Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
TerazEmil o życiu w Korei Północnej
Jutro
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Jan Fijor zaprasza (7)
3 dni temu
Przeliczanie wynagrodzeń to nie taka oczywista sprawa!
O zagranicznych wynagrodzeniach, o tym co utrzymuje niemieck· gospodark· oraz czytanie listu s·uchacza. O tym wszystkim Jan Fijor!
Wydanie Główne (7)
7 dni temu
Absolutnie wszystko, dla każdego, za darmo
Kontynuujemy analizę programów wyborczych. Dziś KO i Lewica. Równouprawnienie w sporcie. Inflacja. Inteligencja elektoratu. Darmowy Internet.
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2019-05-23

Jak mieć nosa do nieruchomości

Nadający: Jan Fijor

Na przykładach Washingtona, burmistrza Chicago, Mateusza Morawieckiego, Buffetta, własnym i znajomego z USA. A później o nieprzyjazności dla użytkownika, zwłaszcza w bankach, komentarz do komentarza i rozmowa ze słuchaczem z Niemiec.

KOMENTARZE

Sławek 2019-05-25

Bardzo ciekawy odcinek Janku. Dodam swoje dwa grosze. 
 
Wbrew temu jak powszechnie się uważa,  
Inwestycje w ziemię owszem mają duży potencjał ale inwestycje w budynki są w dłuższej perspektywie bardzo ryzykowne. Biorąc kredyt hipoteczny na 20-30 lat, większość osób po spłaceniu kredytu będzie bardzo rozczarowana. W Teksasie jest firma, która drukuje domy za mniej niż $10 000 dolarów w stanie surowym. Do tej pory, żeby wybudować dom potrzeba było kilkudziesięciu osób przez wiele miesięcy, teraz wystarczy tylko jeden operator drukarki 3D, który postawi dom w 48 godzin. 
 
Szykuję się kryzys w nieruchomościach, a raczej wielki boom budowlany z ogromną korektą cen. Kiedyś tylko bogatych było stać na samochód, ale przez kapitalistów ceny aut tak poszły w dół, że dziś jest stać każdego na własne cztery kółka. Podobna przyszłość czeka nieruchomości, to niedorzeczne by mieć własny dom trzeba obecnie całe życie pracować na jej spłatę, niedługo się to zmieni dzięki nowej technologii, tak jak pracownik fabryki Henrego Forda za 3 miesięczną wypłatę mógł kupić nowy model T, tak teraz za kilku miesięczna wypłatę będzie można mieć swój własny skromny dach nad głową.

Darek 2019-05-26

Nie na ten temat, ale może da się wykorzystać w przyszłości www.prisonplanet.pl

Marek 2019-05-27

Działka rodziny Morawieckich we Wrocławiu (nr 4/6, obręb Oporów, ulica Mokronoska) zostanie w znacznym stopniu uwolniona od rezerwy drogowej, która - w aktualnym mpzp (z 2003 roku) - ją przepoławia na dwie części.  
Zgodnie ze zmienionym rok temu Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Wrocławia, Trasa Czeska pójdzie innym śladem, w mniejszym stopniu w granicach na ww. działce, co pozwoli na jej lepsze rozplanowanie. 
W lutym br. przystąpiono do opracowania nowego planu: uchwaly.um.wroc.pl

Piter 2019-05-27

Pan Janek bagatelizuje dominacje dużych firm/koncernów i ich monopolistyczną pozycje. Fakt że duży koncern zaczynał od małej firmy o niczym nie świadczy. 
 
Chciałbym bardzo wiedzieć jak przełamać monopol Ebaya, Google czy Facebooka ? Wszystkie przykłady nie opierają się na jakiejś bardzo zaawansowanej technologii… Ebay to sklep internetowy jakich wiele , Facebook to zwykła baza danych a google korzysta z algorytmów jakie mają inne wyszukiwarki plus dodaje swoje preferencje. 
 
Czyli pozostaje skala przedsięwzięcia. Od pewnego momentu mali gracze przestają się liczyć nawet jeśli są lepsi w sensie technologii czy cen. Przełamanie monopolu wymagałoby  
bowiem olbrzymich nakładów finansowych $$$. Ale to nie wszystko bo liczy się też lobbing na styku wielkie koncerny/państwo. To już są za wysokie progi na małe firemki. 
 
Co ma z tym wspólnego wolny rynek ? Ano to że nie działa jak trzeba gdy chociaż jeden lobbysta zagości na dywanach danego państwa. A jest ich tam od groma. Bo definicja lobbingu nie 
figuruje w terminologii wolnego rynku. Fakt że duży koncern może liczyć na audiencje u Premiera ma się nijak do tego że kilkuosobowa firma na taką “impreze” nie ma szans. 
Prezes Googla może spożywać lunch w towarzystwie Trumpa i omawiać swoje priorytety. 
Może bo ma priorytetową pozycje i kase $$$ . Dzisiaj na styku państwo/koncerny jest pewien sojusz który pozwala dymać innych małych ale i nie tylko małych. Trump może powiedzieć “nie handlujcie z Huawei” i to powiedział. Efekt embargo na system Android czy procesory Intela. Państwo może dyktować warunki wielkim koncernom a te posłusznie je wykonują bo Państwo gwarantuje im monopol. 
Jakaś paranoja bo jeśli Huawei “szpieguje” to zależy to od softwaru czyli systemu Android a ten jest w rękach firmy amertykańskiej ) Sam hardware czyli sprzęt nie może szpiegować bez systemowego oprogramowania. 
 
I gdzie tu jest wolny rynek? Ano nie ma go bo “ojcowie założyciele” nie przewidzieli takiej sytuacji. Gdy braku ci drewna, węgla czy uranu możesz to załatwić w innych krajach. 
Gdy “brakuje” systemu Android czy procesorów Intela to musisz je stworzyć na swoje potrzeby. 
Czy Huawei uda się stworzyć system Andoid? Pewno tak ale będą problemy z certyfikacją oprogramowania . Android to dostęp do prawie dwóch milionów aplikacji w sklepie google store… Sieć powiązań w  świecie infomatyki jest niesamowity a może to zniweczyć jeden dekret Trumpa… 
Czy wyobrażacie sobie “przerobienie” dwóch milionów aplikacji na inny system ? Niewykonalne. 
 
Realia się zmieniły , istnieje my w zglobalizowanym świecie gdzie Państwo dyktuje swoje warunki. A ludzie je posłusznie wykonują bo każda odmiana od reguł oznacza mega dyskomfort. 
Wolny rynek w pewnych dziedzinach już nie istnieje ; bo nam jest tak wygodniej a niekoniecznie taniej czy lepiej. Co najwyżej możemy przejść na systemy alternatywne typu Linux co wymaga 
pewnego wysiłku umysłowego. Czy ludzie w ogóle chcą myśleć ?

Tomasz Primke 2019-05-28

"Co ma z tym wspólnego wolny rynek ? Ano to że nie działa jak trzeba gdy chociaż jeden lobbysta zagości na dywanach danego państwa." - Jeśli system tak działa, to nie można go nazwać wolnym rynkiem. A więc to nie "wolny rynek nie działa", tylko nie działa system, który Piter niepoprawnie nazywa wolnym rynkiem. 
 
Co ciekawe, dalej w swoim komentarzu Piter pisze: "I gdzie tu jest wolny rynek? Ano nie ma go (...) Wolny rynek w pewnych dziedzinach już nie istnieje (...)". 
 
Nie piszę tego po to, aby wytknąć błędy Piterowi i podobnym jemu komentatorom. Piszę po to, aby zwrócić uwagę na dwie kwestie: 
 
1) Trzeba ustalić słownictwo - co to w ogóle znaczy "wolny rynek". 
Wolny rynek bowiem albo jest (i można na niego narzekać, jak się źle w nim żyje), albo go nie ma - ale wtedy trudno winę za obecne "monopole" (czy cokolwiek innego) zwalać na wolny rynek. 
 
2) Trzeba używać przyjętych pojęć konsekwentnie. 
Bo inaczej robi się z tego papka, bez większej wartości merytorycznej.

zdrajcansdap 2019-05-28

Tak samo Huawei szpieguje jak amerykanie, chodzi wyłącznie o kasę z 5G, Chinole są zbyt do przodu i ich sprzęt zdominowałby USA (zamiast amerykańskiego). 
 
Chiny jeszcze mogą sporo namieszać. Przykładowo w Chinach dominuje gaming na komórkach i PCtach, konsole (główna siła gamingu w USA, Europie) stoi tam bardzo licho. I producenci zachodni już biorą to pod uwagę. Rynek chiński ma graczy więcej niż USA populacji. Także z tym androidem różnie może być, ameryka może zamknąć sobie duży rynek. 
 
Jak ty Piter chcesz rozwiązać monopol YouTubea, czy Facebooka? I dlaczego? Przecież to ludzie wybierają, ilość użytkowników w tych biznesach jest kluczowy dla innych użytkowników. Na co komu pusta alternatywa Youtuba, gdy wszyscy siedzą na Youtubie? Ale nikt nikogo nie zmusza (chyba, że parlament UE z ACTA2). Ebay ma w Polsce konkurencję w postaci allegro, olx, sklepów internetowych specjalistycznych. Na zachodzie w postaci odpowiedników olx, Amazona i są to realne konkurencje. Youtube nie ma realnej konkurencji ale jest trochę alternatywnych platform. 
 
Swoją drogą w końcu AMD zaorało Intela w praktycznie każdym segmencie, na wiele lat do przodu. Ostatnia dekada była Intela, stacje robocze i serwery już od jakiegoś czasu są AMD, teraz przyszła pora na desktopy (choć dla kogoś kto liczył pieniądz i wykorzystywał sprzęt bardziej produktywnie już pierwszy ryzen dominował nad intelem, no ale dla zwykłych użytkowników ważniejszy wydaje się być marketing, niż ich pieniądze...). Bardzo dobry przykład, bo przez jakiś czas Intel miał ogromną przewagę (i dużo szybsze procesory po konkurencyjnych cenach w stosunku do możliwości, ale i blokowanie sprzedaży procesorów AMD). Dziś dziurawe (niebezpieczne) procesory, ceny kosmiczne, problemy z produkcją, technologię bez perspektyw.

Adam 2019-05-29

Adam 2019-05-29

Chiny zdominują świat gejmingiem. :-))) 
Kolejny geniusz ekonomii i wszechwładca nieruchomości wykształcony na Kontestacji. :-) 
W Internecie nie ma monopoli - są tylko bardziej lub mniej popularne rozwiązania/usługi, a bariera wejścia jest w zasadzie zerowa w naszej części świata.

Piter 2019-05-29

zdrajcansdap No z tym Intel to troche przegiołeś ) Dobrze że jest konkurencja AMD bo motywuje to Intela do obniżania cen . Ale AMD może konkurować tylko w segmencie tańszych procesorów. 
W segmencie HighEnd procesorów to w zasadzie nie ma odpowiedników AMD które by się chociaż zbliżyły do niego. AMD troche się poprawił a Intel odrobił domowe zadanie - czyli zadziałał wolny rynek. Jest taniej i lepiej. 
 
Z drugiej strony Ebay - tutaj wolny rynek nie działa (albo go nie ma jak kto tam chce). A nie działa dlatego że np w Polsce od kwietnia podniósł ceny 10 razy (z 1% do 10% marży). 
Ebay to monopolista jeśli chodzi o sprzedażmiędzynarodową żebyśmy się dobrze zrozumieli. 
 
Powiesz tak “ bo klienci wybrali Ebaya “ Ok. Jakby istniał tylko Intel to też by się powiedziało 
“bo klienci wybrali Intela”. Bo co mieli wybrać ? Czyli istnienie już przynajmniej DWÓCHfirm oferujących te same/podobne produkty powoduje uruchomienie reguł wolnego rynku w postaci 
obiżenia cen czy podwyższenia ich jakości. 
 
Niestety w przypadku rynku “usług wirtualnych” fakt istnienia monopolu jest/był bagatelizowany. Wystarczy chociażby wspomnieć zakup PayPala przez Ebaya - teraz jest to jedna firma która ma w ręku wszystkie instrumenty do “dojenia klienta”. 
 
Z kolei Allegro jest już częścią wielkiego zagranicznego koncernu będącego właścicielemw Polsce PayU , ceneo.pl, OLX.pl , otomoto.pl itp…. Widzicie zależności między portalem aukcyjnym allegro, porównywarką cenową ceneo.pl 
a systemem płatności PayU ? Przeciętny “zjadacz chleba” nie ma o tym pojęcia i będzie myślał że to polska firma co zaczynała “w garażu”. Może i zaczynała w tym garażu ale teraz kręcą nią finansiści z londyńskiej giełdy ) Wielkie pieniądze, 
wielokrotnie napompowana wartość , zmonopolizowanie sieci rozmaitych zależności… Efekt finalny to ciągle rosnące ceny takich usług. 
 
Reasumując wolny rynek a ściślej biorąc korzyści z wolnego rynku dla klientów (bo o to przecież chodzi) może istnieć o ile są ustanowione pewne reguły gry. A reguły gry może stanowić tylko Państwo prowadząc odpowiednią politykę antymonopolową - nie mylić z polityką fiskalną bo ta jest szkodliwa. 
 
Natomiast naturalnym wrogiem wolnego rynku jest …giełda. To tutaj dochodzi do przejmowania małych firm, tutaj sztucznie pompuje się ich wartość rynkową, tutaj wyrastają wielkie monopole. Sam fakt sprzedawania akcji danej firmy już nosi 
w sobie sporą doze hazardu (!). Zauważcie że małe mikrofirmy nie mają takiej możliwości ! Zwykle pożyczka z banku czy od prywatnej osoby w przypadku klapy przedsięwzięcia oznacza konieczność spłaty. Duża firma/koncern nic nie musi spłacać 
tylko obniża się jej wartość - całe ryzyko ponoszą inwestorzy. To jest gra giełdowa ; ktoś wygrywa a ktoś przegrywa. Oczywiście możemy założyć kto ryzykuje ten wie co robi. 
Ale gdzie jest w tym równość podmiotów gospodarczych ? 
Tu nie ma wolnego rynku tylko uprzywilejowanie wielkich koncernów. W zasadzie dopuki będzie giełda to wolny rynek zawsze będzie kulał. Może w XIX czy XX wieku to 
jeszcze działało ale dzisiaj możliwości manipulacji są nieporównywalne.

zdrajcansdap 2019-05-29

@Adam dobrze się czujesz? 
 
USA zdominuje świat blokadą Huawei? To jest twój argument w nie istniejącej dyskusji?

zdrajcansdap 2019-05-29

@Piter nic nie przegiąłem, najszybsze ryzeny desktopowe mogą konkurować z procesorami intela przeznaczonymi do stacji roboczych, threadrippery niszczą kompletnie intela hedt. Do 2021 włącznie intel ma w planach wydawanie procesorów 10 rdzeniowych dla desktopów, AMD wyda w tym czasie co najmniej 16 rdzeni. Od 5 lat wprowadzają 10nm i nie mogą, wydają nowe procesory tak, że przez pół roku od daty premiery nie można ich kupić, bo produkują jakby chcieli, a nie mogą - jadą na hypie i marketingu już dobre 2 lata. W przypadku procesorów serwerowych AMD (Epyc Rome) będzie bić intela i rdzeniami i ceną i poborem energii. Chiny już stawiają na serwery AMD. Intel jest x10 większy od AMD, zapewne jeszcze nie jednej firmie zachodniej (szefostwie) wręczy czek na 1mld dol rocznie, by mieć kontrakt, tak jak to było z blokowaniem AMD (ideał kurła kapitalizmu, nie ma co). O żadnym odrobionym zadaniu domowym Intela nie ma tu mowy, nie mają gotowej nowej architektury, a obecna jest skończona. Zen 2 to jest początek końca intela. 
 
Swoją drogą, wyłączyłeś już Hyper Threading w swoim gównianym procesorku? ;) Wszystkie poprawki bezpieczeństwa (pomijając Zombieload/HyperThreading) cofają procesory intela o 15%. Wyłączenie HT robi kompletną miazgę, poza najnowszymi procesorami. 
 
https://pclab.pl/news80789.html 
 
https://twojepc.pl/news38664/ZombieLoad-i-Fallout-nowe-luki-w-CPU-Intel-zaleca-wylaczyc-HyperThreading.html

jan M Fijor 2019-05-29

@zdrajcanasdap jeśli AMD mają takie prognozy, czy kupiłeś akcje tej firmy? Dlaczego nie kupiłeś? Dlaczego nie doradzisz nam wszystkim, żebyśmy kupili? dlaczego od nikogo nie można się dowiedzieć, jakiejś dobrej nowiny? Tylko naparzanie się, że ten głupi, tamten głupszy. Na chińskich blogach podobnego typu ludzie się wymieniając pomysłami, a u nas topią jeden drugiego w szklance wody. Zastanówcie się. Jak długo można tak żyć?

zdrajcansdap 2019-05-30

Akcje AMD są wysoko, jak i giełda amerykańska. Ja się spodziewam większej korekty w najbliższym czasie (od teraz do jesieni). 
 
Co ja mam tu polecać, podam przykład rynku gamingowego (wszędzie bijącego każdą inną rozrywkę razem wziętą na łeb) w Chinach jako ich silną stronę, to mnie nazywają "Kolejny geniusz ekonomii i wszechwładca nieruchomości wykształcony na Kontestacji", kiedy mnie nigdy nieruchomości nie interesowały, mam bardzo złe zdanie o kupowaniu na wynajem, a z KS tylko fijora słucham od dłuższego czasu, i to też różnie. 
 
https://www.gamesindustry.biz 
perspektywa: 
https://lpesports.com/e-sports-news/the-video-games-industry-is-bigger-than-hollywood 
 
 
Wszyscy się nabijali z Chin, że zero innowacji, kopiują, kradną, tandetę produkują, a w 2018 to Chiny zgłosiły więcej patentów od USA. Genetyka, AI - na tych polach Chiny mają dużo lepsze perspektywy od całego zachodu razem wziętego (większa populacja i dużo bardziej inwigilowana - dużo więcej lepszych danych do uczenia sieci; brak opinii publicznej hamującej genetykę). USA ma druk 3d i przewagę w robotyce - czy w najbliższych latach są w stanie dokonać rewolucji na tych polach, by wypuścić produkt na miarę iphonea? Apple od 12 lat śpi, a mało kto wie, szacunkowo 75% researchu nad pierwszym iphonem/smartphonem pochodziło z podatków. 
https://thebolditalic.com/love-your-iphone-dont-thank-apple-thank-the-us-government-4f702dd7117e 
 
Moim zdaniem Chiny ograją USA, żaden SpaceX, czy Amazon nie pomoże, czy inne taryfy. Ktoś ma silne argumenty przeciw niech je da. 
 
Nie tylko 5G: https://www.scmp.com 
 
Kiedyś tu napisałem o pierwszym ryzenie AMD jako gamechangerze dla AMD, napomknąłem o jakże wolnorynkowych praktykach intela, to zjechało mnie trzech ludzi, że to jest kapitalizm, co ja się czepiam, a procesory AMD są i tak gorsze. Teraz spodziewałem się podobnej reakcji. 
 
https://wccftech.com/amd-cpu-market-share-desktop-notebook-gains-q1-2019/ 
 
https://wccftech.com/amd-ryzen-and-intel-core-cpu-market-share-q1-2019/ 
 
https://www.forbes.com 
 
https://www.extremetech.com 
 
https://money.cnn.com/blogs/legalpad/2007/02/suit-intel-paid-dell-up-to-1-billion_15.html?source=yahoo_quote 
 
 
Independenttrader czeka na korektę/krach na rynku akcji, by zapakować się w emerging markets. Mogę tu sprzedać tipsa, choć to forum nie do końca mi odpowiada. Gdybym inwestował, w giełdę, to indeks światowy (np. MSCI ACWI) przynosił przez ostatnie 80 lat średni roczny zysk rzędu 8.8%, wliczając w to każdy możliwy krach jaki był po drodze, czyli jakby ktoś władował w 35r. kasę i do dziś trzymał, to średnio co rok zyskiwał by 8.8%. Zapewne lepszą opcją na dzień dzisiejszy byłby indeks krajów rozwijających się (np. msci emerging markets index). 
 
Jałmużny tu przyjmuję: 
1H282FoNnKQ3K1kjLJLHsRG4DYerAuvTwx

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!

Program miesiąca
brązowy
Inne audycje tego autora:


Obligacje dla debili (3) - 12 dni temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - 6 tygodni temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - 8 tygodni temu

Więcej audycji...
40 lat i fajrant! (27) - 2 miesiące temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - 2 miesiące temu

Życie w Hiszpanii dla początkujących (13) - 2 miesiące temu

Rekordowo krótki odcinek (3) - 3 miesiące temu

Mocz to moc (11) - 3 miesiące temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - 3 miesiące temu

Hiszpania pod dokładniejszą lupą (1) - 4 miesiące temu

Wystarczy języczek u wagi (8) - 4 miesiące temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - 4 miesiące temu

O strajku nauczycieli (20) - 5 miesięcy temu

Wady i zalety UK (13) - 6 miesięcy temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - 6 miesięcy temu


Szkolenia z nieruchomości to ściema (25) - 7 miesięcy temu

Żydzi, nieruchomości i dolary (15) - 7 miesięcy temu

Rynek złota w Polsce wciąż raczkuje (20) - 7 miesięcy temu

Pełzająca detronizacja dolara (2) - 8 miesięcy temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - 8 miesięcy temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - 8 miesięcy temu

Janka porady na nadwagę (13) - 8 miesięcy temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - 9 miesięcy temuJan Fijor - Delfin z torebką foliową (16) - 10 miesięcy temu


Jan Fijor - Wybory w USA i w Polsce (9) - 11 miesięcy temu

Jan Fijor - Listy (1) - 11 miesięcy temu

Jan Fijor - Norweski Klub Inwestycyjny. (5) - 11 miesięcy temu

Jan Fijor - To wszysto leci w dół (8) - 11 miesięcy temu

Jan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 11 miesięcy temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - ponad rok temu

O wyższości gór nad morzem (11) - ponad rok temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - ponad rok temu


Co zacząć, jak nie skończyć (7) - ponad rok temu

Jan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - ponad rok temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - ponad rok temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - ponad rok temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - ponad rok temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - ponad rok temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - ponad rok temu


Jan Fijor - Na policji mnie trzymali (10) - ponad rok temu


Jan Fijor - Co chwila leci w dół (28) - ponad rok temu

Jan Fijor mówi, że się zaczyna (42) - ponad rok temu


Jan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - ponad rok temuJan Fijor - deformy podatkowe Trumpa (14) - ponad rok temu

Amerykański fiskus a Polacy (11) - ponad rok temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - ponad rok temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - ponad rok temu

Jan Fijor - Zarobki i molestowanie (63) - ponad rok temu

Jan Fijor - Wolność (104) - ponad rok temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 2 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 2 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 3 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 3 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 3 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 3 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 3 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 3 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 3 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 3 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 3 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 4 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 4 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 4 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 4 lata temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 4 lata temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 4 lata temuBierzcie zasiłki (31) - 4 lata temuJan Fijor - Pomysły na biznes (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - o tematach z debaty (18) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wybory (19) - 4 lata temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 5 lata temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 5 lata temu


Jan Fijor - O pisaniu książek (31) - 5 lata temu


Jan Fijor - Franek (14) - 5 lata temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 5 lata temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 5 lata temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 5 lata temuJan Fijor - Złoto (9) - 5 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 5 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 5 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 5 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 6 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 6 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 6 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 6 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 6 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (87) - 6 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 6 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 6 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 6 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 6 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 6 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 6 lat temu

Ostro (64) - 6 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 6 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 6 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 6 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 6 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 6 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 6 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 6 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 7 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 7 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 7 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 7 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 7 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 7 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 7 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 7 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 7 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 7 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 7 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 7 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 7 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 7 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 7 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 8 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 8 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 8 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 8 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 8 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 8 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 8 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 8 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 8 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 8 lat temu


Oburzeni (11) - 8 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 8 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 8 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 8 lat temu

Portugalia (17) - 8 lat temu

Wy ćwoki (15) - 8 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 8 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 8 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 8 lat temuJan Fijor o gejowych (50) - 8 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 8 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 8 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 9 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 9 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 9 lat temu


Żona milionera (10) - 9 lat temu

Afryka Afryka (27) - 9 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 9 lat temu


Janek o szpitalach (7) - 9 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 9 lat temu

Fijor w Californi (17) - 9 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 9 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 9 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 9 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 9 lat temu
O "wygranych" na loterii (15) - 9 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 9 lat temuPaństwowe akcje (20) - 10 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 10 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 10 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 10 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

BASMAR PRZEPROWADZKI MIĘDZYNARODOWE - - 50.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Tomasz Rawski - - 50.00
Konrad - - 50.00
Tomasz Rawski - - 50.00
Szkoła rysunku format studio kraków - - 20.00
Tomasz Rawski - - 50.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt