Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne
wczoraj
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
5 rzeczy, które są źle nazywane w Kościele katolickim
Czym się różni dziewicze poczęcie od niepokalanego poczęcia? Dlaczego „grzech pierworodny” to niefortunne tłumaczenie „peccatum originale”? Czy Ofiara mszy świętej się powtarza na każdej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2013-08-30

Banki, samochody, podręczniki

Nadający: Jan Fijor

Janek po kolei rozprawia się z komentarzami spod poprzedniego odcinka i z dużą liczbą dzwoniących słuchaczy!

KOMENTARZE

Jed 2013-08-30

Brawa za szybkie udostępnienie audycji.

Jarek1111 2013-08-30

Rozumiem że gdy bank zażąda wyrównania relacji wkładu własnego do udzielonego kredytu to ta kwota wpłacona od razu zmniejsza pozostały kredyt do spłaty, tak ? Czyli nieruchomość kupiona 50%/50% za 100 w przypadku spadku ceny rynkowej o 20, czyli wpłacamy 10 i relacja znowu jest 50%/50% ale kwotowo 40/40.

jan M Fijor 2013-08-30

Relacja wkładu własnego do wartości nieruchomości to jedno, a wielkość kredytu, to drugie. Wielkość kredytu najczęściej spada z chwilą dopłaty własnych pieniędzy. 
 
Ukłony

darek 2013-08-30

A propos nie dostrzegania przez ludzi korzyści z wolnego handlu zagranicznego to kłania się tu nieznajomość klasyków ekonomii czyli Adama Smitha, który widział w tym jest z głównych przyczyn, że Wielka Brytania jest bogatsza od innych państw.

Adrian 2013-08-30

Dziękuję Janku za wyczerpującą odpowiedź. 
Darek zgadza się ale ludziom trzeba to niestety ciągle tłumaczyć. Ledwo skończyła się audycja a kolega na facebook'a wrzucił coś takiego: i40.tinypic.com

Jarek1111 2013-08-30

Kompletnie nie zgadzam się z tezą że nie ma znaczenia kto jest właścicielem sklepów w Polsce. Przede wszystkim handel wielkopowierzchniowy to tzw. złote jabłko biznesu, u nas podzielone pomiędzy zagraniczne koncerny. Idąc tym tropem najlepiej byłoby oddać wszystkie wysoce rentowne braże mówiąc że zagraniczne firmy zrobią to lepiej i taniej a my zajmijmy się uprawą buraków, cebuli i mnożeniem posad w administracji. W końcówce lat 90' zachodnie koncerny zgniotły w zarodku rozwijające się polskie sieci które otrzymały też ogromne ulgi podatkowe, których nie miały polskie firmy. Na koniec wspomnę tylko że w większości zachodnich krajów prym wiodą ich rodzime sieci a z nas uczynili sobie białych niewolników.

soki 2013-08-30

@5 
 
Ludzie(w większości) to idioci i totalni ignoranci co to wszystko mają w d... i nic ich nie interesuje poza tym jak focie na fejsbusia wrzucić i się napier... w weekend. Zwykłe bydło, które myśli tylko jak "się nażreć", zabawić i przeżyć kolejny dzień... no gdzieś tam są zarobki na te "żarcie" ale oczywiście najmniejszym oporem, najlepiej na państwowej, stałej i pewnej posadzie gdzie się ciągle narzeka jak to ciężko trzeba pracować. Za marny zasiłek, który muszą sobie wyżebrać no i oczywiście za wizję opieprzania się, życia na państwowym garnuszku są gotowi poświęcić swoją wolność... Bo przecież mają wszystko "za darmo" :)

jakub1618 2013-08-31

Janku,w jednym liceum w moim mieście WSZYSTKIE podręczniki na ten rok są z 2013!Jakoś nie wierzę,że ktoś nie dał w łapę.....

Daniel 2013-08-31

Sprzedawanie kontraktów na podręczniki szkolne to nie jest żadna tajemnica. Jeszcze parę (no może nie parę :p jak ten czas szybko leci) lat temu ucząc się sam doszedłem do takiego wniosku. Później zwracałem uwagę na listę podręczników w nowym roku szkolnym i 90% z nich nie była starsza niż 2 lata. Wydawane były też przez te same wydawnictwa (około 3, które się nagminnie powtarzały). Oczywiście w każdym podręczniku była adnotacja, że są "rekomendowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej". Przecież to taki sam system jak z każdym "przetargiem" ogłaszanym przez państwo. Wygrywa ten kto odpali większy procent z kontraktu. Nie ma co się łudzić, że w Polsce jest jakiś wolny rynek i bajdurzyć o niewykorzystanych możliwościach. W Polsce są po prostu takie sektory rynku, w których można jeszcze działać bo ciężko jest je usankcjonować (jeszcze). Żeby coś się w polskiej gospodarce zmieniło trzeba zmienić system odgórnie, zniszczyć biurokrację.

Mateusz 2013-08-31

Panie Janku,  
 
zamierza Pan wydać w formie książkowej pisma Samuela Edwarda Konkina III?  
 
Pozdrawiam.

czarnastopa 2013-08-31

Pasztetówka i serdel - mistrzostwo świata:)

KamilS 2013-08-31

Panie Janku  
 
Przeczytawszy komentarz @10 zastanowiła mnie jedna rzecz. 
 
Jak Pan wybiera książki, które zostaną przetłumaczone i wydane? 
 
Rozważał Pan kiedyś taką opcję, żeby np kontestatorzy rzucili swoje propozycję książek do tłumaczenie i zobaczyć jaka popularnością się cieszą? 
 
Pozdrawiam

jan M Fijor 2013-09-01

Rozważałem, zrobiłem nawet konkurs z nagrodami, ale 2 czołowe tytuły z listy zwycięzców były kompletnym fiaskiem. Możemy taką ankietę zrobić ponownie. To dobry pomysł. Dziękuję. 
 
pozdrawiam 
 
PS.Konkina raczej nie wydam.

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2013-09-01

Skoro o podręcznikach duży odzew w komentarzach, to rzucam link do nagrania, które ostatnio oglądałem: www.youtube.com Prelegent kompetentnie opowiada, jakie wydarzenia i trendy ukształtowały obecną sytuację na tym rynku.

Marcin 2013-09-02

Panie Janku, 
Rodzice zbudowali za oszczędności nowy dom i zamierzamy sprzedać stary. Proszę napisać jak dobrze sprzedać dom. Samemu, czy szukać biura pośrednictwa. Czy teraz na rynku jest dobry czas na taką sprzedaż?  
Pozdrawiam

Witek 2013-09-02

Janku 
Co do aut zgadzamy się że najlepsze są Japońskie, sam jednak jeżdżę Fordem z 2003r, ponieważ za małe pieniądze można kupić porządne auto tej marki, przeciętne auto konkurencji jest 2x droższe. Nie bez powodu półciężarówka F-150 jest najczęściej wybierana przez milionerów z USA o czym pisał Stanley. 
 
Ciekawi mnie komentarz dotyczący studiów za państwową kasę i przymus pracy po nich. Niewolnik taki musiałby w Polsce spędzić co najmniej kilka lat, jak mniemam praca byłaby dla niego obowiązkowa i zapewniona? Czy podatki, które płaci on i jego rodzice bezpośrednio i pośrednio do skarbu państwa nie spłaciły tej edukacji zanim nawet zaczął się kształcić?

Witek 2013-09-02

Mam jeszcze komentarz dotyczący kart kredytowych 
Oczywiście nie należy używać tych kart jako pożyczki ale warto jednak pamiętać że takie karty istnieją ponieważ 
 
1. Często mają dobre programy partnerskie (payback) 
2. Karty umożliwiają płatności międzynarodowe 
3. Płacenie kartą za usługi jest bezpieczniejsze niż gotówką - w przypadku gdy usługa nie zostanie zrealizowana możemy zgłosić reklamację do banku i mamy wtedy szansę na odzyskanie pieniędzy. 
 
Moja znajoma została oszukana w następujący sposób: wynajęto jej mieszkanie które formalnie nie należało do agencji, kasa przepadła, a było to kilka tysięcy funtów - pewności nie mam ale w takich wypadkach wolałbym jednak mieć za sprzymierzeńca bank

Witek 2013-09-02

Janku mam pytanie 
Jestem dość oszczędnym człowiekiem i z tego powodu mieszkam w37 metrach z żoną i córką. Marzy nam się większe mieszkanie ale musielibyśmy zdecydować się na większy kredyt. Obecnie płacimy wysokie raty za to za kilka lat to mieszkanie będzie całkowicie nasze. 
 
W latach 1989-1990 poziom inflacji w Polsce wyniósł kolejno 351,1% i 585,8%. 
 
Wg oficjalnej skumulowanej inflacji wg GUS za ostatnie 15 lat, ceny od 1998 roku do chwili obecnej wzrosły o 70% 
 
Czy przy tak wysokiej inflacji (a Mark Skousen uważa że jest ona obecnie znacznie wyższa niż oficjalne rządowe statystyki) nie opłaca się wziąć kredytu na własną nieruchomość, nawet jeżeli jest to dom lub mieszkanie w którym sami zamieszamy?  
Czy krótki okres kredytowania jest bardziej opłacalny niż długi?

kobza 2013-09-02

Marcin a skąd pan Jan ma wiedzieć jak działają polskie biura nieruchomosci skoro sprzedawał domy w Stanach? Oczywiscie, ze sprzedaj przez biuro, bo jeśli kompletnie się nie znasz, to idz do profesjonalisty i sprzedaj bezpiecznie, nie rób jak większość polaczków-cwaniaczków, którzy wolą to zrobić sami, bo "zaoszczędzą na złodzieku-pośredniku" i będą się bujać ze sprzedażą kilka miesięcy lub lat.  
 
@Soki "Ludzie(w większości) to idioci i totalni ignoranci co to wszystko mają w d... i nic ich nie interesuje poza tym jak focie na fejsbusia wrzucić i się napier... w weekend. Zwykłe bydło, które myśli tylko jak "się nażreć", zabawić i przeżyć kolejny dzień... no gdzieś tam są zarobki na te "żarcie" ale oczywiście najmniejszym oporem, najlepiej na państwowej, stałej i pewnej posadzie gdzie się ciągle narzeka jak to ciężko trzeba pracować." 
 
To, ze kolego oceniasz innych po sobie to Twoja sprawa, ale publicznie się chociaż z tym nie afiszuj!

robsonic 2013-09-03

Panie Janku! Samochod to jest studnia bez dna tak czy siak. Jesli kupujemy uzywane auto to ponosimy wieksze ryzyko, ze trafimy na jakiegos szrota (jesli sie nie znamy na motoryzacji). Byc moze zaoszczedzimy w momencie kupna, lecz pozniej ponosimy koszty ewentualnych napraw. Dzisiaj wspolczesne samochody sie produkuje na 5 lat exploatacji. Jaki jest sens kupowania 3 letniego auta ze 100 tys milami na liczniku? Nikt dobrego samochodu tanio nie odda, a uslugi w UK sa bardzo drogie. Glupia wymiana jakiejs pompki moze kosztowac 2000 funtow. Zgodze sie z Panem, ze mozna szukac rocznego samochodu z malym przebiegiem i z gwarancja, ale wtedy bedzie to oznaczac zmiane samochodu raz w roku a nie raz na 2 czy 3 lata. Kazdorazowa zmiana auta to tez sa dosc spore koszty no i zawracanie sobie glowy jak by nie bylo. Dodatkowo na samochody roczne uzywane wchodzi wtedy w rachube tylko i wylacznie wplata wlasna, gdyz dealerzy nie daja zadnych znizek i przy kupowaniu na kredyt mamy na dzien dobry kilkanascie procent dla banku do oddania (APR), co sie rzecz jasna nie kalkuluje. Natomiast przy kupowaniu nowego auta dealerzy daja na niektore marki nawet 0 procent przy braniu samochodu na raty (cos jak leasing tylko na osobe prywatna). Na przyklad w tej chwili 09/2013 BMW daje nowy samochod na 3.9 procenta (APR). Przy czym dla istniejacych klientow oferuja mozliwosc braku jakiejkolwiek wplaty wlasnej (depozytu). Dodatkowo juz po 2 latach istnieje mozliwosc zrezygnowania z umowy i oddanie samochodu i wziecie nastepnego. Po przeanalizowaniu kosztow nowe auto BMW warte 35-40 tys funtow kosztuje nas okolo 6-7 tys funtow rocznie na 3 lata. Przy czym mamy swiety spokoj z wszelakimi naprawami zyskujac pelna gwarancje i cieszenie sie komfortem jazdy nowym aktualnym samochodem. Gdyby teraz kupic podobne auto BMW (skoro juz posluzylem sie BMW za przyklad) roczne uzywane auto nas bedzie kosztowac tyle samo + wieksze procenty dla banku, chyba ze wywalimy 20-25 tys funtow na dzien dobry poprostu kupujac samochod na wlasnosc. W przypadku kupna 3 i wiecej letniego auta placimy okolo 12-15 tys funtow ale szykujemy (tak na czarna godzine) kolejne tysiace funtow w razie awarii. Mozna oczywiscie wykupic jakas dodatkowa gwarancje, ale ta z kolei nie jest tania i ma pewne limity. Na przyklad nie mozna zakupic takiej gwarancji jesli auto ma na liczniku powyzej 60 tys mil. Takze jesli Pan mowi o oszczedzaniu na samochodzie to lepiej wogole nic nie kupowac i jezdzic rowerem. Dodam jeszcze, ze mozna takze w momencie zakupu nowego auta poszukac takiego, ktory juz zostal zbudowany i kupic kilkumiesieczny (z wystawy) dostajac na przyklad 5 tys funtow znizki. Reasumujac wszystkie koszty naprawde nie jest tak zle podazac ta metoda czyli w domysle nigdy nie kupowac auta na wlasnosc tylko placic miesiecznie ''za wypozyczenie'' tak naprawde. W przypadku nizszej klasy samochodow (skoda, peugeot, opel) mozemy miec nowe auto za 3-4 tys funtow rocznie (zapominajac oczywscie o awariach i jezdzic totalnie na luzie wszedzie gdzie sie nam podoba). Takie jest moje zdanie, byc moze Pan ma inne i lubi Pan ryzyko i jak cos sie dzieje podnoszacego cisnienie krwi. Tak jak wczesniej napisalem, ja nie jestem mechanikiem, na samochodach sie nie znam, podrozuje duzo po Europie i dla mnie to jest idealne wyjscie posiadania nowego luksusowego niezawodnego auta stosunkowo niskim kosztem. Metoda ktora Pan proponuje, czyli kupowanie uzywanych aut jest dla kogos kto wogole nie ma kasy i przede wszystkim prawie wogole nie jezdzi i nie ma to absolutnie zadnego zwazku z oszczedzaniem w moim konkretnie przypadku. Ktos kto oszczedza i nie ma kasy nie kupuje wogole samochodu. Natomiast ktos kto potrzebuje samochodu i ma jakies tam zaskorniaki lepiej wyjdzie na leasingu niz kupnie jakiejs niepewnej uzywki. Chyba, ze jestesmy mechanikami i umiemy sobie radzic, wtedy mozemy nawet zarabiac w ten sposob :P Mam nadzieje, ze rozjasnilem troszke o co mi chodzilo w poprzedniej wypowiedzi i prosze sie nie obrazac. Byc moze troszke ostro wystartowalem poprzednio za co oczywiscie przepraszam jesli urazilem. Pozdrawiam serdecznie.

Marek 2013-09-03

Analogicznie do samochodu, nie opłaca się kupować nowych książek. Ja kupuje na allegro zwykle o połowę taniej niż w księgarni. Czym się różni książka używana od nowej? Tym, że może mieć bardziej pogiętą okładkę? Nowa po przeczytaniu będzie wyglądała tak samo na półce jak używana i przeczytana jeszcze raz...

Martin 2013-09-04

Odnośnie powyższego komentarza mogę polecić następującą literaturę w okazyjnych cenach (polecam wydawnictwo Pana Fijora): 
 
Czerwony, brunatny i zielony socjalizm (J. SchuBlburner) 
Konserwatyzm. Najlepsze teksty 
Wolny wybór (Milton i Rose Friedman) 
Fakty i Mity w ekonomii (Thomas Sowell) 
Czy można usprawiedliwić podatki? (Tomasz Sommer) 
 
Książki w idealnym stanie, zalegające na magazynie

Martin Ś. 2013-09-04

Zapomniałem dodać link: 
tablica.pl 
 
Niebawem kolejne książki wolnorynkowe w sprzedaży

Adrian 2013-09-04

Skan podobno pochodzi z książki "Krok w przedsiębiorczość" wydawnictwa Nowa Era, ciekawe czy ma akredytację MEN? 
https://sphotos-a-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/1231482_354429458021199_915704444_n.jpg

Tomek 2013-09-05

Hej! 
 
Offtopic, ale powinno Ci się Janek spodobać :) 
 
https://www.youtube.com

Łukasz 2013-09-07

@25 Tomek 
Przeczytaj pierwszy komentarz pod filmikiem.

Gregorius 2013-10-17

Ja też kupiłem raz w życiu nówkę i powiedziałem sobie nigdy więcej. Nie wiem czemu naturalne, rozsądne myślenie przychodzi nam z takim trudem. Janek to wyjaśnił genialnie.  
To może trąci lekkim seksizmem, ale zauważyłem, że kobieta ma coś takiego, że kiedy poczuje grosz, to najpierw wydaje, a potem myśli skąd wziąć kasę. Czemu tak trudno (kiedy się ma parę odłożonych groszy) najpierw pomyśleć jak to obrócić, a potem dopiero wydać.

Gregorius 2013-10-17

Byłem belfrem:) Tu się pozwolę nie zgodzić. To jest typowy problem trenera. Żeby być dobrym trenerem nie trzeba umieć strzelać goli.

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...Nie kupuj baryłek ropy (tylko alkoholu) (28) - 10 miesięcy temu


Debata Janka z liberałem Łukaszem (8) - 11 miesięcy temu

O tym, co piszecie w komentarzach (12) - 11 miesięcy temu


O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 11 miesięcy temu

Jak zostać Bogatym. (8) - ponad rok temu

Jak się bogacić? (18) - ponad rok temu

Bieda polskich wolnościowców (7) - ponad rok temu

Listy, obyczaje i finanse. (2) - ponad rok temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - ponad rok temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (7) - ponad rok temu
Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - ponad rok temuObligacje dla debili (5) - ponad rok temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - ponad rok temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - ponad rok temu

40 lat i fajrant! (27) - ponad rok temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - ponad rok temu


Rekordowo krótki odcinek (3) - ponad rok temu

Mocz to moc (11) - ponad rok temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - ponad rok temu


Wystarczy języczek u wagi (8) - ponad rok temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - ponad rok temu

O strajku nauczycieli (20) - ponad rok temu

Wady i zalety UK (13) - ponad rok temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - ponad rok temuŻydzi, nieruchomości i dolary (15) - ponad rok temu


Pełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - 2 lata temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - 2 lata temu


Jan Fijor - Listy (1) - 2 lata temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 lata temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 2 lata temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 2 lata temuJan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 3 lata temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - 3 lata temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 3 lata temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 3 lata temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 3 lata temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 3 lata temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 3 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 3 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 3 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 4 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 4 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 4 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 4 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 4 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 5 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 5 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 5 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 5 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 5 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 5 lat temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 5 lat temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 5 lat temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 5 lat temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lat temuJan Fijor - Wybory (19) - 6 lat temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 6 lat temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 6 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 6 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 6 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 6 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 6 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 7 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 7 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 7 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 7 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 7 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 7 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (89) - 7 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 7 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 7 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 7 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 7 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 7 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 8 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 8 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 8 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 8 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 8 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 8 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 8 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 8 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 8 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 8 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 8 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 8 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 8 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 8 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 8 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 8 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 8 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 8 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 9 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 9 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 9 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 9 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 9 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 9 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 9 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 9 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 9 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 9 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 9 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 9 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 9 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 9 lat temu


Oburzeni (11) - 9 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 10 lat temu

Portugalia (17) - 10 lat temu

Wy ćwoki (15) - 10 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 10 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 10 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 10 lat temu


Jak nauczyć się pracowitości (12) - 10 lat temu

Jan Fijor o gejowych (50) - 10 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 10 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 10 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 10 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 10 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 10 lat temu


Żona milionera (10) - 10 lat temu
Trochę afryki trochę Ukrainy (4) - 10 lat temu

Afryka Afryka (27) - 10 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 10 lat temu

Trochę o policji i emeryturach (11) - 10 lat temu

Janek o szpitalach (7) - 10 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 10 lat temu

Fijor w Californi (17) - 10 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 10 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 10 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 10 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 10 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 11 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 11 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 11 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 11 lat temu

Państwowe akcje (20) - 11 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 11 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 11 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 11 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Księgowość online - - 20.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Sklep z zabawkami dla dzieci Rzeszów... - - 20.00
Drabiny producent aluminiowe drewniane - - 20.00
zarabianie w internecie - - 20.00
ubezpieczenia na życie nowy sącz szkolenia bhp - - 20.00
Konrad - - 25.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt