Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
4 dni temu
LEWICA DZIAŁA RAZEM Z WOLNOŚCIOWCAMI?
#OtwieraMY - obywatelskie nieposłuszeństwo przeciw kwarantannie. Kolejne biznesy działają wbrew zakazowi. Atak na Kapitol i bany dla Donalda Trumpa. Czy żyjemy w dyktacie korporacji. Brak...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
4 dni temu
Finanse osobiste - Jacek Gacoń |#574
Jacek Gacoń Expert od finansów osobistych. W 2014 roku stworzył blog o tematyce finansów osobistych: https://jakdorobic.pl/. Główna idea bloga to polepszanie budżetu osobistego poprzez...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2011-09-01

Która droga do Fridomii jest najlepsza?

Nadający:

To pytanie, które często sobie zadają Fridomiacy. W audycji omawiamy tych dróg kilkanaście - każda z nich ma swoje plusy i minusy. Każda z nich może doprowadzić do wolności finansowej. W konkluzji: klucz do sukcesu leży nie w tym, którą drogę wybierzesz, ale w jakim stopniu spójne i konsekwentnie będziesz zmierzać wybraną przez siebie drogą.

KOMENTARZE

Lord Blick 2011-09-03

Najciekawszy jest zdecydowanie początek (z Becią w tle) i końcowe westchnienie Janka... ;) 
Dowiadujemy się o wielu rzeczach od zaplecza, ilości słuchaczy itp. Później to już ewidentne treści dla pasjonatów zbijania bąków... ;) 
Oby więcej takich nagrań bez remasteringu... 
 
Dla mnie dorabianie ideologi typu "Fridomia" jest zbędne, każdy uczciwy sposób na życie i zdobywania kapitału jest dobry i wynika z naszych własnych wyborów, więc nie można mówić, że to czy tamto to nie jest wolność finansowa. Istotne jest również to, czego nie widać - zaangażowanie występuje zawsze. Wprowadzanie kontrastu pomiędzy bogaceniem się a wolnością finansową jest sztuczne, bo najczęściej istnieje jeszcze sporo dróg pomiędzy. 
Mi bardzie imponuje Tadow Witkowicz, niż Sławomir Muturii, być może dlatego, że elektronika, na której projektowaniu i produkcji już teraz zarabiam jest tu jakimś wspólnym mianownikiem. 
 
Odnośnie mojego telefonu (Daniel), to korzystanie z pracy innych jest normalnym zjawiskiem, zarówno odpłatnie, jak i bezpłatnie i nie ma to żadnego zabarwienia pejoratywnego. Biznes w pojęciu odebranym przeze mnie jako promowanym w Kontestacji polega na wzajemnym _korzystaniu_ z wymiany. 
Odnośnie płacenia podatków, nie porównujmy tego do opłacania "prywatnej armii", bo cena na dzień dzisiejszy z pewnością jest znacznie powyżej rynkowej, zwłaszcza dla osób z niedużym portfelem...  
 
W związku z tym, że padło pytanie "Nie wiem, czy Daniel jeszcze jest", pragnę wyjaśnić, że zostałem po prostu zrzucony bez świadomości o tym osoby prowadzącej audycję i nie miałem szans kontynuować rozmowy. Nie jest to zbyt profesjonalne, bo to prowadzący powinien nadawać kształt rozmowie, inaczej ta audycja traci spójność merytoryczną. 
Pozdrawiam, Daniel ;)

radek1 2011-09-04

Mój komentarz zamieściłem na stronie Fridomi.  
@Lord Blick Jeżeli chodzi o Tada Witkowicza to ten człowiek jest trochę z innej Bajki. Polska to nie są stany. Pozatym dałem do przesłuchania przedsiębiorcy z australii wywiad z Witkowiczem i on stwierdził że to co mówi Witkowicz jest nieaktualne. Że gospodarka światowa się zmieniła, że rządzą korporacje i nie da się osiągność tak spektakularnego suksusu. Wśród Gości Kamila tutaj na Kontestacjii czy na MJM brakuje tych przysłowiowych milionerów z Polski. Goście audycji Kamila są to osoby przedewsystkim początkujące które niedawno wystartowały. Jakiś sukscesik tam mają ale niewielki. Brakuje gości z mainstreamu. Ludzi o których można poczytac w magazych typu Manager itp. Ted Witkowicz jest gwiazdą z kosmosu. Supernową z innej planety. Brakuje tych prawdziwych polskich Gwiazd :). 
 
A jeżeli chodzi o Sławka to przyciąga jego osobowość, wyczerpujące odpowiedzi na pytania oraz jakaś taka ogólna życzliwość do drugiego człowieka. Coś niespotykanego w Polsce :).  
 
Prowadzący powinni mieć takie takie zasady.  
1 .Nie odbieramy nowego telefonu dopóki nie zakończymy wątku (pytania)który poruszył poprzedni słuchasz. 
2. Gasimy ludzi którzy zadzwonią i chcą się przerodzić się w prowadzących. Czyli wygłaszają jakiś monolog poł godzinny albo chcą prowadzić pół godzinną rozmowę cały czas zapodając jakieś nowe wątki w stylu "co dziś widziałem w dzieniku" i co tam panie polityce.  
Wtedy taka audycja jest słaba. Audycja trwa godzinę a 30-40 minut jest rozmowa z jednym słuchaczem który plecie bzdury lub popisuje się swoją elokwencją. Dobrze że część takich osób dostało swoje audycje i już tak często nie dzwonią.

Lord Blick 2011-09-04

Tad Witkowicz w Polsce też jakieś sukcesy odnosi i obecnie mając udziały w firmach technologicznych i je doglądając. m nawet nie chodzi o spektakularność sukcesu, tylko o zarabianiu na własnej pasji, co też uważam za wolność finansową wbrew być może definicji Sławka. Co do gości Kamila, to zdarzają się różni, spośród nich było paru z dużym portfelem, tylko nie ma zwyczaju jego podawania typu "Cześć, jestem Józik, mam 34 melony złociszy"... ;) 
 
Życzliwość jest zawsze dobra i co do tego nie mam wątpliwości. ;) 
Co do zasad prowadzenia audycji, w przypadku, gdy prowadzący podziękuje za rozmowę, gdy się przedłuża, jest wszystko OK. A co do "co dziś widziałem w dzienniku", to nawet Janusz Fijor ma zwyczaj się posiłkować informacjami z TV i radia, dodając odpowiedni komentarz, czyli jest to kwestia raczej tego, co dzwoniący ciekawego daje od siebie.

Grzegorz 2011-09-04

Ja mam tą samą uwagę do Janka. Nie odbieraj za dużo osób bo się wątki mieszają i nie rozłączaj tak bez uprzedzenia. Udało mi się pierwszy raz dodzwonić, a Sławek odpowiedział kilka zdań i przeszedł do poprzedniego słuchacza. Zanim skończył monolog i mogłem się coś dopytać zostałem zrzucony :( Spróbuję następnym razem ;)

Witek 2011-09-05

A mi się bardziej podoba idea bycia wolnym nawet na średnim poziomie niż ciągłej pracy ku bogactwu (tak ja odczytuje Tada) Poza tym bardziej sympatyczny wydaje się Janek :)

radek1 2011-09-05

Jaki Janek? Przecież audycję prowadził Sławek. Nie pamiętam kto pomagał. Mówisz o Janie Fijorze?

Lord Blick 2011-09-05

Jak nie pamiętasz, kto pomagał, to masz możliwość odsłuchania tej audycji, chociażby na górze strony...

radek1 2011-09-05

Bez przesady nię będę szukał kto prowadził. :) Usłyszę na następnej audycji. A możelepsza była by "poczekalnia". Czyli dzwoniącego odbiera pomocnik poza anteną. I dopiero po czasię trafia na antenę. Wejscia od razu na antenę są przecież tylko w Radiu Maryja.  
Witek dla Tada ta ciągła praca ku bogactwu to była czysta przyjemność. Coś jak dla Martina gra w Counter Strika. Albo dla dziecka gra ulubionymi zabawkami. Nawet mając te miliony krótko wytrzymał poza biznesem.  
Ale fajnie by było rozróżnic te różne stopnie wolności finansowej. 
1. bezdrobotny- frustracja. zastój 
2. etatowiec z małymi zarobkami-wół roboczy 
3. etatowiec z świetnymi zarobkami i rozwijającą pracą 
4. właściciel small biznesu z masą obowiązków i małymi zarobkami- koń w kieracie  
5. właściciel perspektywicznego biznesu o dużej możliwości wzrostu - pędząca rakieta 
6. fridomiak ,żyjący z wynajmu mieszkań. częsciowa wolność finansowa dużo wolnego czasu  
7 podróznik podróżujący po całym swiecie dzięki sprzedaży w internecie infoproduktów tak zwany "wirtualny nomada" 
8 człowiek po sprzedaży dużego biznesu z milionami na koncie :) 
9 człowiek mieszkający w klaszorze (katolickim lub buddyjskim) z bardzo małymi potrzebami materialnymi  
 
Więc tych dróg do wolności finansowej i poziomów pośrednich jest dużo :)

Dodaj komentarz...


Właściciel bloga Fridomia. Przez 17 lat pracoował w korporacji konsultingowej. W połowie 2009 roku zrezygnował z etatu i pozbył się udziałów. W 1998 roku zaczął kupować mieszkania. A w grudniu 2009 założył spółkę Mzuri, która dziś obsługuje prawie 200 mieszkań i domów na wynajem.

Prowadzi audycję na żywo Fridomia

Inne audycje tego autora:

Kanada 2015 (3) - 6 lat temu


Śliwowica w Serbii (3) - 6 lat temu

Jak nie dawac lapowek (1) - 6 lat temuIncredible India (3) - 6 lat temu

Więcej audycji...
Crowdfund Investing (18) - 6 lat temu


Kulisy mundialu w Brazylii (4) - 7 lat temu

Moje ulubione Stany (1) - 7 lat temu

Freedom Fest 2013 (3) - 7 lat temu

Fundacja Fridomia (3) - 7 lat temuBezpieczeństwo a wolność (2) - 8 lat temu


Stwórz sobie kryzys (5) - 8 lat temu


Podróż po Krymie (10) - 8 lat temuCzy warto się targować? (7) - 9 lat temu

Najlepsze linie lotnicze (4) - 9 lat temu
Piraci z Karaibów (1) - 9 lat temu


Moje ulubione kraje (9) - 9 lat temuProjekt Mieszkanicznik 2012 (1) - 9 lat temu


Bezsensowne reklamy (7) - 9 lat temuOd czego zacząć? (25) - 9 lat temu


A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

wycena nieruchomości zamość, rzeczoznawca... - - 20.00
Sunsara - - 20.00
Bank Nieruchomości - - 200.00
mTlumaczenia.pl Warszawa - - 20.00
Waldemar Maślanka - - 20.00
Integrio.pl - - 100.00
Szymon - - 140.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt