Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Jutro
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
5 dni temu
LEWICA DZIAŁA RAZEM Z WOLNOŚCIOWCAMI?
#OtwieraMY - obywatelskie nieposłuszeństwo przeciw kwarantannie. Kolejne biznesy działają wbrew zakazowi. Atak na Kapitol i bany dla Donalda Trumpa. Czy żyjemy w dyktacie korporacji. Brak...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
5 dni temu
Finanse osobiste - Jacek Gacoń |#574
Jacek Gacoń Expert od finansów osobistych. W 2014 roku stworzył blog o tematyce finansów osobistych: https://jakdorobic.pl/. Główna idea bloga to polepszanie budżetu osobistego poprzez...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2011-12-01

O kosmobiologii kultury i astrologii - prof. Leszek Weres (gość)

Nadający:

Oprócz głównego tematu jest także o 2012, Projekcie Cheops, a nawet radiu internetowym.

KOMENTARZE

LesbijskaMewa666 2011-12-02

Moim zdaniem audycja jest zupełnie niestrawna. Już abstrachując od jakości technicznej, Szanowny Gość ma jakiś totalnie zjebany, mega zadufany w sobie sposób bycia i mówienia.  
 
Sorry Claude, nie tym razem chyba.

Tailor 2011-12-02

Za to LesbijskaMewa666 to co innego! Cóż za kultura i wspaniały oraz barwny sposób wypowiadania się o innych :)

LesbijskaMewa666 2011-12-02

A słuchałeś tego? :-) 
 
I przecież ja się nie silę na bycie gościem. Mało jeszcze wiem i mam bardzo mało do powiedzenia, dlatego pobieram nauki u mądrzejszych, w tym i u Claude'a, by ten stan zmienić. Tym jednak nie dało rady po prostu.  
 
Może wcale nie było źle, może to moje jakieś uczulenie na pewien typ ludzi. Z chęcią poczytam inne komentarze, w tym od tych, którym przebrnąć się udało.

Claude mOnet 2011-12-02

@LesbijskaMewa666 
 
To chyba dobrze, że jesteśmy różni, inaczej by było bardzo nudno. :)

Cokeman 2011-12-02

a ja sie zgadzam z Mewą - gosc mowil jakies tam ciekawe rzeczy ale generalnie jest strasznym bucem, zadufany w sobie. zadzwonil Krawietz i chcial cos zapytac to facet kazal mu siedziec cicho bo. Claude tez ledwo mial cokolwiek do powiedzenia. Bylo u Claude wielu odjecanych kolesi ale byli mili a ten to bufon straszny

Kruczek 2011-12-02

Ja znaku zodiaku nie mam i sam kreuje własne życie. Czasem lepiej, czasem gorzej.

chrobacja.narod.ru 2011-12-02

Pan profesor nie ma chyba z kim pogadać na codzien bo nawija jak zepsuty magnetofon ;-) Ciezko sie tego slucha. Poziom aberracji prawie jak u lajtłorkerów ;-)

Agnessa 2011-12-02

Przeleciało mi coś ostatnio ciekawego, ale wrzucę jak znajdę, a tymczasem... słuchałam powtórki w tle dzisiaj w trakcie losowania do Euro 2012, ale, że jestem w nastroju i podzielność uwagi to ogarniałam i tym razem na czacie nie byłam, i co nieco wiem o astrologii, więc jako tako dałam radę, a pan Leszek ciekawie mówi i ma na to ciekawe spojrzenie ;) 
 
A wiem na co trafiłam... że astrologia pomaga ludziom odkryć Boskie tajemnice o nas samych-pewnie ich kolejną część-a źródło tego znajdę Wam, jak nie zapomnę, bo w sob i niedz idę do szkoły w końcu, bo nie chcę jej tracić i robię to dla siebie w końcu i w pełni świadomie :) (i nikomu nic do tego, jakbyście mieli mieć coś do tego-policealne szkoły są fajne :)

Mosillo 2011-12-03

Nużący monolog ;)

LuksusV 2011-12-03

Oj kupił mnie ten pan Michałkiem i rybeńką :P 
A tak poza tym to w tym słowotoku ciężko mi, kompletnemu laikowi wiele zrozumieć.

bakteria 2011-12-03

Mógłby ten pan, wystąpić jeszcze raz mówiąc wolniej i dłużej, i prośba do prowadzącego o większą kontrole nad gośćmi ;-).  
Ogólnie bardzo dobra audycja :)

Drakens 2011-12-03

Nie dopuszcza nikogo do słowa, ale co gorsze, gada bez sensu. 
 
Ręce i uszy opadają. 
 
Choć jest coś pouczającego w tej audycji, uzmysławia ona ludziom młodym (niedoświadczonym) jaki jest stan nauki polskiej.

Drakens 2011-12-03

A może by tak wybrał się Pan Profesor do lekarza psychiatry i zmienił tabletki, bo te obecne nie działają dobrze?

DanielPiesto 2011-12-05

Drakens, 
Jaki stan nauki Polskiej? Przeciez gośc wykłada (wygaduje) w US.  
 
Jesli chodzi o tresc to mam cytacik: 
 
"Astrologia to nic innego jak masowe kulturowe złudzenie, że widoczna pozycja słońca względem arbitralnie określonych konstelacji w chwili narodzin w jakiś sposób wpływa na twoją osobowość." Sheldon Cooper. 
 
Pzdr

PolishKrumper 2011-12-05

Nie wierzyłem niektorym komentarzom, ale po przesluchaniu musze niestety z tymi negatywnymi sie zgodzic... czlowiek ktory nie przyjmuje zadnej krytyki (sam to powiedzial i nazwal tych ktorzy beda go atakowac glupimi - czuje sie zaszczycony bo w jego ustach to jak komplement).  
żal mi sie zrobilo Krawca bo jak przypuszczam temat byl mu bliski ale zostal potraktowany jak "gowno".

Mateusz z Kanady 2011-12-06

“dlatego pobieram nauki u mądrzejszych, w tym i u Claude'a” 
Oj to szczerze wspolczuje ...

Drakens 2011-12-06

DanielPiest, a US to Urząd Skarbowy? :) 
 
Ja to mogę uwierzyć nawet w astrologię, na prawdę jestem otwarty, ale na argumenty. Jak mawiali starożytni Rzymianie: nadzwyczajne twierdzenia, wymagają nadzwyczajnych dowodów. 
 
Ot i wszystko.

Ostatni Sprawiedliwy 2011-12-08

no cóż, ten pan to pewien typ, który rzeczywiście można określić mianem bufona, choć nie do końca - przerywa [przepraszam bardzo, wróć! nie przepraszam, jak to zwykło się mówić - albo się daje komuś do końca powiedzieć, zadać pytanie albo występuje się w programach publicystycznych jako polityk w TW (telewizyjnych, nie tajnych współpracowników ;P)], agresywny, stawia się na pozycji absolutnie autorytatywnej, ciągłe powtarzanie "a ja to nie mam czas" albo "tego to nie powiem" - to po w ogóle do tej audycji przybył? Mnie jako sceptyka tych spraw nie zadowala gadka w stylu "pracuję nad tym 30 lat i o tym albo tamtym nie będę rozmawiał, a tego nie powiem itd". Z drugiej strony jak ktoś wypowiadał się o nim, zwracał się do niego w miłych słowach (nie muszę tego tłumaczyć) to był bardzo miło wylewny w stylu, powiedziałbym to, przedwojennym.  
 
- jakość nagrania pana gościa zaiste przez mniej więcej połowę bardzo kiepska (ale to chyba była wina połączenia po jego stronie). Dużo z tego nie można było zrozumieć. Później lepiej 
 
- te klasyczne medialne teksty mniej więcej "a to pisowcy tam są; o kaczorach to w ogóle nie będę mówił" zawężają znacząco audytorium dla tego pana (nie tutaj ale generalnie). Co ważniejsze nie pokazuje kultury tego pana z dobrej strony. Ja z kolei lewactwa nienawidzę, ale do ludzi trzeba mieć elementarny szacunek bo inaczej to pozostaje ich tylko pozabijać (bo przecież przy takim podejściu nie ma szans na ich przekonanie do swoich poglądów).  
 
Wszystkimi kończynami mogę podpisać się pod tym co napisał wyżej Drakens: 
"Ja to mogę uwierzyć nawet w astrologię, na prawdę jestem otwarty, ale na argumenty. Jak mawiali starożytni Rzymianie: nadzwyczajne twierdzenia, wymagają nadzwyczajnych dowodów. " 
 
Dodam jeszcze, że postać tego pana jest interesująca. Szczególnie bliskie mi są jego związki z SM a ta pozycja "teoria gier w amerykańskiej nauce o stosunkach międzynarodowych" trafi na moją listę do przeczytania. Chętnie bym wysłuchał tego pana jak tłumaczy obecną sytuację na arenie sm z pozycji tej waszej "wiedzy tajemnej" (tak wiem, jestem ignorantem, ale jako laik i sceptyk tak to określam) przy jednoczesnej próbie obalenia wytłumaczenia obecnej sytuacji za pomocą nauki o stosunkach międzynarodowych. 
 
Gość poruszył całe mnóstwo tematów ale nie podał zasadniczo żadnych szczegółów, argumentów (takich dla sceptyka i laika - ja rozumiem, że to nie jest audycja starająca się przekonać sceptyków ale w takiej sytuacji sceptyk się do tego nie przekona; warto by zrobić cykl audycji dla sceptyków) mówił tylko w stylu "ale to wiemy, ale to wiadomo, a to przecież wiesz". No ja nie tylko nie wiem, ale też nie wierzę. To jak mam coś wynieść z tej audycji, skoro nie biorę tego wszystkiego na ślepą wiarę? 
 
Pragnę zapytać co takiego specjalnego wiąże się z mapą admirała Piri Reis? 
 
Po 3/4 gość się uspokoił, przestał przerywać a jakość nagrania była znacznie lepsza (oczywiście zdarzały się też gorsze momenty). 
Długie monologi specjalnie mi nie przeszkadzały - ja to dopuszczam, byle gadka była z sensem! 
 
Zasadniczo chętnie posłucham tego pana, ale audycje na konkretny temat, z weryfikowalnymi argumentami, wąski zakres aby można było sceptyka przekonać ;)

radek1 2011-12-09

Gość miał jedną zaletę. Zgasił Krawca. Krawiec zawsze dzwoni do różnych audycji choć często nie ma nic do powiedzenia. Próbuje zmienić temat i próbuje zdominować audytorium i skierować dyskusję na jakieś gówniane wątki i chce wisieć pół godziny mikrofonie. I jeszcze ten dziwny sposób mówienia. Jakas taka maniera. 
A co do gościa to czasami mam wrażenie ,że część gości z prowadzącym włącznie zwiała z jakiejś psychuszki.

Czarny_Monolit 2011-12-09

Gość jest żałosny, inaczej tego określić się nie da. Nie potrafi powiedzieć dwóch powiązanych ze sobą merytorycznie zdań, o astrologii nie powiedział nic. Ja jestem otwarty na wszystko ale aktualnie uważam astrologie za totalne bzdury urągające ludzkiej inteligencji. Moim zdaniem wiara, ze położenie ognistej kuli znajdującej się tysiące lat świetlnych od nas ma wpływ na nasza osobość czy cokolwiek innego (oprócz wyglądu nieba nocą) wręcz nie przystoi, przy obecnym stanie wiedzy o wszechświecie, człowiekowi jako istocie rozumnej. Gość nie zdaje sobie sprawy co próbuje, bardzo nieudolnie, udowodnić bo zachowuje się jakby udowadniał, ze 2+2=4. Właśnie dlatego, ze mam takie zdanie z zaciekawieniem włączyłem audycję bo pasjonuję się zjawiskami paranormalnymi (z tym, ze raczej takimi dającymi się pogodzić z rozumem np. UFO). Sam studiuję prawo i nie wiem jakim cudem ten pajac (przepraszam za określenie ale ten pan tez mnie obraził bo jestem ze wschodu Polski) skończył ten kierunek bo, jak już pisałem, nie umie skonstruować dwóch powiązanych ze sobą zdań zgodnie z zasadami logiki.

Bezimienny 2011-12-09

Nie w temacie, ale moim zdaniem ciekawe: 
www.youtube.com

piekarz 2011-12-13

Aż się zebrałem na komentarz. Prowadzący chyba nie spodziewał się tak ciężkiego boju, w którym zgaduję że poległ. Zgaduję, gdyż ja poległem po niewiele ponad połowie audycji. 
 
Gość ani trochę nie współpracował z prowadzącym, nie odpowiadał na pytania (kiedy już do zadania jednego dopuścił), ale co najgorsze, prowadzony przez niego monolog był zlepkiem niepowiązanych ze sobą zdań z których nie sposób było wyciągnąć nic sensownego.

outofmatrix 2012-12-10

Bardzo ciekawa audycja, po komentarzach widzę jednak, że mało kto zrozumiał o jak ważnych rzeczach mówił p. Weres. Może jego styl bycia nie jest łatwy dla przeciętnego słuchacza ale przecież w takiej audycji liczy się treść a jej było aż nadto dla myślących ludzi.

Dodaj komentarz...


Nieustraszony poszukiwacz spisków, pogromca Reptilian, promotor narkomanów z Kosmosu, do tego wszystkiego wieczny nieudacznik (w nomenklaturze śp. Lecha Kaczyńskiego) i czasem maniak dobrej muzyki - co tu dużo mówić, antyspiskowiec pełną gębą, bynajmniej nie z zachodniej Polski. Podziwia tylko 2 przywódców polskich: ojca dyrektora Tadeusza Rydzyka i redaktora naczelnego Adama Michnika.

Prowadzi nocną audycję Teoria Chaosu

Audycja została przeniesiona na fale
>>> Radia na Fali <<<
Inne audycje tego autora:
Audycja interaktywna (13) - 9 lat temu


Jak obudzić śpiących? (19) - 9 lat temu


Więcej audycji...


9-11 - fakty i mity (8) - 10 lat temu
HHO w praktyce - Jerzy (gość) (17) - 10 lat temu
XV UFO Forum cz.2 - 10 lat temu

O spiskach samych w sobie (8) - 10 lat temu


A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Ivellios - - 40.00
Od Grzegorza - good job! - - 40.00
Karol - - 20.00
bakteria - - 36.00
Bartosz - - 50.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt