Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
4 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
przedwczoraj
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2011-06-01

Jan Fijor: Czy warto przewalutować kredyt we frankach?

Nadający: Jan Fijor

Dziś Jan Fijor objeżdża polityków za wizytę Obamy, wyżywa sie na celniku, a następnie doradza w kwestii kredytów we frankach szwajcarskich.

KOMENTARZE

dorota 2011-06-04

bardzo słabo słychać Janka :-(

Kamil Cebulski 2011-06-04

Ano jak mnie zabrakło to od razu gorzej Janka słychać :) Janku miałęśten gorszy mikrofon.

h. 2011-06-04

O Szwajcarii: www.wiadomosci24.pl

Piotrek 2011-06-04

A ja się wypytałem i wiem. Janek ma dwa mikrofony i czasem używa tego gorszego. Trzeba zadzwonić i po prostu powiedzieć, żeby zmienił. 
 
Szkoda katować się następnym razem ;D

Tomek 2011-06-05

Szwajcaria jest na 6 miejscu wolnorynkowości na świecie! Chile jest na 10 miejscu! Kontestacja powinna czasami przeanalizować aspekt demokracji bezpośredniej. Efektem takiej demokracji jest konserwatywne liberalne gospodarczo państwo! 
 
pl.wikipedia.org 
 
Nie ma monarchii, a ludzi popierają wolny rynek bo nie chcą durnego socjalu.  
 
Poczytajcie: 
 
www.demokracjabezposrednia.pl

Tomek 2011-06-05

Szwajcaria jest na 6 miejscu wolnorynkowości na świecie! Chile jest na 10 miejscu! Kontestacja powinna czasami przeanalizować aspekt demokracji bezpośredniej. Efektem takiej demokracji jest konserwatywne liberalne gospodarczo państwo! 
 
pl.wikipedia.org 
 
Nie ma monarchii, a ludzie popierają wolny rynek bo nie chcą durnego socjalu.  
 
Poczytajcie: 
 
www.demokracjabezposrednia.pl

fuks 2011-06-05

Na taki eksperyment jak demokracja bezpośrednia "stać" Szwajcarię, a nas nie. Podobnie Szwecję stać na socjalizm, a nas, dzięki Bogu, nie.

Tomek 2011-06-05

Nie kumam. Jak można kogoś nie stać na wolny rynek? Jeśli nie stać nas na wolny rynek to po co Kontestacja? Szwajcaria ma państwo tańsze od monarchii.

Tomek 2011-06-05

Nie kumam. Jak może kogoś nie stać na wolny rynek? Jeśli nie stać nas na wolny rynek to po co Kontestacja? Szwajcaria ma państwo tańsze od monarchii.

jan M Fijor 2011-06-05

Wolny rynek to najtańsza, najbardziej opłacalna forma istnienia gospodarki i społeczeństwa. Nie stać nas na rzady przedstawicieli, którzy nami gardzą, a także na interwencjonzim i socjalm, które są pochodną wiary w świętość demokracji pośredniej.  
Zwracamy na to uwagę po raz kolejny, Tomku, bo my raczej mamy sympatię do wolnego rynku a niechęć do demokracji, zwłaszcza przedstawicielskiej. 
 
Pozdrawiam

Blom 2011-06-06

jedna uwaga, służba celna to co innego niż straż graniczna

seku 2011-06-06

Janek zawsze mówi do nas jak dzieci :D. I przyznam szczerze że przy Janku czuję się właśnie jak dziecko :D

theone 2011-06-07

Trochę nie ogarniam podejścia Janka. Z tego co słucham audycji i trochę czytałem na temat Janka, to jest to człowiek, który jeździ po świecie. Mieszkał paręnaście lat w USA, tam się głównie dorobił... 
Tutaj nasuwa mi się pytanie... Skoro tutaj w Polsce jest tak źle (wnioskuje to ze słów nie pochlebnych, które padły m.in. w tej audycji jak i wcześniejszych na temat Polski) to czemu tutaj wrócił, tu żyje i narzeka? Nie lepiej było zostać w USA, gdzie ludzie są tacy super, podatki niskie, żyje się łatwiej itd? 
 
Sorry, Janku. Lubię Cię słuchać ale (według mojej subiektywnej opinii) za dużo narzekasz. Sam wiem, że nie jest tu łatwo i bardzo dużo trzeba zmienić ale czy takim narzekaniem?

seku 2011-06-07

Ja to widzę inaczej nieco. Nie widzę tego jako narzekania. Tak samo Martina nie widzę jak narzekacza. Raczej jako ludzi którzy domagają się szanowania swoich podstawowych praw, a nie traktowania ich jak złodziei/idiotów/kretynów/niedorozwiniętych nie potrafiących decydować o sobie baranów. W moim przekonaniu szacunek do siebie i innych to jednak ważna sprawa. A jak na ten przykład dzwonisz na infolinię jakiegoś banku a tam po 15 minutowym oczekiwaniu słyszysz że nie możesz zostać obsłużony bo nie znasz numeru bimbam, twoje dane to za mało i nr konta to także za mało, to zaczynasz się zastanawiać czy ktoś tu sobie z Ciebie jaja robi czy po prostu firma ta działa już jak zwykły urząd :D.  
Uważam więc że reakcja typu "nie będę szukał żadnych numerów bimbam, jestem waszym klientem i sami sobie go szukajcie" jest reakcją jednak człowieka dorosłego. Jak to się mówi mężczyzny. Chłopiec i dziecko odpowie wtedy : "dobrze poszukam i zadzwonię jeszcze raz" co będzie oznaczać: 
"przepraszam że żyje i że śmiałem do was zadzwonić bez numeru bim bam". 
 
Podobnie jest z urzędnikami sklepami, politykami. Jak ktoś ci mówi, że coś zrobi, a później robi coś dokładnie przeciwnego to: "politycy zawsze kłamią" nie jest właściwą odpowiedzią. Prawidłową odpowiedzią jest : ".... ty kłamco oszukałeś mnie nie przeprosiłeś. Plujesz mi w twarz teraz i jeszcze masz czelność pokazywać mi się na oczy?" 
 
Uważam że prawidłową reakcją oszukanych wyborców jest obrzucenie gościa jajami.  
 
Pozdrawiam

jan M Fijor 2011-06-07

@theone Przecież sam sobie odpowiedziałeś; skoro jest źle... 
Gdyby było dobrze, to bym nie przyjeżdżał. @Seku - kocham cię. Tak właśnie myślę. I mówię. I nie boję się tego, bo wiem, że mam rqcję. Żaden dupek nie ma prawa traktować nas źle, upokarzaći okradać. Szkoda, że theone tego nie czuje. 
 
pozdrawiam

theone 2011-06-08

Ależ doskonale zdaję sobie z tego sprawę, jak coś mi się nie podoba to, to zmieniam. Jeżeli jakaś firma dała d*py to nie korzystam z jej usług, a znajomym odradzam korzystania z niej. Przedstawiając rzeczowe argumenty. Nie narzekam, nie krzyczę, bo do racjonalnej części ludzi takie coś nie dotrze, a wręcz przeciwnie zniechęci. 
Politycy to zupełnie inna sprawa. Skończyły się te czasy (czy kiedykolwiek były takie?), że politykowi zależało na tym aby coś naprawdę zmienić, którym kierowały jakieś wyższe idee, a nie czubek własnego nosa...  
Nie czuję się oszukany, bo nigdy nie wierzyłem w te bajki o drugiej Irlandii. Głosowałem na kogoś zupełnie innego, można by rzec "gorsze zło". Jedynie wk**wia mnie fakt, jak oni wszyscy rozpie**alają "nasze" pieniądze i nas okradają poprzez nowe podatki. 
Co nie zmienia faktu, że trzeba działać, coś z tym robić, uświadamiać ludzi, a nie narzekać w stylu: "to jest złe, tutaj banda idiotów, a tam kretynów. Bagno, bagno, bagno, a my w gównie po uszy".  
 
P.s. Odpowiedziałem sobie sam? yhkm okey ;) 
 
Pozdrawiam ;)

jan M Fijor 2011-06-08

@theone czy ja tylko narzekam? Przecież wymiana myśli, do jakiej dochodzi na kontestacji to jest kontkretna wiedza, która wielu z nas otwiera oczy. Jak możesz coś zmienić jeśli nie postawisz diagnozy? A te wszystkie książki? Czy to jest narzekanie? Ty wierzysz, że dobrą wolą można coś w polityce naprawić, a ja ci mówię, że nie można. Dobra wola wobec nich to nasz wróg. To są ludzie cyniczni, niemądrzy (z niewielkimi wyjątkami), skorumpowani, nieuczciwi i niepotrzebni. I ja mam im dawać kredyt zaufania? modlić się, żeby się poprawili? Nie bądź naiwny. Zresztą ja nie narsekam na Polskę. Ja narzekam na swołocz i system, który wpędza nas w bagno. Polskę lubię, najlepszy dowód, że zamiast tłuc kasę w USA wróciłem i czuję się dobrze.  
Pozdrawiam

Rev 2011-06-08

Moze warto poruszyć w nadchodzących audycjach temat BitCoina? Jego wartość skoczyła od wczoraj o 30zł w górę. Byłbym bardzo ciekawe co Panowie mają na jego temat do powiedzenia. :0

jan M Fijor 2011-06-09

Bladego pojęcia nie mam, co to jest BitCoin. Może ktoś wie i poprowadzi audycje? pozdr

Kamil P. 2011-06-15

tez bardzo bym prosil audycje o Bitcoin, tez nie kumam tego chopciaz czytalem troche o tym.

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Debata Janka z liberałem Łukaszem (8) - 9 miesięcy temu

O tym, co piszecie w komentarzach (12) - 10 miesięcy temu


O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 10 miesięcy temu

Jak zostać Bogatym. (8) - 11 miesięcy temu

Jak się bogacić? (18) - 11 miesięcy temu

Bieda polskich wolnościowców (7) - ponad rok temu

Listy, obyczaje i finanse. (2) - ponad rok temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - ponad rok temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (7) - ponad rok temu
Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - ponad rok temuObligacje dla debili (5) - ponad rok temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - ponad rok temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - ponad rok temu

40 lat i fajrant! (27) - ponad rok temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - ponad rok temu


Rekordowo krótki odcinek (3) - ponad rok temu

Mocz to moc (11) - ponad rok temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - ponad rok temu


Wystarczy języczek u wagi (8) - ponad rok temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - ponad rok temu

O strajku nauczycieli (20) - ponad rok temu

Wady i zalety UK (13) - ponad rok temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - ponad rok temuŻydzi, nieruchomości i dolary (15) - ponad rok temu


Pełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - ponad rok temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - ponad rok temu


Jan Fijor - Listy (1) - 2 lata temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 lata temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 2 lata temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 2 lata temuJan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 2 lata temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - 3 lata temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 3 lata temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 3 lata temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 3 lata temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 3 lata temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 3 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 3 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 3 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 3 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 4 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 4 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 4 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 4 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 4 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 4 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 5 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 5 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 5 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 5 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 5 lat temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 5 lat temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lat temuJan Fijor - Wybory (19) - 6 lat temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 6 lat temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 6 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 6 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 6 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 6 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 6 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 6 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 7 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 7 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 7 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 7 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 7 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (89) - 7 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 7 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 7 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 7 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 7 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 7 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 7 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 7 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 7 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 8 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 8 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 8 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 8 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 8 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 8 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 8 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 8 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 8 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 8 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 8 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 8 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 8 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 8 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 8 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 8 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 8 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 9 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 9 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 9 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 9 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 9 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 9 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 9 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 9 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 9 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 9 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 9 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 9 lat temu


Oburzeni (11) - 9 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 9 lat temu

Portugalia (17) - 9 lat temu

Wy ćwoki (15) - 9 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 9 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 10 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 10 lat temu


Jak nauczyć się pracowitości (12) - 10 lat temu

Jan Fijor o gejowych (50) - 10 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 10 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 10 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 10 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 10 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 10 lat temu


Żona milionera (10) - 10 lat temu
Trochę afryki trochę Ukrainy (4) - 10 lat temu

Afryka Afryka (27) - 10 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 10 lat temu

Trochę o policji i emeryturach (11) - 10 lat temu

Janek o szpitalach (7) - 10 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 10 lat temu

Fijor w Californi (17) - 10 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 10 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 10 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 10 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 10 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 10 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 10 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 10 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 11 lat temu

Państwowe akcje (20) - 11 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 11 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 11 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 11 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Księgowość online - - 20.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Sklep z zabawkami dla dzieci Rzeszów... - - 20.00
Drabiny producent aluminiowe drewniane - - 20.00
zarabianie w internecie - - 20.00
ubezpieczenia na życie nowy sącz szkolenia bhp - - 20.00
Konrad - - 25.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt