10 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 10 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 10 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 10 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 10 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 10 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 10 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 11 lat temu

Państwowe akcje (20) - 11 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 11 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 11 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 11 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Księgowość online - - 20.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Sklep z zabawkami dla dzieci Rzeszów... - - 20.00
Drabiny producent aluminiowe drewniane - - 20.00
zarabianie w internecie - - 20.00
ubezpieczenia na życie nowy sącz szkolenia bhp - - 20.00
Konrad - - 25.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt