Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Jutro
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
5 dni temu
LEWICA DZIAŁA RAZEM Z WOLNOŚCIOWCAMI?
#OtwieraMY - obywatelskie nieposłuszeństwo przeciw kwarantannie. Kolejne biznesy działają wbrew zakazowi. Atak na Kapitol i bany dla Donalda Trumpa. Czy żyjemy w dyktacie korporacji. Brak...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
5 dni temu
Finanse osobiste - Jacek Gacoń |#574
Jacek Gacoń Expert od finansów osobistych. W 2014 roku stworzył blog o tematyce finansów osobistych: https://jakdorobic.pl/. Główna idea bloga to polepszanie budżetu osobistego poprzez...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2011-11-01

O żywności prawie wszystko – Jarek i Lolek (goście)

Nadający:

Czy wszystko co kupujesz jest zdrowe? A może już w ogóle nie ma dobrego jedzenia? Czy od picia herbaty z cytryną będziesz mieć Alzheimera? Czy warto osz

KOMENTARZE

Tailor 2011-11-07

W opisie jest: "Czy warto osz..."... Ten kto wrzucał ten odcinek chyba umarł jak to pisał, albo został zaatakowany ;) Ciekawe dlaczego często urywa te opisy? A odcinek fajowski, można by w którejś z następnych TC poszerzyć temat o downshifting. 
 
en.wikipedia.org

Jerzy Leon 2011-11-07

forum.mamazone.pl 
 
Nie wymaga komentarza! 
 
Jeżeli się ktoś łudzi, że na targu kupi zdrową żywność to gratuluję. 
Od ponad 10 lat szwendam się po polskich wsiach i wiem, jaka jest mentalność polskiego rolnika. Prawie wszyscy zrezygnowali z hodowania zwierząt i w związku z tym do swojej produkcji warzyw i owoców używają chemii, a ci, którzy handlują na targu używają chemii znacznie więcej. 
Jeżeli trzymają jakąś gadzinę to też dodają jej różnych świństw na zwiększenie mleczności, nośności lub przyrostu masy.  
Piękne żółte kurczaki lub kury na rosół często bywają wcześniej moczone w rivanolu. 
Jajka swojego chowu mieszają z fermowymi, a kury często karmią tymi samymi paszami co na fermach. 
Jeszcze tylko niektórzy działkowcy nie oszukują i można od nich kupić bezpiecznie. 
Ja dla siebie zaczynam uprawiać przez permakulturę.  
Smacznego :)

Tailor 2011-11-07

Dawniej, kiedy krowa jadła trawę a nie sztuczną paszę nafaszerowaną różnymi świństwami, kiedy środowisko nie było tak zanieczyszczone itd. mleko było o wiele zdrowsze. Dzisiaj nawet mleko matki zawiera także różne toksyny od niej i inne niepożądane rzeczy, które ta matka wchłania z niezdrową żywnością. Jaro, który był gościem w tym odcinku sam się przekonał jaki wpływ na jego dzieci ma karmienie mlekiem normalnym i matki oraz tryb życia żonki. Jedno dziecko się dużo nachorowało, drugie jest całkowicie zdrowe. Drugie dziecko nie było karmione mlekiem i urodziło się już kiedy mama od dłuższego czasu odżywiała się zdrowo.

Felix 2011-11-07

@Tailor: Melduję się posłusznie, że ani nie umarłem, ani zaatakowany nie zostałem- nie wiedziałem, że limit długości opisu jest tak niski, co wyszło dopiero po wrzuceniu audycji.

Morfik 2011-11-07

Jeżeli masz dylemat czy jeść mięso - pamiętaj człowiek jest mięsożercą.  
 
Jeżeli masz dylemat czy jeść jajka, bo zawierają cholesterol - pamiętaj w sporej wielkości jajku masz od 80-120mg cholesterolu. Pamiętaj też, że dzienna dawka cholesterolu jakiej potrzebuje twój organizm waha się w granicach 1-3g. Jeżeli masz niedobory cholesterolu wątroba go zaczyna produkować. Dzieje się tak dlatego, że twój mózg potrzebuje ogromnej (z punktu widzenia rozmaitych dietetyków) ilości tego złego związku by prawidłowo funkcjonować. 
 
Jeżeli masz dylemat czy jest tłuszcz czy węglowodany tylko dlatego, że 1 gram tłuszczu ma 2x więcej kalorii niż 1 gram węglowodanów, pamiętaj o fakcie, że po zjedzeniu tłustego steka nie będziesz głodny przez całe następne długie godziny, podczas gdy po zjedzeniu ciastek za chwilę zachce ci się znowu jeść. Dzieje się tak dlatego, że twój organizm broni się przed zbyt wysokim poziomem cukru we krwi - broni się produkując insulinę, która zamienia cukry w tłuszcz i upycha je w tzw. tkance tłuszczowej. Chcesz mieć zajebisty brzuch? - jedz dużo słodyczy, chcesz schudnąć? - zastanów się czy tłuszcz tak naprawdę ci szkodzi. 
 
Nie wiesz czy łykać witaminy w pigułce? Każdy lek można przedawkować nawet witaminy. Problem w tym, że organizm inaczej traktuje witaminy w pigułce, a inaczej te zawarte w pożywieniu. W drugim przypadku nadmiar witamin organizm wydali, w przypadku chemii nie zawsze. Zrezygnuj z jedzenia pigułek i zjedz sobie jajko - posiada ono kompletny zestaw witamin i mikroelementów potrzebnych do stworzenia nowego życia, a to już powinno sporo mówić na temat jego przydatności spożywczej. 
 
Nie opychaj się 5tyś kcal na dzień. Jedz to, co ci smakuje, a nie to co inni ci mówią byś jadł. Twój organizm wie najlepiej czego mu potrzeba i oznajmia ci to za pomocą smaku i pożądania pewnych produktów. Pamiętaj też, że nie żyjesz już w czasach prehistorycznych, gdzie trzeba było się najeść na zapas, bo później przez 2 tygodnie mogłeś mieć pusty brzuch albo i co gorsza umrzeć z głodu - pamiętaj by znać umiar w jedzeniu. Dużo łatwiej jest powstrzymać się od jedzenia zbędnych ilości kalorii przy mniejszym poczuciu głodu, dlatego też zamień swoje ciastka i zioło na mięso i inne produkty pochodzenia zwierzęcego. Zniknie przy tym potrzeba jedzenia 3-4 razy dziennie (+ przekąski). 
 
I najważniejsze wyjdź na dwór. To nie żarcie czyni cie grubym, tylko ty sam, oglądając pornosy na kompie i powtórki telenowel na polsacie :] 
 
Może by się zdało jeszcze raz podjąć temat, tym razem z dokręceniem sróbek copo niektórym mikrofonom :]?

Jerzy Leon 2011-11-08

@5 : 
 
www.eioba.pl

mrus 2011-12-13

W sumie dziwi mnie Wasza opinia... jak możecie mówić, że Polscy rolnicy nie produkują ekologicznej żywności? uwierzcie, że produkują, wychowałam się na wsi i sama znam kilku sprawdzonych gospodarzy. Wiadomo, że jest to zdecydowanie trudniejsze niż konwencjonalna uprawa, ale nie przesadzajmy. Trzeba po prostu dobrze poszukać! Wygodnym wyjściem są sklepy internetowe.

Dodaj komentarz...


Nieustraszony poszukiwacz spisków, pogromca Reptilian, promotor narkomanów z Kosmosu, do tego wszystkiego wieczny nieudacznik (w nomenklaturze śp. Lecha Kaczyńskiego) i czasem maniak dobrej muzyki - co tu dużo mówić, antyspiskowiec pełną gębą, bynajmniej nie z zachodniej Polski. Podziwia tylko 2 przywódców polskich: ojca dyrektora Tadeusza Rydzyka i redaktora naczelnego Adama Michnika.

Prowadzi nocną audycję Teoria Chaosu

Audycja została przeniesiona na fale
>>> Radia na Fali <<<
Inne audycje tego autora:
Audycja interaktywna (13) - 9 lat temu


Jak obudzić śpiących? (19) - 9 lat temu


Więcej audycji...


9-11 - fakty i mity (8) - 10 lat temu
HHO w praktyce - Jerzy (gość) (17) - 10 lat temu
XV UFO Forum cz.2 - 10 lat temu

O spiskach samych w sobie (8) - 10 lat temu


A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Ivellios - - 40.00
Od Grzegorza - good job! - - 40.00
Karol - - 20.00
bakteria - - 36.00
Bartosz - - 50.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt