Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Nie
20:00
Firma na emigracji
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne (5)
4 dni temu
Pomagał bez zgody stosownych organów!
Cezary opowiada jak próbował walczyć z wirusem. Nowe regulacje. Czy rząd ma zawsze racje? Zus trzeba płacić. Termin wyboprów wciąż aktualny! Nocna zmiana kodeksu wyborczego. Głosowanie...
Myśleć jak przedsiębiorca
wczoraj
Czy relacje to nasze nasze największe aktywa?
Przygotowując tę audycję, zastanawiałem się czy poruszać kolejny raz temat ważności relacji w biznesie. Jednak wątek ten naturalnie wpisuje się w nasze codzienne życie, a mając na uwadze...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2011-08-30

Konserwa rewelacyjna, pardon, revalacyjna

Nadający:

Skąd taki tytuł? Reval to dawna nazwa Tallina - stolicy Estonii. Ostatnio miał tam miejsce... zamach. Program o tym czemu polskojęzyczne media przemilczają ważne wydarzenia z naszego regionu. O naciskach na to państwo ze strony Federacji Rosyjskiej, mniejszościach narodowych i ich powiązaniach ze służbami wschodniego mocarstwa. Narrację wzbogacają wspomnienia Kreatora z wakacji w tej krainie. Wraz z słuchaczami kpimy sobie z kilku aktualności.

KOMENTARZE

Kreator z koczowiska :) 2011-08-30

niezalezna.pl 
 
tutaj więcej suchych faktów a nie jak w TVN mokrych faktów z życia gwiazd ;D 
 
www.eesti.pl 
 
a tutaj o rosjanach i ich integracji a raczej braku. Są 2 strony medalu bo młode pokolenie porzuda szowinizm i jest dwujęzyczne i nie ma z tym problemu - skoro okupowali nie swój kraj 50 lat mogą zrozumieć, dlaczego estończycy są nieufni. Ale Rosjanie robią interesy, studiują tam i mogą dużo więcej niż w Rosji osiągnąć jeśli tylko chce im się nauczyć estońskiego. Troche spoileruje i upraszczam, ale przeczytajcie sami. 
 
Miasto o którym mówiłem, że wygląda jak koniec świata na syberii a estońskość można poznać po jakości dróg i free WI-FI area i kilku odnowionych budynkach to 'Kallaste' koło klifów piaskowcowych nad jeziorem pskowskim. Ale cmentarz prawosławny to się im udał - respekt to się nazywa odejść w wielkim stylu!

Kreator z koczowiska :) 2011-08-30

https://lh6.googleusercontent.com/-38K0yUUYws4/S8CrrJEB0YI/AAAAAAAAEdA/D5Fx5Ouem9M/s800/25-100_1622.jpg 
 
Kallaste (przepraszam nad jeziorem PEJPUS, pskowskie jest niżej kawałek!) 
 
Kallaste – miasto i gmina w prowincji Tartu, nad jeziorem Pejpus, w Estonii. Liczy 1256 mieszkańców (2002). Wśród mieszkańców miasta dominują Rosjanie – Estończycy stanowią zaledwie 15% populacji 
 
static.panoramio.com 
 
Nie znalazłęm lepszego zdjęcia cmentarza w Kallaste :(... Widać jeden płytowy nagrobek z fotą słabo za wejściem i te granitowe krzyże czarne z inskrypcjami. Ale w środku były high-life nagrobki dopiero ;D.

Kreator z koczowiska :) 2011-08-30

PS. 
Infrastruktura drogowa Estonii. Droga 'ekspresowa' z forum SkyScraperCity 
 
i53.tinypic.com 
 
znalazłem nawet jedną z tych którymi jechałem lub podobne miejsce ze względu na numer drogi i znaki :D mogłem pomylić skrzyżowanie 
 
img845.imageshack.us

Ostatni Sprawiedliwy 2011-08-31

Jabol Ty nie masz problemów z pamiętaniem, ale z niepamiętaniem- otóż Ty pamiętasz o rzeczach, o których GTW chciałaby abyśmy wszyscy zapomnieli ;) 
Kreator, to jakie są te kraje do wyboru:>? 
Audycja pełna humoru, to lubię :) 
A propos kosmitów w Estonii- mam taką teorię, że oni nie lubią zimnego klimatu ;)

Sebastian 2011-08-31

Czyli rzeczywiście droga ekspresowa to jest po zachodniemu autostrada. I w sumie rzeczywiście mają rację. Autostrady powinny mieć po 3 pasy i tyle!

Pawinho 2011-08-31

No Tusk chcial druga Irlandie to ma.Autostrady w Irlandii takie jak w Polsce,dwa pasy tylko kurcze tak jakby w Polsce z 6 razy wiecej ludzi mieszkalo no i "troszeczke "bardziej tranzytowa jest ta nasza kochana druga Irlandia.No ale w i mie "Zeby zylo sie lepiej"

zib 2011-08-31

Myślałem że Cokeman wykorzysta szansę żeby błysnąć, ale nie udalo się... 
Nie chce się oczywiście czepiać, ale  
realna stopa procentowa = ((1+nominalna)/(1+inflacja))-1 
W przybliżeniu to oczywiście blisko tego co mówi Cookeman, pod warunkiem, że dyskusja jest na luzie jak w audycji, a nie na serio.

Kreator z koczowiska :) 2011-08-31

II RP w 1936 zaczęłay się wykupy gruntów a budowę w 1936-39 na odcinku koło Świecia i Skórcza... 
 
www.znaki 
 
...została niemal ukończona na odcunku 20+22km bez węzła 1km. 
Zbudowano 1 betonowy pas 7,5m na ruch 2 kierunkowy i słupy pod wiaduktu do 2 bezkolizyjnych węzłów, które miały być kończone w 1940. 
Niemcy stosowali wtedy płyty lane żelbetonowe ~6x3, 8x4 i 9x3m u nas stosowano moduły 6x6m i 7x7m by rzadziej występowały uciążliwe dla kół pneumatycznych dylatacje! 
 
Pod Łodzią zaczęto wykup ziemii zgodnie z planami koncepcyjnymi profesora Melchiora Władysława Nestorowicza. 
 
I teraz od 1936-1969 planowano zbudować w standardzie 2x2 drogi I etapu i II etapu czyli w sumie 5700km. Po 1969 planowano poszerzanie Etapu I i zastępowanie betonu przyszłymi technologiami. 
 
!czyli 3 pasy z betonu ciągłego lub asfaltu (stosowane obecnie rozwiązana na polskich autostradach). Estonia nie ma takiego ruchu ale tam autostrada ma 3 pasy jak jest autostradą. 
Niemieckie, Francuskie czy Hiszpańskie autostrady to w większości drogi ekspresowe. Austostrada by faktycznie poruszać się ze średnią prędkością 125km/h jak się zakłada w statystykach musi mieć 3 pasy bo nie da się bez łamania przepisów tego warunku spełnić jak co chwila 2 tiry się muszą wyprzedzać. 
 
Ekspresówki 2x2 jak najbardziej wystarczą ale w ilości 6500km na obecne potrzeby a autostrad powinno być na dzisiejsze terytorium conajmniej 3500km. 
 
To uzupełnieniem tematu dlaczego estonia nie ma praktycznie autostrad ;). Polska ma w standardzie estońskim jakieś 60km autostrady. A8 cała, A4 na obszarze GOP, A1 na trasie Żory-Bytom... :D

Cokeman 2011-08-31

Zib - jesli mowa o malych stopach procentowych to mozna upraszczac tak jak ja ale przy wyiekszych stopach twoja formula jest wlasciwa. Dzieki za te uwage

Jabollissimus 2011-08-31

@Zib, Coke 
Tak z matematycznego punktu widzenia... co jeśli inflacja=-1? :D

Ostatni Sprawiedliwy 2011-08-31

świetne Kreator! Po raz kolejny widać, że nasi przodkowie nie zasypywali gruszek w popiele i potrafili działać, jak też planować- wbrew wrogiej propagandzie, której śliskie macki do tej pory oplatają Polskę.

Mateusz z Kanady 2011-09-01

Re 10: To tak jak bys sie pytal co sie stanie jak bys mial 100% deflacji, czyli jezeli ceny spadna do zera.

Cokeman 2011-09-01

ceny zerowe? Takie coś to tylko w raju kiedy potrzeby będą natychmiast zaspokajane i nie bedzie sensu placic za cokolwiek.  
Wtedy zapanuje SOCJALIZM tak jak przepowiedzial Marx. 
Ale czy komus to bedzie wtedy przeszkadzalo? Wątpię :D

Claude mOnet 2011-09-01

@Cokeman (13) 
 
Przeczytaj Cokemanie "Wyprawa profesora Tarantogi" Stanisława Lema, tam w jednej podróży profesor Tarantoga spotyka cywilizację, w której ludzie uciekali od dobrobytu, a władza nie nadążała z wytwarzaniem katastrof naturalnych (np. wybuchów wulkanów) - ludzie potwornie byli znudzeni, więc uciekali od takiej cywilizacji (raju!)... ;)

zib 2011-09-01

@Jabollissimus 
 
Słuszna uwaga, że nie istnieje realna stopa procentowa dla deflacji równej 100% ( bo inflacja (–1) to inaczej deflacja = (+1) , lub 100% w ujęciu procentowym). Ja interpretowałbym to następująco: o ile inflacja może rosnąć w nieskończoność, bo rząd może dodrukowywać pieniędzy w nieskończoność wycinając np. kolejne lasy lub księgując kreatywnie, o tyle deflacja nie może być równa (ani większa!) niż 100%. Deflacja to wzrost siły nabywczej pieniądza, która ma miejsce gdy ograniczamy jego podaż. Deflacja 100% to taki przypadek gdy całkowicie ograniczymy podaż pieniądza, czyli wycofamy wszystkie pieniądze z rynku. W takiej sytuacji nie można mówić o stopach procentowych. Bo jak mówić o konsekwencjach waluty która nie istnieje. Z matematycznego punktu więc wzór jest dość dobrze dobrany do naszego wyobrażenia o rzeczywistości. 
Mateusz z Kanady napisał, że przy deflacji 100% ceny spadłyby do zera, ma rację, choć cena =0 sugeruje że cos jest gratis i moim zdaniem lepiej powiedzieć, że gdy na rynku przestaje istnieć jakiś pieniądz, to nie tyle, że ceny stają się w nim równe zero co raczej że wraz ze zniknięciem pieniądza z rynku zanika sposób wyrażania w nim jakiejkolwiek wartości.  
Ale skoro już wszedłem w tą dyskusję to może na koniec jakaś praktyczna i bardziej życiowa uwaga. O ile mówiąc w przybliżeniu o stopach procentowych Cokeman miał racje że można je uprościć o tyle gdy przygotowujecie analizę jakiegoś projektu, to radzę liczyć wzorem Fishera (ten prawidłowy) bo w bankach zdarzaja się ludzie znający, dział „wartość pieniądza w czasie”, a tacy potrafią być upierdliwi jak w tym przypadku nie przymierzając ja w stosunku do Cokemana :)

Pawinho 2011-09-01

Kibole Legii mieli tez transparent "Zabierzcie Donalda!Oddajcie czarne skrzynki".;-) 
 
a tu tekst na temat wyjazdu do Moskwy 
 
a tam mam cały czas ubaw z "Legia organizacyjnie Stal Mielec" 
 
więc skoro już się wydarzyła ta międzynarodowa straszna graniczna tragedia.... 
 
to może niech wszyscy Nad-Współczujący przeczytają ze zrozumieniem. 
 
 
 
 
 
Jako osoba "w temacie" od razu wiedziałem, że do podróży do Moskwy są potrzebne wizy: 
 
- rosyjska - wyrabiania do 5 dni roboczych, wniosek musi być wypełniony komputerowo, ubezpieczenie, zdjęcie - łącznie z pośrednictwem jakieś 220-240 PLN (szacunkowa cena z wytargowaną ceną za pośrednictwo) 
 

 
-białoruska dwukrotna tranzytowa za 15 euro - wyrabiana 5 dni (lub dwa dni droższy express) - wniosek, ubezpieczenie, zdjęcie - łącznie jakieś 110 PLN łącznie z pośrednictwem. 
 
 
 
 
 
A teraz kabaret czyli Legia-organizatorsko... czyli wyobraźcie sobie biednego Łazienkowskiego z Legii, co to razem z SKLW jedzie do Moskwy. 
 
 
 
 
 
Czwartek: 
 
ogłoszenie SKWL, że zbierają po 1 zdjęciu i po 250 PLN. Plus 10 Euro jak ktoś chce wizę białoruską. 
 
 
 
Łazienkowski zasuwa do punktu organizacyjnego.... a ja ubawiony przecieram oczy.... jakie to organizatory 
 
 
 
Piątek 
 
Łazienkowski znowu zapierdala, bo trzeba donieść jednak wniosek wypisany albo ręcznie albo komputerowo. 
 
 
 
A ja patrze.... i nie dowierzam 
 
 
 
Sobota 
 
Łazienkowski trzeci raz popierdziela przez/do Warszawy, bo zmieniła się jedna informacja na wniosku (a skreśleń być nie może) a i wniosek w końcu musi być komputerowo wypełniony. 
 
 
 
Nadal patrzę... i nadal nie dowierzam, bo wizę przez Białoruś robi się przez 5 dni, 
 
a oni... nie dość, że nie chcą drugiego zdjęcia... to cały czas zbierają po 10 euro. 
 
A 10 euro to kosztuje jednokrotna wiza tranzytowa. 
 
 
 
Czyżby SKLW planowało nie wracać ? 
 
 
 
 
 
Kolejny czwartek 
 
Wizy rosyjskie są, ale łojezusicku maryja.... nie ma czasu na białoruskie. 
 
Więc SKWL zbiera na ekspress: po 40 ojro oraz 71 PLN za ubezpieczenie. 
 
Nadal bez zdjęcia 
 
 
 
Patrzę na tą organizację i zastanawiam się... jak się czuje ten biedny dymany Łazienkowski - za dwie wizy ma zabulić 470 
 
 
 
 
 
Tyle przygód wizowych, białoruskich wiz jak widać załatwić się w końcu nie udało 
 
(naprawdę bez zdjęć wiz nie dają ) 
 
pociąg specjalny.... nierealne na tej trasie (ale obiecywane, typowy Łazienkowski wszystko łyknie) 
 
samolot też porażka.... 
 
 
 
więc Legia jedzie samochodami. 
 
I nie przez Białoruś, bo....no o wizach już było 
 
 
 
 
 
I tutaj.... ponieważ na forum... się zrobił płacz....konkretny...jak to niesprawiedliwie Legii nie wpuścili źli Rosjanie... 
 
jak to biedna patriotyczna Legia nie wjechała z oprawą za 8.000 PLN.... 
 
i w ogóle.... 
 
 
 
to zauważę nieśmiało, że każdy inteligentny organizator 
 
przed wyjazdem.... 
 
biorąc ze sobą 150 Łazienkowskich... 
 
których się naciągnęło... na za drogie wizy.... 
 
na podróż przez kilkaset kilometrów.... 
 
 
 
każdy normalny organizator 
 
 
 
przeczytałby i przemyślał takie coś: 
 
 
 
 
 
Osoby podróżujące do Rosji zobowiązane są do przestrzegania przepisów celnych: 
 
nie wolno wwozić narkotyków, broni, amunicji i materiałów wybuchowych, publikacji uznawanych przez prawo rosyjskie za szkodliwe (w tym pornografii i wydawnictw krytykujących władze i ustrój Rosji), 
 
 
 
Nie ma co się żalić na Moskali... 
 
nie ma co użalać nad biednym losem 150 Łazienkowskich.... 
 
 
 
po prostu celnicy znaleźli u Legii i materiały pirotechniczne których nie wolno wwozić 
 
oraz transparenty godzące w imię Rosji. 
 
 
 
I naprawdę nie ma nic dziwnego, że zgodnie z przepisami celnymi... 
 
które złamała Legiunia... 
 
nie wpuścili ich do Rosji. 
 
 
 
Absolutnie nie wiem.... skąd ten płacz ogólnopolski, także u nas na forum. 
 
Że Niezależna.pl... często gęsto tuba reklamowa patriotycznej Legiunii 
 
strzeliła dramatyczny artykuł wcześniej niż wrócili kibice z granicy? 
 
 
 
Powtarzam: 
 
nie potrafili sobie załatwić wiz, 
 
naciągnęli na koszty ze dwustu Łazienkowskich 
 
a potem na własne życzenie nie wjechali na teren Federacji Rosyjskiej. 
 
 
 
 
 
Normalnym ludziom by było wstyd za taką "wtopę", 
 
klasyczny obciach, żenada i lipa. 
 
Po prostu powód do drwin i śmiechów z "Legia on Tour" przez najbliższe sezony co najmniej trzy. 
 
Ale nie... cwana Legia potrafi jak widzę wzbudzić współczucie jako ofiary Moskali. 
 
 
 
 
 
Szacun wielki, 
 
kabareciany szacun, 
 
i dla organizatorów tejże tragikomedii 
 
oraz dla tych 
 
co to łykają żale "pokrzywdzonej" przez sowietów Legiuni. 
 
 
 
==================== 
 
autor: dubaj

Kreator z koczowiska :) 2011-09-01

Ale co ma ten komentarz do rzeczy, że udowadnia nam jak popieprzona jest Rosja i Białoruś. Ja tam się nie wybieram mało zabytków a na dodatek chore państwa dużo bardziej chore od UE. 
 
Kibic póki nie robi burdelu może mieć transparenty jakie chce póki nie bluzga na kogoś. Oddajcie skrzynki weźcie Donalda co w tym złęgo. Albo pamiętanie Smoleńska co komu szkodzi K...A się pytam? 
 
Mi nic nie szkodzi chociaż Smoleńsk to temat który dawno powinien być wyjaśniony i koniec przejdzie do historii i spokój. 
 
Przestańmy cackać się z ruską swołoczą. Estonia i tak ich zbyt pobłażliwie traktuje, ale to i tak wzór do naśladowania jak Ruskich powinno się traktować. 
Nie chcą się integrować nie będą mieli obywatelstwa póki języka w gębie nie znajdą. A jak nie to niech będą obywatelami widmo - krzywda im się nie dzieje przecież z cudzej winy :P

Dodaj komentarz...


Adam Kreator - konserwatywny liberał pracujący niestety na etacie. W wolnym czasie zajmuje się pomnażaniem w socjalizmie XXI wieku swojej nędzy i różnymi dziwnymi zainteresowaniami: numizmatyka, fuchy, grafika 3D, rysunki, rzeźba, malarstwo, design, stare komputery, pisanie artykułów, podróże, fotografia zabytków, konserwacja sztuki, zamki polskie, monarchiści, historia ogólnie a zwłaszcza mało znane ciekawostki które wyszukuję w książkach, internecie i wikipedii. Żeby określić dokładniej trzeba wypić z nim lampkę wina o cenie powyżej 8zł za butelkę.

Krzysztof Jabollissimus - wierszoklej (słowo "poeta" używał niejeden grafoman, on skromnie nie użyje). Węglomaz i farbiarz ("rysownik i malarz" zarezerwowane są raczej dla tych, co nieszpetnie uprawiają sztukę). Wydrzymord (zaiste, by być "wokalistą" trzeba umieć śpiewać!). By poznać fragmenty jego tfu-rczości - warto zajrzeć na stronę www.jabollissimus.pl Żeby poznać go lepiej, trzeba wypić z nim lampkę wina w cenie poniżej 8zł za butelkę.

Prowadzą audycję na żywo KonserwaInne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Liberland | Konserwa 2.0, #29 (1) - 4 lata temu
Równość - sruwność. (1) - 4 lata temu

Ludobójstwo - film - 4 lata temu

Dziwna wojna - c.d. (3) - 6 lat temu

Wojna 23 sierpnia? (12) - 6 lat temu


Trzecia wojna światowa? (6) - 6 lat temu

Plotki, ploteczki (1) - 6 lat temu


Zabory Ukrainy? (6) - 6 lat temu

Kabaret z Konserwą (4) - 6 lat temu

O masonerii (15) - 6 lat temu


Pisk eunuchów: Rosjo ratuj! (25) - 6 lat temu
Czarne święta! (11) - 6 lat temu


Właściciele Polski (12) - 6 lat temu


Na 11.11 - polub lewaka! (8) - 7 lat temu

Powrót emigranta - cz.1 (22) - 7 lat temuMrowisko masonerii (38) - 7 lat temu

Polska - Afryka Europy (13) - 7 lat temu


Litwo, Ojczyzno moja! (2) - 7 lat temuWlepy AgenTomasza (1) - 7 lat temu

Banksterzy nas okradną? (6) - 7 lat temu

Klasycy prawicy w konserwie! (10) - 7 lat temu

Jan Pietrzak (24) - 7 lat temu


Młodzież się organizuje! (11) - 7 lat temu

Punki i hipstery (16) - 7 lat temu

Szopka Noworoczna 2012/2013 (6) - 7 lat temuKornel Morawiecki w Konserwie (25) - 7 lat temu


Kult Lecha Kaczyńskiego? (35) - 8 lat temu

Europa poza Unią? (2) - 8 lat temu

Czy Polska jest konserwatywna? (19) - 8 lat temu


Korwinowe gadanie (29) - 8 lat temu

Wielki kryzys i konkurs (7) - 8 lat temu


Kto wygrał bitwę warszawską (29) - 8 lat temu


Konserwa - pełna humoru (11) - 8 lat temu

Krzyż w PE (47) - 8 lat temu

ACTA wciąż zagraża (9) - 8 lat temu

Anegdoty z uczelni... (24) - 8 lat temu


Potrzeba nam dekomunizacji (17) - 8 lat temu

Relacje polsko-żydowskie (11) - 8 lat temu

Rozbój! VIATOLL to hell! (9) - 8 lat temu


Kłamstwo smoleńskie (71) - 8 lat temu

Konserwa - Free Trade is Fair! (19) - 8 lat temu


Głodówka przeciw dysedukacji (25) - 8 lat temu
Konserwa: rozkład systemu (11) - 8 lat temuKonserwa pełna miłości (21) - 8 lat temu


Konserwa z nutką Naszości (9) - 8 lat temu

Konserwa protestacyjna! (28) - 8 lat temu

Konserwa w szkole (16) - 8 lat temu

Konserwa: ideologia a życie (13) - 8 lat temu


Karpiobójstwo i długi (12) - 8 lat temu


WRON won! 13 grudnia. (12) - 8 lat temu


Mały jubileusz Konserwy (13) - 9 lat temu

Konserwa: Solidarność (17) - 9 lat temu

Konserwa o 11.11.11 (20) - 9 lat temu


Precz z Halloween (69) - 9 lat temu
Konserwa chaosu (48) - 9 lat temuKonserwa II wojenna (22) - 9 lat temu


Konserwa: Kult siły (41) - 9 lat temu

Konserwa reedukowana (6) - 9 lat temu

Konserwa... satanistyczna! (20) - 9 lat temu

Atrapa puszki od konserwy. (3) - 9 lat temu

Konserwa w pytę! Pyta.pl (7) - 9 lat temuKonserwa o atomistyce (19) - 9 lat temu

Konserwa lwowsko-kresowa. (23) - 9 lat temu

Konserwa o sztuce (23) - 9 lat temuKonserwa - Na razie się bawmy (27) - 9 lat temuMaghreb i Lewant dalej kipi¹ (11) - 9 lat temu

Konserwa o pieskach, hau, hau! (10) - 9 lat temu

Konserwa (testowa) 2 (9) - 10 lat temu

Konserwa (testowa) 1 (16) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Jaro - - 20.00
numer faksu - - 30.00
Piotr_W - - 40.00
Robert - - 77.00
Donald z Brukseli - - 200.00
czk - - 56.00
Mateusz, War of Tanks - - 100.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt