Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Nie
20:00
Firma na emigracji
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne (6)
przedwczoraj
Unikaj szpitali
Zaczyna brakować miejsc dla chorych. Nielogiczne zakazy. Czerwona vs żółta strefa. Zamknięte szkoły. Nadawanie nielegalne? Jawne zarobki w TVP? Nowy pomysł na ławki. Bieszczady bez 5G....
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
wczoraj
Analiza rynku nieruchomości - Maciej bis |#560
Maciej Bis Analityk rynku nieruchomości. Posiada doświadczenie psychologiczne. Przez 6 lat pracował jako trener umiejętności psychospołecznych. Obecnie pomaga klientom zarobić i...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2011-03-13

O Kościele i jego finansach cz. 2

Nadający:

Gadaliśmy o pieniądzach. Kasa jak zwykle wzbudza zainteresowanie, a gdy chodzi o kasę kościelną, to już w ogóle…

KOMENTARZE

thomaschek 2011-03-19

Grzesiek, powinienes wiecej reportazy dawac w audycjach...hehe... ten ksiadz z reportazu to niezly jest.. no bo ten pan na zarobek do kosciola przyszedl, to powinien zaplacic podatek w kosciele od wzbogacenia. Rewelka :) Ciekawe czy ten ksiadz zaplaci podatek od tego co pobiera od kamerzysty... hehe, no i mamy obrazek polskiego kosciola. No i jak w Polsce ma byc dobrze jesli ksieza to pierwsi obludnicy i dusigrosze??? Pozdrawiam.

thomaschek 2011-03-19

A moja zona pyta: a co jesli kamerzysta jest z rodziny i kameruje ten slub za darmo?? Dobre pytanie... Moim zdaniem ksiadz powinien wprowadzic cennik: 1) slub z kamerowaniem co laska 200 zl, 2) slub bez kamerowania co laska 150 zl.

Paweł 2011-03-19

#1 - 'Niezmywalność' chrztu polega mniej więcej na tym, że drugi raz się nie chrzci (w ramach jednego kościoła), a nie na tym, że po apostazji nadal się jest członkiem kościoła. 
 
#2 - Procedura apostazji wcale nie jest trudna, a problemy pokazywane w tv i gazetach to margines. U mnie to trwało jakieś 5 minut. 
 
#3 - Stwierdzenia w stylu "w Polsce nie można wyznawać innej religii", "co sąsiadka powie jak zobaczy, że nie idę do kościoła" są po prostu śmieszne. Jak dla mnie to jest typowe, polskie, przesycone zawiścią i nienawiścią pierdolenie w stylu "pierwszy milion trzeba ukraść". Nasłuchałem się podobnych mądrości przed dokonaniem apostazji a od czasu jej dokonania (już pewnie z 4 lata minęło) jakoś nie zauważyłem żadnych nieprzyjemności z tym związanych. 
 
#4 - Dyskusja o tym, czy kościół powinien być finansowany przez państwo czy nie bardziej kojarzy mi się z antyklerykalizmem niż z liberalizmem. Jako ateista nie tylko muszę płacić na kościół, ale także na organizacje, feministyczne, homoseksualne i wiele wiele innych. I szczerze mówiąc to chrześcijaństwo, jako, że ma w nim korzenie moja pasja - Nauka - drażni mnie wśród nich najmniej. Już kiedyś jechałeś sobie w tej audycji wesoło po staruszkach z Radia Maryja - czemu to ma służyć? Bo z wolnością nie widzę tu wiele wspólnego.

Matea 2011-03-26

Kilka pytan? Na jakiej podstawie prawnej obywatelom polskim jakim sa ksieza odmawia sie prawa do wypowiedzi politycznych??? Dlaczego ksciol Najwieksza Organizacja Spoleczna skupiajaca pod swoimi skrzydlami potezna reprezentaqcje narodu jest pozbawiana praw zbierania glosu na temat polityki panstwa w ktorym zyje i pracuje. Co to prawo? Kto to wymysclil??? Czy ktos potrafi to uzasadnic i powiedziec jakie sa zrodla tego prawa???? W USA zaden polityk nie ominie Boga w swoim wystapieniuj! "In God We Trust". Krolowa Angielska jest jednoczesnie glowa kosciola ijakos nikomu to nir przszkadza. ...a w Polsce schizofrenia religijno - ideologiczna! W niedziele do kosciolka, a w poniedzielek glosujemy za aborcja i eutanazja, ze o sodomitach nie wspomne. Jeszcze jedno czy ktos moze mi puscic reklame z radia Maryja bo jakos ile razu slucham to trafiam na jakies modly i nie wiem co oni reklamuja.

Dodaj komentarz...
Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt