Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne
wczoraj
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
5 rzeczy, które są źle nazywane w Kościele katolickim
Czym się różni dziewicze poczęcie od niepokalanego poczęcia? Dlaczego „grzech pierworodny” to niefortunne tłumaczenie „peccatum originale”? Czy Ofiara mszy świętej się powtarza na każdej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2013-02-26

A co z biednymi dziećmi?

Nadający:

Informacje tytułowe w wielkim finale odcinka, a wcześniej wiadomości: Polska: poprawki do prawa o zbiórkach publicznych, walka z papierosami i z ich rzucaniem, fotoradarowe drony, zmiany na studiach, dotacyjki na niepełnosprawnych ochroniarzy, ciekawostki z ZUS-u, Opole specjalnej troski i ściekowy szop w Łodzi. Świat: mleko nienawiści, Niemcy kontra facebook, cięcia socjalne we Francji i Wielkiej Brytanii, duży cykl Z Głupotą Na Północ Od Rio Grande (m.in. woda jako zanieczyszczenie, skup gier i pozew za pomoc) oraz ranking swobód obywatelskich.

KOMENTARZE

RW 2013-02-26

Brak dowodow na NIEszkodliwosc GMO nie powinno byc powodem do wprowadzania zakazu uzytkowania! Dokladnie na tej samej zasadze co e-papierosy.

darek 2013-02-26

Radziłbym zastanowić się nad problemem GMO.  
Co w istocie znaczy słowo "naturalny" a co "zmodyfikowany" ? Ludzie, którzy używają słowa naturalny myslą że natura jest dobra. Wszyscy wierzą ślepo, że naturalny znaczy lepszy, a przecież naturalność nie zawsze jest lepsza. Przykładowo średnia wieku 20- 40 lat jest naturalna - z punktu widzenia natury nie ma potrzeby by ludzie żyli do 80 lat.  
Słowo naturalny jest w mediach i marketingu rodzajem magicznego zaklęcia, nikt jednak nie zastanawia się co ono ma oznaczać. 
 
O ile wiem to modyfikacje genetyczne występują w naturze, są częścią ewolucji - gdyby ich nie było, to nie byłoby ewolucji.

EstEst 2013-02-26

O!O!O! 
 
Jeszcze nie słuchałem audycji, ale darek ma rację. Ja zawsze mówię, że śmiertelność niemowląt rzędu 50% jest naturalna. 
 
A w ogóle to mamy jak widać problemy techniczne i dlatego tytuł i opis audycji są nie do tego tematu.

EstEst 2013-02-26

Kwestie Monsanto i GMO jeszcze poruszymy. Mam zebrane materiały na dłuższą gadkę. 
A co do naturalności też omówimy ;)

EstEst 2013-02-26

O i czort...tu Viktor, ale chyba zalogowany jako EstEst :)

darek 2013-02-27

A propos natury są jeszcze tzw naturyści.  
Ci chodzący na golasa. Chodzenie na golasa - jak zwierzę - jest naturalne, ale człowiek oddzielił się od natury przez kulturę. Nad czym niektórzy płaczą. 
 
Sranie na trawniku, jak zwierzę jest naturalne, ale człowiek tego nie robi. 
Zabijanie, aby kogoś zjeść czyli kanibalizm jest naturalny. Lew zabija zebrę i to jest naturalne. 
 
Tak w ogóle to cała cywilizacja jest nienaturalna, moralność jest również nienaturalna. Już w starożytności mówiono, że przeciwieństwem natury jest kultura. 
 
Słowo kultura wywodzi się od łacińskiego słowa COLERE - co oznaczało uprawianie pola. Kulturę wyobrażano sobie jako pole uprawne - czyli kawałek ziemii wydarty naturze za pomocą wysiłku ludzkiego.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-02-27

Viktor, witamy z powrotem.  
 
P.S. Naturalny=wychodowany na kupie.

EstEst 2013-02-27

Tu EstEst jako EstEst ;). I jeszcze tego Mosanto bym nie demonizował. Procesy o samosiejki to z tego co wiem na razie prywatni rolnicy tej firmie wytaczali, a nie na odwrót. To jakaś internetowa legenda o wielkiej złej firmie generalnie jest.

EstEst 2013-02-27

Tu Viktor jako EstEst... 
Jeśli chodzi o demona Monsanto to potrzebuje weryfikacji jednej wiadomości. Podobno firma zakazuje podawania w stołówkach i barach dla ich pracowników swoich własnych produktów. jeśli jest to prawda to demon sam na siebie wyrok moralny wydał... 
 
Jeśli zaś chodzi o naturalność i kulturę. Dobrze Cię Darku przeszkolili ze wstępu do filozofii, lecz zważ konsekwencje. Im bardziej kultura zastępuje naturę tym bardziej "mięki" robi się człowiek. Do wygody przyzwyczaja się łatwo i łatwo się też ginie gdy komfort zostanie odebrany. Dlatego kultura jest dobra w swoim pierwotnym znaczeniu -- uzupełnieniu wybrakowanego instynktu ludzkiego. 
Co do "produktów naturalnych" to oczywiście możemy powiedzieć że wszystko jest naturalne, bo przecież wszystko jest stworzone przez naturę lub przez stworzenia stworzone przez nature itd. Więc na potrzeby dyskusji sprecyzuje. Niech naturalnym będzie to co może być stworzone/przetworzone bez istotnej ingerencji intelektu ludzkiego. 
Teraz zastanówmy się jakie mogą być rzeczy nienaturalne jako sbstytuty rzeczy naturalnych. Oczywiście opcje są dwie mogą to być substytuty lepsze od naturalnych lub gorsze w różnych analizowanych aspektach. Pozostaje pytanie co wolisz wybrać w przypadku żywności. "Naturalną" która przetestowana została już przez jakieś 100 pokoleń ludzkości czy może "sztuczną" której realnego wpływu na zmiany organizmu ludzkiego nie znamy bo żywi się nią zaledwie dwa pokolenia...To tak do pomyślenia w ramach pracy domowej. 
 
P.S. 
Where the fuck is the logout button!!!

darek 2013-02-28

Generalnie rzecz biorąc ekologowie - ci co najgłośniej krytykują firmę Monsanto to ludzie kompletnie niewiarygodni lub oszuści. Ukazała się książka Patricka Moora - Wspomnienia renegata z Greenpeace. Oskarżył on Greenpeace o antynaukowe podejście i świadome wprowadzanie opinii publicznej w błąd oraz przyczynienie się do smierci kilkudzisięciu milionów ludzi - z powodu malarii. Ekologowie spowodowali to pośrednio doprowadzając do zakazu DDT. 
 
Ekologowie utracili kompletnie jakakolwiek wiarygodność i skompromitowali się wielokrotnie. Posługują się metodą straszenia społeczeństwa kolejnymi katastrofami i spowodowali tym śmierć wielu ludzi w Afryce. W USA doprowadzili do praktycznego zakazu na elektrownie atomowe, co przekłada się na zwiększone zużycie ropy, gazy i węgla. 
 
Nie znam się na GMO, ale podejrzewam, że ekologowie chcą grać na strachu ludzi, w taki sam sposób jak grają na strachu przed energetyką atomową.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-02-28

Nie mam pojecia o Monsanto i ten temat mi raczej zwisa, wiem natomiast, ze zdecydowana wiekszosc jedzenia w Kanadzie na pewno nie pochodzi z ekologicznie poprawnych zrodel, a tak sie jakos sklada ze 90% zatruc spowodowanych jest ... no wlasnie spozyciem zdrowego, ekologicznie poprawnego, summiennie w kupie utaplanago jedzenia...  
 
Znowu przypomina mi sie The Last Centurion Johna Ringo. Scenariusz upadku cywilizacji jest prosty. (i) globalna epidemia grypy, (ii) globalne oziebienie, (iii) rzadzacy prezydent demokrata (aka The Bitch) kolektywizuje rolnictwo i nakazuje tylko produkcje organicznego jedzenia.

EstEst 2013-03-02

EstEst jako EstEst 
 
Viktor: 
 
Wylogowania nie ogarniam, ale jak klikniesz w zielone kółeczko zębate po prawej stronie u góry, to możesz zmieniać nick. 
 
Ja tam nie wierzę w tę teorię, że cywilizacja jest szkodliwa dla ludzi. Wiadomo, współczesny człowiek rzucony w dzicz na 90% nie przeżyje pierwszego tygodnia. Ale podobnie byłoby z jaskiniowcem rzuconym do współczesnego miasta, więc nie ma co rozpaczać. Cywilizacja nam raczej gwarantuje, że powrotu do dzikości nie będzie w rozsądnym horyzoncie czasowym - a jeśli będzie to z takich przyczyn, że ci, którzy je przetrwają już ,,miętcy'' nie będą. Tak więc umiejętność przeżycia w dziczy ma praktycznie zerowe znaczenie dla dzisiejszej ludzkości i jej zanikaniem bym się nie martwił. 
 
Co do testów 100 pokoleń ludzkości: większość rzeczonych 100 pokoleń miało śmiertelność niemowląt rzędu 50% i średnią długość życia (po odrzuceniu tych umierających niemowląt) poniżej 50. A po czterdziestce nie miało zębów. Nie nazwałbym tego udanym eksperymentem i nie pędziłbym do ich naśladowania. A jeśli już, to naśladowałbym to, co 100 pokoleń wypracowało by polepszyć swój byt i przekazało sto pierwszemu. Czyli wszystko, co udało się osiągnąć w oderwaniu od natury. 
 
Abstrahując już od tego, że węszę wpływ popularnych teorii spiskowych: zła korporacja z tajnym planem rządzenia światem, dobrzy ekologowie ratujący przed nią środowisko naturalne - to fajny scenariusz na film, ale w realnym życiu zazwyczaj oznacza, że jakiś zielony się stęsknił za regulacjami, albo nie dostał łapówki za zostawienie firmy w spokoju.

darek 2013-03-07

Właśnie sobie przypomniałem kolejne fakty. 
 
Nikt zapewne nie kojarzy, co to była ZIELONA REWOLUCJA. Zielona rewolucja to były odkrycia naukowe dotyczące nowych odmian pszenicy i innych roslin, które spowodowały zniknięcie ustawicznych klęsk braku żywnosci w wielu krajach 3 Świata. Były to pewno początki tego, co dzisiaj nazywane jest GMO. 
Facet, który się nazywa Norman Burlaug dostał za to nagrodę Nobla i ogłoszono go zbawcą ludzkości. 
Burlaug - o ile wiem napisał, że gdybyśmy produkowali naturalną żywność to Ziemia byłaby w stanie wyżywić maksymalnie ok 4 miliardy ludzi. 
Ciekawe, że dzisiaj nikt już nic na ten temat nie pamięta i nawet Zieloni nie wiedzą co to Zielona Rewolucja.

bochma 2013-03-07

Jak najprościej pozbyć się konkurencji? Napisać anonim;) wyborcza.biz 
W dodatku w Polandii można nawet splagiatować... pierogi;) wyborcza.pl

bochma 2013-03-08

Dałeś w łapę i masz wyrok? Przytulą Cię w spółkach skarbu państwa wpolityce.pl 
Jak spacyfikować zdesperowanego rolnika? Zabrać mu dowód rejestracyjny niezalezna.pl 
A tutaj video z gospodarskiej wizyty premiera w zaprzyjaźnionej rozgłośni radiowej www.tokfm.pl 
Tutaj z kolei sesja zdjęciowa z owej wizyty. Klimat PRL-u pozostał, ale goździki zastąpiły inne kwiaty (nie znam się na roślinności, więc nie jestem w stanie zlokalizować gatunku) www.tokfm.pl

EstEst 2013-03-11

Przepraszam, znowu nie dałem rady. Tym razem przeziębienie mnie dopadło i nie za bardzo byłem w stanie gadać.

bochma 2013-03-17

Czyje są Twoje pieniądze? Pytanie zadane swego czasu przez Roberta Gwiazdowskiego aktualne nawet na... Cyprze:( wpolityce.pl

Dodaj komentarz...


Twórca i szef zespołu. który przygotowuje cotygodniową audycję Tydzień w sieci

Inne audycje tego autora:

TM - Socrealizm (10) - 8 lat temu

A co z biednymi dziećmi? (17) - 8 lat temu

Ekonomia do góry nogami (19) - 8 lat temu

A co z biednymi dziećmi? (20) - 8 lat temu


Wieści z Biurwolandu IV (7) - 8 lat temu


Więcej audycji...

Łapy precz od deszczu! (9) - 8 lat temu


Wieści z Biurwolandu III (8) - 8 lat temu


Wieści z biurwolandu II (17) - 9 lat temuPecunia non szalet (2) - 9 lat temu

Wieści z biurwolandu (14) - 9 lat temu


ZOMO-wcy dawniej i dziś (5) - 10 lat temuWydanie specjalne (13) - 10 lat temu
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

TM - - 50.00
Marcin z Jarocina - - 50.00
Tom - - 50.00
Marcin z Szczecina - - 20.00
Adam z Warszawy - - 20.00
Marcin z Szczecina - - 10.00
na zachętę dla EseEsta - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt