Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Spisek szlachetnych” i inne audycje ByteEatera (zwykle na żywo)
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
Hemikryptomonokaidialog
Przez ok. pół odcinka zamówiona próbka ByteEatera gadającego bez głębszego przygotowania na różne tematy, jak to w audycji z założenia „luźnej”. Potem dzwoni Grzesiek (ten od pizzy) i...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2013-01-16

Czerwona Pigułka - Dr Zielonka o ćwiczeniach pod kątem odchudzania

Nadający:

Dziś rozwijamy temat odchudznaia, rozmawiamy o tym jak ćwiczyć dalczego i po co ? U nas również informacja OFICJALNA odnośnie walk KOKSA w MMA :)

KOMENTARZE

Jaskiniowiec 2013-01-19

Zapowiadaliście przed audycją, że będzie Michał? Jeśli tak, to musiało mi umknąć. 
 
Może Michał, jeśli masz tyle pomysłów na audycję, to może "Doktor Zielonka" w Kontestacji? Miałbyś zawsze motywację, żeby regularnie nagrywać/nadawać. 
 
Pozdrawiam tak czy siak. Bardzo fajna audycja. Czekam na następne audycji i filmiki o Crossficie :).

Jacob 2013-01-21

Czyli tutaj mogę rzucić pytaniem, tak? OK, to jako fan wrestlingu: 
 
Czy pracował pan kiedyś z pro wrestlerem, jeśli tak to jak wygląda taki trening i dieta, czy odbiega znacznie od, np kulturysty? 
 
Dziękuję.

Dawid W 2013-02-09

Hej, może by tak zrobić audycje jak nabrać masy ciała hehe? Ciągle jakieś odchudzanie, a tymczasem ja się nastawiam na nabranie ciała, ale ile bym nie jadł to i tak ważę tyle samo czyli ok 60 przy wzroście 178. Teraz jem dużo orzechów włoskich bo są tłuste :D

Jacob 2013-02-10

Dawidze dokładnie, mam ten sam problem. Przy wzroście 180 ważę niedużo więcej i przytyć nie mogę, wręcz chudnę. Przecież z taką masą na siłownię nie pójdę... 
 
Mam jeszcze pytanie, audycja będzie się teraz pojawiać raz na miesiąc?

jarek 2013-02-12

Temat jest bardzo złożony i szkoda , że nie wiedziałem o takiej audycji, bo należało się kilka sprostowań . Naprawdę ważną informacją poruszoną pobieżnie przy rozróżnianiu ćwiczeń jest tętno ćwiczącego. Na jego podstawie określa się czy ćwiczenia są aerobowe czy anaerobowe. Trening polegający na spalaniu tkanki tłuszczowej czyli aerobowy, ma na celu wykorzystać jak najwięcej partii mięśni jednocześnie, przy stosunkowo niewielkim obciążeniu i utrzymaniu tętna na poziomie 60-80 %maksymalnego tętna (rowerek, wiosła, pływanie, skakanka, różne odmiany fitness). Przy takim obciążeniu organizmu energia pozyskiwana jest początkowo z zapasu glikogenu a następnie z tłuszczy.Skuteczny trening zaczyna się od ok 20-30min gdy w organizmie kończy się zapas glikogenu i razem z tlenem jest pobierany zapas w postaci tłuszczu. Taki trening powinien trwać nawet 60 minut i więcej. Odpowiednie tętno możemy wyliczyć ze wzoru 220 minus swój wiek i jest to maksymalne dopuszczalne tętno podczas treningu.Przy wyższym obciążeniu organizm nie jest w stanie dostarczyć do organizmu wystarczającą ilość tlenu , a co za tym idzie spalić zapasów tłuszczu, a energię pozyskuje z zapasu cukrów. Przy niższym serce nie tłoczy krwi na tyle szybko, żeby mobilizować mięśnie do spalania odpowiedniej ilości paliwa.Trzeba też pamiętać że przed podjęciem takiego treningu niezbędne jest stopniowe przygotowanie organizmu.  
Z posiłków należy wykluczyć praktycznie do minimum cukry złożone i proste. Bez tego nic nie zdziałamy, może poza lepszą kondycją. Chleb, makarony, ciasta, ziemniaki, ryż biały, alkohol, słodycze, owoce ograniczyć i nie spożywać łącznie z innymi pokarmami. To cukry z których czerpiemy energię są przetwarzane na tłuszcze jako zapas.Węglowodany proponuję czerpać z surowych warzyw ziemnych, które są również źródłem minerałów, marchew , pietruszka , burak czerwony, seler.

bravox 2013-02-15

Na drugiej audycji chcialbym sie dowiedziec wiecej o spalaniu nadmiaru tluszczu z brzucha.

kangur 2013-02-17

Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I 
na forum: 
forum.dr 
moze sie przydac.

kangur 2013-02-17

Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I 
forum.dr 
moze tp sie przydac.

Baga 2013-02-21

dobry link. Pigulka sie chyba skonczyla tak na marginesie?

Castiel 2013-02-24

jarek: 
Słyszałeś kiedyś takie powiedzenie "tłuszcz pali się w ogniu węglowodanów" ?  
Diety ketogeniczne (wyrzucenie węglowodanów, w celu spalenia tłuszczu powstającego w procesie ketogenezy) po pierwsze są niekorzystne bo zakwaszają organizm (czyli znacznie obniżają zdolność organizmu do regeneracji, zwiększa to też ryzyko kontuzji i praktycznie należałoby całkowicie odrzucić trening oporowy), po drugie są niebezpieczne bo nadmiar białka które to ma rekompensować niedobory węglowodanów obciąża nerki, w skrajnych przypadkach można dostać nawet kwasicy ketonowej. 
Z własnych obserwacji mogę powiedzieć, że może pojawić się otępienie i spowolnienie reakcji bo głównym odbiorcą glukozy jest mózg, więc jeśli ktoś studiuje lub pracuje umysłowo to już należałoby taką dietę wziąć pod gruntowną weryfikację - czy aby na pewno nie przyniesie więcej strat niż pożytku.  
 
Kolejną sprawą jest to, że mięśnie muszą być chronione przed zniszczeniem, więc ok 30 min. po wysiłku należy spożyć węglowodany (w dość małej ilości) aby nie stracić mięśni a rozpędzony metabolizm i tak będzie przepalać tłuszcz (jeśli np. rano biegamy na pusty żołądek z niewielką intensywnością to tłuszcz będzie się spalał prawie przez cały dzień). 
 
Czasami wystarczy tylko zmienić nawyki żywieniowe i zamienić pizze z kebabem na zdrowe domowe produkty przygotowywane w domu. Niektórzy jedzą 2 posiłki dziennie, i wystarczy że zmienią te 2 na 6 małych i też zaczną chudnąć... odchudzanie to bardzo indywidualna sprawa zależna od masy czynników. 
 
Najważniejszą sprawą jest bilans kaloryczny, nie schudnie się gdy spożywa się więcej kalorii niż spala. Należy więc wyznaczyć nasze zapotrzebowanie kaloryczne (w internecie pełno jest tabel i przeliczników). Inne zapotrzebowanie ma facet pracujący w hucie, warzący 120kg i wzroście 190cm a inne kobieta pracująca w call center ważąca 70kg przy wzroście 160cm. Kiedy już wyznaczy się zapotrzebowanie kaloryczne należy stopniowo odcinać kalorie po ok. 100 kalorii i obserwować organizm.  
Jak obcinać kalorie? Można zmienić tłuste mięso na chude, węglowodany proste (białe pieczywo, cukier, makarony) na węglowodany złożone o mniejszym indeksie glikemicznym np. razowy chleb, ryż naturalny, kasze itp. (dające energię przez dłuższy czas przez co nie wydziela się insulina jak w przypadku cukrów prostych i nie chce się spać po posiłku vel cukry nie są zamieniane w tłuszcz).  
Kolejnym etapem obcinania kalorii jeśli sama zamiana spożywanych produktów nie pomaga to zwiększenie ilości spożywanych warzyw kosztem węglowodanów.  
 
Warto też zadbać o swoją muskulaturę bo im większe, lub / i lepszej definicji są mięśnie tym więcej energii będą spalać na treningach. Pamiętać należy również o suplementacji witamin i minerałów których może być troszkę za mało przy treningu i diecie redukcyjnej. 
 
Są całe książki i opracowania w temacie diet ja polecam zapoznać się z nimi bo, żadne forum ani wpisy w komentarzach nie będą dostatecznie dużym zasobem fachowej wiedzy aby odchudzanie "miało ręce i nogi". Tutaj Dr. Zielonka Jarek czy ja możemy co najwyżej nakreślić ogólne zasady, ale sama dieta powinna zostać dobrana indywidualnie i w miarę solidnie aby jej rezultaty zaspokajały potrzeby osoby stosującej i aby była bezpieczna. 
 
Dawid W 
Na orzechach masy nie zrobisz chyba, że tłuszczową i będziesz tzw. "skinny fat" prawie 0 mięśni, chude rączki i nóżki tylko sterczący brzuchol.  
Polecam Ci forum cybera, na cyber-sports i tam będziesz miał masę tagów odpowiadających na pytanie "co zrobić aby nabrać masy", podobnie na SFD czy innych stronach poświęconych sportom kształtującym sylwetkę. Mimo wszystko jednak zachęcam Cię do czytania fachowej literatury o odżywianiu w sporcie (bo bez niego z pewnością będziesz skinny, a jak zaczniesz samą dietą masę zwiększać to skinny-fat). Określ swoje priorytety i dąż cierpliwie do sukcesów, kształtowanie sylwetki to nie wyścigi i pamiętaj im więcej pracy włożysz w to co robisz tym lepsze efekty osiągniesz w przyszłości ;) 
 
bravox 
Jest tak jak powiedział Michał, aby zgubić tłuszcz z brzucha musisz zacząć go w ogóle gubić czyli mieć ujemny bilans kaloryczny. Przy gubieniu sadła spalać się ono będzie w całym organizmie, po prostu faceci mają predyspozycję do odkładania się sadła na brzuchu.  
Od siebie dodam jedynie, że ćwicząc mięśnie brzucha podnosisz trenogenezę w tym obszarze co nieznacznie przyspiesza spalanie, pomocne mogą być też termogeniki (środki podnoszące temperaturę ciała które wykorzystywać będzie więcej energii aby ową temperaturę podnieść), ale generalnie 10 min biegania spalić Ci 5x więcej tłuszczu z brzucha niż 20 brzuszków więc...  
 
Wszystkim życzę ambitnych planów i sukcesów w ich realizacji bo grunt to pozytywne nastawienie oraz wyciąganie wniosków z błędów jakie się popełnia a popełnia je każdy ;)

Castiel 2013-02-24

" w celu spalenia tłuszczu powstającego w procesie ketogenezy" a powinno być zamiast tłuszczu to ciałek ketonowych powstałych z tłuszczów w procesie ketogenezy ad. tego co pisałem o błędach ;)

Филипп 2013-03-02

Mam propozycję, byście w pierwszych postach pod audycjach podawali książki na temat.

Wojtek 2013-04-05

Co się stało z audycją?

Auri 2013-04-06

czy czerwona pigułka wróci ??

iskra 2013-04-23

Kochani, tego nie wiemy czy wróci, a jeśli wróci, to jak prędko. Łukasz, jako żywiciel rodziny, coraz bardziej zaangażowany w rozkręcający się biznes, stąd brak czasu na przygotowania do audycji. Z czegoś żyć trzeba. Tak czy inaczej trzymam za niego kciuki. Bo to w sumie już tak, jak młodszy brat :) 
 
Ja za to w stanie błogosławionym, więc z dyspozycją jest różnie. A gedy już urodzę, to o audycji mogę nawet nie myśleć przez kolejne dwa lata. 
A co później - kto to wie?

Wojtek 2013-04-29

Trzymam więc kciuki za was. Powodzenia i mam nadzieję- do usłyszenia.

Auri 2013-05-28

No to Asiu wszystkiego dobrego, najlepszego :)) 
Powodzenia i pozdrowienia dla Was obojga

koszatniczka 2013-08-19

Strasznie szkoda, że już nie ma tej audycji, była bardzo ciekawa :(

Филипп 2013-11-02

Dobrze, że na stronę wróciła audycja, bo takie odcinki, to szkoda, by się zmarnowały. Mam nadzieję, że audycja jeszcze się pojawi.

Marius 2015-03-03

Jakże się cieszę, że udało się przywrócić archiwa Czerwonej Pigułki do wglądu.

Dodaj komentarz...


Łukasz walczy w tej chwili z Państwem Polskim za pomocą prokuratury, wygrał sprawę sądową z sanepidem i teraz to on oskarża sanepid i szpital za bezprawne działania w stosunku do jego dziecka. Joanna zaś po wielu latach walki z chorobą swojego dziecka, znalazła jej przyczynę daleko od miejsc, które wskazywali jej lekarze.

Prowadzą audycję na żywo Czerwona Pigułka, czyli mroczne strony współczesnej medycyny, Można do nich pisać na adres: [email protected]

Medale:

Program miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...Życie z cukrzycą typu I (17) - 9 lat temu


Zespół niespokojnych nóg (26) - 9 lat temuCzerwona pigułka - Pasożyty (21) - 9 lat temuCzerwona Pigułka - Cukrzyca (47) - 9 lat temu


A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Piter - - 50.00
Salsero - - 10.00
joAnna - - 5.00
joAnna - - 5.60
tomek - - 10.00
Mamazdrowychdzieci - - 30.00
Misiek z Krakowa - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt