Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Nie
20:00
Firma na emigracji
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne
4 dni temu
Dotacji w lipcu nie będzie
Z Justyną Broniecką o Tarczy Antykryzysowej. Jakie przepisy zawiera, czy rzeczywiście pomaga, dlaczego jest tak skąplikowana. O nadchodzącym kryzysie, bezrobociu, zatorach płatniczych i...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
wczoraj
Agencja digital marketingu - Monika Kołodziejczyk |#535
Monika Kołodziejczyk Dynamiczny i kreatywny manager z 7-letnim doświadczeniem w branży online, z szeroką wiedzą i doświadczeniem w realizacji projektów marketingowych, tworzeniu...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2010-10-20

Cała prawda o polskich milionerach

Nadający: Jan Fijor

W audycji o tym jacy są milionerzy według gazet, a jacy są naprawdę. A oprócz tego dużo informacji, opowiadań i anegdot. Zaprasza Jan Fijor i Martin Lechowicz!

KOMENTARZE

jakze 2010-10-21

Co do ilości milionerów w Polsce to Pan Fijor bazuje na swoich intuicjach i przez to plecie jak potłuczony. Takie dane można wydedukować choćby stąd: www.blog.gwiazdowski.pl 
 
"Co ciekawe podatników prowadzących własną działalność gospodarczą i rozliczających się według skali podatkowej, którzy przekroczyli pierwszy próg podatkowy i zapłacili podatek według stawki progresywnej 32% było jedynie 73.632. Ich średni dochód do opodatkowania wyniósł 125.147 zł. Niecałe 10.500 zł. miesięcznie" 
 
Pozdrawiam. 
 
Więcej rzeczowości mniej paplaniny i wróżenia

Martin 2010-10-21

Trza słuchać uważnie. 
Mówił o tych co mają w aktywach milion. 
 
Chyba nie trzeba nikomu specjalnie wyjaśniać dlaczego szacowanie ilości milionerów na podstawie zeznań podatkowych nie ma najmniejszego sensu.

jakze 2010-10-21

milion milionerów w polsce. chyba sobie jaja robisz :) ja wiem, że w aktywach i wiem że ludzie ukrywają dochody. Problem Pana Fijora jest taki, że wypowiada się na każdy temat, a nie podaje skąd to wie. Ile jest milionerów w polsce to nie jest wiedza którą nabywa się będąc milionerem. Pan Fijor ma typową cechę dziennikarską - powierzchowna analiza i tworzenie praw ogólnych ad hoc. Pozd :)

jan M Fijor 2010-10-21

Jeśli z sondazu PKO wynika, że ludzi z gotówką powyzej 1 mln zlotych jest 1 procent, to bardzo prawdopodobne, ze po dodaniu domow, firm, innych zasobow liczba ta wzrosnie i to znacznie. Nie prowadzilem badan, ale analizy znam. Pisalem na ten temat kilka lat temu i juz wtedy bylo lepiej niz w oficjalnych statystykach. Nie upieram sie co do naukowego charakteru tych intuicji, dlatego zarzut, ze nie sa naukowe tylko dziennikarskie jest chybiony. Ja w radio wystepuje wlasnie jako dziennikarz, tyle ze taki, ktory cos przezyl i doswiadczyl w praktyce. Pozdrawiam

mgr inż. BlackEmperor 2010-10-21

Ponieważ była mowa o Adopcji Serca wtrące swoje trzy grosze.  
Od dwóch lat sponsoruje naukę dwójki dzieci w Kongo: 
 
twojogrodmarzen.pl 
twojogrodmarzen.pl 
 
Jest to rzeczywiście niewielki koszt - ja płacę ok. 300-350 zł za dziecko ROCZNIE. W zamian mam ogromną satysfakcję, że mogę tak po prostu odmienić czyjeś życie, a zupełnie gratis możliwość zamknięcia każdego lewaka, który zaczyna opowiadać jacy to ludzie są okrutni i jak to bez siłowej acji "charytatywnej" uskutecznianej przez państwo wszyscy momentalnie rozpoczą masowe umieranie na ulicach naszych miast. 
 
Polecam wszystkim stronę maitri.pl 
Chętnie odpowiem na wszelkie pytania 
[email protected]

jakze 2010-10-21

"Jeśli z sondazu PKO wynika, że ludzi z gotówką powyzej 1 mln zlotych jest 1 procent, to bardzo prawdopodobne, ze po dodaniu domow, firm, innych zasobow liczba ta wzrosnie i to znacznie." 
 
Obawiam się, że tak znacznie nie wzrośnie, bo struktura społeczeństwa polskiego charakteryzuje się tym, że jest wąska grupa ludzi bardzo bogatych (najczęściej zarabiających na interesach z państwem) i ogromna większość, która wydaje swoje dochody na bieżące wydatki (80% ludzi w polsce nie ma wogóle oszczędności). 
 
Pozdrawiam

Sebastian z Brna 2010-10-21

@Black Emperor 
No właśnie z tymi lewakami to już tak jest. Miałem rozmowę jakiś czas temu z młodymi (o gospodarce i polityce itp), którzy nie uważają się oczywiście za lewaków. Mówili, że oni są zadowoleni z tego, że ich podatki pomagają innym. Jak powiedziałem, że ja nie jestem zadowolony i uważam, że te pieniądze się marnują i wręcz, że jesteśmy okradani.  
Jak zwykle w takiej sytuacji pada argument, że jakby nie zabierać to by ludzie nie dawali. Ja powiedziałem wtedy, że by dawali jakby mieli więcej, a oni wtedy mnie zaatakowali: A ty dajesz?? A ja powiedziałem, że daje i tutaj już argumenty się skończyły...  
Ale oczywiście moje argumenty ich nie przekonały, bo głupiego nawet jakby młotkiem walnąć w głowę to się nie przekona.

Kamil Cebulski 2010-10-21

Nie no "Jakże" jeżeli do analizy bierzesz PIT z Dochodu to załóż proszę, że jest to dochód znacznie, ale to znacznie zaniżony. A jak nie wierzysz to pogadaj ze znajomymi jak kombinują aby PIT był mniejszy.

Kamil Cebulski 2010-10-21

Acha jeszcze jedna uwaga do "jakże" mówisz, że 76 tys. ludzi PROWADZĄCYCH DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ było w 32% skali. Ale dla prowadzących DG jest podatek liniowy 19% i ogromna większość rozlicza się według stawki 19. Zwłaszcza ci co zarabiają najwięcej! Podatek nieliniowy dla DG opłaca się tylko dla osób co mają dzieci, i zarobili w zależności od ilości dzieci (bo taka ulga jest) o 5-10-15 rys. więcej niż próg. Jak zarobili więcej to idą na liniowy 19%.

jan M Fijor 2010-10-21

Sprawdzilem dzeisiatki razy, ze lewacy w ogole nie daja na filantropie. jeden mi powidzial, ze nie daje, bo inni tez nie daja. Ale przeciez moja szlachetnosc nie zalezy od twojej szlachetnosci. Ci, co to utyskuja nad losem ubogich, w zyciu tym ubogim nie pomogli. Mam taki pomysl,zeby zwolennicy socjalu placili podatki, a przeciwnicy, nie placili. to byloby fair. 
 
pozdr

jan M Fijor 2010-10-21

Ja tam wole dawac na fundacje koscielne, bo z innymi jest roznie. Wlasnie w Kongo mialem okazje poznać taką jedna fundacyjke, ktora pieniadze zbiera, ale szkole ich nie przekazuje. Poza tym w Afryce 95 proc. szkol jest w rekach Kosciola.  
 
www.adopcja 
www.adopcjaserca.pl 
 
Acha, sprawdzajcie sprawozdania fundacji ktorej chceecie powierzyc swoja kase.  
 
pozdrawiam

dorota 2010-10-21

a co kontestacja powie o sytuacji we francji? kiedy kilka mln ludzi protestuje a rząd mówi, że i tak podniesie wiek emerytalny. co powiecie na to że polska telewizja przymus pracy do 60 roku życia nazywa PRZYWILEJEM socjalnym? :D

jan M Fijor 2010-10-21

Uważam, że każdy może przejść na emeryturę kiedy zamarzy, pod warunkiem, że otrzyma tylko tyle, ile wpłacił na swoje konto emerytalne. Francuzi chcą pełnej emerytury po 60. roku życia, bez względu na to, ile tej emerytury wypracowali dla siebie. to nadużycie! 
 
Ukłony

dorota 2010-10-21

Ależ ja nie mówię wcale o tym. Oczywiście mnie chodzi o idealny przykłąd kiedy każdy przechodzi na emeryturę kiedy chce zależnie od tego ile pieniędzy posiada. 
 
państwo natomiast ratuje się w najgłupszy z mozliwych sposobów, czyli wydłużając wiek emerytalny - jedynie przedłuża agonię systemu emerytalnego zważywszy na to że ludzi aktywnych zawodowo jest coraz mniej w stosunku do ludzi pobierających emeryturę. 
 
dlaczego lewakowi jednemu z drugim nigdy nie przyjdzie do głowy że trzeba stopniowo sprywatyzować system emerytalny i dać ludziom oszczędzać samemu pieniądze? (ten kto nie oszczędza niech umiera albo robi dużo dzieci żeby go potem utrzymywały, jego wybór) 
 
i co to w końcu za demokracja kiedy miliony ludzi są na ulicach a Sarkozy mówi że będzie i tak rąbał więcej pieniędzy?  
 
Szkoda że ci ludzie którzy robią burdy na ulicach nie pomyślą o tym żeby wynieść sarkozy'ego na stos. 
 
Oczywiście ja mam takie zdanie że każdy powinien dostać 100% swojej emerytury, ale 100% tego co wypracował. 
 
A sarkozy chyba proponuje system w którym pracujesz 2 lata dłużej a emerytury wcale większej nie dostaniesz (albo w ogóle nie dostaniesz, kto wie co będzie za 20 lat...)

dorota 2010-10-21

no chyba, że się mylę i emerytura powinna zostać państwowa a wiek emerytalny stale wydłużany, ale proszę mnie przekonać :P

Eyjafjallajokull 2010-10-21

Bądźmy rzetelni w informowaniu. Ratowanie chilijskich górników nie było czystym woluntariatem. Cała operacja była koordynowana przez ministra górnictwa Laurence Golborne'a, który dzięki temu ma duże szanse na wygraną w kolejnych wyborach prezydenckich. 
Ratowanie górników odbyło się też za kasę tych, którym nie zależało na ich życiu.

jan M Fijor 2010-10-21

Czystym woluntariatem nie byla, ale prawie 35 proc. srodkow pochodzilo z darowizny, a 60 proc. wysilku bylo dzielem dobroczynnosci. 
Lewicowa prezydentka Bachelet na podobna takastrofe zareagowala zatrzymaniem akcji po miesiacu. jak sie okazalo, gornicy wcizz zyli. Zmarli dwa tygodnie pozniej. Prawica jest znacznie bardiej hojna od lewicy, dlatego że bo ma więcej do ofiarowania.

jakze 2010-10-21

Za gwiazdowskim: Według skali podatkowej w 2009 rozliczyło się 24.740.297 podatników. 24.019.988 (98,41%) podatników osiągnęło dochód do opodatkowania poniżej 85.528 zł. – a więc mieszczący się w pierwszym przedziale skali podatkowej. Jedynie 387.295 (1,59%) podatników przekroczyło ten próg.  
 
Ja wiem, że ludzie ukrywają dochody i przypominanie o tym nie jest niczym odkrywczym. (Ukrywaj dochody i zacznij kupować nieruchomości zobaczymy czy US nie będzie się tobą interesował)  
 
Ja się tylko czepiam tego, że Pan Fijor rzuca liczby z sufitu i wygłasza je z pełną powagą. (kiedyś się nieźle uśmiałem jak mówił o tym jak robić interesy z wielkimi firmami czy coś w tym stylu - prawdziwy mistrz ZEN od wszystkiego) 
 
Pozd.

Kamil Cebulski 2010-10-21

>Ja wiem, że ludzie ukrywają dochody i przypominanie  
>o tym nie jest niczym odkrywczym. (Ukrywaj dochody  
>i zacznij kupować nieruchomości zobaczymy czy US nie  
>będzie się tobą interesował)  
 
W podanym drugim cytacie jasno pisze, ze są to dane tylko u wyłącznie tych co się rozliczali w skali. Nie ma tam danych ile zapłacili i jakie dochody mieli ludzie płący liniowo. 
 
Oczywiście, że nie będzie, jeżeli to zrobisz dobrze i w odpowiedni sposób. Jak kupujesz dom za milion to w koszty wrzucasz sobie przecież milion i dalej nie płacisz podatku. Problemem jest tylko to, że nie możesz wrzucić w ksozty od razu tylko musisz amortyzować. Można to obejść. Jeden z prostszych. Zakładasz spółkę w Holandii i dochody swojej firmy z Polski przerzucasz do Holandii. Firma Holenderska jeżeli działa tylko i wyłącznie pozagranicami nie płaci dochodowego, może więc przechowywać pieniądze, tak jak fundacja u nas dopóki nie uzbiera się na dom. Potem kupuje dom w Polsce i powoli go sobie amortyzuje. Koszt założenia spólłki 2-3 tys. koszt prowadzenia księgowości 50-100 zł miesięcznie. I po problemie. Jak budujesz dom dla siebie to sie niebardzo opłaca, ale jak inwestujesz to proszę bardzo. Właśnie przez te amortyzacje większość film leasingowych jest porejestrowana w Holandii czy innych krajach gdzie jak działamy wyłącznie za granicą to nie płącimy dochodowego. Przykład EFL, który działa własnie na prawie holenderskim i jak Czarnecki go sprzedał za 900 milionów Fiskus nie zobaczył ani złotówki. Nie wiem czy jak teraz by za to Czarnecki kupił kilka domów to fiskus by cokolwiek powiedział? Jego tylko interesuje legalność dochodu. A jeżeli się uzyskało taki dochód, który się w PIT nie wpisuje i nie podlega opodatkowaniu?  
 
Liczby podane przez Janka pochodzą tak jak mówił z książki Sekrety Amerykańskich Milionerów od Pana Stanleya, który jest profesorem na uniwersytecie w Georgii i przez 20 lat badał bogatych ludzi na zlecenie firm produkujących luksusuowe rzeczy. 
 
en.wikipedia.org 
 
W książce znajdziesz między innymi zestawienie ile na zegarki czy fryzjera wydają ludzie w zależności od wysokości majątku i wysokości zarobków i inne szczegółowe dane z dokładnością do 1 centa :). Polecam.

jan M Fijor 2010-10-21

Kolego "jakze", ja nie mowie o ludziach zarabiajacych milion, lecz o tych, ktozy posiadaja milion. 40 hektarow ziemi ornej, to dzisiaj 1 milion zlotych. mieszkanie 110 m kw. w Warszawie to milion. Firma budowlana sredniej wielkosci to kilka milionow. Podobnie jak zaklad pogrzebowy. Ty sie lepiej smiej z siebie, a nie z doswiadczen ludzi, ktorzy robia interesy z duzymi firmami.  
 
Pozdrawiam

Marcin 2010-10-21

Jest prawie tak jak napisał pan Fijor: Milionerem nie jest ten co zarabia milion ale co ma milion. Bogatym nie jest ten co zarabia dużo, ale ten co dużo ma. Jak mam 20 mieszkań w Krakowie to one są warte z 5mln zł, od tego podatek od nieruchomości jest jakiś śmieszny, a zysk z wynajmu jest opodatkowany w PL 8.5% (swoją drogą ciekawe dlaczego). 
To z kolei dowodzi że w PL socjalistyczna koncepcja podatków dla bogatych jest kompletnie błędna. Opodatkowuje się ludzi dobrze zarabiających a nie tych bogatych (spróbujcie kupić 20 mieszkań zarabiając nawet 15k zł miesięcznie). 
 
Jedyna rzecz która może rodzić wątpliwość jest nazwanie domu w którym się mieszka "aktywem". Niektórzy uważają coś takiego za pasywa. Bo w im droższym domu mieszkasz tym więcej cię to kosztuje, a "zysk" raczej nie rośnie.

jan M Fijor 2010-10-21

Jeśli użyłem określenia aktywa, to raczej dlatego, że błędnie przetłumaczyłem angielski termin: assets. to właściwie znaczy majątgek, ale w języku polskim źe się kojarzy. Nieruchomości, to pasywa, stad nawet termin dochód pasywny. Podatki od dochodów kapitalowych chyba wszedzie są korzystniejsze niz podatkow od dochodu z normalnej pracy, ale wynika to ze starej zasady, że "prawo podatkowe piszą ludzie bogaci".  
 
Pozdrawiam ludzi bogatych i kolegę "jakze" też pozdrawiam

Sebastian z Brna 2010-10-21

No ja właśnie ja też daję na "fundacje kościelne". 
A dokładniej ja zazwyczaj daje pieniądze bezpośrednio znajomym jezuitą, których znam już od wielu lat i wiem, że robią coś dobrego. 
Kiedyś czytałem, że mało się o tym mówi, ale kościół jest największą "fundacją" charytatywną na świecie. Mają w tym wiele lat doświadczenia i myślę, że warto się rozejrzeć rzeczywiście za ludźmi, którzy robią wielkie rzeczy.

Mateusz z Kanady 2010-10-21

No dobra populacja Polski jest 38.5 milliona. Zaokragle do 40-tu dla latwego rachunku. Million milonerow to znaczy ze jeden Polak na 40-tu jest millionerem. Jazeli przecietny millioner ma zone/meza i dwojke dzieci to znaczy ze jedna na dziesiec osob w Polsce jest milionerem albo nalezy do jego najblizszej rodziny. Jezeli do najblizszej rodziny doliczymy przynajmniej jedna zyjaca babcie albo dziadka to wychodzi jedna na osiem. Czy tylko mi i "jakze" taka proporcja wydaje sie absurdalnie zawyzona? Ja rozumiem ze chodzi o dobra wartosci milliona a nie dochod ale mimo wszystko cos tu nie tak.

dorota 2010-10-21

ale Janek wytłumaczył jak to liczy. ludzi którzy mają dom i kawałek ziemi jest naprawdę dużo i każdy w rodzinie kogoś takiego ma. A z obecnymi cenami nieruchmości jest to milion jak w mordę strzelił.

Mateusz z Kanady 2010-10-21

No jasne a jak walniemy super inflacje to millionerem bedzie kazdy. Ale chyba nie o takich chodzilo w ksiazkach cytowanych "Sekrety..." i "Przestan zgrywac... "

Kamil Cebulski 2010-10-21

>a zysk z wynajmu jest opodatkowany w PL 8.5%  
>(swoją drogą ciekawe dlaczego).  
 
Tak jest to 8,5%, ale tylko do jakiejść tam kwoty. Nie pamiętam dokłądnie, ale rząd wielkości rzędu 5-10 tys. euro rocznie. Powyżej tej kwoty jest podatek 20%. Według mnie lepiej prowadzić książkę przychodów.

jan M Fijor 2010-10-21

Mateusz ma racje. W Polsce jest ok. 9,5 mln rodzin, a zatem 380 tys. osob, to 380 tys. rodzin, czyli mniej wiecej 4 proc. To znaczy, ze tych 380 tys. osob wyczerpuje caly zasob milionerow. Nie wiem zatem, dlaczego PKO podaje, ze milionerow (jesli jest 1 w rdozinie, to rodzina ejst milionerska) jest 1 proc., skoro jest ich 4 proc. Zwracam honor i przychylam sie do tych 4 proc., ewentualnie ciut ciut mniej. jest to w dalszym ciagu procentowo duzo wiecej niz szacuje PKO. 
 
Ukłony

jakze 2010-10-21

Pan Fijor napisał"Kolego "jakze", ja nie mowie o ludziach zarabiajacych milion, lecz o tych, ktozy posiadaja milion. 40 hektarow ziemi ornej, to dzisiaj 1 milion zlotych. mieszkanie 110 m kw. w Warszawie to milion. Firma budowlana sredniej wielkosci to kilka milionow. Podobnie jak zaklad pogrzebowy. Ty sie lepiej smiej z siebie, a nie z doswiadczen ludzi, ktorzy robia interesy z duzymi firmami." 
 
Panie Fijor. Ja wiem, że mowa nie jest o dochodach - potrafię czytać i nie jestem głuch :)  
1. Ile tych mieszkań w warszawie i innych miastach jest kupionych za gotówkę?  
2. Warszawa nie jest reprezentatywna - ludzie w warszawie są najbardziej zadłużeni w polsce. A to że komuś wydaje im się że ma mieszkanie/dom warty milion to wcale nie znaczy, że ktoś go za taką cenę będzie chciał kupić. (to jest sprzeczne z fetyszyzmem nieruchomościowym lansowanym przez lata i niektórym trudno to zrozumieć) 
3. Ile tych firm za milion i więcej nie ma długów?  
 
4. Widzę że śmiertelnie poważnie podchodzi Pan do głoszonych "prawd" i nie można się z nich śmiać - przepraszam to się więcej nie powtórzy 
 
Pozdrawiam

red 2010-10-22

Witam, znakomita audycja gdyby tylko można poprawić troszkę jakość dźwięku p. Jana. Pozdrawiam.

jan M Fijor 2010-10-22

Jakosc poprawimy, gdyż tym razem również zapomniałem zmienić mikrofon. Następnym razem zmienię i będzie lepiej. 
 
Ukłony

terminatriks 2010-10-22

coś zrywa audycję od czasu do czasu

Ziutek 2010-10-24

Po pierwsze moglibyscie polepszyc strone techniczna czyli odbior audio. Janka Fijora slychc tragicznie tak samo jak niektorych sluchaczy.

mgr inż. BlackEmperor 2010-10-24

@ Ziutek. Co do jakości słuchaczy to w dużym stopniu zależy to od posiadanych przez nich mikrofonów i łącza, więc trudno winić Kontestację.

jan M Fijor 2010-10-25

otoz, nieprawda, jakość zależy od ustawienia mikrofonu. Trzeba je robić ręcznie, bo w rpzypadku automatycznego, efekty są takie, jak słychać. Nstępnym razem już będzie OK. 
 
Przepraszam

Syn Kastrata 2010-10-29

Pierwsza wypowiedź trąci neofeudalizmem paternalistycznym, bo jeśli bogaty ma opiekować się znanymi sobie ludźmi, którzy są od niego mniej bogaci, to nasuwają się od razu na myśl jego sąsiedzi i pracownicy, czyli jednak system neofeudalnego paternalizmu. Tylko z jakiego powodu tak mało biznesmenów chciało być Papą w Haiti? 
 
Temat trochę się powtarza, a o sanepidzie w Polsce i na świecie pan audycji nie daje mimo iż prosiłem. 
 
PS: Audycja o Chile była ok.

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Debata Janka z liberałem Łukaszem (8) - 4 miesiące temu

O tym, co piszecie w komentarzach (12) - 4 miesiące temu


O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 4 miesiące temu

Jak zostać Bogatym. (8) - 5 miesięcy temu

Jak się bogacić? (18) - 6 miesięcy temu

Bieda polskich wolnościowców (7) - 6 miesięcy temu

Listy, obyczaje i finanse. (2) - 7 miesięcy temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - 7 miesięcy temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (7) - 7 miesięcy temu

Jak banki rabują klasę średnią! (9) - 7 miesięcy temu

Firma która upadła przez Państwo. (4) - 8 miesięcy temu


Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - 8 miesięcy temuObligacje dla debili (5) - 9 miesięcy temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - 10 miesięcy temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - 10 miesięcy temu

40 lat i fajrant! (27) - 11 miesięcy temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - 11 miesięcy temu

Życie w Hiszpanii dla początkujących (13) - 11 miesięcy temu

Rekordowo krótki odcinek (3) - 11 miesięcy temu

Mocz to moc (11) - 11 miesięcy temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - 11 miesięcy temu


Wystarczy języczek u wagi (8) - ponad rok temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - ponad rok temu

O strajku nauczycieli (20) - ponad rok temu

Wady i zalety UK (13) - ponad rok temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - ponad rok temuŻydzi, nieruchomości i dolary (15) - ponad rok temu


Pełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - ponad rok temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - ponad rok temu


Jan Fijor - Listy (1) - ponad rok temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - ponad rok temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - ponad rok temu

O wyższości gór nad morzem (11) - ponad rok temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - ponad rok temu


Co zacząć, jak nie skończyć (7) - ponad rok temu

Jan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - ponad rok temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - ponad rok temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 2 lata temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 2 lata temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 2 lata temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 2 lata temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 2 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 3 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 3 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 3 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 3 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 3 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 4 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 4 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 4 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 4 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 4 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 4 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 4 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 4 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 4 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 5 lata temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 5 lata temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 5 lata temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lata temuJan Fijor - Wybory (19) - 5 lat temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 5 lat temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 5 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 5 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 6 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 6 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 6 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 6 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 6 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 6 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 6 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 6 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 6 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 6 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 7 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 7 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (87) - 7 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 7 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 7 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 7 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 7 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 7 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 7 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 7 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 7 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 7 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 7 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 7 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 7 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 7 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 7 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 7 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 7 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 7 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 7 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 8 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 8 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 8 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 8 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 8 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 8 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 8 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 8 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 8 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 8 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 8 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 8 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 8 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 8 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 9 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 9 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 9 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 9 lat temu


Oburzeni (11) - 9 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 9 lat temu

Portugalia (17) - 9 lat temu

Wy ćwoki (15) - 9 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 9 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 9 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 9 lat temuJan Fijor o gejowych (50) - 9 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 9 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 9 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 9 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 9 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 9 lat temu


Żona milionera (10) - 9 lat temu

Afryka Afryka (27) - 9 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 9 lat temu

Trochę o policji i emeryturach (11) - 10 lat temu

Janek o szpitalach (7) - 10 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 10 lat temu

Fijor w Californi (17) - 10 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 10 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 10 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 10 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 10 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 10 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 10 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 10 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 10 lat temu

Państwowe akcje (20) - 10 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 10 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 10 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 10 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

zarabianie w internecie - - 20.00
ubezpieczenia na życie nowy sącz szkolenia bhp - - 20.00
Konrad - - 25.00
Agencja pracy opiekun osób starszych w... - - 20.00
Poradnik jak założyć bloga - - 20.00
nexty - - 22.00
Kody i kupony rabatowe na darmowisko.com - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt