Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne
wczoraj
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
5 rzeczy, które są źle nazywane w Kościele katolickim
Czym się różni dziewicze poczęcie od niepokalanego poczęcia? Dlaczego „grzech pierworodny” to niefortunne tłumaczenie „peccatum originale”? Czy Ofiara mszy świętej się powtarza na każdej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Proste zwierciadło 2018-02-22

Książki Terry'ego Goodkinda – epicka fantastyka, wolnościowa filozofia

Nadający: Krzysztof Maczyński

Z Pawłem Tałajczykiem zagłębiamy się w bogatą twórczość znanego pisarza, deklarującego się jako obiektywista i w artystycznej formie promującego idee zapoczątkowane przez Ayn Rand.

KOMENTARZE

Bartosz S 2018-02-26

Ktoś w trakcie audycji wspominał że jest jakiś "smaczek" technologiczny (gdzies w opowieści zaszyty element technologii/maszyna) nie pasujący generalnie do settingu... za cholere nie mogę sobie przypomnieć co to... (chyba że chodzi o jedną z maszyn do kużni ojca Nicci) ale jeśli nie o to to???

Paweł 2018-02-26

A pamiętasz moment, w którym to było?

Paweł 2018-02-26

@Bartosz S - a pamiętasz moment, w którym to nastąpiło?

lugnus 2018-02-26

bardziej pod koniec, w odpowiedzi na jakieś pytanie dotyczące świata w jakim dzieje się akcja... nie mam jak pobrać podcasta na mobilnym necie

lugnus 2018-02-26

lugnus=Bartosz.S (pisane z pracy ;)

Barcisz 2018-02-27

Dzięki za ciekawą audycję! Odniosę się do jednej wypowiedzi na temat serialu, a konkretnie jego twórcy. Mi akurat Sam Raimi kojarzył się z takimi pięknymi filmami jak trylogia The Evil Dead czy "Człowiek ciemności", a nie serie o Xenie czy Herkulesie (których był producentem wykonawczym, a nie reżyserem), więc byłem rozczarowany estetyką pierwszego odcinka "Miecza prawdy" i nie skusiłem się na kolejne. Książki brzmią o wiele ciekawiej i z chęcią je kiedyś przeczytam.

Faraday007 2018-02-27

@Barcisz Warto też pamiętać że Raimi był reżyserem pierwszej trylogii o spider-manie. To jego filmy najwierniej oddały tą postać. Spider-man 2 to była naprawdę bardzo dobry film o superbohaterze. Wyprzedził trend o jakieś 10 lat.

Kazimierz Król 2018-03-01

Ale masakrycznie zaspoilowaliście. Dalibyście chociaż ostrzeżenie w opisie. Nie napiszę dokładnie o co chodzi, żeby nie spoilować jeszcze bardziej :) 
 
Bardzo lubię Goodkinda. Serię Miecz prawdy przeczytałem ze 3 razy w całości. I też 6-ta część jest moją ulubioną. Serialu obejrzałem 2 pierwsze odcinki i dałem sobie spokój. Dla mnie to Xena z innymi imionami bohaterów. Do książek ma się nijak. 
 
Warto byłoby wspomnieć, że w książkach jest dużo przemocy. Nie jest jakoś szczegółowo opisana, ale autor jest bardzo dobry w sugerowaniu różnych rzeczy, a potem ci z bujną wyobraźnią mają koszmary :) 
 
Domyślam się, że ten "smaczek technologiczny" to może być "urządzenie", które służy do szybkiego przemieszczania się na duże odległości (nie chcę za dużo zdradzić publicznie).

Koczkodan 2018-03-02

Jak słuchałem, to w obawie przed spojlerami właśnie w niektórych momentach co kilka sekund wyłączałem na kilka-kilkanaście sekund dźwięk.

Bartosz S 2018-03-06

Nieeee dziś jestem na koncercie Rhapsody dokładnie w tych godzinach co audycja.... a goodkind + grafika to kurcze w 100% moj temat... jednego jestem fanem a 2 się zajmuje zawodowo ...zdrada ten termin! 
 
Chyba nie chodzi o Sylfę (sama nazwa to nie spoiler) bo wstedy można by pod to podciągnać także dezaktywowanie osłon dotykaniem odpowiednich płytek (odcisk palca, dna itp...)

lugnus 2018-03-06

Nieeee dziś jestem na koncercie Rhapsody dokładnie w tych godzinach co audycja.... a goodkind + grafika to kurcze w 100% moj temat... jednego jestem fanem a 2 się zajmuje zawodowo ...zdrada ten termin! 
 
Chyba nie chodzi o Sylfę (sama nazwa to nie spoiler) bo wstedy można by pod to podciągnać także dezaktywowanie osłon dotykaniem odpowiednich płytek (odcisk palca, dna itp.)

Dodaj komentarz...

Krzysztof Maczyński

Krzysztof Maczyński, Homo sapiens

Inne audycje tego autora:

Granice wolności słowa - 8 miesięcy temu


Kto i jak korzysta na ZAiKSie (1) - ponad rok temu
Karta smoleńska (1) - 3 lata temu

Więcej audycji...


Marks miał rację! (2) - 3 lata temu


Wanderlust i nasz gust - 4 lata temu


Egzotyczny kraj: Finlandia (2) - 4 lata temuWalentynkowo o płci i seksie (12) - 4 lata temu


Czy Hugo jest oszustem? (12) - 5 lata temu


Prasówka z dobrych źródeł (2) - 5 lata temu


Wróżenie ze szklanej kuli (4) - 5 lata temuOdcinek piekielny (6) - 5 lata temu

Trudne rozmowy na temat aborcji (16) - 5 lata temu


Politycy i pedofilia (5) - 5 lata temuJak bardzo Nowoczesna? (4) - 5 lat temu


Jak Żydzi robią biznes (5) - 6 lat temu

Prohibicja to śmierć (7) - 6 lat temu
Anarchia! (14) - 6 lat temuPolicjantka lubi gaz (1) - 7 lat temu

Kto gardzi Lechem Kaczyńskim? (11) - 8 lat temu

PrzeGoście (23) - 8 lat temu
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Przemo - - 15.00
Kordian - - 15.00
scav - - 35.00
Mgd - - 10.00
Magda - - 10.00
Mgd - - 10.00
Mgd - - 10.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt