Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
4 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
przedwczoraj
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Proste zwierciadło 2011-11-16

Mieczysław Burchert, v-prezes Kongresu Nowej Prawicy

Nadający: Krzysztof Maczyński

Inaugurujemy comiesięczne spotkania z VIPami. Po pierwsze zadajemy pytania z maili, po drugie, z czata, po trzecie te telefoniczne. Nad projektem pieczę objął Michał Lisowski. Prowadzi ByteEater.

KOMENTARZE

Marius 2011-11-17

Brawo ByteEater, ładnie poprowadzona rozmowa. Treściwie i bez zbędnych wątków. 
Liczymy na więcej.

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2011-11-18

Hehe, Jabol nie wyciął gadki przed odcinkiem. Macie dodatkowy dżinks ;-). 
 
> Po pierwsze zadajemy pytania z maili, po drugie, z czata, po trzecie te telefoniczne. 
Nie do końca taki był zamysł. Na pierwszą część składały się pytania przygotowane przez redakcję (czyli w tym przypadku Michała i mnie), w drugiej zadaje się te przysłane w e-mailach, a część trzecia to rozmowy (Skype i telefon) ze słuchaczami. Czat cały czas gra zwykłą rolę, coś może z niego zostać powiedziane. Tym razem trzeba było się nad nim dokładniej pochylić, bo nikt nie dzwonił - pora niespodziewana i brak zajawki (czyli wśród następnych 2 audycji zapowiadanych na górze strony) pewnie się do tego przyczyniły. 
 
Z ciekawostek zakulisowych: walczyliśmy jakiś czas przed wejściem z podkładem, który, nawet przy ustawieniu 1 na 100 u Jabola, leciał za głośno. Ściszył więc go na sztywno w Audacity (dodatkowo jego intro - nie to intro KonteStacji - doklejając, zatem występuje ono tylko raz, a nie przy obu późniejszych powrotach do podkładu). Jak słychać, efekt został uzyskany aż zanadto. (O takich technikaliach oczywiście nie mówi się na antenie, ale komentarze czytają w większości insiderzy, więc się podzieliłem.) Takie początki. ;-P

nikodem 2011-11-18

Co powiedzielibyście na kampanię pod hasłem "Twój głos w wyborach uznano za nieważny". Jakby posumować procentowe wyniki tych partii, które nie weszły do sejmu, to mamy około 4% głosów ludzi, którzy nie będą mieli swoich reprezentantów! Głosy tych ludzi o niczym nie zadecydowały - są równoznaczne z głosami nieważnymi. Wszystko dlatego, że mamy jakieś dziwne progi i głosuje się na partie a nie na ludzi.

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2011-11-23

No, próg wyborczy zdecydowanie znieść! Jak masz jakąś koncepcję, to zbierz ludzi i rób akcję! Może zacznij od napisania na KontestForum.

Mieczysław Burchert 2011-11-26

Nikodemie: 
Połowa Polaków nie wzięła udziału w wyborach. Pozostali głosowali na partie i programy jakie były dostępne, a nie na te na które chcieliby zagłosować. Większość ludzi głosujących na PO zagłosowało nie za PO a przeciw PiSowi i vice versa... 
Czym jest więc nie uwzględnienie opinii 4 czy 5% wyborców, skoro rządzić Polską będzie koalicja wybrana przez góra 20% Polaków?

Zbigniew Malec 2011-11-29

To tło muzyczne (czy inne deszcze) to nie jest najlepszy pomysł. To jest dość męczące, bo człowiek stara się wyizolować wiadomość z szumu. Gorąco bym was namawiał, żeby z tego zrezygnować.

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2011-12-02

@Zbigniew Malec (6): No, jak się posłucha na słuchawkach, to ten podkład nie jest jednak tak cicho jak myślałem. Planuję go zmienić, bo ten bardziej pasuje do afterparty (został zresztą z takowych, bywających po „Audycji Mobilnych” oraz „Geek cloud”, poddany recyklingowi). Chyba że będzie więcej głosów za tym, żeby go w ogóle nie dawać (mało jest takich wyjątków wśród audycji w KonteStacji, np. „Konserwa”). A jako radę dla uniknięcia rozproszenia tym, którzy szczególnie go doznają (przy tej audycji i innych), polecam ustawić charakterystykę (wykorzystując equalizer) uwydatniającą mowę.

Zbigniew Malec 2011-12-02

ad. in vitro - jest to klasyczny przykład zakłamania pojęć. To nie jest metoda leczenia bezpłodności, ponieważ osoba poddana takiemu zabiegowi nie staje się na powrót płodna. 
Jeżeli chodzi o zmianę w metodzie o której wspominał prowadzący (Krzysztof, prawda? :) ), to chciałbym zauważyć, że to jest zmiana ilościowa, a nie jakościowa. Ciągle mamy do czynienia ze śmiercią dziecka spowodowaną ingerencją człowieka. Być może teraz nie przygotowujemy 10 zarodków z których wiemy, że 8 na pewno zabijemy, jednakże wciąż algorytm zawiera kolejne próby na kolejnych dzieciach. 
 
ad. forma wywiadu - rozumiem, że jest to stacja promująca pewien światopogląd gospodarczy (chwała wam za to), jednakże nie powinno się to tak bardzo rzucać w oczy (uszy). Pytania wydają się sugerować odpowiedź, a to nie jest dobre. Właściwie ciężko określić do kogo taki przekaz jest kierowany. Ludzie którzy interesują się tematyką wolnościową te rzeczy już wiedzą, natomiast dla tych, którzy dopiero z wolnością swoją przygodę zaczynają taka forma może być odpychająca. 
 
Co do odpowiedzi, widać, że Pan Mieczysław jest merytorycznie przygotowany do dyskusji i "nie ściemnia", jednak proponuję sprobować się bardziej wynurzać na tematy również pochodne. Przypominają się wywiady z JKM, w których na zadane pytanie odpowiada ściśle i na temat, często podkreślając jakiś idiotyzm w pytaniu: owszem, racja po stronie odpowiadającego, ale jednocześnie niezbyt sprytne zagranie, bo w ten sposób traci się okazję do przekazania treści. Podsumowując, trzeba wykorzystać pytanie maksymalnie, bo to jest okazja do przekazania treści (nie namawiam jednak do lania wody). 
Wywiad nie ma także zbytnio lini przewodniej, jest chyba głównie okazją do zadania pytań przez słuchaczy. Mylę się? Trochę szkoda, bo jak już mówiłem, trzeba takie okazje wykorzystywać maksymalnie i każdy wywiad i każdą wypowiedź trzeba traktować jako potencjalny "miecz" w naszej wojnie o normalność. 
 
Taki mi krytyczny post wyszedł, ale mam nadzieję, że nie będzie ona zniechęcająca. W ogóle patrząc na moją historię postowania tutaj, to na jakiegoś mega krytyka wchodzę.

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2011-12-03

Tak, mam na imię Krzysztof. :-) Co do in vitro, to oczywiście nie leczy ono bezpłodności - sam używam takiego argumentu. Ale my tu nie o tym. Co do jednak zarodków nadliczbowych, to decyduje się bezpośrednio o ich śmierci. A gdy się wszczepia jeden, to ma on bodajże nawet większe szanse na zagnieżdżenie i prawidłowy rozwój niż większość zygot powstających in utero. Co nie znaczy, że metodę in vitro pochwalam. Co do formy, dziękuję za uwagi - akurat na pierwszy odcinek trafił się gość o poglądach mało odbiegających od misji przyświecającej tutejszemu medium; następnym razem warto w takich przypadkach dać znać przeciwnikom politycznym tudzież ideowym zapraszanej osoby, żeby przychodziły i dzwoniły, a przynajmniej na czacie próbowały ją zagiąć. Myśli przewodniej owszem, nie było zamysłem wprowadzanie. To goście są VIP-ami - zadaniem audycji jest zapoznanie słuchaczy z ich poglądami i działalnością, zatem dostają jak najlepsze warunki do ich zaprezentowania słuchaczom, którzy z kolei mają dogodną możliwość, żeby go skonfrontować ze swoimi pytaniami i komentarzami, zwłaszcza nieoczywistymi, nawet bardzo niewygodnymi. W następnym odcinku dwoje z niej skorzystało. Oby następował dalszy wzrost - zachęcamy!

Dodaj komentarz...

Krzysztof Maczyński

Krzysztof Maczyński, Homo sapiens

Inne audycje tego autora:

Granice wolności słowa - 7 miesięcy temu


Kto i jak korzysta na ZAiKSie (1) - ponad rok temu
Karta smoleńska (1) - 3 lata temu

Więcej audycji...


Marks miał rację! (2) - 3 lata temu


Wanderlust i nasz gust - 3 lata temu


Egzotyczny kraj: Finlandia (2) - 4 lata temuWalentynkowo o płci i seksie (12) - 4 lata temu


Czy Hugo jest oszustem? (12) - 4 lata temu


Prasówka z dobrych źródeł (2) - 4 lata temu


Wróżenie ze szklanej kuli (4) - 5 lata temuOdcinek piekielny (6) - 5 lata temu

Trudne rozmowy na temat aborcji (16) - 5 lata temu


Politycy i pedofilia (5) - 5 lata temuJak bardzo Nowoczesna? (4) - 5 lat temu


Jak Żydzi robią biznes (5) - 5 lat temu

Prohibicja to śmierć (7) - 6 lat temu
Anarchia! (14) - 6 lat temuPolicjantka lubi gaz (1) - 7 lat temu

Kto gardzi Lechem Kaczyńskim? (11) - 8 lat temu

PrzeGoście (23) - 8 lat temu
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Przemo - - 15.00
Kordian - - 15.00
scav - - 35.00
Mgd - - 10.00
Magda - - 10.00
Mgd - - 10.00
Mgd - - 10.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt