Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Jutro
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
5 dni temu
LEWICA DZIAŁA RAZEM Z WOLNOŚCIOWCAMI?
#OtwieraMY - obywatelskie nieposłuszeństwo przeciw kwarantannie. Kolejne biznesy działają wbrew zakazowi. Atak na Kapitol i bany dla Donalda Trumpa. Czy żyjemy w dyktacie korporacji. Brak...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
5 dni temu
Finanse osobiste - Jacek Gacoń |#574
Jacek Gacoń Expert od finansów osobistych. W 2014 roku stworzył blog o tematyce finansów osobistych: https://jakdorobic.pl/. Główna idea bloga to polepszanie budżetu osobistego poprzez...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2012-10-30

Czego nie mówią

Nadający:

KOMENTARZE

Ninja 2012-10-31

Apropo nagłówków... kontestacja jest trochę podobna do bloga. Jak widzę na głównej waszą audycję i widzę nagłówek "czego nie mówią" to A: omijam to; B: zastanawiam się: what the hell?? co nie mówią? kto nie mówią? i próbuję sobie dopisać coś bardzo nie skutecznie i następuje zgrzyt... dokładnie zgrzyt a nie ciekawość. 
 
Czy nie lepiej napisać: "Czego nigdy nie powiedzą ci bloggerzy (lub inne)?" 
O albo: Co wkurza i czego nie widać jak sprzedają? 
 
Szukacie sponsora? Kilka tysięcy sponsorów słucha codziennie kontestacji... odwróćcie zależność Panowie marketingowcy :) Najpierw częstotliwość + jakość w górę + dobre nagłówki!!  
 
btw: 
"O czym będziemy mówić" pojawia się się po jednej trzecie audycji? 
 
O i jak już się rozkręciłem: Tytuł: Jak stworzyć popyt na TWOJE produkty... no no no... na SWOJE produkty. Za długo tu się rozpisywać, pozostawiam jako zagadkę. 
 
Pozdrawiam i życzę rozwoju :)

Witek 2012-11-04

mi się podobało, a co do cichego zabrania kasy: 
 
#1 - Aegon multipin 2008 od Expandera - Byliśmy z żoną u doradcy finansowego w Expander. Pan przedstawił wykres wg którego wpłacając małe kwoty można osiągnąć "więcej niż na lokacie". Wpłacamy po 200zł, mamy sporo mniej niż na lokacie. 
Pan stracił nie tylko okazję na prowizję gdy szukaliśmy kredytu na mieszkanie ale też nasze zarobki w międzyczasie wzrosły - ja odkładam jeszcze 500 w innym już niestety miejscu. 
 
#2 - Open Finance - kredyt na mieszkanie. - Weszliśmy do placówki na której drzwiach napis brzmiał "porównanie ofert z 20 banków". Pan wysłuchał nas i po 10 sekundach znał wyniki, było to dla mnie podejrzane więc spytałem o jaki bank chodzi. Pan oznajmił "no np PKO" - byłem tam osobiście i nie była to bynajmniej najlepsza ofert a w naszym przypadku. Ponadto gdy przedstawiliśmy dodatkowe szczegóły, które odbiegają od standardowego toku pan się pogubił, gdy usłyszał że nieruchomość w Warszawie za małą kasę zaproponował wzięcie kredytu 2x większego, a tę połowę zainwestować!  
Niektórzy nie rozumieją że pomoc klientowi to pomoc samemu sobie! Pan zamiast wymarzonej prowizji od ulubionego banku stracił klienta dla OpenFinance na całe życie.

Kot_Behemot 2012-11-04

Troche chyba zapominacie o glownej przyczynie tego, ze kelner kilka minut po podaniu posilku wraca do stolika i pyta sie, czy wszystko w porzadku. Robi sie to glownie po to, zeby w przypadku jakichs problemow (np. cos jest za zimne, nie takie jak klient oczekiwal etc) mozna bylo od razu to zabrac i szybko naprawic pomylke, zeby klient mogl ewentualnie cos jescze zamowic (np dodatkowe napoje) czy poprosic o rozmowe z menadzerem jesli cos mu sie nie podoba lub podoba. Byc moze to roznica w mentalnosci, ale w Anglii gdzie pracuje ludzie nie narzekaja na to, ze kelner po podaniu posilku przychodzi, tylko tego oczekuja. Wiekszosc klientow wlasnie wtedy (a raczej tylko wtedy) pyta o rozne rzeczy, daje swoje uwagi i sugestie czy zwyczajnie pyta sie skad jestem (akcent, akcent), i zaczynaja pytac o Polske etc. lub zwyczajnie zaczynaja jakas krotka rozmowe o niczym.

kila 2012-11-21

Rzecz zdarzyła sie w UK. Chciałam kupić tzw pendrive, wchodzę do PC World i pytam jednego pana gdzie taką pamięć znajdę, (sklep jest spory) na to pan uprzejmie mi odpowiada, że nie mają (!) i mówi, że na pewno znajdę w sklepie obok (u konkurencji). Nawet się nie zdenerwowałam, wydało mi się to komiczne, że pan w takim dużym sklepie nie wiedział co to jest pendrive ...a może przywykłam, że w mieście w którym obecnie mieszkam, trafić na sprzedawcę, który ma pojęcie co sprzedaje to rzadkość. Niestety to jest jedna z wielu sytuacji tego typu. Zawsze odsyłają do konkurencji, chyba że maja bonusy za każdą transakcję. Wówczas co minutę ktoś pyta czy w czymś pomóc i koniecznie przy kasie wspomnieć jego/jej imię. :)  
Pozdrawiam cieplutko, 
Kila

Dodaj komentarz...


Paweł Tkaczyk - zarabia na życie opowiadaniem historii. Prowadzi blog o budowaniu silnej marki. Zdarza mu się pisać książki (np. o grywalizacji czy zakamarkach marki), pisze do branżowych magazynów (jak „Brief” czy „Marketing w praktyce”) i doradza startupom jako mentor (np. podczas konkursu Startup Fest).

Wierzy, że silna marka to właśnie dobrze opowiedziana historia. Dlatego jego firma – MIDEA – pomaga klientom w snuciu ich opowieści, a w konsekwencji w budowaniu silnej pozycji rynkowej.

Marek Jankowski - Przez kilkanaście lat dziennikarz radiowy, od 6 lat przedsiębiorca. Właściciel firmy Atomedia Consulting, wydawca dwumiesięcznika "Branża Dziecięca". Absolwent studiów podyplomowych na wrocławskiej Akademii Ekonomicznej oraz Szkoły Trenerów Biznesu Moderatora.

Prowadzą audycję Mała Wielka Firma

Inne audycje tego autora:


Czego nie mówią (4) - 8 lat temu

Zatrudnianie blogera (2) - 9 lat temuMarka w social media (4) - 9 lat temu

Marka w social media (1) - 9 lat temu

Więcej audycji...
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Wypożyczalnia samochodów Kraków - - 20.00
Wypożyczalnia samochodów Kraków - - 20.00
futszaK - - 50.00
Rea Card - - 50.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt