Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Jutro
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
5 dni temu
LEWICA DZIAŁA RAZEM Z WOLNOŚCIOWCAMI?
#OtwieraMY - obywatelskie nieposłuszeństwo przeciw kwarantannie. Kolejne biznesy działają wbrew zakazowi. Atak na Kapitol i bany dla Donalda Trumpa. Czy żyjemy w dyktacie korporacji. Brak...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
5 dni temu
Finanse osobiste - Jacek Gacoń |#574
Jacek Gacoń Expert od finansów osobistych. W 2014 roku stworzył blog o tematyce finansów osobistych: https://jakdorobic.pl/. Główna idea bloga to polepszanie budżetu osobistego poprzez...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2012-01-19

Czerwona pigułka - Dr. Kulisz z ACN World-Wide Natural Health Service

Nadający:

Dr. opowiada o: powiązaniu autyzmu i ADHD ze szczpieniami, czy można wyleczyć autyzm i WZW B ? jak wyglądają próby kliniczne oraz o zaletach buraka, o tym ile razy dziennie się myć. Margaryna czy masło - co wyleczy astme?

KOMENTARZE

Piotrek 2012-01-19

warto posłuchać !

ela 2012-01-19

KOCHANI dziękuję za wczorajszą audycję! 
Jeśli kiedyś będziecie robic audycję o autyzmie, zachęcam do odwiedzenia bloga ,- pomagamy zosi - przejmująca historia 5-letyniej Zosi i jej rodziny, spisywana przez mamę dziewczynki dzień po dniu, niekiedy z dużym poczuciem humoru (na stronie można znależc wiele informacji na temat skutecznych, często niekonwencjonalnych metody walki z tą chorobą).. Myślę, że mama Zosi - która zajmuje się terapią córki, odpowiada na wszystkie maile i telefony rodziców z całej Polski, z pewnością nie odmówiłaby Wam udziału w tej audycji, a perspektywa UKAZANIA tego zagadnienia ,od wewnątrz -oczyma rodzica- mogłaby okazac się bardzo cenna. Poza tym rady kogoś kto pewne etapy walki z tą chorobą ma już za sobą - z bardzo pozytywnymi rezultatami- dla wielu rodziców mogą byc dużym wsparciem. To taka moja przydługa refleksja, bo sporo wczoraj było o autyzmie, a myślę, że tematowi można by poświęcic osobny wątek.  
Pozdrawiam ciepło jak zawsze! 
.

iskra 2012-01-19

Słuchajcie, tyle na szybko z youtube filmików z wypowiedziami doktora Andre Alexandra Kulisza. Wybrałam te po polsku. Faktycznie wypowiedzi jest więcej i na wiele więcej tematów niż szczepionki, neurotoksyny i autyzm.  
 
www.youtube.com - Autyzm - szczepić czy nie szczepić? 
 
www.youtube.com - Leczenie autyzmu spowodowanego neurotoksynami 
 
www.youtube.com - Brodawczak ludzki - dlaczego nie szczepić 
 
www.youtube.com - Jak znaleźć lekarza do leczenia autystycznego dziecka? 
 
Strona doktora to www.kulisz.com 
 
Nie zapomnijcie o przedstawieniu własnej motywacji, jeśli zdecydujecie się na kontakt z doktorem - tak jak prosił w audycji. To Wam w pierwszej kolejności ma zależeć na zdrowiu Waszym i waszych najbliższych - i to Wy będziecie ponosić trudy i niewygody powrotu do utraconego zdrowia. 
 
Napisała też do nas mama autystycznego dziecka, które od sierpnia jest prowadzone przez doktora. Trzymamy kciuki!

ostatni zarazek 2012-01-19

I znowu się (nie)zdziwiłem ze nie 'trąbią o tym w państwowej tv. 
Gość na 5 z plusem 
 
 
Polacy nie gęsi , margarynę jedzą :)

aligator 2012-01-20

Audycja genialna! Myślę, że nie tylko ja mam życzenie, żeby zaprosić gościa ponownie i to jak najszybciej.

iskra 2012-01-20

UWAGA UWAGA!!! 
Dr Andre Alexander Kulisz zgodził się zagościć w audycji ponownie już 1 lutego!!! 
Zastanówcie się nad pytaniami i dzwońcie - z pytaniami na czacie jest o tyle ciężko, że doktor mówi tak ciekawe rzeczy i na tak wiele tematów, że wchodzenie mu w słowo aż boli... 
 
A 3 lutego wykład internetowy doktora, godz. 19:00 - 21:30 (albo 20.00 - 22:30 - do doprecyzowania bo na stronie dr Kulisza są różne informacje w różnych miejscach). Zinteresowanych zachęcam do zapisywania się. Opłata za uczestnictwo to 20 USD. Temat: "Szczepić czy nie szczepić?" Wiedza cenna, koszt niewielki.  
Szczegóły tu: www.kulisz.com

Augustyn 2012-01-20

Bardzo cenna strona internetowa,ktora warto polecic innym ludziom i narodom ,ktorzy zycie chca oprzec na prawdzie a nie na klamstwie,obyscie istnieli i sie rozwijali, doszli do najwazniejszych stron internetowych GLOSZACYCH PRAWDE,ktore trzeba szukac w sieci net (jak narazie )ze swieca. 
 
CHWALA WAM ZA PISMO i GLOS ROZSADKU i PRAWDY,ktore u WAS mozna znalezc. 
Dzisiaj dopiero trafilem na Was i zapoznaje sie z portalem,bede tu gosciem kazdego dnia,juz zawiadamiam innych aby tu trafili ,ciesze sie,ze poznalem was w cyberprzestrzeni. 
 
POZDRAWIAM ! 
Augustyn P. 
Floryda USA

stop nwo 2012-01-20

najciekawsze, najmądrzejsze i najprzyjemniejsze do słuchania audycje na świecie!!!!!!!!!!!

iskra 2012-01-20

Wszystkim dziękuję za ciepłe słowa! W imieniu swoim, Łukasza i całej ekipy Kontestacji! 
 
@Augustyn, mam nadzieję, że zostaniesz z nami na dłuugo :)

Zuzel 2012-01-20

Świetna audycja, gratuluję :) 
Jesli chodzi o pytania, to ja mam taką pierdółkę, ale może ktoś zada (ja zawsze odsłuchuje na "martwo" audycji) 
Jak pan dr. uważa - jak często powinno się jeść mięso.  
Tak pytam, bo ja zawsze uważałam że nie można przeginać w żadną stronę i wg mnie najzdrowsze byłoby jedzenie dużej ilości warzyw i owoców itd i jedzenie mięsa tak 2-3x w tygodniu (w przeciwieństwie do standardowego 2-3x dziennie...)

iskra 2012-01-21

Zuzel, było o tym w aucycji. Dr sam zjada, jak to ujął "dość często" czyli 1-2 razy w tygodniu :)

iskra 2012-01-21

Zuzel, było o tym w audycji. Dr sam zjada, jak to ujął "dość często" czyli 1-2 razy w tygodniu :)

V iki 2012-01-21

dziękuję, bardzo ciekawa audycja, a Doktor oprócz ogromnej wiedzy potrafi ją fantastycznie przekazać :) Wielki szacunek dla Niego i dla tego co robi.

Jerzy Leon 2012-01-22

Pan doktor wystarczająco często je mięso, żeby później musieć sprzątać organizm za pomocą posiłków mających dużo błonnika (pokarm zwierzęcy i odzwierzęcy go nie posiada). 
Ze wszystkich stworzeń tylko człowiek zabija zdrowe zwierzęta! 
Drapieżniki pełnią w przyrodzie jedynie rolę sanitarną, konsumując martwe, chore i z innych powodów słabe organizmy. 
Jak myślący człowiek może świadomie zatruwać swój organizm? 
Czyżby tylko po to, żeby musieć później jeść owoce i warzywa? 
Żadna religia nie usprawiedliwia zabijania, a najwięcej istot żywych pochłonęły wojny religijne :(

michal 2012-01-22

@Jerzy Leon, właśnie dlatego człowiek zabija zdrowe zwierzęta, żeby nie zatruwać organizmu. Przy czym słowo "zdrowe" jest trochę na wyrost, bo zdrowe były, póki nie były hodowane taśmowo. 
 
Co do religii, Księga Rodzaju w rozdziale 9 mówi "3. Wszystko, co się porusza i żyje, jest przeznaczone dla was na pokarm, tak jak rośliny zielone, daję wam wszystko.", więc piszesz nieprawdę.

Jerzy Leon 2012-01-22

@michal, z tego co pamiętam to pierwsze było X przykazań i jedno z nich brzmiało "nie zabijaj". Ani słowa więcej tylko NIE ZABIJAJ. Wszystko co było później jest działaniem takim samym jakie reprezentują nasi "politycy" i "urzędnicy", czyli interpretacją taką jaka jest wygodna. 
W jakim celu mam jeść zwłoki? Czy po to, żeby później za pomocą zdrowego pożywienia oczyszczać sobie organizm. Nie prościej jest po prostu nie spożywać trucizn? 
Jem owoce i warzywa i nie potrzebuję oczyszczać swojego organizmu, bo one mnie nie zatruwają, nie zalegając w moim organizmie, i nie gniją. 
Piłem alkohol. paliłem papierosy, jadłem różne paskudztwa i dopiero teraz, gdy tego nie robię wiem, że źle robiłem. 
Teraz od czasu do czasu jedynie łyknę sobie pysznej naleweczki wiśniowej własnej roboty. Czymś muszę organizm zmusić od czasu do czasu do większego wysiłku :).

Zuzel 2012-01-22

To, że w języku polskim jest napisane "nie zabijaj" jest lekkim nieporozumieniem, ponieważ w oryginale jest napisane "nie morduj". 
 
Jeśli jedzenie mięsa jest takie złe to dlaczego 
- mam dość krótki przewód pokarmowy w porównaniu do roślinożernych 
- dlaczego mamy kły i niezbyt dobre zęby trzonowe do ścierania roślinnej żywności 
- dlaczego nie mamy przedżołądków albo rozwiniętego jelita ślepego do trawienia roślin? 
 
Nasz przewód pokarmowy jest ukształtowany na wszystkożerców i powiedziałabym raczej że bardziej w stronę mięsożernych niż roślinożernych. 
 
Iskra - wydawało mi się, że dr mówił że 1-2 razy w tyg je ryby, a nie mówił ogólnie o mięsie. 
Uważam, że jedzenie mięsa te 1-2x w tygodniu jest dużo zdrowsze niż restrykcyjny weganizm.

ewcia 2012-01-22

Kochani wywiad rewelacyjny, ja wręcz uwielbiam Dr Kulisza, śledzę jego poczynania już od dawna. Jest on niesamowity w tym co robi nie tylko przez ogrom wiedzy jaką posiada ale tez to w jaki sposób traktuje swoich pacjentów. Jestem daleka od krytykowania jego ponieważ jak już wspomniałam uwielbiam jego pracę. Jednak, chciałabym powiedzieć, że myli się on co do diety wegańskiej czy też nawet witariańskiej jeśli chodzi o aminokwasy o których on wspomina. Zdziwiło mnie troszkę jego podejście do tej sprawy jak i jego wiedza na ten temat. Tak jak doktor wspomniał aminokwasy egzogenne (essential amino acids) są niezmiernie ważne dla rozwoju naszego ciała. Znanych jest ponad 300 aminokwasów występujących naturalnie. W skład białek wszystkich organizmów żywych wchodzi głównie 20 podstawowych aminokwasów z czego 8 jest egozennych (essential) ponieważ nasz organizm nie jest w stanie ich syntezować samodzielnie i musimy je dostarczyć z "zewnątrz". I tu się zaczyna całe nieporozumienie, prawda jest bez dwóch zdań, że przetwory mięsne, mleczne i drobiowe zawierają wszystkie 8 aminokwasów i to w ilościach większych niż tego potrzebujemy. Czyli bardzo łatwo jest nam je osiągnąć gdy jemy mięsko czy tez nabiał. Bo to Właśnie te 8 aminokwasów tworzy to co nazywamy białkiem pełnowartościowym (complete protein). Często słyszymy, że dieta witariańska i wegańska nie posiada pełnowartościowego białka. Liczby i dziesiątki badań mówią co innego. Odnosząc się do najnowszych wymagań, które wskazują na zawartości poszczególnych aminokwasów potrzebnych nam dziennie do prawidłowego rozwoju ( tabelke można zobaczyc w podanym linku, niestety jest on po angielsku :  
www.drmcdougall.com ), nie tylko takie pożywienie jak fasola, ryż, czy też kukurydza zawierają wszystkie 8 aminokwasów, ale także brokuły, pomidory, szparagi i wiele innych.  
Te same nieporozumienie dotyczy samego białka. The World Health Organization zaleca by 5-10% naszych kalorii dziennie pochodziło z białka. Rząd amerykański zaleca 9%. Gdzie większość lekarzy na świecie mówi ,że 2,5% jest wystarczająco ponieważ najwięcej białka potrzebujemy jako dzieci zaraz po porodzie a to dlatego, że nasz rozwój przebiega wtedy bardzo szybko, kształtując najważniejsze organy naszego ciała takie np. jak nasz mózg. Jedynym źródłem naszego białka wtedy jest mleko naszej matki, które zawiera 5% kalorii z białka. Jeśli przystaniemy nawet na 10% dziennie to warto jest wiedzieć, że przeciętna zawartość białka w owocach jest 6.7%, orzechy i nasiona 11%, kasze 13%, warzywa 22%, fasole 28%. Np. brązowy ryż-9%, płatki owsiane 15%, czarna fasola 27%, brokuły 42%, cebula 32 %, szpinak 51%, wołowina 53%, kurczak 46%, wieprzowina 29, mleko pełne 21%. 
Absolutnie nie namawiam nikogo do zmiany diety ani nie próbuje mówić nikomu, ze jedzenia mięsa jest złe, chcę raczej tylko pokazać, że można się obejść bez tego bez bólu i zagrożenia dla zdrowia:) 
A! i na koniec dodam, że wegetarianizm nie był wynaleziony w Kalifornii:) 
Pozdrawiam serdecznie i nie mogę się doczekać kolejnego wywiadu z doktorem:)

ewcia 2012-01-22

Kochani wywiad rewelacyjny, ja wręcz uwielbiam Dr Kulisza, śledzę jego poczynania już od dawna. Jest on niesamowity w tym co robi nie tylko przez ogrom wiedzy jaką posiada ale tez to w jaki sposób traktuje swoich pacjentów. Jestem daleka od krytykowania jego ponieważ jak już wspomniałam uwielbiam jego pracę. Jednak, chciałabym powiedzieć, że myli się on co do diety wegańskiej czy też nawet witariańskiej jeśli chodzi o aminokwasy o których on wspomina. Zdziwiło mnie troszkę jego podejście do tej sprawy jak i jego wiedza na ten temat. Tak jak doktor wspomniał aminokwasy egzogenne (essential amino acids) są niezmiernie ważne dla rozwoju naszego ciała. Znanych jest ponad 300 aminokwasów występujących naturalnie. W skład białek wszystkich organizmów żywych wchodzi głównie 20 podstawowych aminokwasów z czego 8 jest egozennych (essential) ponieważ nasz organizm nie jest w stanie ich syntezować samodzielnie i musimy je dostarczyć z "zewnątrz". I tu się zaczyna całe nieporozumienie, prawda jest bez dwóch zdań, że przetwory mięsne, mleczne i drobiowe zawierają wszystkie 8 aminokwasów i to w ilościach większych niż tego potrzebujemy. Czyli bardzo łatwo jest nam je osiągnąć gdy jemy mięsko czy tez nabiał. Bo to Właśnie te 8 aminokwasów tworzy to co nazywamy białkiem pełnowartościowym (complete protein). Często słyszymy, że dieta witariańska i wegańska nie posiada pełnowartościowego białka. Liczby i dziesiątki badań mówią co innego. Odnosząc się do najnowszych wymagań, które wskazują na zawartości poszczególnych aminokwasów potrzebnych nam dziennie do prawidłowego rozwoju ( tabelkę można zobaczyć w podanym linku, niestety jest ona po angielsku :  
www.drmcdougall.com ), nie tylko takie pożywienie jak fasola, ryż, czy tez kukurydza zawierają wszystkie 8 aminokwasów, ale także brokuły, pomidory, szparagi i wiele innych.  
Te same nieporozumienie dotyczy samego białka. The World Health Organization zaleca by 5-10% naszych kalorii dziennie pochodziło z białka. Rząd amerykański zaleca 9%. Gdzie większość lekarzy na świecie mówi ,że 2,5% jest wystarczająco ponieważ najwięcej białka potrzebujemy jako dzieci zaraz po porodzie a to dlatego, że nasz rozwój przebiega wtedy bardzo szybko, kształtując najważniejsze organy naszego ciała takie np. jak nasz mózg. Jedynym źródłem naszego białka wtedy jest mleko naszej matki, które zawiera 5% kalorii z białka. Jeśli przystaniemy nawet na 10% dziennie to warto jest wiedzieć, że przeciętna zawartość białka w owocach jest 6.7%, orzechy i nasiona 11%, kasze 13%, warzywa 22%, fasole 28%. Np. brązowy ryż-9%, płatki owsiane 15%, czarna fasola 27%, brokuły 42%, cebula 32 %, szpinak 51%, wołowina 53%, kurczak 46%, wieprzowina 29, mleko pełne 21%. 
Absolutnie nie namawiam nikogo do zmiany diety ani nie próbuje mówić nikomu, ze jedzenia mięsa jest złe, chcę raczej tylko pokazać, że można się obejść bez tego bez bólu i zagrożenia dla zdrowia:). 
 
A! i na koniec dodam, że wegetarianizm nie był wynaleziony w Kalifornii:) 
Pozdrawiam serdecznie i nie mogę się doczekać kolejnego wywiadu z doktorem:)

ewcia 2012-01-22

niechcący mi sie komentarz wkleił dwa razy, przepraszam

Jerzy Leon 2012-01-22

Też uważam, że dr. Kulisz robi bardzo ważną i dobrą robotę i życzę Mu dużo zdrowia i wiele lat aktywności w tym co robi :)

Zuzel 2012-01-23

Ewcia - uwielbiam Cię za to nie-krytykowanie, naprawdę. Bo Twoje podejście nie odstrasza! 
To czy jedzenie mięsa 2x w tygodniu czy nie jedzenie go wcale jest lepsze to myślę, że wybór każdego z nas - obie formy są na 100% zdrowsze niż jedzenie mięsa 3x dziennie w formie szyneczek, smażonych kotletów i suszonych kabanosów ;) 
 
Ja zawsze propaguję jedzenie mięsa rzadko, ale jedzenie, bo nie wiem czy zauważyliście, ale takie kategoryczne podejście do mięsa "jak mozesz być tak okrutny i jeść mięso które jest niezdrowe, toksyczne itd" (tu oczywiście przerysowuję) bardzo często wywołuje reakcję obronną. A sam fakt tego że ktoś NAUCZY się, że da się zjeść obiad bez mięsa, że na śniadanie mozna zjeść coś innego niż kanapka z szynką otwiera mu drogę do ewentualnego późniejszego wege. Bo ludzie w dzisiejszych czasach często nie potrafią nawet wymyślić dania które nie zawiera mięsa, zmiana myślenia jest bardzo trudna. 
Ja na pewno z produktów zwierzęcych nie zrezygnuję - przez jakiś czas mięsa nie jadłam, ale wtedy jak najbardziej jadłam jajka, które są najbardziej wartościowym białkiem. Marzy mi się jednak mieć własne kury które będą widziały słonko i będą jadły prawdziwe rośliny i znosiły zdrowe jajka. Jeśli moje marzenie się spełni, to pewnie zostanę wege, bo nie wyobrażam sobie zjeść własnej kury o którą dbam, z którą gadam i która wcale nie jest głupia żyjąc w godziwych warunkach.  
Kolejna sprawa, że gdyby ludzie jedli mięso 2x w tygodniu, wielkie mięsne fermy nie byłyby potrzebne i mięso byłoby dużo zdrowsze a same hodowlane zwierzęta szczęśliwsze...

ewcia 2012-01-23

hej Zuzel:)) buziaki skarbie:) 
ja porostu wierzę , że każdy z nas na wolę wyboru, i wydaje mi się,że po to też między innymi jest ta audycja, byśmy się od siebie uczyli a nie sobie rozkazywali. :)))) ściskam:)

Magda 2012-01-27

Polecam stronę mamy która leczy autystyczną córkę u lekarza DAN z bardzo dobrym efektem.www.marice.pl

Mariusz 2012-01-30

Z tego co mi wiadomo, to margaryna była znana już za napoleona. Używano jej do taniego karmienia wojska. Do czasów wielkiego kryzysu w USA nie można było barwić margaryny, by odróżniała się od masła. I tak nikt jej nie chciał jeść. Dopiero w czasach kryzysu jak nie było co jeść ludzie zaczęli jeść margarynę i potem ten nawyk pozostał. 
Pozdrawiam

V iki 2012-02-01

Witam 
Jeśli jeszcze nie jest za późno to miałabym pytanie do Dr Kulisza. 
Otrzymałam dzisiaj wyniki z badania hormonów tarczycy, robione po raz pierwszy i z własnej inicjatywy. 
FT3 i FT4 są w normie (w dolnych granicach normy) natomiast TSH jest podwyższone tzn. 7ulU/ml (górna granica to 4,200). 
Czy naturalnymi sposobami można w takim przypadku zadziałać. 
Z tego co poczytałam to dieta wysokobiałkowa. Ale może doktor mógłby jeszcze coś więcej podpowiedzieć tak od siebie. 
 
Pozdrawiam serdecznie

Dr. Andre Kulisz 2012-02-02

Dziekuje Panstwu za komentarze. Przygotowujemy program o najwiekszych oszustwach w medycyne: Szczepieniach, cholesterolu, osteoporozie, Pierwszy odbedzie sie jutro 3 lutego o godz. 20:00 czasu polskiego.. Szczegoly w www.kulisz.com. Rowniez planujemy dysckusje przez internet na tematy interesujace poszczeogolne grupy sluchaczy. Np. wysokie cisnienie, ostre stany zapalne/zapalenia i bole stawow, miesni, migreny, Wszystko bedzie w naszym kalendarzu w kulisz.com  
 
Jeszcze jedno: Czerwona pigulka ukazuje sie na antenie internetowej w wyniky staran Joanny i Lukasza, bez jakiejkolwiek pomocy finansowej poza drobnymi datkami. Pomozcie im utrzymac "czerwona pigulke" na antenie. Wyslijcie in 20 zl co miesiac. Jezeli tylko 200 osob z 35 millionowego kraju to zrobi to stworzycie program finansowo niezalezny ktory bedize w stanie pokazac Panstwu wiele wiecej na temat 'ciemnej strony medycyny."

Филипп 2012-06-10

to była świetna audycja.

Hubert 2014-07-12

dodałbym jeszcze słonce, które jest też ważne.

jerubaal 2014-11-25

Wlewki dożylne powinno się robić ASKORBINIANEM SODU a nie kwasem askorbinowym.

Dodaj komentarz...


Łukasz walczy w tej chwili z Państwem Polskim za pomocą prokuratury, wygrał sprawę sądową z sanepidem i teraz to on oskarża sanepid i szpital za bezprawne działania w stosunku do jego dziecka. Joanna zaś po wielu latach walki z chorobą swojego dziecka, znalazła jej przyczynę daleko od miejsc, które wskazywali jej lekarze.

Prowadzą audycję na żywo Czerwona Pigułka, czyli mroczne strony współczesnej medycyny, Można do nich pisać na adres: [email protected]

Medale:

Program miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...Życie z cukrzycą typu I (17) - 9 lat temu


Zespół niespokojnych nóg (26) - 9 lat temuCzerwona pigułka - Pasożyty (21) - 9 lat temuCzerwona Pigułka - Cukrzyca (47) - 9 lat temu


A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Piter - - 50.00
Salsero - - 10.00
joAnna - - 5.00
joAnna - - 5.60
tomek - - 10.00
Mamazdrowychdzieci - - 30.00
Misiek z Krakowa - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt