Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
4 dni temu
LEWICA DZIAŁA RAZEM Z WOLNOŚCIOWCAMI?
#OtwieraMY - obywatelskie nieposłuszeństwo przeciw kwarantannie. Kolejne biznesy działają wbrew zakazowi. Atak na Kapitol i bany dla Donalda Trumpa. Czy żyjemy w dyktacie korporacji. Brak...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
4 dni temu
Finanse osobiste - Jacek Gacoń |#574
Jacek Gacoń Expert od finansów osobistych. W 2014 roku stworzył blog o tematyce finansów osobistych: https://jakdorobic.pl/. Główna idea bloga to polepszanie budżetu osobistego poprzez...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2011-06-13

Przemyt to grzech!

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

KonteStacja była na Paradzie Równości i relacjonuje. I zastanawia się, dlaczego propagatorzy akcji "Nie przemycaj" uważają ludzi za skończonych idiotów.

KOMENTARZE

Adam 2011-06-14

widzicie... tylko jedna sprawa co do przemytu... 
 
Wyobraźcie sobie, że jesteście właścicielem dużego klubu/restauracji. Domyślnie obowiązuje zakaz wnoszenia własnego alkoholu/jedzenia i zakaz ten jest dokładnie przestrzegany - zarówno w domyśle kulturowym "bo nie wypada" jak i przez obsługę/ochronę lokalu. Co się dzieje, gdy lokal nie zwraca uwagi na tzw. przemyt i zezwala na wnoszenie własnego alkoholu/jedzenia? Właściciel ma problem - sens jego egzystencji rozmywa się, przychód spada. 
 
Nie zmienia faktu, że wiele jak nie większość przepisów celnych jest absurdalnych. Nie unikniemy jednak pewnej regulacji rynku, która dla państwa w niektórych sektorach może mieć pozytywne skutki.

Gigal 2011-06-14

Postuluję zamknięcie na przynajmniej 2 lata wszystkich ludzi, którzy sami sobie gotują obiady. 
 
Gdyby zamiast ugotować sobie obiad taki człowiek poszedł do restauracji, to zapłaciłby 5x więcej, a co za tym idzie dochody państwa z tytułu VAT byłyby 5X WIĘKSZE, nie mówiąc już o CIT, PIT pracowników, składkach ZUS itd. - przecież państwo z tych pieniędzy mogłoby pobudować SZPITALE, PRZEDSZKOLA i SZKOŁY wychowujące nowych, szczęśliwych obywateli! 
 
Gotowanie w domu jest też ZBRODNIĄ w wymiarze społecznym: wiele restauracji bankrutuje z powodu braku klientów, a ich pracownicy TRACĄ PRACĘ! 
 
Niniejszym wychodzę więc z inicjatywą przeprowadzenia akcji społecznej "Nie gotuj w domu!". Wzrost świadomości społecznej to pierwszy krok do lepszego jutra. Aby Polska rosła w siłę, a ludzie żyli dostatniej!

Gigal 2011-06-14

@Adam: jest jedna subtelna różnica - możesz pójść do innej restauracji albo wypić sobie piwko w krzakach. Z państwem już nie tak łatwo. No ale generalnie Twoja wizja jest BARDZO SŁUSZNA. Czy mogę liczyć na Twoje wsparcie dla akcji społecznej "Nie gotuj w domu!"?

Mateusz z Kanady 2011-06-14

“Rownie dobrze mogla byc parada milosnikow techno” 
 
... no tak ... znaczy byla?... nie no bez komentarza

Wykonc 2011-06-14

@Adam: Twoja analogia jest po prostu błędna. Zauważ, że w Polsce alkohol i papierosy są dozwolone, tylko są na nie nałożone olbrzymie podatki. Polska nie zwraca uwagi na dostawanie się produktów na teren kraju, tylko na niepobrany OLBRZYMI haracz od nich. Jej egzystencja nie polega na braku używek, a na znajdujących się na jej terenie obywatelach, których niskie ceny zdecydowanie przyciągają, a olbrzymie koszty i problemy celne odciągają. 
Jak wielu już udowodniło, pieniądze z podatków bardzo rzadko przekładają się na jakąkolwiek regulację rynku. W większości zostają gdzieś rozproszone, a to wszystko kosztem podatnika. Jedyną regulacją może być ograniczanie ilości sprowadzanych do państwa towarów, czego jednak oczywiście nie ma.

Mateusz z Kanady 2011-06-14

Wakacje z Krawcem. Brawo super pomysl. Jak najbardziej popieram.

dorota 2011-06-14

Wykonc ma rację co do alkoholu i papierosów. Akurat ich przemyt jest w porządku, bo absurdalna ilość podatków na nie nałożona usprawiedliwia sprowadzanie go z zagranicy. 
 
Cła jednak bywają przydatne, jeżeli chce się chronić rynek wewnętrzny. Dla konsumentów to może i gorzej, ale dla producentów jak najbardziej dobrze. 
 
Pamiętajcie, że przyrost gospodarczy w kraju mierzy się głównie wyprodukowanymi dobrami. Jeżeli już wszystko bedziemy importować, to taka gospodarka prędzej czy później podupadnie.

ikti 2011-06-14

Dokładnie to by było tak, że jak byśmy zaczęli wszystko importować, to by wartość złotówki szybko poleciała w dół. Pamiętaj, że za złotówki można kupić coś tylko i wyłącznie w Polsce. 
 
Z tym zyskiem producentów też bym sprecyzował, że zyskali by tylko producenci tych dóbr, co są oclone. Jak ktoś wydawał 100 złotych na chińską kurtkę i 100 na polskie buty a po ocleniu kupi tylko polską kurtkę za 200 to co prawda producent kurtek zyskuje, ale producent butów niekoniecznie.

ikti 2011-06-14

Właściwie to jest jeszcze trzeci przypadek. Po ocleniu człowiek może nadal kupić chińską kurtkę, tylko teraz za 200 zł. Pozostała 100 zamiast na buty idzie teraz do budżetu na szkolenia dla bezrobotnych szewców ;]

Mateusz z D.G. 2011-06-14

Co do tych spotów reklamowych z kościołem o ekologii, one jeszcze niedawno były w TV, teraz nie wiem, bo ostatnio nie oglądam

dorota 2011-06-14

To jest po prostu tylko kwestia tego czy uważa się wazniejszy rynek wewnętrzny czy zewnętrzny.

sfr 2011-06-14

Nie mogłem uwierzyć w ten grzech ekologiczny i znalazłem www.youtube.com

Gigal 2011-06-14

@dorota - żaden rynek nie jest najważniejszy, najważniejszy jest KONSUMENT! Rynek jest tylko po to, żeby zaspokajać jego potrzeby. To konsument decyduje, czy chce sobie kupić produkt z Polski, z Białorusi czy z Chin i nikt nie powinien w żaden sposób ograniczać jego decyzji.

Voter101 2011-06-14

Oj Wy już tak tych ceł nie brońcie. Kontrolowanie importu tylko po to żeby krajowe, drogie produkty mogły egzystować na rynku? To jest bez sensu, szczególnie że produkty, które są produkowane u Azjatów, bardzo często są lepszej jakości niż to co "u nas" produkują. Największe firmy w branży elektronicznej produkują części do swoich sprzętów (lub całe urządzenia) właśnie w Chinach. 
 
Ja się pytam: jaki sens ma istnienie cła? Importu i tak to za bardzo nie hamuje, bo cło na odzież (przykładowo!) wynosi od kilku do kilkunastu procent wartości przedmiotu (przedstawione na fakturze). Już więcej trzeba VATu zabulić na miejscu niż cła. Cła są często na tyle niskie, że jedynym poszkodowanym jest klient końcowy, który ma narzuconą wyższą cenę (np. o 5, 9, 11% - nie jest to żadna fortuna), tylko dlatego, że importer musiał zapłacić ten pieprzony podatek. 
 
Jak ktoś już sprowadza rzeczy z tych przykładowych Chin, to sama organizacja transportu jest większym problemem niż bawienie się cłami. Już nie wspomnę o papierologi i burdelach, które mają miejsce w tych wszystkich urzędach. 
 
Już nawet nie chcę mówić, że ludzie kupują to co spełnia ich wymagania. Jeżeli Polak nie umie stworzyć produktu konkurencyjnego do tego Chińskiego (lepszego i/lub tańszego), to po co w ogóle się za to ma zabierać? To co, może dowalmy dodatkowy podatek dla hipermarketów, bo sprzedają produkty taniej od małych, rodzinnych, miejscowych, osiedlowych sklepików. 
 
Tu możecie sobie o odprawie celnej poczytać: 
importujmy.pl 
importujmy.pl 
importujmy.pl 
 
A tutaj macie taryfikator celny: 
isztar.mf.gov.pl 
 
 
P.S. Jedynym pożytkiem z urzędu celnego jest to, że pilnują tam bardzo mocno, czy nie wwozi się na teren kraju podróbek (choć z tego co widzę na Allegro, nieskutecznie). U Kamila Cebulskiego był facet, któremu zniszczyli przesyłkę z podrabianymi kartami pamięci. 
 
P.S. 2 Korzyścią dla zniesienia ceł może spowodować zwiększone zainteresowanie Polski przez różne firmy, które będą chciały otwierać swoje fabryki u nas, czego rezultatem będzie powstanie wielu nowych miejsc pracy i wpływy z podatków. 
 
P.S. 3 Jakie to Polskie produkty macie u siebie? Ja nie mam ani jednego ubrania wyprodukowanego w Polsce. Telefon zrobiony w Tajwanie, warzywa zza granicy.

dorota 2011-06-14

Voter, co mają cła do zakładania firmy W POLSCE? Cła mają tylko do tego co przywozi się do nas z zagranicy, a nie do powstawania firm. 
 
Ba, bez ceł myślę że mniej firm by powstało, bo jak ci będzie konkurować ktoś na rynku polskim, jak cihńczycy zaleją rynek podróbkami za 1/5 ceny?

Emper 2011-06-14

Martin w Tok Fm  
dl.dropbox.com

Voter101 2011-06-14

#15, o jakim zakładaniu firmy Ty mówisz? Myślałem, że dyskutujemy o tym, gdzie jest dany produkt produkowany (Chiny vs Polska) 
 
>Ba, bez ceł myślę że mniej firm by powstało, bo jak ci będzie konkurować ktoś na rynku polskim, jak cihńczycy zaleją rynek podróbkami za 1/5 ceny? 
 
I bardzo dobrze, że by nie powstały! Po cholerę nowe firmy, które będą produkowały to samo (bo po co się wyróżniać i być konkurencyjnym?), ale "Polskie, zajebiste"? Jeżeli tak bardzo lubisz przepłacać, to zgłoś się może do urzędu z prośbą o przydzielenie wyższych podatków... 
 
Życie nie jest podręcznikiem przedsiębiorczości i nie ma czegoś takiego jak "ten sam produkt, ale taniej". W dzisiejszych czasach trzeba się liczyć, że tańszy produkt będzie gorszej jakości od tego droższego (chyba, że ten będzie 'przepłacany').  
 
Jeżeli ktoś z uporem maniaka kupuje tanie podróbki i liczy na to, że dostanie oryginał, to jest idiotą. No prościej się tego nie da nazwać. 
 
Już widzę jak zniesienie tych szalonych parunastu procent podatków spowoduje masowy zalew rynku tanimi podróbkami. ;) Co najwyżej więcej firm zacznie u nas "poważne" zakłady tworzyć, co pozwoli na stworzenie wielu nowych miejsc pracy. Chociaż nie będzie to znowu jakiś mega-boom, bo koszta pracy w Polsce są wysokie (ZUS), a już nie wspomnę o vacie i biurwokracji... 
 
Moim zdaniem efektem likwidacji cła będzie zmniejszenie się cen rzeczy, które są obecne na rynku (duża ich część przychodzi do nas z Azji)

mej 2011-06-14

Link do "grzechu ekologii" www.youtube.com

dorota 2011-06-14

Voter, ja uważam że rynek wewnętrzny jest wazny. Możemy wyłącznie importować dobra, bo tak jest taniej, ok. 
 
Ale to doprowadzi: 
1) do spadku wartości waluty (skoro nie będzie ZŁ na rynkach międzynarodowych to spadnie jego wartość) 
2) do spadku liczby miejsc pracy. W Polsce nie ma milionów Chińczyków gotowych pracować za dolara dziennie, więc polski towar NIGDY nie będzie tańszy od chińskiego. Jeżeli komuś nie pasuje przykład Chiński, to mogę podać Hinduski i Rosyjski. Ich towary ZAWSZE będą tańsze od tych produkowanych w Polsce. Ktoś zaraz napisze, że transport zwiększa cenę produktu importowanego. Koszt transportu rozkłada się na dużą liczbę towaru, więc nie jest mocno odczuwalny.

dorota 2011-06-14

Oczywiście można zaproponować inne rozwiązania niż cła. Na przykłąd zakaz wwożenia na rynek wewnętrzny towaru danego rodzaju po osiągnieciu jakiegoś limitu. cokolwiek, nie musża to być podatki.

Voter101 2011-06-14

Tylko jest ten problem, że ja nie widzę polskiego towaru na rynku (poza rynkiem spożywczym). ;) Patrzę na to wszystko co mnie otacza i chyba nawet meble w pokoju mam zza granicy. :)

dorota 2011-06-14

to też fakt...

Voter101 2011-06-14

#16 Ale się okropnie słuchało tego "przeciwnika" Martina. Pracownicy pracujący w cudzej firmie mają pracować nie dla pracodawcy, ale dla siebie, no po prostu logika świetna. 
 
3 banki upadły w Islandii? No i mamy kryzysik w USA i całej Europie. Widać było, że nie był przygotowany do tego. 
 
A tak w ogóle to kapitaliści są źli i powinniście nam (słuchaczom) rozdawać pieniądze od sponsorów. ;)

dorota 2011-06-15

A, tak na marginesie, wakacje z krawcem to doskonały pomysł!

Zielarek 2011-06-15

"Przemyt to okradanie państwa z podatków i cła" - "A złodziej krzyczy: Łapać złodzieja!" ^^

Gigal 2011-06-15

@dorota - nie możemy tylko importować. Nie da się tak, żeby coś kupić od Chińczyków musimy czymś im zapłacić. Jeżeli nic nie wyprodukujemy, to nie będziemy mieli czym (zakładam, może naiwnie, że pieniądz musi mieć pokrycie w dobrach). 
 
Jeżeli cła zostaną zniesione, po pewnym czasie będziemy zarabiać tylko trochę więcej, niż Chińczycy. Co w tym złego, skoro ceny będą prawie takie jak u nich? Skoro oni mogą, to i my możemy. 
 
Problem jest taki, że Ty patrzysz na świat jak na setki osobnych państw-rynków, które muszą ze sobą walczyć. W rzeczywistości to jeden rynek, na którym podmioty walczą ze sobą tylko o konsumenta. Dlaczego polscy, niemieccy czy amerykańscy przedsiębiorcy nie mieliby konkurować z chińskimi? Państwa naprawdę nie są aż tak ważne (a przynajmniej nie powinny być).

Marcin 2011-06-15

@dorota 
Chińczycy pracujący za dolara dziennie to figura retoryczna niczym Korwin pożerający niepełnosprawne dzieci:) Polecam przegląd statystyk na temat mediany zarobków chińskich.

seku 2011-06-15

A ja mam problem może nie z samą paradą ale raczej z tym że jak na filmiku się ktoś chwali że platforma jest ufundowana przez miasto warszawę.

Rudeboy_Janek 2011-06-15

Han Solo był przemytnikiem i postacią jak najbardziej pozytywną;)

dorota 2011-06-15

@Marcin: mediana chińskich zarobków jest tyle samo warta co mediana zarobków polskich.

Crzszman 2011-06-15

Jak zwykle było fajnie ;) Kurcze, muszę zacząć słuchać na żywo, bo z tego co pamietam, to 2x razy więcej zabawy przy tym jest.  
Wkurzają mnie te ekologiczne i inne grzechy. Szczególnie ten ekogrzech. Sranie ludziom w mózgach, tyle.

Mateusz z Kanady 2011-06-15

Re 30: chcial bym zobaczyc zkad wzielas ten number?

Gigal 2011-06-15

Jeżeli wierzyć statystykom CIA, to w 2010 PKB na głowę w Chinach wyniosło 7600 USD, a Polski - 18800 USD, czyli niecałe u nas 2,5x więcej, żyją na podobnym poziomie jak my 15 lat temu.

teryasic 2011-06-16

Martin w Tok Fm  
 
Martin walczył jak lew. Tak trzymać. 
Ale lewak też wyszczekany. Tylko czekał, żeby przerwać. 
 
Więcej konkretnych pytań trzeba zadać temu lewakowi, bo on ma ładne teorie ale kompletnie nierealne i jak przychodzi do konkretów to okazuje się, że to nic nie warte.

Mateusz z Kanady 2011-06-16

Gigal, ja wiem, dlatego sie pytam skad dorota wziela te statystyki?.  
 
Zresszta ona mowi o medianie a ty o pkb na glowe, srodkowa i srednia to nie to samo. Tak czy inaczej Chinczykom srednio czy w srodku daleko do Polski. 
 
I zanim ktos zacznie sie madzyc o sile nabywczej pieniadza, to dane CIA przytoczone przez Gigala wlasnie biora pod uwage sile nabywcza a nie opieraja sie na bezposrednim przeliczniku.

dorota 2011-06-16

Rynek to JEST suma pojedynczych państw tak jak społeczeństwo to jest suma jednostek. 
 
To, że polska zniesie cła nie oznacza przecież że wszystkie inne państwa też je zniosą. Współpraca między państwami na rynkach jest niezbędna.

Gigal 2011-06-16

@dorota - nie, państwo nie jest podmiotem rynku, przyporządkowanie do określonego państwa jest tylko pewną własnością uczestników rynku, nie czyni to jednak z państwa podmiotu. Państwo nic nie produkuje i nie konsumuje. Tak jak społeczeństwo nie jest sumą np. grup społecznych, mimo że przynależność czy poczucie przynależności do określonej grupy społecznej jest cechą jednostek. 
 
Inne państwa nie muszą znosić cła, zniesienie go w dłuższej perspektywie będzie korzystne nawet jeżeli zrobi to tylko Polska. Więcej tanich dóbr na rynku to więcej bogactwa. Zwróć uwagę, że po wejściu Polski i innych państw Europy wschodniej do UE cła zniknęły, mimo że poziomy cen u nas i na Zachodzie znacznie się różnią. Czy państwa Europy Zachodniej zaszkodziły w ten sposób swoim rynkom?

nikodem 2011-06-17

Padło pytanie czemu na paradzie było tak mało gejów. Ja wiem. Nie dostali wolnego na ten dzień, musieli stawić się w pracy, założyć mundury i pójść pilnować porądku na jakimś cholernym marszu.

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:Premier znowu bredzi (2) - 3 tygodnie temu


Czy pomaganie ma sens? - 5 tygodnie temu

Czy to już komunizm? (2) - 6 tygodni temu

Czy Wiedźmin jest polski? (1) - 7 tygodni temu

Więcej audycji...
90% Kontestacji będzie zaorane (2) - 8 tygodni temu


Kolory Kwarantanny Narodowej (3) - 2 miesiące temu


Czy można protestować w kościele? (4) - 3 miesiące temu

Unikaj szpitali (7) - 3 miesiące temu

Pościg za ludzmi bez maski (1) - 3 miesiące temu

25 lat i 48 mln kary do zaplaty (2) - 3 miesiące temu

Nauczyciele uciekają (6) - 4 miesiące temuNiskie podatki już były (15) - 5 miesiące temu

Czy trzeba nosić maseczki? (13) - 5 miesiące temu

Male i duze państwa autorytarne (4) - 5 miesięcy temu


Strzelać czy resocjalizować? (2) - 6 miesięcy temu

Mieszkania za 50% ceny (1) - 6 miesięcy temu


Nie bedzie nowych podatków! (2) - 6 miesięcy temu

Bitwa o wozy rozstrzygnięta! (4) - 7 miesięcy temu

Młodzi Gniewni o wyborach - 7 miesięcy temu

Czy LGBT to ludzie? (5) - 7 miesięcy temu

Dotacji w lipcu nie będzie (1) - 8 miesięcy temu

Czy policjanci się wstydzą (1) - 8 miesięcy temu

Nowy (nie)podatek od smartfonów (3) - 8 miesięcy temu

Gazem w przedsiębiorców - 8 miesięcy temu

Węgiel jest święty (1) - 8 miesięcy temu

W co mają inwestować normiki? (12) - 9 miesięcy temu

W szpitalach nie ma kolejek (4) - 9 miesięcy temu

Zagrajmy w grę (2) - 9 miesięcy temu

Turkmenistan pokonał wirusa! - 9 miesięcy temu

Pomagał bez zgody stosownych organów! (6) - 10 miesięcy temu

Jestem na kwarantannie! (1) - 10 miesięcy temu

Dlaczego nie warto #zostawaćwdomu? (5) - 10 miesięcy temu

Jak zarobić na koronawirusie? (2) - 10 miesięcy temu

Kupujcie makaron - coronavirus u bram (2) - 11 miesięcy temu


W Niemczech bieda! - 11 miesięcy temu

Nauczyciele zarabiają za mało! (2) - 11 miesięcy temu

Bądź patriotą, nie umieraj na rozkaz (6) - 11 miesięcy temu

Byle by przeżyć (2) - 11 miesięcy temu
Rząd Cię szybko uzdrowi (1) - ponad rok temu

Idzie drożyzna (2) - ponad rok temu


Muzeum z najwyższej półki (1) - ponad rok temu


Kiedy ojczyzna wzywa! (2) - ponad rok temu


Hugo zostaje kurem domowym (3) - ponad rok temu

Kto nas będzie leczył? (4) - ponad rok temu


Polską rządzą emeryci i rolnicy (6) - ponad rok temu


Siłownia w domu i w zagrodzie (6) - ponad rok temu

Francja wprowadza ACTA2 (3) - ponad rok temu
Czy to koniec wolnego Hong Kongu? (1) - ponad rok temu

10 groszy za indyka (1) - ponad rok temu

YT wciąż jest najlepszy? (3) - ponad rok temu

wRealu24 niesłusznie skasowane! (3) - ponad rok temu

Oddaje500plus chellange! (13) - ponad rok temu


Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - ponad rok temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - ponad rok temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - ponad rok temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - ponad rok temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - ponad rok temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - ponad rok temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - ponad rok temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - ponad rok temu

Czy będą matury? (1) - ponad rok temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - ponad rok temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - ponad rok temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - ponad rok temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - ponad rok temu

ROI z obywatela (9) - ponad rok temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - ponad rok temu

Bezrobotni zostana abstynentami (4) - ponad rok temu


Emigranci psują nasze dzieci! (7) - 2 lata temu


Magiczne szable i tarcze (1) - 2 lata temu


Kto zaorał Hugo? - 2 lata temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 2 lata temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 2 lata temu
Matka Boska Dotacyjna (9) - 2 lata temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - 2 lata temu

Rozwody przez internet - 2 lata temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 2 lata temu


RODO nie jest potrzebne! (2) - 3 lata temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - 3 lata temu

Autostopem na Kitaj (2) - 3 lata temu


Zdrajcy sprawy (4) - 3 lata temu
Taxi zamiast PKS (4) - 3 lata temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 3 lata temu


Nie daj sie golić za muzykę (3) - 3 lata temu


Każdy w końcu umrze (2) - 3 lata temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 3 lata temu

Zabić czy usunąć? (7) - 3 lata temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 3 lata temuJak pędzić bimber (10) - 3 lata temu

Czy bańka już pękła? (8) - 3 lata temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 3 lata temu

Nowy, legalny hazard (2) - 3 lata temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 3 lata temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 3 lata temu

Black Friday po polsku (4) - 3 lata temu

Nowy próg podatkowy (11) - 3 lata temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 3 lata temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 3 lata temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 3 lata temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 3 lata temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 3 lata temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 3 lata temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 4 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 4 lata temu
A klientów mamy w nosie (1) - 4 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 4 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 4 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 4 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 4 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 4 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 4 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 4 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 4 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 4 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 4 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (45) - 4 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 4 lata temu

Warto być biednym (8) - 4 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 4 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 4 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 5 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 5 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 5 lat temu


Jak unikać długów? (1) - 5 lat temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 5 lat temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 5 lat temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 5 lat temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 6 lat temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 6 lat temu


"Te wybory to przełom" (24) - 6 lat temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 6 lat temu

Hugo w Business Misji (6) - 6 lat temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 6 lat temuObalamy mity nt. energetyki (43) - 6 lat temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 6 lat temu
Możesz jeździć na gapę (10) - 7 lat temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 7 lat temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 7 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 7 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 7 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 7 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 7 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 7 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 7 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 7 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 7 lat temu


Jak kraść? (49) - 7 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 8 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 8 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 8 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 8 lat temu

MLM to ściema (67) - 8 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 8 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 8 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 8 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 8 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 9 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 9 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 9 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 9 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 9 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 9 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 9 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 9 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 9 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 9 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 9 lat temu

ACTA samo zło (87) - 9 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 9 lat temu

Naloty na graczy (17) - 9 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 9 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 9 lat temuIle zarabia młody dziennikarz? (17) - 10 lat temu

Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 10 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 10 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 10 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 10 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 10 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (23) - 10 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 10 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 10 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 10 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 10 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 10 lat temuCzy lasy powinny być prywatne? (40) - 10 lat temu

Świat wg PARP godzina druga (7) - 10 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 10 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 10 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 10 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 10 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 10 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 10 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 10 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 11 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 11 lat temu

Prawo do bycia skontrolowanym (1) - 11 lat temu
Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 11 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 11 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 11 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 11 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 11 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 11 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 11 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 11 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 11 lat temu


O buncie informatyków (8) - 11 lat temuUE powstała! (2) - 11 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 12 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

nowy sącz rozwody sprawy - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
giełdy pracawsieci.net - - 20.00
Rozyc - - 20.00
biuro rachunkowe lider sc nowy sącz - - 20.00
rzeczoznawca majątkowy i wycena... - - 20.00
Wiercenie studni głębinowych Gorlice, Nowy... - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt