Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Spisek szlachetnych” i inne audycje ByteEatera (zwykle na żywo)
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
Hemikryptomonokaidialog
Przez ok. pół odcinka zamówiona próbka ByteEatera gadającego bez głębszego przygotowania na różne tematy, jak to w audycji z założenia „luźnej”. Potem dzwoni Grzesiek (ten od pizzy) i...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2020-03-12

Nie kupuj baryłek ropy (tylko alkoholu)

Nadający: Jan Fijor

Dyskusja z czatem o tym, co i jak warto kupować, gdy wisi nad nami kryzys, czy i kiedy on będzie i jak się to ma do sytuacji na świecie

KOMENTARZE

Robi 2020-03-12

Rekordowe spadki. Czy Pan to widzi? o jest koniec świata, jkai znamy! 
WIG-20 spada o 11%, [email protected] o ponad 8% szok

Robi 2020-03-12

Standard and Poors minus 8,5%. WIG-20 minus 12,3%. Niebywałe

Łukasz 2020-03-12

Robi, bolą Cię spadki na giełdzie? Nie wierzę, że jacyś kontestatorzy mieli akcje na takiej górce.A jak mieli to słabo słuchali Janka.

dany111 2020-03-14

ByteEater ten wstęp XD

Paweł 2020-03-15

Janku, dziękuję za audycję ;-) 
Obawiam się likwidacji gotówki lub limitów transakcji gotówkowych pod pretekstem walki z wirusem. Wspomniałeś o zlocie, jednak tutaj też istnieje ryzyko konfiskaty, choć zapewne dużo mniejsze, pod pretekstem wprowadzenia nowej waluty, opartej o złocie (oczywiście tylko na początku). 
Wypłaciłem dużą część pieniędzy z konta. zastanawiam się nad zakupem jakich płynnych środków, które mógłbym łatwo wymienić/coś za nie kupić w przypadku dalszych blokad miast np. : 
- CHF - ponieważ społeczeństwo opowiada się przeciwko likwidacji gotówki oraz nie są w UE 
- GBP - ponieważ nie będą tak drastycznie walczyć z wirusem (to oficjalne założenie, aby zarazić 60% obywateli gotówką). 
Nie chodzi mi by zysk, a o zachowanie ich wartości +/- 5%. 
 
Czy Ty zabezpieczasz jakoś środki w gotówce/na koncie w najbliższym okresie? Co myślisz o zakupie innych walut niż PLN?

Jan 2020-03-15

@ Paweł Waluty są płynne, ale w granicach +/- 10 procent, licząc wraz z spreadem wymiany. Złotego mimo wszystko nie iest dziś tak łatwo zdewaluować. Coraz mniej ludzi pożycza, a niski poziom długu utrudnia politykę proinflacyjną. Dla mnie istnieje właściwie jedyne płynne i w miarę stabilne zabezpieczenie: złoto/srebro. Reszta to wyłącznie kwestia szczęścia.

Darek 2020-03-16

Janek jednak sie pomyliłeś okazało się, że w czasie kryzysu w dzisiejszym świecie najbardziej chodliwym tematem nie jest złoto, wódka czy papierosy a papier toaletowy i mydło w płynie, gdzie my żyjemy

Andrzej 2020-03-16

NBP będzie skupowac obligacje skarbowe na rynku wtórnym. Czyżby nikt ich nie chciał ?

Przemysław 2020-03-18

Hej. Serdeczna prośba o poruszenie tematu pękającego kręgosłupa libertarian pod naciskiem walca firmy STRACH. Słyszałem, że nie ma uczucia silniejszego niż emocje gdy widzimy jego wielkie oczy, ale otaczające nas szaleństwo koronowe jest niespotykaną sytuacją. Będziemy o tym pisać książki, a ludzkość wspomni tę zbiorową schizofrenię nawet za pięć wieków. Wielu lamentowało nad zakazem handlu w niedzielę, a klaszcze przy zamknięciu wszystkiego. Ludzie są w stanie oddać wolność i przyszłość swoich dzieci, bo jest wirus groźny dla starszych i schorowanych ludzi. Każda przedwczesna śmierć boli, ale pamiętajmy, że wylewy, udary, zawały i choroby onkologiczne dzieci nie wzięły urlopów. Ludzie z kaszlem żalą się w internecie, że za mało się nimi zajęli, że nie rzucono wszystkiego, żeby ich ratować. Zbiorowy narcyzm daje o sobie znać. Jeżeli jesteśmy w grupie ryzyka to unikajmy wychodzenia z domu, ja też profilaktycznie zrobiłem sobie ferie z książką. Cały czas wierzę, że Polacy zorientują się za dwa tygodnie co jest grane, spojrzą na liczby, śmiertelność i zaakceptują prawa natury tak jak akceptują nowotwory i inne parszywe choróbska. 
Ps. Nie jestem libertarianinem. Po prostu kocham wolność a w jej ramach wolny rynek. Udanych inwestycji w tym okresie szans.

Sławek 2020-03-18

@Przemysław ja też jestem wolnościowcem, ale nie pojętą dla mnie jest panika wśród wolnościowców. Kolego kryzys to nie koniec świata, występują cyklicznie od zarania dziejów. Budynki, maszyny, drogi, samochody, lotniska, to wszystko pozostanie, te rzeczy mogą zmienić tylko swoich właścicieli, a gdy nowy właściciel kupi fabrykę za pół ceny, to pierwszą rzeczą jaką będzie chciał zrobić, to przyjąć ludzi i zacząć produkcję. 
 
Panowie mniej paniki i wiecej zdrowego rozsądku, oraz więcej szacunku do życia osób starszych, mu też kiedyś będziemy starzy.

Piter 2020-03-18

Pan Janek dokonał w tej audycji “samozaorania “ ) 
Pisze to w dniu gdy na koronowirusa umiera we Włoszech 350 osób dziennie … 
Teraz musicie wiedzieć iż kryzys wywołany koronawirusem to  
mega poważna sprawa. Przy nim jakieś tam zadłużenie państwa  
to jest po prostu pikuś. 
Piszecie tutaj w co inwestować a ja się zapytam co na świecie ma największa wartość ? Złoto, srebro. ropa. aukcje , brylanty , waluty … 
No dobra zdradze wam tą “tajemnice” największą wartością na świecie jest - praca. No tak taka zwyczajna praca od sprzątania po naprawe samochodów czy produkcje procesorów ) 
I tu macie odpowiedź dlaczego kryzys wywołany epidemią koronowirusa jest taki poważny. Bo nie pozwala (albo poważnie utrudnia) ludziom pracować. 
W tym wypadku inne dobra jak złoto, aukcje, obligacje , waluta schodzą na dalszy plan. 
Koronawirus o ironio uświadomił nam fakt co naprawdę jest ważne. 
Że realny świat to nie jest wykres w excelu i spadki albo obniżki na giełdzie. To jest virtualna rzeczywistość która teraz wali się jak domek z kart.

Przemysław 2020-03-19

@Sławek Zmiana właściciela zasobów związana z bankructwem to proces rynkowy. Tutaj jednak mamy silne działanie rządów. Czy jesteśmy w stanie określić kiedy zdejmiemy zakazy? Czy jeżeli ceną za mniejszą ilość zarażonych będzie siedzenie pod przymusem w zamknięciu przez dwa lata i głód, to nadal będziemy gotowi ją zapłacić? Jak będzie wyglądać nasza rzeczywistość kiedy ilość zakażonych wzrośnie 10-,100- 1000-krotnie? Każde życie jest ważne, jednak pacjent z zawałem bądź ofiara wypadku potrzebuje pilnej pomocy, a paraliż i tak fatalnego systemu opieki zdrowotnej nie pomaga. 
 
Oby obecna sytuacja była zimnym prysznicem a nie wiadrem z wrzątkiem.

Sławek 2020-03-19

Kryzysy są potrzebne we zdrowej gospodarce od tego trzeba zacząć. Słabe firmy, źle zarządzane, robią miejsce tym najlepszym i to jest dobre dla nas wszystkich, nie ma sensu ich ratować. Założyciel firmy Honda produkował połączenia roweru z motorem przed wojną, w czasie wojny przestawił się na produkcję silników do samolotów i tak powstała ta marka jaką dzisiaj znamy. Gdyby nie kryzys Honda nie była by dzisiejszą Hondą, być może by nie istniała. 
 
I teraz przychodzi Korwin i próbuje wszystkich przekonać, że te słabe firmy, źle zarządzane, trzeba ratować za wszelką cenę, za cenę życia słabych ludzi, bo ci są zbyt słabi to ich winna. Dla członków mojej rodziny to jest dosłownie rosyjska ruletka, jedna komorą pełna i pięć pustych. 
 
Australia 100 lat temu była dużo biedniejsza od dzisiejszej Polski, w nosie miała rynki finansowe i tamtejszych Korwinów. Przez roku czasu nie wpuszczali żadnego statku i przez rok czasu nie mieli grypy hiszpanki. Obecnie próbowała to powtórzyć Nowa Zelandia, tylko zrobili to za późno gdy 6 osób było zarażonych, dzisiaj mają 28, ale i tak w moim przekonaniu warto podjąć taką próbę.

kontestator 2020-03-20

Lista Wstydu: 
Oskarżam władze o brak odpowiedzialności i właściwej oceny poziomu rzekomo śmiertelnego zagrożenia, jakim jest koronawirus. 
Zamknęliście ludzi w domach, zmusiliście do zamknięcia firm nie troszcząc się o przyszłość.  
Postawiliście sprawę zerojedynkowo, sugerując, że całe społeczeństwa zagrożone są wymarciem. 
Tymczasem jest wielce prawdopodobne, że więcej osób ucierpi z powodu wywołanego przez was tsunami ekonomicznego, niż tej kolejnej (po sars, wągliku, świńskiej grypie, ptasiej etc) „plagi”. 
Za podejmowanie decyzji, które doprowadzą firmy do bankructwa, a wielu ludzi do nędzy. 
Za zamykanie na wiele tygodni cudzych biznesów nie biorąc odpowiedzialności za skutki takich nieodpowiedzialnych działań. 
Za lekceważenie ogromnego wysiłku całych pokoleń w tworzeniu swoich firm i miejsc pracy. 
Za własny egoizm i krótkowzroczne plany politykierskie, których jedynym celem jest władza i kolejna kadencja przy korycie. 
Za udawanie, że jakiś pakiet zwany dumnie „tarczą antykryzysową” jest w stanie w jakikolwiek sposób wpłynąć na powstrzymanie ruiny gospodarki.  
Za hipokryzję. 
Za brak pokory i chłodnej oceny decyzji bardziej rozwiniętych krajów: UK, Szwecja, Holandia, Szwajcaria. 
Za brak jasnej informacji SKĄD WEŹMIECIE PIENIĄDZE?! Jest oczywiste, że budżetu nie zasilą podatki. Zatem będzie OGROMNE POWIĘKSZENIE DŁUGU. NIESPŁACALNEGO! 
Jest to podstawowe pytanie, którego nie zadają dziennikarze politykierom, chcących uchodzić za polityków. 
Polityk, to mąż stanu, a nie koniunkturalny sprzedawca marzeń. 
Polityk ma wizje dalekowzroczne. Politykier podejmuje decyzje na podstawie słupków poparcia społecznego. To tak, jakby inwestor wybierał inwestycje na podstawie plebiscytu ulicznego! 
Za zadłużanie nasze dzieci i dzieci ich dzieci! 
Zarzucam politykom brak wyobraźni i szacunku dla wyborców. 
Nieodpowiedzialni urzędnicy, namiestnicy swoich wybujałych ego, wykwalifikowani nieudacznicy rządni władzy i ciepłych posad. Wstyd! 
Zarzucam mediom sianie paniki nie popartej prawdziwymi zagrożeniami. 
DEZINFORMACJĘ. 
Trzeba sobie zdawać sprawę, że aktualnie w tak krytykowanej Italii zmarło na tą nową plagę niecałe 0,006% (sześć tysięcznych procent) populacji. 
Ludziom nie mówi się prawdy. Gracie na emocjach i podsycacie niepokój. Wstyd! 
Zarzucam rodakom brak samodzielności w myśleniu. 
Bezkrytyczne przyjmowanie medialnych doniesień. 
Brak odwagi i racjonalnego działania. Wstyd!

Piter 2020-03-20

@Kontestator 
To nie jest do końca tak że tylko Państwo nakazuje zamknąć biznesy. Zauważyłem że sporo małych jedno/kilku osobowych firm zamyka swoje sklepy stacjonarne. To jest ich własna decyzja.  
 
Powiadasz że tylko 0.006 procent w Italii. Faktycznie “mało” bo krematoria nie wyrabiają ( Ale wyobraź sobie że zarażą się wszyscy i 5% populacji umrze. To mało czy dużo ? I znów z jednej strony mało bo 95% przeżyje ale te 5% 
dla naszego kraju oznaczałoby 2 miliony zgonów czyli 1/3 naszych ofiar w drugiej wojnie światowej . 
 
I jeszcze jedno te firmy, biznesy to wszystko jest guano warte w obliczu ludzkiego życia. Najwyżej zaczniecie od zera , z głodu nikt nie umrze. Może paru głupków zrobi samobója bo im się kapitał na giełdzie skurczy z kilkudziesięciu do kilku  
milionów $$$ . Żyjemy w czasach gdzie wszystkiego jest nadmiar a całkiem dobre żarcie wyrzuca się do kosza. Jednym słowem może zbiedniejemy ale jeśli wyjdziemy z tego bez wielu ofiar to i tak bilans będzie na plus.

bollocks 2020-03-20

No i co, kto to polecał waluty surowcowe? AUD/USD -8.15% w 24 godziny. Spadek godny krypto, niezła mina. Ciekawe, czy ta osoba w ogóle siedziała na tych walutach surowcowych, czy tak sobie pisała, co inni piszą. Tymczasem moja lira względem np. dolara spadła z 6 (no, niech będzie 6.03) do 6.5. W kilka tygodni. Shortujcie dalej dolara.

Andrzej 2020-03-20

Bollocks możesz rozwinąc z tą lirą. Na $ w 3 dni 3,9 % na plusie. A Turcja to bankrut w porównaniu do nawet zadłużonych USA.

Przemysław 2020-03-21

Panowie. Umieralność ogólna we Włoszech to 10,7 na 1000 mieszkańców. 10,7*62,4 mln (ludność Włoch)/365 dni to około 1800 statystycznych zgonów dziennie. Wiemy ile osób umiera z powodu koronawirusa. Żeby poznać skalę epidemii musimy wiedzieć ile osób dziennie umiera teraz we Włoszech niezależnie od przyczyn. Jeżeli jest to 2400 to powinnismy bardzo poważnie traktować wirusa. Jeżeli jest to nadal w granicach 1800 to coś się nie zgadza.  
Czy ktoś z Was potrafi dotrzeć do takiej informacji?

Przemysław 2020-03-21

Umieralność ogólna we Włoszech to 10,7 na 1000 mieszkańców. 10,7*62,4 mln (ludność Włoch)/365 dni to około 1800 statystycznych zgonów dziennie. Wiemy ile osób umiera z powodu koronawirusa. Żeby poznać skalę epidemii musimy wiedzieć ile osób dziennie umiera teraz we Włoszech niezależnie od przyczyn. Jeżeli jest to 2400 to powinnismy bardzo poważnie traktować wirusa. Jeżeli jest to nadal w granicach 1800 to coś się nie zgadza.  
Czy ktoś z Was potrafi dotrzeć do takiej informacji?

bollocks 2020-03-21

1 Turcja jest krajem z rynkiem wschodzącym. 2 Jest mocno zadłużona w dolarze. 3 Erdogan co chwila pcha się w nowe wojenki, praktycznie ze wszystkimi (EU, USA, Rosja), może poza Chinami, które trochę mu pomagają. Myślę, że będzie dalej kozaczył, aż przegnie pałę. Warunki kryzysu mu w tym sprzyjają. 
 
Po tych spadkach lira chwilowo może odreagować, ja tam nie wychodzę (Turasy mocno bronili poziomu w okolicach 6, więc nawet bez kryzysu, po przebiciu tego oporu lira by dobiła do obecnych 6.5). Wszedłem dużo niżej, a gdyby Erdogan coś odjebał lira może spaść 100-200%, a nie ~10. Ale to nie musi być w 2020. 
 
Lepsze pytanie to jaki lepszy trade, w dłuższym terminie. Szykuję się na wejście longiem na srebrze (w ojro), cena kusi, ale jesteśmy dopiero 4 tygodnie od szczytów na giełdach. Patrząc na wykres z 2008-11 można spodziewać się jeszcze niejednego dobrego wejścia, być może i po lepszych cenach. Dużo mniej ryzykowny trade od tego na lirze, a być może i bardziej dochodowy w perspektywie kilku lat.

kontestator 2020-03-22

@Piter 
 
Skoro już tak szastasz statystyką, to co Cię powstrzymuje, żeby założyć 20% śmiertelność? Nie ograniczaj się, może 80%? Wybacz, ale nigdzie na świecie ten wskaźnik nie zbliżył się nawet do 1%. 
Wynik ok 0,18% jest prawdopodobny, choć niepewny.  
Pewne jest natomiast bankructwo masy firm i problemy ekonomiczne i zdrowotne mnóstwa osób.  
Życie ludzkie wbrew pozorom jest dosyć dokładnie wyceniane. Zajmują się tym profesjonalnie aktuariusze.  
To jest matematyka. To są liczby. Ale jeśli mieszasz do wyliczeń uczucia, no to faktycznie trudno będzie je zważyć. Bo przecież Twoja babcia jest najcenniejsza dla Ciebie na świecie. Ale egoizmem jest żądać od świata, aby zapłacił za nią każdą cenę. Po prostu weź odpowiedzialność za swoją rodzinę i chroń ją. Nie narzucaj zaś wszystkim dookoła kwarantannę, bo Ty się boisz. Bądź odpowiedzialny za swój strach. Za wiedzę również. 
 
Dane ze statku Diamond Princess  
 
Spośród 3711 „królików doświadczalnych” zaraziło się zaledwie 712, co daje 19% populacji, 81% machnęło na „wirusa” ręką. 318 zarażonych nie miało żadnych objawów, kompletnie nic, a to nam mówi, że 45% zarażonej populacji w ogóle wirus nie rusza. 387 pasażerów miało lekkie objawy, charakterystyczne dla klasycznego przeziębienia i oni zostali wyleczeni dostarczając informacji, że 54% spośród zarażonych po zażyciu polopiryny i kilkudniowej, góra kilkunastodniowej kuracji, wraca do roboty. Jedynie 7 z 3711 osób zmarło, co wskazuje na śmiertelność nie większą niż 0,18% i choćby nie wiem jak wszyscy utytułowani i domorośli epidemiolodzy się zapierali, to ten wskaźnik jak w mordę strzelił jest wskaźnikiem śmiertelności zwykłej grypy. Tyle wiemy dzięki darom niebios, ale dziwnym sposobem prawie nikt z tej wiedzy nie chce korzystać. Dlaczego? Dlatego, że ta wiedza i drogocenne wskaźniki psują „zabawę” w globalną „pandemię” i jeszcze dodatkowo „zabawę” w „kwarantannę”. 
 
https://www.kontrowersje.net

Robi 2020-03-23

Nawet już Petru nie ma złudzeń: Skala spowolnienia gospodarczego będzie niewyobrażalna, znacznie głębsza niż w jakimkolwiek kryzysie po II wojnie światowej. 
https://wiadomosci.onet.pl/opinie/koronawirus-ekonomia-ryszard-petru-nadciagajaca-recesja-nie-bedzie-miala-precedensu/0qlnywq

Jan 2020-03-26

Wierni Druhowie, Niezłomne Trolle i ci, którzy tu pozostali z żalem informuję, że zaniechuję udziału w kontestacji . Raz, że nie mam z kim realizować audycji, dwa, że efekty tej pracy są znikome, trzy, że nie widzę, aby poza mną i kilkoma szaleńcami komuś na tym zależało. Gdy okoliczności się zmienią, pewnie wrócę, ale na razie Dziękuję wam za lata wspólnie spędzone, za waszą cierpliwość, za wyrozumiałość, życzliwość i wsparcie. Bądźcie zdrowi i czytajcie więcej. Sayonara! Janek

Kris 2020-03-26

Janku, nagraj cos ku przestrodze albo ku pokrzepieniu serc :)

jan M Fijor 2020-03-26

Nagrałem trochę - najdziecie to na milionerstwo.pl Tam będę sobie dzialał. Pozdrawiam

kontestator 2020-03-26

Janku, Dżanku Drogi, 
Zadłużyłem się u Ciebie okrutnie :-) dzięki Twoim bezpłatnym audycjom. Środowe "spotkanie" jest/było moim stałym punktem w tygodniowym programie życia. Jesteś fantastycznym opowiadaczem/gawędziarzem. Wyrozumiałym dla prostaczków i pokornym dla wiedzy.  
 
Twoja narracja bardzo mi odpowiada.  
Żałuję Twojej decyzji, ale i szanuję zarazem.  
Mnóstwo lewactwa otacza nas dookoła i jestem tym zażenowany. Być może zbliżające się tsunami ekonomiczne nauczy parę osób pokory i szacunku dla szkoły austriackiej.  
Tymczasem złoto po 8k/uncja. 
 
Pozostaję z szacunkiem, 
kontestator

Andrzej 2020-03-27

Do miłego na milionerstwie zatem ...

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2020-05-25

Okoliczności (vide komentarz 23) szybko się zmieniły – Janek się do KonteStacji odezwał, że skoro przecież jest możliwość wrzucania tutaj odcinków mających formę filmików na YouTube, to czemuż by tego nie robić z jego kanałem „Milionerstwo by Jan Fijor”. Tak więc dzisiaj zaczynamy i publikujemy najnowsze odcinki, począwszy od tego, który aktualnie ma jako powitalny kanału. Zapraszamy! 
 
A dodamy, że sami ze swojej strony (ja Kontestacji obecnie doradzam na prośbę Hugona) też myślimy o potencjalnym rozszerzeniu (a wcześniej wznowieniu, ale to już się właśnie dzieje inaczej) współpracy z Jankiem, w innej formie niż wieloletnie, ale kilkanaście miesięcy temu zakończone występy w duecie z Kamilem.

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...Nie kupuj baryłek ropy (tylko alkoholu) (28) - 11 miesięcy temu


Debata Janka z liberałem Łukaszem (8) - 11 miesięcy temu

O tym, co piszecie w komentarzach (12) - 11 miesięcy temu


O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 11 miesięcy temu

Jak zostać Bogatym. (8) - ponad rok temu

Jak się bogacić? (18) - ponad rok temu

Bieda polskich wolnościowców (7) - ponad rok temu

Listy, obyczaje i finanse. (2) - ponad rok temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - ponad rok temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (7) - ponad rok temu
Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - ponad rok temuObligacje dla debili (5) - ponad rok temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - ponad rok temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - ponad rok temu

40 lat i fajrant! (27) - ponad rok temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - ponad rok temu


Rekordowo krótki odcinek (3) - ponad rok temu

Mocz to moc (11) - ponad rok temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - ponad rok temu


Wystarczy języczek u wagi (8) - ponad rok temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - ponad rok temu

O strajku nauczycieli (20) - ponad rok temu

Wady i zalety UK (13) - ponad rok temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - ponad rok temuŻydzi, nieruchomości i dolary (15) - ponad rok temu


Pełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - 2 lata temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - 2 lata temu


Jan Fijor - Listy (1) - 2 lata temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 lata temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 2 lata temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 2 lata temuJan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 3 lata temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - 3 lata temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 3 lata temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 3 lata temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 3 lata temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 3 lata temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 3 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 3 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 3 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 4 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 4 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 4 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 4 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 4 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 5 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 5 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 5 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 5 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 5 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 5 lat temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 5 lat temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 5 lat temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 5 lat temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lat temuJan Fijor - Wybory (19) - 6 lat temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 6 lat temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 6 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 6 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 6 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 6 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 6 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 7 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 7 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 7 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 7 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 7 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 7 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (89) - 7 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 7 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 7 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 7 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 7 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 7 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 8 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 8 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 8 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 8 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 8 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 8 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 8 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 8 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 8 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 8 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 8 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 8 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 8 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 8 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 8 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 8 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 8 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 8 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 9 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 9 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 9 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 9 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 9 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 9 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 9 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 9 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 9 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 9 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 9 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 9 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 9 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 9 lat temu


Oburzeni (11) - 9 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 10 lat temu

Portugalia (17) - 10 lat temu

Wy ćwoki (15) - 10 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 10 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 10 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 10 lat temu


Jak nauczyć się pracowitości (12) - 10 lat temu

Jan Fijor o gejowych (50) - 10 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 10 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 10 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 10 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 10 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 10 lat temu


Żona milionera (10) - 10 lat temu
Trochę afryki trochę Ukrainy (4) - 10 lat temu

Afryka Afryka (27) - 10 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 10 lat temu

Trochę o policji i emeryturach (11) - 10 lat temu

Janek o szpitalach (7) - 10 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 10 lat temu

Fijor w Californi (17) - 10 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 10 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 10 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 10 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 11 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 11 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 11 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 11 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 11 lat temu

Państwowe akcje (20) - 11 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 11 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 11 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 11 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

rolety dako nowy sącz - - 20.00
Księgowość online - - 20.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Sklep z zabawkami dla dzieci Rzeszów... - - 20.00
Drabiny producent aluminiowe drewniane - - 20.00
zarabianie w internecie - - 20.00
ubezpieczenia na życie nowy sącz szkolenia bhp - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt