Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne
wczoraj
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
5 rzeczy, które są źle nazywane w Kościele katolickim
Czym się różni dziewicze poczęcie od niepokalanego poczęcia? Dlaczego „grzech pierworodny” to niefortunne tłumaczenie „peccatum originale”? Czy Ofiara mszy świętej się powtarza na każdej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2015-02-26

Jak sprawdzić potencjał biznesu?

Nadający:

Kilka patentów na to jak bez kosztów, lub możliwie tanio sprawdzić, czy planowany przez Ciebie biznes w ogóle ma potencjał na danym rynku.

KOMENTARZE

twitter.com/smartminigroup 2015-02-26

Całkiem sporo ciekawych informacji. Pozdrawiam.

Monika 2015-03-01

Udawanie, że dzwoni się z innej strefy numerycznej jest wg mnie nieuczciwe i nie ma się czym chwalić. Postawmy się w sytuacji drugiej strony - chcielibyśmy by ktoś w ten sposób nas oszukiwał? Myślę, że takie zachowanie sprzyja budowaniu atmosfery nieufności wśród przedsiębiorców.

Monika 2015-03-01

Bardzo dobra audycja, dzięki! 
Tylko jedno ale...Udawanie, że dzwoni się z innej strefy numerycznej jest wg mnie nieuczciwe i nie ma się czym chwalić. Postawmy się w sytuacji drugiej strony - chcielibyśmy by ktoś w ten sposób nas oszukiwał? Myślę, że takie zachowanie sprzyja budowaniu atmosfery nieufności wśród przedsiębiorców.

Ernest 2015-03-01

@3 Monika teoretycznie tak to wygląda, a praktycznie... Wielokrotnie konkurencja sprawdzała moje firmy. Wysyłają fałszywe zapytania, dzwonią i pytają o ceny, to jest zupełnie standardowe na polskim rynku. 
 
Poza tym spójrz z innej perspektywy - jeśli nie sprawdzisz rynku wcześniej, to prawdopodobnie zdecydujesz się uruchomić biznes optymistycznie zakładając, że się uda - to klasyczny błąd i dosyć często popełniany. Jeśli już ten biznes założysz, to będziesz konkurencją dla człowieka, do którego miałabyś dzwonić, więc dla niego ta sytuacja absolutnie niczego nie zmienia - czy zadzwonisz czy nie, możesz stanowić dla niego konkurencję. 
 
Poza tym dzwoniąc ustalasz tylko czy rynek ma potencjał, a to czy zostanie on wykorzystany zależy od Ciebie i Twojego konkurenta i od tego jakie relacje zbudujecie na lokalnym rynku ze swoimi Klientami. 
 
Także stawiając się w sytuacji drugiej strony, odpowiadam Ci, że takie sytuacje są notoryczne i już dawno się na to nie obrażam. 
 
Zastanawianie się czy takie zachowanie jest komfortowe dla naszej konkurencji, trochę mija się z celem - nasza obecność dla konkurencji nigdy nie jest komfortowa :) 
 
Mam nadzieję, że trochę rozszerzyłem punkt widzenia na tę kwestię - dziękuję Ci, że dałaś mi taką możliwość prowokując do odpowiedzi :)

Paweł 2015-03-04

Dzięki Erneście za audycję. 
Przyznaję, sporo przewijałem, gdyż biznes lokalny, wynajem lokalu w ogóle mnie nie interesują w tym momencie. 
Końcówka audycji była mi bliska - zwłaszcza Twoje spostrzeżenia nt Google Adwords, że mała ilość wyszukiwań nie musi oznaczać, że nie ma w tym biznesie pieniędzy. Tak przynajmniej zrozumiałem. :-) 
 
Paweł S

Ernest 2015-03-05

@5 Paweł powiem więcej... Duża liczba wyszukiwań wcale nie świadczy o gotowości klientów do kupowania - ale całkiem nieźle pokazuje zainteresowanie i ukryty potencjał w takim biznesie. 
 
Więcej będę mówił w kursie AdWords - na przedsprzedaż można zapisać się tutaj: www.adwordskurs.pl 
 
Jeśli chcesz żebym w kursie przybliżył Ci jakiś temat, to jeszcze możesz (wszyscy słuchacze mogą) zadawać pytania, które posłużą mi do przygotowania informacji, których potrzebujecie najbardziej.

Dodaj komentarz...


Ernest Gurgól - Kiedyś etatowy pracownik korporacji, dziś przedsiębiorca z dużym doświadczeniem handlowym i marketingowym. Pracował w takich branżach jak FMCG, budownictwo, energetyka, telekomunikacja, IT oraz nieruchomości. Absolwent Psychologii Zarządzania i Przedsiębiorczości oraz Szkoły Trenerów Umiejętności Psychospołecznych. Z zamiłowania pasjonat rozwoju osobistego i kompetencji przedsiębiorczych. Zwolennik wolnego rynku, łamiący schematy, wielki fan kreatywności, człowiek, który ma w głowie więcej pomysłów niż byłby w stanie zrealizować.

Prowadzi audycję Wokół Biznesu .

Inne audycje tego autora:

Bieda to przywilej? (12) - 6 lat temu
Perfekcjonizm w biznesie (8) - 6 lat temuWięcej audycji...
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Magda - - 25.00
Internet mobilny - - 30.00
Atlas nieba - - 30.00
MARCIN BRZESKO - - 10.00
Jupiter - przeprowadzki międzynardowe - - 20.00
Wiecej filmików proszę - - 10.00
xtra numer - - 30.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt