Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
3 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
wczoraj
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Epicentrum 2011-11-06

Ostatni odcinek Audycji Mobilnych

Nadający: Krzysztof Maczyński

Ostatni odcinek Audycji Mobilnych. Porozmawialiśmy o działaniu systemów nawigacji staleritarnej GPS. Zastanawiałeś sie jak działa nawigacja? Posłuchaj a się dowiesz! Nie zabrakło kilku ciekawostek.

KOMENTARZE

El Paw 2011-11-07

Ostatni odcinek?? Hmm ściągać katalista czy słuchać...

HardyTwardy 2011-11-07

Straszna szkoda, że ostatni, mam na dzieje, że gdzieś jeszcze usłyszymy was na żywo. Znów jedna z lepszych audycji znika z KS. Pewnie na wasze miejsce wpadnie jakiś gniot.

Wojtek 2011-11-07

Proszę o jakieś namiary (nazwa, link) do tego śmiesznego, geekowskiego utworku, co leciał na samym końcu, już po wyłączeniu nagrywania :-)

rev 2011-11-07

Również chciałem wyrazić swój smutek. Mam nadzieję, ze jeszcze zmienicie zdanie.

Mosillo 2011-11-07

Szkoda, ze mobilni odchodza. Zawsze to byla jakas alternatywna audycja dla KonteStacji :)

pawelooss 2011-11-07

A ja mam pewną konstruktywną propozycję. Jak pogodzić większą chęć czy predyspozycje czasowe nadających do tworzenia podcastów zamiast live'ów oraz życzenie słuchaczy, którzy chcieliby jednak audycji na żywo? 
 
Tak jak Martin na swoich Wieczorkach Odwykowych! 
 
Czyli nagrywać profesjonalne podcasty, znaleźć wolne miejsce w ramówce, którego jak na razie nie brakuje, puszczać je wtedy, a bezpośrednio po ich wyemitowaniu robić mniej lub bardziej luźne afterparty. 
 
I wilk cały, i owca syta. Czy jakoś tak. :D 
 
___ 
pdasite.pl :>

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2011-11-07

Wojtek, utwór ten to szczupak.waw.pl 
rev, ja swoje zdanie mam, a nawet kilka (bo dokładnie, co ja widziałbym jako optymalne wyjście, zależy od kilku czynników, których jeszcze nie znam). Jestem zdecydowany robić coś dalej, skoro jest taki fajny popyt. (Od debiutu Gc w lutym, kilka razy pytano się mnie, czasem ze znaczną emfazą, a nawet dramaturgią, czy się podejmuję tego projektu na dobre i na złe. Jako Kontestator nie zwykłem rzucać odpowiedzi na wiatr.) Jak Ci się chce, to nakłoń tych, którzy decydują. Np., jak sugerował jeden z rozmówców na czacie, stosownymi tytułami wpłat pieniężnych. :-D 
pawelooss, dzięki za konstruktywizm. Jest to jedna z rzeczy, które od kilku tygodni rozważamy - great minds think alike ;-). Jak powiedziałem w odcinku, ostatnie słowo jeszcze nie padło. Ale mam tylko pośredni wpływ na to, jak dogada się szefujący PDAsite damist z Hugonem. Pod koniec października, gdy tchnęło dobrymi wieściami, powiedziałbym, że szansa na to, co piszesz, wynosi 80%. Ale jeśli dokonają ostatecznej zmiany zdania, to łeb zostanie ukręcony i nic wpływającego na to nikomu niestety do powiedzenia nie będzie dane… 
 
Wszystkich zachęcam do licznego słuchania, czatowania, dzwonienia, komentowania i sponsorowania. Za tydzień i ilekroć się jeszcze pojawimy. Więcej niż faktów jest rzeczy, których nie wiadomo, a więc śledźcie rozwój sprawy i spodziewajcie się zwrotów akcji (a najlepiej w niej uczestniczcie :-)). Geeki wszystkich domen, łączcie się - cokolwiek nas czeka, w jakiej formie przyjdzie nam egzystować, pozostańmy tą grupą o trzycyfrowej liczebności, która tworzy i słucha (w dużej części z aktywnym oddźwiękiem, że tak się wyrażę) audycji firmowanych przez PDAsite.

trux 2011-11-07

"Audycja Mobilnych" nie pasuje do Kontestacji tak samo jak "Czerwona pigułka"... 
Miło mi było słuchać waszej audycji lub czasami do niej dzwonić.

Zły Liberał 2011-11-07

Audycja dobra. Ja osobiście zawdzięczam jej decyzję o wyborze laptopa. Usłyszałem w jednym z odcinków, że prowadzący poleca Dell serię Vostro i to była dla mnie dużo cenniejsza opinia niż komentarze z Ceneo i sponsorowane artykuły na różnych portalach :P Wybrałem Vostro V3550 i na prawdę jestem z niego zadowolony.

PolishKrumper 2011-11-07

kurcze mobilki to audycja która dawała trochę świeżości do kontestacji bo była o czymś innym i w innym tonie i to mi się podobało ze nie zastanawia się jak można zmienić świat i jak fajnie było jakby było to i to tylko pokazywało co świat daje i co można z tym zrobić z pkt widzenia technologii.

Żydolibertyn 2011-11-07

W geek cloud przydał by się odciek o szyfrowaniu danych i programach do tego (zainspirował mnie do tego jakiś stary odcinek koczowiska dekadencji), czyli nazywając po imieniu sprawy jak zabezpieczyć komputer przed przetrzepaniem przez organy ścigania. Bo o ile nie popieram np. piractwa, to o wiele gorsze jest dezaprobacja czyjejś prywatności i nieszanowanie prawa własności.

Żydolibertyn 2011-11-07

Też lubiłem mobilnych, za poczucie humoru i dystans do samych siebie oraz merytoryczne audycje.

Żydolibertyn 2011-11-07

Z tego co mi wiadomo audycje live biorą znacznie mniej czasu niż podcasty.

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2011-11-07

Żydolibertyn, taki temat od pewnego czasu był w przygotowaniu, a nawet 2 tematy (jeden bardziej od strony teorii (choć bez przesady, równań raczej by nie było :-P) - co umożliwia kryptologia i jak; drugi natomiast to na razie nie chcę pisać… ;-)). Zobaczymy, czy, gdzie i w jakiej formie się uda o tym opowiedzieć. 
 
trux, dzwoń w niedzielę! Co do pasowania, mam swoje zdanie, odmienne od wszystkich tu wyrażonych - ale o tym może powiem, jak czas nadejdzie. Liczę, że przyjemności słuchania, tu lub gdzie indziej, nadal będziemy mogli Tobie i innym dostarczać!

LordBlick 2011-11-08

@trux mów za siebie, że tobie jakaś audycja nie pasuje. Im większa różnorodność, tym większa szansa, że każdy znajdzie zestaw audycji dla siebie.

trux 2011-11-08

[email protected] 
Jak nie będę miał wolne, to z pewnością zadzwonię. 
 
[email protected] 
Nie mam nic przeciwko "Czerwonej pigułce". Odniosłem się w taki sposób do zarzutu że Mobilni nie pasują do profilu Kontestacji.

Żydolibertyn 2011-11-08

KS to radio a nie podcast, więc nie widzę powodu, by nie puszczać różnorodnych audycji, o ile jest na nie miejsce w ramówce..

Emper 2011-11-08

Aktualne audycje live zajmują tylko kilkanaście procent czasu antenowego. Dajcie spokój. Co to komu przeszkadza, że jest audycja trochę inna. Przecież nie o socjalistach!

Crzszman 2011-11-08

Ok, więc dzięki za wspaniałe audycje. Sluchało was się naprawdę dobrze i mam nadzieję, że szybko wrócicie w podcastowym wydaniu ;) A odcinek jak zwykle fajny ;)

riquelmi 2011-11-08

Nie zgadzam się że ta audycja nie pasuje do kontestacji. To co że nie ma w niej ani słowa o polityce? czy 24h na dobę ma być gadanina o tym? Popieram ideę kontestacji i większość audycji w niej jest bardzo dobra ale to nie znaczy że lepiej emitować powtórki audycji z przed kilku miesięcy zamiast np mobilnych. Ludzie tutaj wchodzą nie tylko po to żeby posłuchać o wolności albo jej braku ale może również dla rozrywki? Warto więc zadbać o różnorodność audycji, może jakaś audycja muzyczna by się przydała? 
Więc jedynym powodem tego że audycja zniknie może być fakt że prowadzący nie chcą poświęcać tyle czasu na coś z czego nie mają żadnego zarobku- to rozumiem całkowicie, i tak zrobili już dużo. Ale jeśli powód jest inny to można się powoli odwracać od tego radia. 
Dzięki za świetne audycje podcasty nie będą już takie same- ale na pewno posłucham

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2011-11-08

@riquelmi 
> To co że nie ma w niej ani słowa o polityce? 
Jest! :-D Oprócz ogólnej gadki, że jesteśmy w KonteStacji, radiu wolnościowym, polecania innych audycji itp., to jak się przydarza okazja, wspominamy o wolnościowych aspektach omawianych spraw. Ponadto naszą domeną jest infoanarchizm (odcinek w całości na ten temat w planach), permathread o prawach autorskich (różniący nawet Hugona i Martina!), przedsiębiorczość informatyków i ich (samo-,państwo-)kształcenie. 
> Warto więc zadbać o różnorodność audycji, może jakaś audycja muzyczna by się przydała? 
Maczam palce w tym, żeby się pojawiły nawet dwie ;-D. 
 
Co do końcówki wypowiedzi, to - jak już mówiłem na antenie - stay tuned! Kości się toczą, piłka w grze…

HardyTwardy 2011-11-09

ByteEater, zastrasz górę DDOSami, injectami i wszelkiej maści hackami ;-] 
 
A na poważnie, to nawet jak nie będzie ekipy pdasite w KS to nie rezygnujcie z live. Taka forma jest dużo ciekawsza od podcastu na martwo, zwłaszcza, że audycja prowadzona jest jako zwykły dialog kilku prowadzących i szkoda by było nie usłyszeć słuchaczy włączających się do dyskusji.

Piotr 2011-11-09

Nawet byłem gotowy wybaczyć nierówny poziom dźwięku prowadzących (jeden dosłownie krzyczał mi do ucha, a jak go wyciszyłem, to z trudem słyszałem drugiego w ruchu ulicznym), ale zawsze z przyjemnością słuchałem, choć się nie przyznam - by nie wywoływać zgorszenia - ile mam lat.  
 
Mam nadzieję, że jednak decyzja nie jest nieodwołalna i w jakiejś formie audycja mobilnych wróci? 
 
W każdym razie wielkie dzięki za wszystkie audycje.

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2011-11-11

@Piotr (22): 
Za nierówność przepraszam w imieniu ekipy - od czasu przeprowadzki damista do Olsztyna, a następnie z powrotem do Ełku, wisimy z nadawaniem u kitora na badziewnym łączu TPSA, gdzie - jak widać (i ja wielokrotnie zauważałem, jednak poradzić na to nic nie szło) - nawet tak prosta, wydawałoby się, czynność nie znalazła się w zasięgu możliwości. Cóż, przy odsłuchiwaniu odcinków z tego okresu mogę tylko polecić kompresję, ustawienie tego po swojej stronie. 
Co do Twojego pytania, to sam poszukuję odpowiedzi. Zobaczymy, czy wspólnie będziemy w stanie znaleźć wyjście osiągające to, na czym bardzo mi zależy, czyli, żeby słuchacze dostawali to, co lubią i przynosi pożytek. 
A ile masz lat? Tu nie dyskryminujemy ze względu na wiek - liczy się, kim jesteś i co robisz. :-D

kitor 2011-11-12

Problemy z głośnością wynikały z tego że jako host rozmowy wszystkich miałem równo, wykresy mówiły to samo, a finalne nagranie jak i słuchacze mówili co innego. Ciężko jest się dopasować niestety.

Audycja Mobilnych 2011-11-12

Niestety nie udało nam się dogadać z "górą". Jutro ostatni odcinek na antenie kontestacji... 
Szkoda że akurat wtedy gdy pojawiły się możliwości nadawania w lepszej jakości.

Claude mOnet 2011-11-15

Jako fan dźwięku powiem Wam, że aby poradzić sobie z nierównościami potrzebny jest kompresor (sprzętowy lub programowy). Nic tu nie wymyślicie. Też nie mam kompresora i kiepsko mi idzie ręczne sterowanie głośnością... 
 
W post produkcji można znormalizować nagranie wykorzystując jakiś bardziej zaawansowany program audio, najszybciej można to zrobić ciekawym programem o nazwie Levelator (ja go używam to i mogę z czystym sumieniem polecić - nie nadaje się do muzyki, tylko do gadki/głosu!). 
Tutaj o nim więcej: www.conversationsnetwork.org

Dodaj komentarz...

Krzysztof Maczyński

Krzysztof Maczyński, Homo sapiens

Inne audycje tego autora:


Futurologia nieruchomościowa (3) - 11 miesięcy temu

Dziwy psychiatrii, część 1 (9) - ponad rok temu

Internet przyszłości (9) - 2 lata temuHakerskie opowieści - 3 lata temu

Więcej audycji...
Droga do bankructwa (2) - 3 lata temu

Na metadane nie miej wyjebane (2) - 3 lata temu


Co pokona Bitcoina? (1) - 3 lata temu


Nowe technologie XXI wieku (7) - 3 lata temu

Nie słuchaj, bo utyjesz! (4) - 3 lata temuNaga półprawda (3) - 3 lata temu


Odcinek wielobarwny (4) - 4 lata temu

Cyberzbóje i cyberrycerze (7) - 4 lata temuCzym otruć prezydenta? (4) - 4 lata temu


Kryptowalutowy Dziki Zachód (4) - 4 lata temu

Jak oni programują (11) - 4 lata temu


Czy koty są okrutne? (6) - 4 lata temu

Lecą drony z każdej strony! (2) - 4 lata temu


Zawrotne prędkości (2) - 5 lata temu

Po co nam science fiction? (1) - 5 lat temu

Interview with Lyn Ulbricht (1) - 5 lat temuSzachy kontra go (10) - 5 lat temuZagadkowy odcinek (4) - 5 lat temu


Co to jest biohacking? (8) - 6 lat temu
Innowacje w motoryzacji (2) - 6 lat temu

Epicentrum wolności (4) - 6 lat temu

Śmierć Windows XP (7) - 7 lat temu


ARM vs x86 (5) - 7 lat temu


Podsumowanie roku 2013 (7) - 7 lat temu

Gry niezależne (indie games) (13) - 7 lat temuBitcoin - wirtualna waluta (25) - 7 lat temu
FBI zamknęło Silk Road (4) - 7 lat temu

Linóx to ZUO? (4) - 7 lat temu

Gość elektronik: LordBlick (9) - 7 lat temuMagia gier (2) - 7 lat temu

Mobilny 1010fingers (1) - 8 lat temuWywiad z Robertem Partyką (2) - 8 lat temu

Hackerspace odyssey (5) - 8 lat temu

Geeky Afterparty 2012 (3) - 8 lat temuJak nagrywać własne podcasty (14) - 8 lat temu


Urządzenia ponadczasowe (3) - 8 lat temu


Polski tablet czy UMPC? (11) - 9 lat temuUMPC (1) - 9 lat temu

Co z tą innowacyjnością? (3) - 9 lat temu

Wozniak, kafelki i rowery (15) - 9 lat temu

Geek Drags o tabletach (5) - 9 lat temuRozszerzona rzeczywistość (3) - 9 lat temu

Wehikuł czasu nerdów (2) - 9 lat temu
Własne media center - 9 lat temu


Zaoranie HTML5 (4) - 9 lat temu


Wszystko o XML-u (4) - 9 lat temu


Google kupił Motorolę! (3) - 9 lat temu

IRC - technologia do lamusa? (4) - 9 lat temu


Geek cloud: ARM i x86 (9) - 10 lat temu
Cała prawda o Windows Phone7 (2) - 10 lat temu

Mobilny HydePark (1) - 10 lat temu
UMPC i tablety (8) - 10 lat temu
Notebook czy Netbook? (1) - 10 lat temu

Linux w kieszeni (4) - 11 lat temuAudycja Mobilnych - 11 lat temu

Audycja Mobilnych - 11 lat temu

Audycja Mobilnych - 11 lat temu

Audycja Mobilnych - 11 lat temuA dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Antonio - - 65.00
Bierzcie przykład, sponsorujcie! - - 215.00
Rafael from Silesia - - 20.00
Zamiast patronite - - 77.00
nexty - - 10.00
Koczkodan - - 20.00
Piotrek - - 25.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt