Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
audycja odwołana
Jutro
21:00
Janek Fijor dziś nie zaprasza przeprowadzając się do Hiszpanii.
Słuchaj radia
Jan Fijor zaprasza (8)
4 dni temu
O tym, co piszecie w komentarzach
O bieżących wydarzeniach na świecie oraz komentarze słuchaczy.
Ten Świat Jest Nasz
3 dni temu
Patronite i plany na kolejny sezon programu | TEN ŚWIAT JEST NASZ
Uwaga, uwaga - odsłaniamy karty! Kiedy nowe odcinki? Jakie kraje zamierzamy odwiedzić? Jak można pomóc w realizacji programu i co w zamian?
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2020-02-14

O tym, co piszecie w komentarzach

Nadający: Jan Fijor

O bieżących wydarzeniach na świecie oraz komentarze słuchaczy.

KOMENTARZE

Robi 2020-02-14

Karoń. Co za gamoń nie wiedział?

jmf 2020-02-14

Wydawało mi się, że wiedziałem. Lecz jednak zapomniałem tej nazwy .

jmf 2020-02-14

Wydawało mi się, że wiedziałem. Lecz jednak zapomniałem tej nazwy . znam tyle tysięcy ludzi, których lubię i szanuję. Mogę o sobie wybaczyć.

kontestator 2020-02-15

Janku dziękuję za kolejną ciekawą audycję. Twoja i Prowadzącego reakcja na krytyczne uwagi słuchaczy świadczy o wysokiej kulturze. W odróżnieniu od komentatorów typu Robi - mędrca sprzed monitora, potrafiącego doskonale wyłapać każde cudze potknięcie. Ciekawe czemu tacy mędrcy z googlową encyklopedią nie mają odwagi na zabranie rzeczowego głosu w dyskusji... ? 
 
Odnośnie rynku ciekawi mnie jak zostanie przyjęta przez inwestorów informacja o nowych złożach KGHM. Czy notowania wystrzelą, czy raczej wielu wstrzyma się z kupnem akcji z obawy przed kolejnym strzyżeniem spółki przez rządzących. 
 
PS. Ponownie odsłuchałem offline

kontestator 2020-02-15

ops -- falstart - sprawdziłem - miedź odkryła spółka należaca do kanadyjskiej Cooper Corp...  
No to nie kupuję KGHM :-)

Robi 2020-02-16

Muszę sprostować. Ja miałem pretensję do redaktora prowadzącego, że nie wiedział, iż Pan Jan mówi o Karoniu. Mój wpis nie dotyczył Pana Jana, bo z uwagi na wiek ma prawo mieć problemy z pamięcią. Jeśli Pan Jan poczuł się urażony, to przepraszam.

bollocks 2020-02-17

Wszystko spoko, tylko tekst z milionerstwa jest świeży (odnośnie siły PLN). 
 
Odwrócę pytanie, czy/czemu trzymanie 80% kapitału w złocie/srebrze to zły, albo głupi pomysł? 20% u brokera do spekulacji (w dolarach, mam od wielu miesięcy shorta na lirze - zgodnie z teorią, którą linkowałem, już pomijając, że shortowanie Erdogana to czysta przyjemność). W walucie (bank+materac) nieistotny % "oszczędności" (w dolarach na 1-3 miesiące przeżycia, w złotówkach do końca miesiąca, będzie trzeba więcej to mam złoto, którego część mogę spylić na kolejne kilka miesięcy). To jest taki mój docelowy portfel w najbliższych kilku-nastu miesiącach (obecnie mam pewnie z 60% w metalu, trochę więcej srebra od złota, co planuję zmienić, 10% w dolarach u brokera, i chwilowo 30% w cebulionach, które przeznaczę na metal, wstyd trzymać bilety jakiegoś banku). 
 
Mały cytat z Schiffa: 
"I look at gold as liquidity, as a store of value, as an alternative to lower quality stores of value like the dollar or the euro or the yen. So, if you want to have dry powder, keep it in gold." 
 
https://www.youtube.com 
 
Więc wraz z QE4 i obniżkami stóp waluta nie jest królem, na to już trochę za późno (zresztą, co dało wejście i siedzenie na kasie np. w/od 2015 roku? straty). To Buffet, totalnie proestablishmentowy, może siedzieć na kasie, ze względu na znajomych kolegów bankierów i polityków. Jest jasne, że od krachu dot com Buffett unika metale jak może, bo za dużo ludzi go naśladuje, i co to by było, gdyby za dużo ludzi wlazło w metal, jeszcze jakiś bank by się przekręcił. Zyski Buffetta swoją drogą od 20 lat naprawdę szału nie robią. Niech zgnije z tymi swoimi dolcami. 
 
Po co mam traktować waluty jako zabezpieczenie, skoro mam złoto? Generalnie Wszystko w co wkładam środki (poza konsumpcją) osobiście traktuję jak inwestycję. Jeżeli giełdy czy nieruchomości są zbyt wysoko (ryzyko dużych spadków wartości stosunkowo szybko, ryzyko przewyższające potencjalne zyski), waluty tracą, to złoto jest najlepszą inwestycją (brak strat to też zysk w takim środowisku). 
 
Schiff mimo, że jak wielu (np. Fijor, czy trader21) innych głosi od dekady "rychły" krach, to przed 2007/8 sprzedał własną chałupę, by po krachu znacznie taniej odkupić (czy kupić podobną), więc mimo wszystko jest to twardy zawodnik, którego kasa idzie w parze ze słowami, warto chociaż znać jego zdanie. Jeszcze nie słyszałem od kogoś z Polski, z tych co mówią o bańce na nieruchomościach, by sprzedali własne chałupy (i analogicznie, czemu Janek nie wejdziesz np. 50% w metal? Jest to dla mnie podejrzane, ja jestem wystarczająco pewny złota, a zbyt niepewny walut, by na nie lać i skupić się na złocie). O czymś to świadczy. Wielu się przejedzie z tymi spadkami na nieruchomościach, bo w Polsce wciąż jest niedobór mieszkań (w stosunku do mieszkańców) i w dużych miastach obsuwy mogą nie być takie duże. Może też nas czekać imigracja emerytów z zachodniej i północnej Europy, ubogaconej kulturowo. Czy innych eskimosów z Palestyny. 
 
Jeżeli jest jakieś wyraźne ryzyko związane ze złotem (jako alternatywy dla walut) może trzeba poruszyć temat? Złodziei nie uważam za takie ryzyko. Prędzej problemy z wywozem za granicę. O tym bym chętnie posłuchał. Czy mogę sobie wywieźć monety, jako turysta, na sam paszport (gdzieś gdzie wjadę z samym paszportem). Ile tych monet. 
 
Jestem ciekaw w czym (i jaki %) np. Paweł lub inni słuchacze trzymają kapitał, bo Janek oczywiście nie zdradzi (choćby ile ma w metalu, ile w walucie, jakiej). Zaraz by się ciekawiej zrobiło... 
 
Odnośnie blogów, Szafrański (były bankier) zarabia na reklamach lokat, czyli banki go opłacają. Jako, że proponujesz 85% w walutach być może też byś Janek swoje zarobił. Co jak co, dziś na papierze (QE, darmowe i nieskończone kredyty dla korporacji) kręci się największe lody. O ile banki przełknęłyby te twoje 15% w metalu. 
 
Doug Casey ma dobre blogi, bywa, że z wiedzą, którą Janek nie ma zamiaru publicznie się dzielić, co by nawał Polaczków (aż tylu słucha?) nie zepsuł rynku... W sumie może być coś na rzeczy, że bariera językowa jest wystarczającą barierą, skoro są tacy (na KS, gdzie jak gdzie), co nawet im się nie chce na milionerstwo wejść. Z drugiej strony dla osoby bez języka angielskiego ta wiedza (typu drugi paszport) i tak jest i będzie bezużyteczna. Więc nie rozumiem i nie zrozumiem postawy Janka (pomóc, ale tak żeby czasem nie przesadzić). 
 
internationalman.com 
caseyresearch.com

Pcimek 2020-02-17

Witam! Panie Janku, Panie Janku, PKB MUSI ROSNĄĆ. Nie ma wyjścia. Bo jak przestanie rosnąć to ci co zarządzają forsą i żyją z prowizji zaczną biednieć. Koszty ich zeżrą. A na poważnie. Pozycja dolara jest wprost proporcjonalna do ilości głowic jądrowych, ilości wojska i mitu o niezwyciężonej armii USA. Gospodarka ma tu tyle do powiedzenia co nic. Dopóki po oceanach pływają niezatapialne lotniskowce dolar będzie walutą rozliczeniową. Jak okaże się, że można te lotniskowce zatopić kajakiem napchanym dynamitem, to Amerykanie po piwko będą biegać z wózkiem na gotówkę.

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Medale:

Prowokator miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 3 tygodnie temu

Jak zostać Bogatym. (8) - 8 tygodni temu

Jak się bogacić? (18) - 3 miesiące temu

Bieda polskich wolnościowców (7) - 3 miesiące temu

Listy, obyczaje i finanse. (1) - 3 miesiące temu

Więcej audycji...
Jak poprawnie oszczędzać (14) - 3 miesiące temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (6) - 3 miesiące temu

Jak banki rabują klasę średnią! (9) - 4 miesiące temu

Firma która upadła przez Państwo. (3) - 4 miesiące temu


Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - 5 miesiące temuObligacje dla debili (5) - 5 miesięcy temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - 6 miesięcy temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - 7 miesięcy temu

40 lat i fajrant! (27) - 7 miesięcy temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - 7 miesięcy temu

Życie w Hiszpanii dla początkujących (13) - 7 miesięcy temu

Rekordowo krótki odcinek (3) - 8 miesięcy temu

Mocz to moc (11) - 8 miesięcy temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - 8 miesięcy temu

Hiszpania pod dokładniejszą lupą (1) - 9 miesięcy temu

Wystarczy języczek u wagi (8) - 9 miesięcy temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - 9 miesięcy temu


Ekonomiczne aspekty kolonizacji Ameryk (6) - 10 miesięcy temuO strajku nauczycieli (20) - 10 miesięcy temu

Wady i zalety UK (13) - 11 miesięcy temu

Kredyty, brexity, wątpliwe profity… (2) - 11 miesięcy temu

Anarchokapitalizm według Janka (10) - 11 miesięcy temu


Szkolenia z nieruchomości to ściema (25) - 11 miesięcy temu

Żydzi, nieruchomości i dolary (15) - 11 miesięcy temu


Pełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - ponad rok temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - ponad rok temu


Jan Fijor - Listy (1) - ponad rok temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - ponad rok temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - ponad rok temu

O wyższości gór nad morzem (11) - ponad rok temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - ponad rok temu


Co zacząć, jak nie skończyć (7) - ponad rok temu

Jan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - ponad rok temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - ponad rok temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - ponad rok temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - ponad rok temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - ponad rok temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - ponad rok temu


Jan Fijor - Na policji mnie trzymali (10) - ponad rok temu


Jan Fijor - Co chwila leci w dół (28) - ponad rok temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 2 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 2 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 2 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 2 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 2 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 3 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 3 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 3 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 3 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 3 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 3 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 4 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 4 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 4 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 4 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 4 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 4 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 4 lata temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 4 lata temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 4 lata temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lata temuJan Fijor - Pomysły na biznes (7) - 5 lata temu


Jan Fijor - o tematach z debaty (18) - 5 lata temu


Jan Fijor - Wybory (19) - 5 lata temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 5 lata temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 5 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 5 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 5 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 5 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 5 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 5 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 6 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 6 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 6 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 6 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 6 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 6 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 6 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 6 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (87) - 6 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 6 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 6 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 6 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 6 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 6 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 7 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 7 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 7 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 7 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 7 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 7 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 7 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 7 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 7 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 7 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 7 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 7 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 7 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 7 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 7 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 7 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 7 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 8 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 8 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 8 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 8 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 8 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 8 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 8 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 8 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 8 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 8 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 8 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 8 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 8 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 8 lat temu


Oburzeni (11) - 8 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 9 lat temu

Portugalia (17) - 9 lat temu

Wy ćwoki (15) - 9 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 9 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 9 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 9 lat temuJan Fijor o gejowych (50) - 9 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 9 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 9 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 9 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 9 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 9 lat temu


Żona milionera (10) - 9 lat temu

Afryka Afryka (27) - 9 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 9 lat temu


Janek o szpitalach (7) - 9 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 9 lat temu

Fijor w Californi (17) - 9 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 9 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 9 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 9 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 10 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 10 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 10 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 10 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 10 lat temu

Państwowe akcje (20) - 10 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 10 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 10 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 10 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Poradnik jak założyć bloga - - 20.00
nexty - - 22.00
Kody i kupony rabatowe na darmowisko.com - - 20.00
Fotograf ślubny Kraków - - 20.00
Tomasz Rawski - - 50.00
Nieruchomości Hiszpania, mieszkania na... - - 20.00
BASMAR PRZEPROWADZKI MIĘDZYNARODOWE - - 50.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt