Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Jutro
20:00
Firma na emigracji
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne (5)
8 dni temu
Dochód podstawowy sposobem na biznes?
Reality show, na którym można zarobić. Czy kupować Euro? Wyższe opłaty za parkingi. Bez smartfona na przejściu. Za lek do więzienia. Jak wykryć policjanta? Fiskus ściga dzieci. Słuchacze...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
dziś
Firma patentowa - Dawid Pijanka |#558
Dawid Pijanka CEO- Właściciel Wynalazca.TV. Pochodzi z rodziny przedsiębiorców, związany z rodzinnym Biurem Patentowym INICJATOR Sp. z o.o. W 2015 roku Dawid założył bloga biznesowego,...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2011-09-05

Ile powinien zarabiać poseł?

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Tomasz Lis postuluje, by parlamentarzystom podnieść drastycznie pensje.

KOMENTARZE

dorota 2011-09-06

Co do poglądu, jakoby ludzie nie chcieli głosować na pozapartyjnych. To jest prawda jeśli chodzi o sejm, w wyborach do samorządów jest często odwrotnie. W mojej małej gminie rządzą praktycznie sami bezpartyjni, a w powiecie mają powyżej 60% przedstawicieli. Dopiero w większych powiatach prowadzą partyjniacy.

:-) 2011-09-06

Moim zdaniem powinna być opłata za miejsce siedzące w sejmie w dni obrad parlamentarnych i opłata klimatyczna za uczestnictwo w komisjach. 
W stołówce na wiejskiej powinna być podwójna akcyza na alkoholu i wyjątkowo drogie ksero, co by za dużo ustaw po pijaku nie produkowali.

Witek 2011-09-06

Wsadzę może kij w mrowisko ale należy odpowiedzieć sobie na 1 ważne pytanie: 
-Gdybyś miał firmę (jako właściciel albo akcjonariusz a nie manager), oraz ta firma słabo się rozwijała,zadłużała, biurokratyzowała... Czy ogłosiłbyś że prezes i zarząd nie dostaną pensji żeby znaleźć fanatyków którzy miłują twoja firmę i będą nią DOBRZE rządzić za darmo??????

Łukasz 2011-09-06

@ Witek 
Jeśli firma się nie rozwija, a ja nie mogę tego zmienić, to pomyślał bym, czy nie wycofać z niej kapitału i nie zainwestować w coś innego.

Jagnella 2011-09-06

A ja bym dużo płaciła posłom. Po pierwsze posłów byłoby tylko 100 najwyżej. Zlikwidowałabym wszystkie przywileje, w tym immunitet poselski. Płaciłabym tylko za te dni, które spędziliby w miejscu pracy. Nie dawałabym żadnych dodatkowych emerytur za te 4 lata poselstwa. Dziś tego co oni wyprawiają nie można nazwać pracą dla kraju. I, co bardzo ważne, za picie alkoholu w czasie pracy, grozi wydalenie z pracy.

PeterP 2011-09-06

Za drugiej rzeczypospolitej funkcja senatora oraz ambasadora RP były tytułami zaszczytnymi i nie dość że osoba piastująca tę funkcję nie otrzymywała uposażenia to jeszcze musiała utrzymać swoją kancelarię. (Info za wykładami prof. W. Walkiewicza)

Bezimienny 2011-09-06

Można zwiększyć pensję posłom i senatorom 2 kadencji. Jak ich wybrano po raz drugi to znaczy że niby dobrze rządzili - a przynajmniej ludziom tak się wydaje.

Pinochet 2011-09-06

Gdy zadzwoniłem i mówiłem o sprowadzeniu pensyj posłów do poziomu umożliwiającego przeżycie miałem na myśli nie tyle średnią krajową (pojęcie to jest tak głupie, że aż śmieszne), co sumę 2000 - 2500 złotych. Jeżeli wyda się przepis mówiący wprost, że pensja parlamentarzysty jest równa średniej krajowej, to te hieny zrobią wszystko, żeby wynosiła ona kilkadziesiąt tysięcy. Z pozoru - genialne rozwiązanie. Niestety. Aby podnieść średnią pensję do - powiedzmy - 50 000 złotych posłowie nakażą dodruk pieniądza. Co z tego, że zarabiasz 50 tys. jeśli bochenek chleba kosztuje 300 złotych? 
 
Co do monarchii: król powinien mieć górę kasy. Jeżeli ma zastępować 460 spoconych (od czytania gazet) facetów, to niech zarabia 2500 zł pomnożone przez 460 posłów. Król jednak ze swojej pensji powinien organizować bale dla ambasadorów i głów państw a także spełniać swoje zachcianki (w granicach rozsądku, oczywiście). 
Król będzie potrzebował doradców, bo trudno aby ktoś znał się jednocześnie na ekonomii, wojsku i dyplomacji. Ekipa doradców niechaj liczy 6 głównych (każdy do innej dziedziny) plus 12 vicedoradców (nie zawsze ci główni doradcy mogą być obiektywni, a jeśli na trzech każdy będzie miał inne zdanie, to będzie musiał przekonać króla do swoich racji). Pensje dla nich jak dla ministrów, czyli bodajże kilkanaście tysięcy złotych, plus nagrody za wyjątkowo trafne decyzje - wysokość według uznania króla. 
 
Inny słuchacz (nie pamiętam pseudonimu, ale pozdrawiam) zaproponował anarchię. Jeżeli zaproponowane Wolne Miasto Gdańsk, Wolne Miasto Warszawa i setki innych wolnych miast będą zrzeszone w jako-taki organizm, na którego czele będzie stał nikomu nieznany dyktator, który ujawni się tylko w przypadku zagrożenia, to jestem skłonny coś takiego zaakceptować. Jeżeli ktoś czytał "Oko Jelenia" Andrzeja Pilipiuka, to tam niejaki Peter Hansavritson był tajnym wodzem Hanzy, która z pozoru była luźną organizacją, prawie anarchiczną - to taki mój przykład tajnego dyktatora. 
 
Pozdrawiam!

Voter101 2011-09-06

Ja w tej audycji zauważyłem niezłe poletko dla marzycieli. No kurde skrajny socjalizm nie wyszedł (komunizm) to ma skrajna "wolność" się udać (anarchia)? 
 
To tak jak to gadanie uprawiane przez niektórych Kontestatorów, że tylko broń wziąć i strzelać do takich o tam socjalistów z urzędów. Super, tylko mi smoków w takich opowieściach brakuje. I księżniczki, dziewicy oczywiście. 
 
A propo anarchizm proponowany przez kilka osób. Wy chyba naprawdę nie zauważacie naprawdę, że dookoła tej zapyziałej Polski znajduje się kilka innych krajów?  
Kraj bez państwowego wojska (a nawet policji) nie będzie w stanie się obronić. Już to widzę - na wyposażone wojsko ze strzelbami i tanimi karabinami będą wyskakiwać obywatele. A jeżeli pojawi się jakaś "armia", to pojawi się i władca (właściciel). I mamy powtórkę z rozrywki, czyli monarchię. 
 
Krótkowzroczność moi mili. Patrzycie tylko na to jakby to Wam fajnie było, ale to nadal bajki i takie gadanie, bo gadanie. Gdyby babcia miała wąsy to by była dziadkiem. 
 
Get real.

Voter101 2011-09-06

Ja w tej audycji zauważyłem niezłe poletko dla marzycieli. Skoro skrajny socjalizm nie wyszedł (komunizm) to czemu ma skrajna "wolnościowośc" się udać (anarchia)?  
 
To tak jak to gadanie uprawiane przez niektórych Kontestatorów, że tylko broń wziąć i strzelać do takich o tam socjalistów z urzędów. Super, tylko mi smoków w takich opowieściach brakuje. I księżniczki, dziewicy oczywiście.  
 
Uczepię się tego anarchizmu proponowanego (lansowanego) przez kilka osób na czacie i w audycjach: 
Wy chyba naprawdę nie zauważacie, że dookoła tej zapyziałej Polski znajduje się kilka innych krajów?  
Kraj bez państwowego wojska (a nawet policji) nie będzie w stanie się obronić. Już to widzę - na wyposażone wojsko ze strzelbami i tanimi karabinami będą wyskakiwać obywatele.  
A jeżeli powstanie jakaś "armia", to pojawi się i władca (właściciel). I mamy powtórkę z rozrywki, czyli monarchię.  
 
Krótkowzroczność moi mili. Patrzycie tylko na to jakby to Wam fajnie było, ale to nadal bajki i takie gadanie, bo gadanie. Gdyby babcia miała wąsy to by była dziadkiem.  
 
Get real. 
 
//Uhh, przydałaby się możliwość edytowania, bo nie z tego notatnika co trzeba przekopiowałem tekst i trochę to kiepsko teraz wygląda. :(

Daniel Piesto 2011-09-07

Członkowie Izby lordów nie mają pensji. Tylko tam jakieś zwroty za dojazdy.

Lord Blick 2011-09-08

Ja tam sobie sam zwracam... ;)

Crzszman 2011-09-09

Moim zdaniem, poseł powinien zarabiać medianę zarobków w Polsce. Powinien coś robić na serio (i to też powinien robić dobrze). Wtedy jestem za tym, żeby zarabiał medianę zarobków. Ze średnią, to może lekko za mało by było, a 10 tyś, to zdecydowanie za dużo.

Pan Dzikus 2011-09-15

W normalnym państwie Sejm zbiera się raz na rok by przyjąć budżet i przy okazji przegłosować jedną lub dwie ustawy. Roboty jest więc na jakiś tydzień, rocznie. Ponieważ żyjemy w państwie przeżartym głupotą i socjalizmem Sejm obraduje praktycznie bez przerwy i praktycznie bez przerwy wymyśla nowe głupoty uprzykrzając życie ludziom miłującym wolność.  
 
W normalnym państwie posłami i senatorami zostają ludzie zamożni. Tacy którzy zarobili full kasy, nie potrzebują więcej i chcą sobie poodpoczywać a przy okazji napawać się tytułem posła czy senatora jednej z największych potęg gospodarczych i militarnych na świecie. Oni nie biorą pieniędzy ukradzionych podatnikom bo posłowanie jest funkcją honorową, która przynosi prestiż ale nie kasę. Jak ktoś chce mieć prestiż to niech za niego zapłaci.  
 
Ponieważ Obszar Autonomiczny "Polska" nie jest normalny i długo nie będzie to trzeba coś zrobić, by do owej normalności go doprowadzić. Jednym ze środków powinien być sposób opłacania parlamentarzystów.  
 
Od dawna uważałem, że pensja posłów i senatorów powinna być powiązana z PKB albo ze średnią lub przeciętną zarobków. Ponieważ PKB można dowolnie manipulować to zostaje średnia lub przeciętna. Dopóki są podatki dochodowe to łatwo ją wyliczyć z deklaracji. Oczywiście nie mogą być brane pod uwagę pensje budżetówki bo parlament może je łatwo zmienić podnosząc w ten sposób pensje sobie. Po zlikwidowaniu PIT można przeprowadzać ankiety.  
 
Na początek proponuję coś takiego.  
 
PO - pensja osła czyli posła 
PS - pensja senatora 
PP - przeciętne zarobki w prywatnym sektorze 
PM - pensja minimalna 
 
PO = PP*10 - PM*20 
PS = PP*15 - PM*30 
 
Zaletą takiego wzoru jest to, że nawet mała zmiana w przeciętnych zarobkach jest sporym wahnięciem w zarobkach parlamentarzysty więc ma motywację by głosować za obniżaniem podatków i likwidowaniem biurokracji bo tylko to prowadzi do zwiększenia zarobków. Jeśli jest komuchem z gatunku głupich i nie cynicznych to oczywiście będzie robił na odwrót. Istnieje jednak szansa, że w końcu się nauczy co jest dla niego korzystne. Jeśli wszczepimy szczurowi dwie elektrody do mózgu - jedną do obszaru rozkoszy a drugą bólu i za każdym razem gdy szczur chce zjeść pszenicę będziemy pobudzali mu ośrodki bólu a gdy chce zjeść owies - rozkoszy w końcu się nauczy i będzie jadł tylko owies. Proste.  
 
Przydałoby się również włączyć do wzoru jakiś ujemny modyfikator biorący pod uwagę inflację i bezrobocie aczkolwiek z inflacją jest podobnie jak z PKB. Można sobie manipulować jej wskaźnikami niemal dowolnie.

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:


Niskie podatki już były (15) - 3 tygodnie temu

Czy trzeba nosić maseczki? (12) - 4 tygodnie temu

Male i duze państwa autorytarne (4) - 6 tygodni temu


Strzelać czy resocjalizować? (2) - 8 tygodni temu

Mieszkania za 50% ceny (1) - 2 miesiące temu

Więcej audycji...

Nie bedzie nowych podatków! (2) - 2 miesiące temu

Bitwa o wozy rozstrzygnięta! (4) - 3 miesiące temu

Młodzi Gniewni o wyborach - 3 miesiące temu

Czy LGBT to ludzie? (5) - 3 miesiące temu

Dotacji w lipcu nie będzie (1) - 4 miesiące temu

Czy policjanci się wstydzą (1) - 4 miesiące temu

Nowy (nie)podatek od smartfonów (3) - 4 miesiące temu

Gazem w przedsiębiorców - 4 miesiące temu

Węgiel jest święty (1) - 4 miesiące temu

W co mają inwestować normiki? (12) - 5 miesiące temu

W szpitalach nie ma kolejek (4) - 5 miesiące temu

Zagrajmy w grę (2) - 5 miesięcy temu

Turkmenistan pokonał wirusa! - 6 miesięcy temu


Jestem na kwarantannie! (1) - 6 miesięcy temu

Dlaczego nie warto #zostawaćwdomu? (5) - 6 miesięcy temu

Jak zarobić na koronawirusie? (2) - 6 miesięcy temu

Kupujcie makaron - coronavirus u bram (2) - 7 miesięcy temu


W Niemczech bieda! - 7 miesięcy temu

Nauczyciele zarabiają za mało! (2) - 7 miesięcy temu


Byle by przeżyć (2) - 8 miesięcy temu
Rząd Cię szybko uzdrowi (1) - 9 miesięcy temu

Idzie drożyzna (2) - 9 miesięcy temu


Muzeum z najwyższej półki (1) - 10 miesięcy temu

WK nareszcie wchodzi na giełdę! - 10 miesięcy temu

Kiedy ojczyzna wzywa! (2) - 10 miesięcy temu

Zabił świnię, a odpowie... - 10 miesięcy temu

Hugo zostaje kurem domowym (3) - 11 miesięcy temu

Kto nas będzie leczył? (4) - 11 miesięcy temu

Upadli politycy, imperia i konsumenci (7) - 11 miesięcy temu

Polską rządzą emeryci i rolnicy (6) - 11 miesięcy temu


Siłownia w domu i w zagrodzie (6) - 11 miesięcy temu

Francja wprowadza ACTA2 (3) - 11 miesięcy temu
Czy to koniec wolnego Hong Kongu? (1) - ponad rok temu

10 groszy za indyka (1) - ponad rok temu

YT wciąż jest najlepszy? (3) - ponad rok temu

wRealu24 niesłusznie skasowane! (3) - ponad rok temu

Oddaje500plus chellange! (13) - ponad rok temu


Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - ponad rok temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - ponad rok temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - ponad rok temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - ponad rok temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - ponad rok temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - ponad rok temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - ponad rok temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - ponad rok temu

Czy będą matury? (1) - ponad rok temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - ponad rok temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - ponad rok temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - ponad rok temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - ponad rok temu

ROI z obywatela (9) - ponad rok temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - ponad rok temu

Bezrobotni zostana abstynentami (4) - ponad rok temu

Czy Adamowicz musiał zginąć? (9) - ponad rok temu

Emigranci psują nasze dzieci! (7) - ponad rok temu

Kiedy można zabić intruza? - ponad rok temu

Magiczne szable i tarcze (1) - ponad rok temu


Kto zaorał Hugo? - ponad rok temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - ponad rok temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - ponad rok temuPolskie produkty mogą być gorsze (4) - ponad rok temu

Matka Boska Dotacyjna (9) - 2 lata temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - 2 lata temu

Rozwody przez internet - 2 lata temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 2 lata temu


RODO nie jest potrzebne! (2) - 2 lata temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - 2 lata temu

Autostopem na Kitaj (2) - 2 lata temu


Zdrajcy sprawy (4) - 2 lata temu
Taxi zamiast PKS (4) - 2 lata temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 2 lata temu


Nie daj sie golić za muzykę (3) - 2 lata temu


Każdy w końcu umrze (2) - 2 lata temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 3 lata temu

Zabić czy usunąć? (7) - 3 lata temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 3 lata temuJak pędzić bimber (10) - 3 lata temu

Czy bańka już pękła? (8) - 3 lata temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 3 lata temu

Nowy, legalny hazard (2) - 3 lata temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 3 lata temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 3 lata temu

Black Friday po polsku (4) - 3 lata temu

Nowy próg podatkowy (11) - 3 lata temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 3 lata temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 3 lata temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 3 lata temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 3 lata temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 3 lata temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 3 lata temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 3 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 3 lata temu
A klientów mamy w nosie (1) - 3 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 3 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 3 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 3 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 4 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 4 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 4 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 4 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 4 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 4 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 4 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (44) - 4 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 4 lata temu

Warto być biednym (8) - 4 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 4 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 4 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 4 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 4 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 5 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 5 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 5 lata temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 5 lat temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 5 lat temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 5 lat temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 5 lat temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 5 lat temu


"Te wybory to przełom" (24) - 5 lat temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 6 lat temu

Hugo w Business Misji (6) - 6 lat temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 6 lat temuObalamy mity nt. energetyki (43) - 6 lat temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 6 lat temu
Możesz jeździć na gapę (10) - 6 lat temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 6 lat temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 6 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 7 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 7 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 7 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 7 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 7 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 7 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 7 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 7 lat temu


Jak kraść? (49) - 7 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 7 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 7 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 7 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 7 lat temu

MLM to ściema (67) - 8 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 8 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 8 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 8 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 8 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 8 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 8 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 8 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 8 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 9 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 9 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 9 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 9 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 9 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 9 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 9 lat temu

ACTA samo zło (87) - 9 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 9 lat temu

Naloty na graczy (17) - 9 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 9 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 9 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 9 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 9 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 9 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 9 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 9 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (23) - 10 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 10 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 10 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 10 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 10 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 10 lat temuCzy lasy powinny być prywatne? (40) - 10 lat temu

Świat wg PARP godzina druga (7) - 10 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 10 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 10 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 10 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 10 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 10 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 10 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 10 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 10 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 10 lat temu

Prawo do bycia skontrolowanym (1) - 10 lat temu
Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 11 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 11 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 11 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 11 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 11 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 11 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 11 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 11 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 11 lat temu


O buncie informatyków (8) - 11 lat temuUE powstała! (2) - 11 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Przemyslaw Teterycz - - 20.00
Blog technologiczny Wirtualny wojownik - - 20.00
wypełnianie płatnych ankiet na eankiety.pl - - 20.00
Agencja pracy Gorzów - Praca jako opiekun... - - 20.00
wypożyczalnia samochodów victoria nowy sącz - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
Likwidacja szkody z oc sprawcy, naprawa... - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt