Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne
wczoraj
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
5 rzeczy, które są źle nazywane w Kościele katolickim
Czym się różni dziewicze poczęcie od niepokalanego poczęcia? Dlaczego „grzech pierworodny” to niefortunne tłumaczenie „peccatum originale”? Czy Ofiara mszy świętej się powtarza na każdej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2011-09-16

Jak uchronić się przed złym najemcą

Nadający:

Sławek opowiada o swoich doświadczeniach w selekcji najemców. Ukazuje jakich środków użyć by wynająć mieszkanie odpowiednim ludziom.

KOMENTARZE

Barrett 2011-09-17

Bardzo cenna wiedza, tak trzymać. Wcześniej byłem sceptyczny co do kaucji, ale teraz zaczynam się zastanawiać czy to jednak nie jest taki zły pomysł.

Radek 2011-09-18

10/10 za merytoryke:)

Jabollissimus 2011-09-19

Świetna audycja.

EstEst 2011-09-20

Kapitalna audycja. Konkretnie, bez przegadania, same istotne informacje, dużo relatywnie łatwych do zastosowania pomysłów - i wszystko za darmo ;)

DAiM0ss 2011-09-20

Hai. 
 
Na czym właściwie polega różnica między związkiem zawodowym, kartelem a postulowanym przez p. Sławka planem "naprawy rynku"? 
 
Dziękuje. Baibai.

EstEst 2011-09-20

@Daimoss  
 
W sumie dobre pytanie, bo Sławek się trochę zakręcił argumentując na ten temat. Różnica między związkiem zawodowym a koncepcją Sławka jest taka, że państwo nie nadaje najemcom żadnych praw wynikających ze stosowania pewnych standardów, w przeciwieństwie do związków zawodowych - nie ma więc z tego powodu nieuczciwej przewagi konkurencyjnej. 
 
Natomiast samo marzenie o takim rozwiązaniu ma pewne znamiona zmowy kartelowej, co samo przez się nie jest niczym złym, ale oczywiście korzystniejsze jest dla najemców, niż dla szukających najmu, więc nic dziwnego, że Sławkowi się taka sytuacja by podobała. 
 
Przy okazji - tak jak Sławek powiedział - takie praktyki ,,branżowe'' są dość powszechne - przykład z zakupem komórki to pokazuje - więc póki nie jest to nakazywane ustawowo, to nie widzę w tym problemu.

DAiM0ss 2011-09-21

Moim zdaniem również kartel nie jest niczym złym i bez pomocy państwa nawet nie może istnieć, choć tu zdanie większości prowadzących na Kontestacji (a przynajmniej - wszystkich tych, których wypowiedzi na ten temat słyszałem) jest trochę inne ;). 
 
A poruszam tę kwestię, bo w którymś momencie - tak wydawało mi się - jednak usłyszeć tam można tę chęć regulacji właśnie z udziałem aparatu represji.  
 
Poza tym, trochę odbiegają od tematu - gdyby nie aparat represji, to nie byłoby żadnego problemu np. z eksmisją lokatorów. I podobnie to nie najemcy są winni temu, iż natrafili na nieuczciwego najmującego, podobnie nie ja jestem winien, gdy zostawiwszy otwarte auto z kluczykami w środku zostanie mi ono skradzione - winny jest odpowiednio (i WYŁĄCZNIE!) nieuczciwy wynajmujący i złodziej samochodów. Można oczywiście rozmawiać o prewencji w kontekście aktualnego systemu, ale mówienie o wine moim zdaniem jest tu absolutnie nieuprawnione.

TULL 2011-09-30

Fridomia wyrasta na najlepszą audycję w KonteStacji.

Marek 2012-07-17

Słyszałem od kolegi o wynajmie w Korei Południowej. Zaszokowało go gdy miał zapłacić kaucję, równowartość 12 miesięcy czynszu z góry. To jest tam powszechne, niestety trudno mi powiedzieć dlaczego tak tam jest.

Dodaj komentarz...


Właściciel bloga Fridomia. Przez 17 lat pracoował w korporacji konsultingowej. W połowie 2009 roku zrezygnował z etatu i pozbył się udziałów. W 1998 roku zaczął kupować mieszkania. A w grudniu 2009 założył spółkę Mzuri, która dziś obsługuje prawie 200 mieszkań i domów na wynajem.

Prowadzi audycję na żywo Fridomia

Inne audycje tego autora:

Kanada 2015 (3) - 6 lat temu


Śliwowica w Serbii (3) - 6 lat temu

Jak nie dawac lapowek (1) - 6 lat temuIncredible India (3) - 6 lat temu

Więcej audycji...
Crowdfund Investing (18) - 6 lat temu


Kulisy mundialu w Brazylii (4) - 7 lat temu

Moje ulubione Stany (1) - 7 lat temu

Freedom Fest 2013 (3) - 7 lat temu

Fundacja Fridomia (3) - 7 lat temuBezpieczeństwo a wolność (2) - 8 lat temu


Stwórz sobie kryzys (5) - 8 lat temu


Podróż po Krymie (10) - 8 lat temuCzy warto się targować? (7) - 9 lat temu

Najlepsze linie lotnicze (4) - 9 lat temu
Piraci z Karaibów (1) - 9 lat temu


Moje ulubione kraje (9) - 9 lat temuProjekt Mieszkanicznik 2012 (1) - 9 lat temu


Bezsensowne reklamy (7) - 9 lat temuOd czego zacząć? (25) - 9 lat temu


A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

wycena nieruchomości zamość, rzeczoznawca... - - 20.00
Sunsara - - 20.00
Bank Nieruchomości - - 200.00
mTlumaczenia.pl Warszawa - - 20.00
Waldemar Maślanka - - 20.00
Integrio.pl - - 100.00
Szymon - - 140.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt