Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne
przedwczoraj
Czy Wiedźmin jest polski?
670 tys. pozwoli odpowiedzieć na to kluczowe pytanie. Przywłaszczenie kulturowe. Czy kapitał ma narodowość. Tarcza 2.1 - czyli dlaczego rząd znowu wspiera wielki biznes. Czy można...
Myśleć jak przedsiębiorca
przedwczoraj
O PROSTYM SPOSOBIE POZYSKIWANIA KAPITAŁU.
Rynek crowdfundingu udziałowego rośnie w siłę̨. W roku 2019 zainwestowano na nim ponad 40 mln zł., zaś́ w tym roku, mimo pandemii, już ponad 35 mln zł. Dzieje się tak, ponieważ...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2011-09-27

Konserwa z Aleksandrem Zioło, kandydatem niezależnym do senatu

Nadający:

Postanowiliśmy rozejrzeć się po scenie politycznej spoza bandy czworga... I zaprosiliśmy nietypowego gościa, kandydata niezależnego Aleksandra Zioło. Był on współtwórcą i animatorem mnóstwa projektów obywatelskich (m.in. warsztaty.org - think tank socjologiczny, czy akcja "Koniec PZPN"), teraz - kandydat do senatu w okręgu 72, tj. Raciborzu, Wodzisławie, Jastrzębiu Zdroju i Żorach. Startuje z hasłem Zioło ma moc, chce zostać pierwszym wolnościowcem - senatorem.

KOMENTARZE

Zły Liberał 2011-09-28

Jak na wolnościowca to gość, że tak powiem strasznie umiarkowany. Albo tylko tak mówi, żeby się nikomu nie narazić. W każdym razie jak rasowy polityk - miejsca pracy by tylko chciał tworzyć, z problemami społecznymi by chciał walczyć itp... Wolę jednak zagłosować na kogoś od Korwina.

Barrett 2011-09-28

Panie Aleksandrze - a co pan na to, że ja nie chcę, żeby mnie pan na siłę uszczęśliwiał? Skoro pan tak chce pomóc ludziom, to może lepiej założyć jakąś fundację albo stowarzyszenie? Żeby ta pomoc trafiła do tych którzy jej chcą, bo np. ja jej nie potrzebuję. A już na pewno nie potrzebuję pomocy z kradzionych pieniędzy.

Aleksander Z. Zioło 2011-09-29

- praca na rzecz zniesienia szkodliwego podatku Belki 
- utworzenie biur senatorskich w 4 miastach regionu( Jastrzębie - Zdrój, Racibórz, Wodzisław Śląski, Żory) 
- stały rzecznik w Senacie RP działający na rzecz 20 i 30 latków 
- ktoś w Senacie RP kto dba o Solidarność międzypokoleniową 
- edukacja i pomoc prawna w regionie oraz współpraca z obywatelami przy tworzeniu prawa 
- Rzecznik Twoich spraw w Warszawie 
- praca dla Ciebie i dla Regionu, dla Śląska i dla Polski! 
 
Proszę o głos. Zawsze Wolni i Odpowiedzialni. Zawsze po stronie Obywateli! 
Proszę o uwagi na e-mail: [email protected]

Barrett 2011-09-29

- będziemy pracowali nad zniesieniem podatku Belki, żeby wam pokazać jacy z nas liberałowie, ale już CITu PIT-u I ZUSu nie uwalimy, bo to przecież miejsca "pracy" są dla setek tysiecy ludzi... 
- utworzenie kolejnych biur senatorskich, gdzie sztab nierobów będzie cały dzień udawał, że coś robi - za twoją kasę drogi wyborco - w pełni nas popierasz? Zagłosuj na nas w nadchodzących wyborach! 
- ludzie, którzy uhrodzili sie w 81 i w 91 to kwiat naszego nahrodu. Musimy oprzeć na nich przyszłe impehrium, musimy ich wspierać, by gospodahrka rozwijała się schneller!  
- Solidarność międzypokoleniowa ma być między polakami... I tymi słowy właśnie chcemy pokazać, że nasza partia ma konkretne pomysły na naprawę polskiej gospodarki. 
- Głosujcie na nas Rychu i Zbychu, a jak wygramy, to wam się przy okazji załatwi jakąś skromną "współpracę". ;) Łapiecie?  
- owszem, czasem będziemy urządzać sobie wycieczki do stolycy, Komorowi dłoń uścisnąć wypada... oj tam, oj tam - i tak nie macie lepszej alternatywy niż my, nie ma co wydziwiać! 
- zatrudnię od zaraz w biurze senatorskim! Przyjmujemy młodych i starych w ramach Solidarności międzypokoleniowej. I do tego kierowcę na trasie Warszawa - Wodzisław Śląski. 
 
Błagamy o wasze głosy, my wcale nie chcielibyśmy się nażreć u żłobu, tylko zadbać o wasze dobro drodzy obywatele! Pomożecie?  
Proszę o uwagi na e-mail: [email protected] 
 
Na język polski przełożył: Barrett

Kreator z koczowiska :) 2011-09-29

Czy trzeba aż tyle złośliwości 
Ja też z sporą częścią punktów nie zgadzałem się z gościem. Ale porównaj teraz Tusk pieprzy, że nie można obniżyć w ogóle podatków a każdy kto twierdzi inaczej jest BE i FUJ. 
Tutaj chociaż jest dobra wola a tego wśród bandy czworga nawet brakuje. 
 
Pozatym zapraszaliśmy już gościa z PJN, teraz w audycji była osoba bezpartyjna. Cierpliwości - będzie może nawet pare osób z KNP, więc porównacie kto mniej czy więcej obiecuje. 
 
I nie każdy, kto nie jest liberałem, od razu działa tak by okradać kogoś czy nażreć się :) tak na przyszłość by nie rzucać oskarżeń bo ORMO CZUWA pewnie wśród kontestatorów. 
 
Żeby nie być gołosłownym było sporadycznie ale kilka przypadków, że senatorzy np. z ROP czy AWS w innej kadencji zrzekali się części uposażenia albo sami płacili za biura poselskie 'na prowincji'. Zdarzają się cuda :) ale nie u Tuska.

Barrett 2011-09-29

Do osoby która zminusowała komenta - takie rzeczy to potrafi mój 4-letni kuzyn, to nic nie wnosi do dyskusji. 
 
Też mam dobrą wolę Kreatorze - ale do polityki raczej się pchał nie będę. Władza deprawuje nawet ludzi o życiorysach aniołów. Tego czego trzeba w polityce, to wiedzy o gospodarce i zajebiście wielkiej siły woli, żeby nie stać się sukinsynem. Nieważne czy kandydat spełnia drugi warunek, brak pierwszej cechy go skreśla w moich oczach, bo ze społecznika do sukinsyna droga niedaleka. Niech tylko poczuje tę pokusę, ten wpływ w swoich rękach. 
 
Naprawdę nie polecam Olkowi pchania się do polityki z takimi poglądami. Dużo więcej dobrego zrobiłby poza nią, w fundacji, albo jako przedsiębiorca.  
 
Gość zaproponował bardzo mikroskopijne działania na rzecz obniżki podatków. Uważam, że nie mamy czasu na dochodzenie do wolności małymi kroczkami. Pokój to nie jest wieczny prezent wymodlony od bogów.  
 
Podziwiam Kreatora i Jabollisimusa za opanowanie. Ja bym nie umiał poprowadzić audycji w stylu "nerwy do konserwy". Ale dzięki temu przynajmniej goście są szczerzy i wylewni. Aleksander miał zajebiście wielkie szczęście, że nie zadzwonił Tomasz z Niemiec, bo wystawiliście go jak na tacy.

DAiM0ss 2011-09-29

@"(...) nie każdy, kto nie jest liberałem, od razu działa tak by okradać kogoś" 
 
To w jaki sposób realizuje się te inne idee?  
 
Moralnie uczciwy jest tylko akap.

Kreator z koczowiska :) 2011-09-29

Nie mamy ostatnio czasu zbyt wiele by kłócić się z gośćmi, pozatym nie jest aż tak źle (moim zdaniem). 
 
Co do telefonów. Właśnie dzwonią zawsze ci sami i zawsze pod koniec ;D. Mam nadzieję, że jak audycja zmieni czas nadawania na 22:30-23:30 to zdążymy odebrać większość telefonów. Chcecie dyskusji dzwońcie szybciej i nowe osoby zachęcamy ;).

Zły Liberał 2011-09-29

@Kreator 
 
Trochę złośliwości nikomu nie zaszkodzi. A dobrze, by gość dowiedział się, że skoro nazywa siebie szumnie "wolnościowcem" to wiele osób o liberalnych poglądach na gospodarkę, będzie bardzo zawiedzionych słysząc to co mówi choćby na samym początku od 5:25 do 6:00. Zwłaszcza zwracam uwagę na 5:50 - "UMOWY ŚMIECIOWE" :P

Kreator z koczowiska :) 2011-09-29

PS. Mieli być kandydaci spoza bandy czworga to macie :P. Poza bandą czworga nie ma samych koliberałów jak widać :D. Są też inne opcje. Może i lepiej, że goście mówią swobodniej niż w innych mediach, bo więcej informacji o sobie przekazują i swoich obietnicach.

DAiM0ss 2011-09-29

To są złote umowy, nie śmieciowe.

Barrett 2011-09-29

Kreatorze - a dlaczego nie nadajecie w sobotę albo w piątek po 21:00? Niech zgadnę - jesteście zajęci w te dni?

Zły Liberał 2011-09-29

Powiem jeszcze - a niechże ten Zioło zostanie senatorem, to nie taki zły pomysł biorąc pod uwagę jego kwalifikacje - PRAWO UPADŁOŚCIOWE. To wkrótce może się okazać bardzo na czasie :D

Barrett 2011-09-29

Prawdziwy Polak - nie możesz się doczekać kryzysu, bo wiesz, że twoja szczurza natura postawi Cię na szczycie łańcucha pokarmowego ;). Oczywiście piszę z przymrużeniem oka.

Mateusz z Kanady 2011-09-30

Przpominialo mi sie motto audycji o zielarstwie Skautow Piwnych: “Dla madrego i ciola, ziola”.

Jabollissimus 2011-09-30

"dlaczego nie nadajecie w sobotę albo w piątek po 21:00? Niech zgadnę - jesteście zajęci w te dni?" 
I to jak! ;) 
 
Małe kroczki nie wykluczają się z dużymi. Można je czynić równolegle. Jeśli mamy coś zmienić, to nie tylko musimy wiedzieć co, ale też musimy to potrafić zrealizować. Do tego potrzebna jest tak rzadka na prawicy - ZGODA! 
 
W przyszłym tygodniu będą, jak namówię Kreatora, dwie audycje. Pierwsza z gośćmi. Druga... byłaby za to utęsknionym przez część słuchaczy "dużym kroczkiem". ;)

Barrett 2011-09-30

Nie gadaj, że weekendowe obalanie jabola jest dla was ważniejsze niż krzewienie wolności w narodzie ;) hehehehe

Mateusz z Kanady 2011-09-30

Alez przeciez jedno nie przeszkadza drugiemu. ;b

Daniel Piesto 2011-10-03

" Ja nie wierze w to ze prywatny sektor wybuduje branze energetyczna ... bo skupia sie tylko na zysku" 
 
chyba obale dzisiaj jabola do lustra

Jabollissimus 2011-10-03

@Barret: 
"Nie gadaj, że weekendowe obalanie jabola jest dla was ważniejsze niż  
krzewienie wolności w narodzie" 
Krzewienie jest arcyważne, i właśnie dlatego potrzebne są wolne weekendy. ;) 
 
 
@Daniel: 
' "Ja nie wierze w to ze prywatny sektor wybuduje branze energetyczna ... bo skupia sie tylko na zysku"  
chyba obale dzisiaj jabola do lustra ' 
A korporacje, banki? Kierują się (krótkotrwałym) zyskiem - kosztem innych. Rezerwy cząstkowe powodują psucie całego rynku, ale zysk generują świetny. ;) Wylewanie ścieków do rzek obniża koszty, ale koszty środowiskowe ponoszą inni. ;)

NIE 2011-10-04

Ja PIERDOLĘ... NIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz...


Adam Kreator - konserwatywny liberał pracujący niestety na etacie. W wolnym czasie zajmuje się pomnażaniem w socjalizmie XXI wieku swojej nędzy i różnymi dziwnymi zainteresowaniami: numizmatyka, fuchy, grafika 3D, rysunki, rzeźba, malarstwo, design, stare komputery, pisanie artykułów, podróże, fotografia zabytków, konserwacja sztuki, zamki polskie, monarchiści, historia ogólnie a zwłaszcza mało znane ciekawostki które wyszukuję w książkach, internecie i wikipedii. Żeby określić dokładniej trzeba wypić z nim lampkę wina o cenie powyżej 8zł za butelkę.

Krzysztof Jabollissimus - wierszoklej (słowo "poeta" używał niejeden grafoman, on skromnie nie użyje). Węglomaz i farbiarz ("rysownik i malarz" zarezerwowane są raczej dla tych, co nieszpetnie uprawiają sztukę). Wydrzymord (zaiste, by być "wokalistą" trzeba umieć śpiewać!). By poznać fragmenty jego tfu-rczości - warto zajrzeć na stronę www.jabollissimus.pl Żeby poznać go lepiej, trzeba wypić z nim lampkę wina w cenie poniżej 8zł za butelkę.

Prowadzą audycję na żywo KonserwaInne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Liberland | Konserwa 2.0, #29 (1) - 4 lata temu
Równość - sruwność. (1) - 5 lata temu

Ludobójstwo - film - 5 lata temu

Dziwna wojna - c.d. (3) - 6 lat temu

Wojna 23 sierpnia? (12) - 6 lat temu


Trzecia wojna światowa? (6) - 6 lat temu

Plotki, ploteczki (1) - 6 lat temu


Zabory Ukrainy? (6) - 7 lat temu

Kabaret z Konserwą (4) - 7 lat temu

O masonerii (15) - 7 lat temu


Pisk eunuchów: Rosjo ratuj! (25) - 7 lat temu
Czarne święta! (11) - 7 lat temu


Właściciele Polski (12) - 7 lat temu


Na 11.11 - polub lewaka! (8) - 7 lat temu

Powrót emigranta - cz.1 (22) - 7 lat temuMrowisko masonerii (38) - 8 lat temu

Polska - Afryka Europy (13) - 8 lat temu


Litwo, Ojczyzno moja! (2) - 8 lat temuWlepy AgenTomasza (1) - 8 lat temu

Banksterzy nas okradną? (6) - 8 lat temu

Klasycy prawicy w konserwie! (10) - 8 lat temu

Jan Pietrzak (24) - 8 lat temu


Młodzież się organizuje! (11) - 8 lat temu

Punki i hipstery (16) - 8 lat temu

Szopka Noworoczna 2012/2013 (6) - 8 lat temuKornel Morawiecki w Konserwie (25) - 8 lat temu


Kult Lecha Kaczyńskiego? (35) - 8 lat temu

Europa poza Unią? (2) - 8 lat temu

Czy Polska jest konserwatywna? (19) - 8 lat temu


Korwinowe gadanie (29) - 8 lat temu

Wielki kryzys i konkurs (7) - 8 lat temu


Kto wygrał bitwę warszawską (29) - 8 lat temu


Konserwa - pełna humoru (11) - 8 lat temu

Krzyż w PE (47) - 9 lat temu

ACTA wciąż zagraża (9) - 9 lat temu

Anegdoty z uczelni... (24) - 9 lat temu


Potrzeba nam dekomunizacji (17) - 9 lat temu

Relacje polsko-żydowskie (11) - 9 lat temu

Rozbój! VIATOLL to hell! (9) - 9 lat temu


Kłamstwo smoleńskie (71) - 9 lat temu

Konserwa - Free Trade is Fair! (19) - 9 lat temu


Głodówka przeciw dysedukacji (25) - 9 lat temu
Konserwa: rozkład systemu (11) - 9 lat temuKonserwa pełna miłości (21) - 9 lat temu


Konserwa z nutką Naszości (9) - 9 lat temu

Konserwa protestacyjna! (28) - 9 lat temu

Konserwa w szkole (16) - 9 lat temu

Konserwa: ideologia a życie (13) - 9 lat temu


Karpiobójstwo i długi (12) - 9 lat temu


WRON won! 13 grudnia. (12) - 9 lat temu


Mały jubileusz Konserwy (13) - 9 lat temu

Konserwa: Solidarność (17) - 9 lat temu

Konserwa o 11.11.11 (20) - 9 lat temu


Precz z Halloween (69) - 9 lat temu
Konserwa chaosu (48) - 9 lat temuKonserwa II wojenna (22) - 9 lat temu


Konserwa: Kult siły (41) - 9 lat temu

Konserwa reedukowana (6) - 10 lat temu

Konserwa... satanistyczna! (20) - 10 lat temu

Atrapa puszki od konserwy. (3) - 10 lat temu

Konserwa w pytę! Pyta.pl (7) - 10 lat temuKonserwa o atomistyce (19) - 10 lat temu

Konserwa lwowsko-kresowa. (23) - 10 lat temu

Konserwa o sztuce (23) - 10 lat temuKonserwa - Na razie się bawmy (27) - 10 lat temuMaghreb i Lewant dalej kipi¹ (11) - 10 lat temu

Konserwa o pieskach, hau, hau! (10) - 10 lat temu

Konserwa - wódanie specjalne (9) - 10 lat temu

Konserwa - Wydanie Swiateczne (6) - 10 lat temuKonserwa (testowa) 2 (9) - 10 lat temu

Konserwa (testowa) 1 (16) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Jaro - - 20.00
numer faksu - - 30.00
Piotr_W - - 40.00
Robert - - 77.00
Donald z Brukseli - - 200.00
czk - - 56.00
Mateusz, War of Tanks - - 100.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt