Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Jutro
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
5 dni temu
LEWICA DZIAŁA RAZEM Z WOLNOŚCIOWCAMI?
#OtwieraMY - obywatelskie nieposłuszeństwo przeciw kwarantannie. Kolejne biznesy działają wbrew zakazowi. Atak na Kapitol i bany dla Donalda Trumpa. Czy żyjemy w dyktacie korporacji. Brak...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
5 dni temu
Finanse osobiste - Jacek Gacoń |#574
Jacek Gacoń Expert od finansów osobistych. W 2014 roku stworzył blog o tematyce finansów osobistych: https://jakdorobic.pl/. Główna idea bloga to polepszanie budżetu osobistego poprzez...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2012-01-16

Gdy policja przyjdzie po twoją konsolę

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Podwójna audycja! Gościmy Pawła Typiaka, współzałożyciela Padbaru, gdzie kilka dni temu sąd wydał nakaz zarekwirowania konsol i gier będących własnością tego nietypowego pubu. Oraz Waldemara Deskę, który kilka dni temu przegrał w NSA i jest zmuszony zburzyć dom, który zbudował za własne pieniądze na własnej ziemi nie szkodząc nikomu.

KOMENTARZE

Hugo 2012-01-17

Strona Waldka Deski: 
wdeska.wordpress.com 
 
Podsumowanie sprawy Padbaru: 
www.korespondent.pl

dorota 2012-01-17

Kilka problemów związanych z Padbarem: 
1. Gość mówi, że można udostępniać gry we własnym kręgu towarzyskim.. Otóż... nieprawda. Polskie prawo jest tragedią pod tym względem. Tak zwany dozwolony użytek prywatny (czyli możliwość użyczania utworu rodzinie i znajomym) jest W CAŁOŚCI WYŁĄCZONY dla programów komputerowych (w tym gier). Co to oznacza? Ano to, że łamiesz prawo autorskie nawet pożyczając grę, którą kupiłeś własnemu bratu... Co prawda nie słyszałam, by kogoś jeszcze za to zamknęli, ale takie jest prawo. 
 
Po drugie, kwestie licencji. Nie wiem, czy właściciel padbaru ma to załatwione, bo to nie wybrzmiało, ale nie tylko licencje gier się liczą. Licencje konsol też zabraniają wykorzystywania ich komercyjnie. Żeby uchylić ten zakaz, należałoby się skontaktować z SONY i MS bezpośrednio, nawet kontakt z polskimi przedstawicielstwami mógłby nie wystarczyć. 
 
Prawo dotyczące tej konkretnej dziedziny jest po prostu chore. Nie tylko ma gdzieś fakt, że padbar działa jawnie i kontaktuje się z wydawcami, którzy udzielili przecież pozwoleń, ale nawet działa wbrew tym ustaleniom. 
 
Co do "domniemania niewinności", akurat to jest po prostu zabezpieczenie materiału dowodowego. Tak samo jak się złapie dilera narkotyków, to mu się zabiera dragi "bez wyroku". Dziwne? Nie bardzo. W przypadku przestępstw popełnianych w przedsiębiorstwach, zabezpieczenie materiału dowodowego faktycznie staje się karą bez wyroku. 
 
Co do pana Deski, ja już wiem jak się skończy ta sprawa. Była sprawa jakaś Cyganka vs. Niemcy czy Francja i trybunał powiedział coś w stylu "to państwo wie najlepiej jak gospodarować terenem" i uznał pozwolenia na budowę i na zamieszkanie na zgodne z konwencją.

Yugo 2012-01-17

Hej! 
 
Wszystkich chętnych z Legnicy i okolic zapraszam do nowo powstałego KontestKlubu, jesteśmy jeszcze w fazie formowania się.  
Strona: kontestklub.legnica.pl 
w razie pytań: 
[email protected]

Martin 2012-01-17

"Zabezpieczenie materiału dowodowego" jest dziwne. Przedziwne nawet. Dlatego, że nie ma najmniejszego sensu. Po co tu zabezpieczenie - żeby odciski palców sprawdzać? W sprawie istotny jest tylko fakt, że Padbar używał konsol i gier - więc właściwym postępowaniem, i zupełnie wystarczającym z punktu widzenia sądu, byłoby przyjść i spisać w obecności świadków jakie konsole i gry posiada firma. Napisać protokół, zrobić zdjęcia, podpisać - i wyjść. 
 
Natomiast nie istnieje w tym wypadku żaden powód uzasadniający zabieranie sprzętu. 
 
Nawet gdyby trzeba było "zabezpieczyć" sprzęt - to zabieranie go naprawdę nie jest jedyną możliwością. Po co zabierać te płyty? Padbar ucieknie z nimi, czy co? Zresztą nawet jakby je sprzedał albo zniszczył - to co to zmieni? Rozprawa (o ile jakakolwiek będzie) będzie dotyczyła i tak okresu z przeszłości, kiedy płyty tam były, a nie chwili obecnej. 
 
Więc zabieranie płyt nie ma sensu ani prawnego, ani logicznego, ani żadnego innego, poza skandalicznym lenistwem i olewaniem ludzi przez prokuraturę i policję. 
 
I polskie prawo nie ma tu akurat nic do rzeczy - to jest kwestia zwyczajów i mentalności, nie prawa. Nikomu się po prostu nie chce zastanawiać nad tym czy trzeba zabierać czy nie - zawsze prościej zabrać. Tak na wszelki wypadek.

pawelooss 2012-01-17

Zapewne chcieli "uchronić producentów przed dalszymi stratami". Przecież właściciele Padbaru tyle już ich "narobili" przez niemal rok, że należało bezzwłocznie przerwać ten "bezprawny proceder". A nuż dzięki ich interwencji ktoś zamiast pójść do Padbaru kupi dziś sobie własną (znaczy się wydzierżawi od producenta) konsolę i gry? xD

dorota 2012-01-17

I nagle, dla potrzeb argumentu przyjmujemy, że Policja zawsze mówi i pisze prawdę? Przecież, gdyby sądy miały się opierać na tym, co jest napisane w policyjnych protokołach, to liczba niewinnych osób w więzieniach by wzrosła parokrotnie. 
 
Pominę już fakt, że wystarczyłoby schować wszystkie płyty i potem powoływać się na to, że policja kłamie i te płyty nawet nie istnieją. I w jaki sposób prokurator wykaże, że to prawda? 
 
Poza tym, legalność nośników itp lepiej jednak sprawdzić na samych nośnikach, a nie na zapiskach ich dotyczących. 
 
Zgadzam się, że w tym wypadku zabezpieczanie dowodów w taki sposób skazuje firmę na niebyt i jest de facto ukaraniem bez wyroku, ale ciężko sobie wyobrazić inne zachowanie w przestępstwach gospodarczych, z zachowaniem prawidłowego przebiegu procesu. 
 
Ja bym nie chciała być sądzona na podstawie zapisków jakiegoś policjanta...

Don Camilo 2012-01-17

Spokojnie - ten absurd dot. praw autorskich (i pokrewnych) będzie rozprzestrzeniał się jak zaraza. Jest jeszcze sporo do zrobienia; dlaczego ograniczać się tylko do gier video? A tarcze do "rzutków", a stoły do snookera w knajpach? Na to pewnie też będzie potrzebna licencja i zgoda producentów, a może nawet - ministerstwa sportu. 
A co do policji? Cóż. Byłoby lepiej gdyby tego zawodu nie wykonywali Polacy - szczególnie w Polsce.

dorota 2012-01-17

No właśnie, prowadzący knajpę mówił, że oni grają w Mafię unplugged. Lepiej niech sprawdzą, czy to też jest legalne... Chińczyk i szachy na pewno są legalne, bo gry te zostały wymyśłone tak dawno temu, że prawa autorskie wygasły, ale takie Scrabble czy Jenga to już inna para kaloszy...  
 
Jeszcze wam drugi nalot zrobią, jak się uprą..

Mosillo 2012-01-17

Dorota, gry przeznaczone dla 2 graczy? Typu tekken, gdzie gra się na dwóch padach? :P Czy te gry nie powinny być zdelegalizowane? hahaha ;P

Krzysiek kontestator 2012-01-17

Sprawa Waldka Deski od razu nasuwa skojarzenia ze sprawą Drzymały.

Tawariel 2012-01-17

W jakim my kraju żyjemy? Do tej pory myślałam, że to tylko łagodna odmiana socjalizmu. 
Ale skoro policja (nie mafia, tylko legalni stróże prawa) może wejść sobie z jakimś absurdalnym nakazem i zabrać ci cokolwiek nie wiadomo po co, a prawo zamiast rozprawiać się z ludźmi, którzy rzeczywiście są przestępcami, pozbawia cię domu...  
To jakaś przerażająca uwertura do totalitaryzmu. 
 
Wolność z wyjątkami to nie wolność.  
Skoro można zakwestionować w sądzie prawo do wybudowania sobie domu i na tej podstawie wydać wyrok, to równie dobrze można zakwestionować prawo do życia... paranoja:( 
 
Dlatego cieszę się, że KonteStacja nie podlega pod polskie prawo. I nie dziwię się ludziom, którzy wyjeżdżają za granicę.

Cokeman 2012-01-18

dorota - nie wiem kto ci płaci za to wichrzycielstwo i komentarze ze niby takie jest prawo. Pozytywizm prawny jest fajny dla urzedasow, burzujow i ich prawnikow ktorzy uwazaja ze prawo jest wazniejsze od moralnosci. gowno mnie obchodzi ze takie jest prawo, wazne zeby to zmienic i dziwie sie ze jeszcze nikt z Padbaru nie rozeslal jakies internetowej petycji chociazby.  
martin - masz dowod do czego prowadzi gadka o prawach autorskich. to tylko kolejny paragraf na obywatela o ktorym mowil Stalin ze zawsze sie jakis znajdzie. Ale ty wolisz sobie tlumaczyc ze dzieki temu pobudzane sa innowacje i nagradzana praca. prawa autorskie i patenty to idealne narzedzie dla takich zlych panow ktorzy realnie decyduja co zrobi dla nich niejaki tusk czy sikorski. tobie pozostaje zebranie ochlapow z kilku tantiemow i ponarzekanie w raporcie na politykow. wielkiego biznesu nie zaatakujesz przeciez bo za wszystko odpowiadaja politycy i urzednicy. wydoroslij i zerknij na to 
 
www.youtube.com 
 
i cala gadka o policji, prawie i innych bzdurach nie ma sensu bo tu w ogole nie powinno byc sprawy! Producenci sami przesylali plyty wiec jakie do cholery prawa autorskie i policja? Kto jest ofiara? 
 
tak samo sprawa pana Waldemara. kto jest ofiarą?

Cokeman 2012-01-18

"Chcemy rządzić i wiemy, jak to robić. Wy byliście tylko drobnymi szulerami, ale my znamy prawdziwą sztukę, i radzę panu także ją poznać. Nie ma sposobu na rządzenie niewinnymi. Jedyna władza, jaką posiada każdy rząd, to władza nad przestępcami. Kiedy zatem nie ma ich wielu, trzeba ich stworzyć. Obwołuje się przestępstwami tyle rzeczy, że przestrzeganie prawa staje się niemożliwe. Komu potrzebny jest naród praworządnych obywateli? Nikt nic na tym nie zyska. Ale wystarczy wprowadzić prawa, których nie da się ani przestrzegać, ani egzekwować, ani obiektywnie interpretować — a wtedy stwarza się naród przestępców i można się karmić ich winą."

dorota 2012-01-18

Jakbyś dzieciaku wreszcie poszedł do szkoły i nauczył się czytać, to byś ogarnął, że pisałam o tym, jak prawo wygląda, a nie, że należy je bezwzględnie stosować.

Cokeman 2012-01-18

Die Philosophen haben die Welt nur verschieden interpretiert, es kömmt drauf an, sie zu verändern. - Karl Marx

Maryjka 2012-01-18

Przyłączyłam się do inicjatywy obywatelskiej i łącząc się w bólu z właścicielem(ami) Padbaru spłodziłam wpis na swoim blogu, a teraz go polecam: 
 
lombardzludzen.nowyekran.pl 
 
Ah i... Pozdrawiam=)

Cokeman 2012-01-18

Ciekawe, że za każdym razem jak jest gadka o copyright to dorota sie aktywuje. Taki agent śpioch pewnych kapitalistycznych wyzyskiwaczy. A tyle ciekawych tematow jest codziennie i nie widac jej.  
Najwidoczniej copyrighty to sprawa kluczowa nie tylko dla kryptonazistów(o tym link powyzej). I ten paternalistyczny ton - "dzieciaku". Typowy objaw reakcyjnego patriarchatu, będącego waznym filarem wyzysku. 
 
Oczywiście dorota co tutaj pisze to nie jest moja żona, która pisze na czacie pod tym samym nickiem-imieniem. Jakże bym mógł pisać sie na związek z wrogim elementem imperialistyczno-burżuazyjnym. 
 
"Siła marksizmu polegała na sformułowaniu problemu (że władza jest bardziej rozproszona niż struktura wyzysku i tworzenie państwa) w kategoriach interesu, czyli że władza należy do  
klasy panującej poprzez jej interesy." - Gilles Deleuze

Orish 2012-01-18

Jeszcze trochę i zacznę podejrzewać Hugo i Martina o element wywrotowy, że pozwalają tu na taki burdel i tolerują trolli.

Mateusz z Kanady 2012-01-19

Cokeman, to ja place dorocie. Co tydzien wysylam jej czek na okragla sume bo ciesze sie bardzo jak jej posty prowokuja twoj niepochamowany slinotok.  
 
Przy okazji zapewniam ciebie ze na dlugo zanim ty sie pojawiles w Kontestacji ona tutaj pisala i komentowala. Malo tego one generalnie nie zmienia pogladow... 
 
Tak czy inaczej skup sie prosze i przeczytaj jeszcze raz to co ona napisala. Jak uwazasz, czy ktos kto pisze “Polskie prawo jest tragedią pod tym względem” albo “Prawo dotyczące tej konkretnej dziedziny jest po prostu chore. “ popiera dane prawo czy raczej je krytykuje? To nie jest trudne pytanie wiec pewnie sam sobie z nim poradzisz.  
 
I tak dorota ma racje, z dwojga zlego wole juz zeby psy mosialy przedstawic dowody niz opierac sie tylko na ich zeznaniach jako na dowodach. Sorry ja jakos zbyt duzego zaufania do nich nie mam. Jak ty masz to powodzenia.  
 
A tak w ogole to jak masz zamiar robic bydlo, dla samej satysfakcji popisywania sie pseudoelokwencja to sie lepiej zamknij. Sparawa jest zbyt powazna zeby zaczynac gowniarska glupawa przepychanke.

Cokeman 2012-01-19

Sprawa powazna i ja czekam na jakies petycje ewentualnie jakas skladka na bron gdyby mialy sie szykowac jakies zamieszki. W USA jak policja odwalała rozne durne akcje to bywaly powazne akcje a tutaj co? No chyba ze se wolimy tylko ponarzekac jak zwykle ale wtedy to czemu nie o bydle? ;)

Mateusz z Kanady 2012-01-19

Policja wszedzie jest taka sama, moge w nieskonczonosc podawac przyklady kompletnego kretynizmu, arogancji, i niczym nie sporwokowanej agresji zarowno w Stanach jak i w Kanadzie. Ostatnio czytalem jak SWAT po wykopaniu zlych drzwi (mieli wejsc do sasiada ktory tam juz zreszta od miesiecy nie mieszkal) w obronie wlasnej zastrzelil miniaturke jamnika.

Mateusz z Kanady 2012-01-19

Wybaczcie torch OT ale w odniesieniu do Cokeman #20 i w ogole tego ze gdzie indziej np w Stanach to jest inaczej i jest policja a nie milicja. Na prawde? 
www.myfoxdfw.com 
Dwie kobiety jedna 85 lat na wozku inwalidzkim, druga 88 lat z colostomy bag (nie wiem jak po polsku) rozebrane do naga w ramach walki z terroryzmme na lotniskach.

Cokeman 2012-01-19

pl.wikipedia.org 
 
pl.wikipedia.org 
 
To drugie to była zemsta za Waco 
 
korespondent.obelion.com 
 
A w Polsce co? Jedynie napisy CHWDP na murach i to jeszcze namazane spray'em a nie krwią. 
 
Jesli rzeczywiscie ten Padbar mial takie spoleczne wziecie ze tlumy przychodzily to czy nie mozna jakos uprzykrzyc zycie tym pałom? Lublin nie jest aż tak wielkim miastem wiec jakby kazdy z klientow przekonal swoich znajomych zeby wobec tych policjantów byc mega-chamem (np jak przyjdzie do sklepu to wypraszac, odwracac wzrok, wypraszac z roznych lokali - typowe formy spolecznego ostracyzmu jakie były powszechne w czasach drugiej wojny swiatowej wobec podejrzanych o bycie niemieckim cwelem) to po jakims czasie moze jeden glina z drugim by poszli po rozum do glowy. A jakby przyszli nowi? Trudno ale spoleczenstwo byloby zgrane na tamtym terenie. 
 
Tu nie ma litości. Walka klasowa zaostrza sie jak mawiał Stalin. Albo my albo oni. A jak ktos bełkocze o miłości, harmonii i jedności to wiadomo, że to rządowy albo kościelny cwel. Tak czy siak wróg klasowy tak samo jak te gliny co naszły na Padbar.

Mateusz z Kanady 2012-01-19

Zmieszki w L.A w 1992, gdzie wsciekle bydlo zamordowalo ponad piecdziesiat bogu ducha winnych ludzi i zdemolowalo setki biznesow dla tego ze notorycznie jezdzacy po pijaku i uciekajacy przed policja bandzior* zostal dopadniety przez bandytow w mundurach. I to ma byc wzor do nasladowania?  
 
Nie ma co tego bydla romantyzowac. Jezeli juz, to warto pdkreslic ze wlasnie przed tym bydlem skutecnie bronily sie azjatyckie dzielnice gdzie mieszkancy i wlasciciele biznesow natychmiast sie zorganizowali milicje, uzbroili sie i niedopuscili do dlaszego rozlania sie zamieszek na ich okolice. To nie bylo zadne powstanie tylko wsciekly tlum ktory natychmaist sposcil z tonu jak staneli im na drodze uzbrojeni obywatele ktorzy nie dali sie temu bydlu skrzywdzic. Masz tutaj najpierw swoich bohaterow i kolo 1:15 moich www.youtube.com 
 
Przynajmniej w Polsce jak pies skatowal Przemka Czaje to nikogo jego przyjaciele nie zamordowali i ich w pelni uzasadniona agresja byla skierowana na psy a nie na postronnych ludzi. 
 
W Waco** nawiedzonych psycholi po dlugim oblezeniu zamordowalo panstwo, I nic sie panstwu nie stalo, ci sami oprawcy brali udzial w morstwie kolo Ruby Ridge. Tylko potem psychol zamordowal ponad sto poiecdziesiat osob w tym prawie dwadziescia dzieci. I to jest ta odpowiedz jaka ty oferujesz? Zreszta wielokrotnie od tego czasu psy w Stanach zamordowaly wlasnych obywateli, o tysiacach (jezeli nie setkach tysiecy) przypadkow upodlenia i zgnojenia nie bede juz wspominal. I prawie nigdy nic im sie nie dzieje. 
 
Jesli chodzi o bojkot policji to masz racje. Juz dawno to robie i kolejny przypadek nic tu nie zmienia. Sam mialem z nimi niezla zabawe - nie nie bylem za nic karany ani aresztowany i tylko staralem sie na nich wymosic zeby zrobili swoja robote i przynajmniej sporo krwi im napsulem. Mam nadzieje ze kilku kariere troche zwolnilem i przynajmniej juz na pewno figuruje w kartotekach jako ten co nie popusci, wymosi internal inwestigation i bedzie mial poslow w parlamecie federalnym (w prowincjonalnym mnie olal) naciskajacych na nich zeby cos zrobili wiec lepiej go w przyszlosci z daleka omijac. A ile nerwow sobie zszargalem ile upokozen przezylem z tego powodu to nie bede tu wyliczac. Tak czy inaczej w koncu wymigali sie od dopowiedzialnosci. Zwyciestwo to zadne. I nie, przez mysl mi nie przeszlo zeby zaczac do nich strzelac. Rejtanade zostawiam idiotom. 
 
Jesli chodzi o walke klasowa to wybacz ale nie bede podejmowal tematu... 
 
*Ten sam bandzior niewiele pozniej przejechal wlasna zone samochodem i potem kilkakrotnie byl zamieszany w strzelaniny i inne przestepstwa.  
 
** Znam doskonale historje Waco jak i Ruby Ridge, wiem kim jest Lon Horiuchi i sam promowalem bojkot HS-Precision jak wydrukowali jego endorsement i nastepnego dnie kupilem CZ 527 bo po endorsement CZ USA natychmiast zerwalo kontract z HS. Wiec tak bojkot jak najbardziej popieram nie tylko slowem ale i portfelem.

Mateusz z Kanady 2012-01-19

Jezeli chodzi o bojkot policji to podkreslam ze jak najbardziej popieram. Po prostu w ogole nie wspolpracowac. Jak mnie policjant sie o cokolwiek pyta, np ktora jest godzina to z usmiechem odpowiadam “I will be more than happy to assist your investigation as soon as I get to talk to my lawyer”. I tyle, nic wiecej. Jakiekolwiek nastepne pytanie kwituje ta samo odpowiedzia. I czekam az mu sie znudzi. Grzecznie, bez histeri czy jakiejkolwiek agresii, ba z usmiechem. Zadnej informacji powyzej tego co prawo wymaga czyli okazania dokumntow.

Crzszman 2012-01-19

Sprawa z PadBarem naprawdę idiotyczna. Tak się nie robi. Idiotyzm, szczególnie to domniemanie winy. Mam nadzieję, że wam się uda! 
 
Jeżeli chodzi o dom, to jeszcze idiotyczniejsza. To, że konstytucja jest mniej poważana od ustawy to kpina. To, że sędzia nie dokańcza artykułu jest karygodne... Co się z tą Polską dzieje... 
 
Odcinek naprawdę fajny. Zwykle dwugodzinnych audycji nie słucham do końca, ale tą wysłuchałem z przyjemnością :)

Dzięki 2012-01-22

Mam wrażenie, że jutro będzie znowu o cenzurze internetu :). Wygląda, że to już ostatnie nasze podrygi.  
Niebywałe, cały śwat zakochał się na nowo w socjaliźmie.

Anoninm 2012-01-23

Petycja - Podpisujemy się ZA, po podpisaniu petycji na skrzynkę 
przyjdzie link potwierdzający nasz głos, klikamy: 
www.petycje.pl 
 
Projekt ACTA: 
www.mkidn.gov.pl 
 
Kilka info: 
technation.pl 
www.facebook.com 
pastebin.com 
wiadomosci.onet.pl 
nt.interia.pl 
www.tvn24.pl 
www.polityka.pl 
wiadomosci.wp.pl 
 
Lista wydarzeń: 
www.facebook.com
Warszawa www.facebook.com
Kraków www.facebook.com
Tarnowskie Góry www.facebook.com - Lublin 
www.facebook.com
Poznań www.facebook.com
Katowice www.facebook.com
Gdańsk www.facebook.com
Wrocław www.facebook.com
Bydgoszcz www.facebook.com
Częstochowa www.facebook.com
Olsztyn www.facebook.com
Sosnowiec www.facebook.com
Łódź www.facebook.com
Szczecin www.facebook.com
Białystok www.facebook.com - Kielce 
www.facebook.com
Bielsko-Biała www.facebook.com
Tarnów www.facebook.com
Toruń www.facebook.com
Zielona Góra www.facebook.com
Zamość 1 
 
Maska do ukazania solidarnośći i poparcia Anonów, można ubrać na tył 
głowy lub zawiesić na szyi (pamiętajcie, że w Polsce z maskami nie jest 
całkiem sympatycznie na zgromadzeniach ludowych i może to powodować 
pewne typy represji wobec zamaskowanych: 
img525.imageshack.us

Adam 2012-02-09

Czy ktoś mógłby mnie oświecić co do utworów muzycznych jakie były puszczane podczas audycji? z góry dzięki :)

online 2014-05-17

Ciekawe, zobacz moją stronę www.artika.com.pl

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:Premier znowu bredzi (2) - 3 tygodnie temu


Czy pomaganie ma sens? - 5 tygodnie temu

Czy to już komunizm? (2) - 6 tygodni temu

Czy Wiedźmin jest polski? (1) - 7 tygodni temu

Więcej audycji...
90% Kontestacji będzie zaorane (2) - 8 tygodni temu

Państwo przepłaca za celebrytów? (1) - 2 miesiące temu

Kolory Kwarantanny Narodowej (3) - 2 miesiące temu


Czy można protestować w kościele? (4) - 3 miesiące temu

Unikaj szpitali (7) - 3 miesiące temu

Pościg za ludzmi bez maski (1) - 3 miesiące temu

25 lat i 48 mln kary do zaplaty (2) - 3 miesiące temu

Nauczyciele uciekają (6) - 4 miesiące temuNiskie podatki już były (15) - 5 miesiące temu

Czy trzeba nosić maseczki? (13) - 5 miesiące temu

Male i duze państwa autorytarne (4) - 5 miesięcy temu


Strzelać czy resocjalizować? (2) - 6 miesięcy temu

Mieszkania za 50% ceny (1) - 6 miesięcy temu


Nie bedzie nowych podatków! (2) - 6 miesięcy temu

Bitwa o wozy rozstrzygnięta! (4) - 7 miesięcy temu

Młodzi Gniewni o wyborach - 7 miesięcy temu

Czy LGBT to ludzie? (5) - 7 miesięcy temu

Dotacji w lipcu nie będzie (1) - 8 miesięcy temu

Czy policjanci się wstydzą (1) - 8 miesięcy temu

Nowy (nie)podatek od smartfonów (3) - 8 miesięcy temu

Gazem w przedsiębiorców - 8 miesięcy temu

Węgiel jest święty (1) - 8 miesięcy temu

W co mają inwestować normiki? (12) - 9 miesięcy temu

W szpitalach nie ma kolejek (4) - 9 miesięcy temu

Zagrajmy w grę (2) - 9 miesięcy temu

Turkmenistan pokonał wirusa! - 10 miesięcy temu

Pomagał bez zgody stosownych organów! (6) - 10 miesięcy temu

Jestem na kwarantannie! (1) - 10 miesięcy temu

Dlaczego nie warto #zostawaćwdomu? (5) - 10 miesięcy temu

Jak zarobić na koronawirusie? (2) - 10 miesięcy temu

Kupujcie makaron - coronavirus u bram (2) - 11 miesięcy temu


W Niemczech bieda! - 11 miesięcy temu

Nauczyciele zarabiają za mało! (2) - 11 miesięcy temu

Bądź patriotą, nie umieraj na rozkaz (6) - 11 miesięcy temu

Byle by przeżyć (2) - 11 miesięcy temu
Rząd Cię szybko uzdrowi (1) - ponad rok temu

Idzie drożyzna (2) - ponad rok temu


Muzeum z najwyższej półki (1) - ponad rok temu


Kiedy ojczyzna wzywa! (2) - ponad rok temu


Hugo zostaje kurem domowym (3) - ponad rok temu

Kto nas będzie leczył? (4) - ponad rok temu


Polską rządzą emeryci i rolnicy (6) - ponad rok temu


Siłownia w domu i w zagrodzie (6) - ponad rok temu

Francja wprowadza ACTA2 (3) - ponad rok temu
Czy to koniec wolnego Hong Kongu? (1) - ponad rok temu

10 groszy za indyka (1) - ponad rok temu

YT wciąż jest najlepszy? (3) - ponad rok temu

wRealu24 niesłusznie skasowane! (3) - ponad rok temu

Oddaje500plus chellange! (13) - ponad rok temu


Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - ponad rok temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - ponad rok temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - ponad rok temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - ponad rok temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - ponad rok temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - ponad rok temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - ponad rok temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - ponad rok temu

Czy będą matury? (1) - ponad rok temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - ponad rok temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - ponad rok temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - ponad rok temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - ponad rok temu

ROI z obywatela (9) - ponad rok temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - ponad rok temu

Bezrobotni zostana abstynentami (4) - ponad rok temu


Emigranci psują nasze dzieci! (7) - 2 lata temu


Magiczne szable i tarcze (1) - 2 lata temu


Kto zaorał Hugo? - 2 lata temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 2 lata temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 2 lata temu
Matka Boska Dotacyjna (9) - 2 lata temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - 2 lata temu

Rozwody przez internet - 2 lata temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 2 lata temu


RODO nie jest potrzebne! (2) - 3 lata temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - 3 lata temu

Autostopem na Kitaj (2) - 3 lata temu


Zdrajcy sprawy (4) - 3 lata temu
Taxi zamiast PKS (4) - 3 lata temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 3 lata temu


Nie daj sie golić za muzykę (3) - 3 lata temu


Każdy w końcu umrze (2) - 3 lata temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 3 lata temu

Zabić czy usunąć? (7) - 3 lata temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 3 lata temuJak pędzić bimber (10) - 3 lata temu

Czy bańka już pękła? (8) - 3 lata temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 3 lata temu

Nowy, legalny hazard (2) - 3 lata temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 3 lata temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 3 lata temu

Black Friday po polsku (4) - 3 lata temu

Nowy próg podatkowy (11) - 3 lata temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 3 lata temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 3 lata temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 3 lata temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 3 lata temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 3 lata temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 3 lata temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 4 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 4 lata temu
A klientów mamy w nosie (1) - 4 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 4 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 4 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 4 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 4 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 4 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 4 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 4 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 4 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 4 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 4 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (45) - 4 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 4 lata temu

Warto być biednym (8) - 4 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 4 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 4 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 5 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 5 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 5 lat temu


Jak unikać długów? (1) - 5 lat temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 5 lat temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 5 lat temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 5 lat temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 6 lat temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 6 lat temu


"Te wybory to przełom" (24) - 6 lat temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 6 lat temu

Hugo w Business Misji (6) - 6 lat temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 6 lat temuObalamy mity nt. energetyki (43) - 6 lat temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 6 lat temu
Możesz jeździć na gapę (10) - 7 lat temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 7 lat temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 7 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 7 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 7 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 7 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 7 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 7 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 7 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 7 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 7 lat temu


Jak kraść? (49) - 7 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 8 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 8 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 8 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 8 lat temu

MLM to ściema (67) - 8 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 8 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 8 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 8 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 8 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 9 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 9 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 9 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 9 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 9 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 9 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 9 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 9 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 9 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 9 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 9 lat temu

ACTA samo zło (87) - 9 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 9 lat temu

Naloty na graczy (17) - 9 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 9 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 9 lat temu


AgenTomasz mówi całą prawdę (49) - 10 lat temu

Ile zarabia młody dziennikarz? (17) - 10 lat temu

Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 10 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 10 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 10 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 10 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 10 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (23) - 10 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 10 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 10 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 10 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 10 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 10 lat temuCzy lasy powinny być prywatne? (40) - 10 lat temu

Świat wg PARP godzina druga (7) - 10 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 10 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 10 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 10 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 10 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 10 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 10 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 10 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 11 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 11 lat temu

Prawo do bycia skontrolowanym (1) - 11 lat temu
Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 11 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 11 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 11 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 11 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 11 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 11 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 11 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 11 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 11 lat temu


O buncie informatyków (8) - 11 lat temuUE powstała! (2) - 11 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 12 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

nowy sącz rozwody sprawy - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
giełdy pracawsieci.net - - 20.00
Rozyc - - 20.00
biuro rachunkowe lider sc nowy sącz - - 20.00
rzeczoznawca majątkowy i wycena... - - 20.00
Wiercenie studni głębinowych Gorlice, Nowy... - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt