Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
3 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
wczoraj
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2015-10-18

Jak praktycznie inwestowac w nieruchomosci

Nadający:

Wywiad z Piotrem Hryniewiczem, który od lat inwestuje w nieruchomośći i uczy tego innych.

KOMENTARZE

Marriusz 2015-10-18

Dobre pytania.Dobre odpowiedzi.Dobry wywiad.

Pawel 2015-10-19

mam pytanie do Pana Piotra ,lub innych z wiedzą : 
ile można kupić mieszkań wspomagając się kredytem hipotecznym  
zakładając ,że mamy wysoką zdolność i mamy zawsze na wkład własny ? 
 
np. czy kupię pod wynajem 4-5 mieszkań wszystkie na kredyt i wszystkie z wkładem własnym ok20% ? 
czy może jest jakaś wartość krytyczna i banki mimo zdolności nie udzielą kredytu 4czy 5 , oczywiście jako osoba fizyczna 
Pozdrawiam

Damian Kleczewski 2015-10-19

Paweł, z tym jest różnie. Jedne banki kierują się wyłącznie zdolnościa i jesli ją masz to i 6 Ci dadzą a inne ryzykiem. Niby wychodzi na to samo bo czy ilość kredytów stoi w sprzeczności z kwota zadłużenia? niby nie a jednak. Jeśli masz pieniądze na wkład własny to bank może dać Ci lekko lepsze warunki kredytowe ale czy jest sens wydawać tyle kasy bezpiecznej dla banku? Wystarczające jest już to 10% wymagane. Daj znać do mnie na maila przez stronę www.zrozumiecnieruchomosci.pl to podpowiem Ci kilka ciekawych wariantów. Banki kalkulują też coś takiego jak "własny cel mieszkaniowy". Jak masz dzieci to łatwiej to wyjaśnić starajac sie o 4-5 kredyt na mieszkanie ale jak jesteś sam lub w małżeństwie to mogą to uznać już za działalność zarobkową.

Marriusz 2015-10-20

Damian ,ale na działalność zarobkową też dają kredyty ,tylko z nieco innym oprocentowaniem.

Marcin 2015-10-20

Damianie, to żenujące z Twojej strony, że zabierasz głos w tym miejscu, skoro jesteś jedyną osobą wyrzuconą ze społeczności, o której mówi Piotr, za nieetyczne działania i przedstawianie doświadczeń i własności intelektualnej innych inwestorów jako własnej (książka, webinary, szkolenia).  
Nawet tutaj cytujesz informacje ze szkolenia... 
 
Pawle, znam inwestorów, którzy mają 11 mieszkań i dalej mogą kupować mieszkania kredytem hipotecznym (ING, mBank), a są też osoby, którym banki nie chcą dać 4 kredytu na zakup mieszkania. Wszystko zależy od Twojej sytuacji finansowo-kredytowej, którą powinieneś sprawdzić z doradcą kredytowym (tutaj polecam Ronalda Szczepankiewicza, dzięki któremu w tym roku uzyskałem finansowanie na kolejne 2 mieszkania). Bardzo duże znaczenie będzie miał sposób rozliczania dochodu z najmu (tutaj polecam Grzegorza Grabowskiego). 
Sprostować należy również 10% wkładu, ponieważ tak naprawdę chodzi o 90% LTV.

Damian Kleczewski 2015-10-20

Marcin - Kontestacja jest radiem ludzi wolnych więc każdy może się wypowiedzieć w dowolnym kanale, ktoś pyta - inna osoba odpowiada. Co do społeczności to nie znasz wielu wątków z tym związanych a nie chcę o nich pisać publicznie bo rozpęta się z tego zawierucha. Są rycerze, którzy zawsze będą bronić jednej flagi. Nie podważam nikogo w swoich wypowiedziach więc proszę także o niezarzucanie mi w sposób publiczny, tego o czym piszesz. Myślę, że gdbybyś znał konteskst tego, co zarzucasz i byłby on wypełniony treścią z wielu źródeł a nie jednego głównego, to powstrzymałbyś sie od takich komentarzy. 
Widzę, że teraz gdziekolwiek coś zamieszczę to pojawiają się obrońcy, którzy zarzucają, że wszysto jest ze szkolenia, że tam jest kopalnia diamentów i nigdzie indziej wiedzy się już zdobyć nie da. Dobrze wiesz, że dostęp do wiedzy jest tak obszerny a patrząc przez pryzmat jednego miejsca i rzutując wiedzę z niego na wszystkie obszary inwestowania mocno ograniczamy samych siebie. Jest masa rzeczy, którą musiałem doświadczyć sam na rynku a szkolenia są wyłącznie teoretyczne z zakresem praktycznej wiedzy, która nic nie daje, jeśli jej nie stosujesz.  
 
Marriusz-Paweł pytał o osobę fizyczną i w takim zakresie mu odpwiedziałem.

Przemysław Michalak 2015-10-20

Trochę za dużo tego mówienia o wolności finansowej. Nie można mówić o wolności będąc niewolnikiem banków. Czy nie lepiej założyć ,,normalną" firmę popracować 5-10 lat i zarobić prawdziwe pieniądze a nie ciągle balansować na granicy ,,wolności finansowej" i bankructwa. 
Większość guru nieruchomości zarabia na szkoleniach. Nie słyszałem o szkoleniach prowadzonych przez właścicieli sklepów spożywczych a są tacy którzy mając np 5 sklepów są w stanie zarobić na czysto bańkę rocznie. Nie słyszałem o takich inwestorach którzy z nieruchomości tyle wyjmują. 
 
Sama wolność finansowa w sumie nie wiadomo dlaczego jest celem. Chcecie siedzieć na kanapie i po prostu żyć tak jak te Korwinowe rurkowce? Oczywiście wielu inwestorów rzeczywiście mają dodatnie przepływy pieniężne ale ponieważ inteligentny człowiek nie jest w stanie robić nic biorą się właśnie za pisanie książek i szkolenie.  
 
Nieruchomości są fajne jak się kupi je za gotówkę zarobioną w własnym biznesie albo bardzo dobrej pracy. Najlepiej je kupić w stabilnym kraju takim jak UK, nie dla samego zarobki ale jako dobra forma zabezpieczenia i przechowania majątku.

Rysiek 2015-10-21

@7 No wlasnie ja tez nie widze gdzie jest ten zarobek przy tych nieruchomosciach ze duzo osob sie tym tak jara do tego jest to nudne jak flaki z olejem, zgadzam sie ze jest to dobra forma przechowywania gotowki ale nie zarabiania , w biznesie mozna wyjac nawet do 500% zainwestowanego kapitalu a w nieruchomosciach do 10% maks w skali roku . Tak ostatnio tez zaczalem sie zastanawiac skoro jest to taki biznes to dlaczego ludzie ktorzy maja grubą kase nie kupuja hurtowo mieszkan/kamienic czy lokali i ich nie wynajmują przecież niektórzy jak np. czarnecki mógłby cale osiedla w warszawie wykupic ale tego nie robi , dlaczego ?? bo stopa zwrotu z inwestycji jest smiesznie niska wiec to dla łapci zostawiają ;)

Marcin 2015-10-21

Przemysławie, niewolnictwo masz na każdym kroku: podatki dochodowe, VAT, od nieruchomości, od użytkowania wieczystego, PCC, ubezpieczenia społeczne, zdrowotne, chorobowe, itd... 
Mając nieruchomość za gotówkę i tak jesteś niewolnikiem, więc nie widzę dużej różnicy. No chyba, że mówimy o swoim mieszkaniu, to wtedy zdecydowanie lepiej mieć je kupione za gotówkę, a nie w kredycie. 
Ryśku, aby zacząć biznes większość firm bierze kredyty, pożyczki i dotacje i to dzięki nim może działać i rozwijać się. 
Inwestowanie w nieruchomości nie jest zajęciem dla każdego - to fakt - tak jak ja nie nadaję się do pracy na etacie w korporacji i widzę w tym samo zło. Moja jednoosobowa działalność gosp. daje mi wystarczające fundusze do utrzymania rodziny oraz kupienia raz, dwa razy w roku kolejnego mieszkania w kredycie na wynajem. Ilość czasu zaangażowanego w obsługę tych mieszkań jest 10x mniejsza od ilości czasu, ile musiałbym pracować w swojej firmie, żeby uzyskać taki sam wynik finansowy. 
A jak przyszedł kryzys gosp. w 2008 to moje zarobki malały, a zysk z mieszkań powiększał się, ze względu na spadający WIBOR (na szczęście nie mam kredytów w CHF). Mając i firmę i mieszkania na wynajem mam dwie stabilne nogi finansowe, które wspomagają się w utrzymaniu mojego standardu życia.

Przemysław Michalak 2015-10-21

@8 Jeśli było by to opłacalne to developerzy stawiali by całe osiedla pod wynajem:)  
Pomyślcie ile by oszczędzili developer nowe mieszkanie kosztowało by go około 2500 zł/m2 zamiast 10 000,mega biznes i mega wolność finansowa.

Rysiek 2015-10-21

@9 Ok moze i ludzie biorą na biznes kredyty/pożyczki ale stopa zwrotu jest większa niż 10 czy to 15% w skali roku jak w przypadku mieszkań/lokali , ile nieruchomości trzeba miec zeby na czysto ciagnąc 10 tys miesięcznie przy wszystkich stałych kosztach utrzymania,remontów, prowizji dla biura wynajmu itp.? 10-12 wiec policz ile trzeba na to kasy plus kredyty nawet w małym mieście 100 tys mieszkańców, to sie po prostu nie oplaca lub jak kto woli nie dodaje :) . Jako lokata kapitału ok , mieszkania dla dzieci czy cuś ale do zarabiania to nieporozumienie jest . 
 
@10 hehe no własnie i zycie jak w madrycie :)

Dodaj komentarz...


Andrzej Burzyński - założyciel Instytutu Rozwoju Osobistego KOAH Autor książek: „Od pasji do biznesu”, „Życie pełne pasji”, „Przebacz i uwolnij siebie”. Wykładowca Alternatywnej Szkoły Biznesu i Rozwoju Osobistego. Prowadzi blog AndrzejBurzynski.pl. Aktywny inwestor w nieruchomości. Duchowny w Kościele Zielonoświątkowym.

Doświadczony szkoleniowiec, którego główną pasją jest rozbudzanie i rozwijanie potencjału zarówno swojego jak i innych. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec dwóch synów.

Prowadzi audycję Opowieści pastora przedsiębiorcy

Inne audycje tego autora:

Test jednego roku (5) - 4 lata temu

Jak dokonac skutecznej zmiany? (5) - 4 lata temu


Więcej audycji...
Jak żyć? (3) - 5 lata temu

Jak skutecznie motywować? (1) - 5 lata temu
Jak mądrzej stawiać cele? (3) - 5 lata temu

Jaki jest twój przemawiania? (5) - 5 lata temu


Jak być lepszym liderem - 5 lata temu


Noworoczne zmiany - 5 lata temu

Co zrobić z nadmiarem spraw (3) - 5 lata temu

Jak pokonac zniechecenie (1) - 5 lata temu

Jak prowadzic owocne zycie (3) - 5 lat temuJak zarządzać zespolem (3) - 5 lat temu

Sekrety szkoleniowcow (1) - 5 lat temu

Dwa pionierskie wydarzenia (3) - 5 lat temu

Jak uczyć się skutecznie (1) - 5 lat temu


Jak zalozyc firme w Anglii (2) - 5 lat temuJak zarzadzac finansami (5) - 5 lat temu

Jak byc dobrym dla siebie (4) - 5 lat temu

Personal branding (2) - 5 lat temu


Dealmaker (1) - 5 lat temuJak stworzyc biznes plan (3) - 6 lat temu


Strategiczna pasja (4) - 6 lat temu

Chciwość (3) - 6 lat temu

Sprzedażowa pasja (3) - 6 lat temu


Coachingowa pasja (1) - 6 lat temu
15 niezawodnych praw rozwoju (4) - 6 lat temu

Kreatywność na zawołanie (5) - 6 lat temu

Samochodowa pasja (4) - 6 lat temuFilipinska pasja (1) - 6 lat temu

Jak zostać szkoleniowcem? (2) - 6 lat temu

Biznes i rodzina (5) - 6 lat temu

Międzykulturowa pasja (4) - 6 lat temu


Odwaga wbiznesie (18) - 6 lat temu

Tajlandia kraj negocjacji (5) - 6 lat temu

Od bezdomnego do milionera (7) - 6 lat temu

Duchowa pasja (3) - 6 lat temu
Sztuka delegowania zadan (9) - 6 lat temu


Jak zdobyć klientów (5) - 6 lat temu
Pasje miliardera (1) - 6 lat temu

Jak byc produktywnym (3) - 6 lat temu
Myśleć jak milionerzy (3) - 6 lat temu

Od taksowkarza do milionera (1) - 6 lat temu

Jak zarobić na książce? (14) - 6 lat temu

Jak zarabiać więcej? (11) - 6 lat temu


Zarządzanie metodą kaizen (6) - 6 lat temu

Jak inwestowac w pracownikow (1) - 6 lat temuDlaczego zarabiać więcej (2) - 7 lat temu


Przesłanie, które niesiesz (4) - 7 lat temuMisja biznesowo-duchowa (6) - 7 lat temu

Jak kochać i być kochanym? (3) - 7 lat temu

Milość pełna pasji (5) - 7 lat temu

Zawiedzione_nadzieje (2) - 7 lat temu

Droga_do_sukcesu (2) - 7 lat temu

Efektywna_komunikacja (4) - 7 lat temuBądź sobą w biznesie (7) - 7 lat temuReguły wpływu Cialdiniego (3) - 7 lat temu

Marketing relacyjny (3) - 7 lat temu

Biznes w praktyce - 7 lat temu


Marketing edukacyjny. (4) - 7 lat temu

Przywództwo - złote zasady (4) - 7 lat temu


Czym jest rozwój osobisty? (3) - 7 lat temu

Zwycięskie nawyki (1) - 7 lat temu

Jak być efektywnym (2) - 7 lat temu

Siła osobowości w biznesie (10) - 7 lat temu


Mam marzenia (1) - 7 lat temu

Global Leadership Summit (4) - 7 lat temu

Postawa to podstawa (1) - 7 lat temu


Motywacja co to jest (2) - 7 lat temuPracę swoich marzeń... (2) - 7 lat temu

Przyjemna ciężka praca (16) - 7 lat temu

Przyczyny naszych porażek (4) - 7 lat temu


W czym mogę Ci pomóc? (1) - 7 lat temu


Od PASJI do BIZNESU (4) - 7 lat temu

Drabina do sukcesu :) (1) - 7 lat temu

Potęga networkingu (4) - 8 lat temu

Przypadek (3) - 8 lat temu

Refleksje miliardera (3) - 8 lat temu

Dekalog biznesu (5) - 8 lat temu

Niedoceniany MENTORING (3) - 8 lat temu

Przeceniany coaching (7) - 8 lat temu

JAK NIE SPŁYCIĆ ŻYCIA? (2) - 8 lat temu

8 dróg do bogactwa (5) - 8 lat temu

Zmartwychwstanie MARZEÑ (2) - 8 lat temu

Jak dogadać się z każdym (7) - 8 lat temu

Przemawiaj z pasją (5) - 8 lat temuKOMPAS KARIERY (5) - 8 lat temu

ZRÓB to po SWOJEMU (1) - 8 lat temu


Masz SATYSFAKCJĘ czy ZAWÓD? (15) - 8 lat temu

Kto NAWIGUJE twoje życie… (3) - 8 lat temu

Przebacz i UWOLNIJ siebie (4) - 8 lat temu

Jak zmienić przeszłość? (8) - 8 lat temu

Uczyń ten rok WYJĄTKOWYM (3) - 8 lat temu

POŻEGNALNA audycja (13) - 8 lat temu


SUKCES ma wiele TWARZY (2) - 8 lat temu


Sztuka PEWNOŚCI SIEBIE (7) - 8 lat temu

Co MÓWISZ sam o SOBIE (2) - 8 lat temu

Postanowienia noworoczne (5) - 8 lat temuŻYCIE jest jak… (39) - 8 lat temu

Czy KIYOSAKI zbankrutował? (4) - 8 lat temu

Stworzony do SZCZĘŚCIA (5) - 8 lat temu

Zamożny i zadowolony (1) - 8 lat temu

Urodzony by ZWYCIĘŻAĆ (7) - 8 lat temu

Nauczyciele ŻYCIA (3) - 8 lat temu


GENIALNE pytania (2) - 8 lat temu
Co daje SIŁĘ - 8 lat temu

Zwiększ swoje ZNACZENIE (15) - 8 lat temu


Sięgnij po to, co CHCESZ! (9) - 8 lat temu

Uwolnij swój POTENCJAŁ! (3) - 9 lat temu

MYŚLEĆ jak BÓG! (7) - 9 lat temu

Bądź DOBRY dla SIEBIE (2) - 9 lat temu

Mit BRAKu CZASU (6) - 9 lat temu

Najszczęśliwsi na świecie (7) - 9 lat temu

KRYTYKA, która zbliża (2) - 9 lat temu

NIEWAŻNE kogo znasz… (3) - 9 lat temu

POMYSŁ na biznes (5) - 9 lat temu

V.I.P. (13) - 9 lat temu

Życie w TRYBIE KRYZYSOWYM (6) - 9 lat temu

Wywiad z Janem Kulczykiem (8) - 9 lat temu

BIZNES to… (2) - 9 lat temu


Jak pokonać LENISTWO? (7) - 9 lat temu


Świętowanie (4) - 9 lat temu


Jak być ODWAŻNYM kiedy… (2) - 9 lat temu

Zdrowe nawyki finansowe (1) - 9 lat temu

Jak znależć inwestora? (3) - 9 lat temu


Twój schemat finansowy (3) - 9 lat temu


Premiera pastora (13) - 9 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Artur - - 50.00
KupiłemteżksiążkęnaEDUKATORIUM.PL - - 20.00
MarzeniaDoZrobienia - - 50.00
MarzeniaDoZrobienia - - 50.00
Gerol - - 50.00
Sesje przychodzące - - 30.00
Waldek z lasu - - 100.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt