Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Spisek szlachetnych” i inne audycje ByteEatera (zwykle na żywo)
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
4 dni temu
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
4 dni temu
5 rzeczy, które są źle nazywane w Kościele katolickim
Czym się różni dziewicze poczęcie od niepokalanego poczęcia? Dlaczego „grzech pierworodny” to niefortunne tłumaczenie „peccatum originale”? Czy Ofiara mszy świętej się powtarza na każdej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2011-08-30

Konserwa rewelacyjna, pardon, revalacyjna

Nadający:

Skąd taki tytuł? Reval to dawna nazwa Tallina - stolicy Estonii. Ostatnio miał tam miejsce... zamach. Program o tym czemu polskojęzyczne media przemilczają ważne wydarzenia z naszego regionu. O naciskach na to państwo ze strony Federacji Rosyjskiej, mniejszościach narodowych i ich powiązaniach ze służbami wschodniego mocarstwa. Narrację wzbogacają wspomnienia Kreatora z wakacji w tej krainie. Wraz z słuchaczami kpimy sobie z kilku aktualności.

KOMENTARZE

Kreator z koczowiska :) 2011-08-30

niezalezna.pl 
 
tutaj więcej suchych faktów a nie jak w TVN mokrych faktów z życia gwiazd ;D 
 
www.eesti.pl 
 
a tutaj o rosjanach i ich integracji a raczej braku. Są 2 strony medalu bo młode pokolenie porzuda szowinizm i jest dwujęzyczne i nie ma z tym problemu - skoro okupowali nie swój kraj 50 lat mogą zrozumieć, dlaczego estończycy są nieufni. Ale Rosjanie robią interesy, studiują tam i mogą dużo więcej niż w Rosji osiągnąć jeśli tylko chce im się nauczyć estońskiego. Troche spoileruje i upraszczam, ale przeczytajcie sami. 
 
Miasto o którym mówiłem, że wygląda jak koniec świata na syberii a estońskość można poznać po jakości dróg i free WI-FI area i kilku odnowionych budynkach to 'Kallaste' koło klifów piaskowcowych nad jeziorem pskowskim. Ale cmentarz prawosławny to się im udał - respekt to się nazywa odejść w wielkim stylu!

Kreator z koczowiska :) 2011-08-30

https://lh6.googleusercontent.com/-38K0yUUYws4/S8CrrJEB0YI/AAAAAAAAEdA/D5Fx5Ouem9M/s800/25-100_1622.jpg 
 
Kallaste (przepraszam nad jeziorem PEJPUS, pskowskie jest niżej kawałek!) 
 
Kallaste – miasto i gmina w prowincji Tartu, nad jeziorem Pejpus, w Estonii. Liczy 1256 mieszkańców (2002). Wśród mieszkańców miasta dominują Rosjanie – Estończycy stanowią zaledwie 15% populacji 
 
static.panoramio.com 
 
Nie znalazłęm lepszego zdjęcia cmentarza w Kallaste :(... Widać jeden płytowy nagrobek z fotą słabo za wejściem i te granitowe krzyże czarne z inskrypcjami. Ale w środku były high-life nagrobki dopiero ;D.

Kreator z koczowiska :) 2011-08-30

PS. 
Infrastruktura drogowa Estonii. Droga 'ekspresowa' z forum SkyScraperCity 
 
i53.tinypic.com 
 
znalazłem nawet jedną z tych którymi jechałem lub podobne miejsce ze względu na numer drogi i znaki :D mogłem pomylić skrzyżowanie 
 
img845.imageshack.us

Ostatni Sprawiedliwy 2011-08-31

Jabol Ty nie masz problemów z pamiętaniem, ale z niepamiętaniem- otóż Ty pamiętasz o rzeczach, o których GTW chciałaby abyśmy wszyscy zapomnieli ;) 
Kreator, to jakie są te kraje do wyboru:>? 
Audycja pełna humoru, to lubię :) 
A propos kosmitów w Estonii- mam taką teorię, że oni nie lubią zimnego klimatu ;)

Sebastian 2011-08-31

Czyli rzeczywiście droga ekspresowa to jest po zachodniemu autostrada. I w sumie rzeczywiście mają rację. Autostrady powinny mieć po 3 pasy i tyle!

Pawinho 2011-08-31

No Tusk chcial druga Irlandie to ma.Autostrady w Irlandii takie jak w Polsce,dwa pasy tylko kurcze tak jakby w Polsce z 6 razy wiecej ludzi mieszkalo no i "troszeczke "bardziej tranzytowa jest ta nasza kochana druga Irlandia.No ale w i mie "Zeby zylo sie lepiej"

zib 2011-08-31

Myślałem że Cokeman wykorzysta szansę żeby błysnąć, ale nie udalo się... 
Nie chce się oczywiście czepiać, ale  
realna stopa procentowa = ((1+nominalna)/(1+inflacja))-1 
W przybliżeniu to oczywiście blisko tego co mówi Cookeman, pod warunkiem, że dyskusja jest na luzie jak w audycji, a nie na serio.

Kreator z koczowiska :) 2011-08-31

II RP w 1936 zaczęłay się wykupy gruntów a budowę w 1936-39 na odcinku koło Świecia i Skórcza... 
 
www.znaki 
 
...została niemal ukończona na odcunku 20+22km bez węzła 1km. 
Zbudowano 1 betonowy pas 7,5m na ruch 2 kierunkowy i słupy pod wiaduktu do 2 bezkolizyjnych węzłów, które miały być kończone w 1940. 
Niemcy stosowali wtedy płyty lane żelbetonowe ~6x3, 8x4 i 9x3m u nas stosowano moduły 6x6m i 7x7m by rzadziej występowały uciążliwe dla kół pneumatycznych dylatacje! 
 
Pod Łodzią zaczęto wykup ziemii zgodnie z planami koncepcyjnymi profesora Melchiora Władysława Nestorowicza. 
 
I teraz od 1936-1969 planowano zbudować w standardzie 2x2 drogi I etapu i II etapu czyli w sumie 5700km. Po 1969 planowano poszerzanie Etapu I i zastępowanie betonu przyszłymi technologiami. 
 
!czyli 3 pasy z betonu ciągłego lub asfaltu (stosowane obecnie rozwiązana na polskich autostradach). Estonia nie ma takiego ruchu ale tam autostrada ma 3 pasy jak jest autostradą. 
Niemieckie, Francuskie czy Hiszpańskie autostrady to w większości drogi ekspresowe. Austostrada by faktycznie poruszać się ze średnią prędkością 125km/h jak się zakłada w statystykach musi mieć 3 pasy bo nie da się bez łamania przepisów tego warunku spełnić jak co chwila 2 tiry się muszą wyprzedzać. 
 
Ekspresówki 2x2 jak najbardziej wystarczą ale w ilości 6500km na obecne potrzeby a autostrad powinno być na dzisiejsze terytorium conajmniej 3500km. 
 
To uzupełnieniem tematu dlaczego estonia nie ma praktycznie autostrad ;). Polska ma w standardzie estońskim jakieś 60km autostrady. A8 cała, A4 na obszarze GOP, A1 na trasie Żory-Bytom... :D

Cokeman 2011-08-31

Zib - jesli mowa o malych stopach procentowych to mozna upraszczac tak jak ja ale przy wyiekszych stopach twoja formula jest wlasciwa. Dzieki za te uwage

Jabollissimus 2011-08-31

@Zib, Coke 
Tak z matematycznego punktu widzenia... co jeśli inflacja=-1? :D

Ostatni Sprawiedliwy 2011-08-31

świetne Kreator! Po raz kolejny widać, że nasi przodkowie nie zasypywali gruszek w popiele i potrafili działać, jak też planować- wbrew wrogiej propagandzie, której śliskie macki do tej pory oplatają Polskę.

Mateusz z Kanady 2011-09-01

Re 10: To tak jak bys sie pytal co sie stanie jak bys mial 100% deflacji, czyli jezeli ceny spadna do zera.

Cokeman 2011-09-01

ceny zerowe? Takie coś to tylko w raju kiedy potrzeby będą natychmiast zaspokajane i nie bedzie sensu placic za cokolwiek.  
Wtedy zapanuje SOCJALIZM tak jak przepowiedzial Marx. 
Ale czy komus to bedzie wtedy przeszkadzalo? Wątpię :D

Claude mOnet 2011-09-01

@Cokeman (13) 
 
Przeczytaj Cokemanie "Wyprawa profesora Tarantogi" Stanisława Lema, tam w jednej podróży profesor Tarantoga spotyka cywilizację, w której ludzie uciekali od dobrobytu, a władza nie nadążała z wytwarzaniem katastrof naturalnych (np. wybuchów wulkanów) - ludzie potwornie byli znudzeni, więc uciekali od takiej cywilizacji (raju!)... ;)

zib 2011-09-01

@Jabollissimus 
 
Słuszna uwaga, że nie istnieje realna stopa procentowa dla deflacji równej 100% ( bo inflacja (–1) to inaczej deflacja = (+1) , lub 100% w ujęciu procentowym). Ja interpretowałbym to następująco: o ile inflacja może rosnąć w nieskończoność, bo rząd może dodrukowywać pieniędzy w nieskończoność wycinając np. kolejne lasy lub księgując kreatywnie, o tyle deflacja nie może być równa (ani większa!) niż 100%. Deflacja to wzrost siły nabywczej pieniądza, która ma miejsce gdy ograniczamy jego podaż. Deflacja 100% to taki przypadek gdy całkowicie ograniczymy podaż pieniądza, czyli wycofamy wszystkie pieniądze z rynku. W takiej sytuacji nie można mówić o stopach procentowych. Bo jak mówić o konsekwencjach waluty która nie istnieje. Z matematycznego punktu więc wzór jest dość dobrze dobrany do naszego wyobrażenia o rzeczywistości. 
Mateusz z Kanady napisał, że przy deflacji 100% ceny spadłyby do zera, ma rację, choć cena =0 sugeruje że cos jest gratis i moim zdaniem lepiej powiedzieć, że gdy na rynku przestaje istnieć jakiś pieniądz, to nie tyle, że ceny stają się w nim równe zero co raczej że wraz ze zniknięciem pieniądza z rynku zanika sposób wyrażania w nim jakiejkolwiek wartości.  
Ale skoro już wszedłem w tą dyskusję to może na koniec jakaś praktyczna i bardziej życiowa uwaga. O ile mówiąc w przybliżeniu o stopach procentowych Cokeman miał racje że można je uprościć o tyle gdy przygotowujecie analizę jakiegoś projektu, to radzę liczyć wzorem Fishera (ten prawidłowy) bo w bankach zdarzaja się ludzie znający, dział „wartość pieniądza w czasie”, a tacy potrafią być upierdliwi jak w tym przypadku nie przymierzając ja w stosunku do Cokemana :)

Pawinho 2011-09-01

Kibole Legii mieli tez transparent "Zabierzcie Donalda!Oddajcie czarne skrzynki".;-) 
 
a tu tekst na temat wyjazdu do Moskwy 
 
a tam mam cały czas ubaw z "Legia organizacyjnie Stal Mielec" 
 
więc skoro już się wydarzyła ta międzynarodowa straszna graniczna tragedia.... 
 
to może niech wszyscy Nad-Współczujący przeczytają ze zrozumieniem. 
 
 
 
 
 
Jako osoba "w temacie" od razu wiedziałem, że do podróży do Moskwy są potrzebne wizy: 
 
- rosyjska - wyrabiania do 5 dni roboczych, wniosek musi być wypełniony komputerowo, ubezpieczenie, zdjęcie - łącznie z pośrednictwem jakieś 220-240 PLN (szacunkowa cena z wytargowaną ceną za pośrednictwo) 
 

 
-białoruska dwukrotna tranzytowa za 15 euro - wyrabiana 5 dni (lub dwa dni droższy express) - wniosek, ubezpieczenie, zdjęcie - łącznie jakieś 110 PLN łącznie z pośrednictwem. 
 
 
 
 
 
A teraz kabaret czyli Legia-organizatorsko... czyli wyobraźcie sobie biednego Łazienkowskiego z Legii, co to razem z SKLW jedzie do Moskwy. 
 
 
 
 
 
Czwartek: 
 
ogłoszenie SKWL, że zbierają po 1 zdjęciu i po 250 PLN. Plus 10 Euro jak ktoś chce wizę białoruską. 
 
 
 
Łazienkowski zasuwa do punktu organizacyjnego.... a ja ubawiony przecieram oczy.... jakie to organizatory 
 
 
 
Piątek 
 
Łazienkowski znowu zapierdala, bo trzeba donieść jednak wniosek wypisany albo ręcznie albo komputerowo. 
 
 
 
A ja patrze.... i nie dowierzam 
 
 
 
Sobota 
 
Łazienkowski trzeci raz popierdziela przez/do Warszawy, bo zmieniła się jedna informacja na wniosku (a skreśleń być nie może) a i wniosek w końcu musi być komputerowo wypełniony. 
 
 
 
Nadal patrzę... i nadal nie dowierzam, bo wizę przez Białoruś robi się przez 5 dni, 
 
a oni... nie dość, że nie chcą drugiego zdjęcia... to cały czas zbierają po 10 euro. 
 
A 10 euro to kosztuje jednokrotna wiza tranzytowa. 
 
 
 
Czyżby SKLW planowało nie wracać ? 
 
 
 
 
 
Kolejny czwartek 
 
Wizy rosyjskie są, ale łojezusicku maryja.... nie ma czasu na białoruskie. 
 
Więc SKWL zbiera na ekspress: po 40 ojro oraz 71 PLN za ubezpieczenie. 
 
Nadal bez zdjęcia 
 
 
 
Patrzę na tą organizację i zastanawiam się... jak się czuje ten biedny dymany Łazienkowski - za dwie wizy ma zabulić 470 
 
 
 
 
 
Tyle przygód wizowych, białoruskich wiz jak widać załatwić się w końcu nie udało 
 
(naprawdę bez zdjęć wiz nie dają ) 
 
pociąg specjalny.... nierealne na tej trasie (ale obiecywane, typowy Łazienkowski wszystko łyknie) 
 
samolot też porażka.... 
 
 
 
więc Legia jedzie samochodami. 
 
I nie przez Białoruś, bo....no o wizach już było 
 
 
 
 
 
I tutaj.... ponieważ na forum... się zrobił płacz....konkretny...jak to niesprawiedliwie Legii nie wpuścili źli Rosjanie... 
 
jak to biedna patriotyczna Legia nie wjechała z oprawą za 8.000 PLN.... 
 
i w ogóle.... 
 
 
 
to zauważę nieśmiało, że każdy inteligentny organizator 
 
przed wyjazdem.... 
 
biorąc ze sobą 150 Łazienkowskich... 
 
których się naciągnęło... na za drogie wizy.... 
 
na podróż przez kilkaset kilometrów.... 
 
 
 
każdy normalny organizator 
 
 
 
przeczytałby i przemyślał takie coś: 
 
 
 
 
 
Osoby podróżujące do Rosji zobowiązane są do przestrzegania przepisów celnych: 
 
nie wolno wwozić narkotyków, broni, amunicji i materiałów wybuchowych, publikacji uznawanych przez prawo rosyjskie za szkodliwe (w tym pornografii i wydawnictw krytykujących władze i ustrój Rosji), 
 
 
 
Nie ma co się żalić na Moskali... 
 
nie ma co użalać nad biednym losem 150 Łazienkowskich.... 
 
 
 
po prostu celnicy znaleźli u Legii i materiały pirotechniczne których nie wolno wwozić 
 
oraz transparenty godzące w imię Rosji. 
 
 
 
I naprawdę nie ma nic dziwnego, że zgodnie z przepisami celnymi... 
 
które złamała Legiunia... 
 
nie wpuścili ich do Rosji. 
 
 
 
Absolutnie nie wiem.... skąd ten płacz ogólnopolski, także u nas na forum. 
 
Że Niezależna.pl... często gęsto tuba reklamowa patriotycznej Legiunii 
 
strzeliła dramatyczny artykuł wcześniej niż wrócili kibice z granicy? 
 
 
 
Powtarzam: 
 
nie potrafili sobie załatwić wiz, 
 
naciągnęli na koszty ze dwustu Łazienkowskich 
 
a potem na własne życzenie nie wjechali na teren Federacji Rosyjskiej. 
 
 
 
 
 
Normalnym ludziom by było wstyd za taką "wtopę", 
 
klasyczny obciach, żenada i lipa. 
 
Po prostu powód do drwin i śmiechów z "Legia on Tour" przez najbliższe sezony co najmniej trzy. 
 
Ale nie... cwana Legia potrafi jak widzę wzbudzić współczucie jako ofiary Moskali. 
 
 
 
 
 
Szacun wielki, 
 
kabareciany szacun, 
 
i dla organizatorów tejże tragikomedii 
 
oraz dla tych 
 
co to łykają żale "pokrzywdzonej" przez sowietów Legiuni. 
 
 
 
==================== 
 
autor: dubaj

Kreator z koczowiska :) 2011-09-01

Ale co ma ten komentarz do rzeczy, że udowadnia nam jak popieprzona jest Rosja i Białoruś. Ja tam się nie wybieram mało zabytków a na dodatek chore państwa dużo bardziej chore od UE. 
 
Kibic póki nie robi burdelu może mieć transparenty jakie chce póki nie bluzga na kogoś. Oddajcie skrzynki weźcie Donalda co w tym złęgo. Albo pamiętanie Smoleńska co komu szkodzi K...A się pytam? 
 
Mi nic nie szkodzi chociaż Smoleńsk to temat który dawno powinien być wyjaśniony i koniec przejdzie do historii i spokój. 
 
Przestańmy cackać się z ruską swołoczą. Estonia i tak ich zbyt pobłażliwie traktuje, ale to i tak wzór do naśladowania jak Ruskich powinno się traktować. 
Nie chcą się integrować nie będą mieli obywatelstwa póki języka w gębie nie znajdą. A jak nie to niech będą obywatelami widmo - krzywda im się nie dzieje przecież z cudzej winy :P

Dodaj komentarz...


Adam Kreator - konserwatywny liberał pracujący niestety na etacie. W wolnym czasie zajmuje się pomnażaniem w socjalizmie XXI wieku swojej nędzy i różnymi dziwnymi zainteresowaniami: numizmatyka, fuchy, grafika 3D, rysunki, rzeźba, malarstwo, design, stare komputery, pisanie artykułów, podróże, fotografia zabytków, konserwacja sztuki, zamki polskie, monarchiści, historia ogólnie a zwłaszcza mało znane ciekawostki które wyszukuję w książkach, internecie i wikipedii. Żeby określić dokładniej trzeba wypić z nim lampkę wina o cenie powyżej 8zł za butelkę.

Krzysztof Jabollissimus - wierszoklej (słowo "poeta" używał niejeden grafoman, on skromnie nie użyje). Węglomaz i farbiarz ("rysownik i malarz" zarezerwowane są raczej dla tych, co nieszpetnie uprawiają sztukę). Wydrzymord (zaiste, by być "wokalistą" trzeba umieć śpiewać!). By poznać fragmenty jego tfu-rczości - warto zajrzeć na stronę www.jabollissimus.pl Żeby poznać go lepiej, trzeba wypić z nim lampkę wina w cenie poniżej 8zł za butelkę.

Prowadzą audycję na żywo KonserwaInne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Liberland | Konserwa 2.0, #29 (1) - 5 lata temu
Równość - sruwność. (1) - 5 lat temu

Ludobójstwo - film - 5 lat temu

Dziwna wojna - c.d. (3) - 7 lat temu

Wojna 23 sierpnia? (12) - 7 lat temu


Trzecia wojna światowa? (6) - 7 lat temu

Plotki, ploteczki (1) - 7 lat temu


Zabory Ukrainy? (6) - 7 lat temu

Kabaret z Konserwą (4) - 7 lat temu

O masonerii (15) - 7 lat temu


Pisk eunuchów: Rosjo ratuj! (25) - 7 lat temu
Czarne święta! (11) - 7 lat temu


Właściciele Polski (12) - 7 lat temu


Na 11.11 - polub lewaka! (8) - 7 lat temu

Powrót emigranta - cz.1 (22) - 7 lat temuMrowisko masonerii (38) - 8 lat temu

Polska - Afryka Europy (13) - 8 lat temu


Litwo, Ojczyzno moja! (2) - 8 lat temuWlepy AgenTomasza (1) - 8 lat temu

Banksterzy nas okradną? (6) - 8 lat temu

Klasycy prawicy w konserwie! (10) - 8 lat temu

Jan Pietrzak (24) - 8 lat temu


Młodzież się organizuje! (11) - 8 lat temu

Punki i hipstery (16) - 8 lat temu

Szopka Noworoczna 2012/2013 (6) - 8 lat temuKornel Morawiecki w Konserwie (25) - 8 lat temu


Kult Lecha Kaczyńskiego? (35) - 8 lat temu

Europa poza Unią? (2) - 8 lat temu

Czy Polska jest konserwatywna? (19) - 8 lat temu


Korwinowe gadanie (29) - 9 lat temu

Wielki kryzys i konkurs (7) - 9 lat temu


Kto wygrał bitwę warszawską (29) - 9 lat temu


Konserwa - pełna humoru (11) - 9 lat temu

Krzyż w PE (47) - 9 lat temu

ACTA wciąż zagraża (9) - 9 lat temu

Anegdoty z uczelni... (24) - 9 lat temu


Potrzeba nam dekomunizacji (17) - 9 lat temu

Relacje polsko-żydowskie (11) - 9 lat temu

Rozbój! VIATOLL to hell! (9) - 9 lat temu


Kłamstwo smoleńskie (71) - 9 lat temu

Konserwa - Free Trade is Fair! (19) - 9 lat temu


Głodówka przeciw dysedukacji (25) - 9 lat temu
Konserwa: rozkład systemu (11) - 9 lat temuKonserwa pełna miłości (21) - 9 lat temu


Konserwa z nutką Naszości (9) - 9 lat temu

Konserwa protestacyjna! (28) - 9 lat temu

Konserwa w szkole (16) - 9 lat temu

Konserwa: ideologia a życie (13) - 9 lat temu


Karpiobójstwo i długi (12) - 9 lat temu


WRON won! 13 grudnia. (12) - 9 lat temu


Mały jubileusz Konserwy (13) - 9 lat temu

Konserwa: Solidarność (17) - 9 lat temu

Konserwa o 11.11.11 (20) - 9 lat temu


Precz z Halloween (69) - 9 lat temu
Konserwa chaosu (48) - 10 lat temuKonserwa II wojenna (22) - 10 lat temu


Konserwa: Kult siły (41) - 10 lat temu

Konserwa reedukowana (6) - 10 lat temu

Konserwa... satanistyczna! (20) - 10 lat temu

Atrapa puszki od konserwy. (3) - 10 lat temu

Konserwa w pytę! Pyta.pl (7) - 10 lat temuKonserwa o atomistyce (19) - 10 lat temu

Konserwa lwowsko-kresowa. (23) - 10 lat temu

Konserwa o sztuce (23) - 10 lat temuKonserwa - Na razie się bawmy (27) - 10 lat temuMaghreb i Lewant dalej kipi¹ (11) - 10 lat temu

Konserwa o pieskach, hau, hau! (10) - 10 lat temu

Konserwa - wódanie specjalne (9) - 10 lat temu

Konserwa - Wydanie Swiateczne (6) - 10 lat temuKonserwa (testowa) 2 (9) - 10 lat temu

Konserwa (testowa) 1 (16) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Jaro - - 20.00
numer faksu - - 30.00
Piotr_W - - 40.00
Robert - - 77.00
Donald z Brukseli - - 200.00
czk - - 56.00
Mateusz, War of Tanks - - 100.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt