Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Nie
20:00
Firma na emigracji
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne (6)
przedwczoraj
Unikaj szpitali
Zaczyna brakować miejsc dla chorych. Nielogiczne zakazy. Czerwona vs żółta strefa. Zamknięte szkoły. Nadawanie nielegalne? Jawne zarobki w TVP? Nowy pomysł na ławki. Bieszczady bez 5G....
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
wczoraj
Analiza rynku nieruchomości - Maciej bis |#560
Maciej Bis Analityk rynku nieruchomości. Posiada doświadczenie psychologiczne. Przez 6 lat pracował jako trener umiejętności psychospołecznych. Obecnie pomaga klientom zarobić i...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2013-11-03

Czy znasz wszystkich świętych?

Nadający:

Jest ich podobno ponad 10 tysięcy! Tych o których mowa w audycji pewnie nie znasz.

KOMENTARZE

Filozofus 2013-11-03

Fajnie, tylko Byteeater się trochę zbytnio rozgadał. Może by jakiś zrobić limit jak niegdyś w sms'ach lub dziś na twitterze, że wypowiedź dzwoniącego może się składać najwyżej ze 160 liter? Lub jak w poprzednim sezonie by telefony były pod koniec audycji, kiedy już słuchacze mogą się jakoś odnieść do tematu...

adamwroo 2013-11-03

Fajna audycja. 
 
Nie widzę nic strasznego w obchodzeniu w Polsce Halloween. Ani nie przeszkadza w obchodzeniu Wszystkich Świętych, ani nie jest niebezpieczne (no bo chyba nikomu się krzywda nie dzieje, że ludzie się przebierają a dzieci pukają do drzwi i mówią "cukierki albo psikus").. 
 
Odnoszę wrażenie, że część społeczeństwa chce zamrożenia kultury/zwyczajów/tradycji w obecnym stanie i reagują alergicznie na, naturalne przecież, zmiany. Tak jak kiedyś np. przejście na osiadły tryb życia, czy przyjęcie chrześcijaństwa zmieniło i wprowadziło wiele nowych zwyczajów, tak dzisiaj widzimy silny wpływ kultury zachodniej, głównie amerykańskiej. Jak dla mnie taka ewolucja kulturowa, o ile przebiega spontanicznie, jest czymś pozytywnym i interesującym. 
 
Co do świętych w katolicyzmie, to dla mnie jest to sposób na obejście zakazu czczenie bożków. Śmieszne jest tłumaczenie, że wszechmocny i wszechpotężny Bóg potrzebuje pośredników do kontaktu z człowiekiem. 
 
PS Gratulacje Krawiec za otrzymanie pierwszego achievementu! 
PPS Może tego użyjesz jako dżingiel: www.youtube.com

Tomasz 2013-11-03

co do telefonów podczas audycji, to może rozmowy na kartki? 
Albo donos, jak ktoś mówi dłużej niż 5 minut? 
 
Audycja wspaniała, jak w przysłowiu: gdzie audycja Krawca tam i ja jestem.

AntoniusBlock 2013-11-03

@adamwroo 
Świetna ta piosenka z linka, który podałeś. xD Strasznie wpada w ucho. "Byyyyyył sobie krawiec, myszkę miał dumdurudumdumdurum (...)"

JacekVelBlacha 2013-11-03

Na ten rok kalendarzowy to ja już mam świętych po dziurki...... 
po za tym spoko i git majonesssss.... 
 
:-)

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-11-04

Moze przegapilem ale wydaje mi sie ze zapomniales o moim ulubionym swietym czyli Swietym Jerzym... ktory zabil... smoka.

Tailor 2013-11-04

No właśnie przegapiłeś, bo był :P A tak zinnej beczki: czy ten Mateusz z listy sponsorów po prawej i ty to te same Mateusze?

Tailor 2013-11-04

A teraz zniknął i zmienił się podpis, ale jajca... Tak czy siak wielkie dzięki! Bardzo sie przyda, także Zuzi, bo ona musi teraz jeść specjalną, trochę droższą szamę, dla kotków chorych na nery.Chyba wyczuła że coś się święci, bo jakoś wyjątkowo preszkadza dzisiaj, łazi po stole, miałczy, strąca wszystko.

Tailor 2013-11-04

Jeszcze do Pytajmierza. Sorki, jakoś na ostatnim afterze zapomniałem pogadac o pracy grafika, a pytałeś o to. Na następnym się poprawię.

RAdesign 2013-11-04

Przy słuchaniu ByteEatera już myślałem, że włączyłem Radio Maryja. 
Nawiasem mówiąc, jeśli stosuje się zwrot "poganin" to należy równorzędnie stosować zwroty typu "katodebil" czy "katotaliban" albo "katociemnota" - bo każdy z tych zwrotów ma pejoratywne zabarwienie. Jeśli mówimy o dawnych wierzeniach, to albo identyfikujemy, np zaraostrianie, wyznawcy Heliosa, wyznawcy dawnej wiary, czy używamy uniwersalnego "rodzimowiercy" - określenie "poganin" jest określeniem jednoznacznie obraźliwym. 
Zaś Chrześcijaństwo w takiej jak dziś postaci powstało jako uniwersalna religia państwowa, oparta na rytuałach wzmacniających władzę centralną - jako taka łączy zwyczaje i wierzenia kilkuset religii, kultów, bóstw, bogów i rytuały urzędnicze i legitymizujące. W kwestii chrześcijaństwa mówienie o "upraszczaniu i powrocie do korzeni" brzmi dość humorystycznie. Autoironia ? =)

Martin 2013-11-04

Ale ja wierzę, że jest piekło. 
E, chyba mnie pomyliłeś z kimś innym chyba maybe perhaps.

karolw 2013-11-04

Krawcze, słucham Lorem Ipsum od niedawna, więc jestem nowym słuchaczem, ale zaiste jest to już moja ulubiona audycja :P Dzięki. Chętnie dołączę się również do prośby Pytajmierza, gdyż sam ciekaw jestem jakie są realia tegoż zawodu.

Tailor 2013-11-04

@Martin: Ups, no to sorewicz, myslałem, że ty to jesteś taki wiesz - "hulaj dusza piekła nie ma" ;) A nie jest czasem tak, że wierzysz w piekło jako "stan bez boga" w jakimś bliżej nie okreslonym wymiarze? Tyle jest różnych wizji piekła, że w zasadzie trzeba by najpierw zapytać jaka jest twoja, a potem zastanowić się, czy to ma w ogóle coś wspólnego z ogólnie przyjętą definicją, tym bardziej, że jeśli chodzi o wiarę to jesteś waść oryginałem i idziesz nieco pod prąd.  
 
Tak nie wiele mówiłeś na Odwyku o piekle i Szatanie, że już zgłupiałem i nie pamiętam co w rezultacie mówiłeś na te tematy. W ogóle cos mówiłeś? :) 
 
@RAdesign: Pozwolę się nie zgodzić. Słowo "poganin" ma pejoratywny wydźwięk raczej tylko dla wyznawców religii monoteistycznych a i pewnie nie dla każdego. Wszak sami fani Odyna i Thora nazywają siebie z dumą poganami. Szczerze mówiąc mnie bardziej drażni nazywanie "okultyzmem" wszelkich nie chrześcijańskich form duchowości i wszelakich magicznych niezwykłości, bo to trochę jakby wrzucić do jednego wora Martina, pastora przedsiębiorcę, świadka Jehowy, księdza Gniadka, moherową babcię, Żyda i jeszcze kilka innych osób i nazywac ich wszystkich "katolami" :) Nawet wtedy będzie to bardziej precyzyjne określenie niż z tym okultyzmem. 
 
A co do Byte'a... czy to grzech być chrześcijaninem przywiązanym do tradycyjnych wartości? ;) A Krzysiek dużo mądrych rzeczy mówił i pisał podczas audycji...

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-11-04

Re 7: No zagapili sie i wyszlo szydlo z worka. Mialem pozostac anonimowy, nie wazne. Co miesiac sponsoruje ta adycje ktora mi sie najbardziej podobala w uprzednim miesiacu. Daj co jakis czas znac jak kociak sobie radzi.  
 
Przy okazji: jak pies ma problemy z nerkami to nalezy odsunac cokolwiek zwiazanego z watrobkami, nie wiem czy z kotami podobnie.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-11-05

Ludzie prosze nie mowcie ze policja jest lepsza gdzie indziej. A jezeli jest to na pewno nie w Stanach albo w Kanadzie. To jest dobry przyklad: www.nationalreview.com Jak slysze historje z Polski to zdumiewa mnie jak lagodni i powsciagliwi sa polscy policjanci. Na prawde nie przesadzam. Niekompetentni, owszem, ale niekompetentni sa wszedzie. Za to amerykanscy i kanadyjscy policjanci agresja, chamstwem i arogancja przerastaja ZOMO. Ktos chce przykladow to prosze bardzo. Wystarczy w youtube wpisac "police brutality", "police abuse", "police intimidation" . Znam setki przykladow gdzie wpadli pod zly adress, zgnoili rodzine, zastrzelili psa i nic im sie za to nie stalo, ba czesto zreszta pare dni pozniej zostali dekorowani za ciezka prace. Jak w Polsce mundurowy bandyta zamordowal Przemka Czaje to miasto plonelo i nie jeden gliniarz pozadnie wpierdol dostal. Takie wypadki to norma za oceanem i zadko cos sie z tego powodu dzieje.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-11-05

O k*** powyzsze mialo byc pod audycja Martina.

Филипп 2013-11-05

Ostatnio dobre audycje, śmieszne i równocześnie coś można się dowiedzieć.

Suszarka 2013-11-06

I znów te wściekłe ataki...

LordBlick 2013-11-06

Mały cytat: 
"Na Halloween będę nazywał wszystkich ludzi, nawet tych obcych, k***ami i debilami. Idę przebrany za internet."

Andrewww 2013-11-07

Lorem ipsum dolor sit amet... is coming :-)

RAdesign 2013-11-08

@ Krawiec 
Możesz się nie zgadzać, ale faktyczna etymologia określenia poganin jest właśnie obraźliwa. Na początku to był taki lekki pogardliwie-szyderczy zwrot, jak np dziś "ciapaty" czy "pisior". Tyle tylko, że potem nabrało to wagi ciężkiej. Dzisiaj chyba tylko określenie "morderca dzieci" czy "pedofil" mogło by mieć taką wagę. 
Za braki wiedzy kinder-wikingów i kinder-metali w okresie buntu nie odpowiadam.  
Niemniej poważni wyznawcy Jedynego/Adina/Odyna raczej nie nazywają się "poganami".  
Btw. dawną wiarę można uznać za równie monoteistyczną, co współczesne chrześcijaństwo. 
Dawniej było wielu bogów, ale szef bogów był jeden (Adin, Odyn, Dzeus - typowy panteon religijny dawnych Ariów). 
Dzisiaj mamy bożków typu święci, JP2, Jezusek, Maryjka - ale szef nadal jest tylko jeden. 
 
Zaś krytyka duchowości przez KK faktycznie głupia jest, a na dodatek podszyta niewiedzą i/lub hipokryzją, jako że chrześcijaństwo to jest mix większy niż 1000 paczek Mieszanki Studenckiej i żelków, więc akurat manie coś za złe innym obrzędom to czysta obłuda. 
 
"czy to grzech być chrześcijaninem przywiązanym do tradycyjnych wartości? " 
 
Jakoś mam alergię na określenia per "tradycyjne wartości", za duże prawdopodobieństwo, że symbolizuje to beton w mózgu i poczucie bycia "jedyną czystą rasą moralną". 
Mam kilku chrześcijan znajomych - o dziwo samych archeologów - do których czuję wielki szacun. 
Być może dlatego, że zdają sobie sprawę i przyznają, że wyznają 1001 kultów w formie Rzymskiej Imperialnej Religii Państwowej. 
Albo że wiedzą, że chrześcijaństwo niezbyt ładnie sobie u nas poczynało już za okresu niszczących krucjat Karola Wielkiego, czy też podczas niesłychanie krwawego stłumienia - z pomocą zagranicznych najemników - wielkiego powstania antykościelnego za czasów Bezpryma i Mieszka. 
 
Wiedzą, przyznają, skupiają się w swoim chrześcijaństwie na tym bardziej komunistycznym okresie życia Jezusa.  
Nigdy nie twierdzą, że oni to są wielcy chrześcijanie, posiadacze Jedynie Słusznych Największych Wartości.

Andrewww 2013-11-08

Piątek bez Krawca to ch... nie piątek.

Loony 2013-11-08

O nie, Krawiec, nie może nie być audycji! Nie byłam tydzień temu, więc czekałam na dziś! :-(

Michał 2013-11-08

Choinka to nie zwyczaj pogański. Wywodzi się z protestanckich regionów Niemiec. Zresztą i wieńce adwentowe mają rodowód ewangelicki.

Michał 2013-11-08

A a propos tego co było mówione o techno: www.youtube.com

TomMcFly 2013-11-08

Krawiec, o jaki rodzaj prądu chodzi? O swobodny przepływ elektronów, czy swobodny przepływ słów przez radio? 
 
Bo mnie w tym radiu już nic nie zdziwi. 
 
T-wicz.

Suszarka 2013-11-10

Chodzi o rodzaj prądu który mieszka w gniazdku. Krawiec igra z elektrownią i nie płaci rachunków. Potem spędza romantyczne wieczory przy świecach z lodówką której robi się mokro.

TomMcFly 2013-11-10

Ale cisza.  
Prądu nie ma, uja widać, nawet wpłaty nie pomagają. 
A co, jeśli prund i owszem jest? Co wtedy?

TomMcFly 2013-11-10

Aaaa...zapomniałbym. Krawiec, za ten Blue Oyster Cult i podkład z "K-Pax" to masz propsy i plus do gustu. 
 
W Kaczmarski Radio usłyszeć wreszcie jakąś normalną muzykę, a nie brzędolenie punkowo/ska/bardowo/knajpiane, to sam miód :)

LordBlick 2013-11-15

Krawiec, może jaki końcert unpluged chociaż ?

Dodaj komentarz...


Audycja nieco głupawa, ale też i niesamowicie mądra. Wesoła, ale zarazem poważna. Krawiec udziela się jako domorosły filozof i psycholog amator (a także specjalista od deserów).

Uwaga! Przed włączeniem należy wyjąć kij z tyłka, w przeciwnym razie słuchanie może źle odbić się na zdrowiu psychicznym.

Inne audycje tego autora:


Mikołajów wielu (6) - 7 lat temu

Chłop i baba (10) - 7 lat temu

Kierunek kosmos (47) - 7 lat temu

Czy warto (49) - 7 lat temuWięcej audycji...
Zwyczaje człowieków (33) - 7 lat temu


Lorem Ipsum 3 (41) - 7 lat temu

Od piątku w Kontestacji... (43) - 7 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

LordBlick - - 50.00
LordBlick - Składka członka... ;) - - 10.00
Na leki dla Zuzi - - 100.00
Rafael from Silesia - - 30.00
Cezary(c69) - - 10.00
Za pomyślność sprawy słusznej - - 37.00
Glen - - 10.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt