Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Nie
20:00
Firma na emigracji
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne (3)
3 dni temu
Czy można protestować w kościele?
Jak inaczej robić to skutecznie? Dlaczego aborcja jest jest dla wielu tak ważna? Wady latalne. Zamknięcie restauracji. Kolejna fala. Jednoręcy bandyci w rękach państwa. Szpital narodowy....
Myśleć jak przedsiębiorca
3 dni temu
CZY WOLNOŚĆ BIZNESOWA JEST W OGÓLE MOŻLIWA?
W świetle przepisów, które mają wejść w życie od 1 stycznia 2021 r. osoby i firmy prowadzące działalność zarobkową za granicą, mają być jeszcze bardziej "wyciskane" przez...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2019-06-09

Jan Fijor - Jak się wzbogacić

Nadający:

Jan Fijor - współzałożyciel Alternatywnej Szkoły Biznesu i Rozwoju Osobistego ASBIRO, autor książki „Jak zostałem milionerem” i – oczywiście – milioner. Jan opowie słuchaczom jak zaczynał, jak się wzbogacił oraz czego nauczył się w swojej drodze do bogactwa.

KOMENTARZE

damian33 2019-06-10

Janku, szacunek dla Ciebie że zgodziłes się wziąć udział w tej audycji i za to że przez ostatnie 10 min audycji twardo obstawales przy swoim zdaniu, mimo że było słychać że nie było to na rękę prowadzącemu. 
 
Zgadzam się w 100% z tym co powiedzial Janek. Sam zresztą dość często wyglaszam podobne opinie, na Kontestacj również. 
Janek słusznie zauważa że w chwili obecnej mamy irracjonalna sytuację na świece. Rynek akcji, obligacji, nieruchomości a do niedawna też kryptowalut jest postawiony na głowie.  
Cały zachodni świat (chociaż Chiny też biorą udział w tym wyścigu) drukuje pieniądze z powietrza na potęgę. Dzięki czemu mimo że dane z gospodarek są kiepskie, inflacja wali naród po oczach a bańka na akcjach czy nieruchomościach rośnie sobie w najlepsze.  
 
Dzięki właśnie powyższe u pojawili się na świecie nowo bagaccy (bez urazy), tacy jak prowadzący tą audycję. Często bywało tak że gdzieś usłyszeli że warto brać kredyty, kupować nieruchomości i podnajmowac na pokoje bo można się dzięki temu szybko urwać z dotychczasowej pracy w magazynie, fabryce czy na polu truskawek i zostać milionerem w dwa lata. To nie przypadek jak mówi Janek że wielu z tych nowych inwestorów jest w branży nie dłużej niż 10 lat czy od ostatniego kryzysu kiedy to wielu poprzednich aspirujacych inwestorów poparzylo sobie łapki na kryzysie w 2007-8 roku. 
Teraz może się masom wydawać że jedyne co musi człowiek zrobic to załatwić kredyt, podzielić 3 pokojowy dom na 8 sypialni i tluc kasiore aż miło ale tak nie jest. Banki o tym wiedzą że czS rozliczenia nadchodzi i niedługo będą zabierać te domy które aspirujacy inwestor kupił, potem odremontowal, wyciągnął z domu resztę equiti a jak przyjdzie kryzys i oprogramowanie podskoczy do 5% baza + 3% odsetek na rok to Ci inwestorzy sami będą oddawać świeżo wyremontowane domy do banku. 
Kasyno zawsze zarabia tylko nowobogaccy inwestorzy jeszcze tego nie rozumieją.  
 
Swoją drogą to niesamowite że wielu samozwanczych inwestorów którzy mają parę nieruchomości, wszystkie warte dajmy na to 1 mln a długu maja na nich 1mln 100tys (tj mortgage + credit cards debts) zazwyczaj Nie maja bladego pojęcia o ekonomii, finansach, historii kryzysów a wierzą ślepo w to co usłyszą od fantastycznych doradców. Czuję w kościach że czas żniw nadchodzi dużymi krokami....

Szymon 2019-06-10

Moim zdaniem trochę wstyd, jeżeli chodzi o prowadzenie: 
 
9:25+ 
 
Gość: "Zastrzelili mi bufetową, pobili mi bufetową pałą baseballową" 
Autor: "Haha!" 
 
Oczywiście przy tej historii jak i przy historii z Arabem gość opowiada o pobiciu i morderstwie a leci muzyczka jakby ktoś opowiadał o jakiejś śmiesznej sytuacji. 
 
Musiałem to rozchodzić.

jmf 2019-06-10

To się nazywa czarny humor. Czy trzeba wszystko kawę na ławę wylewać. Tak było. Co mam płakać nad sobą? Nad bufetową?, która mnie oszukiwała?

Dawid Dowbusz 2019-06-12

Damian33 Panie anonimie przykro mi jest że tak mnie Pan osądza. 
Proszę obejrzeć parę filmów na youtube, przesłuchać więcej audycji, poznać jakie są liczby a najlepiej niech pan kupi parę nieruchomości nabierze doświadczenia i wtedy niech Pan skrytykuje. 
 
Janek nie zajmował się nigdy profesjonalnym najmem i nie działał nigdy na takim rynku jak mała wyspa... 
 
Dziwi mnie to czemu nigdy profesjonalni inwestorzy czy Brytyjscy starzy Landlordzi w emerytalnym wieku mający po 50-100-200 domów nie upadli i jakoś doskonale wszystko to rozumieją bez komentarzy pełnych emocji. 
 
Z życzeniami sukcesów 
Dawid Dowbusz

damian33 2019-06-12

Dawid, 
 
Na wstępie, nie potrzebnie się unosisz. Jedyne co mi się nie spodobalo w tym co robiłeś podczas audycji to zbytnie ingerowanie w wypowiedź Janka a nie to co Ty osobiście robisz na codzień bo szczegółów nie znam.  
 
Mój komentarz to nie był atak skierowany na Ciebie a jedynie krytyka frywolnych działań grupy tzw inwestorów, wannabe rich in 2 months którzy nie mają chyba zbytnio pojęcia co robią. 
To co piszę jest nie jako w zgodzie z tym co mówi od dawna Janek Fijor ale też Trader21, Peter Schiff, David Stockman czy austriacka szkoła ekonomii ogólnie. 
 
Poznałem wielu aspirujacych inwestorów, wielu rodaków którzy zobaczyli jakiś tam filmik w internecie, przeczytali Kiyosakiego i w oczach maja dulary. Niektórzy płacili nawet po parę czy parenascie tysięcy funtów za szkolenia, a każde z tych szkoleń sugeruje dokładnie to samo: zapozycz się na maxa, nabij limity na kartach kredytowych, kup nieruchomośc, potem podziel na pokoje, wyciągnij equity i kup kolejne i kolejne i kolejne. Nie zrozum mnie źle, sam też inwestuje w nieruchomosci w UK ale nie w powyzsza strategie samobojcy. Nie mam parunastu domów ale mam na każdym duża poduszkę, tj equity. Jak dojdzie do kryzysysu (przypominam że od ostatniego minęło już ponad 10 lat!) i bazowe stopy procentowe skończą do 5% to zobaczymy ilu tych nowo bogackich będzie dalej miało nieruchomości a ilu będzie musiało się zmierzyć z repossession (konfiskata nieruchomości za długi).  
 
Nikt z tych stosujących powyzsza praktykę nie zadaje sobie trudu żeby sprawdzić jak to jest możliwe że taka strategia wogole działa. A odpowiedź jest bardzo prosta:,żyjemy w czasach masowego dodruku pieniądza, niskich stop procentowych, pompowania koniunktury pustym dodrukiem... która w końcu się skończy.  
Dlatego też napisałem że wielu nowobogackich nie ma bladego pojęcia o ekonomii, finansach historii kryzysów. Czy wiesz kiedy ostatni raz w Europie drukowane pieniądze na masowa skalę jak dzieje się to dzisiaj??? 100 lat temu w Niemczech a kryzys jaki powstał po tej ekspansji taniego pieniądza doprowadzil do pojawienia się... Adolfa Hitlera u władzy. Ale nie wybiegajmy tak daleko, czy wiesz jaka była stopa procentowa BoE 10 lat temu, 0.5%. 20 lat temu 7.5% a 30 lat temu 14% !!! 
Obecna stopa procentowa 0.75% to nie jest norma ale dziwactwa ekonomiczne i to dzięki temu jedynie możliwe jest tak frywolne kupowanie nieruchomości... do czasu rzecz jasna. Ilu tych presudo inwestorów ma świadomość powyższego? Wątpie czy więcej niż 1% ogółu. 
 
A co do danych inwestorów, którzy mają po 200 domow to radzę poszukać informacji w internecie. Wielu z nich sprzedaje obecnie całe portfolio odkąd rząd zabrał się za licencjonowanie HMO, likwidację Section21 i inne wynalazki dzięki którym mamy obecnie największy odsetek bezdomnych w społeczenstwie od dekad. 
 
Reasumując, inwestycje w nieruchomosci tak ale z głową i biorąc pod uwagę szaleństwo kredytowe które teraz mamy dookoła i to że prędzej czy później (raczej prędzej) się skończy i stopy procentowe będą musiały wrócić do poziomu 5-10% czyli zdrowego standardu z przeszłości...

SZ 2019-06-13

Najciekawszy dla mnie było twierdzenie JF, że 99,99 % spółek zawiązanych przez Polaków, kończy się oszustwem, kłótnią i rozwiązaniem spółki, ale to właściwie wiem od początku lat 90-siątych z obserwacji (zawsze mnie to zdumiewało i do dziś nie do końca to rozumiem), ale jeszcze ciekawsze jest to, że inne nacje takie nie są. Jeśli prowadzący mówi, że to "osobowość", to niech zdefiniuje to słowo. 
 
I proszę, by prowadzący nie obrażał słuchaczy, bo słuchacze zrezygnują ...

przemo 2019-06-13

Dobrze Janek mówi na koniec. 
Patrzę teraz np na falę szkoleń z podnajmu i ,,gwarantowany" zysk. Czym ten zysk jest gwarantowany? Zwykłą umową. Jak spadną ceny najmu pokoju o 15-20% co nie jest dużo to wszystkie te biznesy leżą a mieszkania z kuchnią w przedpokoju i pokojami 5-6 m2 trzeba będzie generalnie remontować i dostosować do normalnych warunków. Większość trendów w nieruchomościach przychodzi do nas z UK,nasi guru nic nie wymyślili. Poczytajcie sobie o brytyjskim guru podnajmu Daniel Burton jak historia cudownej metody na zostanie milionerem w kilkanaście miesięcy się skończyła. Milionerów w Polsce jest bardzo dużo. Mało z nich wam powie że są milionerami a może promil poprowadzi szkolenie....

manhattanman 2019-06-20

Ja nie kocham ludzi, dlatego wolę być krypto-etatowcem albo bezrobotnym. Buy Litecoin.

kontestator 2019-06-20

No cóż...dobry wywiad to taki w którym redaktor nie stara się być mądrzejszy od Gościa.  
Janek wykazał się pokorą i wyrozumiałością dla młodego, zarozumiałego adepta biznesu. 
Dużo w audycji arogancji. Za dużo moim zdaniem 
 
Panie Damianie, "pycha idzie przed upadkiem"

hmp 2019-06-27

Samozwańczy eksperci nieruchomości, którzy nie przeszli jescze ani jednego kryzysu. Beka. Majątki o wartości 1 miliona, które zadłużone są na 1,2 miliona.  
Powinieneś dostać karnego pstyczka w nos od Pana Janka.

Dodaj komentarz...


Dawid Dowbusz - Zaczynał w UK od 2012 pracując na etacie, pierwszy dom w Sheffield kupił pod koniec 2014 a dzięki dochodom pasywnym z nieruchomości na wynajem został wolny finansowo już w 2017.Pomysłodawca oraz współzałożyciel sieci klubów ASBIRO Investors UK, lider najprężniejszego oddziału w kraju – Sheffield Investors, gdzie co miesiąc ponad setka rodaków spotyka się by poszerzać swoją wiedzę oraz kontakty.

Jakub Zajączkowski – Technik IT który w 2015 roku postanowił zacząć swoje życie na nowo w Anglii. Po przyjeździe rozpoczął pracę jak większość rodaków, po dwóch latach pobytu zmotywował się by pojechać na jedno ze spotkań organizowanych przez polonię w Sheffield i od tego momentu wszystko zaczęło się zmieniać. Obecnie jest na samym początku kariery Landlorda przygotowując się do zakupu pierwszego domu. Uczeń Dawida, którego losy można będzie śledzić podczas naszych audycji.

Prowadzą audycję Nieruchomości i biznes w UK


Inne audycje tego autora:

Piotr Zawalich - Inwestowanie w UK (1) - ponad rok temu


Jan Fijor - Jak się wzbogacić (10) - ponad rok temu

Cztery domki to hotel (2) - ponad rok temu

Księgowość w Wielkiej Brytanii (2) - ponad rok temu

Równowaga w biznesie - Kuba Midel (1) - ponad rok temu


Więcej audycji...
Aktywny inwestor kryptowalut (1) - ponad rok temu

Lease Option - ponad rok temu

Nikt nie żyje wiecznie.. (1) - ponad rok temu

Współpraca z agencjami - 2 lata temu


Pierwszy dom Jakuba (1) - 2 lata temu


Nieruchomości na łańcuszku (2) - 3 lata temu


Flipowanie w UK (7) - 3 lata temu

Początki (6) - 3 lata temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Firma w Anglii - - 20.00
SOHO studio projektowania wnętrz - - 50.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt