Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne
przedwczoraj
Czy Wiedźmin jest polski?
670 tys. pozwoli odpowiedzieć na to kluczowe pytanie. Przywłaszczenie kulturowe. Czy kapitał ma narodowość. Tarcza 2.1 - czyli dlaczego rząd znowu wspiera wielki biznes. Czy można...
Myśleć jak przedsiębiorca
przedwczoraj
O PROSTYM SPOSOBIE POZYSKIWANIA KAPITAŁU.
Rynek crowdfundingu udziałowego rośnie w siłę̨. W roku 2019 zainwestowano na nim ponad 40 mln zł., zaś́ w tym roku, mimo pandemii, już ponad 35 mln zł. Dzieje się tak, ponieważ...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2011-06-21

Konserwa o atomistyce

Nadający:

Niech najdłuższy dzień roku oświetli Konserwa! A dziś w konserwie gorąco jak w reaktorze. Opisujemy jak funkcjonuje reaktor jądrowy, skąd biorą się odpady. Dlaczego są niebezpieczne. Odpowiadamy czy elektrownie jądrowe są tak nieprzezpieczne, jak niektórzy się obawiają. Nie bójmy się! Nic nam nie grozi! Spróbowaliśmy porównać elektrownie jądrowe do innych źródeł energii. A za tydzień wskażemy, gdzie leżą niebezpieczeństwa energetyki jądrowej. Także poświęcimy więcej czasu na porównanie reaktorów z innymi elektrowaniami.

KOMENTARZE

Claude mOnet 2011-06-22

Sprostuję temat Zimnej Fuzji (tzw. LENR), bo nie polega to na pobieraniu energii z otoczenia, a z wody/wodoru (niskotemperaturowej syntezy jądrowej), czyli paliwem takiego reaktora LENR jest de facto woda! A takie reakcje są niskotemperaturowe, więc z tego co się orientuje praktycznie nie ma promieniowania! 
 
Będzie o tym (i już wspominałem wcześniej) szerzej w audycji Teoria Chaosu 8. lipca... Mainstream milczy i będzie milczał, a władza i korporację nadal będą zabijać za to...

Jabollissimus 2011-06-22

Dzięki za sprostowanie.

Michał Łabuś 2011-06-22

Audycja bardzo słaba, wiele błędów merytorycznych. 
 
1 Miasto Czarnobyl znajduje się około 30 km od elektrowni. Najbliżej elektrowni leży miasto Prypeć, zbudowane specjalnie dla pracowników elektrowni - to właśnie Prypeć jest tym namiętnie pokazywanym przez media opustoszałym miastem a nie odległy o 30 km Czarnobyl. 
2 Główną przyczyną katastrofy w Czarnobylu był eksperyment przeprowadzony z pominięciem procedur bezpieczeństwa oraz błędy konstrukcyjne a nie awaria elektrowni. Jeśli rozpędzi się samochód do 200 km/h i nagle wykona gwałtowny skręt to o dachowaniu, które musi nieubłaganie nastąpić raczej trudno powiedzieć, że to "awaria samochodu". 
3 Ilość ofiar - Według raportu sporządzonego przez UNSCEAR (Komitet Naukowy ONZ ds. Skutków Promieniowania Atomowego) jedynie 134 pracowników elektrowni było narażonych na bardzo wysokie dawki promieniowania, po których rozwinęła się ostra choroba popromienna. Troje ludzi zginęło w wyniku eksplozji i pożaru reaktora, a 28 osób zmarło w ciągu kilku następnych tygodni w wyniku ostrej choroby popromiennej. Kolejnych 19 ratowników zmarło z różnych przyczyn w okresie pomiędzy 1987 i 
2004 rokiem. Wszystkie ofiary należały do personelu elektrowni lub pracujących przy usuwaniu skutków awarii załóg ratowniczych. Na Ukrainie, Białorusi i w części Rosji odnotowano 4000 przypadków raka tarczycy ( w tym 1800 wśród dzieci), które zaliczono do skutków awarii w Czarnobylu. Na szczęście nowotwory te są w około 95 proc.całkowicie wyleczalne. Nawet jednak te dane budzą liczne wątpliwości uczonych. Jest bardzo prawdopodobne, że wzrost liczby raków tarczycy na tzw. terenach skażonych to nie efekt promieniowania, ale skrupulatnych badań ludności, których przed 1986 r. w ogóle nie prowadzono. Wiele spośród raków tarczycy to tzw. nowotwory nieme, które do końca życia nie dają żadnych objawów. Ludzie najczęściej są więc zupełnie nieświadomi, że mają raka. Dowiadują się o tym dopiero wtedy, gdy wykonają specjalistyczne badania. 
Mity na temat dzieci bez rąk, bez nóg etc. które urodziło się z takim kalectwem na wskutek wybuch elektrowni, wynikają często z nierzetelności dziennikarzy i niewiedzy ludzi. Wystarczy więc pojechać z kamerą, sfilmować dziecko, które przyszło na świat bez rąk i dodać że to ofiara Czarnobyla. Dziennikarze niestety często tak postępowali szczególnie w pierwszej połowie lat 90. 
4 Obecne promieniowanie w Czarnobylu jest niższe niż w centrum Warszawy. Czy chcecie powiedzieć, że jak ktoś pracuje obok PKiN to niebawem umrze? Czarnobyl jest obecnie częściowo zamieszkany (nielegalnie). 
5 Promieniowanie w Prypeci oprócz kilku miejsc (brama przy elektrowni, czerwony las, mech, chwytak wykorzystywany w akcji ratunkowej) jest podobne do tego w Finlandii. Pod sarkofag odbywają się często różne wycieczki, z których mnóstwo filmów jest umieszczonych na Youtubie. Można w nich uczestniczyć bez żadnej odzieży ochronnej. 
6 Fukushima - W Elektrowni Czarnobylskiej miał miejsce jej wybuch oraz kilkudniowy pożar a w Fukishimie tylko wyciek. Tych dwóch przypadków nijak nie da się porównać. Zasięg Czarnobyla był nieporównywalnie większy. 
 
pl.wikipedia.org 
www.youtube.com - film o ostatniej godzinie przed wybuchem, trochę uproszczony, demonizowana jest postać Diatłowa, ale w miarę oddaje to co się działo w dyspozytorni 
www.if.pw.edu.pl - polecam bardzo dobry raport Politechniki Warszawskiej na temat obecnej sytuacji w Prypeci i Czarnobylu 
www.kapitalizm.org - świetny wywiad z prof. Zbigniewem Jaworowskim, głównym inicjatorem akcji profilaktycznego podawania polskim obywatelom płynu Lugola, która miała miejsce tuż po katastrofie. 
 
Elektrownia wiatrowa jest nieekologiczna - zabija ptaki 
Elektrownia wodna - zabija ryby, niszczy środowisko rzeczne

Kreator z koczowiska :) 2011-06-22

Co do geotermii: 
 
pl.wikipedia.org 
www.energia 
img220.imageshack.us 
ostatni link jest ciekawy. 
 
Natomiast co do kryzysu co powinno się robić zamiats finansować grecki socjal i obijanie się: 
www.rp.pl

Krzysztof 2011-06-22

"korporację nadal będą zabijać za to..." - ręce opadają. Jeżeli się dorobię, założę firmę, która się rozrośnie i przerobię ja w korporację, która się także rozrośnie to ludzie posądzą mnie o: 
 
- ukrywanie prawdy, wielkie tajemnice i zabójstwa (morderstwa mam na  
myśli)  
- spiski  
- o współpracę z tajnymi służbami 
- o to że jestem masonem i żydem i chcę wymordować połowę ludzkości, bo ktoś na lotnisku w Denver (tym nowszym) namalował sobie durne obrazy. 
- o NWO i o satanizm  
- o smugi po paliwie z samolotów na niebie - chemistrale czy jakoś tak 
- o ukrywanie kosmitów  
- o orgie z kobietami podczas masońskich spotkań  
 
i wiele innych 
 
 
Jeżeli pan Claude mOnet ma coś więcej do powiedzenia z tematów morderstw to mój e-mail [email protected] Pogadajmy.

dorota 2011-06-22

spokojnie Krzysztof, Claude naprawdę jest przekonany o tym że dysponuje wiedzą tajemną, to nieuleczalne :)

Jabollissimus 2011-06-23

@3 
 
"1 Miasto Czarnobyl znajduje się około 30 km od elektrowni. Najbliżej elektrowni leży miasto Prypeć, zbudowane specjalnie dla pracowników elektrowni - to właśnie Prypeć jest tym namiętnie pokazywanym przez media opustoszałym miastem a nie odległy o 30 km Czarnobyl." 
 
Utarło się mówić o katastrofie w Czarnobylu. ;) I o elektrowni w Czarnobylu. ;) Więc żaden błąd nie został popełniony. 
To tak, jakbym miał odkręcać nazywanie drugiej bitwy pod Tannenbergiem w ten sposób, bo bitwa odbyła się 30 km od prawdziwego Grunwaldu. 
 
 
"2 Główną przyczyną katastrofy w Czarnobylu był eksperyment przeprowadzony z pominięciem procedur bezpieczeństwa oraz błędy konstrukcyjne a nie awaria elektrowni. Jeśli rozpędzi się samochód do 200 km/h i nagle wykona gwałtowny skręt to o dachowaniu, które musi nieubłaganie nastąpić raczej trudno powiedzieć, że to "awaria samochodu"." 
 
Przecież TO zostało powiedziane! Że pominięto procedury bezpieczeństwa, dla pewnych "oszczędności" i "eksperymentów". 
 
 
"3 Ilość ofiar - Według raportu sporządzonego przez UNSCEAR (Komitet Naukowy ONZ ds. Skutków Promieniowania Atomowego) jedynie 134 pracowników elektrowni było narażonych na bardzo wysokie dawki promieniowania, po których rozwinęła się ostra choroba popromienna. Troje ludzi zginęło w wyniku eksplozji i pożaru reaktora, a 28 osób zmarło w ciągu kilku następnych tygodni w wyniku ostrej choroby popromiennej. Kolejnych 19 ratowników zmarło" 
 
To są dane oficjalne. W usuwaniu skutków uczestniczyły dziesiątki tysięcy górników z różnych części ZSRR. Większość chorowała. 
Ludzi, którzy w wyniku braku ostrzeżeń dostali się w chmurę pyłu radioaktywnego, który uniósł się nad Europę - nikt nie zliczał. A sporo z nich pochorowało się w wyniku tego. Przykład - mój ojciec miał raka tarczycy właśnie po Czarnobylu. Nikt nigdzie tego nie zapisał, bo "po co"? 
 
 
"4 Obecne promieniowanie w Czarnobylu jest niższe niż w centrum Warszawy. Czy chcecie powiedzieć, że jak ktoś pracuje obok PKiN to niebawem umrze? Czarnobyl jest obecnie częściowo zamieszkany (nielegalnie). 
5" 
Tam gdzie opadł radioaktywny pył jest bardzo wysokie. Tam gdzie obszar został tylko "napromieniowany" (bez osadów pyłu radioaktywnego), faktycznie promieniowanie może już być bliskie normom. 
 
 
"6 Fukushima - W Elektrowni Czarnobylskiej miał miejsce jej wybuch oraz kilkudniowy pożar a w Fukishimie tylko wyciek. Tych dwóch przypadków nijak nie da się porównać. Zasięg Czarnobyla był nieporównywalnie większy." 
Co zostało powiedziane. Czarnobyl na skali wypadków dostał najwyższą liczbę: 7. Fukushima tylko 6. Różnica jest diametralna, co zostało powiedziane. 
 
 
"Elektrownia wiatrowa jest nieekologiczna - zabija ptaki  
Elektrownia wodna - zabija ryby, niszczy środowisko rzeczne" 
Zostało to powiedziane. 
 
 
Więc panie Michale Łabuś, proszę słuchać uchem, a nie nie wiem czym, zanim pan się wyrwie z punktowaniem wyimaginowanych "słabości" i "niemerytoryczności"!

Claude mOnet 2011-06-23

@5 i @6 
 
Zapraszam do mojego podcastu o Free Energy (nr4), ale szczególnie na audycję o zimnej fuzji 9.07 aby pogadać na antenie, bo w komentarzach czy mailem nie mam czasu na to, aby produkować się dla ludzi, którym nie chcę się sprawdzić podstawowych faktów dot. m.in. zimnej fuzji/LENR, ani tym bardziej czegokolwiek sprawdzić w praktyce... Zresztą w tej audycji dużo szczegółów będzie i "dziwnych" zdarzeń w tym zwalczanym przez naukę temacie... 
 
Ps. Zapomniałem dodać, że troszkę nudnawa ta audycja była (szczególnie początek, potem jak doszedł Kreator znacznie, znacznie lepiej) - za dużo szczegółów, bo powinniście bardziej gadać ogólnikowo - dalsze informacje to każdy nie-leniwiec sobie doczyta na Wikipedii lub dosłucha (np. podcast EITJ).

Mateusz z Kanady 2011-06-23

Claude, nie kazdy sluchacz ma ADD (czy jak sie to po polsku nazywa) i problemy z koncentracja... przestan sie czepiac, wlasnie dzieki ilosci szczegolow audycja byla ciekawa. Nie wszystko trzeba splycac do poziomu dostepnego dla przecietnego widza TVP.

Mateusz z Kanady 2011-06-23

“Elektrownia wiatrowa jest nieekologiczna - zabija ptaki “ 
A poza tym jest bardzo niebezpieczna dla sasiadow. Jak caly czas nad glowa szumi wiatrak to jak by ci pozadne basy w leb nieustannie walily. Ludzie dostaja nerwicy i od cholery innych chorob.

Krzysztof 2011-06-23

@8  
 
Może Dorota się skusi, a ja nie mam ani chęci, ani czasu na pierdoły.

tom 2011-06-23

A ja dla rozluźnienia z innej beczki: 
Jabollissimusie, kawałek który zapowiedziałeś jako Defekt Muzgó nie jest ani własnością ani dziełem Defektu. Płyta "Zjednoczona Europa" z której pochodzi została po prostu sprytnie oznaczona na okładce jako Defekt i goście, aby lepiej się sprzedała, w rzeczywistością jest dziełem Darka Paraszczuka i Tomka Wojnara (który jako jedyny miał coś wspólnego z Defektem) + gości. No, to tyle. Chyba nie domagam się przeprosin : P

pepe 2011-06-23

@10 Podobno te nowe wiatraki praktycznie nie wytwarzają już infradźwięków ale dalej hałasują 
 
Ostatnio rząd Japonii podjął decyzję o rekompensatach dla wysiedlonych z zony. Czy to jest tak że TEPCO nie ma na tyle kasy żeby zapłacić ludziom za szkody? Oznaczałoby to iż cena energii atomowej była niedoszacowana, przynajmniej jeśli chodzi o tamten rejon. Ile może być warty cały majątek TEPCO, razem z technologią którą np Polska mogłaby kupić a nie wydawać płytę żeby p.Komorowska razem z tą od tramwaju mogła się promować w Trójce. Inżynierowie z Fukushimy i tak zrobili całkiem niezłą elektrownię, teraz po przejściach potrafiliby zrobić jeszcze lepszą, praktycznie odporną nawet na tak potężne trzęsienie ziemi i tsunami. Czy może jest tak że ludzie mieszkający w okolicy korzystali z tego że mieli tańszą energię czyli swoje odszkodowanie już dostali kupując tańszy prąd?

pepe 2011-06-23

Piszę w drugim poście ale mam jeszcze pytanie na kolejną audycję. 
Czy znacie dostawców energii którzy używają dynamicznej taryfy, tzn np. w internecie można zobaczyć ceny prądu z prognozą na 2-4 godziny do przodu albo nawet na żywo. Wtedy elektrownie chodziłyby cały czas praktycznie na 100%. Np. systemy klimatyzatorów w biurowcach z połączeniem do internetu mogłyby pracować przy optymalnych kosztach , ładowarki do laptopów/samochodów również itp.

Claude mOnet 2011-06-24

Jeszcze o Fukushimie, bo w polskich mediach to niestety g..o jest! Profesorkowie fizycy-atomicy co na antenie od wieśniaków się wyzywają, jaki kraj taki poziom ;)... 
 
Mój ulubiony naukowiec, który ma pojęcie i o świecie i o promieniotwórczości i do tego ma kulturę osobistą, a mianowicie Michio Kaku powiedział w CNN (reszta jest nie mniej porażająca): 
 
"W ostatnich dwóch tygodniach wszystko, co wiedzieliśmy na temat katastrofy zostało całkowicie zrewidowane. Powiedziano nam, że miały miejsce częściowe stopienia i nie ma czym się przejmować. Teraz wiemy, że miało miejsce 100% stopienie rdzeni trzech reaktorów. Powiedziano nam, że emisja radiacji była minimalna. Teraz wiemy, że jest porównywalna z Czarnobylem." 
 
Tutaj macie cały wywiad: inthearena.blogs.cnn.com

nikt 2011-06-24

@14 równie dobrze można przytoczyć wypowiedź prof. Rybińskiego na ten temat bo to przecież też naukowiec... 
 
Na szczęście paranoję można leczyć.

Michał Łabuś 2011-06-24

ad.1 ad.4 ad.5 ad.6 "- Chociaż teraz oczywiście promieniowanie nawet w samym Czarnobylu jest dużo niższe, bo te najbardziej szkodliwe substancje wypromieniowały się po prostu. 
- Nie nie nie, jest tam cały czas bardzo wysokie promieniowanie i to jest wypadek, który nie miał precedensu i nie ma i nie ma innego takiego. Fukushima w ogóle jest skalą ... rząd wielkości jeszcze do tego brakuje. 
- Bo taki znajomy fizyk stwierdził, że czytał artykuł w jakiejś takiej gazecie fizycznej, brytyjskiej, że promieniowanie spadło dosyć sporo w stosunku do tego co było wtedy i że powiedzmy ludzie jak tam pracują to nie jest to takie szkodliwe, że mogą powiedzmy pracować, dojeżdżać tam do pracy, wracać i nic im nie będzie tylko, że stałe mieszkanie jeszcze może być szkodliwe. To widać za ileś set lat nie będzie to takie szkodliwe." 42 min. 55 sek. 
"To, że w Czarnobylu jest promieniowanie już ... spadło poniżej tego, że komórki są zabijane to nie oznacza to, że nie są niszczone. Jeżeli się tam pojedzie jednorazowo czy nawet pracuje no to pewno, ale nie mieszka promieniowanie pewno nie wpłynęło by niekorzystnie na zdrowie wielce, ale przebywanie tam długotrwałe mogłoby niszczyć organizm. 52 min. 00 sek.  
 
Ja nie czepiam się nazwy, jako sztuki dla sztuki, tylko rozróżniania miast oraz elektrowni, bo to ma bardzo duże znaczenie jeśli chodzi o zrozumienie tego co ktoś chciał powiedzieć. Termin Czarnobyl można rozumieć na trzy sposoby: 
a) jako elektrownię 
b) jako Prypeć - miasto oddalone od elektrowni o 2, 3 km w którym mieszkali pracownicy elektrowni 
c) jako Czarnobyl - miasto oddalone od elektrowni o niecałe 30 km, które z elektrownią jest związane tylko nazwą. 
Promieniowanie w mieście Czarnobyl jest takie same jak w Warszawie (0,3 mikrosiwertów na godzinę). Jeśli, więc ktoś twierdzi, że nie można tam mieszkać na stałe to nie można tego robić również w polskiej stolicy, więc Martin, Becia, Hugo, Obława powinni się stamtąd natychmiast ewakuować, bo niedługo ulegną zagładzie. Przecież to kompletny nonsens. 
Promieniowanie w Prypeci oprócz kilku szczególnych miejsc jest takie jak w Finlandii (1 mikrosiwert na godzinę). Jeśli ktoś twierdzi, że takie promieniowanie jest zbyt wysokie żeby mieszkać na takich terenach to jeśli jest konsekwentny musi też postulować ewakuację Finów. Kolejny nonsens:) 
W samej elektrowni radioaktywność rzeczywiście może być zbyt wysoka żeby tam zamieszkać na stałe.:) 
Przypadek Grunwaldu jest kompletnie nieadekwatny, bo jeśli ktoś powołuje się na to wydarzenie to głównie w kontekście tego co się wydarzyło, a nie gdzie. 
 
O Fukushimie rzeczywiście powiedzieliście prawdę, że jest rząd wielkości mniejszy zasięg niż Czarnobyl. O elektrowniach wiatrowych i rzecznych podobnie. Wcześnie tego nie dosłyszałem. Przepraszam za wprowadzenie w błąd.  
 
ad. 2 "Największą awarią był oczywiście Czarnobyl" 37 min 00 sek 
"Czarnobyl to był bardzo stary reaktor radziecki. Komuniści sobie stwierdzili, że w tym reaktorze ma powstać ... To był reaktor energetyczno-wojskowy i chcieli zaoszczędzić w jakiś sposób pewien proces bezpieczeństwa, żeby uzyskać coś i przed wypadkiem po prostu wyłączyli jakieś systemy bezpieczeństwa, bo co oni będą się pieprzyć z jakimś systemem bezpieczeństwa. No pff, komuniści mają się z jakimś bezpieczeństwem liczyć - po co? No i co - pierdyknęło po prostu. W skrócie mówiąc." 37 min. 10 sek. 
Właśnie chodzi o to, że to nie było pominięcie procedur bezpieczeństwa dla pewnych oszczędności i eksperymentów. Z dzisiejszej perspektywy reaktor był stary. W momencie wypadku miał ledwie 2 lata. W tym reaktorze nie miało powstać nic nowego. Chcieli po prostu przetestować jak działają już zainstalowane systemy zabezpieczeń. Nie wdając się w szczegóły, przeprowadzenie tego eksperymentu było uzasadnione. Problem w tym, że osoba wyznaczona do kierowania jego przebiegiem - Anatolij Diatłow - samowolnie postanowiła, że zostanie dokonany wbrew wcześniejszym ustaleniom, co w pewnym momencie doprowadziło do tego, że wysunięto wszystkie pręty kontrolne (uniemożliwiające powstanie masy krytycznej). Inżynierowie znajdujący się w dyspozytorni zdawali sobie sprawę, że robią coś bardzo nieodpowiedzialnego, ale nikt nie odważył się przeciwstawić się kierownikowi. Przyczyną nie było, więc nadmierne oszczędności tudzież niepotrzebne eksperymenty tylko szaleństwo jednej osoby - Diatłowa. 
W każdym bądź razie nie była to "awaria" jak wielokrotnie powtarzaliście w audycji, co u osoby postronnej nie wgłębiającej się w szczegóły może rodzić mylny obraz tego co naprawdę tam miało miejsce. Najlepsze jest określenie katastrofa, ewentualnie żeby się nie powtarzać może być wypadek, ale na pewno nie awaria. 
 
ad. 3 "To było takie niebezpieczne, zwłaszcza w tym Czarnobylu. Zginęło wtedy kilkadziesiąt osób według oficjalnych statystyk radzieckich, a naprawdę zginęło kilkadziesiąt tysięcy osób i kilka milionów odczuwa to - różne choroby" 42 min. 30 sek.  
"To było tak mniej więcej ponad tydzień, prawie dwa tygodnie zdaje się, ewakuacji ludności. Zaczęli dopiero po trzech dniach od awarii, więc wszyscy byli mocno już napromieniowani, powyżej norm" 39 min. 00 sek. 
Liczbę 9 tysięcy wszystkich ofiar podaje raport z 2005 Forum Czarnobyla, w skład którego wchodziły Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (IAEA), Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP), inne ciała Organizacji Narodów Zjednoczonych i rządy Ukrainy, Białorusi i Rosji). Jaki cel mieliby w ukrywaniu prawdziwych rozmiarów Czarnobyla nie mam pojęcia. 
Z chęcią się zapoznam na jakich źródłach opierasz się mówiąc o kilkudziesięciu tysiącach zabitych i milionach osób odczuwających skutki promieniowania. Z góry jednak uprzedzam, że Greenpeace traktuję jako organizację całkowicie niewiarygodną.:) Najdotkliwsze dla większości mieszkańców było przymusowe (decyzją polityczną) przesiedlenie ludzi ze strefy zamkniętej, którzy w wyniku tego stracili dorobek całego życia. 
Ewakuacja wszystkich mieszkańców Prypeci (50 tysięcy) miała miejsce dzień po eksplozji, 27 kwietnia. 
To, że Twój tata miał raka tarczycy nie oznacza, że przyczyną był Czarnobyl. Jeśli leczył się w państwowej służbie zdrowia na pewno jest uwzględniony w statystykach liczby zachorowań. W latach 1980 - 2000 częstość zachorowań ta tę chorobę rzeczywiście sporo wzrosła, jednak ilość zgonów z nią związanych utrzymuje się stale na tym samym, niskim poziomie. 
www.pzh.gov.pl 
Miejsce gdzie opadła większość radioaktywnego pyłu jest tzw. czerwony las nieopodal elektrowni, obszar zajmujący kilka km2. Promieniowanie jest tam w istocie wysokie (50 mikrosiwertów na godzinę). Nie przeszkadza to jednak rozwijać się roślinności. Dziś rosną tam nowe drzewa. 
Cała strefa zamknięta to obszar o promieniu 30 km od epicentrum, żyje ta wiele normalnych zwierząt - tak wielki jej zakres nie ma żadnych racjonalnych przesłanek. Według raportu Forum Czarnobyla "paradoksalnie stała się unikalnym 
sanktuarium bioróżnorodności”.

Claude mOnet 2011-06-24

@nikt (15) 
 
Michio Kaku to jeden z najwybitniejszych fizyków od cząstek elementarnych, fizyki atomowej uczył się od Edwarda Tellera (włacz Wikipedię i przeczytaj kto to był), posłuchaj wywiadu najpierw lub naucz się angielskiego... a potem komentuj...

Jabollissimus 2011-06-24

Ad. 16. Ja opierałem się na swojej pamięci i wykładach, na które chodziłem. 
 
Mój ojciec zachorował ze względu na Czarnobyl. Pozwolisz jednak, że nie będę jednak wchodzić w prywatne szczegóły. 
Jednak tak jak odciski palców sprawdza się tylko po położeniu tylko 7 punktów na liniach papilarnych (daje to wystarczające prawdopodobieństwo, by nie pomylić danych odcisków z jakimikolwiek innymi), tak ów zbieg okoliczności wskazuje, że właśnie ta katastrofa jest przyczyną choroby w tym wypadku. (Ile jest ofiar, gdzie takiego związku udowodnić nie można by?) 
 
I, szanowny Michale! Teraz zostaje mi tylko ustąpić pola. Jak sam teraz wykazałeś, skala nieścisłości była niczym Fukiszima wobec Czarnobyla z twojego pierwszego posta. ;) O rząd wielkości mniejsza, niźli wpierw sugerowałeś. 
 
I jeśli chcesz się wypowiedzieć w tym temacie szerzej, w czasie audycji - zapraszam! Zostaw komentarz pod adresem jabollissimus.pl - wtedy skontaktuję się mailowo.

Dodaj komentarz...


Adam Kreator - konserwatywny liberał pracujący niestety na etacie. W wolnym czasie zajmuje się pomnażaniem w socjalizmie XXI wieku swojej nędzy i różnymi dziwnymi zainteresowaniami: numizmatyka, fuchy, grafika 3D, rysunki, rzeźba, malarstwo, design, stare komputery, pisanie artykułów, podróże, fotografia zabytków, konserwacja sztuki, zamki polskie, monarchiści, historia ogólnie a zwłaszcza mało znane ciekawostki które wyszukuję w książkach, internecie i wikipedii. Żeby określić dokładniej trzeba wypić z nim lampkę wina o cenie powyżej 8zł za butelkę.

Krzysztof Jabollissimus - wierszoklej (słowo "poeta" używał niejeden grafoman, on skromnie nie użyje). Węglomaz i farbiarz ("rysownik i malarz" zarezerwowane są raczej dla tych, co nieszpetnie uprawiają sztukę). Wydrzymord (zaiste, by być "wokalistą" trzeba umieć śpiewać!). By poznać fragmenty jego tfu-rczości - warto zajrzeć na stronę www.jabollissimus.pl Żeby poznać go lepiej, trzeba wypić z nim lampkę wina w cenie poniżej 8zł za butelkę.

Prowadzą audycję na żywo KonserwaInne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Liberland | Konserwa 2.0, #29 (1) - 4 lata temu
Równość - sruwność. (1) - 5 lata temu

Ludobójstwo - film - 5 lata temu

Dziwna wojna - c.d. (3) - 6 lat temu

Wojna 23 sierpnia? (12) - 6 lat temu


Trzecia wojna światowa? (6) - 6 lat temu

Plotki, ploteczki (1) - 6 lat temu


Zabory Ukrainy? (6) - 7 lat temu

Kabaret z Konserwą (4) - 7 lat temu

O masonerii (15) - 7 lat temu


Pisk eunuchów: Rosjo ratuj! (25) - 7 lat temu
Czarne święta! (11) - 7 lat temu


Właściciele Polski (12) - 7 lat temu


Na 11.11 - polub lewaka! (8) - 7 lat temu

Powrót emigranta - cz.1 (22) - 7 lat temuMrowisko masonerii (38) - 8 lat temu

Polska - Afryka Europy (13) - 8 lat temu


Litwo, Ojczyzno moja! (2) - 8 lat temuWlepy AgenTomasza (1) - 8 lat temu

Banksterzy nas okradną? (6) - 8 lat temu

Klasycy prawicy w konserwie! (10) - 8 lat temu

Jan Pietrzak (24) - 8 lat temu


Młodzież się organizuje! (11) - 8 lat temu

Punki i hipstery (16) - 8 lat temu

Szopka Noworoczna 2012/2013 (6) - 8 lat temuKornel Morawiecki w Konserwie (25) - 8 lat temu


Kult Lecha Kaczyńskiego? (35) - 8 lat temu

Europa poza Unią? (2) - 8 lat temu

Czy Polska jest konserwatywna? (19) - 8 lat temu


Korwinowe gadanie (29) - 8 lat temu

Wielki kryzys i konkurs (7) - 8 lat temu


Kto wygrał bitwę warszawską (29) - 8 lat temu


Konserwa - pełna humoru (11) - 8 lat temu

Krzyż w PE (47) - 9 lat temu

ACTA wciąż zagraża (9) - 9 lat temu

Anegdoty z uczelni... (24) - 9 lat temu


Potrzeba nam dekomunizacji (17) - 9 lat temu

Relacje polsko-żydowskie (11) - 9 lat temu

Rozbój! VIATOLL to hell! (9) - 9 lat temu


Kłamstwo smoleńskie (71) - 9 lat temu

Konserwa - Free Trade is Fair! (19) - 9 lat temu


Głodówka przeciw dysedukacji (25) - 9 lat temu
Konserwa: rozkład systemu (11) - 9 lat temuKonserwa pełna miłości (21) - 9 lat temu


Konserwa z nutką Naszości (9) - 9 lat temu

Konserwa protestacyjna! (28) - 9 lat temu

Konserwa w szkole (16) - 9 lat temu

Konserwa: ideologia a życie (13) - 9 lat temu


Karpiobójstwo i długi (12) - 9 lat temu


WRON won! 13 grudnia. (12) - 9 lat temu


Mały jubileusz Konserwy (13) - 9 lat temu

Konserwa: Solidarność (17) - 9 lat temu

Konserwa o 11.11.11 (20) - 9 lat temu


Precz z Halloween (69) - 9 lat temu
Konserwa chaosu (48) - 9 lat temuKonserwa II wojenna (22) - 9 lat temu


Konserwa: Kult siły (41) - 9 lat temu

Konserwa reedukowana (6) - 10 lat temu

Konserwa... satanistyczna! (20) - 10 lat temu

Atrapa puszki od konserwy. (3) - 10 lat temu

Konserwa w pytę! Pyta.pl (7) - 10 lat temuKonserwa o atomistyce (19) - 10 lat temu

Konserwa lwowsko-kresowa. (23) - 10 lat temu

Konserwa o sztuce (23) - 10 lat temuKonserwa - Na razie się bawmy (27) - 10 lat temuMaghreb i Lewant dalej kipi¹ (11) - 10 lat temu

Konserwa o pieskach, hau, hau! (10) - 10 lat temu

Konserwa - wódanie specjalne (9) - 10 lat temu

Konserwa - Wydanie Swiateczne (6) - 10 lat temuKonserwa (testowa) 2 (9) - 10 lat temu

Konserwa (testowa) 1 (16) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Jaro - - 20.00
numer faksu - - 30.00
Piotr_W - - 40.00
Robert - - 77.00
Donald z Brukseli - - 200.00
czk - - 56.00
Mateusz, War of Tanks - - 100.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt