Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
3 dni temu
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2011-11-23

Gość specjalny: Maciej Potapczyk opowiada o standardzie złota

Nadający: Jan Fijor

Janek Fijor za granicą - nieobecny. Michał Gozdera i Maciej Potapczyk dyskutują na temat standardu złota, inwestowaniu w złoto i zaletach pracy w małej firmie.

KOMENTARZE

peksiarz 2011-11-23

w zaletach inwestowania w złoto zabrakło stwierdzenia że za złoto które mamy gdzieś schowane nie płacimy podatku - to daje pełną niezależnością od rządu.  
 
Mam pytanie, może ktoś wie: dlaczego różnica ceny kupna i ceny sprzedaży złota na dzień dzisiejszy zgodnie z danymi strony www.kursyzlota.pl wynosi 831zł za uncje? (kupno 6208zł, sprzedaż - 5377zł) 
od czego to zależy i kto to właściwie ustala?

Cokeman 2011-11-23

Zalezy chyba od ustalen dostawcy. Tak samo jak z walutami - kazdy kantor ustala sobie oddzielnie. Zalezy to takze od zmiennosci na rynku. Im wieksza zmiennosc cen XAUPLN tym wiekszy spread.

peksiarz 2011-11-23

z moich wyliczen wynika że cena sprzedaży złota jest o 15,4% wyższa od ceny skupu natomiast przykładowowo skup/sprzedaż euro to 0,09% (1 euro: sprzedaż 4,44zł, skup 4,48zł) 
 
 
Mam jeszcze pytanie: czy od lokat w złoto jest naliczany podatek belki ? 
www.ambergold.com.pl

Cokeman 2011-11-23

To oczywiste ze tak. Tak samo jak od kazdej innej lokaty. Nie placisz podatku samemu inwestujac fizycznie w złoto.

Jacek 2011-11-23

Rozmawialiście na antenie na temat tego jakie złoto i gdzie dobrze jest kupić. Czy ktoś znający temat orientuje się gdzie złoto (monety: krugerrandy, liść klonowy; sztabki, etc.) można później sprzedać po uczciwej cenie? Czy punkty w rodzaju "skup złomu złota" oferują uczciwą cenę?

Radek 2011-11-24

Z kupowaniem złota i trzymaniem go w domu jest parę problemów. Po pierwsze skąd możemy wiedzieć ,że ta sztabką która kupujemy zapakowaną ładnie w folii i z certyfikatem jest to faktycznie złoto. A może to jest poprostu wolfram pozłacany? Jak nie przewiercimy sztabki wierłem to nigdy nie wiemy 
Drugi problem to problem ze sprzedażą naszego złota. Musimy latać szukać kupców.  
Jest jednak rozwiązanie lepsze. Powstała firma BullionVault. 
Firma oferuje pośrednictwo przy kupnie-sprzedaży złota oraz oferuje przechowywanie złota dla swoich klientów.  
Jest to można powiedzieć giełda złota. Jak to się odbywa.  
1.Przelewamy na konto BullionVault pieniadze przelewem miedzynarodowym 
2. BullionVault księguje nasze pieniądze w systemie i już możemy kupować złoto od innych użytkowników BullionVault. 
Cena złota jest bardzo atrakcyjna i jest to praktycznie cena światowa złota.  
4, Odbywa się to tak że dany użytkownik wystawia część swojego złota do sprzedaży, wybiera cenę po jakiej chce sprzedać. To złoto trafia na taka wirtualna giełdę i my możemy takie złoto kupić. 
5. Po drugie do BullionVault też trafiają nowe sztaby złota. Wtedy kupujemy złoto bezpośrenio od BullionVault czyli jakby na rynku pierwotnym. 
6.Cały system polega na tym że złoto w firmie BullionBault to złoto w tak zwanych sztabach Good Delivery 12.44 kg, 
Kupując złoto w BullionVault kupujemy udział w sztabie GoodDelivery, Jesteśmy poprostu dopisani do konkretnej sztaby która ma swój numer i certyfikat. Możemy być oczywiście jedynymi właścicielami sztaby ale musi byc nas stac na 12,5kg złota :)Firma co jakis czas publikuje raporty publiczne z listami uzytkownikow przypisanych do sztaby. Sztaby złota są przechowywane w Nowym Jorku, Zurihu lub Londynie. Sami wybieramy gdzie kupujemy złoto. A złoto leży w skarbach firmy Via MAT. Firma VIa Mat przechowuje też złoto dla kopalń złota , dla fundytszy inwestycyjnych oraz chyba też dla banków itp. 
Firma Bullion Vault jest kontrolowana prze brytyjskie służby finansowe oraz chyba jest powiazana jakos z bankiem LLOYD. 
Czy to nie jest ściema? Obecnie firmie BullionVault zaufało 25 tysięcy inwestorów i powierzyli firmie kapitał 800 milionów funtów i firma przechowuje kilkadziesiat ton złota.  
Na czym firma zarabia? jest prowizja od sprzedaży i zakupu 0.8% i za przechowywanie 0,2% wartosci naszego złota rocznie. Przy wiekszych tranzakcjach prowizja jest niska. 
Nawet jak firma zbankrutuje to syndyk masy upadłościowej wypłaci wszystkim klientom pieniadze (zloto) poniewaz klient jest dopisany do konretnej sztaby. Nie ma tak jak bankach gdzie bank zostawia 3%waszych pieniadzy. Reszta znika.(rezerwa obowiazkowa). 
Myślę ,że jest to świetna alternatywa dla ludzi którzy chcą inwestować z złota a nie chcą mieć problemów związanych z przechowywaniem złota oraz z jego późniejszą sprzedaża. 
Link do strony o której mówie. 
zloto.bullionvault.pl 
a jak możecie wchodzcie w link referencyjny to może coś zarobię za to że ich polecam :) 
zloto.bullionvault.pl

Radek 2011-11-24

.

Radek1 2011-11-24

Czy mój komentarz jest już widoczny? Irytujące ten cache.

radek1 2011-11-24

Ile czasu trwa cache strony zanim się komentarz wyświetli? Takie info powinno być ,że komentarze cachowane bo człowiem myśli myśli gdzie jest jego komentarz.

radek1 2011-11-24

Jeszcze powiem co to jest sztaba good delivery. Jest to sztaba zlota która nigdy nie wyszła spod kontroli i obrotu profesjonalnych firm które zajmują się handlem złotem. Każda sztaba ma swoją historię i jak zmienia skarbiec jest to skrupulatnie monitorowane. A takie sztabki ktore kupujemy by trzymać w domu to nigdy nie wiemy co to jest. Jaka jest próba i czy nie jest to podrabianie. 
Oczywiście taka sztaba zakopana w ogródku przydaje się na czas wojny ale na czas pokoju myśle że ta firma o której pisałem wyżej to rewolucja. Jak ktoś chce więcej poczytać o tej firmie to info tu. zloto.bullionvault.pl

Cokeman 2011-11-24

Jeszcze odnosnie goldstandardu 
www.frizona.pl 
 
"I tu moim zdaniem dochodzimy do sedna, czyli do pojęcia wymienialności. Nikt nie przeczy, że każdy pieniądz możemy wymieniać ("exchange") na towar; taka jest jego funkcja jako środka wymiany. Idąc do piekarni, kupuję chleb za 3,20 zł; mamy tu do czynienia z wymianą ("exchange") towaru na pieniądz. Niemniej jednak, mówiąc, że pieniądz pusty nie jest wymienialny na towar, odnosimy się do innej wymienialności. Jest to wymienialność w znaczeniu "redeem". W języku angielskim wyraz ten oznacza "spłacać dług, umarzać, odkupywać". Otóż to, pieniądz pusty nie jest "reedemable" na towar. Żeby można było mówić o pieniądzu towarowym posiadanie banknotu danego banku musi przekładać się na roszczenie posiadacza (okaziciela) banknotu do banku o wydanie mu równowartości towaru, na jaką opiewa skrypt dłużny. Wynika to stąd, że w standardzie złota wg austriaków banknot jest równoznaczny kwitowi magazynowemu czy też skryptowi dłużnemu. I w tym znaczeniu pieniądz jest pusty, jeśli jako posiadacz (okaziciel) kwitu nie mam roszczenia do emitenta o wydanie równowartości towaru, na którym jest on oparty. W przypadku złotego jako obywatel Polski nie mam roszczenia do banku centralnego o wydanie równowartości towaru z prostego powodu: złoty nie jest oparty na ("backed by") towarze. Podsumowując, pieniądz pusty to taki pieniądz, który jest "exchangeable" na towar, ale nie jest "redeemable". Pieniądz towarowy to z kolei taki pieniądz, który jest zarówno "exchangeable", jak i "redeemable". " - Krzysztof Śledziński

Pawinho 2011-11-25

Juz długo słucham Kontestacji a chyba pierwszy raz sie zdarzyło zeby usłuszec takie nazwiska jak Kaiser,Rockwell,Celente....moze przydałaby sie zakladka do filmow lub podcastow z udziałem takich osob na stronie kontestacji.... 
Cokeman a czy gosc moze polecic jakiegos dobrego dealera srebra,najchetniej z Łodzi?Swego czasu dobre ceny byly w Zabrzu za Filharmonika.......

Radek 2011-11-25

Fakt dobrze jakby gość albo prowadzący w komentarzu zamieścili linki do stron o których była mowa w audycji.

Pawinho 2011-11-25

www.lewrockwell.com 
 
Bardzo duza ilosc podcastow. 
Rozmowy Lew z goscmi na temat finansow,edukacji,polityki i nawet zdrowej zywnosci. 
U Lew goscmi byli,sa i beda Ron Poul,Thomas Woods etc

Pawinho 2011-11-25

www.trendsresearch.com 
 
G.Celente komentarz na to co sie dzieje,mozecie zaprenumerowac jego wydawnictwo i powinniscie sie dowiedziec w jakim kierunku idzie swiat.

Paweł 2011-11-26

Mam takie pytanie, załóżmy, że kupuję tą jedną monetę bulionową miesięcznie i po 5 latach uzbierałem np 50 monet. 
 
Załóżmy, że za te 5 lat zechcę zmienić kraj zamieszkania np na Chiny a cały mój majątek to te 50 uncji złota w monetach i trzymam je sobie w budzie mojego bardzo złego psa. 
 
W jaki sposób legalnie i bezpiecznie przetransportować te monety wyprowadzając się z kraju? W bagażu podręcznym w samolocie? A może w kieszeni? ;) Czy są może jakieś firmy, które załatwią bezpieczny i ubezpieczony transport 50 uncji złota za np 1000zł?

dorota 2011-11-26

w sytuacji nieuchronnego kryzysu inwestowanie w złoto nie ma sensu. zresztą, janek mówił o tym wielokrotnie. Jak nadejdzie kryzys to moze wam łaskawie worek owsa za sztabę złota sprzedam, zależy jak bardzo będziecie głodni..

Drakens 2011-11-26

Duża różnica ceny w skupie i sprzedaży złota realnego (zabieranego ze sobą po zakupie) bierze się w dużej mierze z trunościami w zbyciu realnego kruszcu. Mała różnica w skupie i sprzedaży złota wirtualnego (kupujemy dokument, że gdzieś te złoto jest przechowywane) bierze się w dużej mierze z łatwości w zbuciu przez swego rodzaju giełdy. 
Złoto realne może nam ktoś ukraść, a w przypadku próby emigracji może nam ktoś zabronić go wywieść lub odebrać. 
Z kolei wszelkie giełdy złota mogą paść, np. w wypadku wojny i podobnych sytuacji kryzysowych. 
Zawsze dochodzimy do niepewności i jesteśmy zdani tylko na własną zaradność.

Drakens 2011-11-26

Z dorotą natomiast, nie do końca się zgodzę, w sytuacji kryzysu, złoto idzie w górę, zawsze!. W głębokim kryzysie worek owsa kupisz za złoto i wódkę, ale za papierowe pieniądze nie kupisz nic. 
 
Nawet za komuny, którą świetnie pamiętam, realnym i cenionym pieniądzem były: wódka (przede wszystkim, to nie żart, usługę np. hydraulika przeliczano na cenę wódki!), dolary (ich cena była też zależna od ceny wódki, bo wódkę można było kupić w Pewexie bez koleiki, za dolary, lub w sklepie spożywczym ale na kartki), złoto (jego cena była, w stosunku do dziś, bardzo wysoka i istniał czarny rynek złota, obok legalnego, tak jak w przypadku dolarów).  
Pewną wartość miała też kawa (zapraszając kogoś na kawę, trudną do kupienia, mogłeś wiele załatwić, zupełnie inna sytuacja niż teraz, za kawę można było uratować życie, bo za odpowiednią ilość kawy danej lekarzowi, można było przejść szczęśliwie operację medyczną bez koleiki i mnieć dobrą opiekę pielęgniarską.  
Cenne były też mięso, papierosy, słodycze, ale nie aż tak.

Drakens 2011-11-26

Teoria teorią, a jak nadejdzie naprawdę głęboki kryzys, wywołany załąmką systemu, to będzie nieco podobnie jak za komuny lub okupacji niemieckiej. 
 
Ja pamiętam jedynie komunę i dodam, że ceny cukru (cukier się nie psuje, był na kartki i chętnie był wykupowany, bez kartek, w każdej mega ilości, kryzys za komuny zaczą się pod koniec lat siedemdziesiątych od braku cukru), wpływały na rynek wódki, bo ludzie sami pędzili alkohol z cukru właśnie i czasem robili sami cukierki.

Drakens 2011-11-26

Reasumując, w obecnym świecie dolar jest niepewny, złoto jest dla bogaczy (będą trudności ze zbytem jak zawsze, w przypadku tak exkluzywnego towaru, choć cena potencjalnie w kryzysie wzrośnie), dla ludu szarego polecałbym wódkę (wraz z surowcem i możliwościami produkcji) i może kawę (uzależnienie od niej wzrosło na świecie bardzo do lat osiemdziesiątych).

Cokeman 2011-11-26

Lepiej inwestowac w złoto i uciekac niz w nieruchomosci ktore zostana zabrane i zniszczone. Proste. A Janek wiele rzeczy krzyczy by napedzac swoj biznes albo siac zamet. Wystarczy przykład ze niedawno gadal mi osobiscie o pewnych poczynaniach Obamy i to byl totalny blef. W tym kraju kazdy chce byc nie wiadomo jakim ekspertem od wszystkiego byleby komus dokuczyc i popsuc humor.

Till 2011-11-27

Też pamiętam jedną z audycji, kiedy Janek mówił, żeby trzymać gotówkę. Niech mi ktoś wyjaśni, ale chyba większość naprawdę poważnych kryzysów łączyła się niezmiennie z inflacją. W takim przypadku gotówka to raczej nie jest najlepsze wyjście - będzie brakowało kasy w budżecie a pokusa dodruku będzie coraz silniejsza. 
 
Dorota, wydaje mi się, że gdybym kupił teraz złota za np 30 tys. zł, to w kryzysie (załamanie gospodarki, utrata wiarygodności państwa i banku centralnego) dostałbym za to złoto dużo więcej owsa niż za banknoty o tym nominale.

Till 2011-11-27

A w temacie, czy ktoś może podzielić się informacją z jakiego pewnego źródła można srebro w monetach bulionowych? Widziałem na allegro aukcję bazująca na pomyśle Keisera i sprzedającą srebro w uncjowych monetach. I drugie pytanie, jak najłatwiej potem sprzedać monety bulionowe? Internet? Jakiś bank to skupuje?

dorota 2011-11-27

złoto też podlega inflacji. dzisiaj wspomniany przeze mnie worek owsa kupiłbyś za kawałek złota wielkości główki od szpilki, a w dobie kryzysu będziesz musieć wyzbywać się biżuterii. 
 
inwestowanie tuż przed kryzysem w wódkę, papierosy, żywność nie psującą się, to jest najlepsza możliwa opcja. może jeszcze benzyna czy węgiel na opał, bo o to też może być ciężko. 
 
w trakcie kryzysu, kiedy zasoby żywności i towarów luksusowych stają się mocno ograniczone ludzie raczej nie bardzo potrzebują złota... 
 
no ale może się mylę. a kiedy ja mówię kryzys to mam na myśli kryzys z lat 30 ubiegłego wieku, a nie te popierdółki co mamy na razie. 
 
złotem się nie najesz ani nie zapijesz, po prostu.

Pawinho 2011-11-27

Dyskusja jest zbedna gdyz załozeniem jest ze złoto jest lepszym pieniadzem niz pieniadz papierowy.I z tym załozeniem sie zgadzamy. 
Co do kryzysu to chyba najlepszym towarem jest wiedza,umiejetnosci. 
 
Co do bulionowych monet to dobre ceny byly na swistaku.pl,mozna kupic tez w Niemczech w dobrych cenach ale nie pamietam adresu internetowego.Moze ktos moze pomoc na jednym na emonety.pl tam jest forum. 
 
Wiedenski Filharmonik jest legalnym srodkiem platniczym www.hotmoney.pl 
wiec z przewozem tej monety nie powinno byc problemu.

Drakens 2011-11-27

dorota, jednak jest faktem, że w czasach wojen i kryzysów złoto rośnie w cenę, 
tak czytam te komentarze i zastanawiam się czamu tak jest? 
 
Cokeman trafia w dziesiątkę, złoto można wziąść i z nim uciekać, a ile można wziąć paliwa lub cukru na plecy? (chodzi mi o wartość! kilka złotych monet to będzie większy majątek niż worek cukru, choć można wziąć jedno i drugie). 
 
W kryzysie szaleje inflacja, w latach 80-siątych była kilkaset procent na rok. Bywało, że po 3 misiącach, wszystko było 2-krotnie droższe. Jeśli jesteś bogatym człowiekiem w takiej sytuacji, to w co masz zamienić bogactwo? Oczywiście w złoto! 
I z takich powodów rodzi się popyt na złoto w czasch kryzysowych, wszystko pada, wszystko jest niepene, od banknotów po nieruchomości, zostaje tylko złoto, oczywiście dla tych co mają moce nabywcze, np. sprzedali dom i emigrują. 
 
Czesław Miłosz w książce "Rodzinna Europa" opisuje swojego znajomego Żyda, który sprzedał kamienice w Warszawie, a pieniądze zamienił na złoto i klejnoty, zaraz po wkroczeniu hitlerowców i z kosztownościami czmychną do wolnego jeszcze od Niemców Wilna! 
Dalej uciekał przez Rosję do Indochin (o ile dobrze pamiętam) z tamtąd dostał się do USA. Co prawda w Wilnie już podstępem kolega okradł go z kosztowności, a w USA człowiek ten, wolny od zagrożeń wojennych, zginą w zwykłym wypadku samochodowym. W całej tej historii była jeszcze piękna i kapryśna żona, ale to sami sobie przeczytajcie, jak chcecie. 
 
Co do przewożenia złota przez granice, to nie każdą ilość można przewieźć legalnie, to samo dotyczy diamentów, bursztynów, a nawet grzybów leśnych (chodzi o Polskę).

hrabia 2011-11-29

Metale szlachetne (złoto, srebro, platyna) są najlepszym sposobem zachowania wartości majątku. Ważne jednak, żeby kupować je jedynie w czystej, fizycznej postaci. Wszelkie ETFy i inne prawa do złota, srebra czy Certyfikaty to tylko papiery. Posiadają wartość do momentu, w którym nie okaże się nagle, że ktoś, kto przechowywał nasze złoto nagle postanowił sobie je sprzedać bądź wydał więcej Certyfikatów niż ilość złota, którą dysponuje. Poza tym nie mamy dostępu do kruszcu. A w prawdziwym kryzysie, jeżeli nastąpi, liczyć się będą tylko prawdziwe nośniki wartości majątku a nie prawa do nich. W Polsce rynek metali szlachetnych nie jest jeszcze dobrze rozwinięty. Jest kilka sklepów internetowych. Najwięksi dystrybutorzy to chyba Mennica Polska i Mennica Wrocławska (artykuł w gazecie parkiet: www.parkiet.com Jak ostatnio kupowałem, to ta druga miała niższe ceny sprzedaży. Nie wiem, jak ze skupem. To znaczy wiem, że skupują ale nie wiem w jakiej cenie. Zresztą złoto, srebro to powinna być inwestycja długoterminowa. Conajmniej kilka lat. A za kilka lat to pewnie połowa obecnych firm już nie będzie funkcjonować.

Tomek 2012-07-20

www.mennicawroclawska.pl 
 
Ceny skupu złota i srebra

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Debata Janka z liberałem Łukaszem (8) - 9 miesięcy temu

O tym, co piszecie w komentarzach (12) - 10 miesięcy temu


O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 10 miesięcy temu

Jak zostać Bogatym. (8) - 11 miesięcy temu

Jak się bogacić? (18) - 11 miesięcy temu

Bieda polskich wolnościowców (7) - ponad rok temu

Listy, obyczaje i finanse. (2) - ponad rok temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - ponad rok temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (7) - ponad rok temu
Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - ponad rok temuObligacje dla debili (5) - ponad rok temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - ponad rok temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - ponad rok temu

40 lat i fajrant! (27) - ponad rok temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - ponad rok temu


Rekordowo krótki odcinek (3) - ponad rok temu

Mocz to moc (11) - ponad rok temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - ponad rok temu


Wystarczy języczek u wagi (8) - ponad rok temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - ponad rok temu

O strajku nauczycieli (20) - ponad rok temu

Wady i zalety UK (13) - ponad rok temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - ponad rok temuŻydzi, nieruchomości i dolary (15) - ponad rok temu


Pełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - ponad rok temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - ponad rok temu


Jan Fijor - Listy (1) - 2 lata temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 lata temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 2 lata temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 2 lata temuJan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 2 lata temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - 3 lata temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 3 lata temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 3 lata temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 3 lata temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 3 lata temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 3 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 3 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 3 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 3 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 4 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 4 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 4 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 4 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 4 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 4 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 5 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 5 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 5 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 5 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 5 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 5 lat temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 5 lat temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lat temuJan Fijor - Wybory (19) - 6 lat temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 6 lat temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 6 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 6 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 6 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 6 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 6 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 6 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 7 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 7 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 7 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 7 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 7 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (89) - 7 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 7 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 7 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 7 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 7 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 7 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 7 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 7 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 7 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 8 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 8 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 8 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 8 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 8 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 8 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 8 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 8 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 8 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 8 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 8 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 8 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 8 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 8 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 8 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 8 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 9 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 9 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 9 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 9 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 9 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 9 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 9 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 9 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 9 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 9 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 9 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 9 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 9 lat temu


Oburzeni (11) - 9 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 9 lat temu

Portugalia (17) - 9 lat temu

Wy ćwoki (15) - 9 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 9 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 10 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 10 lat temu


Jak nauczyć się pracowitości (12) - 10 lat temu

Jan Fijor o gejowych (50) - 10 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 10 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 10 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 10 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 10 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 10 lat temu


Żona milionera (10) - 10 lat temu
Trochę afryki trochę Ukrainy (4) - 10 lat temu

Afryka Afryka (27) - 10 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 10 lat temu

Trochę o policji i emeryturach (11) - 10 lat temu

Janek o szpitalach (7) - 10 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 10 lat temu

Fijor w Californi (17) - 10 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 10 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 10 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 10 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 10 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 10 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 10 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 10 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 11 lat temu

Państwowe akcje (20) - 11 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 11 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 11 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 11 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Księgowość online - - 20.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Sklep z zabawkami dla dzieci Rzeszów... - - 20.00
Drabiny producent aluminiowe drewniane - - 20.00
zarabianie w internecie - - 20.00
ubezpieczenia na życie nowy sącz szkolenia bhp - - 20.00
Konrad - - 25.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt