Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
4 dni temu
LEWICA DZIAŁA RAZEM Z WOLNOŚCIOWCAMI?
#OtwieraMY - obywatelskie nieposłuszeństwo przeciw kwarantannie. Kolejne biznesy działają wbrew zakazowi. Atak na Kapitol i bany dla Donalda Trumpa. Czy żyjemy w dyktacie korporacji. Brak...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
4 dni temu
Finanse osobiste - Jacek Gacoń |#574
Jacek Gacoń Expert od finansów osobistych. W 2014 roku stworzył blog o tematyce finansów osobistych: https://jakdorobic.pl/. Główna idea bloga to polepszanie budżetu osobistego poprzez...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2011-08-10

Janek mówi, aby trzymać gotówkę

Nadający: Jan Fijor

Janek po powrocie z wyjazdów napisał bloga, który pozwolił jednemu kontestatorowi zaoszczędzić kilka tysięcy. Podczas audycji daje kilka innych rad.

KOMENTARZE

dorota 2011-08-11

Ciekawa audycja, ale nie jestem przekonana żeby trzymanie NAJMNIEJ wartościowego papierka na świecie jakim jest pieniądz przy rocznej inflacji rzędu 5% i ciągle rośnie miało jakikolwiek sens...

seku 2011-08-11

Hey, chciałbym tylko zauważyć że giełda pikuje ostro w dół. 5% to straciła w 1 dzień wczoraj :D. A ogólnie to WIG20 jest na poziomie 2150 przy poziomie 2750 pierwszego sierpnia daje nam spadki rzędu 21% na całym WIG20. W przypadku niektórych spółek wygląda to jeszcze gorzej :D. Główne spadki nastąpiły właśnie w czwartek piątek poniedziałek i wtorek. Jako że Pan Janek wrzucił w piątek rano wpis pomogło to obronić średnio właśnie 14-15% do wczoraj ;-). Albo i troszkę więcej. Wiadomo że każdy się w piątek zastanawiał trzymać czy nie a taki wpis bardzo pomógł w podjęciu decyzji :D. Jak widać wyjątkowo szczęśliwie się złożyło i na pewno nie przypadkowo, skoro Pan Janek wykupił dostęp do mądrych informacji miał je wcześniej i z nami się podzielił. Flaszka dla Pana Janka przy pierwszej okazji ;-)

Bezimienny 2011-08-11

no,no postarali sie panowie o merytoryczna audycje

tom 2011-08-11

Miałem trochę problemy z radiem a chciałbym się jeszcze ustosunkować do pańskich odpowiedzi na moje pytania. 
 
Państwo Polskie może i straci swoją wiarygodność później, ale straci. Wtedy polskie złote będą warte tyle, ile papier. Ciągle nie jestem przekonany do trzymania czegoś, co może praktycznie w kilka chwil zamienić jakąkolwiek posiadaną przeze mnie wartość w nic. Można wprawdzie cały czas uważać jednak jest to bardzo ryzykowne a i później mogą być problemy z pozbyciem się gotówki (przed samym jej upadkiem). 
 
Majątek można ulokować w dobrach, które zapewnią nam przeżycie, czy to przez wymianę czy konsumpcję, jak sam pan stwierdził, Polska jest w dobrej sytuacji ze względu na produkcję żywności, jednak to nie zmienia faktu, że zamiast lokować swoje oszczędności w papierze można je ulokować w dobrach wymiennych na które będzie popyt: broń, amunicja, alkohol, materiały budowlane czy też bardziej nietypowa, luksusową żywność. Powiedział pan pół żartem, że żywność można wymienić na brylanciki, tylko właściwie po co mi w czasie kryzysu brylanty? Musiałbym mieć naprawdę sporą nadwyżkę żywności : ) 
 
I kolejna sprawa to to nieszczęsne, źle wyrażone oszczędzanie. "Oszczędzaniem" miałem na myśli wsadzenie w przysłowiową skarpetę i trzymanie ich parę lat. Bo pieniądze w banku są inwestowane i tworzą zysk (no, inflacja to swoją drogą), więc nie są oszczędzaniem jako takim ale konsumpcją (bo w coś te banki inwestują) pieniądza która daje zysk. Skrzyczał mnie pan, że skąd kapitaliści mają wziąć kapitał, jak nie z oszczędzania. Tu właśnie pojawia się moja inna definicja oszczędzania, bo kapitalista który zarobi trochę a potem to inwestuje zarobi więcej niżeli by tylko odkładał na kupkę czekając aż będzie wystarczająco dużo. 
 
I jeszcze jednak sprawa - strasznie dużo pan mówi. Jest to oczywiście zaleta, bo audycji słucha się znakomicie, jednak dogadać się na antenie nie idzie wcale, szczególnie jak ktoś jest tam pierwszy raz i jest cholernie zestresowany : ) 
Dziękuję za tekst o kryzysie, poświęcony czas i pozdrawiam, oby tak dalej.

Cokeman 2011-08-11

A tymczasem dzisiaj pojawiła się plota, że SNB chce usztywnić kurs EURCHF. Pytanie tylko na jakim poziomie. Będą bronić dziadostwa za wszelką cenę. 
CHF ostro zanurkował. Teraz kosztuje "tylko" 3.87 a to o 25gr mniej od wczorajszego szczytu. Mogą nawet wrocic do kursów sztywnych calkowicie jak przed 1973 tylko wtedy gdzie sie podzieje spekula? Surowce nie da rady bo zapasy pelne i recesja trwa, obligacje warte funta kłaków, waluty sztywne jak po wiagrze. Akcje? Tez kiepska sprawa na dluzsza mete. Niech zainwestują zgodnie z wolą Korwina Mikke 
 
"Nie wiem, kiedy dorównalibyśmy tempem rozwoju Korei Płd., a poziomem życia Szwajcarii – ale wiem, że za parę lat, mimo spłaty długów, trzeba by po przejściowej, 2-3 letniej obniżce) zacząć podatki zwiększać – i to wydatnie. Pieniądze trzeba by wydawać na jakiś szlachetny cel – np. eksplorację kosmosu – nie przynoszących krajowi materialnych korzyści." 
 
Kosmiczne kasyno - to jest to :)

Cokeman 2011-08-11

Dodam jeszcze, że właśnie sprawdziłem w excelu wskaźniki rynku obligacji dzięki którym można przewidzieć recesje na 3 kwartały wstecz. 
Szerzej o tym w mojej pracy mgr mises.pl 
Nie jest to żaden ekonometryczny shit tylko zwyczajne obliczenia w oparciu o ASE i teorię finansów. Rynek obligacji w USA nie wykazuje typowych anomalii przedrecesyjnych ale jest jedno ale. Różnica między oprocentowaniem papierów długoterminowych a oprocentowaniem papierów krótkoterminowych utrzymuje sie na stosunkowo wysokim poziomie od kilku lat.  
Co to oznacza? 
Poprzednie recesje wynikały z powodu zbyt małej ilości pieniądza potrzebnej do podtrzymania błędnych inwestycji powstałych w wyniku błędnych inwestycji. 
Tym razem jednak tego pieniądza jest aż za dużo a gospodarka lezy i kwiczy. Tu nie będzie recesji(przynajmniej w kategoriach nominalnych) Tu się szykuje hiperinflacja więc porada pana Janka by siedzieć na gotówce to kiepski pomysł na najbliższe lata.  
 
Co nalezy robić zatem? Inwestować i robić to co się ROZUMIE. Żadnych dziwactw, formacji technicznych, funduszy, giełd tylko zwyczajna praca a oszczednosci odkladac w jakies pozyczki solidnym firmom. Są fundusze wspierająca małe rodzinne firmy. O konkretne szczegóły pytajcie Kamila Cybluskiego. Żadnej lewizji typu wielkie korporacje, spolki z oszukancza odpowiedzialnoscia i inne duperele. 
Poza tym produkty konsumpcyjne. Rynek to nic innego jak wymiana towarów. Ludzie kupują to co im będzie potrzebne. Kapitalizm, socjalizm, wschód, zachód zawsze musi być żarcie, alkohol i ruchanie. 
 
A na koniec tego wpisu to polecam inwestycje w książki wydawane przez pana Janka i Instytut Misesa 
Z najciekawszych polecam: 
Murray Rothbard - Ekonomia Wolnego Rynku 
Rothbard, Hoppe, Salerno - Jak zrujnować gospodarkę, czyli Keynes wiecznie żywy 
Gene Callahan - Ekonomia dla normalnych ludzi - to idealne dla beginnerów ASE 
Jesus Huearta De Soto - Pieniądz, Kredyt Bankowy i Cykle Koniunkturalne. 
Hernando De Soto - Tajemnica Kapitału 
 
No i jeszcze historia 
www.maklerska.pl 
Mimo, że te ksiazke poleca lewak Galbraith i sam autor nie nalezy do ASE to jednak jest to spora lekcja historii jak to ze złotem bywało.

Marcin 2011-08-11

Jakbyśmy wiedzieli co będzie - to byilibyśmy bogaci! 
Długoterminowo - jak mawiał Keynes (i tu ma rację) - wszyscy będziemy martwi.  
 
Krótkoterminowo to nie wiadomo - na pewno jak mówi pan Jan, trzeba dywersyfikować. 
 
Dla zwolenników kruszców (którzym mają dużo racji, ale nie całą) - zobaczcie ceny strebra. Wystarczy że COMEX podniesie obowiązkowe depozyty na konrakty terminowe i pójdą w dół. Albo jakieś państwo się opamięta i podniesie stopy. 
 
Rozmwiałem z ludźmi z funduszu inwestycyjnego - i oni już od dłuższego czasu nie widzą racjonalności w tym co się dzieje - co poniekąd świadczy o ich profesjonaliźmie, bo ja przestałem widzieć tą racjonalnosć niedawno:) 
 
W każdym razie - będzie można łatwo dużo staracic .. ale może ktoś z nas też dużo zyska...

Cokeman 2011-08-11

Jako niedawny marksista przytocze tutaj tekst Rothbarda: 
"Jest jedna rzecz dobra w Marksie: nie był keynesistą. " 
Oczywiście jest więcej dobrych rzeczy w Marksie ale kurwa? Powoływać się na keynesa, że i tak zdechniemy? 
I jaki z tego wniosek wyciągnął? Że dla rzekomego dobrobytu każdy musi zasuwac tylko szybko zanim do nas dotrze, że to bessęsu. 
Keynes to totalny debil ekonomiczny i powoływanie się na niego w komentarzach pod audycją pana Janka to już potwarz. Polecam książkę wydaną przez pana Jana o tym, jaki to keynes był debil. 
 
Marcin - masz dzieci albo zamierzasz mieć? Jeśli tak to już mi och szkoda, bo ty zdechniesz ale one przeżyją.

dorota 2011-08-11

Cokemanowi już żyła wyłazi. A było tak dobrze, jak ciebie nie było. Zwłaszcza takiej chorągiewki, która dwa miesiące później pisze "niedawny marksista". Jak jakiś chłystek, co dzisiaj chce być strażakiem a jutro żołnierzem.

Cokeman 2011-08-11

Ale co masz doroto do powiedzenia w sprawie audycji? To, że jestem atrakcyjnym obiektem zainteresowań to wszyscy wiedzą i nie musisz udowadniać swoimi komentarzami. Chcesz coś dodać do tego co Janek mówił albo ja pisałem? Może jakieś twoje pomysły na kryzys albo kredyt we frankach? Chętnie posłucham

Pan Dzikus 2011-08-11

Przykład z lekarzem, co to się nie obijał tylko zakuwał a teraz zarabia bardzo dobrze jest bardzo słaby. Lekarze mają monopol na wystawianie recept. Nie mogę pójść do apteki i kupić sobie potrzebne lekarstwo tylko muszę o łaskawe zezwolenie prosić lekarza. Ciekawe ile by zarabiali na wolnym rynku? Na pewno mniej. Tylko specjalistom w rodzaju chirurgów dochody by nie spadły. Ze trzy lata temu miałem zapalenie oskrzeli i wiedziałem, że to zapalenie oskrzeli bo już kiedyś je miałem i objawy były identyczne. Normalnie poszedłbym do apteki i kupił to samo co brałem za pierwszym zapaleniem oskrzeli ale musiałem iść do lekarza i czekać 3 godziny w kolejce (dobrze, że wziąłem książkę ze sobą).

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2011-08-12

Nie słuchałem audycji. Ale to jest rada krótkoterminowa, prawda? Bo faktycznie, jak będzie hiperinflacja, to spadnie do wartości papieru.

Cokeman 2011-08-12

Zastanawiam się co za debil albo idiotka minusuje moje posty, które bądź co bądź są najbardziej merytoryczne i odnoszą się do tego co mówił Janek w audycji. 
Takie jebane polactwo co nie ma nic sensownego do powiedzenia i pewnie nie rozumie czegokolwiek co mówił Janek albo ja napisałem ale zaminusuje by się wyżyć. Debile nie mogą znieść myśli, że jakiś palant, niedoszły markista i cynik może napisać coś ciekawego i na temat.  
Bo co? Schemat się burzy? Toż to niemożliwe aby ten idiota cokeman napisał coś sensownego i mówił ciekawie na antenie.  
Przecież to "ja" byłem ten mądrzejszy - mysli sobie przeciętny słuchacz i minusuje dla zasady. 
Jak kurwin mikke powie coś debilnego to i tak jest cool bo to kurwin a jakby jakiś Palikot czy Marks albo ja powiedział coś mądrego to i tak jest źle.  
Schematy, szablony i niedowartościowanie. Polactwo 
Przykro patrzeć jak kontestacja osiąga poziom onet.pl

Jabollissimus 2011-08-12

A jeśli ktoś siedzi na etacie (ilu jest takich ludzi? większość!) i oszczędza w banku - nie będzie szukać aktywnego zarobku. Więc co? Trzyma w banku, by przynajmniej inflacja zżerała oszczędności wolniej. 
I teraz pytanie: 
Kiedy mają wyciągnąć kasę z banku - przed runem? (Analogie do wlk kryzysu są już tak gęste, że i runów należy się w najbliższym czasie spodziewać). Kiedy zaczną się runy na banki?

Claude mOnet 2011-08-12

@Jabollissimus 
 
Z runem to jak z giełdą - kiedy skończą się spadki/bessa? Nigdy nie uzyskasz prawidłowej odpowiedzi dlatego lepiej albo gotówkę albo inwestować. 
Teraz jest dużo okazji do robienia niekoniecznie biznesu, ale inwestycji np. w ziemię (możliwość produkcji ekologicznego żarcia!) - jak dojdzie do krachu to ziemia i nieruchomości poszybują w górę... 
 
Ja tam gram w ruletkę i kasę trzymam w banku - czekam na koniec bessy (może połowa października?), wtedy kupię akcję!

Cokeman 2011-08-12

@Jabol 
Dlatego czysta gotówka nie jest dobrym pomysłem. Mamy przed soba bailouty PIIGS, potencjalne QE3 i druk u Szwajcarów. W ostateczności wojna a wtedy będzie run na żarcie i to należy gromadzić. Na twoim miejscu gromadził konserwy :)

Jabollissimus 2011-08-12

Ja, to tam ja. Ale np. starym jakiś atrakcyjny pomysł trzeba odpalić. ;)

Cokeman 2011-08-12

emerytury z ZUSu dostaną przecież - Tak mówi prawo LOL 
A na serio to przygarniesz mamusie raczej chyba, że mają swoje mieszkanie to ty się wyprowadzisz, zwolnisz pokój to przeżyją z wynajmu.

jan M Fijor 2011-08-13

Przed inflacją pieniądza nie ma ucieczki. Ja proponuję trzymanie gotowki )w różnych postaciach) po to, by w razie okazji można było z niej skorzystać. Hiperinflacji nie będzie, bo Balcerowicz nie pozwoli. gdyby była, zostanie nam tylko berter. We wzystkich innych sytuacjach cash jest jednak środkiem wymiany. Chyba, że nastąpi rewolucja czy wojna, wtedy barter i żywność. Więc jeśli was parzy gotówka, kupujcie ziemię rolną. Poza tym panowie, trzymajcie proporcje. W czasie Wielkiego Kryzysu 29-33 w okresie dna bezrobocie wynosiło niewiele ponad 20 procent, a spadek PKB nawet mniej. Gospodarka nie stanie. Może - oby - ustanie państwo.  
pozdrawiam

jan M Fijor 2011-08-13

Przed inflacją  
nie ma ucieczki. Ja proponuję trzymanie gotowki )w różnych postaciach) po to, by w razie okazji można było z niej skorzystać. Hiperinflacji nie będzie, bo Balcerowicz nie pozwoli. gdyby była, zostanie nam tylko berter. We wzystkich innych sytuacjach cash jest jednak środkiem wymiany. Chyba, że nastąpi rewolucja czy wojna, wtedy barter i żywność. Więc jeśli was parzy gotówka, kupujcie ziemię rolną. Poza tym panowie, trzymajcie proporcje. W czasie Wielkiego Kryzysu 29-33 w okresie dna bezrobocie wynosiło niewiele ponad 20 procent, a spadek PKB nawet mniej. Gospodarka nie stanie. Może - oby - ustanie państwo.  
pozdrawiam

jan M Fijor 2011-08-13

Pokażcie mi alternatywę. Jeśli nie cash, to co? Złoto? Przypomnijcie sobie, co młody Felix Zandman dostał za sdztabkę 100 g złota. Kilka kilo ziemniaków i parę jajek.  
 
jmf

Cokeman 2011-08-13

Wszystko zależy od naszego rządu i banku centralnego. Waluty €,$ i najprawdopodobniej CHF czeka wariant inflacyjny. Nasz rząd jednak bądź co bądź nie szalał prawie w ogóle z pakietami stymulacyjnymi w czasie kryzysu. Jeśli nie będziemy dodrukowywać zlotówki to można trzymać ten polski cash. Póki co jednak Polska jest peryferią Europy i cokolwiek złego na świecie to światowe elity wyprzedaja panicznie polskie aktywa przez co złotówka traci. Gdybyśmy wszystkiego nie wyprzedali przez te 22 lata to by ta waluta miała też oparcie w naszych działaniach a tak póki co to jest świstek papieru uzywany przez wielkich tego świata by płacić tutejszym niewolnikom (nam). Pozostaje zatem mieć nadzieję, że zachód zeżre hiperinflacja i demografia, korporacyjne pijawki wyniosą się znad Wisły jak niegdyś wojska Układu Warszawskiego i wreszcie zaczniemy rządzić u siebie, wspierać polską lokalną zdrową produkcję, gdzie to realna gospodarka będzie się liczyła a nie kasyno rynków finansowych. Mamy ludzi oszczędnych i pracowitych. Rząd jest do dupy ale jak patrzę na to co robią rządy zachodnie to nasz wypada bardzo dobrze. To, że na zachodzie jest dobrze, to zasługa rządów z poprzednich dziesięcioleci a nawet stuleci a nie obecnych rządów. Gdyby jednak i u nas rząd zaczął dodrukowywać walutę albo gdybyśmy wstąpili do €-zone to rzeczywiście trzeba uciekać w barter, metale szlechetne(tu ostrożnie) albo jakąś stabilną walutę o ile jeszcze takie będą.

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...Nie kupuj baryłek ropy (tylko alkoholu) (28) - 10 miesięcy temu


Debata Janka z liberałem Łukaszem (8) - 11 miesięcy temu

O tym, co piszecie w komentarzach (12) - 11 miesięcy temu


O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 11 miesięcy temu

Jak zostać Bogatym. (8) - ponad rok temu

Jak się bogacić? (18) - ponad rok temu

Bieda polskich wolnościowców (7) - ponad rok temu

Listy, obyczaje i finanse. (2) - ponad rok temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - ponad rok temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (7) - ponad rok temu
Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - ponad rok temuObligacje dla debili (5) - ponad rok temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - ponad rok temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - ponad rok temu

40 lat i fajrant! (27) - ponad rok temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - ponad rok temu


Rekordowo krótki odcinek (3) - ponad rok temu

Mocz to moc (11) - ponad rok temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - ponad rok temu


Wystarczy języczek u wagi (8) - ponad rok temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - ponad rok temu

O strajku nauczycieli (20) - ponad rok temu

Wady i zalety UK (13) - ponad rok temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - ponad rok temuŻydzi, nieruchomości i dolary (15) - ponad rok temu


Pełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - ponad rok temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - 2 lata temu


Jan Fijor - Listy (1) - 2 lata temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 lata temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 2 lata temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 2 lata temuJan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 3 lata temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - 3 lata temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 3 lata temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 3 lata temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 3 lata temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 3 lata temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 3 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 3 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 3 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 4 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 4 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 4 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 4 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 4 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 5 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 5 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 5 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 5 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 5 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 5 lat temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 5 lat temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 5 lat temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 5 lat temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lat temuJan Fijor - Wybory (19) - 6 lat temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 6 lat temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 6 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 6 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 6 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 6 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 6 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 7 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 7 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 7 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 7 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 7 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 7 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (89) - 7 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 7 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 7 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 7 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 7 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 7 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 8 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 8 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 8 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 8 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 8 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 8 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 8 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 8 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 8 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 8 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 8 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 8 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 8 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 8 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 8 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 8 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 8 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 8 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 9 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 9 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 9 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 9 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 9 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 9 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 9 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 9 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 9 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 9 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 9 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 9 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 9 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 9 lat temu


Oburzeni (11) - 9 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 9 lat temu

Portugalia (17) - 10 lat temu

Wy ćwoki (15) - 10 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 10 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 10 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 10 lat temu


Jak nauczyć się pracowitości (12) - 10 lat temu

Jan Fijor o gejowych (50) - 10 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 10 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 10 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 10 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 10 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 10 lat temu


Żona milionera (10) - 10 lat temu
Trochę afryki trochę Ukrainy (4) - 10 lat temu

Afryka Afryka (27) - 10 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 10 lat temu

Trochę o policji i emeryturach (11) - 10 lat temu

Janek o szpitalach (7) - 10 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 10 lat temu

Fijor w Californi (17) - 10 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 10 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 10 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 10 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 10 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 11 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 11 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 11 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 11 lat temu

Państwowe akcje (20) - 11 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 11 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 11 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 11 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Księgowość online - - 20.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Sklep z zabawkami dla dzieci Rzeszów... - - 20.00
Drabiny producent aluminiowe drewniane - - 20.00
zarabianie w internecie - - 20.00
ubezpieczenia na życie nowy sącz szkolenia bhp - - 20.00
Konrad - - 25.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt