Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
3 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
wczoraj
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2011-07-06

Co tam w Norwegii słychać

Nadający: Jan Fijor

Miało być o upadku UE i wyzwiskach w parlamencie, a skończyło się na obgadywaniu Norwegii.

KOMENTARZE

Libertarium.pl 2011-07-06

Az dwa ortografy w jednym slowie w tytule audycji, gratuluje :))

Marek 2011-07-07

Dlaczego Norwegowie mieszkają w drewnianych domkach? Bo taki jest ich styl, tradycja, poza tym są narodem skromnym dlatego nie widać tam takiego przepychu jak np. w Dubaju. Gdyby chcieli zbudować drugi Dubaj to już by dawno zbudowali, bo ich stać. I nie zbankrutują tak szybko, bo nadwyżki budżetowe mają takie, że mogliby nie pobierać ŻADNYCH podatków przez najbliższe 10 lat. Przeciwko bankructwie powołano w latach 90tych fundusz przyszłych pokoleń, który gromadzi aktywa i zasoby na całym świecie.  
 
I bzdurą jest, że Norwegowie nie znają angielskiego. Prawie każdy w Skandynawii posługuję się angielskim w stopniu co najmniej komunikatywnym. Jedynie u najstarszego pokolenia jest z tym gorzej.

aspreol 2011-07-07

Trzeba było dogadać się z tymi bezdomnymi, ewentualnie wynająć działkę albo postawić szopę i powiedzieć że ci się włamali, wtedy by przyjechali i zabrali. :)

jan M Fijor 2011-07-07

Blad w tytule poprawimy. Co do tradycyjnej zabudowy, to racja, każdy mieszka tak jak chce. Dziwne, że znakomita większość wybiera akurat tak. No i volvo. Ale coż, może taki styl życia? Ale żeby w oslo czy bergen nikt nie chciał się pokazać, wyróznić? To mi się w głowie nie mieści. czy nie łatwiej byłoby, gdyby to ludzie, a nie urzędnicy tworzyli sobie fundusz na przyszlość? Tym bardziej, że kwestia prawa własności do wspólnych (publicznych) dóbr jest bardzo zagmatwana. I ryzykowna. Być może tylko starsze pokolenie nie zna zngielskiego, ale co ja pocznę, że trafiało mi się zawsze starsze pokolenie? W przeciwieństwie do Szwecji, gdzie prawie każdy mówi po angielsku. 2Marek, jeśli lubisz styl norweski, twój wybór, ja podtrzymuję swoją tezę; wolę biedę, o której sam decyzduję, niż dobrob yt, który ktoś mi stworzy za moje pieniądze, wedle woli urzędnika, który traktuje mnie jak obiekt doświadczalny. Dlaczego norweski rząd nie ma zaudfania do Norwegów i nie da im wolnego wyboru? Może się obawia, że zrobili coś inaczej. To znaczy, zwolnili urzędników jako zbytecznych. to jednak tylko przypuszczenia. 
 
pozdrawiam

Libertariator 2011-07-07

@Marek nie wiem jaką propagandę pompuje tam w obywateli rząd norweski ale według mnie to wcale to tak różowo nie wygląda. Weźmy dane ekonomiczne. Po pierwsze fundusz rezerwowy Norwegii szacuje się na ponad 500 mld$ (2010) cały budżet to 187 mld$(2010) więc starczy im na niecałe 3 lata bez podatków a nie tak jak mówiłeś na 10. Fakt dobrze, że mają w ogóle jakieś oszczędnośći w przeciwieństwie do naszego kraju który ma tylko długi. No i jak dotąd mieli nadwyżki budżetowe choć wszystko wskazuje na to, że w tym roku będzie już deficyt. Inna sprawa to, że w tym samym czasie ich dług zagraniczny wynosi 2232 mld$(2010) co nawet po odjęciu 500mld rezerwy daje ~370000$ długu per capita! to dużo więcej niż USA (~46000$). Dla porównania nasz dług zagraniczny per capita to ~6500$.

dorota 2011-07-07

Holenderski europoseł powiedział prawdę. Brutalną, ale prawdą. Dziwne jest, że państwa bogatsze muszą łożyć na żebraków takich jak grecja czy portugalia. Ale powiedzenie, że człowiek ten mówi prawdę byłoby niepoprawne politycznie. 
 
Najśmieszniejsze było to, że NIEMIECKI europoseł zarzucił holendrowi, że używa tej samej retoryki co HITLER. Niemiec używa argumentu z Hitlera przeciwko komuś spoza Niemiec! No komedia.

Krzysztof 2011-07-07

Przyczyną samobójstw w Norwegii jest po prostu brak światła słonecznego, co powoduje liczne depresje.

dorota 2011-07-07

Aha, w Norwegii jest dużo samobójstw na skrajnej północy. TAm nie ma zbyt wielu ludzi, ale są ludzie którzy tam pracują fizycznie, w tych szybach naftowych i kopalniach, chyba. A tam na północnej norwegii jest noc polarna. Przez kilka miesięcy słońce się nie pojawia. Depresji bardzo łatwo dostać w takich warunkach.

Bezimienny 2011-07-07

Cała audycja nie jest wrzucona - tylko koło 20 megabjtów zamiast 80. Sam początek.

Neto 2011-07-07

Całkiem niedawno w Norwegii mieszkającej tam polskiej rodzinie została odebrana 9-letnia córka. Norweska organizacja praw dziecka i opieki Barnevernet uznała, że w polskim domu dzieje się coś niepokojącego, skoro dziewczynka jest w szkole "smutna i osowiała". (dop. - dziewczynce zmarła babcia). W związku z tym dziecko odebrano rodzicom i umieszczono w rodzinie zastępczej! 
 
Dopiero Rutkowski działając na zlecenie rodziców wykradł nocą dziewczynkę z domu, w którym ją umieszczono. 
 
Polska konsul Adriana Warchoł określiła norweskie służby socjalne jako "organizację działającą jak Hitlerjugend". Stwierdziła, że "Norwegowie ze względu na niż demograficzny chcą wszelkimi metodami uzupełniać braki. Urzędnicy wydają negatywne opinie o rodzinie, a potem w świetle prawa porywają dzieci".  
 
Powodów umieszczenia 9-letniej Nikoli w norweskiej rodzinie zastępczej nie chciała ujawnić PAP Vibeke Bonne Oyri z organizacji Barnevernet. 
 
Oczywiście Ambasador RP w Norwegii Wojciech Kolańczyk w liście przesłanym do gazety "Verdens Gang", przeprosił Norwegów za antynorweską wypowiedź polskiej konsul. 
 
Odbieranie dzieci w Norwegii nie dotyczy tylko polskich rodzin. W 2007 ogółem 11.700 dzieci zostało odebranych rodzicom i umieszczonych w rodzinach zastępczych. Ta liczba z roku na rok wzrasta o kolejne 300-400 dzieci. (www.freewebs.com 
 
Norwegia? Dziękuję, ale NIE!

seku 2011-07-07

Co do tego co się stanie gdy unia zbankrutuje. 
 
Moim zdaniem UE jako gigant będzie upadał raczej długo bo jakieś 5-10 lat. Upadnie w dokładnie taki sposób jak upadał ZSRR czyli na skutek tego że Niemcy uznają że nie opłaca im się już finansować tego tworu. Co się stanie później to już czysta spekulacja, ale ja obstawiam tak. 
 
Na upadku UE będą chcieli zarobić silniejsi, czyli warto obwinić o to kogoś słabszego a nie błędne w ogóle założenia superpaństwa. Także obwiniani będą po kolei ci którzy są słabsi i będą dobrym kozłem a przy okazji dobrą ofiarą. W takiej np. Grecji można bez problemu zainstalować marionetkowy rząd. W ciągu kilku lat sprywatyzować wszytko na korzyść silniejszych (a silniejsi to w tym momencie nie Niemcy tylko np. niemieckie banki) i właśnie niemieckim bankom przekazać po zaniżonej cenie znaczną część ziemi nieruchomości i wszystkiego co się da. Następnie te banki mogą to dalej sprzedać z zyskiem.  
 
Dodatkowo warto by było nie dopuścić do inflacji długu. Przecież Niemcy na inflacji jako wierzyciele tracą w ten sam sposób w jaki Chińczycy tracą na spadku wartości dolara. Interes jest więc oczywisty. Narzucić zwięzłą politykę monetarną swoim dłużnikom co może być równocześnie jakąś odpowiedzią dlaczego Niemcy stoją na straży Euro. Bo im się to kalkuluje.  
 
W sytuacji podobnej do Grecji może znaleźć się i Polska (choć daleko jeszcze do tego). Będąca sporym dłużnikiem i nie posiadająca znaczących sojuszników nie będzie w stanie oprzeć się presji Niemiec. Czyli z Unie Europejską należy przekształcić w państwa ostro zależne gospodarczo od Niemiec. Samo zajmowanie terenów czy okupacja nie jest zupełnie wskazana bo historia uczy że się to nie kalkuluje. Od Polski w ramach rekompensat za wypędzonych można przejąć znaczące tereny. Czy będzie to konieczne i słuszne w danej sytuacji to oczywiście się dopiero okaże, ale dobrze mieć na podorędziu takie narzędzie. 
 
Upadek UE będzie jak wszystko na tym świecie bolał zawsze słabych. Polska jest słaba i na razie nie zanosi się na zmianę tej sytuacji. Prawdopodobnie upadek i tak przetrwa strefa wolnego handlu ponieważ mało kto może sobie pozwolić na ograniczenie go, na dłuższą metę. Można natomiast za pomocą krótkotrwałych ceł niszczyć sąsiednie rządy. Załóżmy że na Słowacji dochodzi do władzy zbyt skuteczny rząd. Można zniszczyć jego poparcie przez wywołanie inflacji nakładając duże cła exportowe. Im większa gospodarka i nasza z nimi wymiana handlowa tym kosztowniejsze i dla nas to jest ale często w krótkim terminie można sobie na to pozwolić (a po ustanowieniu bardziej sprzyjającego nam rządu cła znieść). 
Natomiast przepływ obywateli między krajami w sposób oczywisty trzeba zablokować. Nie może być tak żeby z krajów biedniejszych ludzie jechali do krajów bogatszych zwłaszcza że te mają bardzo nieszczelne systemy socjalne. 
 
Także w pierwszej kolejności padnie Schengen. W drugiej kolejności trzeba będzie osłabiać innych przez wspieranie ich autonomii (jak np Katalończycy w Hiszpanii, czy północne Włochy), wyżej wyminione cła czy po prostu wykorzysując wywiad. Demokracje są bardzo podatne na zmiany opinii publicznej. 
 
Podsumowując: upadek UE zaboli słabszych. Dobrze byłoby się w tej grupie nie znaleźć. 
 
Pozdrawiam 
Seku

Bezimienny 2011-07-07

Słaba audycja

dorota 2011-07-07

słaby słuchacz.

Barrett 2011-07-07

Czekałem na ten temat, bo dzięki tej audycji można wysunąć jakieś kontrargumenty w stosunku do kogoś, kto wierzy w sukces socjalizmu w krajach nordyckich.

jan M Fijor 2011-07-07

Ja tez nie jestem zadowolony z tej audycji, ale audycja jest taka, jack pozwalaja sl;uchacze. Co do naszej kochanej Norwegii, to zastanawiam sie, dlaczego tak bogaty kraj pozwala swoim obywatelom pracowac w warunkach braku swiatla slonecznego i ginąc; skoro tak im zalezy na przyroscie narodowym, to powinni obywwateli doswietlac chociazby sztucznymi promieniami UV. Dlaczego ci ludzie (samobójcy) nie wieja stamtad i wola sie pochlastac z depresji niz zmienic miejsce zamieszkania? A wreszcie, skad rzad norweski wie, ze stworzył fundusz rezerwowy, ktory bedzie skuteczniesjzy niz fundusz, ktory stworzyliby obywatele Norwegii, gdyby sami mogli sobie stworzyc fundusz. Socjalizm, socjalizm, a moze nawet komunizm. Ale jesli ktos to lubi, niech ma. Jja w kazdym razie propagować norweskiej nirvany nie będę. 
 
Ukłony

Marek 2011-07-08

Norweskiej nirwany również nie zamierzam reklamować. Uwielbiam Norwegię jako kraj ale państwa nie lubię/nienawidzę. Socjalizm i rozdawnictwo pełną gębą. Niestety żyjącym tutaj ludziom tego nie wytłumaczysz. Nie spotkałem jeszcze Norwega, który by narzekał, że źle mu się żyje bo za mało zarabia. Wszyscy jedynie narzekają, że wszystko jest drogie. Ale jak kogoś na coś nie stać to państwo zawsze dopomoże (nawet alkoholikowi da pieniądze na alkohol, po to żeby nie poszedł kraść). W Szwecji jest to samo. Pozytywny efekt tego jest taki, że kraj jest bardzo bezpieczny. W miejscowościach, w których nie ma zbyt wielu imigrantów czy turystów ludzie nie zamykają domów a w sklepach nie uświadczysz monitoringów czy ochrony.

Karol z Oslo 2011-07-08

Drogi Janku, sprawa z Norweska ropa jest nieco bardziej skomplikowana. Rope w norwegi odkryto po wojnie a eksplotowac na szeroka skale zaczeto w latach 70tych, glowne zloza znajduja sie na morzu Polnocnym. Jesli tak to ja wychodze z zalozenia ze korzysci z ropy powinni czerpac wszyscy Norwedzy a nie tylko grupa wybranych inwestorow. Wiem ze wychowales sie w "komunie" i wszystko co panstwowe to zle ale nie mozna zakladac ze wszyscy politycy sa zli i chca nas okrasc. Nie jest wcale latwo operowac suma 500mld$ ( Norwescy politycy bardzo boja sie sztucznie stymulowac gospodarke funduszami z ropy z obawy na inflacje). Pozatym ja rozgraniczyl bym jeszcze dwie rzeczy, tak zwany "zly i dobry socjalizm". Zly to taki kiedy kapitalisci ciezko pracuja a socjalisci ich opodatkuja a nastepnie rozdziela miedzy soba socjal, dobry to taki kiedy znajdujemy zloza ropy sprzedajemy je i wspolnie cieszymy sie dobrobytem w postaci socjalu z ropy. Cos czuje ze jeszcze bedzie o NO w kolejnch audycjach, 
 
 
Pozdrowienia z Oslo

Karol z Oslo 2011-07-08

,

jan M Fijor 2011-07-08

Karolu z Oslo, ja właśnie chcę, żeby korzystali wszyscy, a nie tylko ci, których namaszczą urzędnicy. Poza tym urzędnicy decydują o sposobie korzystania. Np. wspierają alkoholików, wspierają konsumpcję kosztem innych alternatyw. jeśli ropa jest wspólna, to powinni daźć każdemu jego część i nie on decyduje co z nią zrobi. O tym jednak decyduje państwo. To się źle skończy. Jestem gotów się zalożyć. 
 
pozdrawiam

jan M Fijor 2011-07-08

Karolu z oslo, a propos dopbrych polityków. Jeśli jest tak super, jak piszesz, to dlaczego właściciele tych miliardów nie mogą so ie ich wziąć i wyjechać tam gdzie świeci slońce i nie ma depresji? Jeśli nawet spotkasz dobrego polityka, to przecież nie masz pewności, że zna on wszystkie potrzeby wszystkich obywateli. To nie są cudotwórcy, dlatego rynek i jednostki, a nie urzędnicy ma decydować o sposobach alokacji dółbr. Rynek czyli ludzie, a nie państwo czyli urzędnicy. Tylko o to mi chodzi. 
 
pozdrawiam

Barrett 2011-07-08

Karolu, gdyby ropa nie była w rękach państwa, to ludzie mieliby wybór czy kupić sobie akcje spółki paliwowej czy np. woleliby wykupić akcje na rynku ryb. Załóżmy, że w danym momencie łososie sprzedają się z większym zyskiem niż ropa z powodu np. kilkuletniej pandemii ptasiej grypy i jednoczesnej pandemii świńskiej grypy.  
 
Jaka sytuacja jest lepsza - aby państwo na siłę sprzedawało ropę, czy pozwoliło społeczeństwu inwestować w ryby, przyczyniając się do jego bogactwa? Czy mamy pozwolić głodować ludziom na całym świecie z powodu zarazy w imię korzyśc państwa Norweskiego z ropy? Kapitalizm dostrzegłby niedobór, socjalizm niestety zareagowałby z opóźnieniem albo w ogóle. Tak jak to się dzieje teraz w Korei Północniej, gdzie ludzie wpierdalają trawę w imię "samowystarczalnej gospodarki". 
 
Myślę po prostu, że politycy nie są potrzebni. Potrzebne są tylko podmioty które rządzą wojskiem (włączoną w nie policją) oraz sądami. Do tego jakiś pojedynczy zwierzchnik nad nimi, podobnie jak to było w stanach zjednoczonych XIX w. w czasach republiki. Zamiast stada baranów, które iluzorycznie nazywa siębie "demokratycznym parlamentem", a w moim przekonaniu jest 460 dyktatorami. 
 
Rynek ma tą przewagę, że reaguje dużo bardziej dynamicznie, nie ponosi tak dużych strat przy biurokracji oraz poddany jest konkurencji, czego nie można powiedzieć o państwach, które mogą się zadłużać w nieskończoność.

Karol z Oslo 2011-07-08

OK! Zalozmy wiec hipotetycznie ze jestes prezydentem kraju o populacji 5mln i znajdujesz na morzu przynaleglym do twojego panstwa zloza ropy warte 1bln$. 
W jaki sposob pokierowal bys inwestycja tak aby kazdy obywatel byl rownym beneficjentem tych zloz?

Marcin 2011-07-08

Tu trzeba dokonać pewnego sprostowania bo włochy wciąć są oczerniane: 
 
P - Portugalia 
I - Irlandia!!! 
G - Grecja 
S - Hiszpania

Robi 2011-07-08

Norwega i inne kraje tego typu mają jedną wadę. Zawsze boję się o takie rzeczy. Mianowicie - czyny społeczne. Czy tam nie ma aby takich pokus? Najpierw odbywa się to przez łagodne perswazje, że trzeba zamiatać ulice, dbać o porządek itd. a później to już ludzie muszą budować całe szpitale, szkoły itd. Kto wie, czy nie uciekną się do tego, gdy tam się będzie pogarszało. Wtedy i turystów można do tego zagonić. U nas za PRL-u też przecież tak było. Najpierw zapraszało się młodzież z Kuby, czy jakiegoś inne kraju. Najpierw zwiedzanie starówek i muzeów, a później marsz do łopaty i budować szpital Matki Polki. Także ja bym uważał z tymi socjalistami.

seku 2011-07-08

@22 
Karol z Oslo: 
 
Oczywiście stworzyłbym spółe SA i rozdał ludzią akcje. Równo każdemu. Teraz niech sobie sami handlują i wykorzystają to jak tylko chcą

Barrett 2011-07-08

seku - rozdawanie kosztuje 
 
Po pierwsze jako prezydent nie interesowałbym się złożami. Jedynie sądami i wojskiem.  
 
A jeśli ktoś znalazłby złoża ropy, to jest szalenie proste rozwiązanie: prywatyzacja dna morskiego.

Karol z Oslo 2011-07-08

do seku: 
 
Norweski fundusz ropy i gazu na na kocie 500mld$ i 10 razy tyle w nie wyeksplotawanych zlozach. Norwegow jest 5 mln wiec przypada 100 000$ na glowe. Wiesz co by sie tu dzial gdyby kazdy dostal taka sume na konto? inflacja, anarchia, masowe samobojstwa itd. Naprawde myslisz ze to dobry pomysl?

Barrett 2011-07-08

Złoża sprywatyzować razem z 99% państwowych posiadłości (szpitale, lasy, szkoły itd. Kasę wykorzystać na utrzymanie wojska, policji, sądów i (choć to jest dyskusyjne) ew. infrastruktury drogowej. Trudno mi to wyliczyć, ale prawdopodobnie przez kilka lat Norwegowie w ogóle by nie musieli płacić podatków ;). Bo wpływy z prywatyzacji byłyby ogromne.

Karol z Oslo 2011-07-08

Berrett - musisz wiedziec ze Norwegia po wojnie byla doszczetnie zniszczona, i w twoim modelu mimo zerowych podatkow podniesienie sie tego kraju z ruiny bez pieniedzy trwalo by bardzo bardzo dlugo. Pieniadze z ropy wiec trzeba aktywnie "implementowac", tylko jak?

jan M Fijor 2011-07-08

Bogactwa naturalne, to przekleństwo. gdybym był prezydentem kraju, w którym odlryto bogactwa, to bym się tak zachowywał, jakby tych bogactw nie było. Wydobywałby je ten, kto miał do nich prawo, a rszta musiałaby sobie radzić sama. Szwajcaria nie ma bogactw, a radzi sobie lepiej niż Rosja które ma ich więcej niż Norwegia. 
Japonia też nie miała i całkiem nieźle prosperowała, ale naród przekazał władzę w ręce polityków w zamian za pewne plany emerytalne i różne inne, jak w Norwegii, i japonia od 25 lat nie może sie podnieść. relatywnie rzecz jasna, bo potencał ma ogromny nadal. 
 
pozdrawiam

jan M Fijor 2011-07-08

A co się stanie ze złożami norweskimi jeśli Amerykanie ujarzmią syntezę jądrową i ropa będzie bez znaczenia? Państwo nie ma prawa inwestować, bo nie ma własnych środków. konfiskuje ludziom tylko to, co jest potrzebne do funkcjonowania służb porfządku i bezpeiczeństwa, sądownictwa i więziennictwea, i trochę na rząd. Skąd by wzięli kasę na inwestycje?  
 
pozdr

Barrett 2011-07-09

Zaryzykuję stwierdzenie, że najlepszą maszynką do robienia pieniędzy są przedsiębiorcy, dlatego jestem za tym, aby ograniczyć jednocześnie państwo i podatki (bo inaczej się nie da). Wypadałoby to zrobić, bo niskie podatki zachęcają do działania inwestorów i przedsiębiorców, którzy pobudzają rynek. Norwegia nawet bez złóż ropy może być potęgą, tak jach choćby Janek podał przykład Japonii z lat 60-tych, kiedy był to jeszcze kraj znacznie bardziej wolnorynkowy.

Bezimienny 2011-07-11

Mam pytanie do Jana, trochę z innej beczki. 
 
Jestem freelancerem (autor/tłumacz) i pracuję na kilka umów o dzieło. Interesuje mnie jakieś ubezpieczenie zdrowotne, ale dobrowolne ubezpieczenie w NFZ w ogóle się nie opłaca (300 zł miesięcznie - co prawda 86% z tego można odliczyć od podatku, ale trzeba mieć z czego odliczać - odpowiednio wysoki przychód, którego póki co nie mam). Jakie w mojej sytuacji są możliwości, czy zawarcie z kimś umowy zlecenia z bardzo małą stawką jest tu rozwiązaniem? Czy jest jakaś minimalna kwota takiej umowy? Zakładania działalności gospodarczej raczej nie widzę tu sensu. Proszę o odpowiedź albo tu, albo w audycji - to może komuś również się przyda.

Krzysztof M. 2011-07-21

Mam pytanie do pana Jana. Czy orientuje się Pan w temacie mieszkań i ulgi dwuletniej. Na money.pl jest taki artykuł: msp.money.pl  
 
Czy jeżeli kupię tanie mieszkanie, wyremontuję je i sprzedam po cenie rynkowej i będę miał zysk za to i pieniądze z tego włożę w inne mieszkanie, to czy będę musiał zapłacić podatek od sprzedaży tego pierwszego mieszkania?

jan M Fijor 2011-07-23

No i macie. Norwegowie zaczynają sie denerwować. 
To dopiero początek problemów ludzi, ktorym odebrano osoboowość w zamian za państwową dobroczynność. Swoją drogą kto to taki: prawicowy nacjonaista. Jeśli nacjonalista, to lewicowiec. Jeśli prawicowiec, to raczej nie nacjonaista tylko wolnorynkowiec. 
 
czołem

Seku 2011-07-25

W zeszłym tygodniu była audycja? Bo jeśli była to coś nie możemy się doczekać odsłuchania jej i może nam się audycje zazębią :P

MISTIC 2013-01-30

Norwegie zabija muzulmanie i arabusy i bedzie walking dead !!

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Debata Janka z liberałem Łukaszem (8) - 9 miesięcy temu

O tym, co piszecie w komentarzach (12) - 10 miesięcy temu


O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 10 miesięcy temu

Jak zostać Bogatym. (8) - 11 miesięcy temu

Jak się bogacić? (18) - 11 miesięcy temu


Listy, obyczaje i finanse. (2) - ponad rok temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - ponad rok temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (7) - ponad rok temu
Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - ponad rok temuObligacje dla debili (5) - ponad rok temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - ponad rok temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - ponad rok temu

40 lat i fajrant! (27) - ponad rok temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - ponad rok temu


Rekordowo krótki odcinek (3) - ponad rok temu

Mocz to moc (11) - ponad rok temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - ponad rok temu


Wystarczy języczek u wagi (8) - ponad rok temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - ponad rok temu

O strajku nauczycieli (20) - ponad rok temu

Wady i zalety UK (13) - ponad rok temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - ponad rok temuŻydzi, nieruchomości i dolary (15) - ponad rok temu


Pełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - ponad rok temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - ponad rok temu


Jan Fijor - Listy (1) - 2 lata temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 lata temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 2 lata temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 2 lata temuJan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 2 lata temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - 3 lata temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 3 lata temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 3 lata temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 3 lata temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 3 lata temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 3 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 3 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 3 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 3 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 4 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 4 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 4 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 4 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 4 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 4 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 5 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 5 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 5 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 5 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 5 lat temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 5 lat temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lat temuJan Fijor - Wybory (19) - 6 lat temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 6 lat temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 6 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 6 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 6 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 6 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 6 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 6 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 7 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 7 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 7 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 7 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 7 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (89) - 7 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 7 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 7 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 7 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 7 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 7 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 7 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 7 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 7 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 8 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 8 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 8 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 8 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 8 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 8 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 8 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 8 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 8 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 8 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 8 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 8 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 8 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 8 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 8 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 8 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 8 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 9 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 9 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 9 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 9 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 9 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 9 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 9 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 9 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 9 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 9 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 9 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 9 lat temu


Oburzeni (11) - 9 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 9 lat temu

Portugalia (17) - 9 lat temu

Wy ćwoki (15) - 9 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 9 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 10 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 10 lat temu


Jak nauczyć się pracowitości (12) - 10 lat temu

Jan Fijor o gejowych (50) - 10 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 10 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 10 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 10 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 10 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 10 lat temu


Żona milionera (10) - 10 lat temu
Trochę afryki trochę Ukrainy (4) - 10 lat temu

Afryka Afryka (27) - 10 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 10 lat temu

Trochę o policji i emeryturach (11) - 10 lat temu

Janek o szpitalach (7) - 10 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 10 lat temu

Fijor w Californi (17) - 10 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 10 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 10 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 10 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 10 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 10 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 10 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 10 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 10 lat temu

Państwowe akcje (20) - 11 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 11 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 11 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 11 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Księgowość online - - 20.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Sklep z zabawkami dla dzieci Rzeszów... - - 20.00
Drabiny producent aluminiowe drewniane - - 20.00
zarabianie w internecie - - 20.00
ubezpieczenia na życie nowy sącz szkolenia bhp - - 20.00
Konrad - - 25.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt