Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Spisek szlachetnych” i inne audycje ByteEatera (zwykle na żywo)
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
Hemikryptomonokaidialog
Przez ok. pół odcinka zamówiona próbka ByteEatera gadającego bez głębszego przygotowania na różne tematy, jak to w audycji z założenia „luźnej”. Potem dzwoni Grzesiek (ten od pizzy) i...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2011-10-20

Rak = Chemioterapia, ale czy koniecznie ?

Nadający:

Leczenie raka w sposób inny niż chemioterapia, o swoim przypadku opowiada gość, na koniec telefon od Ewy z USA która stosuje tą samą terapie i również (jak nasz gość) prowadzi bloga.

KOMENTARZE

L 2011-10-20

Prosiłabym o podanie w jakimś komentarzu linków do bloga gościa oraz ewentualnie tej pani Ewy też. Chętnie poczytam.

Stetom 2011-10-20
Stetom 2011-10-20

Nie wiem czy o tą panią Ewę chodzi ale o niej też była mowa: 
ewadabrowska.pl

Łukasz Roszyk 2011-10-20

Potwierdzam powyższy link oraz podaje linka do strony naszego gościa 
 
leczenieraka.blogspot.com 
 
Co do książek to musimy czekać na współprowadząca :)

Łukasz Roszyk 2011-10-20

i do naszej słuchaczki która dzwoniła do nas pod koniec audycji 
 
surowadieta.blogspot.com

iskra 2011-10-20

Ewa Dąbrowska była wspomniana w audycji (autorka diety owocowo-warzywnej). Natomiast @L chodzi o adres bloga Eweliny Stepnickiej, która zaszczyciła nas swoim telefonem i zaraziła entuzjazmem pod koniec audycji (późna pora i ciężka tematyka dała się nam chyba wszystkim we znaki). 
Ewelina korzysta z dobroczynnych efektów surowej diety, zbliżonej do tej stosowanej w terapii dr Gersona (przypominam, żeby nie było, że próbujemy promować szarlatanerię: sam Albert Schweitzer mówił o nim jako o największym geniuszu w historii medycyny), dzięki niej powróciła do zdrowia. O jej doświadczeniach możecie poczytać na surowadieta.blogspot.com 
 
Do tematu surowiej diety powrócimy przy okazji rozmów o cukrzycy (i nie tylko). 
 
Tymczasem ja zapraszam do lektury blogów Eweliny i naszego gościa - Grzegorza Pawlaka (leczenieraka.blogspot.com), książki "Terapia doktora Gersona. Leczenie raka i innych chorób przewlekłych" napisanej przez Charlotte Gerson i Beatę Bishop. I oczywiście również do lektury książki Grzegorza Pawlaka (trzymamy kciuki za po-myślne negocjacje z wydawcą). A mniej wytrwałych, choć nie mniej zainteresowanych kieruję na youtube, gdzie znajdziecie dość sporo filmów - o terapii Gersona, "sokowej" i surowej diecie. Warto czytać, warto poznać inne punkty widzenia i odmienne od "oficjalnych" stanowiska, warto mieć własne zdanie. I wolność wyboru zgodnie z własnym sumieniem. 
 
Dziękujemy wszystkim słuchaczom i czatowiczom za wytrwałość i cierpliwość! 
 
A! Nie udało nam się powiedzieć wielu rzeczy, ale temat jest zbyt obszerny jak na jedną audycję i nasze, mniej aktywne nocą, mózgi :) 
 
No i nie wiemy wiele o wspomnianym Anatolu Rybczyńskim. Mam nadzieję, że jeszcze będzie okazja.

iskra 2011-10-20

Oj, napisałam przed chwilą długiego posta, kliknęłam w potwierdzenie. Mam nadzieję, że za chwilę się pojawi... 
Asia

Nieprzygoda 2011-10-20

Już ściągam a tymczasem zapytam - czy w swoim tournee chorobowym przewidujecie celiakię?? ;)

Witek 2011-10-20

Fajna byłaby audycja z kimś kto się wyleczył z raka metoda Gersona.

Jerzy Leon 2011-10-20

Po pierwsze chcę przeprosić autorów za reakcję po pierwszej audycji. 
Słyszę, że jest to audycja, której warto słuchać. 
Po drugie niestety będzie znów narzekanie. Czy audycja o naszym zdrowiu mogła by być nadawana o zdrowej porze? 
Słuchalności życzę :)

Łukasz Roszyk 2011-10-20

Powiem tak: mamy zaplanowany już prawie rok audycji :) wszystko tak czy siak będzie sprowadzać się do zdrowego odżywiania i dbania o SIebie :) 
 
Z tego co wiem nasza słuchaczka Ewa wyleczyła sie możesz się skontaktować z nią poprzez jej bloga.. a Do Gersona powrócimy z czasem zapewne :) 
 
Zdorwa pora.. hmm jak By to powiedzieć.. Zarówno moja współprowadząca jak i ja mamy dzieci które trzeba położyć spać :) więc wczesniejsza audycja jest praktycznie.. wykluczona... możę rozwazymy przejście na inny dzień.. ale to jeszcze czas pokaże.. na pewno nadawanie przed 21:30 jest praktycznie nie możliwe..

Jerzy Leon 2011-10-20

Ciekawa sprawa, że dzisiejsza medycyna opiera się o badania przeprowadzane w obozach koncentracyjnych, a nie chce skorzystać ze zdrowych metod.

Jerzy Leon 2011-10-20

Absolutnie mięso i rozmaitość potraw nie są źródłem zdrowia. Tym, którzy sądzą, że organizm powinien pracować trawiąc naraz wiele potraw radzę aby spróbowali naraz wykonywać kilka czynności. Zobaczymy jak długo pociągną.

iskra 2011-10-20

@Nieprzygoda: celiakia trafia na listę tematów. Ja trafiłam tylko na wzmiankę - przy okazji lektury książki o dietetyce w autyzmie. Zastanawiam się tylko, czy działając niejako z doskoku (to dziedziny odległe od tego, czym zajmujemy się na co dzień zawodowo; w zasadzie na poszukiwania mamy czas wolny - czyli, jak można się domyślać, skrawki czasu) damy radę się czegoś sensownego doszukać i douczyć. Przynajmniej na tyle, żeby dać komuś wskazówkę do dalszego tropienia ;) 
 
@Jerzy Leon: to wcale nie jest ciekawe. To przerażające! 
 
@Witek: owszem, to byłoby coś. Zwłaszcza dla niedowiarków. Zawsze można samemu zacząć praktykować - profilaktycznie ;)

Jerzy Leon 2011-10-20

Odsłuchałem całości i jedynie z wątkiem mięsnym się nie zgodzę, i nie wiem dlaczego gość zaprzeczył sam sobie zgadzając się z dzwoniącym.

iskra 2011-10-20

Ja wiem dlaczego. W przypadku mięsa mamy dwa tematy: 
1. jego jakość (ma znaczenie sposób hodowli, stan zdrowia zwierzęcia, także uzależniony od jego diety - czyli generalnie: czy mięso nie jest naszpikowane antybiotykami, hormonami (w tym także stresowymi), sterydami, skażone bakteriami, wirusami, pasożytami i innymi toksycznymi dla człowieka substancjami) 
2. częstotliwość i sposób jego spożywania. Najlepiej w towarzystwie dużej ilości zielonych, surowych warzyw. Dlaczego - o tym w audycjach. 
Generalnie prawdą jest, że budowa naszego układu trawiennego nie sprzyja trawieniu mięsa, a co jeszcze ważniejsze - wydalaniu resztek. 
Poza tym mięso zakwasza organizm. O zakwaszaniu i konsekwencjach mówił Grzegorz podczas rozmowy. 
Wątków jest oczywiście dużo ;)

iskra 2011-10-20

Jerzy Leon, dlaczego do rozmaitości (urozmaiceniu) pożywienia dołączyła Ci się jednoczesność? Trawienie "na raz"?

Jerzy Leon 2011-10-20

Tak mam na myśli to, że wystarczającą ilość i jakość składników mamy w owocach i niektórych warzywach. Nie jest nam potrzebna pozorna rozmaitość. Jeżeli naraz spożywamy potrawy lekko strawne i ciężej strawne to organizm niepotrzebnie zajmuje się segregacją zamiast trawieniem i przyswajaniem. Odłożone pokarmy niepotrzebnie fermentują w naszych trzewiach i zatruwają nas.

Rafał 2011-10-20

"Generalnie prawdą jest, że budowa naszego układu trawiennego nie sprzyja trawieniu mięsa, a co jeszcze ważniejsze - wydalaniu resztek.  
Poza tym mięso zakwasza organizm. O zakwaszaniu i konsekwencjach mówił Grzegorz podczas rozmowy." 
 
Nie mogę się z tym absolutnie zgodzić. Budowa naszego układu trawiennego jest przede wszystkim przystosowana do trawienia mięsa - mamy wszystkie potrzebne do tego enzymy. Dodatkowo mięsa są bardziej "lekkostrawne" od wielu owoców. 
 
Mięso mięsu nierówne. Do zakwaszenia organizmu może prowadzić zbyt duża ilość białka w diecie, czyli np. mięso drobiowe. Dlatego lepiej jeść tłuste mięsa.

ewcia 2011-10-20

Hej tu Ewelina, ta która dzwoniła:) jeszcze raz chciałam podziękować za taka możliwość i za to co robicie:)! Chcaialabym jakos się z wami skontaktować, może email? Mam spore doswiadzenie na temat surowego jedzenia jem juz tak prawie id dwóch lat. Co do cukrzycy to jest tu w Stanach ośrodek : Tree of Life w Arizonie w którym leczy sie cukrzycę surowa diete. Tam tez był nakręcony film dokumentalny który pokazuje tego rezultaty. W innym instytucie Hippocrates na Florydzie Dr Brian Clement był w stanie wyleczyć nie tylko raka, depresje dwubiegunowa ale tez i stwardnienie rozsiane i autyzm.... Aj dużo by pisać...:) zostanmy w kontakcie:) sciskam wszystkich z całej siły

Lutzky 2011-10-20

Po pierwsze chciałbym podziękować za audycję ponieważ jest świetna i bardzo ciekawa. W końcu zdrowie ma się tylko jedno i warto o nie zadbać za wczasu niż obudzić się z ręką w nocniku i znarnowanymi latami życia. 
 
Podziękowania również należą się dla gościa i wyrazy szacunku za podjęcie walki i tak skuteczne wyniki. 
 
Sam od siebie chciałbym wystosować prośbę. Czy szanowni autorzy audycji mogliby poświęcić trochę czasu na omówienie optymalnej diety dla zdrowego człowieka który chciałby nabrać dobre nawyki żywieniowe oraz zwiększyć swoją odporność na choroby? Chętnie posłuchałbym tego typu audycji bo jedyną dietę którą stosowałem miała za zadanie zwiększenie masy (białko + węglowodany) i nie wiem czy jest ona optymalna. 
 
Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję :)

Sebeq 2011-10-21

A ja bym jednak namawiał do omówienia w pierwszej kolejności tych pasożytów. Bo wiadomo, nasłuchałem się tego więc przydało by się wyjaśnić jak się pozbywać wszelkiego robactwa. Fajnie było by też posłuchać o alergiach, bo jet to rzecz trapiąca większość społeczeństwa. :/ Poza tym super audycja :)

Jerzy Leon 2011-10-21

@19 
Szkoda, że jesteś niereformowalny :(. 
Gdzie takie bzdury znalazłeś? 
Zrób proste doświadczenie: połóż w ciepłym miejscu w bezpiecznej odległości od siebie dowolny surowy owoc i kawałek również surowego mięsa. Po trzech dniach sprawdź co się dzieje z produktami. Teraz wyobraź sobie, że w Twoim organizmie jest jeszcze cieplej bo około 36,6 i wilgotno, czyli warunki bardziej sprzyjające procesom gnilnym. 
Zrób sobie inne doświadczenie zjedz pół kilograma owoców a po kilku godzinach pół kilograma mięsa zobaczymy po którym posiłku będziesz się czuł lepiej?

iskra 2011-10-21

@Rafał: na czym opierasz to twierdzenie? Prosimy o odesłanie do literatury. Oczywiście dieta tluszczowa była modna jakiś czas temu. Już widać negatywne następstwa u tych, którzy ją stosowali. Jeszcze jakiś czas będziemy musieli poczekać na obserwacje stanu zdrowia osób, które dziś zachwycają się dietą proteinową (Dukana). 
 
@Ewcia: film dokumentalny i Tree of life znamy, będziemy o nim mówić. Już niedługo, bo za dwa tygodnie. Adres Twój jest podany na blogu, więc kontakt jak najbardziej ;) Dziękujemy! 
 
@Sebek: cierpliwości :) Jak Ci tak pilno, już zacznij czytać i szperać w necie. Jest dużo ciekawych rzeczy. Np. artykuł nieżyjącej już dr Ireny Wortołowskiej na dobry początek. Albo co nieco tu: www.igya.pl czy tu: www.eioba.pl (przyznam się od razu, że artykułów z tej strony nie czytałam). Polecam książki: Małachowa, Siemionowej, Huldy Clark i innych. U nas musiałbyś szukać raczej w wydawnictwach sprzed 80-go roku. 
 
@Lutzky: terapie o których już troszkę zaczęliśmy i o których będziemy mówić generalnie bazują na świeżym, nieprzetworzonym, żywym pożywieniu. To znaczy na świeżych owocach i warzywach (+sokach świeżo przygotowanych), nasionach, orzechach, zimno tłoczonych olejach, pełnych ziarnach zbóż. W miarę możliwości uprawiane tradycyjnymi metodami (organiczne - tu uwaga: znacznie obniżyły się standardy, które pozwalają producentom żywności na stosowanie przymiotnika "organiczne"). Do tego niewielkie ilości mięsa (też najlepiej organiczne) - czerwonego, białego, ryb. Sporadycznie, okazjonalnie. 
A do picia - najlepiej świeże soki, herbaty ziołowe. 
Zapewniamy, że motyw diety będzie wracał jak bumerang, przy każdej okazji. 
Jest mnóstwo literatury i filmików, które tłumaczą, dalczego taka a nie inna dieta. Chociażby filmiki, które produkuje i które promuje Ewcia.  
Literatury jest całe mnóstwo. Już padały nazwiska takie jak Tombak, Gerson czy polecony mi przez jednego ze słuchaczy Makary Sieradzki (jestem w trakcie). Zdaje się, że dietom takim przylepono określenie "makrobiotyka", ale nie mam 100% pewności - tak samo, jak nie mam w domu żadnej książki zawierającej słowo "makrobiotyka" w tytule. Może którys ze słuchaczy podzieli się swoją wiedzą w temacie i coś podpowie?

TUL 2011-10-21

A moglibyście kiedyś zrobić audycję o wegetarianizmie? Można by zaprosić np. Agnieszkę Olędzką z "Wegetariańskiego Świata" na gościa, pewnie by się zgodziła, sam z nią kiedyś przez telefon gadałem. Są też w Polsce lekarze wegetarianie.

iskra 2011-10-21

Do Lutzkiego i inncyh pytających: co jeść? 
 
Przeczytajcie to - o najzdrowszych społecznościach: prywatnezdrowie.pl 
i to: urodaizdrowie.pl 
Pewnie jest tego znacznie, znacznie więcej. Czytajcie i wyciągajcie logiczne wnioski. 
 
Porównajcie co i jak jedzą. A potem pobawcie się w zbiory i podzbiory. Gdzie jest część wspólna? :)

Libertariator 2011-10-21

@Jerzy Leon Nie uważasz, że uczciwie by było najpierw ugotować/usmażyć to mięso czyli tak jak je spożywamy (bo przecież nie wpieprzamy tego na surowo) potem zalej to jeszcze kwasem żołądkowym, ale w sumie to nawet wtedy twoje "doświadczenie" i tak nie będzie warte funta kłaków. Do takich rozważań potrzebna jest przynajmniej elementarna wiedza z biochemii.  
 
Widzę tu kolejne wcielenie wegetariańskiego dogmatyzmu na zasadzie "mięso jest złe, więc teraz udowodnijmy, że mięso jest złe".

Nieprzygoda 2011-10-21

@23 - ja czułabym się lepiej po mięsie, i co z tego wynika?? :P

Lutzky 2011-10-21

Dziękuję Joanno za linki. Na pewno sięgnę po wiadomości i zobaczymy jak mój organizm odpowie na zdrową dietę.

iskra 2011-10-21

Do "mięsnych" (też się do nich zaliczam). To nie jest pytanie, czy jeść mięso czy nie jeść, ale jakie jeść i jak jeść. Nie jest prawdą, że niejedzenie mięsa zapewnia zdrowie (choć statystycznie wegetarianie są zdrowsi). Chodzi głównie o wartość i jakość pożywienia. 
 
Zadaniem każdego z nas jest samodzielnie podjąć decyzję, ze świadomością dlaczego podjęło się taką, a nie inną :) 
 
Dyskutujmy, wymieniajmy się informacjami!

Nieprzygoda 2011-10-21

Dopiero teraz zauważyłam odpowiedź nt celiakii - bardzo dziękuję i czekam z niecierpliwością. :)

ewcia 2011-10-21

kochani wspomniałam o was u mnie na blogu i po weekendzie nakrece o tym filmik na youtube. zazwyczaj w przeciągu 2-3 dni ogląda go około 300 osób, to powinno nieco zwiekszyc liczbę słuchaczy. Juz dostałam sporo emailii za wielkim zainteresowaniem:) ściskam

Jerzy Leon 2011-10-21

@27 
Swoimi wątpliwościami odpowiedziałeś na nie zadane pytanie, czy jesteśmy drapieżnikami, czy mamy organizm jak drapieżniki. Odpowiedź jest oczywista, nie, bo gdyby tak było to mogli byśmy jeść surowe mięso. 
Nie wiem czy wicie po co są drapieżniki w przyrodzie? 
Otóż wcale nie po to żeby jeść mięso! 
Drapieżniki w przyrodzie pełnią jedynie funkcję sanitarną! Zjadają przede wszystkim zwierzęta martwe, chore i słabe powodując w ten sposób, że te gatunki, którymi się odżywiają stają się mocniejsze i zdrowsze, gdyż do prokreacji dożywają jedynie silne i zdrowe osobniki.  
Ludzie poprzez prawie całkowite wyeliminowanie eugeniki stają się coraz słabsi i bardziej podatni na choroby. 
Wkrótce nie emeryci będą największym problemem a ludzie na siłę utrzymywani przy życiu, ale to inny temat.

iskra 2011-10-21

Lutzky, powodzenia! 
 
Z doświadczenia powiem - na początku bywa ciężko:) Bardziej dlatego, że walczysz z nawykami, często wdrukowywanymi przez kilkadziesiąt/kilkanaście? lat. Czasami nawet przypomina to syndrom odstawienia :) Mnie na przykład kajzerki się śniły po nocach :) 
 
Za to później, jak już przez dłuższy czas jesz czysto i zdrowo, to każde odstępstwo zdrowej diety jest znacznie bardziej odczuwalne i widoczne, reakcja organizmu bardziej intensywna. 
 
Minus przedsięwzięcia - jak się chce jeść zdrowo, to trzeba mnóstwo czasu, cierpliwości i serca do przygotowywania posiłków. I determinacji!

Jerzy Leon 2011-10-22

Przestałem jeść mięso w wieku około 50 lat, a 10 lat później zredukowałem prawie do zera produkty pochodzące od zwierząt: mleko i pochodne, jaja. Pozostawiłem sobie miód. 
Robiłem te manewry z dnia na dzień. Wcześniej przemyślałem całą sprawę i będąc mentalnie przygotowanym nie miałem problemu. Mam świadomość, że z lenistwa nie jest moje jedzenie jakoś super wyszukane, ale dla siebie samego nie zawsze mi się chce :(. Niestety jadam też kupne niby zdrowe rzeczy. Jak sobie znajdę jakąś zwolenniczkę zdrowej diety to będziemy kombinować wspólnie bo jak wiadomo co dwie głowy to nie jedna :). 
Z moich 2 synów Starszy jest niby wegetarianinem, za to Młodszy je tylko owoce i śladowe ilości warzyw. Jest mu o tyle łatwiej, że mieszka teraz w miasteczku Paraty, a tam owoców nie brakuje. 
Nigdy z nimi się nie umawiałem co do sposobu odżywiania, a dziwnym zbiegiem zmienialiśmy sposób odżywiania mnie więcej w tym samym czasie.

pparas 2011-10-23

@Jerzy Leon 
Nie mam pojęcia jak funkcjonujesz na swojej diecie. Większość weganów/wegetarianów rezygnuje z tej diety, również ja zrezygnowałem. (www.psychologytoday.com  
 
Piszesz "Odpowiedź jest oczywista, nie, bo gdyby tak było to mogli byśmy jeść surowe mięso. " - a nie możemy ? tatar i surowe ryby normalnie ludzie jedzą :)  
Aczkolwiek lepiej trawimy mięso przetworzone. Nasi przodkowie od zalania dziejów zawsze je podgrzewali, na co wskazują krótkie kły w naszym uzębieniu.  
 
Podejrzewam, że nie uprawiasz żadnego sportu i nie jesteś aktywny fizycznie, bo bez pełnowartościowych białek byś nie podołał (chyba że jesteś jakimś fenomenem).  
Zapewne wiesz, że nasze ludzki organizm nie wytwarza wszystkich potrzebnych nam aminokwasów i witamin. Więc musimy dostarczać je z zewnątrz. Tak się składa, że wszystkie źródła białek zwierzęcych zawierają te wszystkie aminokwasy, których sami nie syntezujemy. Białka roślinne niestety nie. Podobnie tyczy to się witamin rodziny B. To jest nieskazitelny dowód na to, że trzeba jeść produkty pochodzenia zwierzęcego. 
 
Polecam stronę nowadebata.pl - macie tam mnóstwo artykułów o odżywianiu. Dużo badań, jak to wygląda od strony politycznej, ekonomicznej i wiele więcej.

MaT 2011-10-23

Bardzo interesująca audycja, porusza wiele wątków i warto było by niektóre z nich rozwinąć. 
 
Poza tym gość ciekawie i przystępnie opisał całą istotę metody (terapii) Gersona. Czekam na kolejne audycje tego typu :)

Jerzy Leon 2011-10-24

@36 
wegetarianie.pl 
 
6. SPORTOWCY: 
 
1. Hank Aaron (baseball) 
2. B J Armstrong (gwiazda koszykówki w USA) 
3. Al Beckles (body builder) 
4. Sorya Bonali (łyżwiarstwo) 
5. Les Brown (biegi) 
6. Peter Burwash (tenis) 
7. Andreas Cahling (body builder) 
8. Andreas Cahling (bodybuilder) 
9. Chris Campbell (w 1980 mistrz świata w zapasach) 
10. Joanna Conway (łyżwiarstwo) 
11. Sylvia Cranston (traitlon) 
12. Sally Eastall (czołówka brytyjskich maratonów, v) 
13. Di Edwards (biegi, półfinały jednej z olimpiad) 
14. Katie Fitzgibbon (maraton) 
15. Clare Francis (żeglarz) 
16. Louis Freitas (body builder) 
17. Carol Gould (maraton) 
18. Estelle Gray (kolarz) 
19. Sammy Green (biegi) 
20. Ruth Heidrich 
21. Honolulu (v) 
22. Sally Hibberd 
23. Sharon Hounsell 
24. Desmond Howard 
25. Roger Hughes (walijska czołówka narciarstwa) 
26. David Johnson 
27. Kathy Johnson (gimnastyka olimpijska) 
28. Alan Jones (skoki narciarskie) 
29. Billie Jean King (tenis) 
 
 
 
1. Killer Kowalski (zapasy) 
2. Jack LaLanne (Fitness guru) (v) 
3. Donnie LaLonde 
4. Tony LaRussa 
5. Silken Laumann (wioślarz olimpijski) 
6. Judy Leden 
7. Marv Levey 
8. Jutta Müller (windsurfing) 
9. Jack Maitland 
10. Cheryl Marek (kolarz) 
11. Leslie Marx (szermierka) 
12. Kirsty McDermott (biegi) 
13. Lindford McFarquar (body builder) 
14. Robert Millar (kolarz) 
15. Katherine Monbiot (v) 
16. Monika Montsho 
17. Edwin Moses 
18. Martina Navratilova 
19. Julie Ann Niewiek 
20. Paavo Nurmi 
21. Robert Parish 
22. Bill Pearl (Bodybuilder, Mr America, Mr. Universe) 
23. Anthony Peeler (NBA) 
24. Dave Scott (triatlon) (v) 
25. Debbie Spaeth-Herring 
26. Jonathon Speelman (szachy :-) 
27. Lucy Stephens (triatlon) (v) 
28. Jacques Vaughn 
29. Kirsty Wade (biegi) 
30. Bill Walton (koszykówka) 
 
To jest nie pełna lista sportowców wegetarian.

Jerzy Leon 2011-10-24

aktywni.pl 
 
Jest w internecie sporo takich informacji, ale trzeba chcieć wiedzieć więcej :) 
Sam nie pracuję ciężko i jedynie od czasu do czasu popełniam jakiś większy wysiłek, np.wywiezienie 10 taczek gnoju od moich klaczy. 
Natomiast mój Młodszy, który jest witarianinem sporo ćwiczy fizycznie i biega np. półmaratony. Z roweru nie zsiada jak nie przejedzie 50-100km.

sekai 2011-10-24

Jerzy - dzisiejsza medycyna opiera się na Farmacji, która całkowicie zdominowała medycynę - gdyby nie chirurgia i stomatologia. To przez całe studia medyczne jechało by się tylko biochemie. Prawdziwa medycyna jest dziś luksusem, dostępnym dla bogatych, prawdziwa medycyna jak i Hipokratesa tak i wschodu opiera się na prewencji, czyli zapobieganiu chorobom.  
 
Jeśli jesteś tzw. szarakiem jesteś skazany na prace po ok. 10 godzin nadwyrężając organizm, dostając grosze na życie za które kupujesz jedzenie, pozbawione wartości odżywczej za to napchane sztucznymi aromatami i regulatorami kwasowości. a lekarze jedyne co potrafią to wypisać antybiotyk, na wszystko po za złamaniem. Aby nie zdechnąć przed emeryturą jedziesz na scorbolamidach i apapach, a wszyscy do okoła jeszcze cię przekonują że to normalne...

sarap 2011-10-24

@Jerzy Leon 
Wymieniłeś prawie wszystkich wegetarianów, większość z nich normalnie je produkty pochodzenia zwierzęcego (jajka, mleko czy ryby). Ilu jest weganów w sporcie ? Jednostki, sam wymieniłeś 6. W jednej drużynie piłkarskiej jest więcej zawodników niż ich w ogóle. Wszyscy czołowi sportowcy spożywają produkty zwierzęce i dlatego są najlepsi.  
Nie wiem co było twoim powodem przejścia na weganizm, ale boje się że wpływ miała na to sekta New Age, która rozsiewa nieprawdziwe informacje.  
Nie chce być już natrętny, jeżeli chcesz tak jeść to jedz. Nikt Ci nie zabrania, staram się tylko przekazać, że moim zdaniem popełniasz błąd. 
Pozdrawiam

iskra 2011-10-24

Nie wiem, dlaczego @sarap, wmieszałeś tu new age. Chrześcijaństwo nie wyróżnia żadnej z diet - czy zawiera ona mięso czy nie. 
Nie jest błędem niejedzenie mięsa, jeżeli dietę planuje się tak, by dostarczała wszystkich potrzebnych ciału składników. Nie jest też błędem jedzenie mięsa, jeżeli dietę planuje się tak... itd (ten sam koniec zdania). Dowodem na to są jednostki i całe populacje dożywające w doskonałej kondycji i zdrowiu fizycznym, psychicznym i emocjonalnym do późnej, naprawdę późnej, starości

Jerzy Leon 2011-10-25

@Iskra, sarap nie byłby Polakiem, gdyby nie szukał drugiego dna :))) 
Teorie spiskowe to specjalność sporej części moich rodaków. 
Brak zdolności czytania ze zrozumieniem lub czytania wybiorczego też! 
Nie dotarło do Niego to co pisałem o moim Młodszym, który jest być może w jego wieku i pewnie prowadzi bardziej od Niego aktywny tryb życia.

Jerzy Leon 2011-10-25

A cha, jeszcze jedno, jestem zdeklarowanym ateistą, czyli nie wierzę w żadnych przez ludzi tworzonych bogów, a jak wiadomo to ludzie tworzyli i tworzą dalej bogów, a nie odwrotnie :). 
Co za tym idzie nie interesują mnie również żadne sekty, ani mniejsze ani większe.

iskra 2011-10-25

Jerzy Leon, skąd niby wiadomo, że to ludzie tworzyli bogów a nie odwrotnie? Owszem, są takie hipotezy i interpretacje, ale to wciąż tylko hipotezy i interpretacje, nie pewnik. 
Na czym się opierasz?

Jerzy Leon 2011-10-25

Na tym, że ten proces trwa, czyli nadal ludzie tworzą bogów i powstają sekty.

iskra 2011-10-25

Jerzy Leon, nie uważasz, że to marna podstawa?

K-mail 2011-10-25

www.youtube.com 
jeszcze nie piłem nic tak dobrego :D

K-mail 2011-10-25

własnie i chcemy zdrowej pory :P a nie o 1:00 :P

Jerzy Leon 2011-10-26

@iskra 
To może w odwrotną stronę.  
Czy Egipcjanie, Indianie z Ameryki Północnej i Południowej z czasów przed Cortezem, Grecy, Rzymianie, Azjaci wymyślali bogów, czy bogowie ich wymyślali. 
3/4 obrzędów i świąt chrześcijańskich jest kontynuacją tzw,pogańskich zwyczajów. 
Każda religia na początku była sektą.  
Powiesz innowiercy, że jego bóg jest nieprawdziwy, to on ci odpowie to samo. 
Kto ma rację? 
Bogowie i religie od zawsze się zmieniały, łączyły dzieliły i niestety walczyły krwawo o dominację. 
We wszystkich religiach mówi się o pokoju a najwięcej ludzi zginęło w wojnach religijnych.  
Gdzie byli wtedy bogowie jednych i drugich?

Drakens 2011-11-14

Jerzy Leonie, a czy z faktu, że religijni ludzie wymyślai bogów wynika logicznie fakt, że Boga nie ma? 
Czy nie świadczy to tylko o tym, że ludzie wymyślali bogów, kłamali (lub mieli omamy) odnośnie swoich objawień? Sprawowali rząd dusz i ciał, wygadując manipulacyjne kłamstwa i prowadząc wojny, represje...? Zresztą dzieje się to do dziś. 
 
Kwastia istnienia Boga czyli Asolutu, jest również kwestią filozoficzną, a nie tylko religijną. 
 
Może Absolut istnieje i nie ma nic wspólnego z żadną z religii? 
 
Pozdrawiam ciepło :)

Duke Nukem 2011-12-09

Mam wielką prośbę do redaktorów prowadzących aby przed audycjami na żywo testowali jakość połączeń z gośćmi. Niestety jakość miejscami jest fatalna, niektóre fragmenty są nie do przyjęcia. 
Przed audycją można przetestować ustawienia gości np. w skype itp. 
Ten problem dotyczy również Konserwy. 
A po za tym wykonujecie dobrą i potrzebną wszystkim robotę. :) 
 
Pozdrawiam.

iskra 2011-12-20

Duke Nukem, dzieki za sugestię. Niestety nie jest to takie proste - inaczej my mamy w słuchawkach inaczej wychodzi z kontestplayera (a do niego mamy dostęp dopiero po zakończeniu audycji poprzedzającej Pigułkę). To niezależne od Skype.

Anna 2011-12-21

czesc, 
jestem zainteresowana zebyscie dalej nadawali. 
 
pozdrawiam 
anna

stop nwo 2012-02-06

ponad 97 na 100 osób nie przeżywa 5 lat po chemioterapii: 
 
www.vibronika.eu

KasiaS 2012-03-03

Rewelacyjna audycja. Nigdy wcześniej nie słyszałam o metodzie Gersona. 
Na szczęście na nic nie choruje ale i tak myślę że parę elementów można zastosować w życiu codziennym, nawet zdrowego człowieka. Np. Wyciskanie skoków – termin ważności 20 min. 
Pozdrawam!

KasiaS 2012-03-03

Rewelacyjna audycja. Nigdy wcześniej nie słyszałam o metodzie Gersona. 
Na szczęście na nic nie choruje ale i tak myślę że parę elementów można zastosować w życiu codziennym, nawet zdrowego człowieka. Np. Wyciskanie skoków – termin ważności 20 min. 
Pozdrawiam!

kusiu 2012-03-17

Grzegorza znam osobiscie i go bardzo szanuje. Jest madrym i cholernie dobrym czlowiekiem. Natomiast ta audycje ciezko miejscami sluchac ze wzgledu na irytujaca Joasie(idiotyczne komentarze kobiety starajacej sie byc postrzeganej jaka madra oraz jej styl mowienia ahh). Łukasz natomiast warto moze przygotowac sie nastepny raz przed audycja na konkretny temat(chemioterapia to naswietlanie?). Pozdrawiam!

iskra 2012-04-05

@kusiu, bardzo mi przykro, że działam Ci na nerwy i ciężko Ci się przez to słucha Pigułki. Co do stylu - każdy ma inny, podobnie jak każdy ma inną barwę głosu, charakter i temperament. Niektórym mój odpowiada, niektórym nie. Tak już jest i muszę to zaakceptować. Natomiast mogę Cię zapewnić, że nie staram się "być postrzegana jako mądra", bo mi to wcale do niczego nie potrzebne. Nie wiem, co tak głupiego zdarzyło mi się powiedzieć - chętnie się dowiem.  
Nie przypominam sobie, byśmy się poznali i rozmawiali, byś mógł/mogła rzetelnie ocenić to, co mam w głowie. Ocenianie książki po okładce, gdy nie zna się treści, chyba nie jest ani rozsądne, ani sprawiedliwe? 
 
Mówić do ludzi tydzień w tydzień, douczać się, by kogoś nie skrzywdzić, na dodatek zabierać głos tematach bardzo niewdzięcznych i niepopularnych, jest bardzo trudno.  
Chciałabym, żebyś to docenił(a). 
 
Pozdrawiam również! 
Ta "irytująca" 
 
PS. Odnośnie sugestii skierowanej do Łukasza pozwolę sobie na komentarz: Kusiu, może warto następnym razem przed popełnieniem komentarza zastanowić się nieco nad tym, co i w jakim celu się wypisuje? Albo spróbować doświadczyć wpierw samemu, jak to jest poprowadzić audycję "z głowy" na pierwszy lepszy, obcy Ci temat?

Grzelak 2013-12-03

Ciekawa audycja. Nigdy wcześniej nie słyszałem o terapii Gersona. Osobiście na razie na nic nie choruje (przynajmniej tak mi się wydaje) nie mniej jednak dobrze wiedzieć o takich metodach i dietach. Poszperałem trochę w necie i jestem Ciekaw czy to co tutaj piszą: www.pokonajraka.sos.pl i co znalazłem w necie i usłyszałem w audycji można brać za pewnik, czy raczej jako uzupełnienie?  
 
Wiem, że dieta może zdziałać cuda (zwłaszcza oparta w głównej mierze na owocach i warzywach) ale czy są naukowe podsumowania tej metody - sprawdzone i udowodnione?

Dodaj komentarz...


Łukasz walczy w tej chwili z Państwem Polskim za pomocą prokuratury, wygrał sprawę sądową z sanepidem i teraz to on oskarża sanepid i szpital za bezprawne działania w stosunku do jego dziecka. Joanna zaś po wielu latach walki z chorobą swojego dziecka, znalazła jej przyczynę daleko od miejsc, które wskazywali jej lekarze.

Prowadzą audycję na żywo Czerwona Pigułka, czyli mroczne strony współczesnej medycyny, Można do nich pisać na adres: [email protected]

Medale:

Program miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...Życie z cukrzycą typu I (17) - 9 lat temu


Zespół niespokojnych nóg (26) - 9 lat temuCzerwona pigułka - Pasożyty (21) - 9 lat temuCzerwona Pigułka - Cukrzyca (47) - 9 lat temu


A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Piter - - 50.00
Salsero - - 10.00
joAnna - - 5.00
joAnna - - 5.60
tomek - - 10.00
Mamazdrowychdzieci - - 30.00
Misiek z Krakowa - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt