Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
3 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
wczoraj
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2010-03-29

Dlaczego nienawidzę Unii Europejskiej?

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Podajemy wymagania unijne potrzebne przy produkcji kołków rozporowych i komentujemy likwidację polskiego biznesu jajczanego.

KOMENTARZE

EstEst 2010-03-30

Ja tradycyjnie zachęcę do wysłuchania kontestacyjnego przeglądu tygodnia, bo tym razem został połknięty przez zmianę czasu (był tylko o 10 rano): 
 
smp.if.uj.edu.pl/~kosiorowski/Kontestacja 
 
plik audycja29III.mp3 
 
 
Podążając za nową tradycją tytułów Kontestacyjnych zareklamuję, że jest dużo o seksie, przemocy i Unii Europejskiej. I oczywiście o tym, jak bardzo zadbani przez państwo jesteśmy.

Mateusz z Kanady 2010-03-30

... czyli trzeba sobie jednoznacznie zdac sprawe z przepisu ze bycie EUnuchem gwarantuje certyfikat potwierdzajacy obecnosc kolka rozporkowego przy rownoczesnym braku jaj....

Kreator z koczowiska :) 2010-03-30

Dla pani która dzwoniła - kredyt to forma niewolnictwa (nie można zmienić pracy bo może być tak, że nie spłaci się raty itd...) GDYBY BYŁ KAPITALIZM (hiszpania lat 60, Chile 80te, Tajwan) cena metra byłaby wiele niższa a po drugie wszystko jest tańsze gdy nie kontroluje wszystkiego łapa urzędnika. Można kupić chatę za gotówkę nie za kredyt!! 
 
Co do wikipedii HASŁO SALAZAR, DMOWSKI i FRANCO były dość kiepskie swego czasu obecnie są lepsze, ale wciąż są pewne WADY w nich wynikające z poprawności politycznej.

Kreator z koczowiska :) 2010-03-30

O CO DO SYSTEMU, niech hugo i martin wreszcie zrobią audycje państwo idealne wg liberałów, bo wielu ludzi może mieć takie odczucia jak pani JUSTYNA (krytykujecie a nie mówicie jak powinno być) 
 
W historii wiele razy były przykłady DOŚĆ LIBERALNYCH KRAJÓW i z historii można się uczyć w którym kierunku iść.

Słuchacz 2010-03-30

A ja pochwalę Panią z początku audycji za odwagę wyrażenia swoich poglądów n/t słuchowiska i pozostałych, brawo! Zachęcam również pozostałe Kobiety słuchające kontestacji do telefonowania i skype'owania. Bardzo miło usłyszeć czasem i tu kobiecy głos, szczególnie tak mile brzmiący jak słuchaczki, która zadzwoniła. 
 
@KREATOR z kontestacji ;) Myślę,że taka audycja potrzebuje silnego merytorycznie prowadzącego, a z całym szacunkiem podbudowa teoretyczna młodych prowadzących jest w/g mnie zbyt mała by móc JASNO nakreślić co byłoby inaczej i dlaczego oraz jakie skutki by to przyniosło w panstwie kapitalistycznym, którego większość z Nas chciałoby w Polsce dożyć. Ale takie podtsawy ma już Janek Fijor i jemu taką audycję bym polecił przeprowadzić. Niestety jednak jak wszyscy wiemy przedsiębiorcy to ludzie zapracowani i podobnie,a nawet w szczególności tyczy się to Janka, więc w najbliższym czasie bym na taką audycję nie liczył. 
 
Sam poleciłbym natomiast również zaproszenie do którejś audycji takich postaci jak np Janusz Korwin-Mikke, Stanisław Michalkiewicz czy Michał Marusik lub Waldemar Jan Rajca. Dzięki skype'owi nie musieliby nawet wychodzić z domu ,a gdyby zamieścili taką notkę na swoich blogach ,że wystąpią na żywo w kontestacji z pewnością przyciągnęłoby to słuchaczy,a i pytań pewnie by nie zabrakło.

Franco 2010-03-31

Korwin nie wypadł najlepiej w "Młodzi kontra". Bywało, że uciekał od odpowiedzi albo zbytnio uogólniał, uabstrakcyjniał. Można było merytorycznie odpowiadać w podobny sposów ale bardziej strawnie dla szarego widza.

Franco 2010-03-31

Czasem "nasi" politycy kłamią, że coś musi spełniać normy UE i chcą być jeszcze lepsi od Bruxeli. Kilkanaście lat temu zmuszono taxówkarzy do zamotowania kas fiskalnych w pojazdach. Tymczasem w Irlandii czy UK taryfy jeżdżą bez kas fiskalnych, ceny z A do B, z C do D itd. są stałe.

Franco 2010-03-31

Polski cukier ma wysoką cenę nie dlatego, że chronimy Polską produkcję tylko dlatego, że na ten produkt obowiązuje ogólnounijna cana minimalna.

Luke 2010-04-01

www.youtube.com 
 
 
Niemcy przeciw EU! są tacy :) trzeba się skumywać i spiskować hehe

Luke 2010-04-01

www.youtube.com 
 
 
Niemcy przeciw EU! są tacy :) trzeba się skumywać i spiskować ;]

Luke 2010-04-01

nie wiem czemu, nie wyswietla pelnego linku. 
 
Koncowka: /watch?v=no_Pv7McXVg&feature=player_embedded#

JM 2010-04-01

Mówienie jak powinno być - to już prawie jak program jakiejś partii, a coś mi się zdaje, że Kontestacja chce być taka trochę apolityczna. Walczyć o wolność gospodarczą, ale bez kłócenia się przy okazji o inne rzeczy, bo nie ma to teraz naprawdę sensu. Mnie się to podoba.

Ememensy 2010-04-01

Odbiegając od jakże interesującego tematu, opowiem wam pewną anegdotkę.  
Sytuacja miała miejsce dzisiaj rano jak odprowadzałem dziewczynę do pracy. Postanowiliśmy zrobić sobie żart na prima aprilis i wygrać milion w lotka ;->.  
Więc weszliśmy do jakiegoś sklepu z logiem lotto. Nie więdząc czemu maszyna do lotto stała na dziale monopolowym (wcześniej stała przy kasie z tego co dobrze pamiętam, ale to nie ważne). Podchodze do pani która była za ladą. W skrócie rozmowa wyglądała tak : 
- 2 duże poprosze (pokazując na maszyne do lotka)  
- Dowodzik poprosze  
- Zle mnie pani zrozumiała - chcę 2 duże lotki, a nie piwa 
- Dowodzik poprosze  
- na lotka ?  
- Lotek to hazard - jest zakazany tak jak alkohol.  
 
Pamiętam czasy gdy jako mały szczyl brałem od mamy 2 złote i mogłem za to kupić 2 duże lotki. A teraz ? Nie dość że 2 lotek musiałem zapłacić 3 razy więcej to to jeszcze trzeba pokazać dowód czy przypadkiem się nie ma 17 lat bo w tym wieku to można się uzależnić od hazardu ... sick  
Za kilka lat żeby kupić głupiego lotka będzie potrzebne zaświadczenie od psychologa że jest się w pełni zdrów i nie ma zagrożenia nagłego uzależnienia od hazardu. Nie wspominając o tym że lotka będzie można kupić tylko raz w miesiącu bo im częściej się gra w gry losowe tym większe prawdopodobnieństwo uzależnienia.  
A jak kiedyś kupie zdrapkę i ktoś zobaczy że daje ją dziecku (dla mnie rodzice kupowali czasami dla zabawy) to nie daj Boże już jakaś biurwa będzie mi chciała zabrać dziecko.  
 
Wiele razy mówiliście że o hazardzie w audycjach ale jak człowiek nie ma styczności z nim to nawet nie zauważa jak to się robi chorę.

Wojtek z Kutna 2010-04-01

@Słuchacz Sorki ale nie zgodzę się z Tobą. Kontestacja nie ma być "latającym uniwersytetem" tylko przestrzenią która pozwala ludziom WOLNYM w sposób WOLNY się wypowiedzieć. Prowadzący nie musi wiedzieć wszystkiego, w wolnej przestrzeni zawsze można się nawzajem uzupełniać. 
 
Co do UE: 
primo:  
Rośnie superpaństwo, które stopniowo zwiększa kontrolę i inwigilację ludzi. 
 
saecundo: Owo superpaństwo właśnie przejada swoje zasoby materialne (urzędy, urzędnicy, instytucję...) blokując swój własny rozwój 
 
tertio: Co do Polski, to odnoszę wrażenie że planiści z UE, zaplanowali rolę naszego kraju jako źródła taniej siły roboczej, i "kurortu" gdzie bogaci europejczycy będą jeździć do Polski (tak jak bogaci Chińczycy, jeżdżą do Tajlandii) 
 
Pozdrawiam wszystkich Euroentuzjastów :/

Sebastian 2010-04-01

@ Ememensy. sprawa wygląda jeszcze dziwaczniej, gdy weźmiesz pod uwagę fakt, że nie możesz sobie zagrać w pokera, czy w inne karciane gry, bo to hazard, a w totka już możesz mimo, że jest przecież tym samym..

Hodyn 2010-04-02

JKM go zniszczył!

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:Kolory Kwarantanny Narodowej (3) - 2 tygodnie temu


Czy można protestować w kościele? (4) - 4 tygodnie temu

Unikaj szpitali (7) - 5 tygodni temu

Pościg za ludzmi bez maski (1) - 6 tygodni temu

Więcej audycji...
25 lat i 48 mln kary do zaplaty (2) - 7 tygodni temu

Nauczyciele uciekają (6) - 8 tygodni temuNiskie podatki już były (15) - 3 miesiące temu

Czy trzeba nosić maseczki? (13) - 3 miesiące temu

Male i duze państwa autorytarne (4) - 4 miesiące temu


Strzelać czy resocjalizować? (2) - 4 miesiące temu

Mieszkania za 50% ceny (1) - 4 miesiące temu


Nie bedzie nowych podatków! (2) - 5 miesiące temu

Bitwa o wozy rozstrzygnięta! (4) - 5 miesięcy temu

Młodzi Gniewni o wyborach - 5 miesięcy temu

Czy LGBT to ludzie? (5) - 5 miesięcy temu

Dotacji w lipcu nie będzie (1) - 6 miesięcy temu

Czy policjanci się wstydzą (1) - 6 miesięcy temu

Nowy (nie)podatek od smartfonów (3) - 6 miesięcy temu

Gazem w przedsiębiorców - 6 miesięcy temu

Węgiel jest święty (1) - 7 miesięcy temu

W co mają inwestować normiki? (12) - 7 miesięcy temu

W szpitalach nie ma kolejek (4) - 7 miesięcy temu

Zagrajmy w grę (2) - 7 miesięcy temu

Turkmenistan pokonał wirusa! - 8 miesięcy temu


Jestem na kwarantannie! (1) - 8 miesięcy temu

Dlaczego nie warto #zostawaćwdomu? (5) - 9 miesięcy temu

Jak zarobić na koronawirusie? (2) - 9 miesięcy temu

Kupujcie makaron - coronavirus u bram (2) - 9 miesięcy temu


W Niemczech bieda! - 9 miesięcy temu

Nauczyciele zarabiają za mało! (2) - 10 miesięcy temu

Bądź patriotą, nie umieraj na rozkaz (6) - 10 miesięcy temu

Byle by przeżyć (2) - 10 miesięcy temu


Bezpłatna komunikacja może być droga (4) - 11 miesięcy temu


Rząd Cię szybko uzdrowi (1) - 11 miesięcy temu

Idzie drożyzna (2) - 11 miesięcy temu

Polacy nie zasługują na prywatność? (1) - 11 miesięcy temu

Muzeum z najwyższej półki (1) - 11 miesięcy temu


Kiedy ojczyzna wzywa! (2) - ponad rok temu


Hugo zostaje kurem domowym (3) - ponad rok temu

Kto nas będzie leczył? (4) - ponad rok temu


Polską rządzą emeryci i rolnicy (6) - ponad rok temu


Siłownia w domu i w zagrodzie (6) - ponad rok temu

Francja wprowadza ACTA2 (3) - ponad rok temu
Czy to koniec wolnego Hong Kongu? (1) - ponad rok temu

10 groszy za indyka (1) - ponad rok temu

YT wciąż jest najlepszy? (3) - ponad rok temu

wRealu24 niesłusznie skasowane! (3) - ponad rok temu

Oddaje500plus chellange! (13) - ponad rok temu


Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - ponad rok temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - ponad rok temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - ponad rok temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - ponad rok temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - ponad rok temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - ponad rok temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - ponad rok temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - ponad rok temu

Czy będą matury? (1) - ponad rok temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - ponad rok temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - ponad rok temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - ponad rok temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - ponad rok temu

ROI z obywatela (9) - ponad rok temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - ponad rok temu

Bezrobotni zostana abstynentami (4) - ponad rok temu

Czy Adamowicz musiał zginąć? (9) - ponad rok temu

Emigranci psują nasze dzieci! (7) - ponad rok temu

Kiedy można zabić intruza? - ponad rok temu

Magiczne szable i tarcze (1) - ponad rok temu


Kto zaorał Hugo? - 2 lata temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 2 lata temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 2 lata temu
Matka Boska Dotacyjna (9) - 2 lata temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - 2 lata temu

Rozwody przez internet - 2 lata temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 2 lata temu


RODO nie jest potrzebne! (2) - 2 lata temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - 2 lata temu

Autostopem na Kitaj (2) - 2 lata temu


Zdrajcy sprawy (4) - 2 lata temu
Taxi zamiast PKS (4) - 3 lata temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 3 lata temu


Nie daj sie golić za muzykę (3) - 3 lata temu


Każdy w końcu umrze (2) - 3 lata temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 3 lata temu

Zabić czy usunąć? (7) - 3 lata temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 3 lata temuJak pędzić bimber (10) - 3 lata temu

Czy bańka już pękła? (8) - 3 lata temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 3 lata temu

Nowy, legalny hazard (2) - 3 lata temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 3 lata temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 3 lata temu

Black Friday po polsku (4) - 3 lata temu

Nowy próg podatkowy (11) - 3 lata temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 3 lata temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 3 lata temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 3 lata temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 3 lata temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 3 lata temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 3 lata temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 3 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 3 lata temu
A klientów mamy w nosie (1) - 4 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 4 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 4 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 4 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 4 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 4 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 4 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 4 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 4 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 4 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 4 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (45) - 4 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 4 lata temu

Warto być biednym (8) - 4 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 4 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 4 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 4 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 5 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 5 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 5 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 5 lat temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 5 lat temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 5 lat temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 5 lat temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 5 lat temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 5 lat temu


"Te wybory to przełom" (24) - 6 lat temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 6 lat temu

Hugo w Business Misji (6) - 6 lat temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 6 lat temuObalamy mity nt. energetyki (43) - 6 lat temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 6 lat temu
Możesz jeździć na gapę (10) - 6 lat temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 6 lat temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 7 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 7 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 7 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 7 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 7 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 7 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 7 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 7 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 7 lat temu


Jak kraść? (49) - 7 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 7 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 7 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 8 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 8 lat temu

MLM to ściema (67) - 8 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 8 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 8 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 8 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 8 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 8 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 9 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 9 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 9 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 9 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 9 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 9 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 9 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 9 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 9 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 9 lat temu

ACTA samo zło (87) - 9 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 9 lat temu

Naloty na graczy (17) - 9 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 9 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 9 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 9 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 9 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 9 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 10 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 10 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (23) - 10 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 10 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 10 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 10 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 10 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 10 lat temuCzy lasy powinny być prywatne? (40) - 10 lat temu

Świat wg PARP godzina druga (7) - 10 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 10 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 10 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 10 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 10 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 10 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 10 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 10 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 10 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 11 lat temu

Prawo do bycia skontrolowanym (1) - 11 lat temu
Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 11 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 11 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 11 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 11 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 11 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 11 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 11 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 11 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 11 lat temu


O buncie informatyków (8) - 11 lat temuUE powstała! (2) - 11 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Wiercenie studni głębinowych Gorlice, Nowy... - - 20.00
Przemyslaw Teterycz - - 20.00
Blog technologiczny Wirtualny wojownik - - 20.00
wypełnianie płatnych ankiet na eankiety.pl - - 20.00
Agencja pracy Gorzów - Praca jako opiekun... - - 20.00
wypożyczalnia samochodów victoria nowy sącz - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt