Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
3 dni temu
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2011-04-12

Konserwa - jak Smoleńsk obrzydł medialnie i komu zalezy by temat przegadać

Nadający:

Konserwa o Smoleńsku. Dlaczego ludzie mają dosyć tematu? Dlaczego mimo to trzeba tematem się zająć? Jakie były konsekwencje polityczne tego wydarzenia? Zarówno na arenie wewnętrznej, jak i międzynarodowej. Dalej usiłujemy wartościować: czy gorsza jest dziesiatkujaca dzuma czy 100% smiertelny aids, co jeszcze innych zaraża (chodzi oczywiście o scenę polityczną). Na koniec telefony od słuchaczy - ktokolwiek by mówił cokolwiek - jesteśmy (niestety!) bardzo tolerancyjni!

KOMENTARZE

Jabollissimus 2011-04-13

Dla lepszego zrozumienia tematu polecam jeszcze wysłuchać: www.kontestacja.com 
 
Poruszona została sprawa demonstracji 9 kwietnia: tutaj jabollissimus.pl znajduje się żartobliwa relacja. Zapraszam!

Cokeman 2011-04-13

Jeśli ktoś nie wierzy, że jest walka klas to odsyłam tutaj: 
www.libertarianizm.pl

Cokeman 2011-04-13

"Konserwatywne ideologie utrzymują że walka klasowa już nie istnieje, że teraz jesteśmy klasą średnią. Lewaccy ideologowie ciągle wierzą w idee wyzysku, ale jak mówią, wyzysk jest narzędziem bogatych, ponadnarodowych korporacji, finansjery z Wall Street i szwajcarskich bankierów… Nikt nigdy nie wspomina że wyzyskiwaczem jest państwowa biurokracja i jej lokaje, kompleks militarno-gospodarczy, dotowani farmerzy i przemysłowcy żyjący z pieniędzy wydartych masom pracującym. Ta ślepota jest zadziwiająca. Po mojej lewicy macie klasę ludzi z bronią. Oni kontrolują policję i sądownictwo, kontrolują media poprzez licencje nadawcze, stosują cenzurę. Wszystkie środki którymi rozporządzają pochodzą z podatków, waszych dochodów i oszczędności wyrwanych dosłownie pod pistoletem. ) Po mojej prawicy macie ludzi, międzynarodowe firmy i małych biznesmenów, produktywnych robotników i twórców… To oni zapewniają wam pożywienie, budują wasze domy, przyłączają do sieci telefonicznej i kablowej, wytwarzają wasze ubrania, produkują wasza samochody i komputery - przy tym obawiają się tak bardzo, że przestaniecie kupować ich dobra iż wydają fortuny na ogłoszenia wydawane na śliskim papierze i wideoklipach. "

Cokeman 2011-04-13

Konserwatyści pokroju Jabola i Kreatora są ślepi na to, że rząd ich WYZYSKUJE. Jabol próbuje usprawiedliwiać rząd mówiąc, że nie ma walki klas a jest rywalizacja. Gówno prawda. Rywalizacja to jest pomiędzy sklepami w centrum handlowym gdzie każdy próbuje sprzedać najlepszy produkt ale nikt nikogo do niczego nie przymusza. Walka jest wtedy kiedy stosowany jest przymus. Ludzie którzy zyją kosztem innych zmuszając ich do oddawania owoców swojej pracy to wyzyskiwacze a biedny lud pracujący to wyzyskiwani. 
Pieprzeni intelektualiści są zazwyczaj w tej grupie wyzyskiwaczy i to, że ktoś ich morduje to trudno. Jak jest wojna gangów to też ludzie giną. Wiadomo, najlepiej jakby gangsterzy zmądrzzeli i nikt nikogo nie rabował i nie mordował ale jeśli juz jest jak jest to zawsze jest ten silniejszy bandyta i to on rządzi.

mej 2011-04-13

@4 Twierdzisz, że intelektualiści stosują przemoc fizyczną?

Tailor 2011-04-13

Pan Martin zaszczycił swą osobą TOK.fm  
 
bi.gazeta.pl

Cokeman 2011-04-13

@mej - wystarczy, że do niej namawiają i przykrywają to swoimi 'eskperckimi" analizami.

Jabollissimus 2011-04-13

Cokeman, pierdolisz. W ogóle nie znasz historii i oderwałeś się od rzeczywistości. A bez historii nie jesteś w stanie zweryfikować swych wymysłów 
ZACHOWUJESZ SIĘ DOKŁADNIE TAK JAK INTELEKTUALIŚCI, którzy zachwycili się Marksem w XIX i XX wieku. Bezkrytycznie do niego podchodzisz, bo wykreował ładną utopię - pasującą do twej chorej wizji. 
A że potraktowałeś wybiórczo... i niekonsekwentnie... 
 
Jesteś ślepy, knypie jeden! (To jest oczywiście pieszczotliwe! Postronnych przepraszam za używanie środków z Radia Żelaza, ale adwersarz jest jego współautorem - wobec niego mogę). 
 
 
Przeczytałeś, że "konserwatyzm to cośtam", więc stwierdzasz, że "prowadzący konserwę to cośtam". Nie zadałeś sobie nawet pytania, czy to co przeczytałeś jest prawdą. Nie zweryfikowałeś w historii. Nie zweryfikowałeś nigdzie. Nie chciało ci się nawet dyskutować z nami - jedyne co próbujesz, to zakrzyczeć. Jeśli fakty świadczą inaczej - tym gorzej dla faktów! 
 
Jesteś ślepy knypie jeden. 
 
 
Dalsze oranie.  
Co libertarianie mówią o gospodarce? Każda strona wymiany handlowej bogaci się na niej - bo spełnia swoje potrzeby. Ekstrapolując jednostki na społeczności (jak to libertarianie czynią, gdy mowa o cłach) - wymiana pomiędzy społecznościami prowadzi do bogacenia się każdej ze stron. Tak więc, gdy bogaci się chłopstwo - bogacą się też mieszczanie. Walka? 
Kontrteorią do walki klas jest teoria współdziałania grup społecznych. Walce przeciwstawiona jest współpraca. (Zapraszam do literatury dot. tzw. "WOSu"). Jak na załączonym przykładzie - widać, że wewnątrz społeczeństwa jest współpraca pomiędzy jednostkami (ekstrapolując - pomiędzy grupami!). 
Z drugiej strony - interesy grupowe różnych stanów są rózne - więc grupy będą rywalizować ze sobą usiłując stworzyć prawo korzystne dla siebie. (Stąd też regulacje gospodarki). 
Jedyny kierunek, gdzie może nastąpić walka to "klasa rządząca" - "klasa rządzona". Jak najbardziej. Tylko czy zawsze następuje? NIE! Ma to miejsce przy podbojach - gdy lud podbity jest wykorzystywany przez elitę zdobywców, bądź wybraną przez zdobywców (np. w państwach kolonialnych, czy postkolonialnych - sytuacja podobna do obecnej RP). Gdy elita wykształca się samoistnie - wtedy NIE ma walki. (Aż do momentu wypaczenia ustroju, co w historii następuje cyklicznie). 
 
Jesteś ślepy, knypie jeden. 
 
 
Spójrzmy na libertariański model: jednostka jest najważniejsza. Zdolne jednostki zdobywają majątek, bądź prestiż, bądź jedno i drugie. W naturalny sposób stają się elitą. Wszystko w porządku (no, chyba, że już tak Marksowi uwierzyłeś, że stwierdzisz, knypie jeden, że to "źli burżujscy wyzyskiwacze"). 
Zdobytą pozycję, majątek i prestiż dziedziczą dzieci. Wg prawa własności. Wszystko w porządku (no, chyba, że już tak Marksowi uwierzyłeś, że stwierdzisz, knypie jeden, że to "źli burżujscy wyzyskiwacze"). 
I teraz libertariańska wisienka na torcik: Człowiek na swoim terytorium może ustanawiać dowolne prawo. Libertariańskie jak najbardziej! No i co nam wyszło? Feudalizm? Jak najbardziej - MOŻE wyjść feudalizm. 
Myśl konsekwentnie i weryfikuj w empirii. 
 
Jesteś ślepy, knypie jeden. 
 
 
Marks to widział - chciał ustanowić nową elitkę burząc najpierw stary porządek. Łamiąc prawo własności. I o to mu chodziło. On nigdy nie był nawet bliski libertarianizmowi. Gdybyś myślał konsekwentnie, zauważyłbyś to. Ty tego jednak nie widzisz, dałeś się nabrać. Idź do Kelthuza, by cię zaorał. 
 
Jesteś ślepy, knypie jeden. 
 
 
Mówisz, Coke, że ci zginęli w Katyniu - byli intelektualistami, więc byli klasą wyzyskiwaczy. Bronili systemu państwowej kradzieży. 
Scyzoryk się w kieszeni otwiera. Tak nawarstwionych sofizmatów dawno nie widziałem. Pierdolisz bez sensu po prostu. 
Przedstawia to takie dno intelektualne, że nawet nie mam zamiaru się do tego odnosić. 
 
Jesteś ślepy, knypie jeden.

Jabollissimus 2011-04-13

I przepraszam bardzo. Ale audycja była o czymś innym.

Sebastian 2011-04-13

Ten prowadzący gadał z Martinem jakby by Martin był jakimś szaleńcem. No i od razu odniosłem wrażenie, że prowadzący ma problem z czytaniem i rozumieniem co czyta. :)

Gizmooo 2011-04-13

Cokeman straszne głupoty pieprzysz pod koniec audycji 
 
Ludzie w Katyniu nie zgineli dla tego że walczyli o socjalizm tylko dla tego że stanowili jedyny (choć rzeczywiscie socjalistyczny) element w społeczeństwie który mógł stać się rzeczywistym zarzewiem oporu  
 
i bylo to bez wzgledu na to o co walczyli do 1.9.39 i o co walczyli po tej dacie  
 
ich poglądy polityczne nie mają zadnego znaczenie w kontekście ich śmierci

Cokeman 2011-04-13

@ Jabolissimus 
"Z drugiej strony - interesy grupowe różnych stanów są rózne - więc grupy będą rywalizować ze sobą usiłując stworzyć prawo korzystne dla siebie. (Stąd też regulacje gospodarki). " 
 
TO JEST WALKA KLAS. 
Fajnie ze to zauwazyles 
 
"Jedyny kierunek, gdzie może nastąpić walka to "klasa rządząca" - "klasa rządzona". Jak najbardziej. Tylko czy zawsze następuje? NIE! Ma to miejsce przy podbojach - gdy lud podbity jest wykorzystywany przez elitę zdobywców, bądź wybraną przez zdobywców (np. w państwach kolonialnych, czy postkolonialnych - sytuacja podobna do obecnej RP). " 
 
czyli jednak ta walka klasowa jest tak? No chyba ze dzisiejsi rzadzacy i twoi JEBANI PROFESORKOWIE ktorych bronisz przede mna to naturalna elita. Coż za naiwność typowa dla konserwatysty.

Cokeman 2011-04-13

slowo knyp w twoich ustach kiepsko wypada. w moich tez. KelThuz ma swoj styl.

Cokeman 2011-04-13

@Gizmoo 
A dzisiejsi profesorkowie stanowią opór przeciwko wolnemu rynkowi ubezpieczeń. Wielki mi kurwa opór. Juz za samo gloryfikowanie panstwowego przymusu i propagadne by od nas zdzierac kase to bym ich wszystkich wydał w ręce bolszewików. Potem oczywiscie nalezy sie z bolszewikami rozliczyc. Wróg twojego wroga nie jest twoim przyjacielem. intelektualisci zamordowani w Katyniu nie byli nam przyjazni.

Tailor 2011-04-13

@Sebastian 
 
Odniosłem podobne wrażenie, brzmiało to trochę jakby środowisko ludzi rozsądnych i twardo stąpających po ziemi zaprosiło kontrowersyjnego, nieszkodliwego szaleńca. Może wynikało to nie tyle z chęci wprowadzenia takiej atmosfery, ale z różnic światopoglądowych i programowych jeśli chodzi o radia. Zauważyłem jedną ciekawostkę. Podczas późniejszych rozmów z innymi zaproszonymi kilkakrotnie wychwyciłem słowa takie jak "kontestować", "wspomaganie przedsiębiorczości" itp. słowa czy frazy :) Piosenka Martina musiała się spodobać, bo leciała później ponownie. W mainstreamowym świecie medialnym było to na pewno coś bardzo oryginalnego i świeżego. Fajnie, że się spotkały dwa światy.

Gizmooo 2011-04-13

Cokeman eszcze raz Ci pisze  
 
TO JAKĄ IDEOLOGI WSPIERALI NIE MIAŁO NIC WSPÓLNEGO Z POWODEM ICH ŚMIERCI 
 
oczywiście konsekwencją ich śmierci było uszczuplenie rzeszy "socjalistów" wsród narodu polskiego 
 
jednak zauważ też że w dalszej perspektywie ich śmierć nie przyczyniła się w żadnym wypadku do tego że w Polsce nagle zaczęła funkcjonować myśl wolnościowa  
 
ich miejsce zajął najeźdźca który skutecznie wypełnił powstałą niszę i wręcz skumulował idee które oni głosili 
 
co więcej nie jesteś w stanie określić co by się stało gdby Ci ludzie przeżyli tym bardziej że priorytetem w ich działaniu była by walka O WOLNĄ POLSKĘ (nawet jesli ich pojęcie wolności jest rózne od Twojego) a dopiero potem o zaprowadzenie własnego porządku

Cokeman 2011-04-13

Marius na forum pisał coś o mentalności niewolniczej i widze ze tutaj to powszechne jest. Wielka mi spoleczność wolnościowców co to płaczą i załuja ze im pasterzy (wilkow) zabito.Zabił jeszcze gorszy wil to prawda ale nie płaczcie ze wam zabito pasterzy bo to byli wilki a nie pasterze. A jak chcecie miec pasterza czyli wierzycie ze panstwo zadba o was lepiej to nie nazywajcie sie wolnosciowcami ale SOCJALISTAMI. 
Jak mowie o swiadomosci klasowej to mam na mysli ze nalezy miec swiadomosc ze nie jest sie wolnym. Obudzta sie ludzie

Gizmooo 2011-04-13

Cokeman to nie o to chodzi czy ktoś płacze nad smiercią "pasterza" czy nie i czy aby przypadkiem nie myli go z wilkiem 
 
ja chciałbym tylko zebyśmy  
po 1 odróżniali fakty od domysłów  
po 2 obiektywnie twierdzili że jesteśmy omylni bez wzgledu na to jak bardzo hołdujemy logice i rozumowi i co wiecej potrafili przynac sie do błędów  
bo najgorszym jest dla mnie to gdy ktoś próbuje udowodnic słusznosć swojej tezy jednocześnie będąc śwadomym że się myli 
po 3 chciałbym też żebyś zauważyl że tutaj nikt nie gloryfikuje socjalizmu a to że ludzie nie postrzegają wszystkiego w sposób zero-jedynkowy nie swiadczy że ktoś jest skłonny pójść na ustępstwa chyba dla Ciebie również jest jasnym że istnieją ludzie bardziej i mniej popierający socjalizm a także ludzie zdolni do poswiecenia częsci swojej wolności dla uzyskania innych wymiernych korzysci (chociażby podpisując umowę)

Cokeman 2011-04-13

OK - co innego jesli ktos zostaje urzedasem bo nie ma innych zrodel utrzymania albo ktos zostaje wojskowym bo chroni SWOJA dzialke. taki urzedas gardzi swoja robota ale jakos zyc trzeba. 
 
Ale co jesli ktos jest biurwa albo profesorkiem i dobrowolnie glosi wyzszosc panstwa nad jednostką jak dzisiejsi urzednicy czy profesorkowie? 
Wejdzcie w zakladke "kino" i obejrzyjcie herbatke u Stalina. bedziecie przerazeni. Polecam ksiazke Thomasa Woodsa - Niepoprawna politycznie HISTORIA USA. 
Tam obraz amerykanskich wyksztalciuchow jest przerazajacy. U nas bylo podobnie. Sanacja byla socjalistyczna. 
Jeśli ktoś dobrowolnie popieral socjalizm i czerpal z tego korzysci a mial wybor by pracowac uczciwie i glosic normalne poglady jak powiedzmy Szkola krakowska czy austriacka to bardzo dobrze ze dostal kulke w łeb o NKWD. Trafil swoj na swego.

Jabollissimus 2011-04-13

Primo: większość twoich zarzutów jest kłamstwem. 
Pozostałe to manipulacja. 
 
Jaka jest istota państwa? Ma służyć do obrony terytorium i ludności. (Chyba, że całkowicie odrzucasz nawet minarchizm, to wtedy powinieneś się na akapizm powoływać, nie na libertarianizm). 
W Katyniu zginęli żołnierze, oficerowie - za to, że bronili ludzi. Wypełniali swe obowiązki. Robili to do czego deklaratywnie powstało państwo. 
Obiecali bronić i wypełnili umowy z poświęceniem życia. 
Inteligencja? Czy wiesz kto był tym mianem nazywany? Nie tylko urzędnicy i profesorowie państwowych uczelni, ale także przedsiębiorcy, ludzie kultury. Sowieci na Kresach zabijali wszystkich. 
 
 
Twoje chamstwo tutaj i na komunikatorach przekroczyło wszelkie granice. 
 
Już tylko KŁAMIESZ, PLUJESZ i INSYNUJESZ. Nie chcesz dyskutować, tylko stekiem bluzgów usiłujesz narzucić innym swoje zdanie.

Cokeman 2011-04-13

w takim razie kłamie też Thomas Woods, Hayek czy rezyser speklaklu "herbarka u Stalina" 
 
O tych co niejako z zyciowego musu bronili swoich dzialek to pisalem w poscie nr 19. ZAUWAZYLES? 
 
Ty zas bronisz nadal jebanych profesorkow co dobrowolnie wspierali ideologie socjalistyczną. ja podaje zrodla a ty ze to klamstwa. pokaz zrodla ktore przecza Hayekowi, Woodsowi. Nie potrafisz? Moze nie chcesz bo jestes od dziecka wpajany ze intelektualisci sa dobrzy.  
Znawco historii powiedz mi kto budowal socjalizm? "chamy" tacy jak ja czy szlachetni intelektualisci ktorych nadal bronisz?

Gizmooo 2011-04-13

nie wiem dlaczego ale od pewnego czasu zachowanie Cokemana przypomina mi zachowanie Cartmana z odcinak Cartman's mother is a dirty slut 
 
mam tu na mysli sposób w jaki zmieniło się jego postrzeganie siebie samego po tym jak poczytał Marksa 
 
ciekawe czy jak pierwszy raz zetknął się z Rand albo Rothbardem to też to tak wyglądało

Cokeman 2011-04-13

a dokładniej mozna bo nie ogladalem tego. Mozesz opisac na PM na chacie.

Jabollissimus 2011-04-13

Tak, dowodem na to, że Słońce świeci, jest zielona karoseria samochodu. Co ma piernik do wiatraka? 
 
Nazwiskami krzyczeć mam - proszę bardzo. Przeczytaj sobie Roszkowskiego. Nie wiesz nawet kto zginął w Katyniu. 
I bredzisz dalej. 
 
 
Z drugiej strony propagujesz teorię filozoficzną, która nie ma pokrycia z rzeczywistością. (Z wyjątkami, ale na wyjątkach nie buduje się całościowych teorii!) 
 
Z trzeciej - wyzywasz mnie. Kłamiąc bezczelnie. Po pierwsze przypisując mnie do grup, do których nie należę. Po drugie - wmawiając mi słowa i twierdzenia, których nie wypowiedziałem. 
 
Posługujesz się KŁAMSTWEM i MANIPULACJĄ. Podpierasz to nazwiskami (w twoim wypadku to już nie są "autorytety", ani "intelektualiści"), gdy ja wygłaszam własne poglądy. Ale to ja "bronię" intelektualistów. (Ciekawe gdzie i w ogóle co to ma do Katynia?) 
Jesteś HIPOKRYTĄ i CHAMEM. Nie mam zamiaru kontynuować awantur, bo łamiesz wszelkie zasady kultury i logiki (bezczelnie posługujesz się sofizmatami).

Gizmooo 2011-04-13

southparksite.pl tu taj jest odnosnik do odcinka 
 
a w skrócie chodzi o to że Cartman dążąc do poznania prawdy o swoim pochodzeniu zmieniał sposób zachowania się w zalezności od "zródła nasienia" któro dało początek jego życiu 
 
a co do obrony autorytetów i intelektualistów to rzeczywiście tutaj zgodze się z Jabolem że sam posługujesz się narzędziami które krytykujesz gdy posługują się nimi inni 
 
mam tu na mysli powoływanie się na intelektualistów Hayek, Woods, Marks (sic!)  
a gdy Jabol nawet nie personalnie mówi o jakimś intelektualiście to go deprecjonujesz

Cokeman 2011-04-13

Hayek i Woods nie popierali socjalizmu. jeśli w Katyniu byli ludzie tepiacy socjalizm jak Hayek czy Woods albo Mises to NAPRAWDE MI ICH SZKODA. Tylku ilu bylo takich? Biorac przekrojowo poglady intelektualistow z lat 30 to moze 1-2%. Tyle samo ilu dzisiaj profesorkow popiera prywatny system ubezpieczen. Co z pozostalymi 98%? O tym zadecyduje Marius w dniu swej rewolucji.

Gizmooo 2011-04-13

czyli z tego wynika ze ty masz prawo powoływać się na intelektualistów którzy są zgodni z Twoimi poglądami (nie popierają socjalizmu) a Twój przeciwnik w dyskusji nie może powoływać się na swoich bo się z Tobą nie zgadzają 
 
przecież to jest paranoja 
 
nawet jeśłi to Ty w rzeczywistości masz racje to nie masz prawa odmawiać komuś powoływania się na własne żródła 
 
co więcej wartościujesz życie ludzkie podług pogladów a na to chyba nikt sie nie zgadza

Jabollissimus 2011-04-13

Nawet ty jesteś człowiekiem. A człowiek ma prawo błądzić i nawet mówić o tym głośno. 
 
ONI NIE ZGINĘLI ZA TO, że "byli" socjalistami. ONI ZGINĘLI, bo BRONILI przed GORSZYMI socjalistami. 
ZGINĘLI DLATEGO, ŻE BYLI. 
A gdy oni zginęli - to masowo zaczęli ginąć Polacy na Kresach - wywożeni, czy mordowani na miejscu. A potem również Białorusini i Ukraińcy. 
I Żydzi - chociaż przyjmowali, jak ty, bolszewików z flagami i kwiatami. Zostali w dużym procencie wydani Niemcom!

Jabollissimus 2011-04-13

"czyli z tego wynika ze ty [Cokeman] masz prawo powoływać się na intelektualistów którzy są zgodni z Twoimi poglądami (nie popierają socjalizmu)" 
Nie popierają, albo i popierają. Ważne, że akurat służą jego tezie. 
 
A że chcieli łamać prawo własności, a że nawoływali do mordowania (łamanie wszelkich praw i aksjomatu o nieagresji) - czyli za nic mieli wartości, których ponoć Cokeman "broni"? CO Z TEGO?! 
 
Fakty mówią co innego? TYM GORZEJ DLA FAKTÓW! 
Brawo Coke, zaiste, zostałeś lewakiem. W ciągu 2 tygodni? Wynik godny prawdziwego intelektualisty (pardon, proletaryackiego oczywiście!).

dorota 2011-04-13

Ja popieram Jabola. Mam wrażenie że od momentu kiedy pojawił się Cokeman na łamach kontestacji, to poziom dyskusji i argumentów spadł. 
 
Myślę, że takich "wolnościowców" nam nie potrzeba. Kiedy ktoś mówi o zabijaniu ludzi za poglądy jak o jedzeniu płatków na śniadanie, to nie obchodzi mnie czy jest komunistą czy kimkolwiek innym.  
 
Taki człowiek nie powinien mieć miejsca wśród kontestatorów. Nawet nazwa KONTESTACJA nie pasuje do takich pajaców.

Cokeman 2011-04-13

Nie zmienilem swoich poglądów. Byłem i nadal jestem libertarianinem. Z Marksem nie zgadzam sie w 100%. W ogole jego teoria ekonomii to bullshit. Dostaje za to baty od ASE, oj dostaje.  
Marks mial jednak zajebista analize socjologiczna i jego proste hasełka porwały ludzi. Czemu tych hasełek dalej nie wykorzystywać ukazujac ich libertarianskie znaczenie? Czemu nie namieszac socjalistom we łbach? Czemu nie łamać schematów tylko tkwić przy starych metodach korwinowych ktore jak widac wielce efektywne nie są. No kurwa ile mozna sluchac ze za Hitlera bylo lepiej? 
 
Jabol ja rozumiem za co zgineli. Tylko ze z punktu widzenia mnie jako libertarianina ich smierc nie rozni sie od masakry gangsterów przez inny mocniejszy gang czyli bandytów mniej. profesorek wychwalajacy socjalizm to dla mnie tepy wafel a nie autorytet. 
 
Gizmoo - ja mu zrodel nie odmawiam. Przeciez mi nie chodzi o WSZYSTKICH intelektualistow czy wojskowych ale o tych co dobrowolnie popieraja socjalizm bo wierzyli w wyzszosc ludu nad jednostką.

dorota 2011-04-13

". profesorek wychwalajacy socjalizm to dla mnie tepy wafel a nie autorytet. " 
 
---> Dlatego powinien umrzeć. Gratuluję "libertarianizmu".

shark 2011-04-13

Coś się tak tych profesorów uczepił? Intelektualiści to nie tylko nauki humanistyczne. Pozabijali nam inżynierów, matematyków, wielu specjalistów którzy mogli budować dobrobyt, uczyć nowe pokolenia. Wreszcie żołnierzy, wśród nich niektórych którym udało się obronić nas przed czerwoną zarazą w 1920 r. Tych skurwieli żadne dyplomy nie obchodziły. Wystarczyło coś mieć: sklep, cukiernie, gospodarstwo i już można było wylądować 3 metry pod ziemią albo w łagrze. Wrogiem klasowym mógł być dosłownie KAŻDY! 
 
Tak! Sanacja była do dupy! Co nie znaczy, że należało zamienić Sanacje na czerwonych sukinsynów z Azji. Nie można porównywać zbrodni stalinowskich i wcześniejszych bolszewickich z działalnością Piłsudskiego. To jest po prostu niezgodne z prawdą historyczną. Rozumiem, że gdybyś był mieszkańcem Korei Południowej to w imię walki z socjalizmem ruszyłbyś na Seul razem z komunistami. Zachowajmy pewne proporcje. Proszę.

Pawcio 2011-04-13

Dziwną dyskusje tu prowadzicie. Cokeman wypowiedział się na temat intelektualistów-socjalistów i nagle wszyscy rzucili się na niego, by bohatersko bronić Martwych Polaków. Powiedziałbym nawet, że wbrew pozorom ma to nawet związek z tematem audycji, bo znowu zamiast się skupić na tym, co naprawdę ktoś mówi i na faktach taki Jabolissimus się oburza i rzuca emocjonalne kawałki od samego początku, odnosząc się do tego, czego Cokeman nie powiedział, a ten drugi mu nie ustępuje. A jego zarzut jest bardzo istotny, bo zaznacza, że trzeba uważać na to, co się propaguje. Analogiczna sytuacja, by była gdyby np. taki korwinista gloryfikujący rewolucję, mówiący z radością o wysadzeniu sejmu itp. nagle naprawdę doświadczył takich wydarzeń będąc na wycieczce w innym kraju i stracił np. całą rodzinę w wyniku "rozruchów" w Egipcie, gdzie ludzie postanowili "wziąć sprawy w swoje ręce". Od razu by mówił, że "nie o to mu chodziło" itd. Tak samo taki socjalista, by mówił o wypaczeniach systemu w ZSRR. I rodzina zginęła w wyniku tego o czym marzył korwinista, a nie DLATEGO, że o tym marzył. Powodem był przypadek, a 71 lat temu bezpośrednim powodem rzeczywiście było bycie żołnierzem, a nie socjalistą. Ja nie wiem, ilu z nich rzeczywiście miało lewackie poglądy, ale ci, którzy mieli, doświadczyli na sobie skutków wprowadzenia w życie swoich idei - tylko tyle. A pozostałe miliony ofiar Stalina w żadnym wypadku nie były przedmiotem wypowiedzi Cokemana, chyba że ja czegoś nie zrozumiałem...

Kreator z koczowiska :) 2011-04-13

Ja tylko krótko dodam, że ja jestem KONSERWATYSTĄ a nie NEOKONSERWATYSTĄ i to już stawia moje poglądy na gospodarkę na równi z poglądami Miesesa w znacznym stopniu czy Friedmana w nieco mniejszym stopniu. 
 
Ja zniosę rządzacy GANG, jeśli ten gang będzie gangiem Piniery, Korwina czy Dmowskiego (kiedyś). I tu tkwi sedno - nie ma utopii. Żyjemy w świecie gangsterskiego socjalizmu i tylko stanowiąc monolit nie do rozwalenia z zewnątrz jak I RP możemy sobie ustalać wolność dla ludzi i stanów :P. 
 
Dopóki jesteśmy zależni od UE musimy sobie w naszych gangach zmienić ekipe na KORWINOWCÓW I MICHALKIEWICZOWCÓW! I to w tym momencie realnie można zrobić. I to przy dobrych wiatrach i uśpieniu ekipy G...Wyborczego i TuskVN i spółki 3 reżimowych mediów. 
 
SORRY, ALE ŻYJEMY W PRAWDZIWYM ŚWIECIE, gdzie trzeba zdobyć ropę sprzedawaną przez socjalistyczny kartel, gaz brać od socjalistycznej Norwegii lub Rosji bratać się z faszystowskim USA i tyle!

Gizmooo 2011-04-13

dorota nie przesadzaj nie chodzi o to żeby komuś zabronić głoszenia poglądów ale o to żeby dyskusja była merytoryczna 
 
ja sobie bardzo cenie wiedze i błyskotliwosć Cokemana problem chyba polega na tym ze zbyt emocjonalnie i entuzjastycznie podchodzi do nowych odkryć w sferze intelektualnej (mam tutaj na myśli na przykład Marksa)  
 
chodzi też o to że nawet jeśli się broni poglądów w które się całym sercem wierzy to wypadałoby zostawić chciaż drobny margines na ewentualną porażkę bo moze się jednak okazać że nie jesteśmy nie omylni i pewne kwestie można wytłumaczyć lepiej a źródło problemu lezy zgoła gdziendziej 
 
jestem daleki od tego żeby coś komuś sugerować ale chybą Cokeman jednak nie do końca pzemyślał swoje stanowisko i może potrzeba żeby troche zweryfikował to co głosi  
a najlepiej jakby wrócił do momentu sprzed odkrycia Marksa

Claude mOnet 2011-04-13

Rzadko zgadzam się z Cokemanem, ale tym razem tak! Aż dziw bierze, że tak trzeźwe spojrzenie trafia do Młodej Polski... :)

dorota 2011-04-13

Moim zdaniem po prostu okrzyki w stylu "socjaliści powinni być wszyscy martwi" nijak nie pomoże sprawie, jakiej służy kontestacja i tyle. nie chcę niczego nikomu zakazywać, po prostu jestem zażenowana. 
 
I mnie nie obchodzi w imię jakiej idei morduje się innych ludzi. Czy mordujesz Indian w imię królowej, czy mordujesz saracenów w imię cesarza, czy mordujesz żydów w imię hitlera, czy mordujesz komunistów w imię Korwina - dla mnie jesteś takim samym śmieciem.

Cokeman 2011-04-13

brawo Pawcio - jeden mądry tutaj.  
 
Nie popieram zabijania nikogo. Stwierdzam jedynie ze w Katyniu i Sachsenhausen zginelo sporo socjalistow ktorzy 'doswiadczyli na sobie skutkow wprowadzenia swoich idei". 
A wy sie na mnie burzycie ze chce zabijac jak bolszewicy. Nie chce!! 
 
Jako libertarianin dopuszczam agresje tylko w celach obronnych czyli jak mi jakis profesorek czy czekista wejdzie na moja dzialke i bedzie chcial mi to odebrac to wtedy kula w łeb bez litości. Bede strzelal tak samo jak CI NIESOSJALISTYCZNI oficerowie walczacy z ZSRR w 1939. Czesc ich pamieci. 
Tylko ilu było takich PRAWDZIWYCH BOHATERÓW? 
 
załóżmy, że teraz w karju wybuchaja zamieszki z powodu socjalistycznej polityki Tuska. My pod dowodztwem Mariusa walczymy o wolność a PO do nas strzela i obrabowuje z kasy. Myslicie ze po czyjej stronie beda intelektualisci? naszej? Oj naiwni naiwni. 
 
Dorota - nie chcesz to mnie nie słuchaj. prosze wiec powiedz cos o moich audycjach. Tam tez kiepski poziom?

Tailor 2011-04-13

Zgoda buduje

dorota 2011-04-13

Coke - powiedziałeś, że "dobrze że ci ludzie zginęli" i to już w moich oczach stawia cię pod jedną ścianą z bolszewikami.

Jabollissimus 2011-04-13

Czy Coke, możesz wreszcie napisać o czym piszesz? Wrzucasz do jednego gara Katyń, obozy koncentracyjne, libertarianizm, Marksa, socjalizm, Sowietów, walkę klas, intelektualistów - wraz ze stertą bluzgów. (Czy mam wklejać te oszczerstwa, które mi komunikatorami posłałeś?). 
 
 
Zdecyduj się O CZYM piszesz. Bo cały czas zupełnie mylisz kwestie. Twierdzisz, że w Katyniu zginęli intelektualiści, i po tym wnosisz, że jest walka klas. Bardzo to logiczne...

Gizmooo 2011-04-13

"zginelo sporo socjalistow ktorzy 'doswiadczyli na sobie skutkow wprowadzenia swoich idei" 
 
Cokeman z której twojej poprzedniej wypowiedzi to wynika nigdzie nie napisales nawet w pdtekscie ze zgineli od "obusiecznego miecza" a jedynie (podsumowujac Twoje wywody) mozna stwierdzic że napisaleś ze zgineli podli socjaliści 
 
a ja już po raz enty Ci pisze że w całym tym sporze nie jest ważne to jakiej ideologi hołdowali bo po 1 tak jak napisał shark tam gineli nie tylko profesorkowi wykładowcy urzednicy i polityy ale też przedsiębiorcy wojskowi przemysłowcy inżynierowie 
a po 2 Stalin przed kulką w łeb nie pytał nikogo w co wierzy i jakim wartościom hołduje 
 
co wiecej nawet w dalszej perspektywie nie jesteś wstanie stwierdzić czy to że oni zgineli (nawet jeśli byli to w 100% socjalisci) wyszło Polsce na dobre bo zgineli ludzie którzy w jakikolwiek sposób mogli przyczynic się do powstania wolnej Polski a jak sam zauważasz (zresztą słusznie) innej inteligencji wtedy praktycznie nie było  
po ich śmierci powstała przestrzeń ktróra niestety wypełnili ludzie jeszcze gorsi ludzie z nadania Stalina i pokutowało to przez cały XX w i pokutuje do dzis 
 
musisz świat pewnej idei której hołdujesz zweryfikować z rzeczywistoscią nigdy nie można zakładać że spełnisz wszystkie warunki i założenia potrzebne do stworzenia utopi

Kreator z koczowiska :) 2011-04-13

Chyba trzeba oczywiste rzeczy ludziom, którzy uważnie nie słuchają tłumaczyć: 
 
1. Ja nie czułem wielkiej pustki po katastrofie. 
Ba najbardziej mi było żal Kaczorowskiego, Skrzypka i Walentynowicz (Walentynowicz znałem osobiście). Można zarzucać, że socjalistka. OK, ale walczyła z czymś dużo gorszym od samego socjalizmu czyli PRL. 
Kaczyński leciał tam w interesach. Jak komuś go żal - mogę zrozumieć. 
 
2. My nie popieramy PIS, my uważamy, że polityka zagraniczna jest brudną grą. W polityce zagranicznej nie ma wolnego runku to walka mafii. 
Jeśli chcemy mieć coś do powiedzenia nasza "mafia" musi być silna i się stawiać - być bezwzględna dla polityki UE / Niemiec i Rosji. 
 
Dajcie sobie spokój z Kajmanami, Sealandią, Singapurem i Fidżi. Co z tego, że to raje podatkowe. Singapur był rajem podatkowym również przed drogą wojną światową i co pierdnięcie Japończyków i po Singapurze. Gdyby nie zawierucha wojenna i potęga USA to Singapur na wieki by pozostał Japoński. 
 
Polska jest dużym krajem i musimy się bawić w ten bajzel mafijny czy chcemy czy nie. Jesteśmy dużo bardziej łakomym konskiem dla NWO i socjalizmu by nas tak zostawić jak Fidżi, Singapur, Sealandię, Kajmany czy jakieś Liechtensteiny. Niemcy tupną a Lichntenstein mówi JA JA GUT GUT. Więc darujmy sobie utopie. Żeby Polska mogła być niezależna musimy być 
-Bogaci 
-Uzbrojeni jako naród (cywilnie) i jako armia nowocześnie na ile nas stać 
-Być sk...ynami w polityce zagranicznej 
-Im bardziej nas nielubią tym lepiej (Za jagiellonów Polske opluwano w całej europie, ale to tu się budowało, tu się inwestowało i tu było bogato a na zachodzie głód, wojny i ubóstwo!)

Kreator z koczowiska :) 2011-04-13

PS. Ja chcę by szefem naszej Mafii POLSKIEJ był KORWIN lub jemu podobni i tyle!

Jabollissimus 2011-04-13

Ad. walki klas: 
Twierdzisz, za Marksem, że walka klas jest zawsze. 
 
Napisałem: 
"Co libertarianie mówią o gospodarce? Każda strona wymiany handlowej bogaci się na niej - bo spełnia swoje potrzeby. Ekstrapolując jednostki na społeczności (jak to libertarianie czynią, gdy mowa o cłach) - wymiana pomiędzy społecznościami prowadzi do bogacenia się każdej ze stron. Tak więc, gdy bogaci się chłopstwo - bogacą się też mieszczanie. Walka?  
Kontrteorią do walki klas jest teoria współdziałania grup społecznych. Walce przeciwstawiona jest współpraca. (Zapraszam do literatury dot. tzw. "WOSu"). Jak na załączonym przykładzie - widać, że wewnątrz społeczeństwa jest współpraca pomiędzy jednostkami (ekstrapolując - pomiędzy grupami!).  
Z drugiej strony - interesy grupowe różnych stanów są rózne - więc grupy będą rywalizować ze sobą usiłując stworzyć prawo korzystne dla siebie. (Stąd też regulacje gospodarki).  
Jedyny kierunek, gdzie może nastąpić walka to "klasa rządząca" - "klasa rządzona". Jak najbardziej. Tylko czy zawsze następuje? NIE! Ma to miejsce przy podbojach - gdy lud podbity jest wykorzystywany przez elitę zdobywców, bądź wybraną przez zdobywców (np. w państwach kolonialnych, czy postkolonialnych - sytuacja podobna do obecnej RP). Gdy elita wykształca się samoistnie - wtedy NIE ma walki. (Aż do momentu wypaczenia ustroju, co w historii następuje cyklicznie)." 
 
Co to znaczy? Twierdzę, że walka klas w wydaniu Marska (każdy z każdym) jest idiotyzmem. Tylko pomiędzy klasą rządzącą, a rządzoną - czasami, nie zawsze. 
 
Co zrobiłeś? Wyciąłeś fragmencik z kontekstu: 
/"Z drugiej strony - interesy grupowe różnych stanów są rózne - więc grupy 
/będą rywalizować ze sobą usiłując stworzyć prawo korzystne dla siebie. 
/(Stąd też regulacje gospodarki). "  

/TO JEST WALKA KLAS.  
/Fajnie ze to zauwazyles  
 
Manipulacja. Czysta manipulacja. Najpierw powołujesz się na wariant "walka klas jest zawsze!", a na dowód przytaczasz, że "tak jest, ale tylko czasami". 
To tak, jakbyś twierdził, że w piorunochronach zawsze jest ładunek. :D 
 
Co dalej wyciąłeś? 
 
/"Jedyny kierunek, gdzie może nastąpić walka to "klasa rządząca" - "klasa 
/rządzona". Jak najbardziej. Tylko czy zawsze następuje? NIE! Ma to miejsce 
/przy podbojach - gdy lud podbity jest wykorzystywany przez elitę zdobywców, 
/bądź wybraną przez zdobywców (np. w państwach kolonialnych, czy 
/postkolonialnych - sytuacja podobna do obecnej RP). " 
/czyli jednak ta walka klasowa jest tak? No chyba ze dzisiejsi rzadzacy i twoi 
/JEBANI PROFESORKOWIE ktorych bronisz przede mna to naturalna elita. 
/Coż za naiwność typowa dla konserwatysty. 
Gdzie "bronię"? KŁAMSTWO. 
Gdzie piszę, że naturalna elita, skoro wyraźnie napisałem, iż postkolonialna? KŁAMSTWO. 
Dalej mnie obrażasz. 
 
 
A gdy przedstawiam jak kształtuje się naturalna elita i dlaczego na podstawie PRAWA WŁASNOŚCI - ma swą pozycję - nie odpowiadasz niczym ponad bluzgi. 
"Spójrzmy na libertariański model: jednostka jest najważniejsza. Zdolne jednostki zdobywają majątek, bądź prestiż, bądź jedno i drugie. W naturalny sposób stają się elitą. Wszystko w porządku (no, chyba, że już tak Marksowi uwierzyłeś, że stwierdzisz, knypie jeden, że to "źli burżujscy wyzyskiwacze").  
Zdobytą pozycję, majątek i prestiż dziedziczą dzieci. Wg prawa własności. Wszystko w porządku (no, chyba, że już tak Marksowi uwierzyłeś, że stwierdzisz, knypie jeden, że to "źli burżujscy wyzyskiwacze").  
I teraz libertariańska wisienka na torcik: Człowiek na swoim terytorium może ustanawiać dowolne prawo. Libertariańskie jak najbardziej! No i co nam wyszło?" 
Jakie te ___naturalne___ elity mają cechy intelektualne to jedno. I że po wypaczeniu ustrojowym stanowią grupę pożytecznych idiotów napisałem wyżej. "(Aż do momentu wypaczenia ustroju, co w historii następuje cyklicznie)" 
No chyba, że jak Marks chciał należy połamać wszystkie prawa? (Co innego elity narzucone, jak w RP, o czym też wspomniałem). 
Stwierdzasz, że jak najbardziej jako "proletariusz wydałbym profesorków bolszewikom!"

Cokeman 2011-04-13

zrozum wreszcie, że między klasą rządzącą a rządzoną walka klas jest zawsze, Jedyny wyjatek to taki kiedy ktoś dobrowolnie oddaje siebie w niewole. Gadając o walce klas mam na mysli walke rządu z obywatelami. Nic wiecej. Po czyjej stronie stali intelektualisci w 1939? Rządu czy obywateli? rządu. No to zobaczyli do czego jest zdolny rząd socjalistyczny. 
Jeśli jakiś dwóch bandytów wchodzi na dzialke i chce zabrac ci ziemie to nie strzelasz albo nie wołasz swoich ochroniarzy? 
Jak mi jakis jebany profesorek wespol z rzadem okrada z kasy to nie mam prawa zadac sprawiedliwosci? 
Chcesz to se bądź frajerem ale mnie do tego nie zmuszaj.

Gizmooo 2011-04-13

mi sie wydaje że samo stosowanie terminu walka klas jest jest kiepskim pomysłem 
 
wbrew temu co gdzies wczesniej napisał Cokeman ze warto u Marksa wyszukiwać libertariańskie myśłi i serwować je by siać zamet wśród piewców socjalizmu uwazam że stosowanie terminów które zrosły się z wrogą ideologią jest przyczynkiem ku chwale adwersarza 
 
i nawet jeśli w jakimś kontekście uda nam sie wykazać że walka klas istnieje i dotyczy również myśli liberalnej konserwatywnej czy libertariańskiej to i tak będzie to sukces nowej młodzieży marksistowskiej spod znaku Krytyki Politycznej, która ustami na ten przykład pana Sierakowskiego bedzie mogła triumfalnie zakrzyknać że tak zaciekle zwalczający Marksa piewcy idei wolnosciowej powołują się na jeden z najbardziej do tej pory pietnowanych przez nich symboli

Cokeman 2011-04-13

A mi się wydaje, że odwrotnie. Że odczarowując pewne myśli Marksa przy jednoczesnym zaakcentowaniu gdzie Marks się mylił można łatwiej zaorać kolesi od Sierakowskiego. zauważ, też, że wiekszosc młodych lewaków to zwyczajni wywrotowcy dla których socjalizm jest czymś rewolucyjnym i wspaniałym. Wystarczy im wykazać, że socjalizm to nic innego jak kontynuacja dzisiejszego systemu a prawdziwa rewolucja to libertarianizm. Skoro można argumentowac ad hilerum ad korwinum to mozna ad marksum. trzecia opcja wydaje mi sie interesujaca.

Gizmooo 2011-04-13

troche uciekam od wątku Smoleńsko Katyńskiego ale... 
 
ale walka klas to też ciekawy temat 
 
Cokeman ja uważam że nie ma czegoś takiego jak walka klas w zdrowym społeczeństwie istnieją różne grupy społeczne któr pełnią rózne funkcje w zalezności od zapotrzebowania spłeczeństwa masz rolników robotników przedsiębiorców księży itp, itd. 
 
wprowadzenie terminu klasy społecznej a jeszcze bardziej terminu walka klas służy antagonizowaniu poszczegónych grup i twierdzeniu że jakaś "klasa" jest ważniejsza od innej  
 
my powinnismy zajmować się pokazywaniem ludziom że różnice w spoleczenstwie sa potrzebne bo rózni ludzie muszą pełnić różne funkcje i nikt nie jest samowystarczalny 
 
a niesprawiedliwosć wynika z bandytyzmu poszczególnych jednostek a nie z braku poszanowania miedzy klasowego i że w każdej grupie ludzi znajdują się tacy którzy kosztem innych chcą osiągnać własny dobrobyt 
 
i kolejna rzecz to to ze "klasa panująca" to ludzie których mysmy wybrali i tylko od nas zależy czy Ci ludzie będą dalej jak pijawki korzystać z naszej pracy i nas okradać  
 
podsumowując  
zamiast utrwalać schematy korzystajmy z prostych rozwiązań by pokazywać właściwy kierunek działania zamiast używać ideologicznych sformułowań uzywajmy prostego języka i nazywajmy rzeczy po imieniu nie stosujmy neologizmów i wytworów nowomowy bo wpisujemy się w schemat działania ludzi których chcemy zwalczac

Cokeman 2011-04-13

walka klas jest bo rzad nas wyzyskuje. Demokratyczne brednie i mlodziencza naiwnosc zachowaj dla siebie. Klasa obywateli jest wazniejsza od klasy rzadzacej. Libertarianizm to spoleczesntwo bezklasowe.

Jabollissimus 2011-04-13

Bla, bla, bla. Przestaniemy się poruszać w poziomie? 
 
"Spójrzmy na libertariański model: jednostka jest najważniejsza. Zdolne jednostki zdobywają majątek, bądź prestiż, bądź jedno i drugie. W naturalny sposób stają się elitą. Wszystko w porządku (no, chyba, że już tak Marksowi uwierzyłeś, że stwierdzisz, knypie jeden, że to "źli burżujscy wyzyskiwacze").  
Zdobytą pozycję, majątek i prestiż dziedziczą dzieci. Wg prawa własności. Wszystko w porządku (no, chyba, że już tak Marksowi uwierzyłeś, że stwierdzisz, knypie jeden, że to "źli burżujscy wyzyskiwacze").  
I teraz libertariańska wisienka na torcik: Człowiek na swoim terytorium może ustanawiać dowolne prawo. Libertariańskie jak najbardziej! No i co nam wyszło?"

Cokeman 2011-04-13

tylko ze w libertarianizmie kazdy bedzie mial swoje terytorium chyba ze dobrowolnie odda sie w niewole. Nie rozumiesz libertarianizmu

Jabollissimus 2011-04-13

Często występowały okresy tak bliskie ideom demokracji, czy libertarianizmu - iż większość ludzi była aktywna i dbała o swoją wolność. Społeczeństwo "bezklasowe" (hahaha, poruszamy się w jakiś definicjach?) 
 
A potem jakoś tak dziwnie się to zmieniało w sytuacje odwrotne. Totalitaryzmy, ba! nawet socjalizmy z masową redystrybucją - występowały w historii! 
By znów wrócić do stanu, gdzie wszelkie stany "jak jeden mąż". Itd. 
 
A zależało to od bardzo wielu czynników, teoria walki klasowej w stylu Marksa - "wszyscy ze wszystkimi i zawsze i wszędzie" jest błędna.

dorota 2011-04-13

Cokeman, ale pierdolisz. W wojsku pewnie nigdy nie byłeś. Kiedy napierdalasz z karabinu na wojnie to nie reprezentujesz żadnej strony innej niż twoja własna dupa, a nie jakieś rządy i partie. (ja byłam)

Cokeman 2011-04-13

Ktoś tutaj w ogóle nie rozumie mojego przesłania.  
Wczoraj była dyskusja o smolensku. 
Wkurwia mnie jak ludzie płaczą z powodu Smolenska czy też represji Stalinowskich bo im elitka umarła. Jak owieczki pozbawione pasterza. 
Bolszewicy byli źli i tu sie zgadzam, natomiast nalezy mieć świadomość, że wśród ofiar tych represji a także wśród ofiar Smolenska byli ludzie którzy promowali socjalizm, którzy głosili wyższość agresji nad dobrowolną współpracą. I takich sukinsynow mi nie szkoda. Nie twierdze, że oni zginęli dlatego, że promowali socjalizm(w sumie powinni) ale twierdze, że jak promowali agresje to trafili na sobie podobnego który ich idee wziął bardziej na serio. Jest różnica stopnia. Profesorkowie promowali kradzież, a w przypadku nieposłuszenstwa - wiezienie. Stalin promował kradzież a w przypadku nieposłuszenstwa - śmierć. Zarówno socjalistycznie nastawieni intelektualiści jak i Stalin promowali agresję i gadanie ludzi, że na Syberii nam samą wartościową elitkę wymordowano jest wybielaniem grzechów socjalistycznej sanacji. Na coś takiego sie nie zgadzam i dlatego wczorajszym telefonem rozpoczalem dyskusje. 
Oczywiscie wartosciowych wyksztalconych ludzi szkoda typu wolnorynkowych ekonomistów, matematyków, inzynierów. Socjalista jest jednak szkodnikiem i niech go szlag... 
 
Z Jabolem doszlismy do wniosku ze walka klas jest zawsze kiedy wystepuje przymus poparty przemocą. Bywało, że była harmonijna współpraca ale to wyjątki. Tylko ze ja od samego poczatku utożsamiam przymus z wyzyskiem wiec nie rozumiem czemu Jabol tak protestował. Nie rozumiał do konca ani mnie ani Marksa. Szkoda

Cokeman 2011-04-13

Widze ze moja obecnosc w tutejszym gronie lezy pod znakiem zapytania. Swiadcza o tym minusy. Ja swoje poglądy wyraziłem jasno ale i tak przypisywane mi jest to ze propaguje zabijanie czy tez ze wskrzeszam socjalizm. Przychodzac tu myslalem ze trafie na wolnosciowcow czyli ludzi kochajacych wolność i lubiących o niej rozmawiać, myśleć i nawet łamać pewne schematy a nie powatarzac stare teksty po JKM, Gwiazdowskim czy ostatecznie Friedmanie. Jak sie okazuje to zapodanie wam coś z Misesa, Rothbarda czy nawet Hayeka (wrzuta na intelektualistow) powoduje to ze jestem potepiany tylko dlatego ze jestem inny. Nie tego sie spodziewałem. Chcecie to sobie powtarzajcie tekściki po łatwo dostepnych wolnorynkowcach ale wtedy to nie różnicie się niczym od sheeshki który bredzi, że król to król a wy, że kapitalizm to kapitalizm. Nie bronie Marksa ze byl socjalista ale dlatego ze w tym calym komunistycznym błądzeniu to na ciekawe pomysly wpadał. Aż żal, że musze to tłumaczyc po raz wtóry bo wy maniacy kapitalizmu tego nie rozumiecie. Zarzucacie mi ze sie podniecam Marksem. tak kurwa, odkryłem coś nowego, ciekawego i dziele sie tym z wami a wy mnie za to wyzywacie od lewaków (w waszym negatywnym tego słowa znaczeniu). zostałem zjebany tutaj tylko dlatego ze jestem kurwa inny niz wy, ze łamie schematy, że wnosze cos intrygujacego, nowego, nieprzewidywalnego to nalezy mnie zwyzywać i jak dorota twierdzi - bez cokemana bylo lepiej. Chcecie sobie dalej gadac w kolko to samo to se gadajcie. Odemnie nie oczekujcie ze bede beczał jak wolnorynkowe owieczki. Ja wole idee rozumiec i rozpatrywac z roznych stron dzieki czemu moge o niej dyskutowac z kazdym i jest ciekawie. Wy nie. potraficie tylko minusowac, zarzucac mi inność, socjalizm, wyzywac jak ten pasozyt rewolucjonosta albo gadac swoje narodowe dyrdymały, których nikt nie chce słuchac jak sheeshka.  
 
TERAZ DO RZECZY 
kto chce mojej dalszej aktywnosci w kontestacji prosze zaplusowac. Kto nie chce prosze minusowac. W przypadku remisu glos decydujacy ma Hugo. Ja maniakom statycznego myslenia o wolnym rynku naprzykrzal sie nie bede na siłe. 
na głosy czekam do przyszłego piątku do polnocy. obiecałem druga czesc kontestcoke o podatkach i to zrobie. przy okazji zareklamuje ten swoj post. 
zapraszam do głosowania.

Kreator z koczowiska :) 2011-04-13

Ale znaczna część ofiar KATYNIA miała sklepy, pola, folwarki, fabryki, zakłady przetwórcze i rzemieślnicze I CO ONI BYLI SOCJALISTAMI? CI CO ROBILI BIZNES? To z powodu ich braku w PRL był bajzel, bo nikt nic porządnie nie umiał robić bo skąd się miałnauczyć jak prawdziwy przemysł wybuli komuniści a potem socjalizm przeszkadzał w odrodzeniu się go za PRL! 
 
To nie socjaliści zginęli w Katyniu. 
(porównaj choćby statystycznego policjanta w II RP z milicjantem w PRL i III RP) 
 
Chociaż to socjaliści w większości tam lecieli 70 lat później! Tu się zgodzę, ale warto zasługi Skrzypka czy Kaczorowskiego doceniać nawet jak nie byli anarcho-kapitalistami. Jednak wiele dla "niezależności" finansowej czy politycznej na arenie międzynarodowej zrobili PRAWDASZ?

mej 2011-04-13

@7 A jak to się ma do zasady nieagresji? Popadasz w sprzeczność z własnymi (podobno) poglądami.  
 
Musisz zrozumieć, że tylko niewielka część beneficjentów obecnego systemu, to bandyci (w sensie twojej własnej definicji) a nawet oni nie są przestępcami cały czas (czasami ich działania są korzystne). Podpowiem ci, że w swojej analizie klasowej powinieneś dodać POŻYTECZNĄ klasę żyjącą z pieniędzy ukradzionych klasie rządzącej. Wtedy okaże się, że większość budżetówki i innych pijawek, to bohaterowie libertarianizmu.  
 
Prawdziwy libertarianin rozróżnia te rzeczy. Możesz nawoływać do likwidacji państwa, ale nie do zabijania jego funkcjonariuszy. A chwaląc mord na twoich przeciwnikach politycznych zachowałeś się jak ...

Cokeman 2011-04-13

ciesze sie gdy ginie moj wróg klasowy jakim jest klasa rzadzaca. Czesc zabitych w ZSRR do nie nalezała. Tyle 
Prosze glosowac - post 57

Gizmooo 2011-04-13

nie sądziłem ze dojdzie do tego że Cokeman będzie rozwazał odejście z KS 
 
ja Cokemana bardzo cenie pomimo ze nie zawsze się z nim zgadzam wydaje mi się że bardzo dużą stratą byłoby gdyby odszedł z KS tym bardziej ze jego audycje są bardzo dobre i merytoryczne tłumaczy od podstaw rzeczy które wydają się oczywiste a które jednak nie każdy rozumie  
 
czesto dotyka sedna sprawy chociaż bywa że w dyskusji pozostaje ślepy na argumenty jednak dodaje to pikanterii a że dyskutantem jest zaciętym i błyskotliwym i do tego posiada dużą wiedzę sprawia że dyskusja zazwyczaj toczy się na wysokim poziome  
 
co do głosowania to mam nadzieję że nie bedzie to głosowanie frustratów i złosliwych Polaczków mających ochote dokopać na siłę komuś z kim się nie zgadzają  
 
to jak merytoryczna była powyzsza dyskusja też pozostawia wiele do życzenia przynajmnie w wykonaniu kilku osób (np. Dorota) jednak mam nadzieje że ludzie nie będą się kierować własnymi animozjami

Kreator z koczowiska :) 2011-04-13

Cokeman litości idę spać bo łeb mi pęka od czytania tej wojny Twojej z jabollissimusem. 
 
Ja nie uznaje demokracji - może zagłosuję na tak by mieć czyste sumienie. Ale chcesz nagrywać to nagrywaj, Nie chcesz nagrywać to nie nagrywaj. Ty decydujesz, nie ja i nie Hugo! 
 
Do Doroty - Ty byłaś w wojsku? Bo coś pisałaś, że z tego wynika, że tak. Kobieta w wojsku do czego to doszło :P. Kreator w wojsku to jeszcze można zrozumieć i to jako 6 tygodni bumelanctwa i siania defetyzmu. :P

Pawcio 2011-04-13

Cokeman, chyba zbyt gwałtownie zareagowałeś na krytykę. Poczytaj sobie chociażby komentarze pod reportażem o katastrofie smoleńskiej Huga i Martina przeprowadzonym rok temu. Ludzie już tak mają, szczególnie w Polsce, że jak się złamie jakieś schematy myślenia i wyrazi oryginalny pogląd, to nie dają Ci spokoju. Tak samo jechali po założycielach, łącznie z tą Dorotką, która nawet zapowiedziała tam, że przestaje słuchać Kontestacji i jak widać słowa oczywiście nie dotrzymała. W przypadku Marksa jest taki problem, że większość Polskich wolnościowców to różnego rodzaju konserwatyści i korwinowcy, więc nie ma się co dziwić, że reagują instynktownym oburzeniem, gdy usłyszą zdanie lewicowego libertarianina, jak sam się określasz. Z drugiej strony myślę, że w całym społeczeństwie paradoksalnie więcej jest "lewaków" i twoje podejście może wreszcie się okazać skuteczne, bo od początku nie będą Cię utożsamiać z Korwinem i całym tym gronem ponuraków wiecznie gadających o upadku moralności. W myśl motta "Ekstremizm w obronie wolności nie jest występkiem, a umiarkowanie w dążeniu do sprawiedliwości nie jest cnotą" polecam kontynuowanie pracy, najwyżej pozostając bardziej przy ekonomii jak nie chcesz denerwować ludzi. 
 
Swoją drogą, po sprawdzeniu pobieżnie listy ofiar Katynia nie wydaje mi się, żeby rzeczywiście była tam masa socjalistów, proporcje raczej były odwrotne. Piszę to, żeby nie było, że bezkrytycznie patrzę na Twoje wynurzenia:)

Cokeman 2011-04-13

Prosze głosować zgodnie z własnym uznaniem czy moja obecnosc jest warta słuchania czy tez nie a nie obrazac sie ze proponuje demokracje. Hugo jako własciciel zabierze głos jako sedzia roztrzygajacy. Wasze sumienie mam w dupie. Liczy sie subiektywna ocena mojej obecnosci. Rozumiem ze gizmoo jest na tak i to udowodnil. Jesli ty kreator masz zaglosowac dla sumienia to daruj sobie.

Cokeman 2011-04-14

Żeby było jasne: 
Albo mnie akceptujecie takiego jakim jestem albo spierdalam stąd.

Gizmooo 2011-04-14

a może zamiast płakać i czekać na akceptacje będziesz robił swoje??? 
 
"Postępuj swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą!" 
 
troche żenujaca jest ta ankieta/głosowanie

Skała 2011-04-14

Weźcie się wszyscy pierdalnijcie w głowę i może wam przejdzie. Z jednej strony Cokeman, trochę naciąga rzeczywistość do swoich tez, a z drugiej strony opozycja względem poglądów Cokemana jest strasznie emocjonalna. 
 
Jeżeli jesteś 8w7 to się z nimi nie dogadasz Cokeman, bo masz troszeczkę inny tor myślenia niż reszta. :> Różni tu są ludzie czy to Sheeshka czy Jelou czy Martin czy kto inny.  
 
Jeżeli istnieje dobrowolność wszystkich stron, to to nie jest demokracja, tylko sonda. : > Jezu jak mnie wkurwiają takie kłótnie, obrażanie się etc. Nie ważne kto ma rację, do pewnego momentu (bardzo długo) mamy wspólne cele i próbujmy je osiągnąć. Jak to mówi Kamil Cebulski - zyskami podzielimy się jak już będą. 
 
Moim zdaniem najważniejsze co mogą zrobić jajogłowi wolnorynkowej strony ekonomii to wypracować rozsądny kompromis do którego zmierzamy jako jakieś środowiska i etapy transformacji, przyjąć dany program, a potem pozamykać ryje i dążyć do celu.  
 
Wiecie ile osób obchodzi, żeby pogląd nie był wewnętrznie sprzeczny? Mniej niż pół procenta społeczeństwa. Bo 5 procent zrozumie całą koncepcję, ale ma na to wyjebane. 
 
Nie wiem może to głupie, ale MUSIMY dojść do jakiegoś kompromisu pomiędzy sobą, albo nigdy nic nie osiągniemy. A co do wykorzystywania Marksa w celu propagowania wolnego rynku - czemu nie. :>

Pawcio 2011-04-14

„Być może znajdzie się gdzieś dwóch libertarian, którzy zgadzają się ze sobą we wszystkim, ale ja nie jestem jednym z nich.” - David D. Friedman 
 
Polecam ten cytat do przemyślenia:)

Mateusz z Kanady 2011-04-14

Wow, i pomyslec ze nie zalapalem sie na taka zajefajna przepychanke. No coz, szkoda tylko ze malo dyskusji na temat audycji a ta przednia byla. 
 
“Albo mnie akceptujecie takiego jakim jestem albo spierdalam stąd.” 
 
Tak? Bo nie dotarlo do ciebie ze moze inni ludzie sluchaja Konserwy niz Kontescokea? To spierdalaj. 
 
Skolatane serduszko, zbiera klocki i idzie do domu.  
 
Mozesz wrocic jak przestaniesz plakac ze ci minusy ktos dal za gadanie absurdow. “Chwala Stalinowi” jakobin nabzdyczony.

Hugo 2011-04-14

Witam 
 
Komentarz nr 57, niestety wyraznie pokazuje, ze Cokeman nie jest w chwili obecnej osoba zdolna do prowadzenia audycji.  
 
I, by ktos nie mial watpliwosci, nie chodzi mi o poglady. ale o zdolnosc do dyskusji. KonteStacja jest radiem, a nie bojowka, wiec sila rzeczy walczy sie tutaj jezykiem. I jak ktos nie posiada elementarnego szacunku dla sluchaczy i odpornosci na krytyke... krytyke, ktora mozna rozladowac posiadajac dwie cechy. Po pierwsze dystans do siebie, a po drugie poczucie humoru, to nie moze nikogo do niczego przekonac.  
 
Ludzie maja dosc i szczerze rzygaja, oszolomami w stylu calej polskiej, pozal sie boze, prawicy, ktora za punkt honoru wziela sobie - traktowanie wszystkiego na powaznie. I jesli ktos chce prezentowac ten typ podejscia do rzeczywistosci, to nie ma dla niego miejsca w KonteStacji.  
 
Takze, Cokeman, zapraszam do KonteStacji, ale za jakis czas - chyba ze potraktujesz to jako osobista zniewage i znienawidzisz radio.  
 
Druga rzecz - Jabollissimus - wyluzuj troche i zobacz jak wyglada to co napisales.  
Nie zgrywamy tu lingwistycznych dziewic, ale za bluzgi bys wylecial z wiekszosci polskich portali, ktore sa uwazane za zgraje idiotow.  
 
 
Mamy zasade w KonteStacji, ze przeklenstw uzywamy w wyjatkowych sytuacjach. Jest to o tyle praktyczne, ze rzeczywiscie mozna wzmocnic swoj przekaz bluzgiem. A z drugiej strony nie wyglada sie na cwiercinteligenta, ktorego jedynym argumentem jest, powiedziec do kogos - p***dolisz wasc.  
 
 
Wiec od prowadzacych bede wymagal wiecej, bo reprezentujecie KonteStację. I nie mam najmniejszej ochoty zrazac do naszej ideo 95 proc. ludzi z zewnatrz, tylko dlatego, ze ktoś nie moze sie powstrzymać, by powiedziec co pare minut "hitler", lub "kurwa".  
 
Mowcie na swoich blogach. Wolny rynek mamy internetowy. KonteStacja ma byc luzna i skuteczna. I obie te cechy maja isc w parze.

sprae 2011-04-14

Żal mi was tresowane małpy. Żal mi was za to, że jak ktoś powie Marks to plujecie jadem i grzeszycie emocjonalnymi przepychankami. Jesteście zaprogramowani jak roboty. Niczym nie różnicie się od tych na których skupia się wasza nienawiść - komunistach. Oni też działają emocjonalnie. Emocjonalnie działają też tłumy. A o tłumach i ich określaniu (negatywnym) pisano już w XIX w. 
 
Każdy chrześcijanin wie - serce, a więc emocje prowadzą do grzechu. 
 
Cokeman, otworzył mi na to oczy. To niezwykle mądry i przenikliwy człowiek, a jego audycje tym wyróżniają się na tle innych w Kontestacji, że są merytoryczne i bardzo dobrze wyjaśniają temat. Bez klepania sloganów i powtarzania co 15 minut tego samego. 
Dziękuję ci za to stary. 
 
Potem taki małpa Kreator pisze, że ci ludzie mieli gospodarstwa, mieli fabryki. 
I co z tego, że mieli? Od 2000 lat wiadomo, że to się obraca w niwecz jak przyjdzie ktoś silniejszy. Od tylu samo lat wiadomo, że jak kogoś prześladuje przeważająca siła to się chroni. A nie jak małpa atakuje silniejszego pod napływem emocji. 
Każdy, kto wierzy w swój majątek zamiast w to co powinien źle kończy i tyle. 
Każdy, kto wierzy w państwo (w tym przypadku słabe i gnuśne), zamiast polegać na sobie, wierze i rozumie - GINIE! 
 
AK, ani nikt taki nie wyzwolił Polski. Wyzwoliła ją Armia Czerwona, bo miała do tego odpowiednie zasoby i siłę - często brutalną. AK chciało wyzwolić Warszawę. I też można się zastanowić nad tym czy ktoś tam brał pod uwagę coś innego niż emocję i wiarę w jakąś Polskość?! Doprowadzili do rozpierduchy i wielkiego mordowania. Chyba większego niż tego do czego doprowadzili Ruscy na początku. Tu również zginęło wiele wartościowych osób. W co wierzyli? Czy w to co powinni? 
Akcje z którymi mogę się zgodzić, to odbijanie przyjaciół katowanych przez SS. Ale z drugiej strony mordowanie dziwek i sprzedajnych ludzi znowu dowodzi ich emocjonalności, którzy wcale nie pojęli psychiki człowieka. ZEMSTA i OJCZYZNA! A gdzie honor? 
 
Posłuchaj sam siebie Kreatorze, jak podczas dyskusji "na antenie" z Cokemanem zaczynasz gadać tylko po to, żeby wyszło na twoje, przecząc sobie w co drugim zdaniu. To fantastyczny manewr, bo zwykła osoba nie wyczulona na ciąg logiczny zgodzi się z tym słowotokiem. Nawet ja się mogę zgodzić z co drugim zdaniem. Ale biorąc to jako całość to brednie. Bo zamiast myśleć - reagujesz. Reagujesz emocjonalnie. 
A wystarczyło wysłuchać i się nad tym zastanowić, a potem mądrze odpowiedzieć. Ba! Nawet z częścią się zgodzić. A jeśli nie nadążasz z myśleniem, pozwól się wypowiedzieć i zostaw sprawę do osądu tych, którzy to przemyślą. 
 
O Jabolu już nawet nie wspominam i jego górnolotnych oskarżeniach "Bo nie znasz historii!". Ty za to znasz ją przez sito ideologiczne i emocjonalne reakcje. 
Historia nie jest po to by na niej polegać i ją czcić, tylko by uniknąć błędów z przeszłości i mądrze się zastanawiać nad słusznością postępowań. A nie "Polskie to musiało być dobre!". Małpa też zna historie swego losu i wie, że jak bił ją człowiek to człowiek zły i potem każdego unika/atakuje w zależności od dynamizmu charakteru. 
 
Cokeman niby też ma trochę racji, ale poleciał nie tą drogą, którą powinien. Mimo to dał mi sporo nad tym do myślenia. Bo skoro myślący konserwatyści potępiają powstanie warszawskie, to czemu nie zastanowić się nad innymi elementami. 
 
Na koniec przypomniało mi się, jak kiedyś w podstawówce zdarzało się myśleć "O ten uciekł z powstania to zdrajca!". Dziś jestem dorosły i wiem lepiej jaka wartość i jaki honor jest najcenniejszy - Ten pochodzący z rozumu! Wiem, że najpierw jest Bóg, a potem rodzina. To co mam jest na końcu razem z państwem, które i tak może zabrać silniejszy i sprytniejszy. 
Szczególnie jak państwo płaci karę za swoje działanie. 
 
I tak już za dużo nagrzeszyłem sądząc was i wyzywając. Żałuję za to i mam nadzieję, że Bóg mi wybaczy. Uważam jednak, że trochę się należało, by ktoś tu zaczął myśleć.

Mateusz z Kanady 2011-04-14

No super nastepnemu pod deklem szwy poscily. Kreator i Jabollissimus mieli racje Coke pozbawiony jest minimum poczucia skali a ty jego bzdety lykasz jakbys ze swietego grala zlopal. Jak Coke ci otwiera oczy to sczerze wspolczuje perspektywy. Ale hej moze sie zalapiesz do listy tych co nie sa socjalistami i ktorym sie smierc nalezy. Na tej super czystej liscie jest jak na razie on, Kelcio i podobno pieciu ideologicznie sprawdzonych legionistow z RZ. Wczoraj Rand, dzisiaj Marks, jutro przeczyta Nietzhego i w rase panow uwierzy. Tylko zeby mu ktory nie wazyl sie Sartrea podlozyc bo wymiotow nie powstrzymam na te rewelacje.  
 
I do tego dodajesz jeszcze moralny relatywizm najlepszego gatunku: 
 
“AK, ani nikt taki nie wyzwolił Polski. “ 
 
Gdyby tak zwani sojusznicy nie zdradzili AK, to by Warszawe AK wyzwolilo.  
 
 
“Wyzwoliła ją Armia Czerwona,” 
 
To byla zmiana okupanta a nie wyzwolenie. 
 
 
“ bo miała do tego odpowiednie zasoby” 
 
W prezencie od Ameryki plus polskich poborowych w LWP czyli nie tylko oni. A wszytkie pociagi ze sprzetem jadace na front wschodni to kto wysadzal w powietrze? Kto wiazal wlaka partyzancka czesto doborowe dywizje i przez uniemozliwial ich uzycie na froncie? Zdajesz sobie w ogole sprawe ze gdyby nikt Niemcom nie przeszkadzal i Ruskim nie pomagal to by Niemcy Ruskich pokonali?  
 
 
“ i siłę - często brutalną.” 
 
Jezeli chodzi o sama Warszawe to akurat zadnej sily nie bylo, Niemcy spokojnie zrojnowali miasto, opuscili je a nastepnie wjechaly tam Sowiety. 
 
 
“ AK chciało wyzwolić Warszawę. I też można się zastanowić nad tym czy ktoś tam brał pod uwagę coś innego niż emocję i wiarę w jakąś Polskość?” 
 
Jak bys na ten temat minimum poczytal to bys wiedzial ze (i) AK planowalo wyzwolic Warszawe i w ten sposob postawic Stalina przed faktem dokonanym w efekcie zmuszajac go do uznania AK za liczaca sie sile i konsekwetnie uniemozliwic mu isntalacje swoich marjonetek z Lublina. Dlatego wlasnie on dopuscil zeby ppowstanie sie wykrwawilo. (ii) Niemcy planowali bronic Warszawy na kazdym rogu i na kazdej ulicy. Do budowy umocnien planowali zapedzic kazdego Polaka mogacego utrzymac lopate. Zniszczylo by to kompletnie struktury AK i dodatkowo zmusiloby Polakow do pomagania Niemcom w obronie przed tymi ktorych ty nazywasz wyzwolicielami. Dlatego powstanie wybuchlo zanim bylo gotowe.  
 
 
“ ! Doprowadzili do rozpierduchy i wielkiego mordowania. “ 
 
No tak, bo bez postania to Niemcy nie mordowali Polakow. A poza tym to powstanie zatrrzymalo front wschodni na dwa miesiace. I dalo Niemcom czas na przegrupowanie. Bez powstania Stalin wygralby wyscig do Renu (wiesz gdzie to jest?). i konsekwencja tego bylaby Polska Republika Radziecka na greanicy zjednoczonych komunistycznych Niemiec. Taki jest wymiar powstania w skali powojennej histori Europy.  
 
 
“Chyba większego niż tego do czego doprowadzili Ruscy na początku. “ 
 
O czym ty teraz bredzisz? 
 
 
“Tu również zginęło wiele wartościowych osób. W co wierzyli? Czy w to co powinni? “ 
 
A kim ty kurwa jestes zeby decydoiwac w co oni powinni wierzyc? 
 
 
“Akcje z którymi mogę się zgodzić, to odbijanie przyjaciół katowanych przez SS. “ 
 
Czy zdajesz sobie sprawe ze Armia Krajowa to nie byl pruszkowski gang? To byla potezna organizacja tworzaca podziemne panstwo. Akcje to se mozesz na gieldzie kupic. Ani przez lata prowadzili partyzancka wojne zadajac ciagle starty Niemcom i wiazac ich odzialy. 
 
 
“Ale z drugiej strony mordowanie dziwek” 
 
Im raczej lby golili zeby kazdy woiedzial ze sie z Niemcami kurwi a nie mordowali. 
 
 
“ i sprzedajnych ludzi znowu dowodzi ich emocjonalności,” 
 
Nikt tak o nie mordowal przypadkowych. Dzialaly podziemne sady i one czesto wydawaly wyroki smierci na kolaborantach. Bo to byla wojna, dotarlo? 
 
 
“ którzy wcale nie pojęli psychiki człowieka.” 
 
To byla wojna, oni byli tepieni i tropeini na kazdym kroku a ty bedziesz o psychice pierdolil? Cale rodziny im mordowano jak ktos zakapowal. 
 
 
“ ZEMSTA i OJCZYZNA! A gdzie honor? “ 
 
Nie jestes gowniarzu uprawniony zeby im buty lizac. Chcesz honor, prosze masz pszyklad, trzech zdrajcow wydalo w lapy Gestapo Grota Roweckiego (wiesz kim on byl? sprawdz). AK wydalo na nich wyroki smierci ale jeden uchylono. Wiesz czemu? Bo sie okazalo ze zdrajczyni byla w ciazy.  
 
Tak przy okazji jednego tylko dopadli i rozwalili. Trzeci uciekl, walczyl po stronie Niemcow w powstaniu po wojnie on i uprzednio ciezarna zdrajczyni dostali robote w UB.  
 
I na tym polega roznica pomiedzy honorem AK i tym twoich wyzwolicieli. 
 
 
“Historia nie jest po to by na niej polegać i ją czcić, tylko by uniknąć błędów z przeszłości i mądrze się zastanawiać nad słusznością postępowań. “ 
 
Najpierw trzeba ja poznac, ty w tym temacie masz spore zaleglosci.

dorota 2011-04-14

Boże.. jak ja widzę retorykę w stylu "albo jesteś liberałęm albo zasługujesz na to żeby umrzeć / dobrze kiedy umrzesz" wypowiadane na poważnie, to nie wiem w czym ci ludzie myślą, że są lepsi od bolszewików. 
 
Ludzie, którzy nie wiedzą nawet po co AK brało udział w powstaniu warszawskim, jakie to miało znaczenie w walce z radziecką propagandą i jakie to miało znaczenie. Przypisywanie odpowiedzialności za wymordowanie przez hitlerowców cywilów w Warszawie powstańcom przemilczę. 
 
Kiedy bandzior wchodzi ci do domu i mówi, że masz mu dawać kasę, ty stawiasz opór a on w odwecie zabija ci córkę, to jest to, do cholery, twoja wina i odpowiedzialność? 
 
Tak jak rzygam patriotyzmem na siłę, tak samo rzygam gówniarskim buntem szczyli nie znających historii 
 
Kreator -> byłam w wojsku bo chciałam zostać korespondentem wojennym, ale nie za bardzo to wyszło, długa historia, którą nie mam zamiaru się dzielić :P

dorota 2011-04-14

A jak jakiś szczyl po podstawówce pieprzy, żę AK-owcy pozbawieni byli honoru, to ręce opadają. 
 
Harcerki z szarych szeregów miały większe jaja niż wy łby.

dorota 2011-04-14

Poczytajcie sobie książkę "Akcje zbrojne podziemnej Warszawy 1939-1944" strzembosza zanim zaczniecie mówić że wiecie cokolwiek o AK i jej znaczeniu dla II WŚ. To tyle z mojej strony.

Cokeman 2011-04-14

@Hugo 
"KonteStacja jest radiem, a nie bojowka, wiec sila rzeczy walczy sie tutaj jezykiem. I jak ktos nie posiada elementarnego szacunku dla sluchaczy i odpornosci na krytyke... krytyke, ktora mozna rozladowac posiadajac dwie cechy. Po pierwsze dystans do siebie, a po drugie poczucie humoru, to nie moze nikogo do niczego przekonac. " 
 
Szacunek i odpornośc na krytykę to ma na pewno Jabol. Poczucia humoru mi nie brakuje co widać na chacie często chociażby. Dystans do siebie też mam bo potrafie z góry powiedzieć, że żaden ze mnie intelektualista tylko prosty człowiek. 
 
"Ludzie maja dosc i szczerze rzygaja, oszolomami w stylu calej polskiej, pozal sie boze, prawicy, ktora za punkt honoru wziela sobie - traktowanie wszystkiego na powaznie. I jesli ktos chce prezentowac ten typ podejscia do rzeczywistosci, to nie ma dla niego miejsca w KonteStacji. " 
Póki co to ludzie tutaj biorą oficjalna wersję historii na poważnie. Stara śpiewka ze szkoda ze nas Sowieci i Hitlerowcy zamordowali. Ja wnosze pare merytorycznych uwag to jestem potepiany. I kto tutaj jest oszołomem? Kto tutaj jest wolnorynkowym oszołomem co ma pewien schemat i na slowo Marks od razu krytykuje. Gratuluje słuchaczom osiągnięcia poziomu Roberta Winnickiego z Młodziezy Wszechpolskiej. 
 
@sprae 
 
Pomijajac twój mistyczny bogobojny belkot ktory doskonale ukazuje ze jednak nie rozumiesz tego co mowie to w niektorych akapitach piszesz cos cieawego: 
 
"Żal mi was tresowane małpy. Żal mi was za to, że jak ktoś powie Marks to plujecie jadem i grzeszycie emocjonalnymi przepychankami. Jesteście zaprogramowani jak roboty. Niczym nie różnicie się od tych na których skupia się wasza nienawiść - komunistach. Oni też działają emocjonalnie. Emocjonalnie działają też tłumy. A o tłumach i ich określaniu (negatywnym) pisano już w XIX w. " 
 
Dokładnie tak jest. Tresowane MAŁPY. Tłumoki reagujące emocjonalnie i wrzeszczące URAAAAAA na każdego kto jest inny i burzy schematy. Wolnorynkowcy-tfu. Szkoda, że nie w sferze mysli. Kazdy z was nie wytrzymalby pewnie 5 minut dyskusji z Sierakowskim albo nawet z jakims kolesiem z PO. Zaraz byscie sie uniesli ideałami. Ja swego czasu dyskutowałem 5h na chacie z niejamim MAO to wam kurwa gały opadły ze w ogole tak mozna. Owszem MOZNA, a nawet TRZEBA a nie korwinowskie hail'owanie i bełkotanie sloganów. Korwin to jest dobry na start ale trzeba isc dalej. Badać literature przedmiotu, samemu myslec o sprawie. Nawet jak wam od dziecka mowili jakies historyczne prawdy o II wojnie swiatowej to trzeba tez spojrzec na to z innej perspektywy. Np wg mnie Proces Norymberski byl bardziej niesprawiedliwy niz wyroki Hansa Franka na Polakach. Czemu tak twierdze? O to sie nie martwcie. Pomyslicie troche o tym czym jest prawo a czym samowolka i co kiedy obowiazuje to zrozumiecie. Ale pewnie nie pomyslicie tylko z gory napiszecie - COKEMAN PIERDOLISZ. Odpowiedz godna wolnorynkowca w Polsce. Zero refleksji, zero docierania do korzeni sprawy. Zero myslenia. 
Psychologia tłumu - nic więcej. 
Ja szukam ludzi samodzielnie myślących. Tych odsyłam do Radia Żelaza i na swój blog. Polecam też frizonę oraz yrizona.freeforums.org 
Jeśli zobacze tam takich tłumoków jak dorota, mateusz z kanady, rewolucjonista czy jabolissimus co wejda na moj blog i beda pisac swoje chamskie nie poparte niczym poza własnymi emocjami brednie to bede wywalał z bloga. 
Ludziom takim jak oni co to reaguja emocjonalnie polecam zajrzec na stronę 
www.drewnica.pl 
 
Na koniec 
@Hugo 
"Takze, Cokeman, zapraszam do KonteStacji, ale za jakis czas - chyba ze potraktujesz to jako osobista zniewage i znienawidzisz radio. " 
 
Głosowanie do tej pory ukazuje, że ludzie mnie nie chcą. Do tego sam naczelny też mnie nie chce więc koncze współpracę. Drugiej czesci o podatkach nie będzie. Swoją mentalnością niewolniczą i przywiazaniem do wolnorynkowego korwinowskiego tłumu słuchacze udowodnili, że nie są w stanie pojąć paru kontrowersyjnych zagadnien. I takim ludziom mam mówić o ekonomii? Ja to co wam starałem sie wytlumaczyc zgłebiałem tygodniami i przewalilem tysiace stron. Jest wsrod słuchaczy człowiek ktory to widzial na własne oczy to moze wam poswiadczy. Nauka wymagała odemnie sporej OTWARTOSCI NA NOWY SPOSOB MYSLENIA. Moje poglady jednak nie byly akceptowane tylko dlatego ze byly inne i dosc radykalne. Malo kto jednak chcial merytorycznie dyskutowac. Zazwyczaj byl argument ze "ludzie wiedza lepiej" czyli pochwala wszechogarniajacej demokracji. Tutaj jest jednak podobnie. Schematy, emocje i podazanie za tłumem. Ja was tłumoki nie znienawidze. Wypne na was dupe i bawcie sie dalej.

mej 2011-04-14

@ 76 Może i jesteś otwarty, ale brakuje ci doświadczenia. Właśnie brak doświadczenia uniemożliwia ci na razie dostrzeżenie błędów w założeniach libertarianizmu (nie ASE!). Za kilka lat będziesz się śmiał z tego co tu napisałeś.

mej 2011-04-14

@ Cokeman  
A wracając do analizy marksistowskiej, to zgadzam się że ma ona sens. Podejrzewam, że zaczerpnąłeś ten pomysł od Hoppego. Więc jeszcze zwróć uwagę na Blocka i jego argument za moralnością rabowania złodzieja. Mi się podoba. :)

słuchacz 2011-04-14

Cokeman i ci co go "rozumieją" -WON Z TEJ STACJI!!! 
Dobrze, że wreszcie zrozumiałeś, że NIKT CIEBIE TUTAJ NIE CHCE SŁUCHAĆ!!!! 
Twój rzekomy przekaz i otwartość na nowe nurty to wielki bunt przeciw wszystkiemu. 
Tutaj ludzie są realistami i ich interesuje budowanie czegoś nowego a nie tylko wywracanie całego świata do góry dupą. Ty zaś chcesz tylko bałaganu. 
Co mówisz pozytywnego? Nic. 
Zamiast tego dzwonisz do Hugo, że Fijor ma uciekać do Afryki, a tutaj ludzie mają z głodu umierać. Propagujesz egoizm jednoczesnie potępiając wiarę. Gloryfikujesz Ayn Rand by następnie podniecać się Marksem. Usprawiedliwiasz dodruk pieniądza i jeszcze chcesz uświadomić podatnikom, że nie płacą oni VATu. To ci ci protestują 23 dni każdego miesiąca to idioci tak? 
Wszyscy to idioci co nie zgadzają się z tobą. Wszyscy co nie chca totalnego zniszczenia to idioci. Wielka mi otwartość umysłu. 
Dorota miała rację - twoja obecność obnizyła poziom dyskusji do minimum. Jeśli kogoś to podnieca to niech też stąd ucieka. 
Co mógł wnieść zbuntowany młodzik, podniecający się Marksem, Rage Against the Machine i poublicznie gadający, że jest lewakiem. To co każdy lewak wnosi - chaos i zniszczenie. Udaje mądrego a tak naprawdę to wyżej sra niż dupę ma. 
NIE PASUJESZ TUTAJ, NAWET PROWADZĄCY CIE NIE CHCE - DOTARŁO? 
Minusy przy twoich postach w porównaniu z plusami u Jabollissimusa pokazują kto tutaj ma posłuch a kto jest TROLLEM. 
 
150 lat temu żyli sobie Marks i Bastiat. Obaj byli przeciw państwu ale jeden propagował walkę jak ty a drugi harmonię i ład. My tutaj nie chcemy wichrzycieli. 
Zasiałeś wiatr to zebrałeś burzę. Trafił cię piorun i dobrze ci tak. 
Won z Kontestacji na swoje kretyńskie Radio Żelaza i blog, na który nikt nie wchodzi i nikt nie komentuje. 
 
Mam nadzieję, że zrozumiałeś. Cieszę się, że wreszcie odchodzisz bo już miałem przywalić ci w mordę. Też jestem z okolic Łodzi. Jak jeszcze raz zobaczę czy usłyszę, że odwałasz tutaj swoją lewacką propagandę to znajdę cię ze swoimi kolegami prawicowcami, skopię twoją lewackę gębę, że cie rodzona matka nie pozna. A wiesz czemu oberwiesz? Za to samo za co twoim zdaniem zginęli Sybiracy. ZA PROPAGOWANIE LEWACTWA.

KelThuz 2011-04-14

Słuchacz, złamałeś aksjomat, stosujesz groźby karalne - gratuluję. Mam nadzieję, że Hugo będzie przykładnie współpracował z prokuraturą, i przekaże dane IP.

Cokeman 2011-04-14

Spoko KelThuz - Miło, że reagujesz, ale jak pobiegniemy na policję to żadni z nas libertarianie. Co z tego, że płacimy podatki skoro jesteśmy przeciwko podatkom a teraz chcemy coś od państwa - sprzeczność. IP nic nie daje bo co jeśli koleś jest w jakies sieci kablowej. A może nawet tej samej co ja? Niech Hugo lepiej niech zajmie sie sobą a zamiast na procesy to kasę przeznaczy na rozwój stacji. Ja i tak odchodzę co zapowiedziałem w poprzednim poście. Słuchacz niepotrzebnie się bulwersuje. Niech sobie grozi. Ma do tego prawo. Ja mam swoje podejrzenia kto to może być. Pewne poszlaki. Sam postaram się rozwikłac sprawę po męsku. Nie będę zachowywał się jak polityk co to chce swojego bezpieczeństwa za wasze podatników pieniądze. 
Badźmy mężczyznami a nie ciotami.

JaraS 2011-04-14

Co za moralność Kalego. Cokeman mówi, że nie szkoda mu socjalistów, którzy zginęli w Katyniu, to odsądza się go od czci i wiary, wmawia, że chce zabijać socjalistów, minusuje na potęgę. Jakiś debil mówi, że jak go spotka, to pobije go z kolegami (lol), dostaje z miejsca 8 plusów. Gratuluje konsekwencji słuchacze.

Cokeman 2011-04-14

Art. 190. § 1. Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, 
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. 
§ 2. Ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego. 
 
Ja wniosku wnosil nie będę bo bardziej się boję kosmitów niż bandy zfrustrowanych prawicowców. Rozwiażmy sprawę po męsku. Za tydzień jest spotkanie Łódzkiego kontestklubu. Wpadnij tam z kolegami - pójdziemy do jakieś okolicznej bramy i "pogadamy"

Hugo 2011-04-14

słuchacz - gratuluję. Zostałeś zabanowany.

Daniel 2011-04-14

Nie słuchałem audycji, przeczytałem tylko kilka wpisów te "na potęgę" plusowane i te "na potęgę" minusowane. Mam pytanie. Kto wyszedł z tej dyskusji zwycięsko? Chyba nikt...

Gizmooo 2011-04-14

nie chce bronić Cokemana szczególnie w niesłusznej sprawie  
 
ale czy możecie mi napisać co niemerytorycznego powiedział w swoich audycjach? 
 
rzeczywiscie zdarza mu sie pieprzyć głupoty ale nie generalizujmy  
 
ciekawy jestem ilu z tych wszystkich krzykaczy i obrażonych byłoby w stanie poświęci czas i miałoby odpowiednią wiedzę żeby zrobić audycję o podatkach na takim poziomie jak ta ostatnia 
 
jeśli prowadzącemu nie podoba sie podejscie Cokemana do tematu to moze go zrzucić z linii jeśli ktoś uważa że komentarze Cokemana są obrazoburcze (a zaiste są) to nie musi ich czytać lub może je zminusować 
 
niestety nie jest tak w życiu że wszyscy mamy być głuwnym nurtem tak samo istnieją ludzie na skrajnej prawicy jak i na centroprawicy ideałem byłoby zachować złoty środek i umiejetnie odnalexć się w realiach ale żeby to zrobić potrzebne są oba skrzydła 
 
a co do minusowania i plusowania to przecież jest zabawa wzieta z przedszkola takie pokazywanie na siłe kto jest fajny i kto zyskał akceptacje grupy dość atawistyczne zachowanie imho

Gizmooo 2011-04-14

szkoda że te komentarze nie posiadają opcji edytuj mozna by było swoje orty poprawiać :(

kolega słuchacza 2011-04-14

Cokeman i wiedza? Bajki i brednie a nie żadna wiedza. 
Facet nigdy nie pracował ani w bankowości ani w księgowości a podniecacie się, że wam gada bzdury o podatkach i pieniądzu bankowym. Słuchacze, szanujcie siebie i olejcie tego patafiana Cokemana. 
On ma taką samą wiedzę o ekonomii i zyciu jak jego idol Marks. Nawet chodzi mu o to samo. Sieje wśród was zamieszanie a wy dajecie się nabrać. 
 
W sprawie postu 83. Umowa stoi. Zjawimy się. Precz z lewactwem.

Jabollissimus 2011-04-14

Cokeman (post 56) 
 
"Z Jabolem doszlismy do wniosku ze walka klas jest zawsze kiedy wystepuje przymus poparty przemocą. Bywało, że była harmonijna współpraca ale to wyjątki. Tylko ze ja od samego poczatku utożsamiam przymus z wyzyskiem wiec nie rozumiem czemu Jabol tak protestował. Nie rozumiał do konca ani mnie ani Marksa. Szkoda" 
 
Po pierwszym dniu wrzawy zgodziłem się, mimo wszystko, porozmawiać. Warto zaznaczyć, że po kilkudziesięciu liniach bluzgów na gg. Mimo to. Zgodziłem się o porze dla ciebie wygodnej, mimo że musiałem wstać o 5. Mimo to. Zgodziłem się na 20 minut, przeciągnąłeś sprawę do 1,5h. 
Był mediator. Czemu ów moderator się nie wypowiedział o wynikach? Tylko ty? 
Czemu w ciągu 1,5h rozmowy na skype'ie moderator przyznawał najczęściej mi rację? O tym niewarto wspomnieć? 
Niewygodnie? 
 
 
A wnioski z owej rozmowy były jednoznaczne: masz praktycznie zerową wiedzę o historii. Mylisz Katyń z obozami koncentracyjnymi, z wywózkami na Sybir i innymi. 
Mylisz żołnierzy z socjalistami, profesorów z oficerami, urzędników z dostojnikami. Nie liczysz się z realiami historycznymi (bo ich nie znasz i nie rozumiesz). 
Idziesz w zaparte, bo "przeczytałeś w Marksie". 
Zgodziliśmy się, że socjalizm jest złem. Zgodziliśmy się, że nie można mordować. Jesteś hipokrytą, wciąż powtarzałeś "No dobra, szkoda, że ci nieliczni dobrzy tam zginęli; ale dobrze że zginęli, bo zginęli socjaliści! A socjaliści zginęli, bo propagowali socjalizm, profesórki! To była konsekwencja!" 
Gdyby zginęli z głodu - byłaby konsekwencja. Zginęli, bo zostali zamordowani. I to nie tylko profesorowie (do których ułamka się doczepiasz, bo "przeczytałeś" - notabene dopytam - może warto byłoby porównać źródła z innymi? Hayek może pisał o Zachodniej Europie? Etc.). Ginęli wszyscy, jak leci. Bo byli. 
"Ale nie, dobrze, bo zginęli socjaliści" 
Ile można? 
 
 
Cokeman (57) 
"Widze ze moja obecnosc w tutejszym gronie lezy pod znakiem zapytania. Swiadcza o tym minusy. Ja swoje poglądy wyraziłem jasno ale i tak przypisywane mi jest to ze propaguje zabijanie czy tez ze wskrzeszam socjalizm. Przychodzac tu myslalem ze trafie na wolnosciowcow czyli ludzi kochajacych wolność i lubiących o niej rozmawiać, myśleć i nawet łamać pewne schematy a nie powatarzac stare teksty po JKM, Gwiazdowskim czy ostatecznie Friedmanie. Jak sie okazuje to zapodanie wam coś z Misesa, Rothbarda czy nawet Hayeka (wrzuta na intelektualistow) powoduje to ze jestem potepiany tylko dlatego ze jestem inny. Nie tego sie spodziewałem. Chcecie to sobie powtarzajcie tekściki po łatwo dostepnych wolnorynkowcach ale wtedy to nie różnicie się niczym od sheeshki który bredzi, że król to król a wy, że kapitalizm to kapitalizm. Nie bronie Marksa ze byl socjalista ale dlatego ze w tym calym komunistycznym błądzeniu to na ciekawe pomysly wpadał. Aż żal, że musze to tłumaczyc po raz wtóry bo wy maniacy kapitalizmu tego nie rozumiecie. Zarzucacie mi ze sie podniecam Marksem. tak kurwa, odkryłem coś nowego, ciekawego i dziele sie tym z wami a wy mnie za to wyzywacie od lewaków (w waszym negatywnym tego słowa znaczeniu). zostałem zjebany tutaj tylko dlatego ze jestem kurwa inny niz wy, ze łamie schematy, że wnosze cos intrygujacego, nowego, nieprzewidywalnego to nalezy mnie zwyzywać i jak dorota twierdzi - bez cokemana bylo lepiej. Chcecie sobie dalej gadac w kolko to samo to se gadajcie. Odemnie nie oczekujcie ze bede beczał jak wolnorynkowe owieczki. Ja wole idee rozumiec i rozpatrywac z roznych stron dzieki czemu moge o niej dyskutowac z kazdym i jest ciekawie. Wy nie. potraficie tylko minusowac, zarzucac mi inność, socjalizm, wyzywac jak ten pasozyt rewolucjonosta albo gadac swoje narodowe dyrdymały, których nikt nie chce słuchac jak sheeshka." 
 
Obrywasz, bo 
1) kłamiesz (to wynika z braku samokrytyki i wiedzy, oraz ze specjalnych manipulacji) 
2) bluzgasz na wszystkich na prawo i lewo 
3) nie szanujesz innych 
4) stawiasz znak równości pomiędzy ludobójstwem a kradzieżą

Jabollissimus 2011-04-14

@Pawcio 
"Cokeman, chyba zbyt gwałtownie zareagowałeś na krytykę. Poczytaj sobie chociażby komentarze pod reportażem o katastrofie smoleńskiej Huga i Martina przeprowadzonym rok temu. Ludzie już tak mają, szczególnie w Polsce, że jak się złamie jakieś schematy myślenia i wyrazi oryginalny pogląd, to nie dają Ci spokoju. Tak samo jechali po założycielach, łącznie z tą Dorotką, która nawet zapowiedziała tam, że przestaje słuchać Kontestacji i jak widać słowa oczywiście nie dotrzymała. W przypadku Marksa jest taki problem, że większość Polskich wolnościowców to różnego rodzaju konserwatyści i korwinowcy, więc nie ma się co dziwić, że reagują instynktownym oburzeniem, gdy usłyszą zdanie lewicowego libertarianina, jak sam się określasz. Z drugiej strony myślę, że w całym społeczeństwie paradoksalnie więcej jest "lewaków" i twoje podejście może wreszcie się okazać skuteczne, bo od początku nie będą Cię utożsamiać z Korwinem i całym tym gronem ponuraków wiecznie gadających o upadku moralności. W myśl motta "Ekstremizm w obronie wolności nie jest występkiem, a umiarkowanie w dążeniu do sprawiedliwości nie jest cnotą" polecam kontynuowanie pracy, najwyżej pozostając bardziej przy ekonomii jak nie chcesz denerwować ludzi." 
 
 
Kto gdzie zginął i kim był - to ja doskonale wiem. I rzeczy nazywam po imieniu. Nie mam z tym żadnego problemu. 
Sprzeciwiam się stawianiu chorych znaków równości i kłamstwom. Które Cokeman serwuje. 
W Katyniu zginęli obrońcy narodu, którzy życie poświęcili w obronie ojczyzny i ludzi. Nie dlatego, że wg Cokemana, byli socjalistami (choć w większości nie byli). 
 
"Zginęli socjaliści, to dobrze, bo propagowali kradzież" 
NIE WOLNO STAWIAĆ ZNAKU RÓWNOŚCI MIĘDZY 
KRADZIEŻĄ A LUDOBÓJSTWEM. 
I temu się sprzeciwiam przede wszystkim.

Cokeman 2011-04-14

@Jabollissimus 
 
"Obrywasz, bo " 
 
To stwierdzenie utwierdza mnie w przekonaniu, że ktoś pod pseudonimem "słuchacz" oraz jego koledzy to twoi znajomi. 
Nazwiska podasz czy dowiem się za tydzien na spotkaniu kontestklubu? 
Nie odbierasz telefonu. Boisz się konfrontacji? 
Pewnie twoi koledzy też. 
 
Wczytaj się dokładnie w post 56. 
Pisze coś tam o róznicy stopnia wiec nie stawiam znaku =. 
Pisze ze nie zgineli za socjalizm ale jedynie to ze byli socjalistami i mi ich nie szkoda a wrecz przeciwnie. 
Pisze ze szkoda ze zabili ich gorsze kanalie od nich. 
Czyli pisze to do czego wczoraj doszlismy tak? 
Ty jednak dalej atakujesz bo masz na to faze. Do tego jeszcze napuszczasz kolegów konserwatystów na mnie - przynajmniej wszystko na to wskazuje. Jesteś na mojej liście podejrzanych. Do prezesa Młodziezy Wszechpolskiej oraz do jej łódzkiego oddziału już wysłałem zapytanie. Oni jednak nie lubią wolnego rynku. Twój trop jest najsensowniejszy. Oczywiście ty jesteś przeciwko walce. promujesz "rywalizacje". hahaha

Jabollissimus 2011-04-14

@Hugo 
"Druga rzecz - Jabollissimus - wyluzuj troche i zobacz jak wyglada to co napisales.  
Nie zgrywamy tu lingwistycznych dziewic, ale za bluzgi bys wylecial z wiekszosci polskich portali, ktore sa uwazane za zgraje idiotow." 
 
PRZEPRASZAM ZA TO WSZYSTKICH. 
 
 
@Sprae 
"O Jabolu już nawet nie wspominam i jego górnolotnych oskarżeniach "Bo nie znasz historii!". Ty za to znasz ją przez sito ideologiczne i emocjonalne reakcje.  
Historia nie jest po to by na niej polegać i ją czcić, tylko by uniknąć błędów z przeszłości i mądrze się zastanawiać nad słusznością postępowań. A nie "Polskie to musiało być dobre!". Małpa też zna historie swego losu i wie, że jak bił ją człowiek to człowiek zły i potem każdego unika/atakuje w zależności od dynamizmu charakteru." 
Wskaż kiedy tak powiedziałem, bądź zasugerowałem "Polskie to musiało być dobre". 
Emocje? Tak - gdy się zrównuje kradzież z ludobójstwem. 
Emocje? Oczywiście, gdy czytam kilkadziesiąt linii bluzgów na gadu jeszcze. 
Emocje? Jak najbardziej! Gdy się kłamie o bohaterach "dobrze, że zginęli, bo to socjaliści!" 
Tak, jestem ekstremistyczny, gdy bronię życia, Wolności i dobrego imienia ludzi, którzy już nie mogą się bronić. 
 
I nie bronię dlatego, że mnie "tak nauczono", że "jestem owieczką". To mnie obraża.

Jabollissimus 2011-04-14

@Coke 
"Póki co to ludzie tutaj biorą oficjalna wersję historii na poważnie. Stara śpiewka ze szkoda ze nas Sowieci i Hitlerowcy zamordowali. Ja wnosze pare merytorycznych uwag to jestem potepiany." 
 
Konserwa jest audycją odbrązawiającą oficjalną wersję historii. A twoje uwagi nie są mertytoryczne! 
 
"Ja swego czasu dyskutowałem 5h na chacie z niejamim MAO to wam kurwa gały opadły ze w ogole tak mozna. Owszem MOZNA, a nawet TRZEBA a nie korwinowskie hail'owanie i bełkotanie sloganów. Korwin to jest dobry na start ale trzeba isc dalej. Badać literature przedmiotu, samemu myslec o sprawie. Nawet jak wam od dziecka mowili jakies historyczne prawdy o II wojnie swiatowej to trzeba tez spojrzec na to z innej perspektywy." 
Odrobiłeś lekcję, przygotowałeś się, wiesz o czym mówisz? Czy tylko przeczytałeś czyjś pogląd? Bez badania dlaczego taki pogląd ma, bez badania, czy ma interes w głoszeniu takiego poglądu? 
Niestety, nie odrabiasz lekcji. Nie wiesz o czym mówisz. 
Mylisz fakty z propagandą. Bez refleksyjnie. 
Na skype'ie przedstawiłem ci fakty z kilku historycznych perspektyw, ty tylko od strony walki klas. Starałem się wartościować, porównywać, cokolwiek. Zgodziłem się, że w pewnych warunkach to co mówiłeś (o walce klas) miało miejsce i przedstawiłem sytuacje odwrotne. 
Ale to ja "jestem ślepym sługusem", "inteligentem", zaraz usłyszę, że "kułakiem" i "krwiożerczym burżujem". 
 
Do dyskusji potrzeba elementarnej logiki. Stawianie znaku równości pomiędzy kradzieżą a morderstwem jest chore. Nazywanie ludobójstwa dobrem, gdy w innym miejscu wychwalasz aksjomat o nieagresji... Przepraszam bardzo. Gdzie tu jest logika. 
 
"Szacunek i odpornośc na krytykę to ma na pewno Jabol. Poczucia humoru mi nie brakuje co widać na chacie często chociażby. Dystans do siebie też mam bo potrafie z góry powiedzieć, że żaden ze mnie intelektualista tylko prosty człowiek." 
Przeczytaj swoje dwa pierwsze wpisy. To był szacunek? Przeczytaj co mi wczoraj na gadu wypisywałeś. 
Mimo twoich kłamstw i zaczepek ad persona - jednak porozmawiałem z tobą na skype'ie. 
 
 
 
PRZEPRASZAM WSZYSTKICH ZA BLUZGI i emocje. Nie mogę powstrzymywać wściekłości, gdy ktoś raduje się z ludobójstwa.

Jabollissimus 2011-04-14

@Gizmoo 
"jeśli prowadzącemu nie podoba sie podejscie Cokemana do tematu to moze go zrzucić z linii jeśli ktoś uważa że komentarze Cokemana są obrazoburcze (a zaiste są) to nie musi ich czytać lub może je zminusować " 
Ja bardzo cenię obrazoburczość, gdy nie przekracza granicy szacunku do kogoś. Nawet jeśli przekracza - staram się dyskutować. Ba! Właśnie poprzez obalenie wszystkiego, budowałem swoje poglądy. 
Jednak nie ma zgody na kłamstwo w argumentacji. 
 
 
 
 
Coke, nie mam zamiaru odnosić się do twoich pomówień. Naprawdę, bardzo mi przykro. Ze smutkiem, ale szczerze - zbadaj się na to pl.wikipedia.org 
 
 
 
PRZEPRASZAM WSZYSTKICH, za to że się uniosłem emocjonalnie. 
I ciebie, Coke, przepraszam, że zacząłem bluzgać. Nawet, gdy ty nie jesteś uczciwy. Mimo wszystko, gdy bluzgałem - odnosiłem to nie do ciebie (przynajmniej się starałem), a do tego co mówiłeś, bądź jak się zachowywałeś. Z twojej strony otrzymywałem tylko wyzwiska. "Tresowana małpa", "szczam na ciebie*", "nazisci i komunisci za malo was wytepili socjalistyczne scierwo*" (*- rzucane na priw). Ignorowałem to, bo miałem nadzieję na dyskusję. 
Nawet w takiej sytuacji - przepraszam, że zacząłem bluzgać. 
 
Jednak to pomówienie przekracza wszelkie granice. To koniec jakiejkolwiek dyskusji z tobą. 
 
I ponownie przepraszam wszystkich - za to że dałem się ponieść nerwom. Cokolwiek by się nie działo - nie powinienem.

Cokeman 2011-04-14

Wsadź se w dupę te przeprosiny. 
Nazwiska kolegów podawaj co mają mnie lać przy spotkaniu kontestklubu. 
Kto będzie nagrywał? 
Przeczytaj sobie to: 
mises.pl 
 
TŁUMACZ SIĘ CZEMU NIE ODBIERASZ TELEFONU. 
STRACH? 
Silny w necie - DUPA w świecie. 
Chociażby dlatego nie zgłaszam tego na policję.

Mateusz z Kanady 2011-04-14

“Dokładnie tak jest. Tresowane MAŁPY. “ 
 
Lepsze slyszalem. Moj ulubiony jest z przed dziesieciu lat kiedy jeden komuch nazwal mnie “potato farming peasant baboon” to przynjamniej wymagalo troche kreatywnosci. Ten komuch tez lubil Marxa i gadal o malpach, ciekawe.  
 
 
“Tłumoki reagujące emocjonalnie i wrzeszczące URAAAAAA na każdego kto jest inny i burzy schematy. “ 
 
Ty jestes inny? Od kogo od zeszy innych madrzacych sie gowniarzy co po przeczytaniu czegos nowego znowu wszystko wiedza?  
 
 
“Wolnorynkowcy-tfu.” 
 
Z tym pluciem to zeczywiscie przypominasz mi bierutowskiego intelektualiste z awansu spolecznego – wpuscili to bydlo na salpony i spluwaczki trzeba bylo instalowac na scianach. Oni tez byli dumni jak w ramach prac spolecznych mogli sobie poorac. 
 
 
“ Szkoda, że nie w sferze mysli. Kazdy z was nie wytrzymalby pewnie 5 minut dyskusji z Sierakowskim albo nawet z jakims kolesiem z PO. Zaraz byscie sie uniesli ideałami. Ja swego czasu dyskutowałem 5h na chacie z niejamim MAO”  
 
Potrafisz przez piec godzin bredzic o niczym z kolesiem ktory nazywa sie MAO?  
 
I jestes z tego dumny? 
 
 
“to wam kurwa gały opadły ze w ogole tak mozna. “ 
 
Ja zawsze myslalem za galy to wychodza z orbit a nie opadaja? Czy ty moze jestes inny gatunek? 
 
 
“Owszem MOZNA, a nawet TRZEBA a nie korwinowskie hail'owanie i bełkotanie sloganów. “ 
 
No wlasnie oto cie wszyscy prosza. Przestan recytowac schematy i odnies sie do nich krytycznie. Ty tego nie potrafisz, skladasz sobie jakis pseudologiczny szkielecik i paradujesz z nim jakby to byla recepta na wszystko.  
 
 
“Korwin to jest dobry na start ale trzeba isc dalej. Badać literature przedmiotu, samemu myslec o sprawie. “ 
 
No, warto zebys zaczol. 
 
 
“Nawet jak wam od dziecka mowili jakies historyczne prawdy o II wojnie swiatowej to trzeba tez spojrzec na to z innej perspektywy. “ 
 
Wypowiedzialem sie na temat powstania warszawskiego w 72. Chcesz poskakac to prosze, rekawica lezy na ziemi, pokaz bledy tylko bez amatroskiej filozofi a merytorycznie.  
 
 
“Np wg mnie Proces Norymberski byl bardziej niesprawiedliwy niz wyroki Hansa Franka na Polakach. “ 
 
A wedlug mnie takie zdanie moglby wypowiedizec tylko kretyn. Po pierwsze nie “wyroki” a ludobujstwo. A to samo w sobie jest na pewno gorsze niz sad kapturowy na bez watpienia winnych jednostkach. Po drugie ludobujstwo uzadzone przez Franka bylo szczytem niesprawiedliwosci. Kropka, mozna co najwyzej mu dorownac, przeskoczyc sie nie da. Jest to oczywiste wiec twoje zdanie jest czystym absurdum.  
 
 
“Czemu tak twierdze?” 
 
Bo tak bardzo pragniesz byc oryginalny ze notorycznie brniesz w absurd. 
 
 
“ O to sie nie martwcie.” 
 
Spoko. 
 
 
“ Pomyslicie troche o tym czym jest prawo a czym samowolka i co kiedy obowiazuje to zrozumiecie.” 
 
Pomysl czym jest ludobujstwo a czym sad kapturowy na oczywiscie winnych. W Norymberdze zdecydowanie za malo ich rozwalili. 
 
 
“ Ale pewnie nie pomyslicie tylko z gory napiszecie - COKEMAN PIERDOLISZ.” 
 
COKEMAN PIERDOLISZ 
 
 
“Ja szukam ludzi samodzielnie myślących. Tych odsyłam do Radia Żelaza i na swój blog. Polecam też frizonę oraz yrizona.freeforums.org  
Jeśli zobacze tam takich tłumoków jak dorota, mateusz z kanady, rewolucjonista czy jabolissimus co wejda na moj blog i beda pisac swoje chamskie nie poparte niczym poza własnymi emocjami brednie to bede wywalał z bloga. “ 
 
Ja bym wolal sobie widelec w oko wsadzic niz twojego bloga czytac.  
 
Chcialem jeszcze zaznaczyc ze jedyna ososba ktora z tad wyleciala to byl sluchacz i to za to ze ci grozil. I bardzo dobrze ze Hugo dla mu kopa. A ty bedziesz wywal jak sie z toba nie beda zgadzac, mosi bo “szukasz ludzi samodzielnie myslacych” Hipokryta zalosny.

Mateusz z Kanady 2011-04-14

@ Jabollissimus, nie masz za co przepraszac, twoje wypowiedzi byly szczere i rzeczowe, to ze czasami walnoles bluzga w zupelnosci uzasadnione.

Cokeman 2011-04-14

Samodzielnie myślących a nie wchodzących na forum by tylko sobie powrzucać. 
Ty, Dorota, Rewolucjunista na chacie, Jabollissimus wrzucacie w kółko. Nawet jak się z wami ktoś zgadza to i tak wrzuta musi być. 
Rozumiem, że słuchałeś moich audycji i podzielasz zdanie słuchacza i jego kolegi. 
Czekam aż wreszcie łaskawie wbijesz sobie ten wideles w oko i nie tylko w oko. 
Przykład z Norymbergą podałem specjalnie i wiedziałem, że ktoś napisze takie same debilizmy jak ty. ech wy konserwatyści, wypierdki ancien regime. brak poglądów nadrabiacie wrzutami na nowe idee. Wszystko musi być tak jak dawniej. Nowe=złe. 
Dlatego odchodze z tego mentalnego antykwariatu.

Jabollissimus 2011-04-14

To wcale nie wymagało wielkiego charakteru 
Nasza odmowa, niezgoda i upór 
Mieliśmy odrobinę koniecznej odwagi 
Lecz w gruncie rzeczy była to sprawa smaku 
Tak smaku w którym są włókna duszy i chrząstki sumienia 
 
Zaiste ich retoryka była aż nadto parciana 
Marek Tuliusz obracał się w grobie 
Łańcuchy tautologii parę pojęć jak cepy 
Dialektyka oprawców, żadnej dystynkcji w rozumowaniu

Mateusz z Kanady 2011-04-14

Acha, czyli znaczy ze nia masz nic konkretnego do odpowiedzenia.  
 
P.S. Jak na kogos kto deklaruje ze trzaska drzwiami i odchodzi to strasznie dlugo ci to zajmuje. Don't let the door hit ya where the good Lord split ya.

Mateusz z Kanady 2011-04-14

sorry 100 (yay) to bylo do cokea

Mateusz z Kanady 2011-04-14

W dziesiatke trafiles z tym Herbertem,  
 
samogonny Mefisto w leninowskiej kurtce  
posyłał w teren wnuczęta Aurory  
chłopców o twarzach ziemniaczanych  
bardzo brzydkie dziewczyny o czerwonych rękach

Cokeman 2011-04-14

wchodze na chat i zarzucam kontestatorom to samo co JaraS w poscie #82. 
Stwierdzam ze są prawicowcami z dupy. Zostaje za to wywalony. 
Smieszni jesteście ze mnie chcecie z powrotem. 
Ktoś pisał ze reaguje zbyt powaznie. A jak ja zostałem potraktowany przez innych? 
 
Jabollissimus - WSADŹ SE W GDZIEŚ TE BURZUAZYJNE WIERSZYKI. Juz ci mowilem ze ja sie intelektualistami brzydze wiec pisz jak do prostego człowieka. 
Nadal czekam na wyjaśnienia co do owych gróźb twoich kolegów. Nie odbierałeś telefonu. Nie oddzwoniłeś. Nie napisałeś nic. Zero wyjaśnien. Wszystko wskazuje, że to ty na mnie nasłałeś tych kolesi.

Cokeman 2011-04-14

Kanadyjski knypie - teraz to juz tylko czekam na wyjaśnienia Jabola odnosnie moich zarzutów. Fona nie odbiera. Tutaj wlepia jakies durne wierszyki. Niech przedstawi swoje stanowisko jasno i prosto. Wtedy wreszcie wyjde stąd.

dorota 2011-04-14

burżuazyjne... wierszyki... i jakieś brednie o tym, że ktoś chce Coke'a z powrotem...

Mateusz z Kanady 2011-04-14

Zbigniew Herbert to burzuj ktory ciebie, ty prosty proletarjuszu brzydzi? No to widze ze ewolucja to marksizmu pomyslnie sie zakonczyla.

Skała 2011-04-14

Świetny pomysł pokłócić się o te 5% różnic światopoglądowych. :>

JaraS 2011-04-14

Np. ja bym chciał. Audycja o podatkach bardzo stymulująca myślenie. Szkoda, że nie będzie drugiej części.

Jabollissimus 2011-04-14

212 paragraf kodeksu karnego, Cokeman. Mógłbym użyć, ale nie mam zamiaru się zniżać. 
 
Z groźbami - nie mam nic wspólnego. 
Skoro do mnie nie dzwonisz - nie odbieram. 
 
Jesteś KŁAMCĄ. Po prostu. Z każdym kolejnym zdaniem wychodzi prawda o tobie.

Cokeman 2011-04-14

Dzwonilem do ciebie dziś 2 (dwa) razy.

Kreator z koczowiska :) 2011-04-14

NAPISZĘ MAŁE PODSUMOWANIE TEJ DYSKUSJI... 
 
Nie wnikam kto kogo pierwszy obraził! 
Jabollissimus sporo bluzgów dostał od Cokemana na początku dyskusji i na gg prywatnie! Kij z tym - może Cokeman to jakoś skomentuje ze swojego punktu widzenia?! Prawda jest najciekawsza przecież i chciałbym ją poznać a wciąż nie znam. 
 
Nie ładnie obrażać chamskimi obelgami ludzi, zwłaszcza jak chcą dyskutować i poświęcają swój wolny czas jak Jabollissimus na gg i skype. 
 
Różnorodność jest dobra! 
Cokeman jeśli masz w zamyśle audycję o podatkach i na prawdę zależy ci by szerzyć wiedzę o libertarianizmie; to nagraj ją po prostu i zrób dobre wrażenie na 'do widzenia'. 
Jeśli nie czujesz takiej potrzeby by dzielić się wiedzą, bo ktoś ci podpadł - to, to jest zabieranie zabawek z piaskownicy jak przedszkolak. 
Cokeman ile ty masz lat - nie możemy dyskutować jak dorośli - tylko rzucać sobie obelgi jak gimnazjalna g...ażeria. Potem samemu zbierasz baty za przeholowanie! 
 
Co do "straszenia" Cokemana - nie mamy tu biurokracji, cenzury i socjalizmu bo po co. Martin zbanował gościa, który ci najwięcej bluzgał. Ja nie widzę już problemu a grożenie i straszenie policją za kłótnie w komentarzach to jakiś absurd przecież. Co policji do naszych wewnętrznych spraw??? 
 
Jeśli naprawde oceniasz ludzi po tym czy plusują czy minusują to nie rozumiem? Ja nie jestem wrogiem Twoim ani nikogo tutaj w kontestacji, póki nie zalezie mi za skórę mocno... Jesteś wolnym człowiekiem - rób co uważasz za słuszne. Byle z głową i marginesem tolerancji. 
 
PS. 
Podatki to temat uniwersalny i najmniej kłótniogenny na kontestacji - Jak masz jakieś mądrości o podatkach to się podziel - ja chętnie posłucham o ile nie będziesz (zamiast o podatkach) mówił "kreator i jabol to lewacy i debile, zaorać ich!" 
Zrób dobre wrażenie na koniec Cokeman - ja Cię nie wyganiam, Jabollissimus też nie wygania. Sam postawiłeś sprawę na ostrzu noża!

Cokeman 2011-04-14

Dzwoniłem do Jabola a on twierdzi ze nie dzwoniłem. 
Mam gdzies swoje wrażenie przed wami. Nawet jak zrobie druga część o podatkach i odejde to tez beda gadki ze sie obrażam. 
Jeśli kogos interesuje temat podatków to w czesci pierwszej podawałem skąd czerpałem wiedzę. Wypozycz se te ksiazeczke Rothbarda i przeczytaj a nie liczysz ze bede tutaj nadstawiał dupe. NIKT MNIE TU NIE CHCE. Ban na chacie, grozby, komenty i minusy dobitnie o tym swiadcza. 
Ignorowanie moich polaczen przez jabola tez o tym świadczy. 
Dajcie mi kurwa spokój a nie teraz udajecie miłych. 
Stało się to co sie stało. 
To nie jest poziom piaskownicy. Poprostu nie pcham się tam gdzie mnie nie chcą. Nic na siłę. Musiałbym was nienawidzic aby wam sie dalej naprzykrzać. 
 
Wypijam cykute i SPIERDALAM 
 
Reszta jest milczeniem.

Voter101 2011-04-14

Jak dzieci... A ja miałem Kontestację za spokojne miejsce, gdzie ludzie są dla siebie życzliwi i szanują swoje zdanie. Jeden z drugim sobie odszczekują, żyłka się nadymała u Cokemana i nic z tego konstruktywnego nie wyszło. Jakie to polskie...

pawelooss 2011-04-14

112 to taki specyficzny komentarz, że nieważne czy ktoś da plusa czy minusa, to i tak zostanie to przez autora wpisu odebrane negatywnie. xD 
 
A ja mimo to nadal chętnie posłuchałbym drugiej części tej audycji o podatkach. 
Jak nie tu, to w Radiu Żelaza, ale gorąco zachęcam kontynuowanie tematu. :)

kubujak 2011-04-14

Eh, ludzie, ludzie. Oracie Cokemana, a sami Marksa nie czytaliscie. Mi się jego audycje podobaly, a jak sie wam nie podoba cos, to nie sluchajcie.  
"Nam takich wolnościowców nie trzeba" dorota. Gadasz jak jakaś faszystka, czy inna komuszka. I kto tu pisze o poziomie debaty&

MRL 2011-04-15

Śledzę ten wątek, nie podoba mi się ta cała gierka połączona z nagonką na Cokemana, nie wiem czy to chodzi tak naprawdę o różnice światopoglądowe czy o coś innego, może za bardzo się wyróżniał, może za bardzo odbiegał od stereotypowego myślenia (merytorycznie za słabo znam temat żeby zajmować stanowisko ale to grożenie to już przegięcie, tacy z was wolnościowcy...) Ja i tak słucham (słuchałem) kontestacji ze względu na Janka Fijora i ewentualnie Kamila C. który przeprowadza ciekawe wywiady, brakowało analizy ekonomicznej popartej poglądami kogoś kto jest tak świetnie oczytany w ASE jak Coke i bije nas wszystkich na głowę razem wziętych w tej dziedzinie. Cokeman mógł wypełnić tę lukę ale widocznie jak ktoś jest nowy i dziwny to WON! Przypomina mi to 89' - ktoś już raz rozdał karty i nikt inny do tego bałaganu nie ma wstępu, a najlepiej jeszcze zrobić z niego wariata i oszołoma... 
 
Akurat rzucił mi się w oczy tekst z najnowszego NCZ Krzysztofa Mazura "Wyjść z układu" i przypadkiem jego fragment strasznie pasuje mi do tego co się dzieje wokół Cokemana od wczoraj. Autor opisuje we wstępie znany pewnie wszystkim "test 9 kropek", które należy połączyć 4 prostymi. Rozwiązanie testu wymaga wyjścia poza obszar czego nie zabraniają reguły - większość próbuje rozwiązać problem poruszając się w obrębie owych 9 kropek. Cała rzecz sprowadza się do ograniczeń, które ludzie sami sobie nakładają we własnym umyśle. Aby skutecznie rozwiązać jakiś problem należy wyjść poza ustalone schematy myślenia lub postepowania, które to schematy mają swoje źródło nie tylko w przyzwyczajeniu i rutynie, ale również w propagandzie umożliwiającej rzeczowe spojrzenie na określone sprawy. Analogia do powyższej dyskusji i nagonki na Cokeman nasuwa się sama...

Martin 2011-04-15

Zgadzam się z tobą, Voter. Tak było i tak będzie. Kontestacja to friendly place. 
 
Nie należy mylić cierpliwości Hetmanów z pobłażaniem. Bardzo nam zależy na tym, żeby Kontestacja to było fajne miejsce i przyjazne. Rozumiemy, że "wypadki przy pracy" się zdarzają. Ale więcej niż wypadkiem takie zachowania nie będą. 
 
Przypominam, że nawet jak na nas z Hugo większość słuchaczy najeżdżała po tym naszym niesławnym reportażu z dnia jak się samolot prezydencki rozbił, to nie reagowaliśmy wyzywając krytyków od małp, oskarżając, ani grożąc. A wtedy emocje były naprawdę bardzo silne. 
 
Kontestacja jest mimo wszystko dość dużym już radiem i do prowadzenia audycji trzeba mieć w miarę mocną psychikę. Od prowadzących wymagamy dużo więcej niż od zwykłych słuchaczy. Nie można mieć zbyt niskiego poczucia własnej wartości, ani łatwo dać się prowokować do personalnych oskarżeń i wyzwisk. 
 
Mówienie publiczne, i podejście publiczne w publicznym radiu wymaga umiejętności rozmawiania Z KAŻDYM. I gotowości rozmawiania Z KAŻDYM. Można się z nikim nie zgadzać. Ale trzeba umieć rozmawiać. 
 
Bo inaczej zbudować można wyłącznie sektę. Ludzi, którzy potrafią rozmawiać tylko z ludźmi takimi samymi jak oni, bo nikt inny z nimi gadać nie chce. I nigdy tacy ludzie nikogo do niczego nie przekonają, bo nikt nie chce słuchać kogoś, kto podchodzi do drugiego z pogardą, wyższością, nie ma intencji zrozumieć, a tylko chce indoktrynować i na dodatek obraża przy każdej okazji. 
 
A jak uczy przykład całej tej rozmowy, bardzo łatwo o coś takiego. Łatwo też się o byle co obrazić bez dystansu, dobrej woli i poczucia humoru. I łatwo małe byle co się przeradza w duży konflikt, w wyniku którego wszyscy stracą. 
 
I to zostawiam do zastanowienia się wszystkim, którzy się tym komentarzom przysłuchiwali - większość zapewne z dużym niesmakiem. Potraktujmy to jako poważne ostrzeżenie.

kolega słuchacza 2011-04-15

@MRL i Kubujak 
Mój post nr 88 oraz post kolegi nr 79, w szczególności ten tekst przed groźbą. 
Radze przemyśleć sprawę a nie dostawać intelektualnej erekcji przed bełkotem. 
Cokeman nie ma żadnej wiedzy. To mniej niż zero. 
 
@ Cokeman - trop Jabollissimusa to zły trop. Już trzęsiesz portkami i dla niepoznaki też zgrywasz kozaka? Zobaczymy w środę.

JaraS 2011-04-15

Jakoś nie widziałem, żebyś polemizował merytorycznie pod audycją Coke`a. Mówienie, że żeby znać się na podatkach trzeba być bankowcem, albo księgowym, tylko potwierdza twój żałosny poziom umysłowy. Gwiazdowski też się nie zna, bo jest prawnikiem? Martin też nie uważa się za prawicowca i (nie bez powodu) się z nich wyśmiewa. Jemu też "obijecie mordę"? Ponownie gratuluję słuchaczom, którzy plusują takie zera.

Cokeman 2011-04-15

Jesli trop Jabola to zły slad to przepraszam za pomówienia. 
Kolego słuchacza. Użyłeś słówka "też". To dobitnie ukazuje twoje zachowanie. Sugerujesz, że ja zgrywam kozaka podobnie jak TY. Czyli żaden z ciebie kozak. W poście nr 95 miałem absolutną rację.  
Zaorane.  
 
Sorry że napiałem JESZCZE JEDNEGO posta ale skoro sprawa z Jabolem została wyjaśniona to warto sie odnieść. Ciekawe co na to Jabol. Wątpie aby powstrzymał się od dalszych wrzut ale to już jego problem. Ja tutaj przeprosiłem za pomówienia.  
Wszyscy dobrze wiemy, że ustawki, żadnej nie będzie podobnie jak nie było żadnej merytorycznej krytyki moich poglądów ze strony takich obywateli jak: 
mateusz z kanady 
dorota 
rewolucjonista 
sluchacz i jego kolega 
jabol po poscie 56 
 
Czego sie mozna spodziewać po prawicowcach? Niczego. Jedynie: Heil Korwin oraz Marks to ZUUOOO 
 
Na koniec tylko dodam: 
Nie piszę po to by mieć czytelników. Mam czytelników-słuchaczy po to by pisać i nadawać. 
 
Tutaj nie mam jednak słuchaczy...

Christian 2011-04-15

Ludzie i po co te wszystkie bluzgi, zaczepki, jakieś groźby, WTF? Nawet dyskutować nie potraficie, normalnie jak w piaskownicy, każdy każdego grabkami leje.  
Cokeman - nie rezygnuj i rób swoje, nie dawaj satysfakcji krytykantom i broń dalej swoich racji. Nikt nie musi się z każdym zgadzać, bo o to chodzi, aby była dyskusja, tylko musi być ona prowadzona NA POZIOMIE! Niech wygra siła argumentu!

Mateusz z Kanady 2011-04-15

@MRL, nikt Cokea nie krytykowal za znajomosc szkoly Austryjackiej. Krytyka skupiala sie na braku perspektywy i jedynieslusznym jakobonskim doktrynalnym gledzeniu.  
 
“ktoś już raz rozdał karty i nikt inny do tego bałaganu nie ma wstępu, a najlepiej jeszcze zrobić z niego wariata i oszołoma... “ 
 
Masz racje bo naprawde trzeba sie wysilic zeby zrobic oszoloma z faceta ktory krzyczy: “Chwala Stalinowi” (bo miliony socjalistow mordowal). Bo nie jest wariatem to co gledzi ze dobrze ze Stalin pomordowal profesorkow w Katyniu, bo nie jest kompletnym niedouczonym debilem ten kto brzydzi sie “burzujem” takim jak ... Zbigniew Herbert?  
 
 
@ kolega sluchacza:  
 
“Już trzęsiesz portkami i dla niepoznaki też zgrywasz kozaka? Zobaczymy w środę.” 
 
Daj se chlopie na wstrzymanie. Lincz planujesz bo ktos na internecie twoje delikatne uczucia obrazil? I to ma udowodnic co?

Jabollissimus 2011-04-15

@Coke: 
"nie było żadnej merytorycznej krytyki moich poglądów ze strony takich obywateli jak:  
(...) 
jabol po poscie 56 " 
1. cały czas wyzywasz? mimo to padały argumenty, ale oczywiście "niemerytoryczne" 
2. zatem dzielę post 56 na cytaty i powtarzam co po nim pisałem: 
 
 
"Wkurwia mnie jak ludzie płaczą z powodu Smolenska czy też represji Stalinowskich bo im elitka umarła. Jak owieczki pozbawione pasterza." 
Wrzucanie ofiar Stalina i ofiar Smoleńska do jednego wora jest całkowitą niedorzecznością. Wraz z krzykiem o walce klas i bluzgami - interpretuję to już nie tylko jako niewiedzę. Ale jako specjalne kłamstwo. 
 
"Bolszewicy byli źli i tu sie zgadzam, natomiast nalezy mieć świadomość, że wśród ofiar tych represji a także wśród ofiar Smolenska byli ludzie którzy promowali socjalizm, którzy głosili wyższość agresji nad dobrowolną współpracą. I takich sukinsynow mi nie szkoda." 
UZASADNIASZ LUDOBÓJSTWO. Zdaniem "należy mieć świadomość..." 
 
"Nie twierdze, że oni zginęli dlatego, że promowali socjalizm(w sumie powinni) ale twierdze, że jak promowali agresje to trafili na sobie podobnego który ich idee wziął bardziej na serio. Jest różnica stopnia." 
Teraz skleję: 
"w sumie powinni" + "naziści za mało was wymordowali" + itd. 
"jak promowali agresję" 
Jeżeli agresja to nie to samo co socjalizm... to kto promował? Żołnierze (którzy bronili ludzi)? Właściciele zakładów? Drobni kupcy? Kombatanci wojny 1920 roku, którzy jako staruszkowie byli mordowani, gdy tylko którego czerwona armia "wyzwoleńcza" odnalazła jeszcze... A może chłopi, którym skolektywizowano ziemię? Cherlawi profesorowie? Inżynierowie, etc.? 
A jeśli agresja to to samo co socjalizm (co wciąż udowadniałeś i tu i na skype), to "nie twierdze, że oni zginęli dlatego, że promowali socjalizm ale twierdze, że jak promowali agresje[=socjalizm] i trafili..." 
Albo kompletna niewiedza, albo kompletny absurd. 
Wraz z powtarzaniem propagandy - kłamstwo po prostu. Nie tam żadna "nieprawda". Kłamstwo. 
To jest znacznie więcej niż różnica stopnia. 
 
"Profesorkowie promowali kradzież, a w przypadku nieposłuszenstwa - wiezienie. Stalin promował kradzież a w przypadku nieposłuszenstwa - śmierć. Zarówno socjalistycznie nastawieni intelektualiści jak i Stalin promowali agresję i gadanie ludzi, że na Syberii nam samą wartościową elitkę wymordowano jest wybielaniem grzechów socjalistycznej sanacji." 
Po pierwsze. Stalinizm mordował jak leci. Nie tam za żadne "nieposłuszeństwo". Po drugie: to ty twierdzisz, że mordowano nam "samą elitkę", a cała elitka to zło, bo "profesorkowie promowali kradzież". 
 
"Oczywiscie wartosciowych wyksztalconych ludzi szkoda typu wolnorynkowych ekonomistów, matematyków, inzynierów. Socjalista jest jednak szkodnikiem i niech go szlag..." 
Dlatego należy wszystkich do jednego worka wrzucać.

Jabollissimus 2011-04-15

Od ponad tygodnia na priw dostaję hasełka "a Marks to", "a Marks tamto"... 
 
We wtorek w czasie audycji telefon, Coke mówi "nie żal mi tych co zginęli w Katyniu", potem pierwszy (czyli w kontekście Katynia) koment już tutaj: "Pieprzeni intelektualiści są zazwyczaj w tej grupie wyzyskiwaczy i to, że ktoś ich morduje to trudno." Audycja została zamieszczona o 5 rano w środę. 
Na hasło "pokroju Jabola" i fascynację Marksem - odpowiadam w stylistyce Radia Ż., do reprezentanta Radia Ż. Równolegle dostaję na komunikatorach wyzwiska. 
Kłótnia rozwija się. 
Mimo wszystko zgadzam się na spokojnie porozmawiać na skype. 
Środa 21. Zapowiedziałem, że mam tylko 20 minut, następnego dnia muszę wstać o 5, i jadę na cały dzień w teren. 
Rozmowa przebiega spokojnie, poświęcam na nią 1,5h. Po kolejnym pokrętnym tłumaczeniu "byli socjalistami, dlatego zginęli i dobrze" mówię, że dosyć, wstaję o 5, i rozłączam się. 
Czwartek. Pobudka po 5, wracam do domu sporo po 18. Na telefonie zauważam nieodebrane połączenie. Włączam komputer - jak będzie czegoś chciał - to napisze. Na komunikatorze okazuje się, że jestem zablokowany. Łaski bez - albo czegoś chce, albo nie chce. 
Tutaj zastaję kolejny stek wyzwisk. Powoli odpowiadam. W końcu widzę krzyk dlaczego nie odbieram telefonu. 
Po moim pojawieniu się kolejne posty Cokemana. Koło 19 - dlaczego nie odbieram telefonu. Koło 20 - dlaczego nie odbieram telefonu. Koło 21 - dlaczego nie odbieram telefonu. W końcu odpowiadam - "bo nie dzwonisz". 
Idę spać. 23:35 (wg tego co zapisało się w zegarze telefonu) - telefon od Cokemana. Drze japę. Odkładam i wyłączam telefon. 
Piątek, 4:40 - wstaję i dalej odpowiadam. Ale jest już jest 6 rano, więc biorę się do roboty. 
Dziękuję. 
 
Od samego początku dostaję wyzwiska, mimo to - staram się rozmawiać, ba, poświęcam na to swój cenny czas, którego w tym tygodniu mam bardzo mało. I w zamian za to, że, choć bluzgam, traktuję adwersarza z szacunkiem - okazuje się, że jestem "tresowaną małpą", że mam się tłumaczyć, i to z czego!? Z gróźb czyichś. A kompanioni Cokemana stwierdzają, że jesteśmy "zaślepieni" (bo _znamy_ historię). 
 
Coke przed chwilą zachwycał się Rand, aksjomatem o nieagresji, teraz swobodnie go łamie. Złapał Marksa, znalazł kilka zdań z którymi się zgodził i wysnuwa wniosek, że całościowa teoria Marksa jest słuszna (z wyłączeniem ekonomii). Chociaż wiedzę historyczną ma bliską zeru. Za chwilę ktoś podrzuci mu Satra, znajdzie mądre zdanie i stwierdzi, że Satre był wielkim filozofem. 
Ale to konserwatyści są zaślepieni. 
 
Dziękuję za te Himalaje dialektyki.

Mateusz z Kanady 2011-04-15

“Wszyscy dobrze wiemy, że ustawki, żadnej nie będzie podobnie jak nie było żadnej merytorycznej krytyki moich poglądów ze strony takich obywateli jak:  
mateusz z kanady  
[i inni]“ 
 
Na przyklad:  
 
Coke bez powodu zaczyna oczywistym absurdem nie popartym zadnym argumentem: 
“Np wg mnie Proces Norymberski byl bardziej niesprawiedliwy niz wyroki Hansa Franka na Polakach. “  
 
Na co odpowiedzialem: 
“A wedlug mnie takie zdanie moglby wypowiedizec tylko kretyn. Po pierwsze nie “wyroki” a ludobujstwo. A to samo w sobie jest na pewno gorsze niz sad kapturowy na bez watpienia winnych jednostkach. Po drugie ludobujstwo uzadzone przez Franka bylo szczytem niesprawiedliwosci. Kropka, mozna co najwyzej mu dorownac, przeskoczyc sie nie da. Jest to oczywiste wiec twoje zdanie jest czystym absurdum. “ 
 
Cokea jakze merytoryczna riposta: 
“Przykład z Norymbergą podałem specjalnie i wiedziałem, że ktoś napisze takie same debilizmy jak ty. ech wy konserwatyści, wypierdki ancien regime. brak poglądów nadrabiacie wrzutami na nowe idee. Wszystko musi być tak jak dawniej. Nowe=złe. “ 
 
A potem kwiczy taki hipkryta ze inni nie chca z nim merytorycznie.

Mateusz z Kanady 2011-04-15

@kubujak; 
“Eh, ludzie, ludzie. Oracie Cokemana, a sami Marksa nie czytaliscie. Mi się jego audycje podobaly, a jak sie wam nie podoba cos, to nie sluchajcie. “ 
 
Po pierwsze: A skad ty wiesz ze Marksa nie czytalem?  
Po drugie: A gdzie tutaj ktos krytykuje jego audycje? Prosze pokaz. 
Po trzecie: Ja nie oram. Oranie jest dla formali panszczyznianych w gumofilcach.

Kreator z koczowiska :) 2011-04-15

Nie będę dyskutował z Cokemanem o Katyniu czy Hansie Franku, bo zrobili tutaj taki bajzel i chaos oraz bezkarność zbrodniarzy, że nie warto nawet tego komentować. 
 
Natomiast co do audycji o podatkach. Nie zrozumiałeś postu 111. 
Nie dla mnie nagrywasz o podatkach. Poczytałem Friedmana i Miesesa (książki, oraz to co w internecie). Rothbarda, Bohm Baverka znam ze spotkań kolibrantów katowickich i skrótów w necie. Huberta De Soto obejrzałem większość wykładów dostępnych na youtube mam nawet w ulubionych na swoim kanale kreator83... 
 
Dla mnie nie musisz nic robić i o nic nie proszę. Rób jak uważasz mi łaski nie robisz ani wylatując stąd obrażony, ani zostając i robiąc audycje. Ja poczytałem o ekonomii i wyciągnałem swoje wnioski. 
Hubert de Soto o mordowaniu socjalistów nic nie mówi, chociaż jest bardzo żywiołowy na tych filmach jak tłumaczy ekonomię klasyczną. I nawiązuje do nauki kościoła, który zawsze wyśmiewasz, że to skostniały konserwatyzm a konserwatyzm to socjalizm i koniec. 
 
Tak uważasz a ja uważam inaczej i możesz orać sobie ale i tak na to nie będę reagował. Gdy liberałowie w XVIII wieku zanim zmądrzeli cieszyli się z płonącego porządku w Europie, gdy rodził się socjalizm i brak poszanowania własności i życia. Konserwatyści wtedy już bronili przestrzegania umów, zasad współżycia społecznego, WŁASNOŚCI! Owszem teraz ruch (tradycyjnierozumiany) liberalny jest bardzo wartościowy, ale konserwatyzm od dawna wynika z tego samego co liberalizm broni od 150 lat od czasów Bastiata, który ten chaos różnych doktryn liberalnych ukierunkował.  
-Upraszczam oczywiście, ale nie mam czasu na wykłady z rana.

kolega słuchacza 2011-04-15

Mateusz z Kanady 
"nikt Cokea nie krytykowal za znajomosc szkoly Austryjackiej. Krytyka skupiala sie na braku perspektywy i jedynieslusznym jakobonskim doktrynalnym gledzeniu." 
 
Radzę poczytać posty moje i kolegi (79 i 88). Umieściłem też post w audycji o podatkach. 
 
Claude mOnet wychwałał tam cokemana-tfu pod niebiosa. Nie dziwie sie. Wiara w UFO jest tak samo debilna jak wiara w cokemana-tfu. 
 
Ten idiota cockman nic mądrego tutaj nie powiedział. 
 
Desperaci nie chcą jego powrotu ale w rzeczywistości chcą cyrku na antenie. 
Cockman to taki kontestacyjny Kuba Wojewódzki. Idol świrów. Może i czasem coś mądrze wyduka ale przekaz jawnie lewacki i negatywny. 
katolicyzm-won 
konserwatyzm-won 
profesorzy-won 
panstwo-won 
przedsiebiorcy-won. Przecież Cokeman wie lepiej jak reagować na podwyżkę VATu 
Fijor - won do Afryki, niechaj tutaj będzie głód 
poeci-won 
anarchia monetarna i falszowanie pieniadza-wiwat 
walka klas i robotnicy-WIWAT. 
 
Ten człowiek jest na tyle bezczelny, że mówi wprost, że jest chamem i prostakiem a intelektulistami gardzi. O czasy, o obyczaje.

dorota 2011-04-15

coś mi się zdaje, że ktoś tu ma neostradę i oszukuje na plusach...

kolega słuchacza 2011-04-15

towarzysz Cokeman już porzucił Marksa. Teraz przyszedł czas na Trockiego i jego permanentną rewolucję.  
 
frizona.pl 
 
Oby skończył jak Trocki i to już niedługo.

JaraS 2011-04-15

"To Acton, a nie Trocki, pierwszy stworzył koncepcję „permanentnej rewolucji.” Jak napisała Gertrude Himmelfarb w swojej doskonałej pracy o Actonie: 
 
„Permanentna rewolucja,” jak wspomniał Acton w swoim wykładzie inauguracyjnym i powtarzał otwarcie w swoich zapiskach, była punktem kulminacyjnym jego filozofii historii i teorii polityki (…). Ta idea sumienia, polegająca na tym, że człowiek nosi w sobie znajomość dobra i zła, jest podstawowym źródłem rewolucji, gdyż niszczy świętość tego, co było (…). „Liberalizm jest w swej istocie rewolucyjny” zauważa Acton. „Fakty muszą poddać się ideom. Pokojowo i spokojnie, jeśli to możliwe. Pod przemocą, jeśli nie.”

JaraS 2011-04-15

Nie dość, że pajac, to jeszcze nie umie czytać.

kolega słuchacza 2011-04-15

JaraS - Słyszałeś takie zdanie mówiące, że rewolucja zabija własne dzieci? 
Jak śmiesz jeszcze bronić tego wywrotowca? Życie ci niemiłe, 
Zamiast walki, rewolucji zadbajmy lepiej o pokojowe współistnienie narodu. 
Miłujmy współpracę a nie agresję.

JaraS 2011-04-15

"Miłujmy współpracę a nie agresję." 
Powiedział człowiek, który już czeka, by spuścić drugiemu wpierdol. 
 
"Jak śmiesz jeszcze bronić tego wywrotowca?" 
Jeżeli obrona to udowodnienie faktu, że ktoś nie powiedział tego, co wmawiasz, że powiedział, to jestem gotów bronić każdego. Nie umiesz odnieść się merytorycznie i używasz albo kłamstwa, albo pięści. Jeżeli takie zasady wyznaje prawica, to ja leje na taką prawicę ciepłym moczem.

kolega słuchacza 2011-04-15

to Cokeman zainicjował agresję, co cudownie opisuje Jabollissimus. 
Prawica wyznaje harmonię i współpracę narodu dla dobra ludzi. 
Lewica wyznaje ideologie wojny. Po co im ta wojna? Orwell prawdę ci powie. 
Chciał wojny to ją będzie miał - już w najbliższą środę. Już ja mu wytłumaczę czym jest jego chwalebna rewolucja. Oj wytłumaczę. Zobaczę jaki będzie konsekwentny w swym lewactwie. 
 
A może zechce ktoś dołączyć? Mateuszu z Kanady - kiedy będziesz w Polsce? Razem moglibyśmy ostro sprać Cockmanowi pysk. Dorota i Jabollissimus - też się dołączycie? 
Jeśli nie chcecie to trudno. Sam z kolegami poradzimy sobie bez was. Ominie was jednak przyjemność sprania ryja lewackiemu wrogowi narodu.

Gizmooo 2011-04-15

ten frustrat u góry znów powinien bana dostać i prewencyjnie co jakiś czas powinniście sprawdzać ip czy znów sie gdzieś nie ujawnia pod innym nickiem 
 
stary ja rozumiem ze mozesz sie z Cokemanem nie zgadzać ale zbastuj troche i zważ na język bo grubo przeginasz ze swoim prostactwem i agresją  
 
tym bardziej ze do póki sie nie wtrąciłeś ze swoją agresją to nie byłeś stroną konfliktu  
 
zachowujesz się jak jakiś tępy bojówkarz z grupy sfrustrowanych narodowców którzy nie potrafiąc uzasadnić swoich racji uciekają się do przemocy i stweierdzeń z gatunku mam rację bo tak 
 
jeśli rzeczywiście chciałbyś ukazać wyższosć swoich racji w dyskusji to jako inteligentny(???) człowiek zrobiłbyś to merytorycznie bez nawoływania do mordobicia i prostackich prowokacji jak jakis szczyl z gimnazjum co sie idzie z kumplami za szkołą ustawiać i mu sie zdaje że jest super dorosły 
 
mi prawica kojarzyła się zawsze z ludzmi inteligentnymi i stonowanymi pełnymi kultury i godnie zachowującymi się i szczerze wierze że większość osób tutaj mozna do tego grona zaliczyc ale to co reprezentuje słuchacz vel kolega słuchacza to kpina  
 
utyskuje na Cokemana a sam nie używa lepszego języka ba wręcz czyni to co sam krytykuje przecież to jawna hipokryzja... 
 
A wracając do Cokemana to że pieprzy głupoty często i gęsto to prawda to że nalezy mu się zjebka za to co powiedzial to tez prawda ale z tego co wiem to na KS miało nie być cezury 
i jingiel z Radiem Maryja i klekaniem przed krzyżami trzeba chyba zdjac z anteny skoro cenzuruje się prowadzących

dorota 2011-04-15

biorąc pod uwagę wałki jakie odstawia z wystawianiem plusów i minusów obstawiałabym to gimnazjum...

kolega słuchacza 2011-04-15

Agresja jest dozwolona jeśli ktoś ją wcześniej zainicjował. Na tyle rozumiem wasz libertarianizm. Cokeman zainicjował agresję. Należy mu się zjebka jak sam stwierdziłeś. Sam się zgodził na walkę i po co te gadki o banach, IP, policjach. Cokeman podniósł rękawicę i nie trzeba go niańczyć.  
 
P.S - widocznie nie rozumiesz prawicy. Odsyłam do tekstów Adama Danka na ten przykład.

kolega słuchacza 2011-04-15

Chcesz merytorycznych postów na towarzysza Cokemana? 
Posty nr 79, 88 i 128 na ten przykład. 
Zasadniczo to cały wątek jest walką z tym parszywym lewakiem.

JaraS 2011-04-15

Tego samego Danka co współpracuje z MAOistami? lol

JaraS 2011-04-15
Gizmooo 2011-04-15

po pierwsze od kiedy Danek jest nieomylnym guru i od kiedy każdy ma obowiązek przyjmować za aksjomat to co Danek na pisze 
 
po 2 co jest merytorycznego w rzucaniu oskarżeń w ciemno pokaż konkretne cytaty z Cokemana odnosniki do jego wypowiedzi a nie rzucasz jakies oskarżenia 
co jest merytorycznego w tym ze powiesz ze ktoś kradnie jak nie poprzez tego dowodem 
 
ja moge napisac ze jesteś chamem i burakiem i od razu popieram to cytatami z Twoich wypowiedzi: 
 
"Jeśli nie chcecie to trudno. Sam z kolegami poradzimy sobie bez was. Ominie was jednak przyjemność sprania ryja lewackiemu wrogowi narodu." 
 
"Mam nadzieję, że zrozumiałeś. Cieszę się, że wreszcie odchodzisz bo już miałem przywalić ci w mordę. Też jestem z okolic Łodzi. Jak jeszcze raz zobaczę czy usłyszę, że odwałasz tutaj swoją lewacką propagandę to znajdę cię ze swoimi kolegami prawicowcami, skopię twoją lewackę gębę, że cie rodzona matka nie pozna. A wiesz czemu oberwiesz? Za to samo za co twoim zdaniem zginęli Sybiracy. ZA PROPAGOWANIE LEWACTWA." 
 
do tego jesteś zarozumiałym bubkiem zapatrzonym w to co uważasz za jedynie słuszne i nie potrafisz szukać obietywnej prawdy czyli popełniasz poniekąd ten sam "grzech" co Coke 
 
"P.S - widocznie nie rozumiesz prawicy. Odsyłam do tekstów Adama Danka na ten przykład." 
 
wniosek że ktoś niejest księgowym albo bankierem to nie moze sie znać na podatkach to bredzenie potłuczonego 
 
to tak samo jak przyznawanie prawa do zajmowania sęhistorią jedynie historykom  
 
wydawało mi się że potrzeba wśród ludzi propagować tak podstawową wiedzę jak wiedza o ekonomi czy niezakłamana historia  
 
ale widocznie aż tak bardzo zachłysnąłeś się swoim jadem i zawiścią że ci się ideały którym hołdujesz mieszają i pozwalasz sobie na LEWICOWE RELATYWIZOWANIE

kolega słuchacza 2011-04-15

"popełniasz poniekąd ten sam "grzech" co Coke" 
 
O tym kto grzeszy, a kto zostanie rozgrzeszony zadecyduje walka. Nie ja zainicjowałem agresję ale Cokeman. Proszę o tym pamiętać.

JaraS 2011-04-15

Danka też pobijesz za konszachty z komunistami? Oczywiście w grupie, bo sam nie dałbyś rady.

DTOM 2011-04-15

kolega sł[email protected] 
 
zamknij mordę leszczu i zamilcz. bo poza intelektualnym wypróżnianiem się na internecie stać cię pewnie jedynie na dłubanie w nosie. jesteś żałosny i tworzysz burdel w komentarzach jak idioci pod wpisami na blogu u Korwina. mam nadzieję, że regularnie ktoś będzie usuwał tego typu wpisy na Konsi. 
wypieprzaj do smutnego Danka w śmiesznie skrojonym mundurku i do jego przyjaciół Maoistów.

kolega słuchacza 2011-04-15

Jeśli nadal uważacie, że tylko trolluje zamiast mówić prawdę to proszę zobaczyć to: 
 
www.facebook.com 
 
On wam sra do gniazda. Nic tylko lać go po mordzie.

kolega słuchacza 2011-04-15

"biorąc pod uwagę wałki jakie odstawia z wystawianiem plusów i minusów obstawiałabym to gimnazjum..." 
 
Żadnych wałków nie odwalam. Czy to moja wina, że mówię prawdę a Cokeman bredzi? On jest minusowany a ja, Jabollissimus, Mateusz z Kanady i ty Doroto jesteśmy plusowani. Cieszmy się z poparcia, a nie narzekajmy. 
Zdziwienie u mnie powoduje post 57, który jest na +1. Wszystkie posty Cockmana są zaminusowane a ten jeden, który miał być ankieta być albo nie być jest od niedawna na plus. Co za debile to plusują? 
Całe szczęście, że Cockman i tak odszedł mimo wyników głosowania. Jakby mu się chciało powrotu to od za tydzień będzie miał problemy ze złapaniem oddechu i przeżuwaniem pokarmu. O gadaniu nie będzie mowy. 
Lewactwo WON z Polski.

Kreator z koczowiska :) 2011-04-15

Tak jak na początku nieco komentarzy było na temat audycji - teraz zupełnie 0. Piszcie sobie bluzgi na gg i nie zaśmiecajcie naszej podstrony. Cokemana i jego "śmiertelnych wrogów" postów naliczyłem ponad 50. 
 
Umówcie się na ustawkę jak dresy i wgrajcie na youtube finał - przynajmniej sobie humor poprawię.

Mateusz z Kanady 2011-04-15

“A może zechce ktoś dołączyć? Mateuszu z Kanady - kiedy będziesz w Polsce? Razem moglibyśmy ostro sprać Cockmanowi pysk. Dorota i Jabollissimus - też się dołączycie?  
Jeśli nie chcecie to trudno. Sam z kolegami poradzimy sobie bez was. Ominie was jednak przyjemność sprania ryja lewackiemu wrogowi narodu.” 
 
Nie dziekuje, wyroslem z bicia w morde tych co na internecine sie ze mna nie zgadzaja. Nigdy nikogo za opinie (nawet najglupsze) nie bede pral. Ci tez radze zebys sie powstrzymal od tego typu agresji. Niegodne to konserwatysty, tak zachowuje sie lewacka swolocz.

Mac Z 2011-04-16

Tusk i banda trzyma z Rosją i Niemcami a Kaczyński był wasalem Stanów Zjednoczonych. Sam niewiem co gorsze.  
 
A przy okazji przypomne, że Lech Kaczyński też wspierał likwidację rządu niepodległego państwa Iraku!

Mateusz z Kanady 2011-04-16

Mac Z, przesluchaj audycje tutaj: www.kontestacja.com a potem wyklad jaki Jabillissimus linkuje w piatym komentazu do tamtej audycji. 
 
A jezeli chodzi o rozwalenie Sodom Insane to nie widze przeciwskazan. Caly Bliski  
Wschod i tak zwana Persje nalezy trzymac na krotkeij smyczy, najlepiej skoloniowac albo przynajmniej ingerowac ile razy zaczna podskakiwac. Robienie sobie zludzen i respektowanie ich tak zwanej panstwosci nic dobrego nikomu nie przynioslo. Mozna sobie ten eksperyment juz podarowac.

nikodem 2011-04-16

Coke, jeżeli, według ciebie, intelektualiści to socjaliści, to kim są libertarianie? Nie-intelektualistami? Przedstawicielami pokolenia JP na 100%? Chłopami ze wsi? Czy każdy z wyższym wykształceniem to automatycznie socjalista? Ja kończyłem politechnikę i gwarantuję ci, że nie każdy. Poznałem na studiach grupę studentów, zachwycających się naukami Korwina. Poznałem profesora, który niemal jawnie na wykładzie szydził z socjalizmu. Poznałem młodych doktorów, którzy mówią NIE dalszemu podnoszeniu podatków. Reszta jest po prostu obojętna.  
A ty kim jesteś? Skoro piszesz „ja sie intelektualistami brzydze”, to jesteś nie-intelektualistą? W takim razie po co czytasz te wszystkie książki? Komu chcesz zaimponować swoją wiedzą? Czysta hipokryzja. Co więcej, uważam, że ksiązki można czytać bez zrozumienia dokładnie tak, jak bezmyślnie oglądać telewizję! Tak samo łykać wszystko bezkrytycznie.  
Mam dla ciebie, Coke, prostą radę. Kup 3 hektary i ... oraj.  
 
A tak wracając na początek dyskusji. Jeżeli elita stracona w Katyniu była taka zła i niedobra, to dlaczego reszta ówczesnych Polaków nie zrobiła z nimi porządku zanim pojawili się czerwoni? A jak już przyszli okupanci to nagle pojawiły się bojówki, które z okupantem walczyły? Najwidoczniej wtedy Polakom pasowała taka elita! Jestem pewien, że nawet jeśli poglądy tej elity były socjalistyczne, to nie zamierzali wprowadzać tego socjalizmu przemocą mordując siebie samych w imię przekonań. Nie wyobrażam sobie, żeby dobrowolnie oddali swoje majątki, ziemie, fabryki, bo w cośtam wierzyli.

Ostatni Sprawiedliwy 2011-04-16

jest takie powiedzenie w pewnych kręgach: pierwszy raz to przypadek, drugi zbieg okoliczność a trzeci to wroga akcja ;) 
O Moskali (bo nazywanie tego tworu Rosją uwłacza wymarłym Rusinom) to panowie trzeba w ogóle osobną audycję zrobić. 
 
Cokeman "utrzymać stałą sumę pieniędzy na rynku", gdzie ten facet wiedzę zdobywał? Bo nawet libertarianom swoją wiedzą wstyd przynosi. O innych jego skrajnych głupotach typu "walka klas; chwała stalinowi; dobrze, że złych inteligentów bolszewicy zamordowali; przedwojenni inteligenci to sami socjaliści" nie ma w ogóle sensu się odnosić. Oto przykład kolejnego liberała zwiedzionego przez lewackie idee i po prostu chorego z nienawiści człowieka bez kultury i kszty rozumu jak i wiedzy. 
 
Mówiłem to Ja - jedyny polski socjalista = PiSior ;) uważający się za konserwatystę (choć wg. niektórych bardziej neo, z neo to wolę neorealizm w SM). Dziękuję :)

Gizmooo 2011-04-16

a ja mam prośbę czy można skończyć wątek Cokemana chłopak skończył z KS póki co nie bedzie wam się narzucął więc można chyba wrócić do komentowania merytorycznego przesłania audycji i wypowiadania własnych przemyśleń na temat Smoleńska wszystkim to wyjdzie na dobre i się atmosfera oczyści

kolega słuchacza 2011-04-16

Nikodem - koleś nienawidzi intelektualistów bardziej niż Pol Pol i Stalin wzięci do kupy. 
frizona.pl 
Jego dzisiejszy tekst: 
"To ja zamiast wyższego poziomu wolę upaść na dno. Przynajmniej bede stąpał po ziemi." 
 
Ostatni sprawiedliwy - co sie dziwisz? co mozna oczekiwac od trolla z onetu? 
wiadomosci.onet.pl 
 
Do tego kolejny post z frizony: 
frizona.pl 
Z tekstem: 
"Intelektualiści jednak nie zadają sie z chamami. Ja tam jestem takim chamem i sram na białe kołnierzyki. Sowell odwala świetną robotę bo ora intelektualistów potężnie. Trzeba to przenieść na język ulicy, podać parę przykładów z życia i ludzie zamiast kłaniać się wykształciuchom będą nich rzucać kamieniami. Zobaczymy wtedy kurwa kto silniejszy - czy ten co ją propaguje czy ten co ją praktykuje " 
 
Ja tam czesto zagladam na frizone to widze co ten idiota wyprawia. Ciekawe kiedy tam go zbanują. 
Cos cudowal na liberalis.pl . Na forum libertarian go jeszcze nie widzialem. Czemu on nie trolluje na xportal skoro tak bardzi nienawidzi konserwatywnej prawicy? Boi sie czy co? 
 
Myslimy z kolega, ze srodowa walka sie jednak nie odbedzie z prostego powodu. Obserwuja poczynania cockmana z dnia na dzien, uwazamy ze najdalej pojutrze dokona on samozglady. Tak konczą ZDRAJCY.

Cokeman 2011-04-16

Miałem nie pisać ale jakoś trzeba temat uciąć bo słuchaczy już to wkurwia: 
Zamiast mnie śledzić na necie jaki to jestem zły to może zagadasz kolego słuchacza na gg? 
podaje namiary: 
gg: 5692487 
telefon: 606597774 
skoro jestes uzytkownikiem frizony to pisz na PM jak chcesz. poki co mnie nie zbanowali. 
jak jestes z łodzi to zadzwon i sie umów na ustawke. wstane nawet o 3 w nocy, wsiade na rower i podjade gdzie trzeba. Po co czekac do srody co nie? 
Zamiast wrzucać na necie to pokaż jaki kozak w realu jesteś. ja jestem gotowy a ty? 
Jak masz cos do mnie to wal w ryj a nie denerwujesz sluchaczy. Oni ci chyba w niczym nie zawinili.  
czekam na telefon albo na wiadomosc na gadu.

Ostatni Sprawiedliwy 2011-04-16

re kolega słuchacza 
po tym co przeczytałem w tej opasłej "dyskusji" ja już się niczemu co ma związek z panem C. nie dziwię. 
 
Co do Smoleńska to co mogę jeszcze powiedzieć? Wszystko co najważniejsze zostało już powiedziane w mediach czy nawet w skondensowanej formie w audycji. Kilka rzeczy jest dla mnie jasnych: w najlepszym przypadku doszło do katastrofy z winy zaniedbań kontrolerów lotów w Smoleńsku (działających zresztą z poruczeń wyższych władz Moskali), moralną odpowiedzialność za to wydarzenie ponoszą PO, gadzinowe media (Gówno Wyborcze, TVN et consortes) i wszyscy ci, którzy bezrefleksyjnie atakowali śp. prezydenta Najjaśniejszej Rzeczypospolitej. Te siły doprowadziły do tego, że prezydent nie mógł lecieć z kwaśną truskawką, te siły zaniedbały zakupy nowych samolotów vel weryfikację szkolenia, dowodzenia w siłach powietrznych (odpowiedzialnych za przewozy tzw. vipów); te siły dorabiały Lechowi mordę i urabiały społeczeństwo tak aby go zniszczyć- nie jako wroga politycznego, ale ideowego tudzież posługując się ukochanym przez pana C. Marksem, wroga klasowego. Przez te łże media nie mogło dojść do kompromisu nawet gdyby purchawa (Tusk) go chciał- pomyśleć, że w moich pierwszych wyborach parlamentarnych głosowałem na PO. Zbieg tych działań, tej wrednej nagonki doprowadził do tzw. ("tzw." ponieważ nie wykluczam celowego sabotażu maszyny lub celowego sabotażu z wieży kontroli lotów- vide fałszywe komunikatu przy naprowadzaniu samolotu na lądowisko. Nie mówię tutaj o rzeczach typu sztuczna mgła czy bomba-choć akurat co do sztucznej mgły to jest niemało poszlak za nią świadczących- ale meaconing, czyli celowe zakłócanie sygnałów nawigacyjnych samolotu prowadzące do błędnych na jego pokładzie odczytów i w konsekwencji do katastrofy. Zastosowany np. przez RPA wobec czerwonego prezydenta Mozambiku w latach bodajże 80tych XX stulecia. Ostatnio widziałem na onecie - tak, czytuję aby być na bieżąco z kłamstwami i manipulacjami - art zdjęciowy z nieprawdziwymi teoriami nt. zamachu. Spodziewałem się zobaczyć tam meaconing- wiadomo, GTW zechce w ten sposób wyśmiać; nie ujrzałem. Doszedłem do wniosku, że autorzy uznali, iż meaconing jest prawdopodobną przyczyną zamachu ;) a na serio to po prostu boją się o tym pisać, z tego względu, że jest to najbardziej prawdopodobny sposób przeprowadzenia zamachu na delegację) katastrofy. 
Moskale również są winni i to bezpośrednio, dużo by pisać więc króciutko: kłamliwe dane podawane przez kontrolerów w Smoleńsku, złamanie rosyjskiego [sic!] prawa lotniczego poprzez udzielenie zezwolenia na lądowanie (warunki wg. Moskali były zbyt niebezpieczne a jednak zezwolili łamiąc swoje prawo i narażając delegację na śmierć), niszczenie wraku, machinacje przy skrzynkach (kopie czarnych skrzynek przekazane Polsce różnią się od backupu danych, które nagrywała polska czarna skrzynka backupowa właśnie, jako jedyna oddana gdyż chronią ją polskie patenty), skandaliczny raport a przed katastrofą to usunięcie systemu wspomagania lądowanie samolotów- który to system był obecny na tym samym lotnisku podczas lądowania Putina i Tuska; i wiele, wiele innych kłamstw, manipulacji. 
 
Ja dziś jako Polak, jako obywatel Rzeczypospolitej, twierdzę: do katastrofy samolotu rządowego w Smoleńsku doprowadziły następujące siły: Federacja Rosyjska, Rząd Polski, mainstremowe media polskie. Nie wykluczam jednocześnie, że FR dokonała zamachu na osobie Prezydenta RP i delegacji mu towarzyszącej. Polska tego nie zapomni, Polacy tego nie zapomną i pewnego pięknego dnia gdy Nasz piękny kraj znowu będzie wolny, pamięć o tych wydarzeniach będzie trwała (niezależnie czy uważamy dzisiaj Lecha za wrednego socjalistę kurdupla czy zbawcę narodu- bo nie był ani jednym, ani drugim). Katastrofa i to co po niej nastąpiło rozwiało moje wszelkie złudzenia co do tego czy III RP to państwo suwerenne. Nie jest ono suwerenne a skala patologii je trawiących osiągnęła swój dotychczasowy poziom szczytowy za rządów PO, której wielu działaczy ze świecznika powinno iść pod sąd a może nawet pod mur. 
 
Nikt w mediach mainstremowych nie mówi również o korzyściach z tego wydarzenia dla sił wewnętrznych (PO, sld czyli pzpr bis) i ościennych (RFN, FR ale też Francja czy eurokraci)- za to kilka gazet zachodnioeuropejskich jakiś czas temu zauważyło, że po tragicznej śmierci Kaczyńskiego odszedł ostatni hamulcowy integracji europejskiej a PO może spokojnie rządzić. Wyobraźcie sobie co by było gdyby Jaro (a miał lecieć, został bo im się matka rozchorowała- jedni zobaczą w tym przypadek, wyrok losu, a inni palec boży) zginął? Już by nie było polskich socjalistów nawet. W ogóle żadnej znaczącej polskiej partii by nie było (i nie chodzi mi tutaj o etnos, ale o działania czy są na rękę Polsce i Polakom czy obcym- PO, SLD etc działają na rękę obcych, w ich interesie, nie naszym). PO na zmianę z SLD zdominowałoby scenę polityczną na kolejne 5 lat o ile nie 10- bo tyle trzeba by było najmniej czasu aby wypłynęli na szerokie wody nowi przywódcy i powstały/odrodziły się partie obozu patriotycznego, że się tak wyrażę. 
 
Jeszcze ad nacjonalizmu. 
Bardzo interesującą sprawą jest, że w kulturze anglosaskiej (o ile mi wiadomo) nacjonalizm nie jest pejoratywnym pojęciem. Ma on ładunek neutralny. To u nas dorobiono nacjonalizmowi mordę. Myli się go (celowo zresztą podobnie jak zrównywanie faszyzmu i nazizmu przez lewactwo) z szowinizmem. Szowinizm to jest wulgarny nacjonalizm- nie cofnie się przed niczym aby zapewnić swojemu narodowi lepszy byt a wszystkie inne uważa za gorsze. Nacjonalizm z kolei to umiłowanie własnego narodu, dbanie o niego przede wszystkim ale nie skrajnie jak w szowinizmie. Patriotyzm z kolei to przede wszystkim umiłowanie Ojczyzny- a ojczyzna to więcej niż naród, to wspólnota dążąca do zapewnienia sobie bezpieczeństwa i rozwoju w skali makro (czyli państw). Wspólną ojczyzną może być dla różnych narodów to samo państwo jak nie raz pokazała historia I Rzeczypospolitej.

Gizmooo 2011-04-17

bez wzgledu na to czy interpretacja kolegi powyżej jest słuszna czy nie nie możemy pozwolić aby w tym momencie katastrofa smoleńska przesłoniła nam szereg problemów które należy rozwiązać niezwłocznie w celu nawet nie tyle uzdrowienie ile chociaż popray warunków życia w Polsce 
 
słusznie stwierdził p. Macierewicz w programie MK że ustalenie przyczyny katastrofy w której zginęła olbrzymia część elity w tym prezydent i większość dowództwa wojskowego jest priorytetem najwyższej rangi i że nie możemy tej sprawy zostawić od tak odłogiem jednak nie możemy zapomnieć o tym co sie dzieje obok 
 
dla mnie przerażającym było m.in. to że p. Macierewicz bodajże z panią Fotygą polecieli do USA prosić kongresmenów republikańskich o pomoc i udostępnienie materiałów które posiadają na temat katastrofy (zdjęcia satelitarne i tp) nie wiem czy to naiwność czy po prostu głupota  
nie wiem tez co chcieli w ten sposób osiagnac wg mnie mocarstwa nie zdradzaja na wzajem swoich sekretów bo mogłoby to wywołać nie potrzebne napiecia a nawt wręcz lawinę wzajemnych oskarzen 
 
co do teorii zamachu to tez wcale nie byłbym taki pewien czy to bajka  
skoro ludzie byli w stanie wymyslec obozy koncentracyjne gazowanie ludzi bron masowego razenia skoro zrzucali bez wyrzutów smienia bomby atomowe skoro nadal walcza na róznych frontach na całym świecie mordując sie nawzajem w imię sprawiedliwosci to dlaczego spadkobiercy Stalina mieliby się ograniczać  
nie wierzę że ludzie zmienili się na lepsze przez marne 60 lat  
 
historie na temat uzycia broni niekonwencjonalnej tez wcale nie musza byc wyssane z palca chyba nikt z was nie wierzy ze wiadomosci o poteznej borni masowego razenie opartej na zupełnie nowych technologiach znajda sie w ogolnodostepnym obiegu a taka sytuacja gdy mozna tak bron przetestowac nie zdarza sie czesto... 
poza tym nie musi być to broń masowego razenia mogą to być mechanizmy wzięte rodem z Teori chaosu  
teorie spiskowe stają się tym bardziej przerażajace im mocniej w pewnym momencie zdajemy sobie sprawe ze to wcale nie musząbyć bajki... 
 
wracając do Lecha Kaczyńskiego to ja osobiście wcale nie uważam go za wilekiego prezydenta jakkolwiek w pewnych kwestiach nie można było odmówić mu odwagi to zbyt wiele razy zawiódł a najbardziej w momencie gdy zaprzedął suwerenność RP i chociażby nawet był oprócz tego krystalicznie czysty (a nie był) to ta jedna rzecz przekresla go w moich oczach absolutnie 
 
ja nie życzę nikomu śmierci jednak gdyby zgineli obaj bracia K to może byłby to bodziec dla prawicy liberalno konserwatywnej na poderwanie sie i zdobycie nowej przestrzeni  
Jarosław Kaczyński jest hamulcem dla przemian takim samym jak Donek i Napierniczak co wiecej wydaje się że zaczął popadać w jakąś paranoję  
 
piszesz że Polsce potrzeba by było jakichś 5-10 lat na odtworzenie się opozycji prawicowej  
ja się z tym nie zgadzam jestem wręcz pewny że luka wypełniła by się momentalnie co prawda możliwe że doszło by do pewnych rozłamów ale oczysciła by się atmosfera 
 
poza tym ja jestem zdania że aby zacząć coś budować najlepiej budować od podstaw i dopiero gdy upadnie obecny system i obecne elity polityczne skompromitują się doszczętnie będzie mozna spróbować powołoać do życia jakieś nowe sprawne władze (no chyba że dzisiejsze społeczeństwo jest juz tak wytresowane i zindoktrynowane, że uznają to za wypadek przy pracy i znów wybiorą tych samych)

kolega słuchacza 2011-04-17

@Cokeman - miałem do ciebie już dzwonić ale odwołuje walkę 
Poddałeś sie bez bicia. 
wakemaniak.cba.pl 
 
Ten link zapodałeś na frizonie i w komentach do Radia Żelaza. 
Ciekawe co na to KelThuz - czy nie czuje się zdradzony? 
 
Ciebie nie trzeba juz zabijać. zabiłeś się sam. Dokonałeś samobójstwa duszy. 
Einstein myślał, że ludzka głupota jest nieograniczona ale ty wskazałeś jej granicę.  
Będę sie za ciebie modlił. Innym słuchaczom też to polecam. 
R.I.P. Cokeman ;(

L 2011-04-17

kolego słuchacza, widać po twoich wypowiedziach, ze te groźby słuchacza i twoje były rzucane całkowicie bez pokrycia. Myśleliście, że Cokeman się wystraszy, tymczasem on pokazał, że wie, co to honor i podniósł rękawicę. Jednak wyzwanie rzucili mu jak widać tchórze, którzy szukają byle pretekstu, by uniknąć walki. Swoimi słowami, kolego słuchacza, potwierdziłeś przypuszczenia wielu użytkowników Kontestacji co do tego, że nie masz ani za grosz honoru, ani nie dotrzymasz słowa. Nawet nie potrafisz się przyznać do tego, że wyzwanie było słowami rzuconymi na wiatr, by dowartościować samego siebie. Nie umiesz udowodnić swoich racji nawet w walce. Byłoby mi ciebie żal, ale nawet tego nie jesteś wart. Lepiej nie pokazuj się więcej na Kontestacji - nie masz tu czego szukać.

Mateusz z Kanady 2011-04-17

L zamknij sie i nie podjudzaj, bardzo dobrze ze nie beda sie po mordach prac i ze przynajmneij jeden podarowal sobie gowniarskie zachowanie. Kontestacja nie jest miejscem dla sfurstrowanych dresow uciekajacych do mordobicia jak im sie argumenty skoncza. Przemoc w samoobronie? Jak najbardziej i tylko debil robi to “honorowo/po mesku”. Szukanie konfrontacji zeby sobie cos, na gole klaty, udowodnic zostawmy kibolom.

JaraS 2011-04-17

"[...]ze przynajmneij jeden podarowal sobie gowniarskie zachowanie. Kontestacja nie jest miejscem dla sfurstrowanych dresow uciekajacych do mordobicia jak im sie argumenty skoncza." 

Tylko jeden groził tu innemu pobiciem.

Mateusz z Kanady 2011-04-17

A drugi radosnie podal namiary bo nie mogl doczekac sie rozwiazania sprawy “w bramie po mesku”. Jakby Coke nie byl gowniarzem to by nie znizal sie do “podniesienia rekawicy” tylko by olal. Co najwyzej moglby ostrzec ze gotowy jest sie skutecznie bronic w sytuacji zagrozenia (do czego ma oczywiscie pelne prawo).

JaraS 2011-04-17

Ten człowiek cały czas po nim jedzie, grozi pobiciem, więc Cokeman po prostu uciął temat. Powiedział "sprawdzam" i wyszło szydło z worka.

Mateusz z Kanady 2011-04-17

Z wlasnej woli znizyl sie do poziomu tego co mu grozil. Jak ty w tym widzisz wiecej niz gowniarstwo to twoja sprawa. Sluchacz sie wycofal i bardzo dobrze. Fakt pozostaje faktem na placu boju zostal jeden pawiam. Jak komus taka odwaga imponuje to wspolczuje.

Bezimienny 2012-11-19

Czemu płaczecie nad zaoraną Warszawą?Czyż historia nie uczy,że buntowników się wybija?Co robił Cromwell w IrlandiFerdynand II w. Czechach,książe Alba,Elżbieta Wielka z ?katolikami na północy itd. 
.

Dodaj komentarz...


Adam Kreator - konserwatywny liberał pracujący niestety na etacie. W wolnym czasie zajmuje się pomnażaniem w socjalizmie XXI wieku swojej nędzy i różnymi dziwnymi zainteresowaniami: numizmatyka, fuchy, grafika 3D, rysunki, rzeźba, malarstwo, design, stare komputery, pisanie artykułów, podróże, fotografia zabytków, konserwacja sztuki, zamki polskie, monarchiści, historia ogólnie a zwłaszcza mało znane ciekawostki które wyszukuję w książkach, internecie i wikipedii. Żeby określić dokładniej trzeba wypić z nim lampkę wina o cenie powyżej 8zł za butelkę.

Krzysztof Jabollissimus - wierszoklej (słowo "poeta" używał niejeden grafoman, on skromnie nie użyje). Węglomaz i farbiarz ("rysownik i malarz" zarezerwowane są raczej dla tych, co nieszpetnie uprawiają sztukę). Wydrzymord (zaiste, by być "wokalistą" trzeba umieć śpiewać!). By poznać fragmenty jego tfu-rczości - warto zajrzeć na stronę www.jabollissimus.pl Żeby poznać go lepiej, trzeba wypić z nim lampkę wina w cenie poniżej 8zł za butelkę.

Prowadzą audycję na żywo KonserwaInne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Liberland | Konserwa 2.0, #29 (1) - 4 lata temu
Równość - sruwność. (1) - 5 lata temu

Ludobójstwo - film - 5 lata temu

Dziwna wojna - c.d. (3) - 6 lat temu

Wojna 23 sierpnia? (12) - 6 lat temu


Trzecia wojna światowa? (6) - 6 lat temu

Plotki, ploteczki (1) - 6 lat temu


Zabory Ukrainy? (6) - 7 lat temu

Kabaret z Konserwą (4) - 7 lat temu

O masonerii (15) - 7 lat temu


Pisk eunuchów: Rosjo ratuj! (25) - 7 lat temu
Czarne święta! (11) - 7 lat temu


Właściciele Polski (12) - 7 lat temu


Na 11.11 - polub lewaka! (8) - 7 lat temu

Powrót emigranta - cz.1 (22) - 7 lat temuMrowisko masonerii (38) - 8 lat temu

Polska - Afryka Europy (13) - 8 lat temu


Litwo, Ojczyzno moja! (2) - 8 lat temuWlepy AgenTomasza (1) - 8 lat temu

Banksterzy nas okradną? (6) - 8 lat temu

Klasycy prawicy w konserwie! (10) - 8 lat temu

Jan Pietrzak (24) - 8 lat temu


Młodzież się organizuje! (11) - 8 lat temu

Punki i hipstery (16) - 8 lat temu

Szopka Noworoczna 2012/2013 (6) - 8 lat temuKornel Morawiecki w Konserwie (25) - 8 lat temu


Kult Lecha Kaczyńskiego? (35) - 8 lat temu

Europa poza Unią? (2) - 8 lat temu

Czy Polska jest konserwatywna? (19) - 8 lat temu


Korwinowe gadanie (29) - 8 lat temu

Wielki kryzys i konkurs (7) - 8 lat temu


Kto wygrał bitwę warszawską (29) - 8 lat temu


Konserwa - pełna humoru (11) - 8 lat temu

Krzyż w PE (47) - 9 lat temu

ACTA wciąż zagraża (9) - 9 lat temu

Anegdoty z uczelni... (24) - 9 lat temu


Potrzeba nam dekomunizacji (17) - 9 lat temu

Relacje polsko-żydowskie (11) - 9 lat temu

Rozbój! VIATOLL to hell! (9) - 9 lat temu


Kłamstwo smoleńskie (71) - 9 lat temu

Konserwa - Free Trade is Fair! (19) - 9 lat temu


Głodówka przeciw dysedukacji (25) - 9 lat temu
Konserwa: rozkład systemu (11) - 9 lat temuKonserwa pełna miłości (21) - 9 lat temu


Konserwa z nutką Naszości (9) - 9 lat temu

Konserwa protestacyjna! (28) - 9 lat temu

Konserwa w szkole (16) - 9 lat temu

Konserwa: ideologia a życie (13) - 9 lat temu


Karpiobójstwo i długi (12) - 9 lat temu


WRON won! 13 grudnia. (12) - 9 lat temu


Mały jubileusz Konserwy (13) - 9 lat temu

Konserwa: Solidarność (17) - 9 lat temu

Konserwa o 11.11.11 (20) - 9 lat temu


Precz z Halloween (69) - 9 lat temu
Konserwa chaosu (48) - 9 lat temuKonserwa II wojenna (22) - 9 lat temu


Konserwa: Kult siły (41) - 9 lat temu

Konserwa reedukowana (6) - 9 lat temu

Konserwa... satanistyczna! (20) - 10 lat temu

Atrapa puszki od konserwy. (3) - 10 lat temu

Konserwa w pytę! Pyta.pl (7) - 10 lat temuKonserwa o atomistyce (19) - 10 lat temu

Konserwa lwowsko-kresowa. (23) - 10 lat temu

Konserwa o sztuce (23) - 10 lat temuKonserwa - Na razie się bawmy (27) - 10 lat temuMaghreb i Lewant dalej kipi¹ (11) - 10 lat temu

Konserwa o pieskach, hau, hau! (10) - 10 lat temu

Konserwa - wódanie specjalne (9) - 10 lat temu

Konserwa - Wydanie Swiateczne (6) - 10 lat temuKonserwa (testowa) 2 (9) - 10 lat temu

Konserwa (testowa) 1 (16) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Jaro - - 20.00
numer faksu - - 30.00
Piotr_W - - 40.00
Robert - - 77.00
Donald z Brukseli - - 200.00
czk - - 56.00
Mateusz, War of Tanks - - 100.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt