Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
4 dni temu
LEWICA DZIAŁA RAZEM Z WOLNOŚCIOWCAMI?
#OtwieraMY - obywatelskie nieposłuszeństwo przeciw kwarantannie. Kolejne biznesy działają wbrew zakazowi. Atak na Kapitol i bany dla Donalda Trumpa. Czy żyjemy w dyktacie korporacji. Brak...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
4 dni temu
Finanse osobiste - Jacek Gacoń |#574
Jacek Gacoń Expert od finansów osobistych. W 2014 roku stworzył blog o tematyce finansów osobistych: https://jakdorobic.pl/. Główna idea bloga to polepszanie budżetu osobistego poprzez...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Myśleć jak przedsiębiorca 2020-04-06

Co nas czeka - recesja czy depresja?

Nadający: Ireneusz Osiński

W niełatwym czasie przyszło nam żyć. Brutalnie przerwano nasze plany związane z wakacjami, zakupem domu, na który właśnie przyznano kredyt, czy tak zupełnie przyziemne czynności jak wyjście do kina z przyjaciółmi. Na dzień dzisiejszy nie wiemy ile ta sytuacja potrwa i jaki będzie jej dalszy przebieg. Pewne jest jedno, że świat się nie zatrzymał i w jakiś sposób musimy sobie poradzić. Od ponad miesiąca przeprowadzam wiele rozmów z przedsiębiorcami z organizacji biznesowych w całej Polsce. Pytani o to, czy byli i czy są przygotowani na to co w tej chwili się dzieje, większość zgodnie odpowiada – NIE! Wiedzą jedno - czeka nas potężna inflacja, która spowoduje spadek jakości życia. Być może będzie też kolejna fala emigracji młodych osób w poszukiwaniu pracy i miejsca do godnego życia. Walcząc z niewidzialnym wrogiem, który pochłania wiele ludzkich istnień i doprowadza do ruiny gospodarkę światową, nasze wizje są z goła pesymistyczne. Dziś już wiemy, że rządzący jedyne czego chcą to "...zapewnić maksymalne dla budżetu, a minimalne dla przedsiębiorców i pracowników mechanizmy przetrwania". Czy jest jednak szansa aby uciec przed skutkami niewątpliwego dramatu i ocalić jak najwięcej? Jakie scenariusze napisze nam życie w najbliższych tygodniach? Rozmawiam o tym w kolejnej audycji z Wojciechem Orzechowskim, przedsiębiorcą, inwestorem, ekspertem od inwestowania w nieruchomości.

KOMENTARZE

Andrzej 2020-04-07

Po pierwsze zgadzam się z gościem - co to za przedsiębiorcy, którzy , przez KILKA lat b. dobrej koniunktury nie odkładali nawet 1 % na nieprzewidziane sytuacje ? Niestety duża częśc przedsiębiorców nie ma nawet tak mizernych rezerw i sporo w tym roku ogłosi upadłośc ( już to robią zresztą ).  
Po drugie ceny nieruchomości nie padną po mc-u czy nawet 3. Przypomnę, że poprzednie spadki trwały sukcesywnie w latach 2008-12 i sięgnęły do 35 % w zależności od miasta. Kolejne dwa lata to było ustabilizowanie się cen i wzrosty od 2015 r. 2020.  
Czy ceny zaczną spadac ? Obecnie moje nieruchomości wakacyjne, przewiduję nie będa generowały przychodu przez min. 2 lata ( raczej mizerny przychód ), ceny najmu długiego już b. łatwo negocjowac w dół. Rynek najmu pociągnie rentownośc inwestycji w nieruchomości, co spowoduje odpływ wielu inwestorów gotówkowych. Bardzo ważnym czynnikiem będzie również prognozowany znaczny skok bezrobocia. Jeśli te prognozy się sprawdzą, szczególnie za 4 kwartał 2020 r. i 1 kw. 2021 r. to nieruchy polecą realnie.

Dodaj komentarz...

Ireneusz Osiński


Ireneusz Osiński - z wykształcenia psycholog i producent filmowy. Obecnie Przedsiębiorca, Wykładowca i Ekspert Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku, Łowca Talentów, Networker i Mentor Biznesowy. Twórca wielu projektów w tym programów szkoleniowych, programów telewizyjnych i audycji radiowych. Zawsze uśmiechnięty, energiczny, nastawiony na działanie. Potrafi w każdej osobie znaleźć unikalną wartość, którą trzeba pokazać światu.

Ambasador Etycznego Biznesu i Networkingu. Edukator z misją stworzenia świata, w którym każdy osiąga wymarzone cele i jest szczęśliwym człowiekiem.Prowadzi audycję Myśleć jak przedsiębiorca - podcast o przedsiębiorcach, z przedsiębiorcami i dla przedsiębiorców, Tych z doświadczeniem i tych którzy dopiero chcą nimi zostać. A jeżeli, jak twierdzą ludzie sukcesu, przedsiębiorczość to stan umysłu, w tym cyklu odnajdziesz upragnioną drogę do wolności, między innymi finansowej. Da Ci dostęp do wiedzy ukrytej, której gdzie indziej nie znajdziesz.


Inne audycje tego autora:HISTORIA PEWNEGO SUKCESU. - 8 tygodni temuGADAĆ CZY DZIAŁAĆ? - 4 miesiące temu


Więcej audycji...Co nas czeka - recesja czy depresja? (1) - 9 miesięcy temu
Anna Milczanowska - Sukcesja - ponad rok temu


Sukces i szczęście - 4 lata temuZbawienny wyścig szczurów. (1) - 4 lata temu
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Rankingi.net - - 20.00
The land of the Polyglots - - 25.00
Adrian - - 1.00
Leca Keramzyt - - 15.00
SpiralaZadłużenia - - 20.00
Komody - - 20.00
Proszę wyłączcie tą muzyczkę - - 10.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt