Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Nie
20:00
Firma na emigracji
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne (3)
4 dni temu
Czy można protestować w kościele?
Jak inaczej robić to skutecznie? Dlaczego aborcja jest jest dla wielu tak ważna? Wady latalne. Zamknięcie restauracji. Kolejna fala. Jednoręcy bandyci w rękach państwa. Szpital narodowy....
Myśleć jak przedsiębiorca
4 dni temu
CZY WOLNOŚĆ BIZNESOWA JEST W OGÓLE MOŻLIWA?
W świetle przepisów, które mają wejść w życie od 1 stycznia 2021 r. osoby i firmy prowadzące działalność zarobkową za granicą, mają być jeszcze bardziej "wyciskane" przez...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Po prostu biznes 2019-11-12

Jak poprawnie zawrzeć umowę o dzieło?

Nadający: Justyna Broniecka

Umowa o dzieło pozwala na spore oszczędności w podatkach, więc tym samym jest sporą pokusą dla wielu przedsiębiorców. Niestety wiele umów jest błędnie zawarta, co powoduje problemy podczas kontroli. Dziś kilka słów o błędach, czym jest umowa i kiedy warto jej używać.

KOMENTARZE

Sofronoff 2019-11-29

"US nie lubi"... "ZUS nie lubi"... Piękny skondensowany wykład o tym, że już nie chodzi o p r a w o a chodzi o zmarszczone czoło biurwy z ZUS czy KAS. Przykład piękny, jak bardzo państwo przestało dawno służyć obywatelowi {jako jego administracja} a to obywatel służy pańswitom. 
 
I najważniejsze: żadne przepis prawa nie obliguje stron do zawierania umów cywilnoprawnych w formie papierowej o "archiwizacji" dzieł już nawet nie wspominając w obawie przed rozzłoszczoną księżniczką z planety ZUS. Od takich żądań/oczekiwań są prowadzone e w e n t u a l n e postępowania wyjaśniające {w tym dowody z oględzin} prowadzone przez biurwę a nie oblig prawny nakładany na którąkolwiek stronę zobowiązujący do "kicania" przed urzędnikiem na jakiekolwiek jego warknięcie.

Justyna 2020-01-27

możesz się zabezpieczyć, tak aby nie brać udziału w postępowaniach... albo zrobić tak aby przy kontroli mieć spokój.  
Pracuje z przedsiębiorcami 10 lat i większość wybiera spokój:)

Sofronoff 2020-02-29

"możesz się zabezpieczyć, tak aby nie brać udziału w postępowaniach" 
 
Postępowanie prowadzi organ administracji publicznej/skarbowej a nie przedsiębiorca i to na nim spoczywa ciężar dowodu. Żaden przepis nie zmusza przedsiębiorcy do jakiejkolwiek kooperacji poza przedstawieniem dokumentacji, której prowadzenie expressis verbis wymaga przepis. Kropka. 
 
"Pracuje z przedsiębiorcami 10 lat i większość wybiera spokój:)" 
 
Bo jest zmanipulowana i/lub sterroryzowana wszechogarniającą propagandą strachu przed biurwą skarbową w takich pitachpeel, manypeel, gazetach "prawnych" czy choćby pani wypowiedziach; niewinnych sformułowaniach a'la "US nie lubi". US nie jest od czegokolwiek lubienia. US ma działać w granicach prawa i na jego podstawie. Wobec powyższego, to raczej pani - takie mam wrażenie - "wybiera spokój" a przedsiębiorca którego kwity pani prowadzi {może zastraszony, zmanipulowany wszechrozlewającym się skarbowym bezprawiem ignorant prawny}, jest do tego "spokoju" po prostu przekonany... przez panią.

Dodaj komentarz...

Justyna Broniecka


Justyna Broniecka Przedsiębiorca.

Od czasu szkoły średniej interesowałaa się przedsiębiorczością, budowaniem firmy i procesami, które zachodzą w organizacji. Mając 21 lat, została kierownikiem restauracji, która zatrudniała blisko 100 osób. W swojej 10-letniej karierze etatowego pracownika przeszła drogę od menadżera operacyjnego, szkoleniowca aż po dyrektora działu personalnego.

Pracując „u kogoś” zawsze obserwowała całe procesy starając się pracować tak, jakby to była jej własna firma. Wszystko po to, aby w przyszłości móc stać się pełnowartościowym przedsiębiorcą, unikając większości błędów popełnianych przez osoby bez doświadczenia. Następnie założyła firmę ZUS to nie MUS zajmującą się edukacją przedsiębiorców w zakresie bezpiecznego prowadzenia biznesu oraz optymalizacji podatkowych. Przez trzy lata działalności doszła do poziomu obsługi ponad 150 stałych klientów biznesowych.

Ponadto wykłada na studiach MBA oraz prowadzi cykle szkoleń stacjonarnych oraz webinarów. Jako firma wydaliła dotychczas 3 książki oraz nagrała kilkanaście wideoszkoleń.Prowadzi audycję Po prostu biznes , który ma opowiadać o polskiej rzeczywistości w prowadzeniu firmy. Skupiając się mocno na bezpieczeństwie prawnym, finansowym, organizacyjnym. I opowiadać w jaki sposób można stosować pewne luki w zapisach prawnych, by nadal było to korzystne i legalne.


Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...Wady i zalety spółki z o.o. (1) - 8 miesięcy temuZmiany podatkowe 2019 - ponad rok temu

Jak przechytrzyć urzędników... (3) - ponad rok temuDane osobowe i GIODO.mp3 (4) - 5 lata temuUmowa o dzieło gotowe.mp3 (2) - 5 lata temu

Role w spółce z o.o..mp3 (4) - 5 lat temu


Mity o spolkach z o.o.mp3 (3) - 5 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Konopny Szop - - 20.00
Wertus - upadłość konsumencka - - 50.00
Lano Meble - - 25.00
Zegarki Zielona Góra - - 20.00
mobilevoip - - 30.00
Transport-Austria.eu - przeprowadzki Austria - - 25.00
Andrzej Misiewicz - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt