Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Nie
20:00
Firma na emigracji
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Jan Fijor zaprasza (7)
8 dni temu
Listy od słuchacze i kontynuacja tematu frankowiczów.
Kto ponosi ryzyko związane z braniem kredytów. Trump i USA oraz słowo o nadchodzących wyborach.
Wydanie Główne (1)
3 dni temu
Polską rządzą emeryci i rolnicy
Komentujemy wybory parlamentarne 2019. Nowe rozdanie, czy wszystko po staremu? Jaką rolę odegra Konfederacja? Czy ordynacja jest sprawiedliwa? Liroy i Jakubiak poza Sejmem. Co dalej z...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2015-05-21

Jan Fijor - o tematach z debaty

Nadający: Jan Fijor

A dzisiaj komentujemy fragmenty debaty dwóch wybitnych socjalistów, kandydujących na przewodniczących państwa dziadów.

KOMENTARZE

Paweł S 2015-05-21

Janku, dlatego właśnie trzeba zagłosować na Dudę, żeby tłukł się z tymi drugimi ( PO) i nie wymyślali kolejnych nowych rzeczy, tylko zajęli się sobą ( walka o stołki). Jak wygra Komor to będzie tak, że beż żadnego sprzeciwu będzie podpisywał to co jego grupa wymyśli w sejmie.

soltys 2015-05-22

Nie można nic nie robić przez 5 lat , nie spełniać obietnic i mieć ludzi w du.. i nawet nie udawać ze się nie ma a potem liczyć na poparcie. wszystkie większe stacje tv są za Komorowskim i już to mnie wkurza dlatego Duda . Przynajmniej sprobowac trzeba jak wygra Bronisław nic się nie zmieni a jak Duda to zawsze można powiedzieć przynajmniej probowalem coś zmienić. Mówi się że lepsze jest wrogiem dobrego ale to co robi Komorowski na pewno dla Polaków dobre nie jest a wynik kukiza to pokazał co ludzie o tym mysla

jan M Fijor 2015-05-22

Soltysie, slusznie prawisz, a właściwie...lewisz. Zresztą co to za różnica? 
 
ukłony

ŻarłokTV 2015-05-22

Haha! Znakomity opis odcinka :D Dokładnie, debata dwóch socjalistów :) Słucham jak zwykle dopiero wieczorem w aucie na słuchawkach. Ale jeden już mi się przejadł, pytanie czy głosować na drugiego - trudne pytanie :) Pozdro!

Vombato 2015-05-22

Na YT pod [https://www.youtube.com znalazłem ciekawy komentarz: 
 
"LEWACY to feministki, geje, transwestyci, zwolennicy aborcji, eutanazji, dyskryminacji kościoła, socjaliści są tymczasem LEWICĄ i odnoszą się do kwestii gospodarczych i społecznych. Jestem lewicowcem, ale na pewno nie lewakiem."

ramirez 2015-05-22

Janku, wybitny socjalista to Adaś H.  
 
Komodudyzm to jakaś popierdółka

Pawel 2015-05-22

odnośnie lasów: czy choinki sprzedawane na Boże Narodzenie rosną najczęsciej na terenie prywatnym czy na terenie państwowym? Jakoś nigdy nie ma problemu z zakupem choinek na święta.

RAdesign 2015-05-23

Przykro mi rozwiać jankowe brednie o lasach, ale tak się składa, że jest to najlepiej zarządzana gospodarka leśna w UE. 
 
A skąd mają pieniądze na "zalesianie" ? 
Z gospodarki leśnej. Lasy są na dużym plusie. Sprzedają drzewo, mają na koszty własne i jeszcze oddają dużo do budżetu. 
Poza tym - zalesiają nieużytki. Bardzo dużo nieużytków. 
 
Gospodarka leśna wymaga innego podejścia niż typowe myślenie "januszów biznesu". 
Wymaga perspektywy długofalowej, niedostępnej dla umysłu większości "chciwych januszów". 
Prywatny olewa zazwyczaj koszt alternatywny jaki wiąże się z rabunkową gospodarką nastawioną na szybki zysk. 
 
Kosztem alternatywnym jest jakość środowiska. 
Wiem, ze Janek olewa ten fakt, i sra na przyszłość swoich wnuków - życzy im, aby żyli w zasyfionym szambie. 
 
Nie wiecie, jak wygląda olewanie środowiska - jedźcie na chińską wieś. Albo w rejony przemysłowe (codzienny ładny smog w Pekinie) 
Efekt traktowania środowiska jako nieograniczanego zasobu. 
Chińskie homo sovieticusy chcąc się po prostu nachapać "zanim pan wróci", olewają jakiekolwiek standardy bezpieczeństwa. 
To jest jedna z przyczyn, dlaczego każdy kto się już w Chinach dorobił - chce jak najszybciej stamtąd uciec. Albo żeby dzieci nie musiały już tam mieszkać. 
 
Naprawdę, niektórzy ludzie nie powinni zajmować się biznesami mającymi wpływ na jakość środowiska. 
Niech sprzedają sznurówki. Albo książki. 
To jest planowanie akurat w zasięgu ich możliwości umysłowej - geszeftełe, tanio kupić, drogo sprzedać.

jan M Fijor 2015-05-23

Radesign wymyśliłeś świetny start up. ukraść komuś firmę, sprzedawać jej produkty i chwalić sie wspaniałą wydajnością, no i wynikami ekonomicznymi.  
Polskie Lasy są najbardziej marnotrawną gospodarką w Europie. Koszty posiadania tych lasów są niewspółmiernie wysokie do korzyści. Pogwałcono prawo własności. stworzono elitę leśników, swoistą policję prywatną pozbawioną kontroli, a co gorsza, doprowadzono do tego, że mamy najdroższe drewno w Europie, a kto wie czy nie na świecie.  
Ukłony

Andrzej 2015-05-23

Skoro mamy najdroższe drewno na świecie to taniej sprowadzić to drewno np. ze Słowacji albo Szwecji. Tylko skoro to jest najdroższe drewno na świecie lasy państwowe tyle tego towaru sprzedają ?

Robi 2015-05-23

Najciekawszy fragment audycji? Refleksja Janka odnośnie tego, ze 10 czy 15% ludzi rządzi resztą. I pytanie, dlaczego tak się dzieje. Ja wiem, bo czytałem książkę znanego polskiego psychiatry - Antoniego Kępińskiego. On w książce "Psychopatie" tłumaczy dlaczego tak było, jest i tak będzie. Jakikolwiek okres w dziejach by nie wziąć pod uwagę, to tak było. Można wprowadzić komunizm do kwadratu i też po pewnym czasie wyłoniłaby się grupa ludzi, która miałaby uprzywilejowaną pozycję. To jest na poziomie genów i niewiele da się zrobić. To jest coś w rodzaju rysu ekshibicjonistycznego. Kto taki rys ma (od 10 do 15% ludzi, w tym np. Tomasz Lis), to gada, występuje i błyszczy. Kto go nie ma, to zapier****. Tak było, tak jest i tak już pozostanie. Żadne poradniki nikomu nic nie pomogą. Przeczytajcie książkę Kępińskiego. Dlatego śmieszne są te poradniki biznesowe i pogawędki w Kontestacji na temat nowych biznesów itd.

jan M Fijor 2015-05-23

@robi sam Kępiński nie pisze dlaczego tak się dzieje. Pisze, że tak się dzieje. Ja też się temu nie dziwę. Swoją drogą poruszyłeś moją czułą strunę. Uważam Antoniego Kępińskiego za jednego z największych myślicieli świata. Szkoda, że jest tak słabo znany. Od 10 lat staram się go sprzedać do USA. Nie chcą go, bo jest mało znany, a dlaczego jest mało znany, bo go nie chcą.  
pozdr

Alex 2015-05-26

Moim zdaniem świetna audycja pod względem merytorycznym Janek punkt po punkcie wszystko tłumaczy prostym językiem. Gdyby te 6 milionów ludzi posłuchało tego a nie debaty dwóch socjalistów zrozumieliby jakie zmiany będą potrzebne dla gospodarki a co za tym idzie dla nich. Podoba mi się te dwa style prowadzenia audycji w jednym tygodniu merytorycznie a następnym razem jakieś luźne tematy i zabawne anegdoty z życia Janka. Tak dalej pozdrawiam.

Slawson 2015-05-26

Janek tyle podróżuje, tyle czyta... 
Mówiąc o Korei Płd. podaje jako wzór kapitalizmu a tamten kraj urosł tak przez nacjonalistyczną i centralnie sterowaną gospodarkę. 
"Pierwszy rower wyprodukowano w Korei Południowej w 1969, pierwszy skuter w 1971, pierwszy samochód osbowy w 1974 roku.  
W ciągu niespełna 25 lat, a więc w ciągu takiego samego okresu czasu jak istnieje III RP jeden z najbardziej zacofanych krajów świata, przekształcił się w światową potęgę.  
Założenia polityki gospodarczej Korei Południowej były proste: 
- zamknięcie gospodarki dla obcych firm i banków - dla obcego kapitału 
- znacjonalizowanie banków 
- import jedynie technologii i licencji 
- przeznaczenie 8% PKB na rozwój nauki. 
Polakom wmówiono, że jedyną drogą rozwoju jest ściągnięcie obcych inwestorów i oddanie, bo trudno w wielu przypadkach mówić o sprzedaży polskich firm obcym koncernom, oddanie sektora bankowego, przesyłu energii jest jedyną drogą rozwoju. Uśmiercono polską naukę - 0,7% budżetu to kpina. 
Efekt pozbycie się 70% majątku narodowego, 5 bilionów złotych długu publicznego, wyrzucenie z Polski 3,5 mln młodych ludzi. Nawet zaborcom nie udało się tak szybko i tak skutecznie zabijać polskość jak kolejnym "polskim" rządom styropianowców."

CreamFreak 2015-05-26

Janku 
Musiał byś się zagłębić temat lasów państwowych.  
Lasy finansują się same, przychód w 2013 lasów wyniósł 7.283.015,8 zł - głównie ze sprzedaży drewna, jest też fundusz leśny w którym kumulują się środki, na ochronę lasów( przed szkodnikami, pożary i inne klęski) do tego funduszu przylepili się politycy, odprowadzając sporą kasę z lasów.  
 
Są jeszcze parki narodowe które są ostro dotowane przez Państwo Pl. Lasy niech będą finansują się same płacą podatki i dbają o budowę lasów, bo to proces bardzo powolny i budowa drzewostanu nie trwa rok czy dwa.

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2015-05-27

@Slawson, obie drogi są złe. Faworyzowanie zagranicznych inwestycji poprzez zwolnienia podatkowe i inne zabiegi kosztem rodzimych powoduje bariery dla prowadzenia biznesu przez Polaków i emigrację najbardziej przedsiębiorczych. Natomiast prawdą jest, że dzięki protekcjonizmowi można niemal każdą branżę ożywić, jednak nie widać kosztów, jakie to powoduje poprzez hamowanie innych branż, de facto dotujących tę, którą sobie politycy obrali za cel. Polecam zapoznanie się z „Co widać i czego nie widać” Bastiata oraz z pojęciem przewagi komparatywnej. Nawet ten przypadek przemysłu motoryzacyjnego w Korei w tym radiu jest omówiony: www.kontestacja.com

Mark 2015-06-09

Ale przeciez nie chodzi o to, ze lasy zostana sprzedane w rece prywatne, tylko o sposob tej sprzedazy, ktora nosi znamiona przekretu. Obecny wlasciciel lasow (rzad) sprzedaje podobno wlasnosc calego narodu nie wg. zasad handlowych, tylko "politycznie". Przeciez nie ma zadnego przetargu, licytacji, etc. Wiadomo kto chce kupic, dlaczego i za ile. W ten sposob "sprzedawano" przez 25 lat i nawet JKM sie nie zgadzal, bo to byla i jest sprzedaz ustawiana.

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:


Czy dopłacać do frankowiczów? (18) - 2 tygodnie temuObligacje dla debili (3) - 5 tygodni temuWięcej audycji...
Czy Janek oddałby 500 plus? (12) - 2 miesiące temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - 3 miesiące temu

40 lat i fajrant! (27) - 3 miesiące temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - 3 miesiące temu

Życie w Hiszpanii dla początkujących (13) - 3 miesiące temu

Rekordowo krótki odcinek (3) - 4 miesiące temu

Mocz to moc (11) - 4 miesiące temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - 4 miesiące temu

Hiszpania pod dokładniejszą lupą (1) - 4 miesiące temu

Wystarczy języczek u wagi (8) - 5 miesiące temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - 5 miesiące temu

O strajku nauczycieli (20) - 6 miesięcy temu

Wady i zalety UK (13) - 7 miesięcy temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - 7 miesięcy temu


Szkolenia z nieruchomości to ściema (25) - 8 miesięcy temu

Żydzi, nieruchomości i dolary (15) - 8 miesięcy temu

Rynek złota w Polsce wciąż raczkuje (20) - 8 miesięcy temu

Pełzająca detronizacja dolara (2) - 8 miesięcy temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - 9 miesięcy temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - 9 miesięcy temu

Janka porady na nadwagę (13) - 9 miesięcy temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - 9 miesięcy temuJan Fijor - Delfin z torebką foliową (16) - 11 miesięcy temu


Jan Fijor - Wybory w USA i w Polsce (9) - 11 miesięcy temu

Jan Fijor - Listy (1) - 11 miesięcy temu

Jan Fijor - Norweski Klub Inwestycyjny. (5) - 11 miesięcy temu


Jan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - ponad rok temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - ponad rok temu

O wyższości gór nad morzem (11) - ponad rok temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - ponad rok temu


Co zacząć, jak nie skończyć (7) - ponad rok temu

Jan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - ponad rok temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - ponad rok temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - ponad rok temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - ponad rok temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - ponad rok temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - ponad rok temu


Jan Fijor - Na policji mnie trzymali (10) - ponad rok temu


Jan Fijor - Co chwila leci w dół (28) - ponad rok temu

Jan Fijor mówi, że się zaczyna (42) - ponad rok temu


Jan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - ponad rok temuJan Fijor - deformy podatkowe Trumpa (14) - ponad rok temu

Amerykański fiskus a Polacy (11) - ponad rok temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - ponad rok temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - ponad rok temu

Jan Fijor - Zarobki i molestowanie (63) - ponad rok temu

Jan Fijor - Wolność (104) - 2 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 2 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 2 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 3 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 3 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 3 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 3 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 3 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 3 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 3 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 3 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 3 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 4 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 4 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 4 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 4 lata temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 4 lata temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 4 lata temuBierzcie zasiłki (31) - 4 lata temuJan Fijor - Pomysły na biznes (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - o tematach z debaty (18) - 5 lata temu


Jan Fijor - Wybory (19) - 5 lata temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 5 lata temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 5 lata temu


Jan Fijor - O pisaniu książek (31) - 5 lata temu


Jan Fijor - Franek (14) - 5 lata temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 5 lata temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 5 lata temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 5 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 5 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 5 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 5 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 6 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 6 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 6 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 6 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 6 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 6 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (87) - 6 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 6 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 6 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 6 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 6 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 6 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 6 lat temu

Ostro (64) - 6 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 6 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 6 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 6 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 6 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 6 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 6 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 7 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 7 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 7 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 7 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 7 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 7 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 7 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 7 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 7 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 7 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 7 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 7 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 7 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 7 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 8 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 8 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 8 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 8 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 8 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 8 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 8 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 8 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 8 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 8 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 8 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 8 lat temu


Oburzeni (11) - 8 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 8 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 8 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 8 lat temu

Portugalia (17) - 8 lat temu

Wy ćwoki (15) - 8 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 8 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 8 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 8 lat temuJan Fijor o gejowych (50) - 8 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 9 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 9 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 9 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 9 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 9 lat temu


Żona milionera (10) - 9 lat temu

Afryka Afryka (27) - 9 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 9 lat temu


Janek o szpitalach (7) - 9 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 9 lat temu

Fijor w Californi (17) - 9 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 9 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 9 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 9 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 9 lat temu
O "wygranych" na loterii (15) - 9 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 9 lat temuPaństwowe akcje (20) - 10 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 10 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 10 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 10 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Fotograf ślubny Kraków - - 20.00
Tomasz Rawski - - 50.00
Nieruchomości Hiszpania, mieszkania na... - - 20.00
BASMAR PRZEPROWADZKI MIĘDZYNARODOWE - - 50.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Tomasz Rawski - - 50.00
Konrad - - 50.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt