Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne
przedwczoraj
Czy Wiedźmin jest polski?
670 tys. pozwoli odpowiedzieć na to kluczowe pytanie. Przywłaszczenie kulturowe. Czy kapitał ma narodowość. Tarcza 2.1 - czyli dlaczego rząd znowu wspiera wielki biznes. Czy można...
Myśleć jak przedsiębiorca
przedwczoraj
O PROSTYM SPOSOBIE POZYSKIWANIA KAPITAŁU.
Rynek crowdfundingu udziałowego rośnie w siłę̨. W roku 2019 zainwestowano na nim ponad 40 mln zł., zaś́ w tym roku, mimo pandemii, już ponad 35 mln zł. Dzieje się tak, ponieważ...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2011-07-05

Wojny domowe na Bliskim Wschodzie

Nadający:

Puszka Konserwy zostaje przemycona na tyły stron walczących. Dowiedzieliśmy się co u kogo słychać. Przeszliśmy przez Tunezję, Libię, Egipt, Syrię, Jemen - i opisaliśmy przebieg kryzysów, a nawet wojen domowych w tych krajach. Mainstream nie interesuje się tematem - tylko u nas obraz wrzącego regionu. Pod koniec audycji dzwoni Cloude mOnet rozpoczynająć krótką żywą dyskusję.

KOMENTARZE

Mateusz z Kanady 2011-07-06

Slowem wstepu: 
Swietna audycja, to znaczy zanim Claudzio sie nie zesral na salonach no ale coz mozna sie spodziewac po kliencie co wierzy w krasnoludki? 
 
Jak zwykle tony swietnych informacji, sam temat sledze ale gosc nie jedna luke wypelnil (po raz kolejny zreszta). Warto by raz na miesiac go zapraszac nawet jezeli nie na cala audycje to przynajmniej na jakies dwadziescia minut serwisu informacyjnego. 
 
A teraz slucham i komentuje (moment ide po whisky): 
To nie jest najnowsza mapa ale warto sie przyjzec zeby nabrac zrozumienia dla proporcji sil zaangazowanych... jakos ciezko mi uwiezyc ze Norwegowie przeprowadzili 10% nalotow.  
www.guardian.co.uk 
 
O i jeszcze raz przypominam ze pare lat temu Libja byla prezesem ONZowskiej organizacji praw czlowieka. 
 
No i oczywiscie prezydent EU calowal sie z Qauadaffim jeszcze w grudniu, ale o tym juz wiemy. 
 
A Polnocna Korea zostala wlasnie prezesem/prowadzacym komisji od miedzynarodowego rozbrojenia. Jedynie Kanada bez kompleksow zapowiedziala ze nie bedzia brala udzialu w tej farsie. Wiec wlasnie dla tego, pod zadnym kurwa pozorem nie chcemy zeby prawo miedzynarodowe bylo przestrzegane. W ogole warto by ONZ z Nowego Yorku na pysk wywalic... ale to osobny temat.  
 
A tak przy okazji pickupy z karabinem maszynowym tzw “tactical” to standartowy srodek transportu i wsparcia w tym teatrze, poczytajcie sobie o “Toyota War”.  
 
O i jeszcze od Brytyjskiego kolonializmu to sie odpiepszcie. Wiekszosc skolonizowanych nie stracila na tym procederze tylko zyskala. Co wiecej dzisiaj piec z szeciu wolnych ekonomi na swiecie to byle kolonie brytyjskie... na pewno przypadek.  
 
Wybrzeze Somalijskie mozna by spacyfikowac gdyby rownano z ziemia kazde miejsca gdzie uciekli piraci. Zaden problem, brakuje tylko woli. Jednego zolnierza nie trzeba wysylac na ziemie, napalm i cluster bomby wystarcza. I pies ich $&*() i cale MegaDeepShit albo niech Etiopczycy jeszcze raz zrobia z tym gownem pozadek, tylko tym razem skutecznie...  
 
“trudno sie spodziewac zeby ci co napadaja wiedzieli co ten statek wiezie” 
No, komos myslacemu moglo by sie tak wydawac, ale pewnie krasnolucki Claudzia albo i ci milionerzy co zyja kilkaset lat i oszczedzaja we frankach Szwjacarskich im to powiedzialy.  
 
EstEst slusznie w ostaniej audycji skwitowal sposzczanie ropy ze strategficznych rezerw, [parafrazuje] to sprzedawanie rodowych sreber na dzien przed bankrucwem zniszczonego syfilisem pradawnego rodu... a tyle rezerw w domu... i w Kanadzie... oj zaplacicie zaplacicie :D 
 
Brawo, brawo, brawo zrobcie audycje o Islamie! Allah nie patrzy w porcelanowa filizanke tak dlugo jak nie przezroczyste sa szklanki czy kielonki jest ok.

Marius 2011-07-06

Mateuszu: 
więcej mainstreamowych mediów, a będziesz ekspertem uprawnionym do wypominania innym, że nie są ekspertami w każdej dziedzinie.

Claude mOnet 2011-07-06

Dobra teraz trochę merytoryki wrzucę, bo tak propagandy mainstreamu jak i w KonteStacji nie cierpię (w piątek u mnie będzie oranie tematów spiskowych, a raczej dezinformacji mediów mainstreamowych na których się znam): 
1. Świat nie jest czarno-biały. 
2. Nie bronię piratów somalijskich (bo także są zapewne napady typowo bandyckie, może większość, jednak kto to wie!), ale kij ma 2 końce - gdyby ktoś wyrzucał odpady nuklearne/chemiczne, nawet poza linią wód USA (czyli np. 100 mil od brzegu), taki statek został by porwany przez Marines i dodatkowo sądownie naliczono by karę w milionach $. To się nazywa demokracja i patriotyzm. W Somalii określa się zawsze piractwem. 
3. Na prawdę islamiści są najmniejszym dla nas problemem, lepiej patrzmy co się dzieje w Europie, która się wali nie przez islamistów, a przez Euro-komunistów, Lebensborn i inne odchyły - UE może się rozpadnie utopiona w przemocy nawet w tym lub przyszłym roku! 
4. Każdy kraj który nie dostosuje się do światowej finansjery albo pójdzie na dno albo się odstrzeli władze - tak mogło być z Polską, tak stało się z Libią oraz Japonią, teraz czas na Wenezuelę (przynajmniej zabicie Chaveza, nawet nietypowo) i Iran (prowokacja z Izraelem i być może użycie broni "nukes" taktycznej). 
 
The Sunday Times (mainstream - tam nigdy nie ma winnych po stronie Zachodu): 
www.timesonline.co.uk 
AlJazeera: 
english.aljazeera.net 
 
Stefan Molyneux (próba spojrzenia głębiej na problem piratów z Somalii): 
www.youtube.com 
 
Dajmy głos piratom z Somalii (dziwię się że łykacie mainstream bez żadnej refleksji, świat NIE jest czarno-biały): 
www.youtube.com 
 
@Mateusz z Kanady 
 
Jak zwykle "merytorycznie" (a raczej mainstreamowo merytorycznie, czyli odwrotnie niż merytorycznie)... 
Acha Stefan Molyneux także jest z Kanady, ale w debacie z nim (prawie na każdy temat, a przynajmniej społeczno-polityczne) nie miałbyś nawet cienia szans wyjścia zwycięsko, po prostu by Ciebie zaorał ;)... 
 
@Marius 
 
Widzę, że w Polsce ludzie coraz więcej wiedzą i rozumieją, a imigranci coraz mniej (kurde sam jestem imigrantem ;)... 
 
@Jabollissimus 
 
Dzięki, że doceniasz p. Igora Witkowskiego, bo zgadzam się z Tobą w pełni. 
Szkoda jednak, że w Konserwie takich gości nie zapraszacie... 
Ja polecam Wam zaprosić prof. Romana Kuźniara (specjalista ds. międzynarodowych), jeden ze świetlejszych ludzi w naszym Bantustanie zwanym pieszczotliwie Polską (aż dziw że jest doradcą prezydenta Komorra, za co ma u mnie Komorowski dużego +)...

Jabollissimus 2011-07-06

Dzięki za linki - teraz czas, by się Ostatni Sprawiedliwy do nich odniósł. 
 
Co do Somalii... Przedstawialiśmy napiętą sytuację w regionie państw arabskich. Była przedstawiana możliwość rozwinięcia się "scenariusza somalijskiego" w Jemenie. Gdybyśmy mówili o Somalii - przedstawilibyśmy ją szerzej. 
 
Ostatni Sprawiedliwy został naszym "reporterem" z tego co się dzieje teraz w państwach arabskich i wywiązuje się z tego zadania znakomicie. Dzięki niemu mamy co kilka tygodni przybliżony obraz tego co się dzieje w regionie. Tego mainstream nie przekazuje!

Ostatni Sprawiedliwy 2011-07-06

re Jabol 
Ależ oczywiście, że rzeka Bug stanowi granicę między Polską a Białorusią. Tak mnie wkręciłeś, że prawie uwierzyłem, że nie ;P Oczywiście to tylko część granicy, a także stanowi część granicy z Ukrainą. 
 
re Mateusz z Kanady 
Po pierwsze dziękuję za miłe słowa. Być może nasi drodzy Jabolissimus i Kreator skorzystają z pomysłu ;) 
 
Co do udziału Norwegii w nalotach na Libię to oczywiście nie była to moja opinia (te 10%) ale stwierdzenie bodajże rzecznika MON norweskiego. Być może na wyrost, być może nie. Najistotniejsze było jednak to, że Norwegia postanowiła całkowicie wycofać się z ataków (kilka innych krajów już redukuje swoje zaangażowanie i bardzo możliwe, że za jakiś czas również dokonają pełnego wycofania się z tej operacji). Informacja ta z mojej strony miała wskazać, że koalicja antykaddafijska powoli się sypie na tle przedłużającego się konfliktu i jego kosztów po stronie interwentów. 
Poruszyłeś bardzo ciekawą kwestię zaangażowania państw autorytarnych i łamiących dobrze rozumiane prawa człowieka (nie te lewackie) jak również zresztą samo prawo międzynarodowe (publiczne uściślając) i dobre obyczaje społeczności międzynarodowej. Sprawa jak wspomniałem jest bardzo interesująca ale też skomplikowana. Nie chciałbym wydawać pochopnych i skrajnych sądów nt skuteczności i w ogółem ram funkcjonowania instytucji międzynarodowych z ONZ na czele a także kwestie czy prawo międzynarodowe jest nam w ogóle potrzebne. Oczywiście sam ONZ widzimy jak działa, a raczej nie działa. Wynika to z wielu powodów, również głównego- ONZ został stworzony na inne czasy, jeżeli ma pozostać -choćby najważniejszym forum kontaktów- platformą współpracy międzynarodowej to musi dokonać się jego reforma. Niebezpieczeństwem jest tutaj to, że spodziewane efekty takiej reformy wzmocnią państwa lewicujące Ameryki Łacińskiej i wschodzące mocarstwa pokroju CHRL, co wcale nie musi przysłużyć się deklaratywnym celom istnienia ONZ. Druga sprawa to samo prawo międzynarodowe. Moja opinia wielu wyda się nieobiektywna z racji mojej drogi życiowej (studiuję stosunki międzynarodowe i mam zamiar zajmować się nimi zawodowo) ale uważam, że prawo międzynarodowe jako takie jest nam niezbędne. W przypadku jego braku nastąpi okres chaosu. Oczywiście w czasach sprzed skodyfikowania p.m. istniało coś takiego jak "zwyczaj" w stosunkach między podmiotami na tzw. arenie międzynarodowej. Właśnie ze zwyczaju narodziło się formalne p.m. Kwestią zasadniczą pozostaje na ile p.m. ma być rozwinięte, jakich kwestii dotykać i czy ma w pewnych przypadkach być ponad prawem suwerennym podmiotów SM (szczególnie tych niezrzeszonych w ONZ czy innym jego odpowiedniku tak jak to miało miejsce w przypadku Ligi Narodów). Na koniec wypada dodać, że jakie by nie było owo prawo to realne znaczenie będzie mieć tylko w przypadku stojącej za nim twardej siły (czyli jak w życiu). Początkowo miały powstać specjalne siły szybkiego reagowania ONZ wyłączone spod jurysdykcji państw narodowych, które miały być przez organizację używane do utrzymywania pokoju między jej członkami. Dlaczego do tej pory takie siły nie pojawiły się, tłumaczyć chyba nie trzeba. 
 
Brytyjski kolonializm- ale my jesteśmy jak najbardziej za nim, tzn. widzimy jego pozytywne cechy i uważamy nawet, że przeważają one nad negatywami. Świat w XIX wieku był o wiele prostszy, teraz w sumie się nie zmienił bo dalej rolę rozgrywającego posiada siła, ale doszły tutaj elementy propagandowe (które czasami są wykorzystywane dla rzeczywistego dobra, ale zazwyczaj tak jak kiedyś dla realizacji egoistycznych interesów państw- jestem zwolennikiem tzw. teorii realizmu w SM czyli nie uważam się za utopistę wierzącego w stan wiecznej szczęśliwości gdyż ludzie są dobrzy i nastanie raj o ile tylko zaczną ze sobą współpracować miast rywalizować. Niestety, ale praktyka historyczna wciąż nie potwierdza postulatów drugiej strony czyli tzw. idealistów spod znaku np. teorii liberalnej w SM, acha Ci liberałowie to nie są tacy liberałowie jak wy ;) Kończąc te kwestię nie byłbym jednak uczciwy gdybym nie dodał, że idealistom mimo wszystko wiele zawdzięczamy w zakresie teorii i praktyki SM). 
 
Żywię nadzieję, że za jakiś czas (po wakacjach) rozpoczniemy cykl audycji o tzw. islamie politycznym a na początek może o terroryzmie islamskim: jego początkach, emanacjach, celach, powiązaniach i metodach. Rozmawiałem kiedyś z o tym z chłopakami i są zgodni, że chcieliby taki cykl ze mną popełnić. 
--- 
 
Z niecierpliwością oczekuję obiecanych przez Clouda linków nt wyrzucania odpadów atomowych u wybrzeży Somali abym mógł się z nimi zapoznać, przeprowadzić własne dochodzenie i móc z czystym sumieniem skomentować (gdyż tak jak przyznałem, nie zetknąłem się z taką kwestią). Nie mając co robić na szybko znalazłem bardzo fajny tekst dotyczący tej sprawy: "Czy odpady radioaktywne powodują zgony w Somalii?" www.atom.edu.pl Wynika z niego, że nie tyle odpady promieniotwórcze powodują falę zgonów w Somalii i są powodem tzw. obronnego piractwa (że nie są głównym jego powodem to już akurat moje zdanie; artykuł tego nie dotyczy; dlaczego to mówiłem na fali Konserwy), ale są to odpady toksyczne i z pewnością nie są to wysokoaktywne odpady promieniotwórcze (czyli z elektrowni jądrowych). Notabene tym rzekomym procederem zajmuje się szczególnie mafia włoska a w pewnym okresie prowadzono go quasi legalnie (quasi gdyż człowiek SM może mieć wątpliwości czy strona somalijska, która podpisywała umowę była do tego władna) na mocy umowy z częścią watażków somalijskich przez europejskie firmy zajmujące się utylizacją takich odpadów. Gorąco odsyłam do tego artykułu, który nie jest anonimowym wpisem o kolejny ogólnoświatowym spisku ale rzetelnym artykułem, podpartym bibliografią i napisanym przez człowieka z dorobkiem w dziedzinie atomistyki. Jednocześnie jest on dosyć krótki więc warto się z nim zapoznać. 
 
 
Sprostowania i uzupełnienia: 
gdy mówiłem o Trybunale to chodziło mi o Międzynarodowy Trybunał Karny; niestety kilkakrotnie pomyliły mi się skróty i mówiłem o MTS (mn. trybunał sprawiedliwości). 
 
Inne: 
- ad marszów powrotu na Wzgórzach Gola: zapomniałem dodać, że żołnierze izraelscy otworzyli ogień po obrzuceniu ich kamieniami przez demonstrujących Palestyńczyków 
- chodziło mi oczywiście o Sekretarza Obrony USA, R.Gatesa 
- wiceprezydent Jamenu to Abd-Rabbu Mansour Hadi 
- Zindżibar na południu Jemenu, od 29 maja jest w rękach rebeliantów z nieznanej dotychczas organizacji Zwolennicy Szarijatu; także stolica jednej z prowincji, miasto Abyan znajduje się w rękach terrorystów 
- Al-Kaida Półwyspu Arabskiego odpowiada za udaremniony jesienią ub. roku plan serii zamachów mających na względzie zaatakowanie celów na terytorium USA przy pomocy bomb ukrytych w przesyłkach kurierskich. Odpowiada również za ataki na niszczyciel "USS Cole" i supertankowiec "Limburg" 
- syn prezydenta Jemenu Saleha to Ahmed 
- rebelianci przejęli kontrolę nad drugim co do wielkości miastem Jemenu, Taizz. 
 
ps. 
na koniec gorąco zachęcam do dzwonienia i dzielenia się swoimi opiniami (również w formie komentarzy pod audycją). Każda jest cenna i pomaga nam ocenić czy forma audycji jest dla słuchaczy atrakcyjna i generalnie czy nie gadamy głupot :D (treść audycji). 
 
Gorąco pozdrawiam, 
ostatni sprawiedliwy

Ostatni Sprawiedliwy 2011-07-06

ooo widzę, że już pojawiły się linki od Clouda, jak będę miał chwilę to się z nimi zapoznam i odniosę.

Mateusz z Kanady 2011-07-06

Mariusku, a co ja mainstreamowego mowie? To ze bronie kolonializmu? To ze uwazam ze Somalie najlepiej zaorac? To ze wysmiewam sie ze spuszczania strategicznych rezerw? To ze ONZ chcialbym rozwiazac? Slonko ty chyba nawet nie wiesz co mainstremowe media mowia na te tematy.

Mateusz z Kanady 2011-07-06

Claudzio,  
 
Jezeli ktos by tam kiedys wywalil toksyczne swinstwo u wybrzezy Somalii to bardzo dobrze. Przynajmniej jakis pozytek bylby z tego scierwa. Afryka nic nikomu nie dala poza AIDS. To co sie dzieje dzisiaj w Somalii i Somlaijskie piractwo nie ma nic, absolutnie nic wspolnego z tym ze ktos tam kiedys zrobil toksyczna kupe przez burte. Trzeba byc patologicznie naiwnym, zdesperowanym oszolomemem zeby starac sie komus wmowic na sile ze tak zwani Somalijczycy maja jakas tam swiadomosc krzywd i ze tym bydlem nie kieruje wylacznie zwykly oportunizm. P.J. O’Rourke najlepiej ich opisal w “All the Trouble in the World” to tez jest dobre: www.independent.ie southafrica 
 
I tak wlasnie Islam jest zagrozeniem a nie jakies tam UFO/NWO/krasnoludki/inne czarymary wymyslane przez pozytecznych idiotow. Islam plus polityczna poprawnosc uniemozliwiajaca nawet uczciwe zdefiniowanie konfliktu to jest realne zagrozenie. Chiny i Ruskie to nastepne zrodla zagrozenia. Zagrozeniem takze sa miedzynarodowe sitwy jak ONZ czy EU.  
 
A tak w ogole to szkoda ze nie ma NWO, szkoda ze zamiast trzymac za pysk i nie pozwalac sobie podskakiwac tak jak to robilo np Imperium Brytyjskie albo od czasu do czasu Stany trzeba sie z tymi pojebami cackac. Bardzo dobrze by bylo gdyby ktos zabil Chaveza czy Achmainerjacketa (czy jak mu tam) czy Quadaffiego (chociaz obecnej operacji w Libji nie popieram). A zamiast tego zachod sam sie kastruje podczas gdy zagrozenie rosnie. W Europie to sie skonczy tradycyjnie europejskim rozlewem krwi i tacy naiwni UFOlodzy jak ty beda bardzo zdziwieni jak wam heretykom lby zaczna obcinac ci ktorych dzisiaj nie uwazasz za zagrozenie (nie dzwoncie do nas tym razem sami sobie radzcie). 
 
Re Stefan Molyneux by mnie zaoral, uff ale argument, podniesc sie nie moge od tak merytorycznego zmiazdzenia.... a ciebie by zaoral Robert Spencer, Mark Steyn, Ezra Levant, Michalel Totten, Oriana Fallaci (jej rozkladajace zwloki by ciebie zaoraly) ha, ha widzisz ja tez potrafie zucac nazwiskami. Piec do jednego, uff znaczy merytorycznie wygralem?

Mateusz z Kanady 2011-07-07

“2. Nie bronię piratów somalijskich “ 
Oczywiscie ze bronisz. 
“(bo także są zapewne napady typowo bandyckie, może większość, jednak kto to wie!)” 
Kazdy kto tam siedzial jako zakladnik 
“, ale kij ma 2 końce” 
Wsadz se go wzdloz a nie w poprzek 
“ - gdyby ktoś wyrzucał odpady nuklearne/chemiczne, nawet poza linią wód USA (czyli np. 100 mil od brzegu),” 
Pomysl chwile, po jaka cholere mialby ktos wywalac odpady w srodku bardzo uczeszczanego szlaku i akurat wlasnie tam? Nie prosciej zrobic to gdzies zdala od reszty swiata w srodku nie patrolowanego oceanu? 
“ taki statek został by porwany” 
Zatrzymany na czas dochodzenia i nikt by nie grozil pomordowaniem zakladnikow 
“przez Marines” 
Marines to piechota morska 
“ i dodatkowo sądownie naliczono by karę w milionach $.” 
Prawdopodobnie tak i to zle czy dobrze? 
“ To się nazywa demokracja i patriotyzm.” 
Nie to sie nie nazywa ani demokracja ani patriotyzm, sprobuj jeszcze raz, do trzech razy sztuka. 
“ W Somalii określa się zawsze piractwem. “ 
Nie piractwem, nazywa sie porywanie stakow bez jakichkolwiek dowowdow na bzdurne alegacje jakie wysrywasz po nadmiernej ilosci Molynauxa. Piractwem nazywa sie grozenie smiercia zakladnikom, itd...

Mateusz z Kanady 2011-07-07

“4. Każdy kraj który nie dostosuje się do światowej finansjery albo pójdzie na dno albo się odstrzeli władze - tak mogło być z Polską, tak stało się z Libią oraz Japonią, teraz czas na Wenezuelę (przynajmniej zabicie Chaveza, nawet nietypowo) i Iran (prowokacja z Izraelem i być może użycie broni "nukes" taktycznej). “ 
Znaczy rozumiem ze Smolensk, atak na Libje i tsunami+trzesienie ziemi w Japoni to czesc tej samej konspiracji? Czy tak? Sprecyzuj prosze.

Mateusz z Kanady 2011-07-07

Oh i jeszcze Claudzio, jezeli chodzi o ta jadowita komunistke Alpi to mam dla niej tyle szacunku ile dla Swietego Nalesnika aka Rachel Corrie. I jedna czerwona kurwe mniej, naprawde mam szczera nadzieje ze rozwali ja wlasnie najemnicy na sluzbie mafijnych kkkoporacji.

Claude mOnet 2011-07-07

Nie mam wielkiej wiedzy co do polityki zagranicznej, więc nie będę polemizował kto ma racje, bo nikt z nas (w tym gość - może się mylę?) nie był w Somalii, a może i nawet niektórzy nie byli w Afryce (no ja byłem, ale bardzo krótko :) 
Mój apel to, żeby nie myśleć w kategoriach z klapkami na oczach, żeby prymitywnie Świata nie upraszczać, bo tracimy prawdziwy jego opis. 
Założę się, że każdy z Was, nawet gość, zaczął debatę z profesjonalistą np. z prof. Kuźniarem poległ by od razu i się skompromitował (im bardziej pewny siebie i mniej oczytany człek tym szybciej!). Tylko tyle... 
 
No i jak zwykle Mateusz dostał orgazmu - aż połowa wpisów należy do niego - też bym chciał tak bez seksu, tylko jak? Freud znał pewnie na to odpowiedź ;). 
 
@Mateusz z Kanady (inni nie czytajcie bo osobiście poleciałem :) 
 
Zachowałeś się na bardzo niskim poziomie (dziecka "Neo"?), czyli Twoja dobitna i wielce elokwentna riposta sięgnęła "salonu" (III RP?). Według mnie dna po prostu. Raczej nie o mnie to źle świadczy, a o osobie co napisała: 
"zanim Claudzio sie nie zesral na salonach" (na salonie III RP bardzo chętnie to zrobię) 
"Wsadz se go (kij) wzdloz a nie w poprzek" (zrób filmik na YouTube bom zbyt głupi, aby pojąć) 
"I jedna czerwona kurwe mniej" (uff, dobrze że to przynajmniej nie o mnie :) 
"jej rozkladajace zwloki by ciebie zaoraly" (nekrofilia? uuu, ja takich myśli nawet nie miewam w życiu :) 
"ktos [..] wywalil toksyczne swinstwo u wybrzezy Somalii to bardzo dobrze. [...] jakis pozytek bylby z tego scierwa" (tylko tam? a u wybrzeży Kanady to już nie?) 
"Afryka nic nikomu nie dala poza AIDS" (no toś mnie rozbawił, bo to już dawno obalono w wiedzy spiskowej - muszę Ciebie poważnie zmartwić, bo Twoje geny pochodzą wprost z Afryki - dlatego skoro dałeś AIDS, jak mawia Kelthuz: "Zabij się" hehehe :) 
"coz mozna sie spodziewac po kliencie co wierzy w krasnoludki?" (ja nie tylko wierzę, ja jestem krasnoludek! Nie wiedziałeś? Widzisz czego się można dowiedzieć w Internecie :) 
 
Myślałeś (i myślisz) zapewne, że Twoje posty na mnie niekorzystnie wpłynął, że mnie jakoś upokorzą, że zamknął mnie w klatce. Niestety nie, bo ja mam przednią zabawę w czytanie tego typu "wypocin" ludzi zakompleksionych. To po prostu skarbnica psychologicznej wiedzy :)... 
Wydaje mi się, że musisz mieć duże problemy tak emocjonalne jak i życiowe, skoro wylewasz je tutaj, jako starszy już człowiek, a topisz w domu w alkoholu. Psychologiem nie jestem, ale tak z obserwacji życia jest, że im bardziej człowiek sięga swoich prymitywnych pokładów w komentarzach, tym większe życiowe problemy ma... Dyskusja ze mną niestety nie pomoże, bom nie psycholog... ;)

Mateusz z Kanady 2011-07-07

“Nie mam wielkiej wiedzy co do polityki zagranicznej,” 
No i widzisz nawet ty i ja mozemy sie zgodzic na jakis temat.  
 
Rezte olewam bo to pozbawiony cienia tresci belkot samozadowolonego niedojeba.

John Galt 2011-07-08

Panie Janku, w jakim to stanie/miasteczku mój gość nie może postawić swojego auta na moim podjeździe? Przecież nawet za Stalina tak nie było !

Kreator z koczowiska :) 2011-07-08

PANOWIE SPOKOJNIE. 
 
Wiecie, że za cholere się ze sobą nie zgodzicie, więc po co sobie wrzucać to nie XIX wieczne ;P. Pozatym nie róbmy z kontestacji onetu bo cholera można sie śmiać z czyiś poglądów ale nie przesadzajmy - by wolność się w samowolkę i warcholstwo nie przekształciła. 
 
Ja nie wierzę w istotną rolę UFO w dziejach ziemii, ale pewnie zgodnie z prawdopodobieństwem (matematyką) te ufole gdzieś tam żyją w różnej formie we wszechświecie. Część UFO-artefaktów uważam za fałszerstwa i tyle. 
A potencjał ludzki jeśli jest dobre zarządzanie i wolność jest nieograniczony! Możemy sami zdobyć w 1000lat galaktykę jeśli będzie kapitalizm i zasady sterujące działaniami człowieka. Wegetujemy technologicznie od wielu lat przez biurokracje, socjalizm i NWO a nie kosmitów z zewnątrz. 
 
A co do zbawczej roli USA. Ja nie przepadam za USA chociażby zt ego względu, że pomogło ZSRR. Trzeba było ZSRR to zło i gówniany komunizm zostawić na pastwę niemców by zaorali te ziemie i sami się tam wykrwawili. Nas by wyzwolił Patton i nie byłoby zniszczonych starówek, komunizmu i mordowanych patriotów! 
Cały współczesny świat nie ma jaj - tak samo jak USA ma bardzo wybiórczą moralność.

Kreator z koczowiska :) 2011-07-08

PS. A jak będzie audycja o islamie powiem co sądzę i gdzie się myli i że to nie jest religia tylko POLITYKA. 
 
ISLAM TO POLITYCZNY USTRÓJ I SOCJALNY SYSTEM OPARTY NA PREHISTORYCZNYCH ZASADACH. Ale szczegóły zostawimy na inny raz. 
I my jako europejczycy powinniśmy robić wszystko by tu nikt nas okradać nie przyjeżdżał. A tylko likwidując socjalizm i zwalczając biurokracje uratujemy się przed zagładą z naszej własnej winy. Arabowie tu się panoszą z naszej własnej głupoty!

Mateusz z Kanady 2011-07-08

Kreator, sorry za pyskowke na gorze ale gdyby tych dwoch madrali atakowalo moj punkt widzenia a nie zarzucalo mi mainstream to bym pewnie grzeczniej odpowiedzial. A tak kombinacja spartolonego dnia i debilnych, tanich oskarzen sprowokowala mnie, sorry, jak chcecie to wywalcie posty 9-11 i 13.  
 
Jezeli chodzi o Ameryke i zachod to ja chce realnie powrotu do tego co bylo powiedzmy najpozniej pod koniec lat szeszcdziesiatych czyli zanim pokolonie splodzone przez weteranow 2WS zaczelo wszystko pieprzyc. Wiem ze problemy zaczely sie duzo wczesniej, dobrze, ale wtedy to nadal to byl jeszcze ten zachod gotowy agresywnie bronic swoich interesow a nie wiecznie stawiac sie pod pregiezem jak dzisiaj.  
 
Dzisiaj sytuacja jest absolutnie patologiczna, slusznie mowisz ze zachod nie ma jaj, absolutnie sie zgadzam. Zachod przestal miec jaja mniej wiecej jak po ocaleniu Wietnamu amerykanscy zdrajcy (demokraci) oddalli go czerwonym oprawcom.  
 
Ja wiem potem byl Reagan i Thatcher, Afganistan i Falklandy i atak na Quadaffiego i pomoc Pinochetowi ale to juz dzialo sie w innym zniewiescialym coraz bardziej politycznie poprawnym swiecie to nie byl ten swiat gdzie przeciwko czerwonym stalo ONZ w Koreii (ostatni raz kiedy ONZ sie przydalo), gdzie na wlasna reke rozwalali czerwonych w Grecji czy Islamistow na Malayach, raczej to juz byl ten swiat gdzie jedynie demonizowany Israel pomagal ratowac to co zostalo z Afryki Poludniowej. To juz byl ten zachod ktory zamiast bronic innych, winil sie za wszystko ku rodosnym skowycie domowych pozytecznych idiotow. 
 
W Europie zachodniej wojny domowej nie unikniesz. Trendow demograifcznych nie odwrocisz w jedna noc a nawet gdybys je zmienil to na owoce tej nocy mosiz czekac dwie dekady. A tak mniej wiecej za dekade moze poltorej proporcja muzulmanow w wieku, nazwijmy to poborowym, w wielu regionach zachodniej Europy nabierze masy krytycznej i zacznie sie zadyma. Oni przestana sie upominac o specjalne prawa oni zaczna o nie walczyc. Klamka zapadla tego nie unikniesz, na to mozesz sie co najwyzej przygotowac. Nie wazne ze beda w mniejszosci, bedzie ich wystarczajaco duzo i beda wystarczajaco agresywni zeby zrobic powazna zadyme. Zwlaszcza ze przeciwnikiem tych wychowanych na ulicy beda staruszki i zniewiesciale panicze zyjace po trzydziestce pod spodnica mamusi. Na ulice wyjda cie ktorych muzulmanie plodza na potege przez ostania decade, wielu imanow i innych kacykow juz o tym otwarcie mowi. Tak jest zawsze jak ich proporcja wzrasta i nigdy na pokoj oni nie pozwolili. Skonczy sie to tak jak zawsze w Europie sie takie zadymy koncza. Ta wojna domowa prawdopodobnie ominie wiekszosc Europy Wschodniej (zreszta znacznie mniej politycznie poprawnej i zniewiescialej) ... ale wtedy bedziecie mosieli radzic sobie sami a jak potocza sie sprawy na wschodzie to przepowiadac nie bede, zreszta wy wiecie wiecej o tym kotle ode mnie.  
 
Ale wlasnie dla tego cholernie mi zalezalo na tym zeby Amerykanie mieli w Polsce bazy i zeby Polska miala gwarancje. Te gwarancje nie zawsze sie przydaja (np Wietnam albo Gruzja) ale Israel, Korea Poludniowa czy Taiwan nie istnialy by dziesiaj gdyby nie Ameryka.  
 
I dlaczego zachod a nie ktos inny. Bo niby kto? Chiny? Faszystowkie zamordystyczne Chiny? Te Chiny okupujace Tybet, pobrzekujaca szabelka wokol Taiwanu, coraz czesciej Japoni i ostatnio Wietnamu i Filipin? No poczekajmy jak tam peknie banka mydlana i wroca do zlobu twardoglowi. Tiananmen bedzie wygladalo jak hipisowski happening w porownaniu. To dopiero bedzie czas rewolucji kulturowej.  
 
To moze Ruskie? Te zapijajajce sie Ruskie umierajace masowo od alkocholizmu, z wlasnym problemem Islamiskim i ambicjami zeby wsadzic Europe Wschodnia pod but swojej “strefy wplywow”? No wlasnie jak muzulmanie zaczna robic masowa zadyme w Europie Zachdniej to Ruskich bym sie wtedy obawial. Lodolamaczem muzulmanie nie beda ale przeciez bronic swoich interesow jak 17-go wrzesnia to sie Putinisci nie omieszkaja jak bedzie okazja.  
 
Brazylja i reszta latynoskiej Ameryki? W takie mzonki wierza tylko ci co patologicznie szukaja alternatywy dla Ameryki, nie wyszlo z Sowietami, to moze Japonia, jak nie Japonia to moze Azjatyckie tygrysy, albo EU, albo moze Chiny, no kto jeszcze zostal? O tak Brazylja! Tam panuje socjalizm i wlasnie przezywa renesans otwarty komunizm. Pare miejsc moze sie uda uratowac, Chile, pewnie Kolumbie, Belize moze Honduras albo Slawador it to by bylo na tyle. “dwa do przodu, trzy do tylu” jest dewiza tego sparanego kontynentu. 
 
To tyle na razide, kosci zostaly rzucone, karty rozdane. Im pozniej zachod zacznie regowac tym krwawiej to wyjdzie.

Dodaj komentarz...


Adam Kreator - konserwatywny liberał pracujący niestety na etacie. W wolnym czasie zajmuje się pomnażaniem w socjalizmie XXI wieku swojej nędzy i różnymi dziwnymi zainteresowaniami: numizmatyka, fuchy, grafika 3D, rysunki, rzeźba, malarstwo, design, stare komputery, pisanie artykułów, podróże, fotografia zabytków, konserwacja sztuki, zamki polskie, monarchiści, historia ogólnie a zwłaszcza mało znane ciekawostki które wyszukuję w książkach, internecie i wikipedii. Żeby określić dokładniej trzeba wypić z nim lampkę wina o cenie powyżej 8zł za butelkę.

Krzysztof Jabollissimus - wierszoklej (słowo "poeta" używał niejeden grafoman, on skromnie nie użyje). Węglomaz i farbiarz ("rysownik i malarz" zarezerwowane są raczej dla tych, co nieszpetnie uprawiają sztukę). Wydrzymord (zaiste, by być "wokalistą" trzeba umieć śpiewać!). By poznać fragmenty jego tfu-rczości - warto zajrzeć na stronę www.jabollissimus.pl Żeby poznać go lepiej, trzeba wypić z nim lampkę wina w cenie poniżej 8zł za butelkę.

Prowadzą audycję na żywo KonserwaInne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Liberland | Konserwa 2.0, #29 (1) - 4 lata temu
Równość - sruwność. (1) - 5 lata temu

Ludobójstwo - film - 5 lata temu

Dziwna wojna - c.d. (3) - 6 lat temu

Wojna 23 sierpnia? (12) - 6 lat temu


Trzecia wojna światowa? (6) - 6 lat temu

Plotki, ploteczki (1) - 6 lat temu


Zabory Ukrainy? (6) - 7 lat temu

Kabaret z Konserwą (4) - 7 lat temu

O masonerii (15) - 7 lat temu


Pisk eunuchów: Rosjo ratuj! (25) - 7 lat temu
Czarne święta! (11) - 7 lat temu


Właściciele Polski (12) - 7 lat temu


Na 11.11 - polub lewaka! (8) - 7 lat temu

Powrót emigranta - cz.1 (22) - 7 lat temuMrowisko masonerii (38) - 8 lat temu

Polska - Afryka Europy (13) - 8 lat temu


Litwo, Ojczyzno moja! (2) - 8 lat temuWlepy AgenTomasza (1) - 8 lat temu

Banksterzy nas okradną? (6) - 8 lat temu

Klasycy prawicy w konserwie! (10) - 8 lat temu

Jan Pietrzak (24) - 8 lat temu


Młodzież się organizuje! (11) - 8 lat temu

Punki i hipstery (16) - 8 lat temu

Szopka Noworoczna 2012/2013 (6) - 8 lat temuKornel Morawiecki w Konserwie (25) - 8 lat temu


Kult Lecha Kaczyńskiego? (35) - 8 lat temu

Europa poza Unią? (2) - 8 lat temu

Czy Polska jest konserwatywna? (19) - 8 lat temu


Korwinowe gadanie (29) - 8 lat temu

Wielki kryzys i konkurs (7) - 8 lat temu


Kto wygrał bitwę warszawską (29) - 8 lat temu


Konserwa - pełna humoru (11) - 8 lat temu

Krzyż w PE (47) - 9 lat temu

ACTA wciąż zagraża (9) - 9 lat temu

Anegdoty z uczelni... (24) - 9 lat temu


Potrzeba nam dekomunizacji (17) - 9 lat temu

Relacje polsko-żydowskie (11) - 9 lat temu

Rozbój! VIATOLL to hell! (9) - 9 lat temu


Kłamstwo smoleńskie (71) - 9 lat temu

Konserwa - Free Trade is Fair! (19) - 9 lat temu


Głodówka przeciw dysedukacji (25) - 9 lat temu
Konserwa: rozkład systemu (11) - 9 lat temuKonserwa pełna miłości (21) - 9 lat temu


Konserwa z nutką Naszości (9) - 9 lat temu

Konserwa protestacyjna! (28) - 9 lat temu

Konserwa w szkole (16) - 9 lat temu

Konserwa: ideologia a życie (13) - 9 lat temu


Karpiobójstwo i długi (12) - 9 lat temu


WRON won! 13 grudnia. (12) - 9 lat temu


Mały jubileusz Konserwy (13) - 9 lat temu

Konserwa: Solidarność (17) - 9 lat temu

Konserwa o 11.11.11 (20) - 9 lat temu


Precz z Halloween (69) - 9 lat temu
Konserwa chaosu (48) - 9 lat temuKonserwa II wojenna (22) - 9 lat temu


Konserwa: Kult siły (41) - 9 lat temu

Konserwa reedukowana (6) - 10 lat temu

Konserwa... satanistyczna! (20) - 10 lat temu

Atrapa puszki od konserwy. (3) - 10 lat temu

Konserwa w pytę! Pyta.pl (7) - 10 lat temuKonserwa o atomistyce (19) - 10 lat temu

Konserwa lwowsko-kresowa. (23) - 10 lat temu

Konserwa o sztuce (23) - 10 lat temuKonserwa - Na razie się bawmy (27) - 10 lat temuMaghreb i Lewant dalej kipi¹ (11) - 10 lat temu

Konserwa o pieskach, hau, hau! (10) - 10 lat temu

Konserwa - wódanie specjalne (9) - 10 lat temu

Konserwa - Wydanie Swiateczne (6) - 10 lat temuKonserwa (testowa) 2 (9) - 10 lat temu

Konserwa (testowa) 1 (16) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Jaro - - 20.00
numer faksu - - 30.00
Piotr_W - - 40.00
Robert - - 77.00
Donald z Brukseli - - 200.00
czk - - 56.00
Mateusz, War of Tanks - - 100.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt