Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne
wczoraj
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
5 rzeczy, które są źle nazywane w Kościele katolickim
Czym się różni dziewicze poczęcie od niepokalanego poczęcia? Dlaczego „grzech pierworodny” to niefortunne tłumaczenie „peccatum originale”? Czy Ofiara mszy świętej się powtarza na każdej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2010-11-22

Ayn Rand - Czesc pierwsza

Nadający:

Ayn Rand, opis, libertarianizm

KOMENTARZE

Cokeman 2011-03-23

Przepraszam za brak jingli i podkładu. W następnej części powinny być. DLa tych co oczekiwali odemnie gadki z KelThuzem mam niespodziankę: 
vimeo.com

sprae 2011-03-23

Fajna audycja. Masz fajny wartościowy przekaz. Jakość pewnie przyjdzie wraz z doświadczeniem. 
Dzięki! 
 
Co do wywiadu z Kelthuzem to przekonaliście mnie. Mimo, że nie ze wszystkim się zgadzam, to w kwestii mojego twierdzenia o podzieleniu TPSA czuję się zaorany :-) 
 
Pozdrawiam

Mateusz z Kanady 2011-03-23

To “Atlas Shrugged” jest tlumaczone na “Atlas Zbuntowany”? Szkoda.  
 
Ale bardzo fajnie wyszla audycja, po wystrepach goscinnych jestem mile zaskoczony. Brawo! 
 
P.S. Jak pociagne za spust i nie poczuje odrzutu to wiem ze nie strzelilem nawet jak ktos za mna strzelil i uslyszalem huk.

Marius 2011-03-23

U nas też się gnoi ludzi z byle powodu kretyńskimi przepisami, a polactwo mimo iż czuje nienaturalność tych przepisów i omija je na każdym kroku, to nie wpadnie ma pomysł, że trzeba je znieść.

Cokeman 2011-03-23

@Marius wez ty se Rand poczytaj to wtedy BSK bedzie bardziej orało knypów niż Radio Żelaza o/o/o

Tomek 2011-03-23

Bardzo dobra audycja! Czekam na kolejną część.

Pawcio 2011-03-23

Obie audycje, zarówno wywiad z kelthuzem, jak i ta tutaj są co najmniej bardzo dobre:) Dobrze, że wreszcie w Kontestacji jest ktoś, kto będzie mógł wyjaśnić zarówno "bossom", jak i niektórym niezorientowanym słuchaczom, jak bardzo się mylą w niektórych kwestiach, bo niestety oprócz Janka Fijora nie ma tu nikogo, kto by się znał na ekonomii. Ignorancja jaką prezentują Martin i Hugo w tej kwestii jest ogromna, co zresztą udowodnili w poniedziałek...

Cokeman 2011-03-23

@Pawcio - Co było w tej audycji o ekonomii poza jakimiś lewackimi nazwiskami typu Mises, Rothbard czy Rand ?? Jak oczekujesz ekonomii to za 2 tygodnie ruszam z GRUBEJ RURY - Dyskusja o pieniądzu bankowym i rezerwie cząstkowej. 
Wpierw wielkie zaoranie a potem zniwa.

luckyluke 2011-03-23

Dawno nie przesłuchałem tak merytorycznej, informatywnej i ciekawie poprowadzonej audycji! Obok wyłożenia samych poglądów Rand Cokeman niezwykle ciekawie opowiada o relacjach w samym środowisku pisarzy wolnościowych w Stanach. Dla mnie proporcje złote. Brawo, debiut jak w mordę strzelił.

MRL 2011-03-23

Brawa i gratulacje za pierwszą audycję dla kolegi z uniwersyteckiej ławy! :) 
@Pawcio - mnie również brakuje na Kontestacji osoby znającej się na teoretycznych i praktycznych aspektach ekonomii (nie tylko ASE), dlatego z niecierpliwoscią oczekuję audycji Cokemana za 2 tygodnie bo "Komentarz ekonomiczny Instytutu Misesa" to zdecydowanie za mało i za płytko, a Janek Fijor od czasu do czasu "przemyci" jakieś fajne treści wolnorynkowe, jednak jego audycja jest bardziej oparta o jego bogate doświadczenie i nie jest stricte analizą ekonomiczną, raczej propagowaniem idei wolnorynkowej i samozatrudnienia (zresztą jak dla mnie najlepsza audycja w Kontestacji). Merytorycznie (jeśli chodzi o ekonomię) Cokeman na pewno bije na głowę "bossów", sam byłem świadkiem jak kilkukrotnie "zaginał" wykładowców-ekonomistów zacnego UŁ :)

MRL 2011-03-23

Cokeman - coś Ty tam na początku otwierał? :) Puszkę Coli czy Corony?

Cokeman 2011-03-23

Coli. Corony w puszkach nie ma. Przynajmniej u nas

nikodem 2011-03-24

Z ciekawości przesłuchałem premierową audycję, widzę same pozytywne komentarze, ale ja chciałbym dodać odrobinę krytyki.  
Prowadzący kultywuje ludzi, którzy żyli w poprzedniej epoce, wręcz stawia im ołtarze i podnieca się ich teoretycznymi rozważaniami. Nie padło ani jedno słowo o tym jak wprowadzić te wolnościowe idee w życie. Takie wyciąganie historycznych informacji, moim zdaniem, zupełnie nie trafia do ludzi. Może trafia do tych, którzy już w tym siedzą, ale na pewno nie do mas. Mnie osobiście znudziła ta audycja. Co więcej, wyzywanie kogokolwiek od 'kutafonów' uważam za infantylne.  
Cóż, mogę jedynie życzyć prowadzącemu, żeby nie poprzestawał na studiowaniu nauk wielkich ludzi, tylko zaczął myśleć samodzielnie i dostosował się do dzisiejszych realiów.

Cokeman 2011-03-24

@Nikodem - jakbyś poczytał prozę Rand to byś zobaczył, że ona przedstawia sposoby w jaki sposób wcielać jej idee w życie.W tym świecie pełnym biurokracji i przemocy. Na tym polega wyższość prozy Rand nad naukowymi publikacjami Misesa/Rothbarda, że ukazuje jak jej idee funkcjonują w realnym życiu. Nie będę mówić jak by nie spoilerować - odsyłam do lektur. 
A ten zarzut, że nie myślę samodzielnie to a' propos czego? Może każdy pracownik Instytutu Misesa też nie myśli samodzielnie? Uważam ze wytknięcie błędów i sprzeczności u Rand które podałem zarówno w tej audycji jak i w wydaniu specjalnym Radia Żelaza dostatecznie świadczą, że myślę samodzielnie. Więc o co ci chodzi?  
Pewnie o to, że ty jesteś praktyk i w praktyce coś ci dzisiaj nie wypadło to stosując lewackie myślenie brzmiące "tym gorzej dla faktów" znalazłeś moją audycję jako teoretyczne opracowanie pewnego zagadnienia i wrzucasz na to, że teoretyzuje. Nie lubisz teorii? To nie słuchaj tylko praktycznie działaj, może w międzyczasie wymyślisz lepszą teorię i zrobisz bardziej "praktyczną" audycje. 
 
Co do słowa kutafon to czy do innych prowadzących też masz o to pretensje? Nie zapomnij też standardowo wrzucić coś na KelThuza. On używa "brzydszych" wyrazów :D

Claude mOnet 2011-03-25

Mam propozycje tematów dla zwykłych ludzi, które mogą Ciebie Cokemenie zainteresować (Radio Żelaza to dla tego targetu raczej nie pasowało by): 
1. Wojny, klęski żywiołowe napędzają rozwój i dobrobyt (oczywiście dla nas znany "mit pękniętej szyby") - 90% społeczeństwa, ba wielu ekonomistów, uważa to za prawdę! To powinien być podstawowy temat do rozpracowania! 
2. FED i spisek, który za nim stał i stoi. 
3. Bankowość Szkocka, czyli prywatny pieniądz. 
4. Prawo w średniowiecznej Islandii. 
 
Ps. Dla mnie trochę nudno było, no ale o ekonomii to trudno gadać ciekawie.

Cokeman 2011-03-25

ad1. - tutaj to moge mowic szerzej obalając całą doktryne Keynesa 
ad2. A co za różnica czy to byl spisek czy nie? Bank centralny to zło i o tym za 2 tyg - polecam. 
ad3. Kazdy prywatny pieniadz jest dobry - nie tylko w Szkocji. O teorii denacjonalizacji pieniadza takze za 2 tyg. 
ad4. tutaj to nie mam zbyt wiele materiałów ale mozna zrobic analize teoretyczna anarchokapitalizmu. 
 
Generalnie ekonomia to nie historia. Ja bede mowil o teorii ekonomii i pod to mozna podkladac wszelkie historyczne przykłady. Jakbym gadal o przykładach historycznych a nie omawiał teorii to byłoby to puste. Swego czasu byl spór szkoły historycznej z austriacką i to ci drudzy wygrali. Aby mówić o historii trzeba miec jakąś teorię i ja ją wam tu przedstawie. Zapraszam

Miracidium 2011-03-28

Informacji owszem wiele, jednak czasami jest trochę nudno. Szczególnie to powtarzanie 3-4 tytułów dzieł, wg mnie wystarczyłoby powiedzieć raz a jak ktoś będzie się chciał upewnić, to przecież wszystko jest potem do odsłuchania.

Cokeman 2011-03-28

Jakby co to polecam najnowsze Radio Żelaza 
vimeo.com

Dodaj komentarz...


Inne audycje tego autora:

Podatki - Czesc druga (3) - 10 lat temu

Podatki - Czesc pierwsza (37) - 10 lat temu


Ayn Rand - Część druga (17) - 10 lat temu

Ayn Rand - Czesc pierwsza (19) - 10 lat temu

Więcej audycji...
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt