Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne
wczoraj
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
5 rzeczy, które są źle nazywane w Kościele katolickim
Czym się różni dziewicze poczęcie od niepokalanego poczęcia? Dlaczego „grzech pierworodny” to niefortunne tłumaczenie „peccatum originale”? Czy Ofiara mszy świętej się powtarza na każdej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2015-04-10

Kto na prezydenta Polski? Łukaszenka, czy Orban?

Nadający:

Jaki jest sens jednoczenia się różnych środowisk, głosowania na kandydatów systemowych, bądź anty-systemowych? Czy którykolwiek kandydat ma predyspozycje by przeprowadzić nasz kraj przez trudne czasy? A może by tak zaimportować kandydata?

KOMENTARZE

Marius 2015-04-10

To ja już wolę Konrada Daniela czy Zbyszka Stonogę którzy, realnie coś robią na tym naszym polskim podwórku niż kolejnego internetowego filozofa, który ma wizję nijak nie przystającą do rzeczywistości.

KK 2015-04-10

Oby więcej merytorycznych podcastów. Filozofia dla ludu! Propsuję.

regiololo 2015-04-10

Tylko deregulacja i deglomeracja ma przyszłość...

Szczepan 2015-04-11

Przyzwoita audycja, czekam na kolejne. Pzdr

Pan Kracy 2015-04-11

Piłsudski to walona ciota, pierdolona pizda i jebany socjalista. 
Międzymorze jest pomysłem utopijnym, pomysłem do wykonania jest borderlands dzielący azję i europę od morza czarnego po bałtyk, ziemia zaorana torpedami nuklearnymi, usiana polami minowymi. Na szczególnym szlaku handlowym.

Pan Kracy 2015-04-11

Piłsudski to postać negatywna. 
Międzymorze jest utopią w stosunku do Borderlands

Mazi 2015-04-11

@Pan Kracy - Ale ja tu bezpośrednio do Piłsudskiego nie piłem. Niemniej prawdopodobnie był to ostatni polski wódz, który mógłby coś takiego ogarnąć jak Intermarium, dlatego zasugerowałem poszukanie alternatywy za granicą. Co do Borderlands... Może i byłby to skuteczny sposób odgrodzenia się od Rosji, ale chyba jeszcze bardziej S-F ;)

Łysy z Akapu 2015-04-11

Spotkałem się z opinią, że baćko Łukaszenka miał podobny plan jak Jagiellonowie tylko, że z Rosją zamiast Polski. Chciał przyłączenia Białorusi do Rosji licząc, że zostanie prezydentem zjednoczonego państwa. Oczywiście odwidziało mu się po dojściu Putina do władzy. Co ciekawe, na Białorusi (a przynajmniej jakieś 3 lata temu gdy tam byłem) jest mnóstwo plakatów propagandowych z przesłaniem "Razem jesteśmy Białorusinami". 
 
Jeżeli chodzi o mnie, to z Łukaszenką byłby taki problem, że on raczej nawiązuje do tradycji silnej władzy księcia Witolda niż do demokracji szlacheckiej Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

Edon 2015-04-11

Żaden z nich.

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2015-04-15

Edon++ 
 
Piłsudski na minus, Dmowski jeszcze bardziej, ale nie o ludziach, a o ideach rozmawiajmy. Friedman nam prawi o realności Międzymorza. A taki Jan Krzysztof Bielecki (powiązana z włoską mafią negatywna postać z afery Malmy, którą szeroko relacjonował Kamil Cebulski) et consortes go stopowali, twierdząc, że my nie mamy takich aspiracji, że wystarczy nam możliwość budowania autostrad za pieniądze z UE. 
 
Marius, Konrad Daniel gada, kiedyś pisał, i założył portal, cóż więcej? Mazi natomiast zajmuje się naukowo rzeczami, o których mówi (choć specjalnie prowokacyjnie i oczywiście bez brania na to poprawki to byłbym skłonny z wieloma tezami w tym odcinku zdecydowanie polemizować), jest filozofem, i to nie takim nieznającym życia, bo i w międzynarodowym startupie pracował. Myślę, że będzie okazja Wam go przybliżyć, a także jego inne zainteresowania i pracę, gdy za 6 dni (to najprawdopodobniejszy termin) wystąpi jako gość w mojej audycji, do której go zaprosiłem w tym samym czasie, gdy po wstępnej weryfikacji przekierowywałem go do Hugona z rozmową o wejściu z „Niemyślami Maziego” na KonteStację. 
 
Mazi, a dlaczego to się nazywa niemyśli?

Mazi 2015-04-15

"Niemyśli" to termin, który ukułem na spontanie, tak samo jak i koleżanka na spontanie wymyśliła grafikę do tego podcastu, a jest to mieszanka sprzecznych we mnie cech - pokory wobec świata i tego co można określić dziedzictwem intelektualnym ludzkości oraz prowokacyjności i bezkompromisowości względem ludzi. Nie jest to wykład akademicki, mimo, że czasem elementy będę wprowadzać, nie jest to czysty trolling, bo nawet przedstawione prowokacyjne koncepcje skłaniają do refleksji, a nie są li tylko po to by wkurzyć kogoś. Chciałbym uprawiać trolling oświecony, ewentualnie filozofować w post-filozoficznym karykaturalnym świecie.

Dodaj komentarz...Filozof-bloger, happener, doktorant filozofii KUL, pół-kanadyjczyk. Prywatnie ojciec 2 córek.


Prowadzi audycję Niemyśli Maziego - Filozofia bez kompromisów


Inne audycje tego autora:

JOW-y uzdrowią państwo? (3) - 6 lat temu

Więcej audycji...
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Projektowanie sklepów internetowych - - 20.00
Na zachętę dla Maziego na piwo - - 10.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt