Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Spisek szlachetnych” i inne audycje ByteEatera (zwykle na żywo)
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
Hemikryptomonokaidialog
Przez ok. pół odcinka zamówiona próbka ByteEatera gadającego bez głębszego przygotowania na różne tematy, jak to w audycji z założenia „luźnej”. Potem dzwoni Grzesiek (ten od pizzy) i...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2011-09-19

AgenTomasz mówi całą prawdę

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Komentujemy z AgenTomaszem akcję PlytadlaPosla.com i podejście mediów polskich i zachodnich do informacji.

KOMENTARZE

shark 2011-09-19

AgenTomasz to chyba mój ulubiony prowadzący w całej Kontestacji. Fajnie by było zrobić podobną audycję na żywo. Założę się, że byłoby masę telefonów.

Barrett 2011-09-20

Jak to się stało, że akcja PDP w tydzień skminiła wielokrotkość tego co, Kontestacja ciuła zwykle w miesiąc? 
 
Prawdopodobne hipotezy: 
 
a) Agentura Agentomasza porywa dzieciom rowerki i każe płacić rodzicom okup.  
 
b) AgenTomasz należy do ludzi, którzy nie mają w zwyczaju sypiać i poświęcają cały wolny czas na zaspamowywanie świata swoją nikczemną, żydowską propagandą ;). 
 
c) Słuchacze KS lubią wiedzieć na co konkretnie mają być wydane ich pieniądze, a serwis PolakPotrafi daje im możliwość łatwej wpłaty. 
 
 
Akcja się jeszcze nie zdążyła na dobre zacząć, a już można wyciągać pierwsze wnioski. Zastanawialiście się dlaczego WOŚP odniosła tak wielki sukces medialny? Byćmoże dlatego, że jej celem każdego roku nie jest "pomaganie innym" tylko "pogaganie dzieciom chorym na x, y i z". 
 
Jasno skrystalizowany cel - tego potrzeba, by przekonać innych do działania. I gratuluję AgenTomaszowi tego, że potrafi sobie i innym taki cel postawić. A nie jak w tym dzinglu pt. "Pomożecie?". Może dlatego Hitler zdobył początkową popularność - bo kazał "mordować żydów", a nie "mordować"... Kurde, wytnijcie to proszę, bo jeszcze zostanę oskarżony o antysemityzm i korwinizm, a nie to miałem na myśli ;)

slow 2011-09-20

Dla mnie audycje AgenTomasza to wisienka na kontestacyjnym torcie! 
 
Ktoś mnie przebije?:)

Mateusz z Kanady 2011-09-20

When a new senator places his hand on the book to be sworn in, very few realize it is actually the Necronomicon until AgenTomasz laughs and tells them "you're mine now".

Mateusz z Kanady 2011-09-20

Chuck Norris and Christopher Walken wear AgenTomasz pyjamas.

Mateusz z Kanady 2011-09-20

W imie pryncypiow AgenTomasz odmawia poddaniu sie pierwszej zasadzie termodynamiki.

Mateusz z Kanady 2011-09-20

Po urodzeniu AgenTomasz wazyl szesc kilogramow. Ta waga zmala to czterech kilogramow po obrzezaniu.

Mateusz z Kanady 2011-09-20

While on a sex-spree in a Tijuana [brothel], AgenTomasz used a live cougar as a condom... The bodycount was fourteen Mexican [hookers] and one cougar... In Tijuana, they refer to this as "The Night of the Sodomizing Cougar-Man." AgenTomasz refers to it as "last Thursday."

Mateusz z Kanady 2011-09-20

AgenTomasz raz kopnol Niesamowitego Hulka. Teraz Hulk chowa sie w lesie i zmienil swoje imie na Shreck.

Mateusz z Kanady 2011-09-20

Agentomasz byl raz ukaszony przez weza, po trzech dniach bolu kobra zdechla.

Lord Blick 2011-09-20

Emocje po uzbieranej kwocie równają się emocjom po wygranym meczu, z tym że każdy, kto wpłacił jest członkiem drużyny, a nie tylko kibicem... ;)

Lord Blick 2011-09-20

@Mateusz z Kanady, a co na to Chuck Norris ?

kopo 2011-09-20

słucham kontestacji od samego początku i nie ukrywam że przez jej rozrost została przeze mnie zaniedbana. na początku słuchałem każdej audycji, teraz już nie mam takiej możliwości i niestety przez długi czas omijałem agentomasza - nie wiedzieć czemu. także jeśli ktoś ma podobny problem koniecznie niech znajdzie chwilę i posłucha! od tego momentu nie opuści żadnego agentomasza!

Jabollissimus 2011-09-20

@12: kopnął w kalendarz. :P 
 
 
Zabieram się do słuchania.

Radim 2011-09-20

Ale ja dawno Agenta nie słyszałem ... Ale Top10 tygodnia słucham juz od .... ? nie pamiętam grudnia nigdy sie nie zawiodłem :d

DAiM0ss 2011-09-20

Wszystko super, ale co właściwie złego jest w tej krytyce? I nie jest to paradoks, że w tym duchu mówi się właśnie tutaj, podczas gdy sama formuła Kontestacji (już nawet sama nazwa!) się na negacji opiera?  
 
W krytyce jest treść, być musi - z definicji - i jeśli dla kogoś miałaby być nieprzyjemna, to jedynie dla tego, wobec kogo jest skierowana. Wszyscy inni chcą i lubią to czytać, przecież właśnie dlatego (!) Kontestacja ma słuchaczy.

Lord Blick 2011-09-20

@DAiM0ss - Mogę długo i namiętnie prawić na ten temat, ale ktoś już to zrobił: 
www.youtube.com

DAiM0ss 2011-09-20

Przesłuchałem, wierutne bzdury. I na dodatek nie ma nic wspólnego z zadanym przeze mnie pytanem. 
 
Mi chodzi o co innego. Lubię przesłuchać sobie podcasta i lubię przeczytać sobie komentarze pod takim podcastem, zwłaszcza jeśli są one negatywne. To daje mi po prostu inne spojrzenie na sprawę. Dla konsumenta podcastów stanowią one więc wartość dodaną. Jeśli są pozytywne, to tej wartość po prostu nie ma albo jest ona bardzo mała. Kontestacja - negatywna wobec mediów głównego nurtu - oparta jest w całości na tym modelu! 
 
Protestować może jedynie autor, czyli innymi słowy: człowiek pracy. Ważny jest więc konsument czy producent?  
 
Negatywne podejście wobec negatywnych komentarzy jest głupotą po prostu.

Claude mOnet 2011-09-20

@18 
 
DAiM0ss, Lord Blick dał linka, przesłuchałeś go, nie zrozumiałeś, trudno - w przyszłości jak b będziesz słuchał KonteStacji na pewno będzie lepiej... 
 
Ps. Na szybsze rozbudowanie świadomości, czyli lepszego rozumienia świata nas otaczającego polecam psychodeliki...

DAiM0ss 2011-09-20

Szanowny Rozmówco! 
 
Myślę, iż zamiast obrażać (tak od razu...?), mógłbyś chociaż spróbować wykazać mi swoimi słowami, że nie zrozumiałem i że jednak filmik ten jakoś polemizuje ze stawianymi przeze mnie tezami/

DAiM0ss 2011-09-20

Innymi słowy, w jakikolwiek sposób uzasadnić tę konieczność obrażania rozmówcy jednka by wypadało.

Claude mOnet 2011-09-20

@DaiM0ss 
 
Oczywiście masz rację, tylko rację i zawsze rację. Już się pogromiłem i zminusowałem... ;)

Lord Blick 2011-09-20

Dobra, może to wytłumaczę inaczej - nie jesteś konsumentem podcastu, bo niczego cennego nie dajesz w zamian, więc te twoje wywody są tu psu na budę. Tym bardziej, że masz zakrzywione znaczenie słowa krytyka. 
pl.wikipedia.org

Lord Blick 2011-09-20

"Negatywne podejście wobec negatywnych komentarzy jest głupotą po prostu." Nie jesteś tu przypadkiem hipokrytą ? Ty to możesz komentować negatywnie, ale ciebie nie wolno ?

DAiM0ss 2011-09-21

Oczywiście masz rację, mowa wyłącznie o krytyce w potocznym, "zakrzywionym" znaczeniu. Jeśli taką treść miałbym wynieść z tego filmiku z youtuba, który mi przytoczyłeś, to nie jest to odpowiedź na temat, jedynie zwrócenie uwagi na moje niechlujstwo językowe. 
 
Czy jestem konsumentem podcastów czy nie, to sprawa na oddzielną - długą, myślę - dyskusję i nie chciałbym tego tutaj rozgrzebywać, zwłaszcza że (takie odnoszę wrażenie) masz niezwykle agresywny stosunek do rozmówców i zastanawiam się, czy w ogóle byłoby warto. Nie ulega natomiast wątpliwości, że podcasty są produktem. Jeśli więc możemy mówić tutaj o jakiejś wartości dodanej, to z pewności przynia się taka do poprawy tego produktu, nie zaś jego pogorszenia. 
 
I co do ostatniego Twojego zarzutu, to oczywiście mowa o negatywnym podejściu do negatywnych komentarzy jedynie dlatego, iż są one właśnie negatywne. Oczywiście "wolno". Jeśli ktoś ma czas i ochotę, sprawia mu to radość, to myślę, że nie ma przeszkód. Tu mowa była o tym, iż głupotą jest zwalczanie negatywnych komentarzy w kontekście tego, jaką rolę jako wartość dodana mogą (do tego argumentu nikt się nie odniósł) one pełnić i że jedynie wytwórca, nie jego produkt czy "odbiorcy" (w mojej wizji rzeczy - jednak "konsumenci") może na fakcie pojawienia się tych negatywnych opinii w jakiś sposób, w określonych okolicznościach (kwestia moim zdaniem podejścia do życia, szczególnie: kompleksów) stracić.

Barrett 2011-09-21

Heheh. Ja teraz chciałbym skorzystać z okazji i konstruktywnie skrytykować KS... 
 
Zacznijmy od batów: 
 
Nie podoba mi się możliwość minusowania komentów. Jest to dla mnie gorsza forma oceny niż nagonka. Mam nadzieję, że w nowej odsłonie strony zniknie taka opcja. Lepiej dla rozwoju tego świata (rozwój poszerza ludzką wolność, dając nowe możliwości), by ktoś zamiast dop*erdalać innym minusa wysilił się na jakąś budującą myśl... 
 
Jeden z dżingli kontestacyjnych mówi: "Przestań narzekać, zacznij działać!". Dlatego wierzę, że KS nie jest oparta na modelu negatywnej oceny władzy, tylko na modelu "konstruktywnej krytyki władzy" (przynajmniej w założeniach). Co pokazuje akcja "Płyta dla posła". I niezmiernie mnie to cieszy. 
 
DAiM0ss - czy możesz podać choć jeden pozytywny skutek tego, że 1819529 internautów zminusowało filmik Justina Biebera na Youtube (nie piszę tego dlatego, że słucham JB)... Czy to czyni ten świat lepszym?

DAiM0ss 2011-09-21

W tym przypadku oczywiście bardzo łatwo znaleźć taki pozytywny aspekt - marketing szeptany oparł się właśnie na tych negatywnych opiniach i myślę, że do większej ilości osób w internecie dotarł on właśnie na fali tej (niekonstruktywnej przecież!) krytyki niż w jakikolwiek inny sposób. 
 
Ale oczywiście tego pozytywnego wpływu wcale nie musi być, żeby negatywnych komentarzy nie zwalczać (jedynie za to, że są negatywne). Ważne, że to nie szkodzi. Tak, świat jest lepszy przez to, że mogę sobie wejść na podcast i poczytać opinie niezgodne z tymi, które pojawiły się w podcaście (nawet jeśli zgadzam się jedynie z tymi z podcastu), świat jest lepszy też dlatego, iż mogę sobie wejść na Wikipedię i przejść od razu do sekcji "Criticisms", która nierzadko zawiera najwięcej istotnych dla konsumenta takiego artykułu informacji. Tu naprawdę nie ma żadnej wielkiej filozofii. Choć samemu jakoś tak czuję, że ludzie wrażliwi na te negatywne komentarze, to ci niepewni swej pozycji i racji. 
 
Paradoks polega na tym, że my, tutaj na "kontestacji" (hello?) takie dyskusje w ogóle toczymy. Ja słucham moich ulubionych audycji (p. Jan Fijor, Fridomia, Konserwa) właśnie dlatego, że są negacją takiego nurtu jakby powszechnego. Myślę, że dla miażdżącej większości słuchaczy właśnie to stanowi główną wartość. A jak należy tę wartość wykorzystać (że "działać"), to trochę inna sprawa moim zdaniem.

Barrett 2011-09-21

No włąśnie ciekawe - czy ludzie słuchają Biebera głównie z powodu popularności (ponad pół milarda odwiedzin teledysku Baby), czy z powodu minusowania (tylko ok. 4 promile łapek w dół)?  
 
To nie wina Janka, że w polskiej polityce trudno doszukać się pozytywów ;). Moim zdaniem audycje Janka nie opierają się na 100% negacji. Często chwali np. dobroczynność w USA, przedsiębiorcze pomysły, wskazuje drogę działąnia, angażuje się w akcje, pochwalił politykę w Botswany, nawet ostatnio w pewnym sensie słowa Rostowskiego (przyznał mu częściową rację) itd. Więc raczej jego audycja opiera się na krytyce niż negacji.

DAiM0ss 2011-09-21

Oczywiście, że nie w stu procentach. To byłaby tendencyjność. Sam jednak przyznajesz, pewne elementy są jedynie uzupełnieniem ogólnej negacji. 
 
Gdyby np. o tej polskiej polityce dało się umówić w pozytywach, to taka audycja nie byłaby: 
a. ciekawa 
ani 
b. potrzebna. 
 
Innymi słowy, uogólniając - gdyby nie merytoryka, informacyjność płynąca (siłą rzeczy!) z negacji nie byłoby merytoryki tu, w radiu, gdyby zaś nie było czego negować, nie byłoby Kontestacji w ogóle. Negacja jest dobra, stanowi (za darmo!) wartość dodaną zawsze i moim skromnym zdaniem dla dobra odbiorców nie powinniśmy jej zwalczać, zwłaszcza tylko z tego powodu, że jest właśnie negacją. Hugo, a Martin zwłaszcza (wykładniczo) mają tu jakieś dziwne, niezrozumiałe dla mnie klapki na oczach.

Lord Blick 2011-09-21

Może inaczej - negatywne komentarze to jest po prostu bez względu na intencję jakaś forma agresji w sensie odbierania energii do działania, więc nie ma się czemu dziwić, że następuje reakcja obronna, tez agresywna. Z tego prosty wniosek, że gołe negatywne komentarze nie wnoszą żadnego pożytku. 
Jeśli ktoś jest tak leniwy, że nie stać go na banalne wymienienie również pozytywnych aspektów danej sprawy, świadczy to o jego niskiej merytoryczności oraz brakach w umiejętności komunikacji z innymi ludźmi. 
Niektóre tego typu komentarze pozbawione są też prostego eksperymentu psychologicznego w postaci próby postawienia się w sytuacji osoby, na która się naskakuje (vel. propozycja tańszej dystrybucji płyt dla kogoś, kto nie ma czasu na rozwożenie miesiącami ich po kraju, bo musi utrzymać własną rodzinę). 
BTW. Konsumenta definiuje się z reguły, gdy za coś płaci... Natomiast w przypadku podcastów możemy raczej tylko mówić o odbiorcy, który otrzymuje efekt czyjejś twórczej pracy za darmo, więc jeśli już ma ochotę na krytykę, to niech robi to rzetelnie(wymieniając i negatywy i pozytywy), jeśli chce się spodziewać poprawy jakości.

JaraS 2011-09-21

Pytanie w sprawie PDP. Przewidujecie jakieś kopie dla dziennikarzy?

Barrett 2011-09-21

LordBlick - moim zdaniem czasem po prostu trudno doszukać się pozytywów w jakiejś kwestii (np. znajdź coś pozytywnego w podwyższeniu podatku VAT), więc często gołe negatywy wynikają z braku pozytywów.  
 
Co nie zmienia faktu, że konstruktywna krytyka jest moim zdaniem dużo wartościowsza od negacji.

Gigal 2011-09-22

Zgadzam się z DAiM0ssem - krytyka jest jak najbardziej pożądana we wszystkich ośrodkach wymiany poglądów. Krytykowanemu oczywiście się nie podoba, ale jest znakiem tego, że ktoś posłuchał, pomyślał i wziął krytykowanego na serio - na tyle, że uznał za sensowne wyrażenie krytycznej opinii - to wyraz pewnego zaangażowania w sprawę. A to, że ktoś ma porąbane poglądy nie znaczy przecież, że trzeba go zniechęcać do ich wyrażania. 
 
Dla mnie ta cała walka z krytyką Martina i Hugo (oczywiście można polemizować, można wyśmiać, można i wzruszyć ramionami - mnie chodzi np. o banowanie) to ostre przegięcie. "Krytykujesz - wypierdalaj" to głupia taktyka, abstrahując już od kwestii otwartości na innych, może być szkodliwa - to niszczenie sondy, która daje nam jakiś obraz tego, jak widzą nas inni ludzie. Dowody nietrudno znaleźć rozglądając się wokół. 
 
A tak w ogóle, to akcja Płyta dla Posła nic nie zmieni poza tym, że może ktoś usłyszy o Kontestacji i dowie się, że są takie świry, które chcą wolnego rynku i są zdeterminowane do włożenia w to trochę swojego czasu i kasy, i że to nie tylko ten gość w muszce ma takie schizy. Dla mnie to jest ważne (dziwne, że Kel'Thuz tego nie skumał).

Barrett 2011-09-22

Oto koment niejakiego Łukasza, który został za niego zbanowany: 
 
"Martin coraz mniej jest śmieszny, a coraz bardziej żałosny.  
'świętować' można pozytywne wydarzenia, 'upamiętniać' można mordy i tragedie. Takich głupot jak żyje nie słyszałem..." 
 
Czy KS potrzebuje takich ludzi?

Łukasz 2011-09-22

@Barrett 
Jaki masz problem?  
napisałem co myślałem i myślę ,że mam rację.  
Nie wiem jak Ty, ale ja nie mam zamiaru 'świętować' holokaust, mordy, i inne tragedie... 
ale upamiętniać już tak!  
Jeśli przykładowo bym był z Al Kaidy - to przy każdej dużej tragedii miałbym powody do świętowania;) a od upamiętniania to chyba ktoś inny? 
 
Tych dwóch słów nie można wrzucać do jednego kotła - bo są to dwa odmienne wyrażenia, jak czarny i biały.  
 
'Czy KS potrzebuje takich ludzi?' 
nie wiem;-) 
Przesłuchaj po raz kolejny kilku audycji Martina i powiedz mi ,że wszystko co mówi to są mądre rzeczy. Udowodnij mi ,że to co on za każdym razem mówi (nawet ironizuje) jest czystą mądrością. Jeśli to zrobisz - przestane być słuchaczem kontestacji :-)

Lord Blick 2011-09-22

W sumie z Martinem to jest tak, że każdy, kto przychodzi z tyczką w tyłku na jego audycję, jest masochistą... 
nie zgadzam się z opinią, że krytykowanemu krytyka się zawsze będzie nie podobać. Musi tylko trzymać pewien poziom merytoryczny, i kultury osobistej również. Łukasz po banie teraz podniósł zarówno jeden, jak i drugi, porównując obecny i wcześniejszy komentarz, chociaż jeszcze trochę przed nim.... ;) 
Własną opinię należy uzasadnić, a nie tylko pierdyknąć kałem na środku drogi "nie podoba mi się i jest to żałosne, można tak, a tak nie wolno"... 
Z tego prosty wniosek, że Hugo i Martin nie chcą mieć u siebie prostackich dyskusji z onetu/wp i ja się pod tym podpisuję - "Kontestacja - nie dla chamów" - takie hasło powinno wisieć na stronie głównej.

Gigal 2011-09-22

Ale pod tą audycję dostało się też Eli, mimo że napisała kulturalnie i wyraźnie (powiedziałbym nawet, że w jakiejś mierze ujmująco), co jej się nie podobało. Co do stosunku do krytyki - jeszcze nie spotkałem nikogo, kto by się cieszył, że ludzie go krytykują. A gdyby ktoś twierdził, że się cieszy, to pomyślałbym chyba, że kłamie albo ma coś nie tak z mózgiem. :)

Barrett 2011-09-22

Hmm, np. ja się cieszę z krytyki, o ile jest uargumentowana albo konstruktywna, a jak nie jest rzeczowa to też się cieszę, bo można kogoś zaorać (pokonać argumentami) - czy to znaczy że mam coś z mózgiem? ;)

DAiM0ss 2011-09-23

@Lord Blick: "nie zgadzam się z opinią, że krytykowanemu krytyka się zawsze będzie nie podobać." 
Ależ, Szanowny Trollu, tutaj taka opinia w ogóle nie padła! Negatywne komentarze w określonych przypadkach mogą być korzystne dla *odbiorców* takiego podcasta, podobnie jak może być dla niego atrakcyjna kontestująca rzeczywistość Kontestacja, np. czy sekcja "Criticisms" w artykułach na Wikipedii. 
 
Coś się tak uczepił tych ludzi pracy? Autor podcasta to taki ludź pracy właśnie. 
 
"Jeśli ktoś jest tak leniwy, że nie stać go na banalne wymienienie również pozytywnych aspektów danej sprawy, świadczy to o jego niskiej merytoryczności oraz brakach w umiejętności komunikacji z innymi ludźmi." 
A z drugiej strony - po co wymieniać pozytywne, jeśli wynikają one z *samej treści* komentowanej rzeczy? To generowanie szumów. 
 
"(...) postaci próby postawienia się w sytuacji osoby, na która się naskakuje (vel. propozycja tańszej dystrybucji płyt dla kogoś, kto nie ma czasu na rozwożenie miesiącami ich po kraju, bo musi utrzymać własną rodzinę)." 
Ależ, bardzo proszę, odszukaj rzeczony materiał na polakpotrafi.pl i wskaż nam prosze, z którego fragmentu wynikało, iż Szanowni Pomysłodawcy *muszą utrzymywać rodzinę* :D. 
 
"BTW. Konsumenta definiuje się z reguły, gdy za coś płaci..." 
Ależ tu niektórzy płacą. Również ci, *czytający* negatywne komentarze i wyciągający z nich informacje. Nie jesteś w stanie wykazać, że tak nie jest. Podobnie na Wikipedię również płacą ci, rozczytujący się w sekcjach "Criticisms" w interesujących ich artykułach. 
 
A jeśli ktoś miałby stracić energię do działania, bo go skrytykowano... Kurcze, to trochę jak tą obrazą uczuć religijnych - widocznie słabe te uczucia czy ta energia były, jeśli dały się tak obrazić czy tak łatwo zgasić.

Lord Blick 2011-09-24

1. Czy pisałem, że tutaj jakaś opinia padła lub nie padła ? Mam wrażenie, że wszystkich wypowiedzi, które tu padły (Tak, to nie jest tylko dyskusja na dwa głosy), nie przeczytałeś uważnie, bo w następnym zdaniach piszesz o korzyściach, podczas, gdy ja o odbiorze. Tak to możemy dyskutować do usr.... śmierci. 
2. W którym miejscu się czepiam "ludzi pracy" ? Po co w ogóle mi wprowadzasz tu takie pojęcie ? Każdy człowiek z reguły wykonuje jakąś pracę... 
3. "Po co wymieniać pozytywne ?" Nie no tutaj to już rozwaliłeś mnie kompletnie - moja odpowiedź jest krótka - kultura osobista tego wymaga. Poza tym samo bezsensowne pierniczenie o negatywach nie ma szans dotrzeć do nikogo. 
4. Niczego nie mam zamiaru szukać na polakpotrafi.pl, bo tylko idiota jest w stanie założyć, że ktoś inny żyje samym powietrzem... (a tym bardziej jego rodzina). Uprzedzając pytanie "skąd niby mieliby się ludzie domyśleć, że ktoś ma inne zajęcia oprócz robienia płyt", odpowiem - ta akcja jest skierowana do ludzi popierających wolny rynek, więc i wiedzących, co to jest samodzielne utrzymywanie się. Tym bardziej że tamten człowiek sam siebie określił, że jego na taki wyczyn, jak proponuje, nie stać. 
5. "Ależ tu niektórzy płacą." OK, konsumenta definiuje się gdy za coś płaci i jest to (co za co) jasno określone obustronną umową. 
6. Nie chodzi mi o to, że ktoś się przejmuje zbytnio destrukcyjnymi komentarzami, tylko o to, ze są one niczego nie warte, bo najczęściej są słabo uargumentowane, albo wręcz wcale nieuargumentowane i coraz bardziej szkoda czasu na dyskusje z ludźmi umysłowo leniwymi. Na zasadzie "Co ja będę się wysilał dla narastającej ilości ludzi, którzy tylko wylewać pomyje potrafią, a sami z siebie ruszyć szanownych 4 liter nie mają ochoty".

DAiM0ss 2011-09-24

"Czy pisałem, że tutaj jakaś opinia padła lub nie padła ?" 
 
Ależ owszem: 
 
"nie zgadzam się z opinią, że krytykowanemu krytyka się zawsze będzie nie podobać."  
 
A poza tym niesamowicie dużo w Tobie jadu i złości. Mam nadzieję, że bardziej nienawidzisz niż się z czymkolwiek tu nie zgadzasz. Kończę zatem.

Gigal 2011-09-24

Ja to napisałem.

DAiM0ss 2011-09-24

I ad 48 jeszcze: 
 
Nie tyle mam *nadzieję*, co *mam wrażenie* oczywiście.

Lord Blick 2011-09-24

@DAiM0ss bardzo proszę o logiczną argumentację, bo jej zabrakło. Skoro napisałem, że się z czymś nie zgadzam, to jaki to ma związek logiczny z tym czy coś "tu padło", czy padło gdzieś indziej np. w "Wiadomościach" ? I dla czego wźiąłeś to jako złą monetę w twoim kierunku ? Nie pisałem wcale "nie zgadzam się z opinią, która tu padła", chociaż rzeczywiście Gigal coś w tym tonie stwierdził, jak sam przyznaje. Nic w tym nie było do Ciebie. 
Co do złości itp. emocji, to rozumiem, że jesteś tym człowiekiem, który doradzał Hugo ? Skoro tak, to odczułeś na własnej skórze skutki własnych tez na temat pozytywów negatywnej krytyki. Spróbuj na przyszłość krytykować w bardziej przyjaznym i empatycznym tonie (pokazując, że również widzisz dobre strony jakiegoś przedsięwzięcia), a zapewniam Ciebie, że ta przyjazność będzie odwzajemniona. 
Dużo zdrowia życzę. 
LordBlick

DAiM0ss 2011-09-24

Argumentacja wydaje się wręcz miażdżąca, stąd, jak rozumiem, emocje i próby ustawienia sobie chłopca do bicia - polemizowania z treścią, która nigdy nie padła i plucie na to, co faktycznie zostało napisane. 
 
Nie widzę związku między Twoim pluciem tu żółcią a stwierdzeniem, jakbym ja kiedykolwiek w czymkolwiek doradzał Hugo. Nigdy nic takiego nie miało miejsca - jedynie pozwoliłem sobie tutaj zabrać głos w obronie negatywnych opinii w ogóle. Nikogo też nie krytykowałem - oprócz Twoich, bardzo nieprzyjaznych i bardzo nieempatycznych wypowiedzi tutaj. 
 
Dalszej dyskusji nie będzie, bo mi ten ton nie odpowiada - zresztą, ich generalnie nigdy nie toczy się dla bezpośrednich oponentów. Ty masz już swoją opinię głęboko zakodowaną, postronni zaś, myślę, jeśli będą chcieli mogą wyrobić sobie taką na podstawie tego, co tutaj powyżej zostało napisane.

Lord Blick 2011-09-24

No cóż, wypada podać cytat Gigala - "Zgadzam się z DAiM0ssem - krytyka jest jak najbardziej pożądana we wszystkich ośrodkach wymiany poglądów. Krytykowanemu oczywiście się nie podoba(...)" Czy teraz to już widać, o co mi chodziło i na co odpowiadałem ? 
 
Co do pytania "czy jesteś tym, co doradzał Hugo ?", to dziękuję za wyjaśnienia, już jestem pewny, że nim nie jesteś... Ja sobie pozwoliłem być negatywnie nastawiony do suchych, negatywnych opinii, takowe wyrażając, czyli pokazując ile są one warte. 
Dziękuję za uwagę.

Gigal 2011-09-24

Luzzu trochę, Panowie. :)

no_contest 2012-10-04

oby takich dziennikarzy było więcej, co talent to talent

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:
Premier znowu bredzi (2) - 4 tygodnie temu


Czy pomaganie ma sens? - 6 tygodni temu

Czy to już komunizm? (2) - 7 tygodni temu

Więcej audycji...
Czy Wiedźmin jest polski? (1) - 8 tygodni temu

90% Kontestacji będzie zaorane (2) - 2 miesiące temu

Państwo przepłaca za celebrytów? (1) - 2 miesiące temu

Kolory Kwarantanny Narodowej (3) - 2 miesiące temu


Czy można protestować w kościele? (4) - 3 miesiące temu

Unikaj szpitali (7) - 3 miesiące temu

Pościg za ludzmi bez maski (1) - 3 miesiące temu

25 lat i 48 mln kary do zaplaty (2) - 4 miesiące temu

Nauczyciele uciekają (6) - 4 miesiące temuNiskie podatki już były (15) - 5 miesiące temu

Czy trzeba nosić maseczki? (13) - 5 miesięcy temu

Male i duze państwa autorytarne (4) - 6 miesięcy temu


Strzelać czy resocjalizować? (2) - 6 miesięcy temu

Mieszkania za 50% ceny (1) - 6 miesięcy temu


Nie bedzie nowych podatków! (2) - 7 miesięcy temu

Bitwa o wozy rozstrzygnięta! (4) - 7 miesięcy temu

Młodzi Gniewni o wyborach - 7 miesięcy temu

Czy LGBT to ludzie? (5) - 7 miesięcy temu

Dotacji w lipcu nie będzie (1) - 8 miesięcy temu

Czy policjanci się wstydzą (1) - 8 miesięcy temu

Nowy (nie)podatek od smartfonów (3) - 8 miesięcy temu

Gazem w przedsiębiorców - 8 miesięcy temu

Węgiel jest święty (1) - 9 miesięcy temu

W co mają inwestować normiki? (12) - 9 miesięcy temu

W szpitalach nie ma kolejek (4) - 9 miesięcy temu

Zagrajmy w grę (2) - 9 miesięcy temu

Turkmenistan pokonał wirusa! - 10 miesięcy temu

Pomagał bez zgody stosownych organów! (6) - 10 miesięcy temu

Jestem na kwarantannie! (1) - 10 miesięcy temu

Dlaczego nie warto #zostawaćwdomu? (5) - 10 miesięcy temu

Jak zarobić na koronawirusie? (2) - 11 miesięcy temu

Kupujcie makaron - coronavirus u bram (2) - 11 miesięcy temu


W Niemczech bieda! - 11 miesięcy temu

Nauczyciele zarabiają za mało! (2) - 11 miesięcy temu

Bądź patriotą, nie umieraj na rozkaz (6) - 11 miesięcy temu

Byle by przeżyć (2) - 11 miesięcy temu
Rząd Cię szybko uzdrowi (1) - ponad rok temu

Idzie drożyzna (2) - ponad rok temu


Muzeum z najwyższej półki (1) - ponad rok temu


Kiedy ojczyzna wzywa! (2) - ponad rok temu


Hugo zostaje kurem domowym (3) - ponad rok temu

Kto nas będzie leczył? (4) - ponad rok temu


Polską rządzą emeryci i rolnicy (6) - ponad rok temu


Siłownia w domu i w zagrodzie (6) - ponad rok temu

Francja wprowadza ACTA2 (3) - ponad rok temu
Czy to koniec wolnego Hong Kongu? (1) - ponad rok temu

10 groszy za indyka (1) - ponad rok temu

YT wciąż jest najlepszy? (3) - ponad rok temu

wRealu24 niesłusznie skasowane! (3) - ponad rok temu

Oddaje500plus chellange! (13) - ponad rok temu


Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - ponad rok temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - ponad rok temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - ponad rok temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - ponad rok temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - ponad rok temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - ponad rok temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - ponad rok temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - ponad rok temu

Czy będą matury? (1) - ponad rok temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - ponad rok temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - ponad rok temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - ponad rok temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - ponad rok temu

ROI z obywatela (9) - ponad rok temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - ponad rok temuEmigranci psują nasze dzieci! (7) - 2 lata temu


Magiczne szable i tarcze (1) - 2 lata temu


Kto zaorał Hugo? - 2 lata temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 2 lata temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 2 lata temu
Matka Boska Dotacyjna (9) - 2 lata temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - 2 lata temu

Rozwody przez internet - 2 lata temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 3 lata temu


RODO nie jest potrzebne! (2) - 3 lata temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - 3 lata temu

Autostopem na Kitaj (2) - 3 lata temu


Zdrajcy sprawy (4) - 3 lata temu
Taxi zamiast PKS (4) - 3 lata temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 3 lata temu


Nie daj sie golić za muzykę (3) - 3 lata temu


Każdy w końcu umrze (2) - 3 lata temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 3 lata temu

Zabić czy usunąć? (7) - 3 lata temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 3 lata temuJak pędzić bimber (10) - 3 lata temu

Czy bańka już pękła? (8) - 3 lata temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 3 lata temu

Nowy, legalny hazard (2) - 3 lata temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 3 lata temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 3 lata temu

Black Friday po polsku (4) - 3 lata temu

Nowy próg podatkowy (11) - 3 lata temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 3 lata temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 3 lata temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 3 lata temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 3 lata temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 3 lata temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 3 lata temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 4 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 4 lata temu
A klientów mamy w nosie (1) - 4 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 4 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 4 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 4 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 4 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 4 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 4 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 4 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 4 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 4 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 4 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (45) - 4 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 4 lata temu

Warto być biednym (8) - 4 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 4 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 4 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 5 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 5 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 5 lat temu


Jak unikać długów? (1) - 5 lat temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 5 lat temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 5 lat temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 6 lat temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 6 lat temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 6 lat temu


"Te wybory to przełom" (24) - 6 lat temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 6 lat temu

Hugo w Business Misji (6) - 6 lat temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 6 lat temuObalamy mity nt. energetyki (43) - 6 lat temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 6 lat temu
Możesz jeździć na gapę (10) - 7 lat temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 7 lat temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 7 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 7 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 7 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 7 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 7 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 7 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 7 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 7 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 7 lat temu


Jak kraść? (49) - 7 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 8 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 8 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 8 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 8 lat temu

MLM to ściema (67) - 8 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 8 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 8 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 8 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 8 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 9 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 9 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 9 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 9 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 9 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 9 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 9 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 9 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 9 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 9 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 9 lat temu

ACTA samo zło (87) - 9 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 9 lat temu

Naloty na graczy (17) - 9 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 9 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 9 lat temu


AgenTomasz mówi całą prawdę (49) - 10 lat temu

Ile zarabia młody dziennikarz? (17) - 10 lat temu

Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 10 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 10 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 10 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 10 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 10 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (23) - 10 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 10 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 10 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 10 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 10 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 10 lat temuCzy lasy powinny być prywatne? (40) - 10 lat temu

Świat wg PARP godzina druga (7) - 10 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 10 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 10 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 10 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 10 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 10 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 10 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 11 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 11 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 11 lat temu

Prawo do bycia skontrolowanym (1) - 11 lat temu
Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 11 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 11 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 11 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 11 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 11 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 11 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 11 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 11 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 11 lat temu


O buncie informatyków (8) - 11 lat temuUE powstała! (2) - 12 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 12 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Nikitoys sklep z zabawkami dla dzieci - - 20.00
nowy sącz rozwody sprawy - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
giełdy pracawsieci.net - - 20.00
Rozyc - - 20.00
biuro rachunkowe lider sc nowy sącz - - 20.00
rzeczoznawca majątkowy i wycena... - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt