Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
3 dni temu
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2011-05-31

Konserwa - Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie!

Nadający:

Konserwa o temacie 'Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie'. Dyskutujemy sobie w gronie Kreator, Jabollissimus oraz dwaj słuchacze o wychowaniu dzieci. Zaczęło się niewinnie od żony Baraka - dlaczego nie przyjechała. Potem było tylko lepiej: mrożące krew historie uliczne z dziećmi w roli głównej, wpomnienia edukacji częściowo-domowej Kreatora, rzeczy podsłuchane przez Jabollissimusa i poglądy prof. Wolniewicza. Debatujemy o wychowaniu, patologiach współczesnej edukacji i lewicowych teoriach. Porównujemy to do szkół 100 lat temu i do szkół japońskich - gdzie jest przesadna presja...

KOMENTARZE

Barrett 2011-06-01

Po opisie zapowiada się zajebiście, znów poruszony temat Japonii, jutro to skomentuję.

Mesiorgsx 2011-06-01

Kreator zapodaje świetne ciekawostki ;d

Mateusz z Kanady 2011-06-01

Obrazek: przychodzi Kreator na budowe i mowi: 
“To zrobiliscie po chuju, brawo. Ale to chujowo, poprawcie”

Mateusz z Kanady 2011-06-01

Kto ty jestes? 
EUnuch maly 
Jaki znak twoj? 
Nie mam paly.

Mateusz z Kanady 2011-06-01

Sorry ale nastolatki w ciaze wczesniej nie zachodzily?  
Przepraszam ale koledzy zapomnieli gdzie mozg sie znajdowal jak mieli po kilkanascie lat?  
 
Zapomnieli jak nikt nie zwrocil uwagi ze padla bramka, jak w 7-mej klasie na WF kolezanki zaczely biec przez plotki? 
 
Wiem czepiam sie, mimo tego ze sie zgadzam z wiekszoscia tez (konserwa jak zwykla pyszna). Tak czy inaczej, nastolatki sa i beda nastolatkami. Burzy hormonow wychowanie seksualne nie zmieni ani w jedna ani w druga strone. Sorry zaliczylem podstawowke za komuny (doslownie ostatni rocznik), zamiast wychowania seksualnego uczyli nas zucac granatem na PO (mam nawet brazowe OSO z zielona podkladka), poza tym to nauczylem sie pic, palic i ... no wlasnie. I ja bylem ten z dobrego domu wychowany w religi i z zasadami. Wszystko poszlo w cholere na pare lat jak mi sie cycki raptem spodobaly. 
 
A co? Z wami bylo inaczej?  
 
Czlowiek mosial swoje od zycia w morde dostac zeby nabrac dystansu (im szybciej tym lepiej zreszta). Tak dlugo jak nikt w ciaze nie zaszedl i nikt nie zostal trwale skrzydzony to w szczegoly tych paru lat lepiej nie wnikac... bo ciezko bedzie dzieciom bez parskania smiechem o moralnosci prawic.

Barrett 2011-06-01

Wcinam konserwę, bo to jest koszer!

Zbychowiec 2011-06-01

też lubię po pijaku włazić na drzewa ;)

Gizmooo 2011-06-01

jak zwykle ten sam wysoki poziom  
najlepsza najzabawniejsza i najciekawsza audycja w KS :) 
 
gratuluje i pozdrawiam

Roffi 2011-06-01

Mogę śmiało stwierdzić, że ta audycja jest najciekawsza. Dzięki niej dowiaduję się na nowo o polskiej historii. Do tego z humorem. To sto razy lepsze niż zwykła lekcja - wchłaniam dosłownie wszystko. Trzymajcie się, doskonały duet prowadzących ;)

chrobacja.narod.ru 2011-06-01

Taka będzie Rzeczpospolita jakie memy w głowach będą mieli jej mieszkańcy. Jeżeli będą to memy katolickie (personalistyczne) , Rzeczpospolita będzie jak Meksyk lub Filipiny.  
 
W 1939 roku Jan Stachniuk w książce "Dzieje bez dziejów" wykazał, że II Rzeczpospolita była recydywą czasów Saskich, a układ sił społecznych dążył do tzw. katolickiej harmonii społecznej, w której jednostki są izolowanymi personami pogrążonymi w liryce trawienia. Na naszych oczach zachodzi identyczny proces. 
 
Aby przerwać to błędne koło szukania pozornego błędu , który spycha Polskę w otchłań nędzy należy "przewartościować wszelkie wartości" - tzn zniszczyć stare personalistyczne memy i stworzyć nowy mit dla Polski - mit, który trzeba oprzeć na WOLNOŚCI czynienia a nie trwania !

Kreator z koczowiska :) 2011-06-01

Hiszpania czy Portugalia trwały sobie całkiem nieźle i to bez długu publicznego mając okresami nawet deflację i nadwyżkę (jak obecnie Chile kontynuujące polityke ekonomiczną z czasów dyktatury). 
 
Człowiek nie ma całe życie zap... Ja sobie chcę trwać w wolności i czasem walnąć pięścią w stół jak ktoś chce podatki podnosić z 0% na wyższe. Tak samo I RP nie zabiła tradycja, katolicyzm, veto tylko EKONOMIA, KORUPCJA, SŁABA ARMIA I TOTALITARYZMY ROSNĄCE DOOKOŁA. 
 
Cnoty szlacheckie rodem z XVI wieku by pierwsze wyciągnęły szable widząc to co w XVIII wieku się działo. 
 
Już dyskutowałem o tym. Stachniuka czytałem i popieram jego analizy w 90%ale wnioski wyciągam swoje. 
 
W ameryce ten neo-konserwatywnej i neo-liberalnej jest zakwaszona atmosfera. Jak spytać naszego nacjonalistę czy monarchistę czy chcą linczować gejów albo wypędzić obcokrajowców - jestem pewny, że wiekszość powie nie, ale nie chce na nich płacić podatków. To kto jest homofobem, nazistą itd. Częściej widzę nacjonalizm u zachodnich sąsiadów niż w Rumunii, czy na Litwie, gdzie ciągle są spory polsko-litewskie, ale nie ma bulgoczącej nienawiści jak we Francji do Żydów na przykład. 
 
Zachowajmy spokój i jak w WC kwadransie mówił chłop antyunijny ubrany z Kaszub na ludowo. Nie bierzmy tego co liche z zachodu ino to co dobre bo same liche bierzemy tera! 
 
Polacy są coraz bardziej nieufni, niechętni, socjalizm wraca ze zdwojonąsiłą ku uciesze SLD i im podobnych, bo nie ma WOLNEGO RYNKU! Coraz więcje żebraków na ulicach, coraz większe wkurzenie. To wszystko wina ekonomii - w chile ludzie łażą z bananem na twarzy nie takie skwaszone miny jak przeciętny europejczyk!

Kreator z koczowiska :) 2011-06-01

W ogóle wiecie dlaczego wybuchła wojna w jugosławii? Nie przez żadne obozy, że chorwaci mordowali w 1943 Serbów czy Serbowie Corwatów za Tito 
TYLKO DLATEGO, ŻE KAŻDA Z TYCH NACJI UWAŻAŁA, ŻE JEST OKRADANA BO PŁACI PODATNI NA (napompowanych serbów, leniwych słoweńców, faszystowskich chorwatów, islamskie lenie z bośni). 
Jugosławia się rozpadła przez komunizm, każdy uważał, że za dużo podatków idzie na tych czy owych. Tak samo duszna atmosfera robi się w europie jak stężenie się zwiększy wystarczy zapałka by wszystko wybuchło jak w 1939! 
 
Nie dajmy się władzy szczuć! To urzędnicy i politycy okradają ludzi a nie grupy społeczne. Marx się myli nie ma żadnej walki klas - jest konkurencja między podmiotami. Robotnikowi g... do tego co robi artysta i na odwrót - to socjalizm wymyśla jakieś zależności komu ile socjalu i ile zabrać!

Kreator z koczowiska :) 2011-06-01

Odszedłem od tematu! 
Szkoła ma przekazywać wiedzę. To przede wszystkim - nauczyciele nie mają się przyjaźnić z uczniami tylko być dobrymi trenerami umysłu. Ojciec na matematyce zawsze historyjki jakieś rzucał na rozładowanie atmosfery. Teraz uczniowie nie rozumieją prostych historii nawet z tego co opowiada. Mylą Gustava Klimta (malarza secesyjnego był na lekcjach w podstawówce w programie!) z Clintem Eastwoodem (westerny i magnum 44). SORRY ALE Z CZYM DO LUDZI? Gdy ja byłem w LO wszyscy coś wiedzieli - teraz pustka. 
 
O szkole mają decydować rodzice na wolnym rynku. Ewentualnie bony oświatowe. Gdyby szkoły odpowiadały za to co nauczą a nie za to czy realizują unijny program to źli nauczyciele by wylecieli z hukiem. 
 
*Szkoła nie ma realizować programu ma nauczyć myśleć i przekazać potrzebną wiedzę. K.E.N. z XVIII wieku był doradczym organem a nie dyktatorem czego w szkole się uczy. O tym jak i co uczyć decyduje nauczyciel i dostosowuje to do potrzeb i jakości uczniów. A rodzice powinni to rozliczać wg wyników i rozwoju intelektualnego swoich dzieci. I tego czy ich dziecko zdobędzie dobrą pracęczy założy własny biznes i poradzi sobie w życiu. 
 
PS. ...A jeśli już uczyć jakiegoś patriotyzmu czy tradycji - to uczyć miłości do swojej małej ojczyzny, religii rodziców jaką uważają za właściwą. 
Ja często wspominam o Wielkopolsce chociaż z 3 regionów najmniej czasu tam spędziłem. Tam odpoczywam nie gorzej niż w Rumunii ile razy jestem. Może za bardzo wszyscy się liczą, ale sam jestem oszczędny i tam czuje się najlepiej. 
 
Każde miasto ma ryneczek, park itd mała ojczyzna do której lubi się wracać. Ale to subiektywne odczucie tak samo jak subiektywnie uważam katolicyzm za dobrą doktrynę do życia.

Marcin 2011-06-01

Edukacja, młodzież i wychowanie to ciężka sprawa. Wiadomo, że dobra edukacja domowa jest dobra, zwłaszcza jak się ma dużo dzieci, czasu, pieniędzy i lubi się to:) 
 
 
0. Polecam dwa fantastyczne wykłady (trochę się pokrywają, bo prelegent jest ten sam) - z RSA i TED 
www.youtube.com 
www.ted.com 
W szczególności tezy że 
* szkoła kształci ludzi na potrzeby XIXw przemysłu 
* uważamy że najważniejszą rzeczą jaką dzieci mają wspólne jest ich wiek 
(jest tu też ta anegdota Jabollissimusa o dziewczynce która zaczeła tańczyć) 
 
Będę się dużo czepiał bo miałem ostatnio dużo rozmów na ten temat. 
 
1. Problemy z młodzieżą są znane od czasów sumeryjskich, bo młodzież jest pojęciem nierozerwalnie związanym z cywilizacją roliniczą.U plemion myśliwsko zbierackich nie ma młodzieży, są dzieci (do 12-14 lat) którzy po "rytuale przejścia" stawali się dorosłymi.Młodzież pojawiła się jako konsekwencja tego że wraz z rolnictwem pojawiła się wiedza a w konsekwencji edukacja. 
merlin.pl 
 
2. Edukacja przeżywa kryzys wszędzie na świecie, nie tylko w Polsce, gdzie można zwalić winę na nasz rząd, Kościół czy polactwo 
Nie tylko na Zachodzie, gdzie zawsze jest 1968r jako pretekst 
Ale także w Japonii i Finlandii (wysoki odsetek samobójstw). 
 
3. Wychowanie a edukacja to zupełnie odmienne problemy, bo to co chcemy osiągnąć wychowaniem niezmieniło się wiele przez ostatnie sto lat, natomiast zadania stawiane przed edukajcą zmieniają się ciągle, bo zmienia się przemysł. 
Natomiast racja, że dziś w szkole nie ma żadnego nacisku na wychowanie, raczej na socjalizację. 
 
5. Kreator, zawsze lepiej żebyś te 8h w pracy czuł sie lepiej niż gorzej, więc generalizacja, że praca nie jest po to byś czuł się dobrze, tylko po to by dawać pieniądze jest błędna - każdy sam decyduje czy woli więcej pieniędzy za pracę która mu mniej odpowiada, niż mniej za tą którą bardziej lubią - trade off - o gustach się nie dyskutuje 
 
6. Co do nastolatek zachodzących w ciąże, to tak jak mówił Mateusz, tak było zawsze i jest to normalne, nienormalny jest to że uważa sie za patologię zachodzenie w ciąże przed skończeniem studiów! 
 
7. "uczniów się traktuje zbyt dorosło" i to mówi konserwatysta? Santa Polonia! 
W sensie trzeba siedemnastolatków traktować jak dzieci? A potem mamy jak we włoszech - dziecinnych trzydziestolatków mieskający z matką? 
 
8. "Choroba woli"  
Tu akurat wolę określenie Ziemkiewicza, że jest społeczna presja na to żeby nic nie wymagało wysiłku. I potem są cuda, bo zamiast diety "żryj mniej" ludzie się trują.  
Polecam "Zgreda". 
 
9. Najtrudniejsza sprawa to zainteresowanie, bo jak człowiek nie chce, to się nie nauczy, choćbyśmy go szprycowali dopingiem. A z drugiej strony, jak ktoś jest zainteresowany to nawet w kiepskiej szkole się nauczy, choć szkoda jego czasu. 
 
10. Moja siotra wybrała w LO takie przedmioty których uczyli kumaci nauczyciele - historia, matematyka i angielski, mimo że poszła na medycynę. 
 
11. Przede wszystkim - zróżnicowanie! (znowu kłania się TED i RSA), czyli edukacja domowa, prywatna dużo małych szkół etc.  
 
 
12. Warto też pomyśleć o tym żeby dzieci nauczyć roli pracy i pieniądza: 
www.opcjanaprawo.pl

Marcin 2011-06-01

(linki wyświetliy się inaczej niż myślałem) 
@1 merlin.pl to link do ksiązki "Geny a wychowanie" 
@12 - "Amerykańska Mamuśka" o życiu z dziecmi w Utah 
 
PS Edukacja jest idealnym zaganieniem miłosników pracy u podstaw - dużo w życiu zawdzięczam (poza rodziną) 
a) Pałacowi Młodzieży w Katowicach, który jest na swój sposób ogranizacją "pracy u podstaw" 
b) mojej matematycze (która mnie dużo uczyła prywatnie i za darmo) 
c) mojej polotnistce która mnie posłała do Funduszu (pt c) bo byłem dobry z matematyki (sic!) 
d) Krajowemu Funduszowi na rzecz Dzieci - dzięki któremy poznałem dużo ciekawych rówieśników 
 
PS1 Najfajniej się uczy dzieci mądre:) 
 
PS2 Młodzież bardzo dużo wzorców przejmuje od rówiesników, więc "najtańszą" metodą zapewnienia dziecku dobrej edukacji i wychowania jest znalezienie dobrego otoczenia.

chrobacja.narod.ru 2011-06-01

Kreator, zaprzeczasz samemu sobie. Jeżeli zgadasz się w 90% ze Stachniukiem i jesteś nadal katolikiem to znaczy, że albo go nie rozumiesz albo twój katolicki absolut świadomości jest na tyle silny że wyłącza Ci logikę. Wg. Stachniuka dopóki katolicyzm nie był w Polsce na tyle silny aby wgryźć się w polską duszę, doputy Rzeczpospolita rosła w siłę. Po kontrreformacji, gdy katolicyzm przerobił polską szlachtę na pogrążonych w liryce trawienia katolików mówiących po polsku, wyzyskujących baz umiaru chłopów, upadek MUSIAŁ nastąpić. Zatem ta "tradycyjna" od XVII wieku, katolicka ideomatryca którą wychwalasz jest ZŁEM, Katolicyzm jest ZŁEM dla Polski i innych krajów. Portugalia Salazara i Hiszpania Franco to tzw. totalitaryzmy kwietystyczno-obronne. To są systemy oparte na tym samym założeniu które ma ojciec Rydzyk - TRWAĆ ! BTW: Wg. teorii Stachniuka należysz do ciągu reformistycznego, katolicyzmu superdynamicznego, który poszukuję błędu tam gdzie go nie ma, osłaniając za wszelką cenę te "jądro ciemności" polskiej historiozofii czyli negatywny wpływ katolicyzmu na rozwój NARODU !

Kreator z koczowiska :) 2011-06-01

5. Etat ma dawać stały dopływ gotówki - a lepiej odkładać i założyć swój biznes co kiedyś uczynię - gdy z fuch na któe poświęcam 1h dziennie będę w stanie się utrzymać i sobie rysować w Cadzie pod palmami popijając martini ze sprite i patrząc na towar na plaży :P 
 
6. Dziwią się ludzie z "wielkomiejskiego ślunska" jak mówię, że przez 4 lata w moim LO na kujawach była 1 laska w ciąży i to mając 18 lat. 
Zdarza się nie oceniam. Dziwi ich to, że 1 rocznik miał 3x30 osób razy 4 lata i doliczyć jedni odeszli inni przyszli czyli ponad 600 osób się przewinęło i TYLKO 1 ciążą. Dziwi to wszystkich bo u nich po 2 ciąże w klasie były 25 osobowej. Mnie dziwią 2 ciąże, bo wszystkie licea i zawodówki nawet w okolicy miały podobnie. Może jeśli chcecie wychować córki albo chociaż by się lepiej pilnowały to wyprowadźcie się z miast powyżej 50 tys ;D. 
 
Przykład z Wielkopolski zawodówka obecnie profil fryzjersko-meblarski dziewczyn około 40% i 1-2 ciąże z tego co ciotka opowiadała z wielkopolski. Powiat Krotoszyński. Kwestia przekazania wartości przez rodziców tylko od tego zależy czy są ciąże czy nie. W dużych miastach każdy siedzi po 10h w pracy a dzieci robią co chcą - DOSŁOWNIE. Widzę na codzień :P na ulicy. Małe miasto ma drugi duży plus. Gówniarz coś zmaluje to zaraz sąsiadka doniesie rodzicom czy nauczyciel albo "znajomy rodziny". W mieście 50, 100 tysięcy i większym małolaty są anonimowe. 
 
7. Racja 17 lat należy traktować jak dorosłych - dawne gimnazjum (u dziadka w Krotoszynie belfer mówił do uczniów PANOWIE i to były lata 30te), ale nie zrozumieliśmy się ja mówiłem o seksualności w podstawówce i traktowaniu partnerskim dzieciaków mających 7-14 lat! Co jest absurdalne. Ale warto jak mówisz rozgraniczyć - Licea to koniecznie traktować uczniów jak dorosłych - by mogli uczyć się odpowiedzialności za to co robią. Ale podstawówka tu nie ma miejsca na partnerstwo ja chodziłem do szkoły podstawowej gdy nie było partnerstwa a uczniowie jednak coś się nauczyli (byli też imbecyle, ale nawet oni coś wkońcu opanowali). 
 
Ja jestem za edukacją domową - sam chętnie bym w przyszłości w okresie najbardziej patologiogennym czyli podstawówka - uczył samodzielnie z żoną czy znajomymi rodziny. 
W liceum to zachowanie dzieci jest wynikiem tego czy są relacje z rodzicami czy nie ma ich - sam to widzę po sobie i siostrze. Człowiekowi nie bije tak na dekiel jak w podstawówce rodzic spędzał z nim dużo czasu i było normalne wychowanie i były kary jak się coś zmalowało.

Kreator z koczowiska :) 2011-06-01

TO BYŁY ODPOWIEDZI NA POST MARCINA nr 15

Marcin 2011-06-01

@Kreatorr 
- podstawówka to niewąpliwie okres kiedy można najlepiej "zarazić" dziecko chęcią nauki, natomiast ludziom najbardziej "bije na dekiel" w gimazjum, bo to akurat okres największej burzy hormonów więc nic tak nie pogorszyło edukacji jak wyjmowanie młodzieży w tym wieku ze środowiska i tasowanie ich po gimnazjach, żeby mogli się kisić we własnym sosie i nakręcać do wybryków - kompletny absurd! 
 
- a co do ciąży nastolatków 
"Wam się kumie myli obiekt i subiekt" 
Po pierwsze jest dramatyczna różnica w ilości ciąży nastolatek w renomowanych liceach jest istotnie mniejsza niż w zawodówkach (to wynika z różnych rzeczy), moje liceum nie było fabryką olimpijczyków, jednakowoż o żadnej ciąży nie słyszałem. 
Po drugie ludzie kiedyś dużo wcześniej zawierali małżeństwa i kobiety wcześniej zachodziły w ciąże - edukacja średnia nie była obowiązkowa, wiec nic nie widział licealistek w ciąży, bo jak się miało mieć dziecko to się brało ślub i szło do pracy, a jak poszło się do liceum, które było dużo bardziej elitarne niż teraz, to była większa selekcja.  
Po trzecie Romeo i Julia to mieli po 16 i 14 lat, a jakby rodzice im nie przeszkodzili to pewnie mielibyśmy kolejną patologiczną ciąże nastolatek. (dlatego mi imponuje i nie rozumiem oburzenia kiedy teraz w takich wypadkach nastoletni ojciec jest z siebie dumny) 
A po czwarte to trochę hipokryzja narzekanie na niski przyrost naturalny i piętnowanie wczesnej ciąży - wg prawa dziewczyna w wieku 18 lat (czyli w liceum) może już wyjść za mąż i jeśli będzie dobrą matką i rodzina będzie udana to trzeba ich stawiać za wzór a nie potępiać:) Z resztą zapytajcie się własnych babci ile miały lat jak urodzili się wasi rodzice. 
 
Więcej tolerancji:) nie tylko "z tylu różnych dróg przez życie każdy ma prawo wybrać źle" ale i takiej "po owocach ich poznacie"

Kreator z koczowiska :) 2011-06-02

Zależy od miasta i wychowania. Skoro w zawodówce na zadupiu 1-2 ciąże na całą szkołę i u mnie jedna na ponad 600 dusz - to oczywiste jest, że małe miasta rządzą, jeśli chodzi o wychowanie. Widzę to na codzień żyjąc w aglomeracji. 
 
Ja jestem wrogiem miast - jak mnie będzie stać będę sobie siedział w dworku albo chatce w górach i do miasta w ostateczności po jakieś mega-specjalistyczne zakupy zajrzę. 
 
Koleżanka z pracy zdziwiona tak małą liczbą ciąż ma 31 lat teraz więc wcześniej była niż w moim przypadku sytuacja, że u niej w klasie 2 dziewczyny na 25 były w ciąży. 
 
Wszystko zależy od rodziny pozatym. Wielkopolska jest na uboczu może, ale jedna babcia miała dzieci w wieku 34lat (areszt i choroba dziadka opóźniły zawarcie małżeństwa) a identyczna sytuacja była od strony ojca tam dziadek siedział w więzieniu i dopiero po amnestii ożenił się chociaż planował to od 1945! a czekał do 1954! 
 
Odliczając te sytuacje i tak wychodzi 25 lat lub później. Podobna sytuacja u pradziadków była chociaż mieli w sumie 7 dzieci. Gdy ojciec był nastolatkiem to jego babcia miała ponad 80 lat. Nie generalizujmy więc. I moja rodzina wcale taka szlachecka nie jest - bardziej mieszczanie i ziemiaństwo. Wszystko kwestia sytuacji. 
 
Ja nie potępiam ciąży, ale jak ktoś chce się uczyć to używa do tego głowy :P.

Orlicone 2011-06-02

KREATOR! Podrzuć pls obiecany link do wykładu prof. Wolniewicza! 
Pozdrawiam

Kreator z koczowiska :) 2011-06-02

Z radya WNET: 
www.radiownet.pl 
 
I z wykopu dla odmiany: 
www.wykop.pl 
 
Specyficzny monolog mi się podoba - dla zbyt postępowych ludziów niestrawne ostrzegam :P.

Jabollissimus 2011-06-06

Ciąże - co to za problem? Trochę tolerancji. Jednak zauważmy różnicę: 
ciąża, w czasach, gdy człowiek ponosił za siebie odpowiedzialność, gdy był tego uczony, a ciąża w czasiach, gdy jest uczony nieodpowiedzialności. Jest różnica? Oj, chyba jednak jest. 
 
ALe chyba nie o tym była mowa. Skutki złego stanu edukacji i wychowania są widoczne - przemoc, brutalność wśród coraz młodszych przestępców. TO JEST ISTOTNE! I niezaprzeczalne. 
Bo inne problemy - to były i będą. Ale "COŚ JEST NIE TAK" skoro widać, że problemy są znacznie głębsze niż "zawsze".

Dodaj komentarz...


Adam Kreator - konserwatywny liberał pracujący niestety na etacie. W wolnym czasie zajmuje się pomnażaniem w socjalizmie XXI wieku swojej nędzy i różnymi dziwnymi zainteresowaniami: numizmatyka, fuchy, grafika 3D, rysunki, rzeźba, malarstwo, design, stare komputery, pisanie artykułów, podróże, fotografia zabytków, konserwacja sztuki, zamki polskie, monarchiści, historia ogólnie a zwłaszcza mało znane ciekawostki które wyszukuję w książkach, internecie i wikipedii. Żeby określić dokładniej trzeba wypić z nim lampkę wina o cenie powyżej 8zł za butelkę.

Krzysztof Jabollissimus - wierszoklej (słowo "poeta" używał niejeden grafoman, on skromnie nie użyje). Węglomaz i farbiarz ("rysownik i malarz" zarezerwowane są raczej dla tych, co nieszpetnie uprawiają sztukę). Wydrzymord (zaiste, by być "wokalistą" trzeba umieć śpiewać!). By poznać fragmenty jego tfu-rczości - warto zajrzeć na stronę www.jabollissimus.pl Żeby poznać go lepiej, trzeba wypić z nim lampkę wina w cenie poniżej 8zł za butelkę.

Prowadzą audycję na żywo KonserwaInne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Liberland | Konserwa 2.0, #29 (1) - 4 lata temu
Równość - sruwność. (1) - 5 lata temu

Ludobójstwo - film - 5 lata temu

Dziwna wojna - c.d. (3) - 6 lat temu

Wojna 23 sierpnia? (12) - 6 lat temu


Trzecia wojna światowa? (6) - 6 lat temu

Plotki, ploteczki (1) - 6 lat temu


Zabory Ukrainy? (6) - 7 lat temu

Kabaret z Konserwą (4) - 7 lat temu

O masonerii (15) - 7 lat temu


Pisk eunuchów: Rosjo ratuj! (25) - 7 lat temu
Czarne święta! (11) - 7 lat temu


Właściciele Polski (12) - 7 lat temu


Na 11.11 - polub lewaka! (8) - 7 lat temu

Powrót emigranta - cz.1 (22) - 7 lat temuMrowisko masonerii (38) - 8 lat temu

Polska - Afryka Europy (13) - 8 lat temu


Litwo, Ojczyzno moja! (2) - 8 lat temuWlepy AgenTomasza (1) - 8 lat temu

Banksterzy nas okradną? (6) - 8 lat temu

Klasycy prawicy w konserwie! (10) - 8 lat temu

Jan Pietrzak (24) - 8 lat temu


Młodzież się organizuje! (11) - 8 lat temu

Punki i hipstery (16) - 8 lat temu

Szopka Noworoczna 2012/2013 (6) - 8 lat temuKornel Morawiecki w Konserwie (25) - 8 lat temu


Kult Lecha Kaczyńskiego? (35) - 8 lat temu

Europa poza Unią? (2) - 8 lat temu

Czy Polska jest konserwatywna? (19) - 8 lat temu


Korwinowe gadanie (29) - 8 lat temu

Wielki kryzys i konkurs (7) - 8 lat temu


Kto wygrał bitwę warszawską (29) - 8 lat temu


Konserwa - pełna humoru (11) - 8 lat temu

Krzyż w PE (47) - 9 lat temu

ACTA wciąż zagraża (9) - 9 lat temu

Anegdoty z uczelni... (24) - 9 lat temu


Potrzeba nam dekomunizacji (17) - 9 lat temu

Relacje polsko-żydowskie (11) - 9 lat temu

Rozbój! VIATOLL to hell! (9) - 9 lat temu


Kłamstwo smoleńskie (71) - 9 lat temu

Konserwa - Free Trade is Fair! (19) - 9 lat temu


Głodówka przeciw dysedukacji (25) - 9 lat temu
Konserwa: rozkład systemu (11) - 9 lat temuKonserwa pełna miłości (21) - 9 lat temu


Konserwa z nutką Naszości (9) - 9 lat temu

Konserwa protestacyjna! (28) - 9 lat temu

Konserwa w szkole (16) - 9 lat temu

Konserwa: ideologia a życie (13) - 9 lat temu


Karpiobójstwo i długi (12) - 9 lat temu


WRON won! 13 grudnia. (12) - 9 lat temu


Mały jubileusz Konserwy (13) - 9 lat temu

Konserwa: Solidarność (17) - 9 lat temu

Konserwa o 11.11.11 (20) - 9 lat temu


Precz z Halloween (69) - 9 lat temu
Konserwa chaosu (48) - 9 lat temuKonserwa II wojenna (22) - 9 lat temu


Konserwa: Kult siły (41) - 9 lat temu

Konserwa reedukowana (6) - 9 lat temu

Konserwa... satanistyczna! (20) - 10 lat temu

Atrapa puszki od konserwy. (3) - 10 lat temu

Konserwa w pytę! Pyta.pl (7) - 10 lat temuKonserwa o atomistyce (19) - 10 lat temu

Konserwa lwowsko-kresowa. (23) - 10 lat temu

Konserwa o sztuce (23) - 10 lat temuKonserwa - Na razie się bawmy (27) - 10 lat temuMaghreb i Lewant dalej kipi¹ (11) - 10 lat temu

Konserwa o pieskach, hau, hau! (10) - 10 lat temu

Konserwa - wódanie specjalne (9) - 10 lat temu

Konserwa - Wydanie Swiateczne (6) - 10 lat temuKonserwa (testowa) 2 (9) - 10 lat temu

Konserwa (testowa) 1 (16) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Jaro - - 20.00
numer faksu - - 30.00
Piotr_W - - 40.00
Robert - - 77.00
Donald z Brukseli - - 200.00
czk - - 56.00
Mateusz, War of Tanks - - 100.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt