Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne
wczoraj
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
5 rzeczy, które są źle nazywane w Kościele katolickim
Czym się różni dziewicze poczęcie od niepokalanego poczęcia? Dlaczego „grzech pierworodny” to niefortunne tłumaczenie „peccatum originale”? Czy Ofiara mszy świętej się powtarza na każdej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2011-06-25

Wydanie Specjalne - Audycja z JKM

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Wydanie Specjalne w KonteStacji, audycja z Panem Januszem Korwin-Mikkem, 1 godzina i 40 minut konkretnych pytań od prowadzącego i słuchaczy. Prowadził Filip Szarecki czyli Obława.

KOMENTARZE

Daniel 2011-06-25

Przydalaby sie transkrypcja pytan, mam nadzieje ze dla organizatora pytan to nie jest problemem. Bo sorry ale 1,40h na sluchanie prawdopodobnie tego samego to strata czasu.

Moneetor 2011-06-25

Też myślałem o takiej transkrypcji, tylko kto by miał słuchać te 200 godzin KonteStacji, żeby uzyskać ten efekt? Dodatkowo co tydzień dochodzą kolejne godziny audycji.

Rev 2011-06-25

Chyba Danielowi chodziło tutaj akurat o ten tylko odcinek

Termit 2011-06-25

było o hitlerze? A tak na serio, jakoś mi się średnio chce słuchać pana Janusza odpowiadającego w kółko na te same pytania. Podbijam prośbę Daniela

(Anonim id=601) 2011-06-25

Panowie, nie będzie tekstowego konspektu. Jeśli nie chce wam się nawet słuchać to spoko, nie macie takiego obowiązku.

fuks 2011-06-25

zgadzam się, że to wyborcy powinni chcieć i działać w tym kierunku, aby Nowa Prawica (czy też jakakolwiek inna partia, reprezentująca wartości wolnościowe, prawicowe) doszła do władzy, ALE!!! Nowa Prawica powinna skutecznie ich poinformować o swoim istnieniu i swoim programie!?

Voter101 2011-06-25

Jak dla mnie, dzięki takiemu podejściu do prowadzenia partii, jej poparcie jest takie, a nie inne. Potrzeba osoby, która to wszystko złapie za mordę, sama coś zrobi, a nie siądzie na foteliku przed komputerem i będzie czekać, aż inni przyjdą. 
 
Do wyborów idzie w głównej mierze szara masa, która prawdopodobnie nie wie nawet co to KNP. I jak mamy tej szarej masie wytłumaczyć, że to jedyna słuszna partia, kiedy jej medialny lider (pan Korwin-Mikke) jest kojarzony głównie z zabieraniem kobietom praw wyborczych i robieniu z nich gosposi domowych, co budzi nie tyle kontrowersje, ale odrazę/zgorszenie? Niestety w świecie, gdzie ludzie mają mózgi wyprane z logicznego myślenia, nie da się dojść do władzy mówiąc takie rzeczy (nawet jeżeli są one słuszne). Wyniki wyborów wyraźnie to potwierdzają. Co prawda to się zmienia, ale zanim KNP zyska znaczące poparcie wśród Polaków, nie będzie już czego zbierać z tego burdelu. 
 
W moim bliskim otoczeniu mam wiele przykładów potwierdzających moje zdanie. Gdy poruszam temat pana Korwina-Mikke czy to przy znajomych, czy rodzinie, czy nawet w szkole, słyszę tylko śmiechy i żarty. Nikt nie traktuje KNP poważnie. 
 
Ludzi oczytanych, niegłupich (Kontestatorów ;) ) jest wiele, ale to nie oni tak naprawdę głosują, ale ta szara masa. Moim zdaniem wszyscy o tym zapominają. 
 
Może zamiast partii będącą skazaną na wieczne poparcie kilku procent, lepiej założyć kółko wzajemnej adoracji albo jakieś stowarzyszenie? 
 
Proszę, nie odbierzcie mojej krytyki źle. Jestem za KNP, próbuję przekonywać ludzi do oddania głosu na tę partię, a nie żadną inną, jednak jeżeli moje wysiłki idą na marne, to ja po prostu czuję, że moje działania nie mają żadnego sensu i mam coraz mniejszą ochotę promować KNP. 
 
PS Jeżeli pan Korwin-Mikke uważa, że nie potrzebuje PR-owca, to niech puści jakiś kontrowersyjny wywiad ze swoim udziałem jakiemuś lewakowi lub pierwszej lepiej babci ze wsi i spyta co na temat jego poglądów sądzą. 
 
PS2 PO nie mówi wprost, że mają w planach podwyżkę VATu do 25% i ludzie mimo to na nich głosują, mimo że ich wciąż w ciula robią.

Krzysztof 2011-06-26

Szkoda, że pomimo tylu próśb, Pan Janusz nadal nie zamierza przestać przywoływać Hitlera i nie chce zrozumieć, że Hitler nie kojarzy się ludziom z uciskiem fiskalnym, więc porównywanie wysokości podatków nie będzie skuteczne.

dorota 2011-06-26

Niestety. Twardogłowy Korwin nie rozwinął się nawet o molekułę od ostatnich wyborów.

Tailor 2011-06-26

Pan Janusz ma po prostu sztywny kark a swoją wartość widzi w niezmienności, trwałości poglądów, chociaż mam wrażenie, że jego wiara w skuteczność konsekwentnego, wytrwałego działania nieco spadła. W dzisiejszych czasach trzeba być elastycznym i stosować wszelkie możliwe sposoby na osiągnięcie celu, bo większość tak właśnie robi i to daje efekty. Kościół też tego nie rozumie i ma problemy. Wydaje mi się, że Pan Janusz obawia się, że naginając swoje zasady albo idąc na kompromis z poprawnością polityczną stanie się "prostytutką", czyli po prostu da d... To nie tak! Wszyscy, którzy decydują się na zostanie osobami publicznymi, artystami czy ludźmi mediów muszą przyjąć na siebie to brzemię i czasem dać tej d... np. mówiąc nie to co nam w duszy gra, tylko to co ludzie chcą usłyszeć. O ile artysta czy gwiazda mogą sobie pozwolić na nazywanie ludzi głupią hołotą, to dla polityka jest to raczej strzał w stopę. Nie twierdzę, że taktyka Pana Janusza jest zła, chodzi raczej o to, że trzeba zmieniać ją od czasu do czasu. Korwin to dzisiaj na tyle mocna marka, że nie wiele rzeczy może jej zaszkodzić. To sezonowe gwiazdeczki tak mają, że ich kariera kończy się po jednym złym posunięciu. Poza tym elektorat Korwina to nie są POkemony, które dzisiaj piszą na forach "Głosowałem na PO i dziś się wstydzę, przepraszam!". Myślę, że fani tego polityka są w stanie mu wybaczyć to i owo, nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby eksperymentować, zmieniać styl i strategię działania.Liczy się skuteczność, a kiedy ona się pojawia, można znów być bardziej sobą, bo większy na więcej może sobie pozwolić. Warto poświęcić piona aby zaszachować króla... Trzeba najpierw przekonać do siebie "szarą masę" a potem dopiero ją kształtować, a nie od razu odsiewać większość i skupiać się na dopieszczaniu już przekonanych.

Artko 2011-06-26

@Voter101 
Co do szarej masy i kompletnej nieznajomości "oferty politycznej z wyższej półki". Przedwczoraj był u mnie ankieter z GfK Polonia. Było oczywiście pytanie o partię na którą miałbym zagłosować i na jaką na pewno bym nie zagłosował. Oczywiście KNP nie było do wyboru, więc musiałem wskazać UPR po wnikliwym przejrzeniu listy na laptopie ankietera. Pan był bardzo zdziwiony słysząc o nowej formacji - a był raczej w wieku wskazującym na bliski czas przejścia na emeryturę (może sobie jakoś dorabiał jako ankieter). Oświadczyłem, że przecież w kwietniu w Pałacu Kultury i Nauki był zjazd środowisk prawicowych organizowanych przez WiP-UPR z inicjatywy Korwina-Mikke i zebrało się około 2000 ludzi, którzy przeszli potem przez całe miasto. To jakaś tragedia - ludzie nie wiedzą co się dzieje w polityce, nie licząc tego co wcisną im w mediach "mainstreamowych". Pan oczywiście zaproponował PO lub Ruch Poparcia Palikota widząc moje zaskoczenie na zadane pytanie i kierując się moim w miarę młodym wiekiem. :-) Jednak nie miał do czynienia z pospolitym "wykształciuchem". Wtedy spojrzałem właśnie na listę zaproponowanych przez GfK Polonia partii. Ogólnie miło sobie porozmawialiśmy na różne tematy. Naświetliłem trochę kwestię KNP i tego co dzieje się w "planktonie politycznym" UPR i WiP. Ostatecznie wywarłem chyba mocno pozytywne wrażenie - bynajmniej nie zostałem potraktowany jako oszołom, bo nie dałem po temu powodów. :-) Akurat dwa dni wcześniej przygarnąłem schorowanego kociaka, jak na rasowego "faszystę" z UPR przystało (wpisałem go do ankiety jako składnik wyposażenia gospodarstwa domowego). Poinformowałem przy okazji, że wydałem na niego na starcie ponad 300 zł - wizyty u weterynarza, leki, itd. Punkt dla mnie - podobno jesteśmy aspołeczni, egoistyczni, itd. Wykazałem się szerokimi zainteresowaniami humanistyczno-ścisłymi (informatyka/programowanie, elektronika), znajomością polityki, itd. 
O pozostałych pasjach nie było okazji porozmawiać, więc siłą rzeczy nie chwaliłem się nimi tak sam z siebie, bo to nie w moim zwyczaju, aczkolwiek czasami jestem zmuszony zachować się wyniośle i nieskromnie jak oponent zaczyna mnie denerwować swoim uporem i zamyka się na przedstawiane argumenty oraz fakty z życia wzięte, robiąc jednocześnie ze mnie oszołoma w swojej subiektywnej wizji rzeczywistości ignoranta. 
Pan ankieter przekonał się jak wygląda i wypowiada się przedstawiciel elektoratu UPR (KNP). Pokażmy, że jesteśmy ludźmi, a nie cyborgami!

Gizmooo 2011-06-26

www.konserwatyzm.pl 
 
mniej wiecej od 7 min M. Jurek o Korwinie  
 
czyli chyba wszystko jasne w tym temacie

Kreator z koczowiska :) 2011-06-26

Tylko narzekacie na Korwina Mikke a co wolicie te cioty z PO? A może PPS-PIS? czy PZPR-SLD-PSL? 
 
Nie żartujcie, że wolicie takie zera mentalne, bez jaj i bez stałych poglądów. 
Kontestacja chyba od czasu manifestacji homo ciągle idą w kierunku miałkości. To jesteście za wolnym rynkiem i wolnością jednostki czy nie? 
 
Ja nie jestem obrażalski i mam dużą tolerancję poglądową. Ale nigdy nie będę cieszył się z bycia "MIĘTKĄ FAJĄ" jak gadacie w lewakami to nie wstydźcie się poglądów, nie głaszczcie lewaków czy homo! 
 
Lewacy was lubią póki jesteście takie FAJE jak PO. Jak zaczniecie mówić (CO NALEŻY MÓWIĆ ZAWSZE) o prawie do życia, podatkach, wolności jednostki - ups; nagle lewacy was przestaną lubić i nabluzgają na was! Nie łudźcie się, że Biedronie i inne podobne ludziki są wam przychylne i są radości i cool. 
 
To czysta naiwność.

Kreator z koczowiska :) 2011-06-26

Ja w wielu sprawach nie zgadzam się z Korwinem, ale zagłosuję na NIEGO NA PEWNO, JEŚLI TYLKO BĘDĘ PRZY URNIE. 
 
Jeśli JKM nie wystartuje to wezme pod uwagę inne osoby np. Marek Jurek czy PJN, chociaż mnie irytują potwornie. 
 
Ale póki co JKM jest zdrowy i kandyduje, więc nie ma powodu by nie głosować. 
 
Zachęcam wszystkich do głosowania na JKM, chociaż mówię co myśle, że w wielu sprawach się myli, ALE GŁOSUJCIE NA NIEGO JEŚLI CHCECIE JAKICHKOLWIEK POZYTYWNYCH ZMIAN W SEJMIE!

Orish 2011-06-27

Korwin w sejmie to by była tragedia dla ruchu wolnościowego. Wszyscy liczą na to, że przekroczy ten próg i będzie okazja do wypromowania poglądów. Tyle że do tej pory to jest raczej antypromocja. 
 
"Jak zaczniecie mówić (CO NALEŻY MÓWIĆ ZAWSZE) o prawie do życia, podatkach, wolności jednostki - ups; nagle lewacy was przestaną lubić i nabluzgają na was!" 
Z moich obserwacji to "lewacy" przestaną lubić, ale raczej z powodu SPOSOBU mówienia o tych sprawach. I tutaj widać kolejny negatywny wpływ Korwina - wolnościowcy przyjęli jego wizję świata pełnego agentów wraz z całym zestawem postaw i metod.

Krzysztof 2011-06-27

@Kreator 
 
Myślę, że większość słuchaczy Kontestacji głosuje na JKM. To, że ktoś ma do niego zastrzeżenia, nie oznacza od razu, że staje się zwolennikiem PO albo jakiejś innej mafii. 
 
Poglądy Pana Janusza są ok i mogłyby być skutecznie prezentowane w nieco innej formie (niekoniecznie politycznie poprawnej), ale z jakiegoś powodu JKM nadal wierzy, że jego strategia jest dobra, tylko motłoch jeszcze za głupi. 
 
Można przecież porównywać Tuska do Gierka, bo wielu ludziom kojarzy się on z długami. W ostateczności można byłoby porównywać holocaust do aborcji, bo mamy do czynienia z zabijaniem.  
 
Nie można jednak porównywać III RP i III Rzeszy pod kątem wysokości podatków, bo to nie będzie skuteczne. Niektórzy bezmyślnie powiedzą, że oto JKM chwali Hitlera, a inni szybko stwierdzą, że jednak wolą zapłacić 3 razy większe podatki niż żyć w stresie, że lada moment mogą wyjechać do obozu.

Mateusz z Kanady 2011-06-27

Po pierwsze, brawo Oblawa za wywiad. Chyle czola, naprawde swietna robota dzieki takim audycjom Kontestacja coraz bardziej bedzie sie liczyc. Jeszcze raz gratuluje. 
 
Jezeli chodzi o wiekszosc odpowiedzi to zgadzam sie, natomiast pomysl z przymiezem obronnym z Chinami wlasnie wtedy kiedy Chiny robia sobie coraz wiecej wrogow jest krotkowzrocznym szalenstwem.  
 
Jednego pytania mi brakowalo (szkoda ze nie podeslalem), chcialbym poznac zdanie pana Janusza na temat zmian demograficznych w Europie a przede wszystkim wzrastajacej proporcii muzulmanow przy jednoczesnym nizu demograficznym i obecnej polityce emigracyjnej? No, moze nasteonym razem.  
 
Acha, Oblawa, ile mozna trzymac takiego Cokemana ktory nie moze sie zamknac i dostaje orgazmu jak moze sobie po podskakiwac do JKM? To byla jedyna zenujaca czesc audycji.

dorota 2011-06-27

Artko, to nie wina ankietera, że Mikke zmienia nazwy co najmniej raz w roku.

dorota 2011-06-27

Kreator, ja czekam na polskiego odpowiednika Rona Paula

Orish 2011-06-27

My tu gadu gadu, a KNP znowu nazwę zmienia: 
korwin

Martin 2011-06-27

No i jaki by tu teraz dać tytuł audycji? Jak to w mediach - najbardziej przyciągający wzrok. 
 
Czyli na przykład: "Wolę Pol Pota, mordercę milionów - oświadczył dziś w audycji JKM". I znowu mamy powtórkę z Hitlera... 
 
Interesem mediów jest przyciąganie ludzi, a nie wygrywanie wyborów dla polityków. Nie można oczekiwać - nawet po bardzo przychylnych mediach - że będą postępować wbrew własnym interesom. 
 
Ten, kto chce wygrywać wybory, musi rozumieć kto ma jaki interes, a media w szczególności. To naprawdę nie jest wina ani złośliwość mediów, że wybierają potem sensacyjne tytuły. 
 
Heh, na szczęście prowadzący wybrał w tym wypadku słaby tytuł. Ale to początkujący dziennikarz. Jak nabierze doświadczenia, to będzie dawał tytuły typu "Korwin woli Pol Pota" - i po co się pokazywać od tej strony? No po co?

JaraS 2011-06-27

@15 
Korwin już był w sejmie. Znajdź kompromitujące wypowiedzi orka2.sejm.gov.pl 
 
@17 
Od ok. 4:20 www.youtube.com 
---------------------------------------------------------------------------------------- 
Kto jeszcze nie zna polecam: Anty Korwin Song www.youtube.com

Radek 2011-06-27

Oj słabiutko Obława , słabiutko. Gościa takiego kalibru powinien przyjąć Martin lub Hugo a nie giermek Obława. Jakoś drętwo prowadziłeś. Nie przygotowany byłes. nie przyczytałeś pytań od słuchaczy wcześniej żeby np odrzucic całkowicie obsurdlne pytania. I na przyszłość mniej mów "no dobrze". Jakoś to tragicznie brzmi.

radek1 2011-06-27

.

radek1 2011-06-27

Problemy techniczne były z powodu Obławy. Prawdowpodobnie zamiast siedziec w słuchawkach wszystki leciało mu przez głośniki wpadało do mikrofonu i stąd się robił pogłoś u Pana Janusza. Obława na przyszłość zakładaj słuchawki.

dorota 2011-06-27

To o czymś świadczy, jeżeli Korwin przez 10 lat nie wziął nawet lekcji dykcji.

Mateusz z Kanady 2011-06-27

@ Radki oba, a moze byscie cos tak samemu zrobili zamiast sie dopieprzac?

wierny słuchacz 2011-06-28

@21 Ciekaw jestem ile dla idei wolności dałoby nazwanie tej audycji tak jak to proponuje Martin. Korwin i tak się nie nauczy inaczej mówić, ale można za to obsmarować dodatkowo lidera jedynej wolnościowej partii(co prawda na jego życzenie).  
@ 18 Czy to na pewno wina Korwina i tylko jego?  
@ 19 Czym się tak na plus odróżnia ten Ron Paul? Czy on nie przypomina Michalkiewicza? Czy Michalkiewicz jest popularniejszy od Korwina?

Don Camilo 2011-06-28

22ga minuta jest straszna - pole do popisu dla wszystkich widzących w JKM 5tą kolumnę, celowego sabotażysty prorynkowych ruchów politycznych. 
Mówienie w stylu "jestem przeciw legalizacji konopi bo to nie powinno podlegać decyzji administracyjnej" to typowe wałęsowskie "jestem za a nawet przeciw". 
JKM jest fajnym ideologiem i publicystą ale jego udział w życiu politycznym przypomina wielkie stare drzewo, które (pewnie nieintencjonalnie) nie pozwala wyrosnąć młodym, silniejszym i bardziej elastycznym. Na listach wyborczych poUPRowskich komitetów wyborczych jest tylko JKM i grupka statystów.

Daniel 2011-06-28

Ale mnie zaminusowano ;) powaga, sam wyslalem pytanie do organizatora i nie chce mi sie sluchac prawie 2 godzin prawdopodobnie tego samego, ale tylko po to by uslyszec jedno moje pytanie, cenie swoj czas. Nie jest to narzekactwo tylko zgrabna uwaga, ktora na przyszlosc powinna przydac sie dziennikarzom, ktorzy jak np. Oblawa jak sie domyslam, zajmowac sie beda tym zawodowo. 
Co do JKM. Jezeli komus nie pasuje JKM i jego 'statysci', zawsze mozecie uderzyc do UPR, tam jest wieksze pole do popisu, a nawet brakuje osob decyzyjnych w poszczegolnych (w wiekszosci) regionach. No bo chodzi o budowanie juz istniejacej marki, ktorej autorem de facto jest Pan JKM. zapraszam :) wyborow nie wygramy, ale mozna nawiazac kontakty z ludzmi o podobnych pogladach i to z ludzmi ze swojego miasta i okolicy, podobna sprawa jak z KontestKlubami.  
Np. u nas w miescie osoby zwiazane formalnie z UPR czy sympatycy stanowia osoby z przedzialu wiekowego 19-23 wiec jest progres i nadzieja na przyszlosc. Malo tego UPRowi nie zagraza temat Pol Pota i Hiltera, na cale szczescie. Szanuje Pana JKMa, ale dobrze ze partia rozpadla sie na 2 czesci, przynajmniej wywiazala sie jakas konkurencja, ktora nie jest zla. Mamy juz potencjalnych sympatykow wiec sprawa toczy sie w dobrym kierunku. Najwazniejsze jest to by wspolnie z ludzmi ze struktur z regionu organizowac conajmniej comiesieczne spotkania, nawet jesli nie ma waznych temtow do poruszenia, a to dlatego by inni, nieprzekonani do srodwiska przyszli porpostu i przekonali sie czy warto nas znac i z nami dzialac, czy tez nie.

(Anonim id=601) 2011-06-29

ad 21: 
Radek - gość który wszystko wie. ;) 
 
ad 20:  
Kolejny Radek i kolejny co wie, że pytań nie czytałem. To może w ten sposób. Dla Pana Mikke pewne rzeczy są jasne, ale skoro dostaliśmy pytanie (moim zdaniem ciekawe np. to o kolei) to znaczy że dla wyborców parę rzeczy nie jest oczywiste. 
 
Część słuchaczy chyba chciało żebym zrobił blowjoba na antenie JKM-owi. No przepraszam, ja nie zrobię.

Daniel 2011-06-29
Claude mOnet 2011-06-30

No i zmiażdżono Korwina w maju.... Polecam poniższy link do artykułu p. Adama T. Witczaka "Korwinizm – próba analizy zjawiska" 
 
liberalis.pl

JaraS 2011-06-30

Czemu zmiażdżono? Korwin nigdy nie twierdził, że jest libertarianinem. Jest jaki jest, ale i tak 100 razy lepszy od obecnie panujących.

Claude mOnet 2011-06-30

@JaraS 
 
Bardziej w tym tekście zmiażdżono wyznawców Korwina niż jego samego. Ale jemu też się dostało za brak konkretów w jego argumentach np. o Hitlerze (gdzie kompletnie nie ma racji np. w kwestii "ras gorszych"), czy o wychwalaniu komucha Jaruzelskiego (prawie jak Michnik!).

JaraS 2011-07-01

Nieźle. Z miażdżenia JKM zjechaliśmy na miażdżenie jego mitycznych wyznawców. Zły Korwin. Popierają go też nieuki, które sądzą, że przed rewolucją francuską panował wolny rynek (!sic). Ja takiego nie spotkałem, ani na starym dobrym mikke.fora.pl, jak i jego następcy mikke.dyskutuj.com.  
 
JKM często pieprzy bzdury, ale pokaż mi polityka, który w swoich wypowiedziach zawiera więcej konkretów od JKM. 
 
Jakie to rewelacje o "rasach gorszych" masz na myśli, bo nie kojarzę nic takiego?

Claude mOnet 2011-07-01

@JaraS 
 
Chyba do Korwinowców należych... No ale łopatologicznie wytłumaczę: 
JKM powtarza niemalże w każdym wystąpieniu: "za Hitlera niższe podatki były 3x-4x (i lepiej było!)" - szczególnie dla ludzi "ras gorszych" (co kończyli w obozach i 100% rabunkiem majątku!), a nawet Polaków, gdzie za schowanie świniaka kula w łeb była... Samo to skreśla Korwina ze sceny politycznej, bo pisze ewidentne kłamstwa, przeplatane gdzieniegdzie prawdą... 
Sorry, ale pokaż mi 1 osobę co wolała żyć w Polsce za Hitlera niż teraz w UE! Przecież to są chore poglądy... 
A o Jaruzelu jaki to dobry wódz był nigdy nie czytałeś JKMa? Istna Michnikowszczyzna... Ostatnio zabrał się za pochwałę pedofilii przed dniem 1. czerwca (no podkoloryzowałem trochę, bo chodziło o seks z 13, czy 14-letnią lolitką, ale też świetny ruch :)! 
Przeczytaj cały podlinkowany artykuł, tam jest mnóstwo błędów jakie JKM popełnia (i to nie wszystkie wymienił autor) - dzięki temu JKM jest niedojdą polityczną (a całkiem dobrym publicystą, pomimo, że niekonkretnym)... 
 
Korwin od paru lat to nie moja bajka i jeśli wolnościowcy nie odstawią go na boczny tor to dalej będzie degrengolada i charyzmatyczni ludzie pójdą do PO, czy PiS, czy innej KaNaPy...

JaraS 2011-07-01

"Chyba do Korwinowców należych..." 
 
Pozwól, że odpowiem cytatem. Jestem "za bardzo pop na podziemie, za bardzo podziemie na pop". Nie nazwał bym siebie korwinowcem, ale rozważam głos na jego partię w wyborach i zawdzięczam mu, że nie jestem lewakiem. 
 
"No ale łopatologicznie wytłumaczę:  
JKM powtarza niemalże w każdym wystąpieniu: "za Hitlera niższe podatki były 3x-4x (i lepiej było!)" - szczególnie dla ludzi "ras gorszych" (co kończyli w obozach i 100% rabunkiem majątku!), a nawet Polaków, gdzie za schowanie świniaka kula w łeb była... Samo to skreśla Korwina ze sceny politycznej, bo pisze ewidentne kłamstwa, przeplatane gdzieniegdzie prawdą... "  
 
Najzwyczajniej w świecie manipulujesz. Które podatki są lepsze? 20%, czy 60%? Która sytuacja jest lepsza: Możliwość otwarcia kawiarni w 3 dni, czy w 3 miesiące? 
Jeżeli mówię, że ta kobieta ma ładne nogi, to oznacza to, że ma ładne nogi. Nie oznacza to, że ma fajny tyłek, buzię, piersi, jest inteligentna, dobrze gotuje i chcę ją za żonę.  
Chcesz to baw się w Michnika i oceniaj fragmentaryczne opinie jako pogląd totalny. Co właściwie zrobiłeś? Powiedziałeś: "artykuł miażdży Korwina, no właściwie nie miażdży korwina tylko jego wyznawców (!sic), widać, że jesteś korwinowcem, jebać korwina".  
 
 
"A o Jaruzelu jaki to dobry wódz był nigdy nie czytałeś JKMa? Istna Michnikowszczyzna... Ostatnio zabrał się za pochwałę pedofilii przed dniem 1. czerwca (no podkoloryzowałem trochę, bo chodziło o seks z 13, czy 14-letnią lolitką, ale też świetny ruch :)! " 
 
Jaruzela generalnie mam w dupie. Nie obchodzi mnie roztrząsanie spraw z przed 20-30 lat, gdy kraj się sypie. Co do Polańskiego to znowu pan dałeś ciała panie manipulator. Cytaty z wpisó dotyczących Polańskiego: 
 
I wpis: "Ja się tym, co zrobił p.Polański zwyczajnie brzydzę – ale to było chyba ze 40 lat temu…" 
 
II wpis "nie miałem na myśli tego, że p.Polański wziął sobie do łóżka 13-latkę – bo wyglądała na zupełnie dojrzałą. Tym się nie brzydzę – ludzka rzecz. " 
 
III wpis "ie rozumiem oburzenia autora (podzielanego przez część PT Komentatorów). Może zresztą jestem niedzisiejszy. Być może dziś panuje obyczaj, że przed pójściem z dziewczyną do łóżka pyta się ją o wiek, sprawdza dowód osobisty czy jakąś legitymację (urzędy dużo tego dziś wydają...), sprawdza świadectwo, czy nie jest chora na AIDS... 
 
W czasach mojej młodości człowiek, który by to robił, umarłby, wzorem śp.Emanuela Kanta, jako prawiczek – bo każda dziewczyna parsknęłaby śmiechem i sobie poszła. " 
 
Gdzie ta pochwała dla pedofilii?  
 
 
"Przeczytaj cały podlinkowany artykuł, tam jest mnóstwo błędów jakie JKM popełnia (i to nie wszystkie wymienił autor) - dzięki temu JKM jest niedojdą polityczną (a całkiem dobrym publicystą, pomimo, że niekonkretnym)... " 
 
Nie muszę czytać, bo te "błędy" doskonale znam. Pomimo tych błędów, bez wsparcia mediów zajął 4 miejsce w wyborach prezydenckich. Jeżeli liczyć pieniądze wydane na kampanię/ zdobyte głosy, to wygrał. Borowski, czy Jurek, którzy są wizerunkowymi antykorwinami osiągają porównywalne, lub gorsze wyniki. 
 
"Korwin od paru lat to nie moja bajka i jeśli wolnościowcy nie odstawią go na boczny tor to dalej będzie degrengolada i charyzmatyczni ludzie pójdą do PO, czy PiS, czy innej KaNaPy..." 
 
Najwyżej sprzedawczyki pójdą do PIS, czy PO. Z góry wiadomo, że te partie nie wprowadzą nic wolnorynkowego, ale zawsze można przytulić niezłą kasę z budżetu. Tyle osób narzeka na JKMa, ale nie powstają konkurencyjne wolnościowe partie. Łatwiej powiedzieć Korwin chuj, niż zrobić coś samemu. Zobaczymy co wyjdzie z UPR p. Józwiaka. PRowo prezentuje się 100 razy lepiej od Korwina, ale jakoś nie widać, żeby wolnościowcy palili się do tego projektu. Być może część z nich szuka problemu nie z tej strony co trzeba.

JaraS 2011-07-01

I tak jeszcze. bo mnie ten "korwinowiec" urzekł. Jeżeli korwinowcem jest ten, który przy każdej okazji nie wjeżdża na Korwina, bez względu czy ma rację, czy akurat nie ma, to jestem korwinowcem. Jestem też Tuskowcem, Kaczystą, Kośińskowcem, Lechowiczowcem i Monetowcem.

Artur 2011-07-02

beznadziejny prowadzący, mega amatorszczyzna, nie ma pojęcia z kim się spotkał i o co pytać

valdie 2011-07-04

Ja dopiero posłuchałem, od poczatku do końca. Super audycja, świetny prowadzący i formuła. Widać szczerość i Korwina, i prowadzącego i rozmówców. Przydługa jak na jeden raz tylko. Lepiej częściej, a krócej. Tak trzymać...

Claude mOnet 2011-07-04

@JaraS (38) 
 
Poczytaj sobie co naprawdę chciał JKM napisać, a później to ocenzurował i jak ta sytuacja wyglądała: 
www.ruchwolnosci.org 
 
Nie wybronisz JKMa, nawet jakbyś 10 książek napisał, on jest spalony politycznie... Inna sprawa czy JKM piszę na prawdę, co myśli, czy robi sobie tylko reklamę... 
Jeśli tak myśli to wstyd mi, że na niego kiedyś głosowałem - mam nadzieję, że przynajmniej nie przesiąknąłem niektórymi z jego chorych poglądów...

JaraS 2011-07-04

Co napisał? Że być może przespałby się z dziewczyną, która wygląda na dojrzałą? gorzej jakby chciał spać z tymi, które nie wyglądają dojrzale. Czy może szokujące jest to, że nie pytał nigdy dziewczyn o dowód?

Claude mOnet 2011-07-04

@JaraS (43) 
 
Widzę, że nie rozumiemy się za bardzo... Tutaj nie chodzi, że widzę coś zboczonego w tym co pisze p.Janusz (niesmacznego a i owszem!), ale dzięki takim tekstom (zarówno pisanym jak i mówionym), jego poparcie polityczne oscyluje ok.3% (i nie przekroczy 5%), czyli zawsze będzie na marginesie nieudaczników politycznych. 
Właśnie dzięki takim ruchom JKM zawsze sobie strzela w kolano, ostatnio broń podnosi coraz wyżej i nadal strzela... 
 
Czyli reasumując tym co robi JKM skazuje sam siebie na porażkę polityczną. Ja rozumiem, że można błaznować jak się jest Howardem Sternem, czy innym radykalnie nie polit-poprawnym dziennikarzem, ale absolutnie nie wolno jak się jest politykiem (np. pozytywny przykład niebłaznującego Rona Paula o nawet bardziej liberalnych poglądach niż błaznujący JKM)...

JaraS 2011-07-04

Co sprawia, że takimi nieudacznikami są też Borowski, Jurek? Dlaczego nie ma konkurencyjnej wolnorynkowej partii, bez Korwina, odnoszącej sukcesy?

Claude mOnet 2011-07-04

@JaraS (45) 
 
Pytasz retorycznie...? 
 
...to jest oczywiste skoro hasło "Wolny rynek" (a nawet "ultra liberalizm"!) w Polsce ma twarz Korwina-Mikke, czyli dobrych czasów hitlerowskiej okupacji z niskimi podatkami, a także seks dorosłych z 13-latkami! 
 
Sądzę, że za jakiś czas (do 5 lat!) libertarianie zmiotą JKM ze sceny politycznej i przekroczą magiczną barierę 5% nie dzięki niemu, a pomimo... 
 
Ps. Marek Jurek był za chłostą i karami cielesnymi w szkołach (tym się skazał na niebyt), a Borowski próbował rozbić SLD (więc zwolennicy PRLu są na niego rozeźleni)...

JaraS 2011-07-04

To, że nie ma poważnej partii wolnorynkowej bez Korwina, to też wina Korwina. Strasznie proste wychodzą Ci te rozwiązania. Jurek bo to, Korwin, bo tamto, ale nie zauważasz ile tego i większego kalibru "grzeszków" mają na swoim sumieniu partie parlamentarne. Jeżeli tak samo "rzetelnie" podchodzisz do tematów ze swoich audycji, to widocznie traciłem na nie czas.

Mateusz z Kanady 2011-07-06

Tak apropo "rzetelnosci" waszej wymiany to chcialem zaznaczyc ze za Hitlera bylo lepiej mniej wiecej w ten sam sposob w jaki ... gwalt ananlny na 13-to latce to seks.

rene 2011-07-13

29min okolo "dla mnie najwazniejszy jest podpisany pakt" W 39 tez pakt byl i jakos UK i Francja nie ruszyla na III Rzesza. Czasami polityczy realizm wychodzi na dobre :)

Czesiu 2011-07-17

Zapraszam do kupna! 
 
allegro.pl

Filip 2011-08-15

Szkoda, że nikt się go nie spytał o to, co powie na to, że krążą teorie, że jest on dezerterem wolnorynkowej sceny politycznej bądź jakimś agentem mającym na celu niedopuszczenie do wejścia liberałów do parlamentu..

Filip 2011-09-04

oraz dżingla krawca mogliście załączyć :D

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:
Premier znowu bredzi (2) - 3 tygodnie temu


Czy pomaganie ma sens? - 5 tygodni temu

Czy to już komunizm? (2) - 6 tygodni temu

Więcej audycji...
Czy Wiedźmin jest polski? (1) - 7 tygodni temu

90% Kontestacji będzie zaorane (2) - 8 tygodni temu

Państwo przepłaca za celebrytów? (1) - 2 miesiące temu

Kolory Kwarantanny Narodowej (3) - 2 miesiące temu


Czy można protestować w kościele? (4) - 3 miesiące temu

Unikaj szpitali (7) - 3 miesiące temu

Pościg za ludzmi bez maski (1) - 3 miesiące temu

25 lat i 48 mln kary do zaplaty (2) - 3 miesiące temu

Nauczyciele uciekają (6) - 4 miesiące temuNiskie podatki już były (15) - 5 miesiące temu

Czy trzeba nosić maseczki? (13) - 5 miesiące temu

Male i duze państwa autorytarne (4) - 5 miesięcy temu


Strzelać czy resocjalizować? (2) - 6 miesięcy temu

Mieszkania za 50% ceny (1) - 6 miesięcy temu


Nie bedzie nowych podatków! (2) - 7 miesięcy temu

Bitwa o wozy rozstrzygnięta! (4) - 7 miesięcy temu

Młodzi Gniewni o wyborach - 7 miesięcy temu

Czy LGBT to ludzie? (5) - 7 miesięcy temu

Dotacji w lipcu nie będzie (1) - 8 miesięcy temu

Czy policjanci się wstydzą (1) - 8 miesięcy temu

Nowy (nie)podatek od smartfonów (3) - 8 miesięcy temu

Gazem w przedsiębiorców - 8 miesięcy temu

Węgiel jest święty (1) - 8 miesięcy temu

W co mają inwestować normiki? (12) - 9 miesięcy temu

W szpitalach nie ma kolejek (4) - 9 miesięcy temu

Zagrajmy w grę (2) - 9 miesięcy temu

Turkmenistan pokonał wirusa! - 10 miesięcy temu

Pomagał bez zgody stosownych organów! (6) - 10 miesięcy temu

Jestem na kwarantannie! (1) - 10 miesięcy temu

Dlaczego nie warto #zostawaćwdomu? (5) - 10 miesięcy temu

Jak zarobić na koronawirusie? (2) - 10 miesięcy temu

Kupujcie makaron - coronavirus u bram (2) - 11 miesięcy temu


W Niemczech bieda! - 11 miesięcy temu

Nauczyciele zarabiają za mało! (2) - 11 miesięcy temu

Bądź patriotą, nie umieraj na rozkaz (6) - 11 miesięcy temu

Byle by przeżyć (2) - 11 miesięcy temu
Rząd Cię szybko uzdrowi (1) - ponad rok temu

Idzie drożyzna (2) - ponad rok temu


Muzeum z najwyższej półki (1) - ponad rok temu


Kiedy ojczyzna wzywa! (2) - ponad rok temu


Hugo zostaje kurem domowym (3) - ponad rok temu

Kto nas będzie leczył? (4) - ponad rok temu


Polską rządzą emeryci i rolnicy (6) - ponad rok temu


Siłownia w domu i w zagrodzie (6) - ponad rok temu

Francja wprowadza ACTA2 (3) - ponad rok temu
Czy to koniec wolnego Hong Kongu? (1) - ponad rok temu

10 groszy za indyka (1) - ponad rok temu

YT wciąż jest najlepszy? (3) - ponad rok temu

wRealu24 niesłusznie skasowane! (3) - ponad rok temu

Oddaje500plus chellange! (13) - ponad rok temu


Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - ponad rok temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - ponad rok temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - ponad rok temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - ponad rok temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - ponad rok temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - ponad rok temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - ponad rok temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - ponad rok temu

Czy będą matury? (1) - ponad rok temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - ponad rok temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - ponad rok temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - ponad rok temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - ponad rok temu

ROI z obywatela (9) - ponad rok temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - ponad rok temu

Bezrobotni zostana abstynentami (4) - ponad rok temu


Emigranci psują nasze dzieci! (7) - 2 lata temu


Magiczne szable i tarcze (1) - 2 lata temu


Kto zaorał Hugo? - 2 lata temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 2 lata temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 2 lata temu
Matka Boska Dotacyjna (9) - 2 lata temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - 2 lata temu

Rozwody przez internet - 2 lata temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 2 lata temu


RODO nie jest potrzebne! (2) - 3 lata temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - 3 lata temu

Autostopem na Kitaj (2) - 3 lata temu


Zdrajcy sprawy (4) - 3 lata temu
Taxi zamiast PKS (4) - 3 lata temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 3 lata temu


Nie daj sie golić za muzykę (3) - 3 lata temu


Każdy w końcu umrze (2) - 3 lata temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 3 lata temu

Zabić czy usunąć? (7) - 3 lata temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 3 lata temuJak pędzić bimber (10) - 3 lata temu

Czy bańka już pękła? (8) - 3 lata temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 3 lata temu

Nowy, legalny hazard (2) - 3 lata temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 3 lata temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 3 lata temu

Black Friday po polsku (4) - 3 lata temu

Nowy próg podatkowy (11) - 3 lata temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 3 lata temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 3 lata temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 3 lata temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 3 lata temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 3 lata temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 3 lata temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 4 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 4 lata temu
A klientów mamy w nosie (1) - 4 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 4 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 4 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 4 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 4 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 4 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 4 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 4 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 4 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 4 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 4 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (45) - 4 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 4 lata temu

Warto być biednym (8) - 4 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 4 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 4 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 5 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 5 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 5 lat temu


Jak unikać długów? (1) - 5 lat temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 5 lat temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 5 lat temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 6 lat temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 6 lat temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 6 lat temu


"Te wybory to przełom" (24) - 6 lat temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 6 lat temu

Hugo w Business Misji (6) - 6 lat temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 6 lat temuObalamy mity nt. energetyki (43) - 6 lat temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 6 lat temu
Możesz jeździć na gapę (10) - 7 lat temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 7 lat temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 7 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 7 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 7 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 7 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 7 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 7 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 7 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 7 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 7 lat temu


Jak kraść? (49) - 7 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 8 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 8 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 8 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 8 lat temu

MLM to ściema (67) - 8 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 8 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 8 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 8 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 8 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 9 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 9 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 9 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 9 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 9 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 9 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 9 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 9 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 9 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 9 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 9 lat temu

ACTA samo zło (87) - 9 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 9 lat temu

Naloty na graczy (17) - 9 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 9 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 9 lat temu


AgenTomasz mówi całą prawdę (49) - 10 lat temu

Ile zarabia młody dziennikarz? (17) - 10 lat temu

Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 10 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 10 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 10 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 10 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 10 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (23) - 10 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 10 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 10 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 10 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 10 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 10 lat temuCzy lasy powinny być prywatne? (40) - 10 lat temu

Świat wg PARP godzina druga (7) - 10 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 10 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 10 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 10 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 10 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 10 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 10 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 10 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 11 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 11 lat temu

Prawo do bycia skontrolowanym (1) - 11 lat temu
Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 11 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 11 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 11 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 11 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 11 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 11 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 11 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 11 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 11 lat temu


O buncie informatyków (8) - 11 lat temuUE powstała! (2) - 11 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 12 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

nowy sącz rozwody sprawy - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
giełdy pracawsieci.net - - 20.00
Rozyc - - 20.00
biuro rachunkowe lider sc nowy sącz - - 20.00
rzeczoznawca majątkowy i wycena... - - 20.00
Wiercenie studni głębinowych Gorlice, Nowy... - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt