Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Jutro
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
5 dni temu
LEWICA DZIAŁA RAZEM Z WOLNOŚCIOWCAMI?
#OtwieraMY - obywatelskie nieposłuszeństwo przeciw kwarantannie. Kolejne biznesy działają wbrew zakazowi. Atak na Kapitol i bany dla Donalda Trumpa. Czy żyjemy w dyktacie korporacji. Brak...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
5 dni temu
Finanse osobiste - Jacek Gacoń |#574
Jacek Gacoń Expert od finansów osobistych. W 2014 roku stworzył blog o tematyce finansów osobistych: https://jakdorobic.pl/. Główna idea bloga to polepszanie budżetu osobistego poprzez...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2011-05-22

Pieniądze, a bankowość centralna - Cokeman (gość)

Nadający:

Dlaczego mamy coraz mniej w portfelu pomimo, że nikt nie zabrał nam tego portfela? Rozmowa z ekonomistą znanym słuchaczom radia KonteStacja Cokemanem. Dodatkowo o Bitcoin, NWO i Reptilianach oraz o kryzysie.

KOMENTARZE

Claude mOnet 2011-05-23

Wszystkie linki i książki do przeczytania są na stronie: 
teoriachaosu.com.pl

Voter101 2011-05-23

Ale pokemoniasty jest ten tytuł na teoriachaosy,com.pl ;)

Bartek 2011-05-24

Do 1:30:00 jest spoko. Potem Cokeman mnie zdziwił bo jest zawsze tak merytoryczny a na wieść o komputerach kwantowych ;-) przytaknął bez zająknięcia. Bruteforce na RSA2048/AES256 jest jakby to powiedział Claude 'jak masełko'.

Ę 2011-05-24

No i Claude sie tak rozgrzal ze strach z nim siostre zostawic.  
Duzy plus!

Cokeman 2011-05-24

@3 - A co ja informatyk jestem? Słyszałem kiedyś o planach komuterów kwantowych. Nie mam wiedzy na ten temat to przytaknąłem by nie robić z siebie durnia bo Claude by mnie zaorał. 
Ja jestem ekonomista przede wszystkim. O kompach mam wiedze ogólną. Jak chcecie dyskutować o komputrach to nie lepiej w geek cloud zrobić o tym audycje?

Hodyn 2011-05-24

Przebiłem się przez całą audycje, wiekszość rzeczy szczególnie o ekonomii wiedziałem, ale było warto, dzieki! 
 
No i Rothbard pisze świetne książki, to fakt obiektywny ;)

Hodyn 2011-05-24

a raczej pisał*

engrav 2011-05-24

Panie Claudzie, odnośnie Venus Project proszę wysłuchać debaty, jaką Stefan Molyneux (filozof libertariański) odbył z Peterem Josephem, jednym z liderów VP. www.youtube.com 
Stefan jasno wskazuje, iż aby zasoby alokowane były zgodnie z preferencjami konsumentów, konieczny jest mechanizm zysków i strat wyrażonych w pieniądzu. Jak się okazuje, autorzy VP kompletnie nie rozumieją problemu kalkulacji ekonomicznej (opisanego po raz pierwszy przez L. von Misesa mises.pl co pokazują swą bardzo słabą argumentacją. W efekcie, jedyne, co by nam zaserwowali to kolejną próbę realizacji socjalistycznej utopii ("gospodarki bezpieniężnej, opartej na zasobach", jak to określili).

shark 2011-05-24

VP to kompletna bzdura. Żyjemy w świecie gdzie zasoby są rzadkie i nic tego nie zmieni. Nawet niebywały postęp technologiczny nie jest w stanie tego zrobić. Co najwyżej może spowodować że zasoby dotychczas rzadkie takimi już nie będą. Zamiast tego pojawią się nowe gdyż potrzeby ludzkie są nieskończone.

Claude mOnet 2011-05-25

Coś zwolennicy Bitcoina ucichli? Myślałem, że zjedzą mnie i Cokemana argumentami, ale się przeliczyłem... 
 
@engrav 
 
Stefan Molyneux to mój ulubiony VBloger... :)

shark 2011-05-25

@Claude: Nie za bardzo jest jak bo po głębszym zastanowieniu właściwie nie ma argumentów za. Dla mnie w zasadzie wystarczy sam fakt, że nie jest to pieniądz towarowy, co więcej nie jest to nawet pieniądz kredytowy, tak w zasadzie to w ogóle nie jest pieniądz. 
To jest wyższy poziom "fiat", bo nawet nikt nie obiecuje, że jest to coś warte. Ja aż takiej wiary nie mam w sobie ;)

T 2011-05-25

Przyklejam bo widzę że się nie uciszyłeś: 
 
Claude ... upublicznili coś co było już dla wszystkich kryptografów znane od lat powszechnie, jak każda metoda kryptografii, to po pierwsze. Po Drugie nie wszędzie tam gdzie coś się ujawnia robi sie to za potrzebą. Po Trzecie ksiażki to nie wszystko, bo np. książki o Bitcoinie jeszcze nie ma i jak widać masz zerową o nim wiedze. Po czwarte komputery kwantowe moga rozwiązywać tylko zadania ze zbioru, tzn z określona liczbą rozwiązań. Czyli np wyszukiwanie ścieżek itp Co do liczenia algorytmów to się nie nadają albo po przystosowaniu nie sa szybsze od normalnych. Claude prosze Cie, zajmij się UFO. Zwlaszcza zabiło mnie to jak szukales spisku w tym ze ten Satoshi , twórca bitcoina sie nie ujawnił. Ty jako spiskowiec nie widzisz tego że może sie bać NWO? To tyle. Przemyśl. I odpowiadaj na chacie na przyszłość.

Claude mOnet 2011-05-25

@T 
 
Proszę pisz konkretami, bo tak nie będziemy dyskutować! Dla tych co szukają potwierdzenia podstaw polecam Wikipedię i stronę BitCoina. 
1. "upublicznili coś co było już dla wszystkich kryptografów znane od lat powszechnie, jak każda metoda kryptografii" 
Podaj linki do tej "znanej" Tobie wiedzy, bo oficjalnie za SHA, jak i DES stoi NSA, a nie jacyś super-hiper wszechwiedzący naukowcy z UW, czy innej wybitnej uczelni. 
2. "książki o Bitcoinie jeszcze nie ma i jak widać masz zerową o nim wiedze" 
Wiedzę na temat Bitcoin mam zerową bo...? Podaj jakiś argument chociaż! 
3. "komputery kwantowe mogą rozwiązywać tylko zadania ze zbioru, tzn z określona liczbą rozwiązań. Czyli np wyszukiwanie ścieżek itp" 
Zawsze masz trzy możliwości w matematyce, albo masz skończoną liczbę rozwiązań, albo nieskończoną lub brak jest rozwiązań. 
Ale wytłumacz co to ma do złamania SHA? Z naukowego artykułu podlinkowanego na stronie audycji wynika, że można zaatakować każdy szyfr stosowany szeroko w Internecie w sensownym czasie - w komputerach kwantowych masz jedynie ograniczenie: 
"Rozkładana liczba N na czynniki pierwsze musi spełniać N

Claude mOnet 2011-05-25

@T 
 
N mniejsze od 2^n gdzie n jest liczbą qubitów." 
Wszędzie gdzie spotykam się z informacjami nt. komputera kwantowego mam, że: "kwantowe obliczenia z łatwością pozwoliłyby złamać wszystkie znane dziś systemy szyfrowania danych, także te stosowane przez banki!". 
Proszę podaj jakieś publikacje do tego co mówisz, bo to jakiś informatyczny bełkot wychodzi na razie. 
4. "Zwlaszcza zabiło mnie to jak szukales spisku w tym ze ten Satoshi , twórca bitcoina sie nie ujawnił" 
O tym piszę na stronie audycji w 5 komentarzu... 
 
Ps. Napiszę za jakiś czas artykuł na ten temat od strony technicznej, jak rozpiszę sobie wszystko co i jak (ale nie będzie naukowy!).

Claude mOnet 2011-05-25

Acha, pomimo, że kwestia komputera kwantowego jest mocno spekulacyjna - szczególnie jego istnienia i posiadania przez NSA (która jeśli byłaby w jego posiadaniu nie poinformowałaby owiec, które utrzymują tą organizację z podatków, o tym), to jednak najistotniejszą sprawą jest to, że za bezpieczeństwem BitCoin stoi pośrednio NSA, która wymyśliła i zaprezentowała algorytm SHA! 
Ja się na takie zabezpieczenia nie piszę, wolę bimber, złoto, a nawet miedź... i obym się mylił co do tego możliwego spisku, bo inaczej biada nam...

ikti 2011-05-26

Po pierwsze: nie da się dyskutować o bitcoinie, bo ty w ogóle się nim nie zajmujesz. Ty się zajmujesz teoriami spiskowymi. A o tym, czy w SHA2 jest backdoor nie mamy o czym dyskutować, bo ani Ty ani ja nic o tym nie wiemy.  
Nie wiesz też nic o tożsamości ani o motywach Satoshiego, więc tu też nie ma o czym dyskutować. Istnienie działającego komputera kwantowego do tego z tysiącami qubitów jest mało prawdopodobne i nie masz na to żadnych dowodów. 
Po drugie cokeman wcale nie zaorał ekonomicznie bitcoina, tylko mówił, że jak ludzie będą chcieli go używać to będzie działał. 
 
Daj jakiś argument ekonomiczny lub przedstaw konkretną słabość algorytmu bitcoina. Taką którą Ty znasz, lub jest gdzieś opublikowana. Jak nic takiego nie masz, to o czym tu dyskutować? 
 
A jesli już mamy się bawić w domysły: 
NSA zaaprobowała AES, który nie był przez nich wymyślony, ale został wyłoniony w konkursie. 
NSA ogłosiła konkurs na zaprojektowanie SHA-3. 
Rozumiem, że to tylko dla zmyły i podstawią tam własny algorytm, który wygra lub wybiorą ten, do którego znajdą backdoora? 
NSA szyfruje własne dokumenty algorytmem, co do którego wie, że ma backdoor?

Claude mOnet 2011-05-26

@ikti (16) 
 
Na tym polega audycja Teoria Chaosu, że omawiane są rzeczy niegoszczące nigdzie indziej w Polsce. Ludzie mają prawo wiedzieć o możliwych, a nawet prawdopodobnych zagrożeniach w danym temacie, nawet jeśli byłyby przesadzone. 
Jeśli chociaż jedna rzecz z tych przypuszczeń jest prawdziwa, to Bitcoin nie jest bezpieczny (pomijam tu jego ekonomiczną spekulatywność, czyli "bańkowość"), ba nawet wielce szkodliwy! 
NSA to groźna, państwowa organizacja, to takie państwo w państwie, jak CIA tylko, że wymierzona w społeczeństwo, a nie władzę państwową (tak USA jak i świata)! Chcesz im wierzyć na słowo, proszę bardzo, ale nie zmuszaj innych, aby podzielali entuzjazm do tej organizacji. NSA nigdy lub prawie nigdy nie publikuje dowodów matematycznych na temat pełnego bezpieczeństwa danego algorytmu szyfrującego. I tak też jest z algorytmem DES, czy SHA. 
 
NSA do wszystkich ważnych, powtarzam, ważnych informacji stosuje one time pad (szyfr z kluczem jednorazowym)! Pomijam dokumenty klasy "Eyes Only", bo ich nie ma w Internecie. 
Doczytaj o NSA i innych szpiegowskich instytucjach...

ikti 2011-05-26

Algorytm SHA2 jest publiczny (btw: to funkcja skrótu a nie alg. szyfrujący) 
Jeśli zakładać, że NSA zna backdoor do niej to trzeba uznać, że ma ona do dyspozycji więcej i/lub mądrzejszych specjalistów niż wszyscy pozostali na świecie. 
Mało prawdopodobne, ale skoro to prawda, to biegnę sprzedawać swoje złoto, bo pewnie znają też sposób na zamianę ołowiu w złoto.

Claude mOnet 2011-05-26

@ikti (18) 
 
Niestety, NSA ma tych specjalistów, kupionych za ciężkie pieniądze na całym świecie - to największy światowy pracodawca dla matematyków, kryptologów, logików i lingwistów. 
Ale naprawdę najważniejszymi pracownikami dla NSA to pożyteczni idioci, którzy rozszyfrowują NSA jako "No Such Agency", a nawet o niej nigdy nie słyszeli... 
 
Muszę Ciebie dodatkowo zmartwić i pocieszyć jednocześnie - każdy dobry student fizyki wie jak zamienić ołów w złoto, ale na szczęście jest to dla niego kompletnie nieopłacalne...

ikti 2011-05-27

NSA na pewno zna tańszy sposób.

dorota 2011-05-28

przemiana ołowiu w złoto tak jak przemiana każdego pierwiastka w inny pierwiastek jest możliwa i jest to rozwiązanie powszechnie znane. Póki co niestety wytworzenie tego złota z ołowiu byłoby droższe od złota, które uzyskujesz. Dlatego się tego nie robi.

luckyluke 2011-06-01

Claude zasiał ziarno niepokoju w moim sercu. Czy promując antysystemowy BitCoina w rzeczywistości możemy kuć własne kajdany? Co jest nie tak z BitCoinem i w jaki sposób możemy stać się niewolnikami NWO, stosując tę popartą jedynie zaufaniem walutę? 
 
1.komputery kwantowe naszych panów włączą się do minowania. co się stanie? 
a) szybciej osiągniemy pułap 21mln BTC i koniec fazy inflacyjnej 
b) wcale jednak nie osiągniemy pułapu 21mln szybciej, bo algorytm dostosowuje do prędkości komputerów 
czy tutaj czyha zagrożenie? ----------> nie:) 
 
2."Satoshi" stworzył jakąś tajną instrukcję w kodzie, która kiedy aktywowana 
a) skojarzy nasze IP z numerem konta bitcoinowego 
b) zreportuje nas do NWO 
c) .. 
d) ZAGŁADA! 
.. ale bitcoin jest open-source, nie ma tajnych instrukcji, gdyby jakaś była community geeków już dawno by dała nam znać (widzieliście te programy do minowana z użyciem GPU? ludzie modyfikują klienty bitcoina, więc muszą mieć dostęp do kodu) 
czy tutaj czyha zagrożenie? ----------> nie:) 
 
W tym momencie ciężko mi znaleźć inne zagrożenia, ale nie mówię że ich nie ma. Jak na razie racjonalnie rzecz biorąc nie potrafię uzasadnić wrogości tej kryptowaluty w kontekście jakiejś konspiracji.

Claude mOnet 2011-06-03

Niestety już chyba upublicznili istnienie komputera kwantowego (jeszcze nie sprawdziłem wiarygodności tej informacji) - muszą mieć już naprawdę zaawansowane rozwiązania skoro są już jakieś bidne wersje dla ludu: 
kopalniawiedzy.pl

Gigal 2011-06-12

Gość, który dzwonił do audycji opowiadając o korzystnych skutkach inflacji (Igor) trochę namącił. Nie jest tak, że inflacja pomaga eksporterom, przeszkadza importerom i nie ma wpływu na rynek wewnętrzny. Inflacja powoduje wzrost cen na rynku wewnętrznym, a więc de facto jest podatkiem od pieniądza. Inflacja zawsze musi iść w parze z podażą pieniądza ponad podaż dóbr. Wyobraźmy sobie, że na rynku jest 1 mln X, a ja mam 100 X. Mogę za tych 100 X kupić 100 bochenków chleba. Jeżeli rząd spowoduje inflację 100%, czyli wydrukuje dodatkowo 1 mln X i wypuści na rynek, to ja ich na pewno nie dostanę. Jeżeli podaż chleba i popyt nań się nie zmieniły, to stać mnie już tylko na 50 bochenków chleba. Został więc nałożony na mnie podatek 50%. Nie można rozpatrywać inflacji jako elementu polityki gospodarczej nie czyniącej szkód w gospodarce - inflacja powoduje faktyczną zmniejszenie siły nabywczych posiadaczy pieniądza - czyli jest formą KRADZIEŻY.

Gigal 2011-06-12

Sorry, Oskar, nie Igor.

Gigal 2011-06-12

A odnośnie tego pytania o walutę (na które Cokeman opowiedział, że dobra będzie każda waluta, którą zaakceptuje rynek): pytanie wobec tego, w jakiej walucie powinny być pobierane podatki? Jasne, że nie można nikomu narzucać waluty, ale chyba trzeba narzucić walutę, w której pobiera się podatki i można podejrzewać, że ta waluta się upowszechni (bo każdy będzie jej potrzebował). Czy wobec tego narzucenie przez państwo, że podatki mają być płacone w złocie nie będzie jednoznaczne z wprowadzeniem quasi-standardu złota? Chyba, że Cokeman jest anarchokapitalistą i w ogóle nie przewiduje płacenia podatków.

Claude mOnet 2011-06-12

@luckyluke (22) 
 
Tutaj nie chodzi o produkcję Bitcoinów, tylko kontrolę nad całym rozproszonym systemem, dzięki backdoorowi byłoby to możliwe! Nikt nie podał dowodu matematycznego, że Bitcoin jest bezpieczny - RSA taki dowód ma, tym bardziej one-time pad (szyfr jednorazowy) jako matematycznie bezwarunkowo bezpieczny. 
Wszystko to za czym stoi NSA każdy myślący człowiek powinien odrzucić jako "rozwiązanie z backdoorem". 
Acha, prawdopodobnie jesteś informatykiem, dlatego nie myślisz synkretycznie, bo tutaj nie chodzi o backdoora w kodzie informatycznym, ale w funkcji skrótu i jej specyficznym użyciu. 
Proszę luckyluck podaj mi jedno rozwiązanie zaproponowane przez NSA, które dowiedziono matematycznie, że jest bezpieczne (przynajmniej warunkowo)... 
 
@Gigal (24-26) 
 
W tym nie jestem kompetentny, trzeba poczekać na odpowiedź Cokemana :)...

Dodaj komentarz...


Nieustraszony poszukiwacz spisków, pogromca Reptilian, promotor narkomanów z Kosmosu, do tego wszystkiego wieczny nieudacznik (w nomenklaturze śp. Lecha Kaczyńskiego) i czasem maniak dobrej muzyki - co tu dużo mówić, antyspiskowiec pełną gębą, bynajmniej nie z zachodniej Polski. Podziwia tylko 2 przywódców polskich: ojca dyrektora Tadeusza Rydzyka i redaktora naczelnego Adama Michnika.

Prowadzi nocną audycję Teoria Chaosu

Audycja została przeniesiona na fale
>>> Radia na Fali <<<
Inne audycje tego autora:
Audycja interaktywna (13) - 9 lat temu


Jak obudzić śpiących? (19) - 9 lat temu


Więcej audycji...


9-11 - fakty i mity (8) - 10 lat temu
HHO w praktyce - Jerzy (gość) (17) - 10 lat temu
XV UFO Forum cz.2 - 10 lat temu

O spiskach samych w sobie (8) - 10 lat temu


A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Ivellios - - 40.00
Od Grzegorza - good job! - - 40.00
Karol - - 20.00
bakteria - - 36.00
Bartosz - - 50.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt